(fSs Roy Schuiten bewees eindelijk zijn klasse Jeugd FC Den Haag: Champagne bij zege Geen contract meer voor eeuwige reserve" Ardesch Anderlecht wil ruim twee ton voor „versleten" Paul van Himst Na "Boedapest" tennisseizoen waarschijnlijk weer afgelopen voor Nederland Hulshoff mag weer beginnen Ontslag drie spelers GROTE TRIOMFATOR IN FRANKFURT Bob Janse: Geen papieren trainer ie •■;-*> u af" -1 VRIJDAG 2 MEI 1975 LEIDSE COURAN1 PAGINA 13 DOELMAN WEG BIJ FC TWENTE (Van onze sportredactie) ENSCHEDE In de se lectie van FC Twente zullen volgend seizoen twee vertrouwde gezich ten ontbreken. Het con tract met tweede doel man Henny Ardesch, die in oktober 32 wordt, zal niet worden verlengd, terwijl Willem de Vries te kennen heeft gegeven zijn loopbaan als be taald voetballer te willen beëindigen. De mededeling, dat hij niet in aanmerking komt voor een nieuw contract, is door Henny Ardesch als een teleurstelling ervaren. „Ergens", zegt de doelman, die tot het begin van dit seizoen de reputatie van „eeuwige reserve" genoot, „is het wel logisch. Als een club drie doelverdedigers en een ta lentvolle jeugdkeeper in dienst heeft, ligt het voor de hand, dat de oudste moet verdwij nen. En dat ben ik toevallig. Dat neemt echter niet weg, dat ik het jammer vind. Sportief gezien is dit seizoen het beste van mijn loopbaan geweest. Ik heb zes Europa Cupwedstrij den en veertien competitie duels gespeeld, en het is vrij wel steeds goed gegaan". Het kost moeite Henny Ar desch tot een commentaar naar aanleiding van zijn op handen zijnde ontslag te ver leiden. „Kohn wil", aldus Ar desch, „voor alles de rust bin nen de groep handhaven. Dat is logisch, want er komen nog een stel erg belangrijke wed strijden. „Ik ben echter niet van plan helemaal te stoppen. Integen deel, na wat ik dit seizoen heb meegemaakt voel ik me sterk genoeg om nog pen tijdje door te gaan. Alleen moet het wel gebeuren bij een club, die er mee akkoord gaat dat ik in Enschede blijf wonen. Ik heb hier een uitstekende baan en die wens ik niet op te geven". Dat is ook de reden voor de weigering van Ardesch om in te gaan op een hem door SC Cambuur gedane aanbieding. „Cambuur wilde, dat ik in Leeuwarden zou komen wo nen. Die eis was voor mij me teen de aanleiding de aanbie ding af te wijzen". Henny Ardesch hoopt nu, dat er in het oosten een club die gebruik wil maken van zijn dertienjarige ervaring in de betaalde voetbal. „Het trans ferbedrag, dat voor mij moet worden betaald, is niet hoog. Henny Ardesch weg bij °mdat Twente.me v°or> mei Peen nieuw rontrart hppft aan. me sterk genoeg nog een tijdje door te gaan". Barry Hulshoff had reden om gisteren feest te vieren.Hij mag de voetbaltraining, weer hervatten. Proost. AMSTERDAM Barry Hulshoff gaat de voet baltraining hervatten. De 28-jarige Ajacied heeft gisteren na een onderzoek in het Rotter damse Dijkzicht-ziekenhuis van de specialist Van Lingen te horen gekregen dat zijn knie er goed uitziet en dat er, medisch gezien, geen bezwaren zijn weer met voetballen te beginnen. Hulshoff, die vorig jaar december voor de laatste keer in Ajax optrad, heeft de laatste maanden een aangepaste training gevolgd, waarin roeien een belangrijke plaats innam. De Ajacied: „Het komt wel goed uit dat ik weer mag beginnen, nu het seizoen bijna is afgelo pen. Dan wordt er niet meer zo hard getraind en kan ik er rustig inkomen. Ook kan ik de trip naar Indonesië meemaken en daar mis schien een halve wedstrijd spelen". FC DEN HAAG: Van onze sportredactie DEN HAAG FC Den Haag heeft voor drie contractspe lers ontslag aangevraagd bij het gewestelijk arbeidsbu reau. Het zijn Dick van der Meer, Joop Quellhorst en Hannie van Spronsen. Vijf an dere voetballers kregen< een gewijzigd (lager) contract'aan geboden. Het zijn Hugo Lochtenbergh, Kees Storm, Wim Bercken- kamp, Leo de Caluwé en Ba rend van Hijkoop. FC Vlaar- dingen heeft met de laatste spelers contact gezocht en ze een alternatief voorstel ge daan. De reacties hierop zijn nog niet binnen. Manager Eddie Hartmann wil over de nieuwe jeugdspelers en/of amateurs die in dienst worden genomen, niet veel meedelen. Bepaalde contacten met vooral ADO-voetballertjes zijn al gelegd maar zolang FC Den Haag geen zekerheid heeft wat er definitief met het vijftal gaat gebeuren houd» men een slag om de arm. Wales behield leiderspositie LUXEMBURG Wales heeft fisteren met een overwinning ran 31 in en op Luxemburg Ie leiderspositie in groep 2 van !e voorronden in het toernooi »m het Europees kampioen- ichap voor landeteams behou- Rechtsbuiten Reece bracht Wa- es, dat enige weken geleden ferrassend Hongarije versloeg, ia 23 minuten aan de leiding iiet een prachtige kopbal. Tien hinuten later vergrootte links- juiten James de voorsprong tot j—0. Kort daarop kwam Lu- lemburg zowaar aan een doel- Junt door Philipp uit een straf- ichop. Pas zeven minuten voor ijd kon Wales, ook uit een straf- chop, opnieuw door James de- initief afstand nemen. Stand in (roep 2 is: tand groep 2: Wales Oostenrijk Honganje Luxemburg 5 4 0 1 8 13-4 3 2 1 0 5 4-2 4 1 1 a 3 5-6 4 0 0 4 0 4-14 tfsselmeervogels pch in de Kuip (OTTERDAM IJsselmeervo- els, dat in de halve finales van et toernooi om de KNV B-be er werd uitgeschakeld door 'C Twente, zal donderdag 15 lei toch in het Feyenoordsta- lon spelen. Ie Enschedese eredivisieclub ad geweigerd het duel in De juip af te werken. In een voor- fedstrijd bij de bekerfinale tus- en FC Twente en FC Den Haag titmoeten de Spakenburgers lu de Rotterdamse zaterdagclub tveneens eerste klasse) Zwart Fit '28. Het aanvangstijdstip is Jl.30 uur. RENTIPS EN HAAG Plet de Wit de ;neigenaar komt maandag 5 tei uit in de vierde ronde van insiders-rentipklassement. lassement. Hij heeft nu 70 unten, hetgeen goed is voor tweede plaats op de ran- ijst achter Joop van der ouw met 71 punten en voor rainer Cees van der Harst met O punten. Lfgelopen zondag kwam De Wit >t 27 punten, zijn tegenstander 'an de afdeling Renwezen an de NDR slechts tot 16 pun- Piet de Wit, de eerste voor- peller in onze rubriek in de ierde ronde, komt uit tegen de luindigt volbloedtrainer Her- nan de Graaf. De tips voor de ennen van maandag 5 mei: evrijdingsprijs (1): Piet de Wit, k Tashunka, Tudor Rous- en outsider: Stromklee, ërman de Graaf: Stromklee, ashunka, Rucam en outsider: ternenbanner. Medewerker: ucam, Tashunka, Stromklee n outsider Captain 's Escort levrijdingsprijs 2: Piet de Wit: ish Coffee, Jingo, Poseidon en utsider: Not So Bad. Herman Graaf: Poseidon, Irish Cof- Jingo en outsider: Guiltless, ledewerker: 1. Irish Coffe, lostly Delta, Jingo en outsider: 'oseidon. Ievrijdingsprijs 3: Piet de Wit: l'Marianne, Chivas Regal, fountain Track en outsider: Juick Nanny. Herman de Graa- 0"Marianne, Mountain Track, Juestion en outsider: Chivas tegal. Medewerker: O'Marian- Question, Chivas Regal en 'utsider: Giggle Box. ROTTERDAM De eredivisieclub Excelsior zal dezer dagen een laatste onderhoud hebben met Bob Janse die volgend seizoen in de voetsporen treedt van trainer Ben Peeters. Het ligt in de bedoeling dat de 54-jarige Janse, die alweer bijna twee jaar op non-actief staat, bij de Rotterdammers voor een seizoen zal tekenen. Daarna zal Thijs Liebregts, die dan vermoedelijk in het bezit is van het A-diploma, de taak van Janse overnemen. Bob Janse die in Rotterdam een bloeiende sportzaak drijft, ontketende gister avond met klem dat hij bij Excelsior slechts als papieren trainer zal fungeren. „Iedereen weet dat ik de voetballerij niet los kan laten en dat het werk van trainer mij verschrikkelijk boeit. Ik ben niet iemand die zich in een hoek laat drukken. Dat weet het bestuur van Excelsior deksels goed". (Van onze correspondent) BRUSSEL De door Anderlecht onvoorstelbaar grof afgedankte sterspeler Paul van Himst, troetelkind niet alleen van het Brussel se maar van het hele Belgische voetbalpubliek, blijkt nog met handen en voeten gebonden aan zijn club. Het argument om hem na 16 trouwe dienst in het topelftal weg te sturen luidt: dat Van Himst met zijn 31 jaar' reeds versleten In de plaats wil het bestuur voorkomen dat Van Himst naar de kersverse Belgische kam pioen en Brusselse concurrent RWDM verhuist. Ten tweede wil Anderlecht voor Van Himst een bedrag van circa 260.000 gulden vangen. Tegelijk met Van Himst is ook trainer Urbain Braems door het bestuur van Anderlecht ontsla gen. Opvolger Hans Croon is de Hans Croon heelt een jaar de tijd om bij Anderlecht het pad te effe nen voor Raymond Goethals. nieuwe man maar slechts voor een jaar. Bij sportclub Ander lecht staan zich wekelijks een zestiental topspelers te verdrin gen om een plaats in het elftal. Anderlecht zal dan ook in het volgende seizoen proberen een grondige sanering door te voe ren om aldus de weg vrij te maken voor de aanstelling tot trainer van Raymond Goethals met een vijfjaren contract. Trai ner Croon moet dus rekening houden met het feit dat hij slechts een overgangspause meemaakt waarin hij goed spe lersmateriaal zal moeten bijeen brengen en opleiden waarmee Goethals dan opnieuw nieuwe successen moet gaan oogsten. Madrid De uitslagen van de wedstrijden die gisteren zijn ge speeld voor de Spaanse compe titie zijn: Malaga-Granada 1—1, Gijon-Betis 2—1, Hercules-Espa- nol 21, Salamanca-Las Palmas 21, Atletico Madrid-Real So- ciedad 1—0. Hockeydames van Amsterdam op schot te Ukkel BRUSSEL De hockeyclub Amsterdam is gisteren te Ukkel het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen dames begonnen met een zege van 7—0 (rust 3—0) op Red Sox Zürich (Zwi). Toos Bax maakte vier van de zeven doelpunten, de andere kwamen op naam van de dames Marres (2) en De Wolf. In dezelfde groep won Ukkel Sport met 80 van Campo Madrid. De andere uitslagen zijn: Braunschweig (W-Dld) Slavia Praag (Tsj) 40, Harvestehuder Hamburg (W-Dld) Stade Francais (Fra) 4—2 FRANKFURT Roy Schuiten is gisteren de grote triomfator gewor den van de klassieker „Rund um Henniger- turm". Hij legde de 228 kilometer lange race af in vijf uur, 42 minuten en 20 seconden en had veer tig seconden voorsprong op nummer twee, de Belg Frans Verbeeck. De der de plaats was voor Wal ter Godefroot. Edddy Merckx eindigde als ze vende. Na enkele teleurstellingen in de grote voorjaarsklassiekers van dit jaar heeft de wereldkam pioen achtervolging Roy Schui ten eindelijk zijn klasse bewe zen in de 228 kilometer lange race „Rund um Hennigerturm" in Frankfurt. Hij finishte na een superieure race eenzaam met voorsprong op een groep achter volgers bij wie zich wereldkam pioen Eddy Merckx en talrijke andere sterke Belgische renners bevonden. Schuiten kreeg grote steun van zijn stalgenoot Thu- rau, die ondanks het feit dat hij voor eigen publiek reed zich totaal uitschakelde en ge heel in dienst reed van Schui ten. Reeds na vijftig kilometer on dernamen drie Belgen Pin- tens. Van Landeghem en Berk mans de eerste uitlooppoging. Als eerste moest Berkmans af haken. Pintens en Van Landeg hem bleven echter doorgaan en bleven tot 110 kilometer op kop. Bij de tweede beklimming van de Taunus werden ook zij ech ter ingelopen door het peloton, waarin Schuiten veel werk ver zette. In de buitenwijken van Frankfurt sloeg Schuiten ten slotte vernietigend toe en maak te een gat. In de drie slotronden bij de finish slaagde hij erin deze voorsprong te behouden en met veertig seconden als luid bejubelde overwinnaar over de streep te glijden. Uitslag: 1. Roy Schuiten (Ned.) 228 km. in 5.42.20; 2. Frans Verbeek (Bel.) op 40 seconden; 3. Walter Go defroot (Bel.) z.t.; 4. Fred Maertens (Bel.) z.t; 5. Luc Demeyer (Bel.) z.t Bij de amateurs, die 175 kilome ter reden, zegevierde de Duitser Wilfried Trott in 4.45.30. De Ne derlander Neven eindigde als zevende. Wilde massasprint Marino Basso heeft gisteren zijn vierde etappezege geboekt in de Ronde van Spanje. De Italiaan flitste als eerste over de meet in Vinaoroz na een wilde massasprint, waarin weer de nodige onregelmatighe den voorvielen. Een van de be trokkenen was Theo Smit, die woensdag na een protest zijn ritoverwinning aan de Italiaan moest afstaan. Het was dit keer Eric Leman, die bezwaar maakte tegen Bas so's sprintmethoden. De Belg beweerde, dat Basso twee keer aan het shirt van Theo Smit was gaan hangen, een mening die door de Nederlander uiteraard werd gedeeld. Maar de wed strijdleiding had ditmaal geen zin de uitslag te wijzigen en hield het op Basso. Eerder op de dag was de Frisol- ploeg betrokken bij een incident naar aanleiding van de moeilijk heden van woensdag. De ploeg leiding kwam terug op de klas sering van Smit en weigerde aanvankelijk de renners van start te laten gaan. Na lange discussies werden de moeilijk heden tenslotte bijgelegd, onder meer nadat Frisol was bedreigd met uitsluiting van internationa le evenementen voor één maand. Uitslag: 1. Marino Basso (Ita.) 157 km. in 4.01.07; 2. Eric Leman (Bel.) z.t; 3. Albert Huizebosch (Ned.) z.t; 4. Miguel Maria Lasa (Sp.) z.t.; 5. Jean-Jacques Fussien (Fra.) z.t; 7. Theo Smit (Ned.) z.t.; 10. Piet van Katwijk (Ned.) z.t.; 13. Hennie Kui per (Ned.) z.t; 20. Henk Prinsen (Ned.; z.t; 41. Ben Koken (Ned.) z.t; 67. Fedor den Hertog (Ned.) z.t Algemeen Klassement: 1. Lasa (Sp.) 39.17.51; 2. Martins (Port.) 39.18.39; 3. Torres (Spa.) 39.18.47; 4. Ocana (Spa.) 39.18.49; 5. Manzaneque (Spa.) 39.18.53, 9. Kuiper 39.19.14; 19. Ko ken 39.19.43; 45. Den Hertog 39.27.39; 72. Prinsen 39.36.04; 75. Piet van Katwijk 39.49.05; 76. Smit 39.51.22; 77. Huizebosch 40.08.42. Goessiatnikov heeft gisteren in Caulnes de Ronde van Bretagne gewonnen. Van Gerwen was met een zevende plaats de beste Nederlander. i.JA -V f - li Roy Schuiten kon na lange tijd weer eens een keertje juichen. In Frankfurt was hij de luid bejubelde triomfator. Van Heugten over de kop KAMP-Lintfort De Zwitsers Robert Grogg-Andreas Graber hebben gisteren voor 15.000 toe schouwers de internationale zij- spanmotorcross te Kamp-Lint fort (W-Dld) gewonnen. In deze tweede ronde voor de inter-si- de-car series, een competitie over vier wedstrijden, behaal den zij een tweede en eerste plaats en gaan nu met 540 pun ten aan de leiding. In de eerste manche zegevier den de sterke Wil van de Laan en Huig Vonk (Ned). Fons van Heugten (Ned) zou ongetwijfeld de tweede manche hebben ge wonnen als hij niet over de kop zou zijn geslagen. In de 125cc was de Nederlander Gerard Rond een klasse apart. Stand inter-side-car series: 1. Grogg-Graber 540 punten; 2. Van de Laan-Vonk 304 3. Fons van Heugten-Sjaak Wery 290. Eindstand 125 cc: 1. Rond (Ned) 2 punten; 2. Demoed (Ned) 5 (1 uur, 8 min. 41 sec.); 3. Schütz (W-Dld) 5 (1.08.42,7). (van onze sportredactie) DEN HAAG Zaterdagmiddag (aanvang twaalf uur) breekt het grote moment voor de betaalde jeugd van FC Den Haag aan. Dit succesvolle elftal, waarover maestro Rinus Loof de scepter zwaait, treedt voor eigen publick aan tegen het reeds gedegradeerde FC Den Bosch. Winnen de Zuiderparkers dan kunnen de champagneflessen ontkurkt worden. Het tijdstip van twaalf uur houdt verband met de uitzending van de Engelse cupfinale op de televisie. De aanstaande kampioenen komen als volgt in het veld: doel: Louwerens, achter: De Caluwé, Mon- nee, Toet en Landers; midden: Van der Wulp, Lochtenbergh en Berckenkamp; voor: De Geer Vreeswijk en Van Hijkoop. Wis.< Ispelers zijn: Van der Meer, Quellhorst en Van Sp/onsen. FC Den Haag, dat zich volledig concentreert op de bekerfinale van 15 mei in de Kuip (met als voorwedstrijd IJsselmeervogels—Zwart Wit) zal met dezelfde selectie van de laatste weken een bezoek brengen aan het ontluisterde Ajax. Voor FC Den Haag staat weinig meer op het spel, in tegenstelling tot Ajax. Het moet winnen voor het periodekampioenschap, dat recht geeft op deelna me aan de na-competitie. PSV speelt thuis, tegen FC Amsterdam en Feyenoord komt tegen Telstar in actie. Onderaan de ranglijst delen NAC en Wageningen de laatste plaats, met een punt achter stand op Haarlem. Vandaar zijn de wedstrijden Go Ahead Eagles - Wageningen, Haarlem-Exeel- sior en FC Utrecht - NAC van het grootste belang. Boedapest De Davis Cupwedstrijd tegen Hongarije, vandaag begonnen in Boedapest waarbij Ed van Breukelen als non-playing captain en Louk Sanders als speler debuteert, betekent voor Nederland met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid de afsluiting van een nog uit de vorige eeuw stammende traditie. De kans dat ons land zich door een zege kwalificeert voor de volgende ronde tegen Egypte is immers miniem. Balazs Taroczy en Szabolcs Baranyi zijn geroutineerde gravelspecialisten. Voor Rolf Thung (weer hersteld van een blessure) begint na het Ameri kaanse indoorcircuit de confrontatie met de gemalen baksteen van nu. "Sneller dan op de Mets", is zijn oordeel. Louk Sanders heeft zich aan de Riviera wat meer specifiek voorbereid. "De Hongaren zullen een beetje minder moeten spelen dan normaal, en wij beter. Dan hebben we een kans", aldus trainer-coach Rinus Buytelaar. Normaal gesproken is het voor Nederland na dit weekeinde weer voor een seizoen afgelopen. Volgend jaar zal het Davis Cuptoernooi er waarschijnlijk heel anders uitzien. Zelfs tot de officials van de internationale federatie begint het door te dringen dat zo'n dwars door de kalender springend evenement nauwelijks meer te handha ven is. De sterkste spelers - zoals Tom Okker - hebben hun verplichtingen ver van te voren vastgelegd en laten bij de Davis Cup verstek gaan. De suggestie van WCT directeur Mike Davies om het als een veertiendaags of desnoods drieweeks toernooi in een enkel land te concentreren wint dan ook allengs veld RDG naar de Houtzagerij Van onze sportredactie DEN HAAG Het is hoogst waarschijnlijk dat het Residen tie Dam Genootschap het ko mend seizoen haar thuiswed strijden zal spelen in het sport en recreatie-centrum De Hout zagerij. Na het vertrek uit het gebouw van Rijkswaterstaat is men ge ruime tijd aan het zoeken ge weest naar een geschikte ruimte om de wedstrijden in te spelen. De laatste en beslissende hel pende hand kwam van de afde ling JSR van de gemeente. Bakhuis stopte een strafschop RIJSWIJK Het Nederlands militair voetbalelftal heeft gis teravond met 10 gewonnen van de Rijswijkse amateurclub RVC. Het winnende doelpunt werd acht minuten voor tijd gemaakt door Körver van Roda JC. In de 65e minuut stopte doelman Bakhuis van RVC een straf schop van spelbos (AZ'67). Er waren 500 toeschouwers.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13