Na jaren weer bij elkaar Tegelhandel wint beslissingsduel PRINS BERNHARD ONVERWACHT OP BEZOEK IN NOORDWIJK VOORSCHOTENSE FLUITISTE STOFTE HERINNERINGEN AF IN „MENSEN JULLIE ZUN KNETTERGEK" ^WOENSDAG 30 APRIL 1975 LEIDSE COURANT Plf.INl 5 „Wie zijn normaal"? Van een onzer verslaggevers Voorschoten In het Cultu reel Centrum hebben leerlin gen en leraren van het Lu cas-College gisteren en eer gisteren een „musical" opge voerd. Musical tussen aanha lingstekens, omdat het stuk meer weg had van een „to taal theaterprogramma" met beweging, muziek, tekst, to neel en zang. Traditiegetrouw was ook nu weer het script van Ben Heuer. En als die er zich mee bemoeit, dan kan er over het algemeen weinig mis gaan. Ben Heuer is leraar aan het Lucas-College. Het stuk be gint met zachte muziek. Daarna komen alle spelers op en zingen: „We zijn mis schien wel anders, maar niet abnormaal". En dat is de strekking van het hele ver haal: Wat is normaal en wat is abnormaal?" Peter en Wilma, die verliefd zijn op elkaar, beleven komi sche avonturen. Onder meer als de ouders van Wilma voor het eerst Peter te zien krijgen; de scene moet wor den overgespeeld omdat Pe ter veel te enthousiast is ont vangen. Even later vinden we ze terug m het bos, waar ze geen last hebben van de beoordelingen van de buiten wereld. De ouders en familieleden van Peter en Wilma kunnen het slecht met elkaar vinden. Bijna aan het einde van het stuk leggen zij hun ruzies bij. Het stuk lijkt dan traditio neel te gaan eindigen, maar de schrijver geeft nog wending aan het stuk. Wilma en Peter hebben hun relatie beëindigd en gaan ieder hun eigen weg. Henk v.d. Post Overleg met ABOP over leraar Rembrandt wordt voortgezet Van een onzer verslaggevers LEIDEN Een gistermid dag gehouden oriënterend gesprek tussen een deputatie van de Algemene Bond On derwijzend Personeel en wethouder Tesselaar over de kwestie Marijnis, heeft nog niet tot resultaten geleid. Het overleg zal donderdag worden voortgezet. Zoals gemeld is de heer Ma rijnis, leraar aan de Rem- brandt-scholengemeenschap, beëindiging van het dienst verband met ingang van het volgend schooljaar aange zegd. Hem wordt onder meer een polariserende houding en een gebrek aan collegiali teit verweten. Marijnis is bij het Rembrandt werkzaam op grond van een tijdelijke aan stelling. Hij geeft er nu voor het vijfde jaar les. Tegen standers van zijn gedwongen heengaan hebben zich inmid dels verenigd in een leerlin gen- en leraren-comité, die proberen de beëindiging van zijn dienstverband te voorko men. Daarbij is de ABOP •ingeschakeld. Prinses Beatrix onthult zelfgemaakt beeld in Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Prinses Beatrix zal aanstaande vrijdag in „Centrum 1945" een door haar zelf gemaakt beeld onthullen. Vorig jaar bracht de prinses een be zoek aan dit nationaal cen trum voor slachtoffers van de tweede wereldoorlog, die lijden aan het z.g. post- concentratiekamp syn droom. Toen werd haar het verzoek gedaan een beeld voor het centrum te vervaardigen. Het resultaat van haar ar beid zal vanaf half twaalf aan de Rijnzichtweg te zien zijn. Eervol ontslag politie-agent Van onze correspondent WASSENAAR Met ingang van 1 mei a.s. is aan adju dant A. Tromp van het Was- senaarse politiekorps func tioneel leeftijdsontslag ver leend in verband met het be reiken van de 60-jarige leef tijd. De heer Tromp is 35 jaar in het Wassenaarse korps werk zaam geweest. Op 16 april 1940 werd hij benoemd tot agent. Op 1 juni 1974 werd hij bevorderd tot adjudant De heer Tromp was vanaf 1951 werkzaam bij de afde ling Vreemdelingendienst nauwd van honden, gelooft in haar carrière als fluitiste, weet dat iedere artieste ergens een kleine tic heeft, rekent zich zelf onder de mensen, die op een plezierige manier allemaal een beetje gek zijn of doen. Als vertelster noemt ze een beetje gek „knettergek" en daarom heeft zij de waren ver halen met bekende personages een beetie door elkaar ge haald, want niemand vindt het leuk om als een knettergekke artiest de geschiedenis in te gaan. Het eerste boekje krijgt de Voorschotense burgemeester van haar, de overige boekjes zijn te koop voor de prijs van 9,90. Ellen Mac Gillavry is sinds gisteren Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Joop Peeters De liefste wens van het gouden echtpaar Heems kerk van Eeden is in vervulling gegaan. De naar Canada geëmigreerde zoon Harry i^ thuis om het feest mee te vieren. Van onze correspondente Voorhout Het gouden huwelijks feest van het Voorhoutse echtpaar Heemskerk van Eeden heeft een extra feestelijk tintje gekregen omdat de in 1949 naar Canada geëmigreerde zoon Harry naar huis is gekomen om bij de bruiloft te kunnen zijn. De liefste wens van het echtpaar ging daarmee in vervulling. Aan de Rijnsburgerweg in Voorhout woont een stralend gouden paar: de heer S. P. Heemskerk en zijn bruid S. P. M. Heemskerk van Eeden. De nog zeer actieve bruidegom is 76 jaar en zijn bruid telt 71 lentes. Vijftig jaar geleden werd hun huwelijk in de geboorteplaats van de bruid, Noordwijk, voltrokken. Zij vestigden zich op de boerderij Rijnsburgerweg 52 waar zij tot 1962 bleven wonen. Toen werd het bedrijf overgedaan aan twee zoons. Bruidegom Sijmen stapt nog elke morgen half vijf uit z'n bed om een handje te gaan helpen op de „woning" of bij het koeien melken. De in Oud-Ade geboren boerenzoon is nog steeds boer in hart en nieren. Elke maandag en dinsdag nog trekt hij naar de veemarkt In de loop der jaren heeft hij ook nog wat in „bollen" gedaan, maar zijn grote liefde was toch, na zijn vrouw, het boerenbe drijf. Samen kreeg het paar 13 kinderen, 7 dochters en 6 zoons. Het gouden paar heeft 62 kleinkinderen waarvan nu de eerste is getrouwd. Een mooi en gerieflijk huis werd toen gebouwd, mét licht en water. Voor de eerste verjaardag de beste, kreeg de bruid van haar man een stofzuiger. „Wat moet ik daar nou toch mee?", was haar verwonderde vraag. De bruidegom is van 1925 tot 1973 bestuurslid geweest van de Lagewegpolder waarvan ruim dertig jaar, van '42 tot '73 als voorzitter. Op 6 mei wordt ter hunner intentie een H. Mis opgedragen om 14.00 uur in de Bartholomeuskerk te Voorhout Daarna recipiëren zij in motel Sassenheim van 16.30 tot 18.00 uur. LEIDEN - Tegelhandel heeft zich dankzij een 42-overwin- ning in de beslissingswed strijd tegen B en T geplaatst voor de zaalvoetbalhoofdklas se. Van krachtsverschil was in de strijd tussen Tegelhandel, dat zich in de tweede helft van de afgelopen competitie reeds een geduchte reputatie had opge bouwd en „underdog" B en T absoluut geen sprake. Doordat B en T op beslissende momenten echter kostbare blunders beging kon Tegel handel met het hoofdklasser schap gaan slepen. Het gevaar Piet Rooze werd door Gé Dubbeldeman be kwaam ingedamd zodat Tegel handel tot georganiseerd aan vallen nauwelijks toekwam. B T nam na rust zelfs een voorsprong, toen Piet Duiven voorde onhoudbaar uithaalde. De balans leek definitief in het voordeel van Tegelhandel door te slaan, toen Bram Ver- kuylen uit een pass van Henk LDWS in bekerfinale Montagne het net achter de attente Roman vond en Mon tagne zelf een pass van de onopvallende Piet Rooze ver zilverde. Tegelhandel zocht de verdedi ging op, maar B en T sloeg terug. Piet Ouwehand maakte met een prachtig doelpunt ge lijk, waarna de kansen voor B en T zich aaneenregen. Afge rond werden ze niet, want van zuiver schieten had B en T ook nu weer geen kaas gege ten. Toen Piet Roozen een moment ongedekt werd gelaten bete kende dit het einde van B en T's aspiraties. Met een vierde goal besliste Montagne vlak voor tijd het pleit. De halve bekerfinale tussen LDWS en Swift leverde voor eerstgenoemde een 4—2 zege op. Ger de Roode haalde al in de eerste seconden uit naar 1—0, waarna Cock van Weer- lee met een idem knal voor 1—1 zorgde. Met het mooiste doelpunt van zijn carrière keeper Van Duivenbode lag na een lange serie schijnbewegin gen volledig in de knoop zorgde Henk Spies voor een 21 stand halverwege. Cees de Roode zette LDWS op 31, maar Cock van Weerlee bracht de spanning weer te rug. Na een combinatie met Pim v.d. Meer bracht Ger de Roode de eindstand simpeltjes op 42. UITSLAGEN: 2A: Regenboo- g—v. Gerven Casp. 24, 2B: LISCLugdunum 42, Res 1: Stormvogels 2—LDWS 2 11, Res. 2B: ASC 4—SDO 3 1—4, Res. 3B: SVLV 2—LISC 3 5-0, Lugdunum 2—v.d. Plas BMW 3 4—2, Res. 3D: Gazelle 4—Or. Groen 3 1—0. Lisser B. 3Stormvogels 4 54, Regen boog 3—Leiden 5 31, Res. 3E: RHW 2-SLF 3 1^7, AL: LDWS al—Lugdunum al 44, Tegelhandel al—ASC al 10—5, A2: SDO al—L. Boys al 4—6. Stuur deze bon in open envelop. SooS'SÊ' Lefden. Leidse Courant Van onze correspondent Voorschoten De in Voor schoten wonende fluitiste El len Mac Gillavry heeft haar herinneringen afgestoft, ver teld aan Frans van Marsber gen en toen was er een boekje: „Mensen, jullie zijn knetter gek". Wie verre reizen maakt, heeft heel wat te vertellen, zeker de reiziger een bij zonder oog en oor heeft voor de handelingen, die mensen onbewust verrichten. Uit de verhalen blijkt, dat Ellen een goede „aangever" is, aan het eind van het boekje vertrouwt zij haar schrijver toe: „Wie is er nu eigenlijk knettergek?" Ellen Mac Gillavry heeft als fluitiste een carrière opge bouwd in de afgelopen 25 jaar. Zij is een veel gevraagde solis te en dat past in haar hele levensstijl. Ondergaan in de massa is voor haar het ergste dat denkbaar is. Van nature heeft zij een bijzonder fijn ge voel voor humor en zo kan het niet uitblijven dat de lezer van haar boekje ondanks de spie gel van de samenleving, zelfs bij de harde kritiek toch blijft lachen. De ene keer als een boer die kiespijn heeft, de an dere maal over de kleine af wijkingen, die grote gevolgen hebben, heel ontspannen. Frans van Marsbergen is er in geslaagd om de woorden en vooral de zinsopbouw van El len juist weer te geven, waar door zij verhalen kan op een gezellige manier over een Rus sin, malle apen, lantaarnpalen, tafeltjes, ratten en poezen. Wanneer je als fan tijdens een solistisch optreden in Israël een doodgewone rat hebt, die onbevangen geboeid aan je voet zit te luisteren naar de tonen van de fluit, dan griezelt zelfs Ellen maar vertelt ze te vens dat het sprookje van de rattenvange wel eens werke lijkheid kan zijn. Ze is gek van apen, doodsbe- Prins Bern- hard, die onaf scheidelijke wit te anjer op de revers, stapt vanuit de heli copter over in de dienstauto, die hem naar het Zinger-hotel zal brengen. De conferen tie zit er op. Prins Bernhard vertrekt weer naar Soestdijk. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Prins Bernhard, die vandaag op paleis Soestdijk de verjaardag van zijn vrouw viert, is gisteren even alle drukte rond de voorbereiding van Koninginnedag ont vlucht om een bezoekje te brengen aan Noord- wijk. Een onverwacht bezoek want zowel voor de Noordwijkse politie als burgemeester Bon- nike was het een complete verrassing toen de melding binnenkwam dat de prins met een helieopter naar de badplaats zou vliegen om daar een bezoek te brengen aan het Zinger-ho tel aan de Zeereep, waar gisteren een interna tionale conferentie van start ging, georgani seerd door de stichting Volk en verdediging. De prins is beschermheer van deze Haagse stichting en kwam in die functie dan ook even een kijkje nemen op die bijeenkomst. De helieopter met de prins landde op het parkeerterrein bij het Want veld. vlakbij het Zinger-hotel. Prins Bernhard, zelf een ervaren vlieger, zat dit keer niet achter de stuurknup- pel. Hij heeft de afgelopen maanden zoveel op en neer gereisd dat hij het vliegen dit keer aan een ander overliet. In het Zinger-hotel gebruikte de prins de lunch. Daarvoor maakte hij een informeel praatje met de in totaal 32 congresgangrs, die waren over gekomen uit België, Nederland, Zweden, Dene marken, Oostenrijk en Duitsland. De directie van het Zinger-hotel had er voor gezorgd dat prins Bernhard in Noordwijk zijn favoriete aperitief kon nuttigen: een koele witte bourgog- Na de lunch hield prins Bernhard nog een korte toespraak, waarna hij weer rond half drie het luchtruim koos. De conferentie in Noordwijk ging gewoon door. Deze internationale bijeenkomst, die tot zater dag duurt, heeft als doel na te gaan hoe het Nederlandse publiek in de toekomst het beste vertrouwd kan worden gemaakt met vraagstuk ken die betrekking hebben op vrede, veiligheid en verdediging. Concreet zijn dat onder meer de kwestie van de instelling van een beroepsle ger, hoe de discipline in het Nederlandse leger dient te zijn etc. De resultaten van de in Noordwijk gehouden conferentie zullen eerst worden omgesmeed om ter discussie gesteld te worden in gespreksgroe pen en tenslotte in een definitief rapport wor den verwerkt Herman van Amsterdam kennis te maken met een krant waarin u óók het nieuws uit eigen 'q omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u m au toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nü de bon invult.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5