Leiderdorpse middenstand allerminst gelukkig met opzet van winkelcentrum £eick>ö Qowuxnt Onsamen hangend spel van MMO Valkenburgs pontje gaat ook 's avonds varen Winkelcentrum PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 MEI 197111 Van onze correspondent LEIDERDORP De Lei derdorpse middenstand blijkt allerminst geluk kig te zijn met de uit gangspunten voor het toekomstige winkelcen trum in de Winkelhof. In een brief aan het ge meentebestuur wijst de Middenstandsvereniging er op dat de nu geformu leerde uitgangspunten sterk afwijken van de re sultaten van het door het deskundige ETI gehou den onderzoek. De reali sering van een plan als dat in Winkelhof acht de vereniging slechts ver antwoord als dat gebeurt op basis van adviezen van onafhankelijke des kundigen. „Ernstig bezwaar hebben wij te gen de wijze waarop het plan in de commissie middenstands aangelegenheden werd behan deld". zo schrijft de Midden standsvereniging: „De leden van de commissie waren tevoren niet op enigerlei wijze op de hoogte gesteld van de inhoud van het nieuwe plan. Daardoor was het niet mogelijk de nodige studie te verrichten en deskun digen om advies te vragen." Het verzoek van de Midden standsvereniging om de „nota uitgangspunten winkelhof' te rug te verwijzen naar de com missie middenstandsaangele genheden, zal niet worden inge willigd. Zoals bekend, heeft de gemeenteraad maandag j.l. be sloten de inhoud van de nota als basis te nemen voor het op te stellen globale bestemmingsplan voor het gebied. Bouwmeester aarzelt over prof-contract Van een onzer verslaggevers ROELOFARENDSVEEN Sjaak Bouwmeester, de in Roelofarendsveen wonende keeper van LFC, heeft nog geen definitieve beslissing genomen over een contract met de eerste divisieclub SW in Schiedam. Volgende week speelt hij in Schiedam een oefenwedstrijd, dan zal hij beslissen of hij de komen de jaren SW-er wordt De aarzeling bij de Roelofa- rendsvener wordt vooral ver oorzaakt door het feit dat SW in de eerste helft van de competitie vaak wedstrijden op woensdagavonden speelt ,Jk ga deze week bij de KNVB informeren hoeveel woensdagavonden ik kwijt ben, als ik naar SW ga", aldus Bouwmeester, die van wege zijn studie niet meer dan twee avonden kan voet ballen per week. De voetbal ler is met Halkes, de nieuwe trainer van SW, overeenge komen dat deze eens per week naar Roelofarendsveen komt om Bouwmeester op het DOSR-terrein te trainen. Bouwmeester krijgt bij SW een a-contract. Zoeterwoudse politie uitgebreid Van onze correspondent ZOETERWOUDE Met de komst van wachtmeester A. van Weenen is het Zoeterwoudse po litiekorps tot 5 man uitgebreid (drie in het dorp en twee aan de Hoge Rijndijk). Toch kampt men nog met een aanzienlijke onderbezetting want op grond van het inwonertal bedraagt de organieke sterkte negen man. Het postbureau dat is onderge bracht in het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg is voor taan in plaats van 's middags, 's ochtends geopend van 10-11 uur. Als het bureau niet bezet is dan kan men zich in verbin ding stellen met het groepsbu- reau te Hazerswoude, Vondel laan 12 (teL 01714-9003). In geval van nood moet men ten alle tijde de Centrale Meldkamer van de rijkspolitie bellen in Den Haag. Het telefoonnummer is Vrouwengilde showt eigen mode Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het kath oliek Vrouwengilde sluit van avond het win terprogramma af met een gevarieerde bijeen komst in het Don Boscohuis. Daarin neemt de modeshow van de zelfgemaakte kleding een be langrijke plaats in. Verder is er een expositie van allerlei hand werken en zelfs schilderen en boetseren alsmede produkten van de bakkunst Verder be staat er gelegenheid een klein toneelstukje, sketsch of spel te doen. Ook de well-fare werk sters van het Rode Kruis zullen op deze avond een stand inrich ten. Op 5 juni a.s. gaan de led^n die daarvoor belangstelling hebben naar de EMANCIPADE in Ut- .recht Hiervoor kan men zich tot en met zondag 25 mei aanmel den bij het bestuur. Naam gevraagd voor nieuwe kleuterschool Van onze correspondent ZOETERWOUDE De eerste openbare kleuterschool in Zoe- terwoude die op 10 januari jl. door burgemeester Detmers of ficieel werd geopend is nog steeds naamloos. Het gemeente bestuur heeft nu de bevolking opgeroepen suggesties in te zen den voor 16 mei. De prijswin naar of winnares wacht een ver rassing. De kinderen van de kleuterschool waren aanvanke lijk ondergebracht in een lokali teit van Ons Huis en verhuisden later naar de openbare Corbulo- school. Met de ingebruikname van de eigen school is er aan de Westeindseweg tevens een derde klas bijgekomen. Jan (81) en AJie (81) Caspers uit de Concordiastraat in Sassenheim herdenken op dinsdag 20 mei het teit dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk traden in Noordwijk. In 1923 toog het echtpaar naar Sassenheim, waar Jan Caspers in 1933 in dienst van de gemeente kwam. Hij verrichtte bij de gemeente werkzaamheden als chauffeur en timmerman. Ook in zijn vrije tijd zat de bruidegom niet stil. Drieëntwintig jaar was hij een onmisbare kracht bij de Sassenheimse toneelvereniging. Nu doet hij het wat rustiger aan. Hij is regelrtiatig te vinden in zijn tuin en hij houdt ook die van de buurtjes bij. Het echtpaar heeft zeven kinderen, dertig kleinkinderen en zestien achterkleinkinderen. Met hen wordt aanstaande dinsdag het feest gevierd bij "Cees en Ineke". Om twee uur is er een eucharistieviering in de Pancratiuskerk en van vijf uur tot half zeven een receptie bij „Cees en Ineke". De heer en mevrouw Caspers lezen zestig jaar de Leid se Courant. Van onze corres pondent HAZERSWOUDE De Leldse rockfor matie Spirit of SL Louis treedt in de avonduren van Tweede Pinkster dag op uitnodiging van de gymnastiek vereniging "Hou Vast" op In het Ha- zerswoudse Mi- chelshuis. De ge broeders Arthur en Roland de Leeuw, respectievelijk slagwerker en gita rist van de groep (die In 1967 ont stond, een single maakte, in 1969 ten grave werd gedra gen, maar later weer "opstond"), bassist Martin van Wetzen en organis t/pianist Frits van Wanrooy timmer den de laatste tijd aardig aan de hit- weg. Met "Down bij the radio" prijkte "Spi rit" eind vorig jaar hoog op de natio nale hitparade. "Dreams", gepro duceerd door Ri chard de Bois, was de opvolger van de ze single. En in juni hopen de vier van Spirit een lang speelplaat te lance- DE LEIDERDORPSE raad heeft maandagavond een belangrijke stap gezet. Na jarenlang heen- en weer schuiven is hij akkoord gegaan met de nieuwe plannen voor de inrichting van het uitbreidingsplan De Winkelhof. Als het aan de hand van de nu goedgekeurde uitgangspunten het bestemmingsplan is vastgesteld voor het gebied kan met het bouwen worden begonnen. Als alles mee zit zal dat al in 1976 zijn. Daarmee komt dan een eind aan een meer dan tien jaar geduurd hebbende periode waarin men eerst eigenlijk niet wist wat met de grond te doen en later, toen de grond was verkocht aan Matser, het eigenlijk ook niet wist Oorspronkelijk dacht de gemeente aan een groots opgezet regio naal winkelcentrum. Een idee dat gelukkig in het begin van de zeventiger jaren werd verlaten. Toen begon de ellende voor Leiderdorp pas goed omdat eerst toen bleek hoe slecht het contract met Matser voor de gemeente in elkaar zat In feite was men volledig overgeleverd aan de goede wil van deze projectont wikkelaar. Jarenlang onderhandelen heeft uiteindelijk tot de maandagavond goedgekeurde uitgangspunten Winkelhof geleid. Deze waren neer. gelegd in een overigens zwakke, rammelende nota die door wethouder J. Reugebrink wel met veel overtuiging maar met weinig feitelijke kracht werd verdédigd. Twee dingen zijn in de afgelopen jaren wel duidelijk geworden: Een gemeente als Leiderdorp is niet voldoende uitgerust om onderhandelingen met het bedrijfsleven tot een goed resultaat te laten leiden. Projectontwikkelaars, waarvan Matser een expo nent is, blijken nog steeds niet in staat een beleid te voeren dat parallel loopt aan de belangen van de samenleving waarin zij opereren. HOOGMADfe Kampioen MMO heeft gisteren tegen VNL de laatste competitiewedstrijd gespeeld. Daar er voor MMO weinig op het spel stond, scheen trainer Kuyt het een goede gelegenheid te vinden nieuwe krachten uit te proberen. Het spel werd er daardoor niet beter op. Het was te onsamenhangend om het voor de rust de VNL-verdediging echt moeilijk te maken. VNL, met het degradatie-spook nog op de hielen toonde zich bereid tot het uiterste te gaan, waardoor de MMO-verdediging al spoedig volop werk kreeg te verzetten. Het spel van VNL wilde ook niet zo best lukken. Het w.._ gejaagd. Vele schotep misten het doel volkomen. In de dertigste minuut kwam VNL tot een doelpunt via een hoekschop van J. Struik. De zwakke tegenaanvallen van MMO vormden voor VNL geen enkel gevaar. Toen MMO in de tweede helft tot wat beter spel kwam, deed VNL al het mogelijke om de voorsprong te behouden. Steeds weer wisten de Leidenaars de MMO-aanvallën te onderbreken. Tot gevaarlijke tegenaanvallen kwam VNL maar zelden. Acht minuten voor tijd was bijna de gelijkmaker gescoord toen achterspeler H. Ban! MMO in een solo enkele tegenstanders van zich af kon schu Maar in de doelmond strandde hij op de VNL-keeper. Van onze correspondent Valkenburg In ieder geval zodra het zwembad in Rijnsburg gereed zal zijn deze zomer, zal het pontje over de Rijn ook 's avonds varen. Dit werd gisteravond gezegd door B. en W. van Valkenburg naar aanleiding van vragen hierover uit de raad. Naast het zwembad is in Rijnsburg ook een tennisbaan aangelegd, dat ook voor Valkenburgers prettig dichtbij ligt En de tennis baan is reeds geopend. Vanuit de raad werd er dan ook op aangedrongen dat eigenlijk reeds nu. het pontje langer zou moeten blijven varen. De heer D. van Dijk (ARP) werd als nieuw raadslid gein stall eerd, door het afleggen van de eed op de grondwet. Hij neemt de plaats in van de heer Th. van der Meij. die onlangs onverwacht liet weten niet langer het raadslidmaatschap te kunnen uitoefenen. Bij de behandeling van de ingekomen stukken kwam een schriftelijk voorstel ter tafel, dat was ingediend door mevr. Anneke van den Broek (PvdA/PPR). Het voorstel houdt een plan in om in het Joght meer speelgelegenheden te maken voor kinderen. Op korte termijn wordt verzocht om het terrein achter de flat aan het Franken burg tot een goede speelgelegenheid te maken door o.m. het afrasteren van de sloot, het plaat sen van windkeringen, banken en speeltoestellen, en het maken van een zandbak. Voorts wordt van b. en w. een advies gevraagd over de mogelijkheid een gedeelte van het Frankenburg af te sluiten voor het verkeer, zodat vóór de flat een soort speelplein ontstaat voor rolschaatsen, touwtje springen, knikkeren e.d. Ten slotte ver meldt het voorstel een verzoek tot onderzoek van de mogelijkheid de Van Giffenstraat of de Re- mouchampstraat tot voetgangers- een speelge- bied te maken. B. en W. zeiden niet afwijzend te staan tegenover het voorstel en vroegen de raad het voorstel in handen van B. en W. te geven voor een advies. Hiermee ging de raad akkoord. De heer Van der Meij (CHU) verzocht om bij het advies de financiële mogelijkheden te bezien. Mevr. Van den Broek drong er bij het college van B. en W. op aan dat ze graag zou zien dat het eerste deel van het voorstel zo spoedig mogelijk zou worden uitgewerkt, zodat de kinderen van het Joght nog deze zomer ervan zouden kunnen profiteren. De door B. en W. gevraagde gelden voor de aanschaf van een bandrecorder om voortaan de gesprekken in de raad op te nemen, werden door de raad beschikbaar gesteld. De installatie, die 2320 gaat kosten, zal voor de raad gaan betéke nen dat men keurig om de beurt zal moeten praten, want microfoons zullen steeds overge schakeld moeten worden. „Zoals het vanavond een keer ging zal het dus niet meer kunnen" merkte burgemeester Van 't Wout hierover op. Aanleiding tot de aanschaf van deze apparatuur zijn de herhaalde discussies in de raad geweest over de notulen. Veel tijd was er vaak nodig om verkeerd doorgekomen uitspraken recht te zet ten. Een subsidie aan de Oranjevereniging van 2800 voor de organisatie van de 5 mei-feesten werd weliswaar goedgekeurd door de raad, doch er kwam van verschillende kanten kritiek op de vereniging omdat deze ook deze keer te laat met het verzoek was gekomen én geen financieel overzicht had gemaakt Voor alle andere subsi dies worden die voorwaarden wel gesteld. De Oranjevereniging zal hiervan in kennis gesteld worden. Alle andere punten op de agenda gingen deze keer vlot onder de hamer door. De rondvraag leverde weinig nieuws op. B. en W. moesten, in antwoord op een vraag van Anneke van den Broek, bekennen dat ze weer vergeten waren kontakt op te nemen met de commandant van het vliegveld over de moge lijkheid de ingang van het vliegveld te verplaat sen van de Broekweg naar de Zonneveldslaan. Hierdoor zou het vliegveldverkeer door het dorp verdwijnen, wat vooral in de buurt van de lagere school en de kleuterschool zeer gewenst is. Over de mogelijkheid bij Peuterburg verkeers drempels in de straat aan te leggen was nog geen advies binnen gekomen van de Vereniging voor Veilig Verkeer. Raiffeisenbank Lisse maakte meer dan drie ton winst Van onze correspondent LISSE De coöperatieve Raiffeisenbank heeft in 1974 306.010,- winst gemaakt. Het jaar daarvoor bedroeg het winstsaldo 244.798,—. De aanvragen voor woningbouwleningen vertoonde als gevolg van de hoge rentestand en de ook voor particulieren onzekere toekomst verwachting een flinke daling in vergelijking met voorgaande jaren. Het bestuur stelt de leden op de algemene ledenvergadering van 22 mei voor het winstsaldo bij de reserve te voegen. Veilig Verkeer Warmond zocht tevergeefs klaar-overs Van onze correspondent Warmond Veilig Verkeer Warmond heeft de pogingen opgegeven om een groep vrijwilligers bij elkaar te krijgen die bereid is als klaar-over op te treden bij het oversteken van de leerlingen van de R-K. lagere school. Via stencils, advertenties en persoonlijke benadering is getracht de ouders van de noodzaak van oversteek- beveiliging te overtuigen. Dit is helaas niet gelukt. Slechts negen mensen verklaarden zich bereid dienst te dien als klaar-over. Gezien de verschillende schooltijden voor de diverse klassen is dit een te gering aantal temeer daar het om twee over te steken wegen gaat Veilig Verkeer Warmond zal nu voorstellen bij B. en W. indienen om tot plaatsing van voetgangerslichten over te gaan. Extra subsidie voor Orgelkring Bollenstreek Van onze correspondent LISSE Wanneer de raad er vanavond mee akkoord gaat krijgt de Orgelkring Bollen streek een extra subsidie van 5000,uit het fonds "culture le activiteiten". Dit bedrag zal besteed worden aan verbete ring van het Adama-orgel in de Agathakerk. De Orgelkring ont vangt ook een subsidie van 2000,- uit het Anjerfonds Zuid- Holland. Voorts stellen W. en W. de raad voor de kring een bijdrage van 50,- per concert te geven. Dat betekent voor 1975 400,-. In de omgeving van het plant soen tussen de Gerard Dous- traat en de Verdistraat zullen achttien woningen gebouwd «worden. B. en W. stellen de raad morgen voor het perceel grond te verkopen aan bouwmaat schappij "Heboma". Bij de ont wikkeling van het bouwplan zul len de toekomstige bewoners zo veel mogelijk worden ingescha keld. Dit is mogelijk omdat de toekomstige bewoners Lissese ingezetenen en economisch ge- bondenen aan Lisse zijn. LISSE De gisteren bij foto- handel Mieloo gehouden recep tie ter gelegenheid van het gou den jubileum van de zaak trok grote belangstelling. De toeloop was zo groot dat moest worden uitgeweken naar het woonhuis van Sam Mieloo, de zoon van de oprichter, boven de zaak aan de Kanaalstraat. Bootjeshaven Warmond: 60 ligplaatsen Van onze correspondent WARMOND De al zo lang in voorbereiding zijnde boo tjeshaven voor Warmond zal voorlopig, in afwachting van een evt. definitieve realise ring op Koudenhoorn, aan de speelweide zeer eenvoudig worden opgezet Hierdoor is de Stichting bootjeshaven i.o. in staat mi.v. 1 juni 1975 reeds 60 ligplaatsen beschik baar te stellen. De kosten voor de ligplaatsen zullen voor het jaar 1975 niet hoger zijn dan 30,—. Door even tuele zelfwerkzaamheid is het mogelijk dit jaarlijkse bedrag nog te verlagen. In aanmerking voor een derge lijke ligplaats kunnen kome- n: Warmonders die in het bezit zijn van een bootje dat niet langer is dan 4 meter. Aanmelding hiervoor kan ge schieden voor 25 mei a.s. bij het secretariaat van de Stich ting tw. E. v. Ben tem, Dorps straat 80, Postbus 15, War mond. Dit dient schriftelijk te gebeuren waarbij zoveel mogelijk gegevens omtrent diepgang, lengte en breedte, opbouw en buitenboordmo tor e.d. vermeld dienen te worden. Ook wil het Stich tingsbestuur weten wie be reid is zelf de handen uit de mouwen te steken voor het slaan van palen e.d. Vier autobussen en vijfenzeventig per sonenauto's ston den gistermorgen gereed om de Sas senheimse bejaar den hun jaarlijkse uitstapje te laten maken. De reis ging naar Gilze-Rijen, daarna werd een tocht gemaakt door de bloeiende Betu we. Zingend bereik ten de circa vijfhon derd bejaarden het eindpunt van de rei- Avifauna in Alp- uit gebreid diner werd gebruikt (zie foto) samen met pastoor Van Bockxmeer en dominee Van San ten en burgemees ter Kret. Rond half negen kwamen de bejaarden terug in Sassenheim. Hier werden zij opge wacht door de mu ziekverenigingen DOS en Adest Musi- Morgen voor le keer markt in Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP - De Leider- dorpse weekmarkt, die morgen van start gaat, zal om 9 uur officieel worden geopend door de wethouder voor midden standszaken, J. Reugebrink. Bij de opening zullen (op de markt te besteden) waardebonnen aan bezoekers worden uitgedeeld. De markt start iedere donder dag om 08.00 uur en zal om 14.00 uur stoppen. Gedurende de markt is de Hoofdstraat tussen Berekenka- de en Eikenlaan afgesloten voor alle verkeer. Betere temperatuur voor zwembad Lisse Van een onzer verslaggevers Lisse Om in het gemeentelijk zwembad De Lis de tempera tuur beter te kunnen beheersen, zullen zowel bij de hoofdingang als de toegang tot de ligweide zgn. tourniquetdeuren worden aangebracht. B. W. stellen de raad voor een krediet van 65.000 beschikbaar te stellen om deze ingreep te kunnen financieren. Voor dit bedrag wil men naast deze voor ziening nog normale toegangs deuren plaatsen t.b.v. gehandi capten en om bij brand als vluchtweg te kunnen dienen. Afvalwater sportpark op ander net Van een onzer verslaggevers LISSE Het afvalwater van het gemeentelijk sportpark in Lisse zal over enige tijd via een pompput worden getranspor teerd naar het gemeentelijk rio- leringsnet. Tot nu toe werd het afvalwater via sceptictanks ge loosd op de omringende sloten. Een onderzoek heeft echter uit gewezen dat, door het toene mende gebruik van de. clubge bouwen op het sportpark, de werking van de (zuiverende) secptictanks, onvoldoende is. De kosten voor de voorziening worden geraamd op 63.100. Morgen laatste vergadering van Zoeterwoudse parochieraad Van onze correspondent ZOETERWOUDE De paro chieraad komt morgenavond voor het laatst bijeen. Zijn taak zal worden overgenomen door de parochievergadering nieuwe vorm van bestuur, waar toe vorige maand verkiezingen zijn gehouden. Overigens keren een aantal leden van de be staande parochieraad in nieuvye college terug. De bedoeling is dat de benoe mingen van de bisschop op 1 juli zullen ingaan. Op de laatste vergadering zal o.m. worden ge sproken over de ervaringen van de afgelopen periode, het func tioneren van de parochieraad Daarnaast worden er suggesties gevraagd voor voorbereiding, vergaderwij ze en werkterrein van de nieuwe parochievergade ring en de wederzijdse commu nicatie met de parochianen. Verwerking particulier vuil meer kosten gaat Van een onzer verslaggevers NOORDHTJKERHOUT Par ticulieren zullen voortaan meer moeten gaan betalen voor het storten van afvalstoffen in de bunker van het vuilafvoersta tion aan de 's-Gravendamseweg in Voorhout. Per ton komt deprijs ni 42,50. Toen anderhalf jaar ge leden het vuilafvoerbedrijf werd geopend, lag die prijs op ƒ30. In de loop van vorig jaar werd die basisprijs al enkele malen herzien. De pittige prijsaanpassing heeft te maken met de verhoogde ta rieven van de spoorwegen en de VAM, en gaat met terugwerken de kracht per 1 april 1975 in, In de op 28 mei te houden ver gadering zal de algemene raad van het vuilafvoerbedrijf „Duin en Bollenstreek" worden ge vraagd accoord te gaan met dit voorstel van het college van be heer. Spe rwersucces Van onze correspondent LISSE Door de „Sperwerpa trouille" van de Lissese „Kani- nefaten" is met succes deelge nomen aan de regionale pa trouillewedstrijd in Aerden- hout. De wedstrijd werd geor ganiseerd door de districten Bollenstreek en Rijnland van de Scouting Nederland en stond in het teken van „Daar komen de Noormannen". Van de tien deelnemende ploegen eindigde „De Sperwers" op de tweede plaats.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4