'EESTWEEK STAAT OOR DE DEUR Allerlei(ds) Afsluitingen in de binnenstad Ook feestgangers Indonesië Uit Maandag activiteiten geconcentreerd op de Breestraat WIJ WILLEN KINDEREN' v [ATERDAG 17 MEI 1975 PAGINA 3 rheatrum Anatomicum tot versitaire zijde is het Thea- im Anatomicum (nu nog in nsterdam) niet vanaf 27 mei Leiden te zien maar vanaf ond 27 juni Het Theatrum Anatomicum al deel uitmaken van de ten- uonstelling "Denken en Doen" die van 20 mei tot en net 31 augustus wordt gehou- len in de Orangerie van de trtus Botanicus, Rapenburg Die tentoonstelling geeft en beeld van de werkzaamhe- len die worden uitgevoerd ten «hoeve van het wetenschap- elijk onderwijs. Leiden In verband met de viering van het eeuwfeest van de Leidse universiteit worden het Rapenburg en de Bree- straat in de week van maan dag 19 tot en met vrijdag 23 mei op de volgende data en tijdstippen afgesloten voor alle verkeer. Maandag (2e pinksterdag): Breestraat gesloten voor alle verkeer, van 7 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. Parkeren is dan verboden. Rapenburg tussen Kort Ra penburg en Doezastraat /- Nieuwsteeg aan beide zijden afgesloten voor alle verkeer van 9 tot 13.00 uur. Parkeren Woensdag Rapenburg tussen Kort Rapenburg en Doeza- straat/Nieuwsteeg afgesloten voor alle verkeer tussen 11 en 18.00 uur. Parkeren is in die periode verboden. Vrijdag: Rapenburg aan de zijde van de oneven huisnum mers afgesloten voor alle ver keer in de richting van de Kaiserstraat. Parkeren verbo den op het gedeelte tussen Doelensteeg en Doezastraat. De in verband met boven staande afsluitingen noodzake lijke omleidingen van het ver keer zullen met borden wor den aangegeven. bestuur van de eeuwfeestcom missie. Andere gasten zijn de restores van: Van een onzer verslaggevers Leiden De jubilaresse van volgende week heeft naast de Leidse bevolking tal van ande re gasten voor haar feest uit genodigd, onder wie velen die van ver moeten komen. Op de eerste plaats moet wel genoemd worden de groep van 58 ex-Leidse studenten uit In donesië. Zeker tot de tweede wereldoorlog is Leiden im mers de bakermat geweest van de Indonesische intelligen- tia. De Indonesiërs komen zon dag op Schiphol aan, waar ze worden opgewacht door onder anderen prof. dr. A. Rörsch, voorzitter van het dagelijks universiteiten waarmee Lei den vaste betrekkingen onder- universiteiten eeuwfeesten door Leidse rec- tores zijn bijgewoond. De drie oudste universiteiten ter wereld zijn die van Bolog na, Parijs en Oxford, die alle uit de twaalfde eeuw dateren. II Van een onzer verslaggevers iden Nog maar nauwelijks ontnuchterd van de stroes waarin Leiden zijn 400-jarig ontzet herdacht, kat de stad nu aan de vooravond van het vierde []luwfeest van zijn universiteit. t karakter van Leidens "Mil- Voedster" getrouw, draagt viering van 'déze 400e ver- irdag een wat leerzamer ka li kter dan het feest dat we net j£hter de kiezen hebben. Die menschap maakt de nu komen- viering nog aantrekkelijker, wetenschap dat men van ejle festiviteiten die op stapel wel "iets opsteekt", ernkt de weg vrij om nu volko- zonder zorg, maar dan ook trekt onbekommerd, te drin- d en te klinken en één te rden met het feestgedruis, reede Pinksterdag begint het emaal. Vanaf het Academie- aan het Rapenburg be- jlfven zich die dag vertegen- oordigers van de universiteit ar het Stadhuis aan de Bree- aat om daar burgemeester ej is de sleutels van de universi- te overhandigen. Dat ge urt zonder haast (de tocht 40 minuten) en even luis- rijk als in 1575 de eerste pro- i over de met olijf- en irierbladeren bestrooide ■freestraat en vervolgens per rer het water van het »i ipenburg, de route aflegden k kar het eerste universitaire on- ei rkomen in het toenmalige w it Barbaraklooster. u otisch loof komt er dit keer te pas. Wel een open e lidoboot. Die brengt de be ta erders (de feitelijke sleutelbe- a arders) van de 18 instellingen ia e de universiteit telt alsmede belangrijkste universitaire djfcogwaardigheidbekleders naar Gijzelaars bank. Vandaar iréat het gezelschap - sommigen voet, anderen in een antieke eritomobiel- naar het bordes 3e lar de voorzitter van het Col- i Bestuur mr. K. J. Cath 0 n burgemeester Vis één van totaal 19 sleutels overhan gt. De 18 beheerders hangen sleutel aan de stadhui- Wijzigingen Open Huisprogramma Van een 01 LEIDEN In het Open Huis- programma zoals dat in het Open Huisprogrammaboekje en in de Leidse Courant-bijla ge staat afgedrukt zijn enkele veranderingen aangebracht waarmee deelnemers aan het massakansspel overigens niet te maken hebben. De wijzigin gen zijn: O Het Sinologisch Instituut, de Instituut Kern en het Japa- nologisch Studiecentrum (open huis nr. 26) zijn niet dinsdag èn donderdag geo pend maar alleen dinsdag 20 mei van 9.00 tot 17.00 uur. O De Jelgersmakliniek (num mer 33) is niet zelf een "open huis", maar is opgenomen in het open huis Nieuweroord (nummer 6). O De Leidse Onderwijsinstel lingen zijn niet donderdag 22 mei, maar vrijdag 23 mei open van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. O De Sportstichting (nummer 62) houdt geen open huis. O De unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (nummer 70) houden niet op het in het open huisboek vernielde adres open huis, maar aan de Dijk- straat 2a. O De Stichting Dienstencen trum (nummer 73) houdt Open Huis niet op het Noordeindse-' plein, maar in de Driftstraat 49a. vier eeuwen geleden werd Van Merwe verbannen uit het gehele Rijnland. Welk vonnis hem dins dag te wachten staat is nog niet bekend. Als het mooi weer is worden de processen in de open lucht op het Gerecht opgevoerd. Regent het dan dient de zaak in het gebouw van de juridische faculteit Het Gravensteen, even eens aan hét Gerecht Het spek takel begint om 11.00 uur. Tenslotte willen we nog even aandacht vestigen op een aantal tentoonstellingen die ter gele genheid van de eeuwfeestweek worden gehouden. "Scholenproject". In het Waaggebouw aan de Aal markt 21, van 16 tot en met 24 mei. Een tentoonstelling van werkstukken die door derde klassers van een tiental Leidse scholen voor voortgezet onder wijs zijn vervaardigd in het ka der van een experiment met project-onderwijs. Thema van de werkstukken is „de stad" en in nauwere zin „de stad Lei den". Dat thema is benaderd uit ondermeer de gezichtshoeken woningvoorziening, toerisme, milieu, theaterleven, criminolo gie. Het Waaggebouw is dage lijks geopend van 13 tot 17 uur. "Denken en Doen". In de Orangerie in de Hortus Botanicus aan het Rapenburg van 20 mei tot 1 september. Een tentoonstelling die is georgani seerd door de Technische en Administratieve staf van de uni versiteit en die het ambachtelijk aspect toont van het werk van het technisch en administratief personeel. Dat ambachtelijk as pect wordt behandeld in zijn relatie tot onderwijs en onder zoek aan de universiteit Ondermeer wordt een electro- nen-microscoop gedemonstreerd en het instrumentarium getoond dat bij hartoperaties verschil lende functies van het hart kan 1. Openingstijden van 9-17 uur. "Van Eeuw tot Eeuw" In het gemeente-archief aan de Boisotkade 2a; van 20 mei tot 28 juni. Deze expositie, die wordt gehouden onder auspi ciën van het Academisch Histo risch Museum, brengt de vorige eeuwfeesten van de Leidse uni versiteit in beeld. Tevens wordt meer in het algemeen aandacht geschonken aan de universiteit in de jaren 1675, 1775 en 1875. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Op dinsdag 20 mei van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag 24 mei van 9.00 tot 17.00 uur. "Recht te Kijk" In het Juridisch studiecentrum Hugo de Groot aan de Hugo de Grootstraat 27; van 20 tot en met 24 mei. De tentoonstelling biedt gelegenheid kennis te ne men van wetenschappelijke pu blicaties en onderwijsmethodie ken van de universiteit. Even eens op 20 mei wordt in het Juridisch Studiecentrum Gra vensteen aan het Gerecht een expositie geopend die een in druk geeft van de publikaties van niet meer in leven, fijnde gepromoveerden onder wie een aantal Leidse hoogleraren. Ook deze tentoonstelling duurt tot en met 24 mei. :pparna volgt het eigenlijke Lzifrtsein. Mr. Cath knipt een balonnen los, in de Bree- raat verzamelde kinderen la- vn*> hün balonnen de lucht in in, vanaf de Koornbrugsteeg -a ardt een vlucht postduiven et «elaten - en de eeuwfeest- bfcek is geopend. overhandiging van de sleu- ;e4s mag worden uitgelegd als at mbolisering van de "openheid buiten" die de organisato- als meest wezenlijke ken- t van de viering zien. Het jefest moet een gezamenlijk feest irden van de universitaire ge- ;eieenschap en de Leidse bevol- de uitdrukkelijke be- oijleling. behoefte aan integratie mt bijvoorbeeld tot uitdruk- het massa-kansspel en |t daarmee verbonden manifes- ds lie Open Huis. In dat kader universitaire en stede- (ADVERTENTIE 2e PINKSTERDAG aanvang 14.00 uur promotiewedstrijd RIJSWIJK pIJPWETERING lijke instellingen van dinsdag tot en met vrijdag hun poorten open om iedereen die daarin zin heeft gelegenheid te bieden voor een kijkje achter de schermen. Een gedetailleerde beschrijving van massa-kansspel en Open Huis is te vinden in de begin deze maand huis-aan-huis be zorgde universiteitsbijlage van de Leidse Courant. De complete gegevens staan in een speciaal uitgegeven "Open Huis"-boek- werkje dat te verkrijgen is op het bureau van de eeuwfeest commissie aan het Rapenburg 4 (tel. 46686). Na het verschijnen van dit boekje hebben de orga nisatoren nog een aantal wijzi gingen in het programma moe ten aanbrengen. Die veranderin gen staan vermeld in bijgaand kadertje. Een andere pas na het verschij nen van de universiteits-bijlage bekend gemaakte manifestatie is de opvoering aanstaande dinsdag van twee straf-proces- sen door medewerkers van de juridische faculteit. Die proces sen zijn gebaseerd op een zaak die in 1578 heeft gediend voor schout en schepenen van Lei den. Daarbij ging het om een geval van diefstal ten nadele van de gemeentelijke geldkist In het ene geval wordt de gang van zaken in 1578 gerecon strueerd en in het andere bootst men het proces na zoals zich dat vandaag de dag zou afspelen. Verdachte is Jacob van Merwe, in 1578 lid van de Leidse schut terij, tevens "rotmeester" en in 1975 ambtenaar van de gemeen telijke nachtveiligheidsdienst. ADVERTENTIE Op donderdag 22 MEI A.S. zijn de poliklinieken van het ACADEMISCH ZIEKENHUIS LEIDEN gesloten in verband met de viering het 400-jarig bestaan van Leidse Universiteit. burgemeester van Rijnsburg geïnstalleerd RIJNSBURG Tijdens een bij na gladjes verlopen plechtigheid in de met prachtige bloemstuk ken versierde hal van het raad huis, is gistermiddag drs. W. K. de Roos, die de afgelopen twaalf jaar burgemeester van het Frie se plattelandsdorp Barradeel was, door loco-burgemeester H. de Mooij geinstalleerd als de nieuwe burgemeester van Rijns- burg. Wethouder De Mooij, die deze installatieplechtigheid leidde, kon tijdens zijn toespraak tot de ruim 200 genodigden niet nala ten toch nog even kritiek te uiten op het door de minister van binnenlandse zaken gevoer de benoemingsbeleid. „Rijnsburg", zei hij, „heeft bijna een jaar op een nieuwe burge meester moeten wachten. Dat is eigenlijk te lang voor een dorp dat is ingesteld op snel hande len. Wat ons betreft had de nieu we burgemeester al voor de kerst benoemd moeten zijn". Ook zei hij het te hebben be treurd, dat de Wageningse wet houder S. Porte, die als nummer één op de voordracht had ge staan, zonder meer bij de burge- - Wethouder De Mooij draagt het burgermeesterschap over aan de heer De Roos. De voorzittershamer vergeet hij daarbij. Links wethouder Van Gugten. meesters benoeming was gepas seerd. Maar", zo liet hij erop volgen, „we zetten nu een punt achter deze zaak. De grote vraag is nu of de nieuwe burge meester in Rijnsburg zal pas sen", zei de wethouder, die de nieuwe burgemeester een aantal praktische suggesties aan de hand deed. „U kunt hier een keuze maken uit twee. Of u leeft tussen de Rijnsburgers, of u staat er totaal naast De Rijns- burgers vormen een vreemd volkje. Enerzijds moet u hier op uw stuk kunnen staan, ander zijds zult u soepelheid moeten betrachten", zo zei de wethou der. De kersverse burgemeester, 51 jaar en vader van twee zonen, zei de nieuwe start in een totaal ander deel van het land als een uitdaging te beschouwen. „Sa- Oud-LC-redactrice houdt boek ten doop Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/LEIDEN Vrijwillige kinderloosheid, een verschijnsel, dat toeneemt in aantal. „En iedereen schrijft erover. Je krijgt een bepaalde trend. Menselijk gedrag valt niet te voorspellen, al lijkt het thans, dat „meer dan twee kin deren" een luxe aan het wor den is. Maar daarin kan óók alweer een trend liggen, zoals je zelf jam kunt maken op recepten in damesbladen. Dan gaat opeens ook iedereen zoiets doen". Een paar ontboezemingen van Heieen Crul-van Brussel, die gisteren haar boek „Wij willen kinderen" in Amsterdam ten doop hield. Heieen en haar man Ben, een Nijmeegse anaesthesist, behoren tot de grote groep jonge Nederlan ders die wél kinderen willen hebben, „als ze er aan toe zijn". Heieen Crul-van Brussel, Leidse van huis uit, begon in 1962 haar journalistieke loop baan als redactie-secretaresse bij het Tijdschrift voor Sociale Geneeskunde, de bakermat voor haar medische belang stelling. Ruim een jaar later werd ze leerling-journaliste bij de Leidse Courant en in 1966 kreeg ze een eervolle vermel ding in het kader van de Dr. M. Blankenstein-prijs voor een zevental artikelen in de Leidse Courant over het Academisch Ziekenhuis. In 1968 werd Heieen Crul me dewerkster van het vrouwen blad Margriet en gaandeweg kregen onderwerpen als zwan gerschap, ouderschap en kin deropvoeding in toenemende mate haar aandacht. Dezer da gen komen wij uitvoeriger te rug op haar eerste boek, dat nu al grote aandacht heeft ge trokken. men met mijn gezin wil ik hier mijn beste krachten gaan inzet ten", aldus de heer De Roos. De fractie-voorzitters in de Rijnsburgse raad lichtten daar na elk in een vijf minuten du rende toespraak een onderdeel van de gemeentelijke problema tiek toe. Zij brachten ook een eresaluut aan wethouder De Mooij, die „zo voortreffelijk het loco-buïgemeesterschap had waargenomen. Eigenlijk hadden we helemaal geen nieuwe burge meester hoeven hebben", liet de fractievoorzitter van de GPV, de heer Bouwman zich ontvallen. Aan het slot van de officiële installatie liet wethouder De Mooij, waarschijnlijk onder de indruk van zoveel loftuitingen, toch nog een klein steekje val len. Hij vergat de nieuwe burge meester officieel de voorzitters hamer te overhandigen. Nie mand echter die zich daar nog druk over maakte. Na de officiële installatieplech tigheid nam een groot aantal vertegenwoordigers uit het Rijnsburgse gemeenschapsleven de kans te baat om de nieuwe burgemeester en zijn gezin een hartelijk welkom toe te roepen in het bloemendorp. Gisteravond kwamen honder den Rijnsburgers drs. De Roos feliciteren en kennis met hem maken. ADVERTENTIE AANVANG 19.00 degradatiewedstrijd GOUDA DE SPARTAAN U.V.S TERREIN DIPLOMA'S NIET GELDIG Programma festiviteiten op maandag en dinsdag de i 10.15 uur van steroptocht van muziekkorpsen. De startpunten zijn; 1. Sumatrastraat. 2 Oosterstraat, 3. Kennedylaan. 4. Marienpoelstraat, 5. Diamantlaar Route 1: Sumatrastraat-Surinan straat-Antillenstraat-W. de Zwij gerlaan- (sec. weg Zuidzijde)-Bea- tnxstraat-Bemhardkade-Juliana- straat-Herenpoortsbrug-Oude He- rengracht-Havenplein-Haarlem- merstraat-Pelikaanstraat-Hooi- gracht-Watersteeg-St. Jorissteeg- Levendaal-Korevaarstraat-J. van Houtkade-Doezastraat-Nieuwsteeg- brug-Rapenburg OZ. Route 2: Oosterstraat-Tromp straat-Zijlsingel-Utrechtse Veer- Utr. Brug-Hoge Rijndijk-Kanaal- staat-Huizingastraat-Uhlenbeckka- de-Burggr laan- De Laat de Kan- terstraat-De Meij van Streefkerk- straat- RoodenburgeMraat-Thorbec- kestraat-Zoeterw. Singel-Kraaier- straat-Hogewoerd-Steenschuur-Ra- penburg OZ Route 3: Kennedylaan (Wagner plein)-Beethovelaan-Verdistraat- Debussystraat-Sweelincklaan- Corn. Schuytlaan-Obrechtstraat- Valeriusstraat-Churchilllaan (plm. 40 mtr. )-5 Meilaan-Hoflaan-Tel- derskade-Rijn- en Schiekade- Groenhovenstraat-Witte Singel- Vreewijkbrug-Kaiserstraat-Rapen- burg WZ. Route 4: Marienpoelstraat-Van S wi etenst ra a t-Boe r ha a vel a an- Oegstgeesterweg-Haarlemmerweg- Groenoordstraat-Hans enstraat- Korte Hansenstraat-Maresingel- Marepoortsbrug-Korte Mare-Lange Mare-Haarlemmerstraat-Donker- steeg-Hoogstraat-Aalmarkt-Boom- markt-Kort Rapenburg-Rapenburg WZ Route 5: Diamantlaan-Storm Bui- zingstraat-Conradstraat-Lage Morsweg-Morsweg-Morssingel-Via Plesmanrótonde-Stationsplein-Sta- tionsweg-Steenstraat-Blauwpoorts- brug-Prinses ekade-Kort Rapen burg-Rapenburg WZ. 11.00 uur: Kinderspelen, Stadhuis- e de- week voor het Stadhuis op de Breedstraat. De burgemeester neemt de sleutels in ontvangst v de Breest 12.30-13.30 uur: Toneel feuilleton, deel 1 „Van Vlaanderen naar Hol land". Brestraat voor het Stadhuis. 12.45 uur: Sportdemonstraties door sportschool Aad i de Breestraat vooi 13.30 uur: Schaakmarathon, op de Breestraat voor de Stadsgehoor zaal en het oude postkantoor 14.00-1800 uur: Standwerkerscon- >p de Breestraat ur: Computerschaak, op de Breestraat voor sociëteit Minerva. 14.30 uur: Poppenspel, op de Bree- cours 14.30 16.15 uur: Rob West drive-in-disco- theek, straatdansen op de Bree straat voor sociëteit Minerva. 16.15-17.15 uur: Aankomst Geuzen- loop, Breestraat 17.00-20.00 uur: Historische maal tijd Breestraat tussen Korenburg- steeg en het Gangetje. 18.30-19.30 uur: Toneelfeulleton, deel 1 herhaling. Brees 19.30 uur optreden Optreden Leidse Katholieke Harmoniekapel, eert op het Stadhuisplei bands Solution en Dump. 20.00-24.00 uur: Brcede Straet Feest, m.m.v. de Sea Sound Com bination op de Breestraat v 20.15-23.30 uur: Galaconcert Lyra Academica, Pieterskerk. Dinsdag 08 00-24.00 uur: Open Huis en Mas sakansspel bij gemeentelijke. liere bedrijven. Voor deelname z onlangs huis-aan-huis verspreide bijlage Leidse Courant 09 30 uur: Workshop „Expansie e Reactie, georganiseerd door de subfaculteit Geschiedenis, Rapen burg 61. 10.00-16.30 uur: Symposium „In strumentmaken en Wetenschap". Gorlaeuslaboratoria zaal 4 i Wassenaarseweg 62. 11.00 uur: Opening tentoonstellin gen „Denken en Doen" Eeuw tot Eeuw", Academiege bouw, Rapenburg 73. 14.30 uur: Gesprek met prof. dr. E. Levina (ere-docoto 1975) c werk, Academiegebouw zaal 1, Ra penburg 73. 15.00-16.00 uur: Toneelfeuilleton, deel 11. hoek Haarlemmerstraaty- Lange Mare 16.00 uur: Thorbeckecollege, te ge ven door prof. dr. M. Storme v Gent Gravensteen Pieterskerkhof 6. 19.30-2.00 uur: Toneel feuilleton, deel 11 herhaling. Gerecht/Graver steen (uur later dan aanvankelijk gepubliceerd) 20.00-22.15 uur: Goeie-Ouwe-Tijdre- vue, De Burcht. 20 15-23.00 uur: Concert Lyra Aca demica, herhaling van uitvoering Tweede Pinksterdag, Pieterskerk. Voor gedetailleerde programma gegevens zie onlangs huis-aan-huis verspreide bijlage Leidse Courant. Onder redactie van Jantje van Leyde tel. 071-22244 tst.17. Jeugdti emus Tot en met Tweede Pinksterdag is het voor tennisjeugd van de Leidse regio zaak te demonstre ren. dat zij op het gravel hun mannetje staan. Gedurende de ze dagen organiseert tennispark Forescate geheel volgens tradi tie namelijk weer de strijd om de districtsjeugdkampioen schappen. Er staat voor de cracks van de toekomst heel wat op het spel, want voor de winnaars in de verschillende leeftijdscategorieën is uitzen ding naar het nationale jeugd kampioenschap weggelegd. Bij de jongens t/m 18 jaar lijken de kaarten al wel grotendeels ge schud. De dit jaar naar de Mun- nik overgestapte Niels Blokker- vorig jaar de verrassende onge plaatste winnaar bij de 15- en 16-jarigen - is door de wedstrijd leiding, bestaande uit Jngrid v. d. Meij, Bram Madera en Jan Schoute, als favoriet bestem peld. Jurgen Peters, Hans v. d. Loo en Dick Hylkema zijn de grootste kanshebbers om hem de titel met succes te betwisten. Gevaarlijke outsiders lijken er in deze groep niet aanwezig. Bij de meisjes in de oudste leeftijds categorie moet het al raar lopen wil de finale niet tussen Annette v. d. Meij en Sandra Royaards gaan, waarbij de voor Room burg in de overgangsklasse A uitkomende Annette dan de be ste kansen maakt Als derde en vierde op de lijst staan Liselotte v. d. Bijl en Hanneke Lange- veld, die gisteren tegen Marleen Knaap de eerste winst al boekte. Bij de jongens t.m. 16 staat de vorig jaar zo oppermachtige Hans v. d. Loo nummer een op de plaatsingslijst De overige kandidaten voor de zege zijn Erik-Jan Schreuder, Dick Hyl kema en Ton Giberius. De strijd bij de meisjes in deze afdeling belooft een uitermate spannen de aangelegenheid te gaan wor den. Micky Albers. Tina Lange- veld, Carolien Heestermans en Carolien ten Bosch zijn in deze volgorde geplaatst, doch wie er maandag met de eer zal gaan strijken valt moeilijk te bezien. Bij de op een na jongste meis- jesgroep zijn het ook Tina Lan- geveld en Carolien ten Bosch, die als titelpretendenten funge ren. Inge Siegenthaler en Ange la Ponsioen moeten dit gaan beletten. Johan Vis gaat volgens de plaatsing de titel bij de jon gens t.m. 14 wegslepen. De strijd bij de jeugd onder de 12 is open, want deze kinderen moeten hun eerste sporen eigen lijk nog gaan verdienen. LDWS Klokpomp In de nacht van woensdag op donderdag is van een werkter rein aan de VIiet weg een klok pomp ter waarde van 2500 gul den gestolen. Tevens werden twee gas- en zuurstofmeters, rubberslangen en twee koperen branders ter waarde van 500 gulden ontvreemd. Het pas gepromoveerde LDWS heeft een nieuwe trainer. Het is de 28-jarige Melbi Raboen, voor malig speler van Wilhelmus en RVC en tot voor kort werkzaam als trainer bij WSB. Raboen wordt hiermee de opvolger van Joop de Wolf, die na een perio de van twee jaar LDWS verruil de voor Randstand Sport. Be halve de selectie zal de voorbur ger ook de jeugd van LDWS gaan trainen en begeleiden. Ra boen is in het bezit van het C-diploma.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3