Bevrijdingsfeest liep sommigen slecht af voor Sassenheim betrapt op valse voorlichting KUNSTZWEMMEN BH OPENING VAN HET SPORT- FONDSENBAD Geraniummarkt in Voorschoten PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 6 MEI 1975 J Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde en de Maatschappij tot Nut van het Algemeen organiseren op 17 mei een geraniummarkt in de Voorschotense Voorstraat Burgemeester Van der Haar zal om half tien 's morgens de markt openen met het doorknippen van een gevlochten bloemenlint Hierna zal Voorschotens eerste burger een bloemenbak beplanten met planten naar eigen keuze. Het doel van .de geraniummarkt is het stimuleren van het gebruik van plantenbakken. Op de markt zullen dan ook stands zijn, waar belangstellen den alle mogelijke informatie krijgen over hoe een bak dient te worden opgemaakt onderhouden enzovoort Tevens is er een stand van de werkgroep milieuzorg. De kinderen van" de vierde en vijfde klassen van de basis scholen krijgen een gratis plantje, die zij zelf moeten onder houden. Op een nader te bepalen datum zullen de plantjes worden beoordeeld door een jury. Huren in Voorhout met acht procent Van een onzer verslaggevers Vc&rbout Uitgezonderd de woningen, die naar indeling, omvang en constructie niet meer aan redelijk te stellen eisen voldoen, zullen de hu ren van de woningen van het Gemeentelijk Woningbedrijf in Voorhout met 8 procent worden verhoogd. De huur verhoging zal in 1975 niet zoals gebruikelijk op 1 april plaatsvinden, maar op 1 juli. Dit in verband met de in werkingtreding van de nieu we regeling voor individuele huursubsidie, eveneens op 1 Juli 1975. Concreet betekent deze huur verhoging dat de huur van de woningen in de Boerhaave- straat voor de oneven num mers komt op 97,10 en voor de woningen met even num mers op 105,20. Voor de wo ningen in de Mgr. Broere straat met even nummers zal per 1 juli 1975 een huurbe drag van 114,70 verschul digd zijn. Langs een aantal buitenwegen in de gemeente Voorhout zal de openbare verlichting wor den verbeterd. B. en w. stellen de raad voor akkoord te gaan met het beschikbaar stellen van een krediet van 23.500, om de benodigde materialen voor dit karwei aan te kunnen kopen. Het gaat om de aan schaf van tien lichtmasten. Deze zullen worden geplaatst aan de Prinsenweg (2), de To renlaan (2), de Akervoorder- laan (1), de johan Speelman- weg (2) en aan de Loosterweg (3). Nieuwe directeur voor bedrijven Van onze correspondent LEIDERDORP - Met ingang van 1 juni is JJ. van Vliet be noemd tot directeur van de be drijven van de gemeente Leider dorp. Hij volgt in die functie W.F. Buitendijk op die deze, we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, moet neerleggen. Van Vliet is op dit moment nog chef van de afde ling grondbeheer en adjunct-di recteur van de bedrijven in Lei derdorp. Lisse veel bekijks was er op de haven in Lisse Voorhouten bevrijdende prestatieloop.... voor dit charmante majorettenkorps van de harmonie Canite Tuba.... Wittebrood daalde weer uit de hemel Noordwijkerhout Havenstraat de beentjes van de straat in de ©Wassenaar burgemeester Staab hanteert het be vrijdingsvuur.... Ctreek - In Noordwijk is het bevrijdingsfeest een beetje uit de hand gelo pen. Daar laaide het ent housiasme zo hoog op dat de drank wat al te over vloedig vloeide. Daarom zaten gisteravond op het Noordwijkse poli tiebureau al snel een vrij groot aantal automobilis ten. Het bevrijdingsfeest is gis teren iets minder uitbun dig gevierd dan koningin nedag. De organiserende comité's hadden in veel gevallen hun kruit al ver schoten en bovendien werkte in sommige plaat sen het weer niet mee. Zo moest vanwege de straffe wind in Zoeterwou- de het boegsprietlopen worden afgelast. Opval lendste onderdeel van het bevrijdingsfestijn vormde gisteren de in sommige plaatsen uitgevoerde vlieg tuigdropping van witte brood, een eetbare herin nering aan de na-oorlogse dagen toen de Zweden hongerend Nederland met brood „bombardeerden". Zo werd onder meer in Wassenaar en De Zilk weer volop „gegraaid". Katwijk.turndemonstratie sportpark „Nieuw- Zuid" 1 Lisserbroektwee emmertjes water dragen".... iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiniiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu Bij advies over bouw sporthal in Wasbeek" giiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHi^ Sassenheim - Er dreigen op nieuw moeilijkheden te ont staan over de toekomstige bouw van een sporthal in plan „Wasbeek in Sassenheim. Zoals wij reeds enkele dagen geleden schreven hebben B. W. van Sassenheim de raad geadvi seerd maar zo snel mogelijk „ja" te zeggen tegen de bouw van die sporthal omdat de ex ploitatie ervan, gezien de huidi ge interesse in het gebruik door de Sassenheimse scholen erg groot is en ook de financiële positie van de gemeente, reden is om nu de knoop door te hakken, van een plan dat al vanaf 1967 in deJjskast ligt Nu blijkt echter dat B. W. tegenover de raad een veel gun stiger beeld hebben geschetst van de bouwbegroting en ex ploitatie, dan in werkelijkheid het geval zal blijken te zijn. Tot die conclusie komt ten minste de commissie voor financiële aangelegenheden en die voor sportaangelegenheden, die zich nog eens hebben verdiept in de door B. W. tevoorschijn get overde getallen en tabellen. Hun conclusies vallen anders uit dan die van B. W. Zo zetten sommige commissiele den grote vraagtekens achter de financiële prognoses van B. W. Onjuist zou ook zijn het door B. W. beweerde dat het Rijn lands Lyceum al zou hebben toegezegd één van de zalen van de nieuwe sporthal gedurende de eerste tien jaar te willen huren. B. W. hebben inmiddels be kend dat hier sprake moet zijn geweest van een communicaties toornis. Het Rijnlands Lyceum zou alleen interesse hebben in een dergelijk lang huurcontract indien het bestuur van het Ly ceum er niet in slaagt de bouw van een aan eigen lokalenplan, met inbegrip van een gymnas tieklokaal, verwezenlijkt te krij gen. Desondanks zien B. W. toch nog geen donkere wolken aan de hemel. „Omdat", zo schrijven ze in een nieuw pre advies aan de raad, „Wij er van overtuigd zijn, dat de besturen van de mavo scholen, indien de mogelijkheid daartoe bestaat, gaarne van de sporthal gebruik zullen maken. De commissie voor financiële aangelegenheden en die voor sportaangelegenheden willen ook nog een nader onderzoek naar de goedkeuring van de plannen door de inspecteur van het onderwijs. Binnen de beide commissies is men ook nog niet tot overeenstemming kunnen komen of de bouw van de sport hal inderdaad, zoals B. W. hebben voorgesteld, helemaal moet wordenlosgekoppeld van de mogelijke bouw in „Was beek" van een overdekte zwe- maccommodatie. Ondanks dit uitgebreid onder zoek van beide commissies vin den B. W. van Sassenheim dat de beslissing over de bouw van de sporthal (zonder over dekte zwemaccommodatie) niet verder mag worden uitgesteld, omdat langer uitstel weieens een averechts uitwerking zou kunnen hebben op Sassenheims pogingen een sporthal van de grond te krijgen. Tijdens de vergadering van van avond moet de raad een beslis sing nemen. Noordwijk Met Nationale kampioenschappen kunst- zwemmen op zaterdag 10 mei en de zwemintcrland Nederland B—België A op 10 en 11 mei, zal het hele zwemcomplex van het Sportfondsenbad Noordwijk in gebruik worden genomen. De naam van het bad wordt onthuld tijdens de officiële openingbijeenkomst, die" vrijdagmiddag 9 mei om kwart voor vijf begint. Na afloop van die bijeenkomst in het overdekte gedeel te, waarbij de officiële naamsonthulling zal geschieden door Noordwijks burgemeester, mr. J. M. Bonnike, in nauwe samenwerking met de voorzitter van de Raad van Beheer, wethouder Th. F. J. Jansen, zal het overdekte gedeelte van 7 tot 10 uur worden opengesteld voor het publiek. Aan alle openingsfestiviteiten zullen de drie Noord wijkse muziekkorpsen hun medewerking verlenen. Bij de officiële opening op vrijdagavond is dat Crescendo, die ook de aanvang van de nationale kampioenschap pen kunstzwemmen in het binnenbad zal opluisteren. Echo der Duinen verzorgt zaterdag bij het buitenbad tijdens de interland zwemmen en schoonspringen de muzikale ceremonieën, een taak die op zondag- wordt verricht door Excelsior. Bij de organisatie van deze wedstrijden zijn ook de Noordwijkse Reddingsbrigade en de Noordwijkse zwemvereniging MSV ingeschakeld. De deelnemende zwem- en schoonspringploegen van Nederland en Bel gië worden ondergebracht in het Congrescentrum Een sport in opkomst; kunstzwemmen. A.s. zaterdag wor den in Noordwijk de Nederlandse kampioenschappen op dit zwemonderdeel gehouden. Dit ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportfondsenbad. Op de foto een voorproefje van deze tak van sport, waarbij het aankomt op souplesse en concentratie van de deelneemsters. Leeuwenhorst in Noordwijkerhout Tijdens de wedstrijden in het weekeinde zijn alle bassins van het buitenbad - met uitzondering uiteraard van het grote wedstrijdbassin - voor het publiek te gebruiken, zij het niet gratis. Het binnenbad is i.v.m. kunstzwemmen en trainingen van de ploegen gesloten. Boete voor Noordwijkse barkeeper Van onze correspondent NOORDWIJK - De Noordwijk- se recherche maakte proces-ver- - baal op tegen een 32-jarige bar- keeper uit Noordwijk, die een leraar uit Den Helder zou heb- ben bedrogen bij de aankoop van een schilderij. Via een rela tie kwam hij in contact met de leraar aan wie hij een zeege zicht van de schilder Hulk te koop aanbood. Bij de transactie wilde de leraar" zich van de echtheid overtuigen; en vroeg hij aan de barkeeper of het schilderstuk goed was. De Noordwijker bevestigde dit en voegde er nog aan toe: "Ik sta er volkomen achter". Dit bleek te kloppen, want op het moment dat de barkeeper dit zei, bevond hij zich inderdaad achter het' schilderij. Na de koop ontdekte de Den Helderse leraar dat de signatuur op het schilderstuk vermoede lijk vervalst was en deed hij aangifte bij de politie. KPJ koos nieuw bestuur Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Ruim 60 le den van de K.P J. waren pre sent op de jaarvergadering in 1 het Don Boscohuis. Bij de be- j stuursverkiezing zagen Jacques v.d. Salm, Marja v.d. Lubbe, Jan Beukeboom, José v.d. Hoe ven en Nelly Versteegen hun mandaat verlengd. Nieuw werden gekozen Rineke; Borst, Anja Berg, Jan Berg en Cok Mooijman. Jacques Salm werd opnieuw tot voorzit- ter benoemd, José v.d. Hoeven tot secretaresse. Het bestuur zal zich er in onderling overleg over beraden wie de penningen gaat beheren. Uit de sportcommissie viel Jan Borst weg en wordt gecompleteerd door Marja v.d. Lubbe en Jan Berg. Ook in de komende zomermaan- den is er weer veel te doen l de K.P.J. Op het programma staan o.m. een lampion-vaar tocht, sportdag en een strand- wandeling. Er zal ook worden bezien hoe de atletiekbeoefening door de leden meer begeleid kan worden. Zowel'bij de Pol dercross van vorige maand als- bij de Klaverloop van koningin nedag traden een aantal K.P.J.- ers op de voorgrond. Kerkeveiling bracht 13.000 op Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - De in hotel V.d.Geest gehou den kerkeveiling van de St. Josefparochie heeft 13.300,- opgebracht. Dat was vier duizend minder dan vorig jaar maar toch was pastoor Holthuizen zeer tevreden. De verwach tingen waren dit jaar lager omdat de jaarlijkse kerk bijdrage dit jaar belangrijk hoger was geweest. Op de veiling zelf hing een gezellig sfeertje, de ver koop verliep vlot onder de bekwame leiding van de vakmensen Van HoBaHo. Onder de te veilen artike len waren dit jaar veel pro- dukten uit de missielan den, waarvan vooral de scheepjes onder glas veel opbrachten. Ook een paas kaars en twee antieke bid- stoelen uit de kerk gingen voor goede prijzen weg. Orgelconcert in Sassenheim' Van onze correspondent SASSENHEIM Op zaterdag 10 mei zal Hans van Nieuw koop op het Goldtfusz-orgel een orgelbespeling geven van werken van uitsluitend Neder landse componisten uit de 16e en 17e eeuw, zoals Sweelink, van Noordt, Hendrik Speu, Gisbert Steenwick en ook van anonieme musici. Het concert zal hetzelfde ka rakter dragen zoals dat in de 16e en 17e eeuw gebruikelijk was. Voor de pauze zullen be werkingen worden gespeeld van pasalmen en geestelijke liederen, en na de pauze be werkingen van bekende we reldse liederen als „Merck toch hoe sterk" etc, en ook van dansen en marsen. Aanvang kwart over 8. Kabinet-orgel van Van Zoen naar Lisse Van onze correspondent SASSENHEIM Het kabinet orgel van Martien van Zoen krijgt eindelijk een vaste plaats. Na vier jaar her en der zijn dienst te hebben gedaan, wordt het orgel geplaatst in de Agatha-kerk, waar het on dermeer zal worden ingescha keld bij de periodieke orgel concerten, die in deze Lissesse kerk worden gehouden. Het kabinet-orgel werd door Van Zoen gekocht in Fries land. De firma De Wit uit Nieuw-Vennep restaureerde het. Aanvankelijk stond het orgel in de kapel van „De Bernardus", daarna verving het het Goldtfuzs-orgel van de Hervormde kerk in Sassen heim.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4