Mare Winter vindt zich de Louis Davids van deze harde tijd Shirley Temple was op haar twaalfde jaar al veteraan Italiaanse tv blijf vechten tegen beelden uit buitenland Wedstrijd en cursus van Teleac over landschappen KONINGINNEDAG OP NOS-TV TELEVISIE VANAVONt RADIO VANAVOND TELEVISIE WOENSDA< RADIO WOENSDAG TERUGBLIK PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 29 APRIL li J Het heeft lang geduurd eer de nieuwste single van Mare Winter tot in de Nederlandse hitparade doordrong. De plaat werd op Hilversum 3 niet ge draaid. De KRO en de AVRO vinden het gewoon een waar deloze produktie, niet waard om naar te luisteren. De NCRV draait JDe overweg- wachter" niet, omdat er over een hemels paradijs wordt ge zongen. De VARA heeft de plaat opzij gelegd, omdat de tekst is gebaseerd op een so ciaal probleem waar deze om roep geen commercieel object in ziet „De overwegwachter" was vrijwel niet te horen, maar werd toch behoorlijk verkocht Zo goed zelfs dat deze plaat nu op een 34e plaats in de top veertig staat ..De overwegwachter" is het trieste verhaal van een man die met vervroegd pensioen wordt gestuurd, omdat zijn baan, het openen en sluiten van spoorbomen, wordt ver vangen door een automaat Ook dit nummer druipt zoals alle werkjes van Mare Winter van vals sentiment Vooral als je hem vrolijk het refrein hoort zingen: „Op en neer, op en neer, de overwegwachter is niet meer". Helemaal enthou siast wordt Mare Winter als hij vertelt hoe het is om in stereo te luisteren naar het geluid van een naderende trein dat door het refrein heen loopt Vindt Mare Winter niet dat hij bezig is geld. en niet zo'n bee tje. te verdienen aan ander mans ellende? Uiteraard vindt Mare dit niet Hij zegt „Mijn enige roeping is de mensen te amuseren. De mensen aange name afleiding te geven, zodat ze niet altijd aan hun ellende hoeven te denken. Toevallig weet ik de mensen te raken. De voel aan wat ze willen ho ren. Vandaar mijn successen. Men wü een verhaaltje waarin men zich kan verplaatsen. De mensen in het liedje moeten het net iets beroerder hebben dan degenen die de plaat ko pen. Men wil nu ^enmaal me- Mare Winter: „Roeping mensen te amuseren". delijden hebben en hoe dan ook trots zijn op de eigen si tuatie. Het ritme van het liedje is even belangrijk als de tekst Mensen moeten kunnen mee deinen. Ze moeten zonder moeite het refrein snel mee kunnen zingen. Dat mis ik en velen met mij zo in de popmu ziek. Er zit geen herkenbare melodie in de composities. Je kan ze niet meezingen. De mens is als een kind. Ze willen een verhaaltje horen dat ze door kunnen vertellen. Alle echte grote hits, de „ever greens", zijn met genoemde in stelling gecomponeerd. Ik schrijf „evergreens". Mijn compositie „De heilsoldaat" wordt nog steeds in vrijwel alle vezoekplatenprogramma's gedraaid. Ik ben de Louis Da vids van deze tijd. Ik be schouw mezelf als de vader van het Nederlandse lied. Ik ben een warme bakker. Mijn composities komen niet van de lopende band. De ben precies als die overwegwachter. Ik kan niet buiten mijn werk". „Het is jammer dat er zoveel broodnijd bestaat in ons vak. Al op het conservatorium. waar ik contrabas met als bij vak piano studeerde, merkte ik dat Tijdens de studie pro duceerde ik al verschillende elpee's. De werkte in die tijd o.a. samen met James Last De produkties legden me geen windeieren." Sportwagen „Na een jaar kwam ik in een sportwagen naar het conser vatorium. Na drie jaar had ik een eigen bungalow en een compleet ingerichte studio. Ze noemden me een afvallige, omdat ik commerciële muziek maakte, omdat ik mensen wil de amuseren. Als klassieke muzikant mag dat blijkbaar niet Een jongen met een di ploma van het conservato rium in zijn zak dient in een orkest te gaan zitten om daar een bescheiden boterham te verdienen. Let wel je moet het zien als een eer. Ik voelde, niets voor een orkest en nog minder voor die droge boter- „Nu heb ik mijn eigen produk- tiemaatschappij. Inderdaad, ik doe nogal wat commercieel werk. Maar hoe dan ook, het produkt dat ik uitbreng staat kwalitatief op een hoog peil. Ik doe er velen een groot ple zier mee. Mijn publiek is de zwijgende meerderheid. De mensen zonder grote bek, die het niet zo nodig vinden dag in dag uit aan de weg te tim meren Die anderen, die mijn platen niet wensen te draaien, omdat ze hun persoonlijke voorkeur belangrijker vinden dan de smaak van het publiek, zij roepen van de daken dat Mare Winter de armen wil uit kleden om er zelf beter van te worden Zij beschuldigden me van prostitutie van de Neder landse popmuziek. Het doet me geen pijn, maar jammer vind ik die vooroordelen en dat elitaire gezwam wel. Wil lem Duys nodigde me uit in zijn programma. Niet omdat ik de componist en zanger ben van „De heilsoldaat" en „De overwegwachter", nee, maar omdat ik een einddiploma van een conservatorium in de kast heb liggen". „Van de commerciële produk ties kan ik andere projecten bekostigen. Ik heb een trim- plaat gemaakt, een elpee waarop allerlei gymnastiekoe feningen staan. Ik heb met een koor van ruim honderd dames en zo'n duizend schoolkinde ren een plaat gemaakt. Dat zijn dingen die geld kosten, die je alleen maar aan kan als je een kapitaal achter de hand hebt Om mijn talent en de kostbare opleiding die ik heb genoten toch dienstbaar te ma ken geef ik enkele uren per dag les op een muziekschool". „Ik kan muziek schrijven voor grote orkesten. Toch maak ik liever „De heilsoldaat" en „De overwegwachter". Ik ben toe-, vallig begenadigd met een stem die de mensen ontroert". „Ik weet hoe ik met mijn teksten en met mijn muziek de mensen kan raken. Ik doe het niet voor het geld. Wat mij interesseert is dat de men sen gelukkig zijn". ROELFIEN SANT Hèt kindersterretje uit de jaren dertig was de kleine Shirley Temple, de dansende en zingen de kleine blonde krullebol, lie veling van het publiek, dat in drommen naar de kassa toog, om toch maar geen enkele van haar nogal zoetige filmpjes te missen. Morgenmiddag om half vier kunt u haar nog eens als achtjarige in aktie zien in de film „Captain January" uit 1936. De titelrol wordt vervuld door de veteraan Guy Kibbee. Als driejarige stond de kleine Shirley al voor de camera in een aantal korte films en tot haar zesde trad zij in acht belangrij ke bijrollen op. Twentieth Cen tury Fox, die haar onder con tract had, zag de mogelijkheden van het kleine meisje met de kuiltjes in haar wangen en in 1934 kreeg zij dan ook zelfs een hoofdrol toebedeeld in „Little miss Marker". Nog datzelfde jaar veroverde zij een speciale Oscar „als dank voor haar aanzienlijke bijdrage in het bioscoopamusement" „Captain January" was haar ne gende hoofdrol en hoewel haar films qua verhaaltje steeds meer op elkaar gingen lijken - Shirley vertederde de grootste isegrimmen - zouden er nog HOU HET SCHERM IN HET OOG ley Temple storybook" te bren gen. Morgenmiddag, Ned. I, 15.30 Shirley Temple morgenmiddag in „Captain January". Sam aanslag uit te komen. De hele familie is weer present. Ned. II, 20.35 uur. In de laatste aflevering van „Van Oekels Discohoek" vanavond op Ned. II om 19.15 uur. neemt de Amerikaanse zangeres Donna Summer DominiC afscheid van Sjefke van Oekel. veertien volgen, voordat ze zich als twaalfjarige „veteraan" tij delijk terugtrok in 1942 om twee jaar later als bakvis haar come back te maken. zou optreden, werden haar rol len steeds kleiner en onbeteke- nender. Als 21-jarige trok zij zich uit de filmwereld terug om zich intensief met de politiek van de staat Californië te gaan bemoeien en in haar vrije tijd nog een televisieserie „The Shir- Kapitein Bulman, de vader van Boy Dominic, valt in handen van slavenhandelaars in Noord- Af rika; in Engeland wordt de kapitein schuld verweten aan de schipbreuk. Reder Kemp gaat op onderzoek uit in Londen maar wordt ontvoerd door de struikrover kapitein Darkness. Ned. I, 19.05 uur. Dora Wilson en haar zoon Sam wonen nu bij Alan Dakin, die voorwerker is in de mijnen. Een arbeidsconflict komt tot uitbar- KOninkfllk sting en Alan moet de zijde van zijn bazen kiezen. Sams groot vader is echter actievoerder. Uit Canada komt van de vader van Sam bericht. Ned. I, 21.10 uur. Family Archie Bunker heeft zijn belas tingformulier verkeerd ingevuld (natuurlijk te laag). Via een list probeert hij onder een extra Hoe het Koninkrijk der Neder landen er weer helemaal boven op kwam en wat er daarna ge beurde.. .(1948—1970) is de titel van vier tv-programma's waarin, wordt teruggekeerd naar de ja ren van werken en woelingen in het na-oorlogse Nederland. Van avond: „Veel is reeds tot stand gebracht, maar meer moet nog gebeuren". Ned. II, 21.00 uur. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII HILVERSUM Te- siagzinnenwedstrijd leac heeft een cursus met als hoofdprijs opgezet over bedreig- een fiets, de landschappen. In De cursus, die in te- het kader ervan ko- bruari volgend jaar men er een foto-, te- start, wordt geprodu- ken-, schilder- en ceerd samen met de stichting „Natuur en milieu", de ministe ries van CRM en van Volksgezondheid en. milieuhygiëne en het instituut voor natuur beschermingseduca tie. Aan de wedstrijd kan iedereen deelne men, alleen of in groepsverband: klas, gezin, club end. Bij de wedstrijd, die aan de eigenlijke cursus vooraf gaat, gaat het om het tekenen, schilderen of fotogra feren van een land schap. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii (Van onze correspondent Frans Wijnands) ROME Buitenlandse reclame op de Italiaanse tv is verboden. Het recente overheidsbesluit heeft grote consequenties voor de maatschappijen die zich voornamelijk in het dicht be volkte noorden van Italië bezig houden met het uitzenden van buitenlandse programma's. Met zogenaamde repetitoren worden programma's uit Zwit serland, Monaco. Frankrijk en Joegoslavië in Italië binnenge voerd. De overheid heeft al eer der geprobeerd dit soort „infil traties" te verbieden. Het grond wettelijk hof in Italië oordeelde evenwel dat het relayeren van buitenlandse programma's niet in strijd is met de Italiaanse grondwet, dat de vrijheid van meningsuiting in gevaar kwam, en dat de overheid derhalve niet gerechtigd is de buitenlandse uitzending te verbieden. De Italiaanse regering en ze ker de Italiaanse radio en tv, de RAI vrezen kennelijk een te sterke buitenlandse concurren tie. In deze voortdurende televi- siestrijd heeft de overheid nu een volgende zet gedaan door de buitenlandse reclamespots in programma's die via repetitoren binnenkomen, te verbieden. Enkele firma's die buitenlandse programma's relayeren hebben al besloten om de reclame te gaan knippen. Anderen ver schuilen zich vooralsnog achter de uitspraak van het grondwet telijk hof en zijn niet van plan de reclamespotjes uit de pro gramma's te halen, ondanks het risico dat beslag zal worden ge legd op hun apparatuur. De grote moeilijkheid zal zijn reclame te weren uit bijvoor-- beeld buitenlandse sportuitzen- dingen die regelmatig in Italië via die repetitoren worden uit gezonden. Ook die zijlijn-recla me valt strikt genomen onder het recente verbod. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De verjaardag van Konin gin Juliana morgen Is aanleiding voor twee televisieprogramma's van de NOS die hie rop betrekking hebben. Het eerste Is het gebruikelijke rechtstreekse verslag van het défilé langs paleis Soestdijk, waar groepen en verenigingen uit het hele land de Jarige Koningin komen gelukwensen. Dit verslag wordt uitgezonden van 10.30 tot 11.30 uur via Ned. I. Het wordt bovendien samenge vat van l£.15 tot 18.45 uur, eveneens op Ned. I. Veriflaggever is Dick Passchier. Het tweede programma dat zijn aanleiding vindt in de verjaardag van de Koningin is „Dank zij U", dat wordt uitgezonden van 22.15 tot 22.40 uur via Ned. I. Het 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana in 1973 was aanleiding tot oprichting van een Nationaal Comité dat een geschenk zou bijeenbrengen voor de jubilerende vorstin. Op haar verzoek zou het bedrag dat voor dit doel door het Nederlandse volk zou worden bijeengebracht ten goede komen van het kind in nood, waar ook ter wereld. Tijdens een groot opgezet feest in de RAI werd de opbrengst van de hiervoor georga niseerde bliksemactie, t.w. ruim 5 miljoen gulden, bekendgemaakt Nakomende giften brachten het totaal later op ruim zeven en een half miljoen gulden. Wat is er met dit geld gebeurd? Dit wordt op de verjaardag van de Koningin, uit de doeken gedaan in het televisie-programma „Dank zij U". Van de opbrengst is 4 1/2 miljoen gulden ter beschikking gekomen van de Stichting Nederlands Kinderhulp Plan, welke zich ten doel stelt in een aantal landen demonstratie projekten van totale kinderhulp te organise ren op basis van de daar aanwezige krach ten en financiële mogelijkheden. De reste rende 3 miljoen gulden zijn ter beschikking gekomen van Nederlandse instellingen, waarvan men de namen in het programma kan zien. Hoe het met de projekten die inmiddels door het Kinderhulp Plan zijn gestard in India en Tanzania gaat, wordt in het programma verteld door de direkteur-secretaris van deze stichting, drs. A.P.G.N. van Suylichem. Over het Indiase projekt wordt v.oorts iets verteld door dr. H.W. Butt, de „project director" die onlangs in Nederland is geweest voor be sprekingen met het Bestuur van de Stichting en bij die gelegenheid ook door Koningin Juliana is ontvangen. Aan het woord komt tevens oud-kamervoorzitter Van Thiel, die voorzitter was van het Comité Nationaal Geschenk. Het programma wordt samenge steld en gepresenteerd door Jan van Hillo. De Woensdagavondshow van de NOS-radio op Hilversum 3 wordt morgen van 19.02 tot 's nachts 02.00 uur rechtstreeks uitgezonden vanuit Willemstad op Curasao. Het pro gramma zal bestaan uit onder meer impres sies van de Koninginnedagviering in Surina me en op de Nederlandse Antillen, de laatste onder het huidige Koninkrijkstatuut. De be doeling is dat het volledige radio-program ma in stereo (via een satelliet verbinding) wordt uitgezonden. Een stereo-verbinding over een dergelijke afstand is nog niet eer- der door de Nederlandse omroep tot stand gebracht. Ter realisering van dit programma verblijft een NOS-radioteam in de West. NEDERLAND NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Boy Dominic tv-serle 19.30 Tweekamp quiz NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Hrerkent u deze tijd? (slot) quiz 21.10 Sam tv-serle 22.05 Hier en Nu 22.45 The Continental Singers NOS 22.55 Den Haag Vandaag 23.10 Journaal NEDERLAND II 18.15 Het menselijk lichaam NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Van Oekel's Discohoek popprogramma NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenle ving 20.35 All In the tamlly Archie en de belasting 21.00 Hoe het koninkrijk der Ne derlanden er weer hele maal bovenop kwam en wat er daarna gebeurde (1) serie EO 22.00 De wind blaast waai hij wil 22.30 Ar3 Muslca psalm 1 NOS 23.15 Journaal 18.05 (K) Lokalseite unten links,, rie. 18.40 (K) Aktualiteiten. 19.; Graf Lückner Seeteufels Well, und Abenteuer. tv-serie. 20.00 (K)| naai en weerbericht. 20.15 (10 f spelprogramma. 21.00 (K) Sag Or te Nacht, televisiespel. 22.35 (K)j naai, weerbericht en komms 22.55-23.25 (K) Europese Kanf schappen worstelen. 18.20 (K) Mannerwirtschaft. tv 19.00 (K) Journaal. 19.30 (K) Her# unwillkommen, volksstuk. 21 .OP Journaal. 21.15 (K) Informaties e|< ningen over een aktueel thema. (K) Kamerafils. Gedanken über - Tod Czech Connection, (KJ Journaal. ken uber m. ction, film.] BELGIE NEDERLANDS 18.00 (K) Paulus de boskabouter, fc (K) Toomai en de olifant, tv-serie. (K) Korte film. 18.35 (K) The HILVERSUM I P.P.: 18.19 Uitzendilng van de Boeren Partij. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Programma voorbeschouwing. 19.00 (S) Zin in muziek: amateurs geven de toon aan. 19.45 Instemmen met velen: programma over het gezongen woord in de liturgie. AVRO: 20.00 (S pl. Mono) Vanavond: muziek, vrolijkheid en verstrooiing. 22.30 Nieuws. 2240 Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel in de i. 23.55-24.00 Nieuws. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 Tout Toi. 18.50 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary-nage: programma van o en platen. NOS: 19.50 Den Haag' daag. KRO: 20.00 Nieuws. 20.05 t weging. 20.15 (S) Madame Butl opera van Puccini. (Plm. 21.15 B» kalender: kultureel nieuws). 23.00) schepen op de Westelijke oa tekstcollage. 23.55-24.00 Nieuws. NOS: 18.03 De Vakateurebank. Joos mag niet eten. VARA: 19.021 loopt achter: Poprekonstruktie. I (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en B 22.02 (S) (P)opdonder. 23.02 (S) Vi ten op middernacht. 00.02 (S) f4 drie-draai. 02.02 (HELP!, voor wei in de verplegende en verzorgend! roepen. 04.02 Truck: programmat vrachtwagenchauffeurs. KRO: 0 07.00 (S) Scheer je weg. NEDERLAND NOS 10.25 Felicitatie minister-presi dent 10.30 Défilé Paleis Soestdijk TROS 15.30 Motormuis tekenfilm 15.35 De Boefjes Jeugdserie 15.50 Captain January Ameri kaanse speelfilm 17.00 Ren Je rot 17.45 Lammie en de wolf te kenfilm 17.50 TROS Penalty Bokaal spelprogramma NOS 18.15 Samenvatting Défilé Palels Soestdijk 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest en Internationaal agrarisch nieuws Socutera 19.50 Nederlands Astmafonds NOS 20.00 Journaal 20.20 Politieke Partijen RKPN 20.30 Ganzepeper tv-serle 21.25 Markant: portret van dr. L de Jong 22.15 Dank zij U bekendmaking van de opbrengst van de actie „Nationaal Geschenk" 22.35 Studio Sport 23.00 Panoramiek 23.15 Journaal NEDERLAND II 19.05 Kenmerk informatie I en samenleving 20.00 Journaal 20.21 QB VII tv-film deel 2 21.30 Woodhouse In oranje® volksliederen ia 22.10 Aktua Special 6 22.40 Journaal DUITSLAND 8.40 (K) Aktualiteiten. 1 (kmC JoiT. Voetb 19.20 (K) 20.00 (K) Joi 20.15 (K) Voet de Bondsrepubliek.... 21.00 (K) Musikiaden. 21.4iei Vier kerkgenootschappen, li' 22.30-22.50 (K) Joui DUITSLAND 11 18.20 (K) Moordcommissie. tv-£« 18.55 (K) Homerus zegt: Zeus itfli schuld van alles. 19.00 (K) Jourfc 19.30 (K) Sportspiegel Aansluittj (K) Autotest. 20.15 (K) Informatie 21.00 9(K) Journaal. 21.15 (K)&JVe Meinrad en zijn wereld. 22.15 flto Meine Leute, tv-spel. 23.10 (K) Jkt naai. lilWHiH'li'il TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt- Soos. met om 7.30 nieuws. 7.41-8.00 Aktua, 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gym nastiek voor de huisvrouw. 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips 9.30 Van heinde en verre: licht muziekpro gramma. 10 00 (S) Kabouterlijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx, programma voor de vrouw. 11.45 (S) Cafe-chan- tant: muziek uit de goede oude tijd. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Aktua- magazine. 13.15 (S) Sporl na sport. 13.45 (S) Harmonlemuziek (gr.) 14.15 (S) (S) Route - A: gevarieerd program ma. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) After sesjun. NCRV: 16.00 Hervormde mld- dagdienst. 16.20 (S) Radio Filharmo nisch Orkest: moderne muziek. OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.20 Nederland en de derde wereld. NCRV: 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II (S) Voor hel feest uit. (8.00 Nlef( 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morge» ding. 9.35 Waterstanden.) 10.00 Voor de kleuters. 10.15 (S) Popular grammofoonplatenprogramma. (1VV Nieuws. 11.03 Radiojournaal.1 1l (S) Sportrevue. 13.00 Nieuw Radiojournaal. 13.21 (S) Fijnt (gr): klassieke muziek. 1515 (J pecten: kunstru 16.03 Radiojoui HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 9| Pep op drie. 11.03. 11.03 (S) Ofo draait op verzoek. 12.03 (S) Drie tL- sen de njlddag: KRO's pauzeprogr»J ma met o m. Raden maar. 14.03 P?ee kontakt: de Theo Slokkinkshow. 1»dr De Hitmeesters: de Vincent van Enje De omroeper van de Tros kon digde gisteren voor de vertoning van het eerste deel van QB VII aan dat het ging om "een van de langste en duurste tv.-pro- dukties". Er klonk, als ik mij niet vergis, enig ontzag in zijn stem door. Dat is dam mis plaatst geweest. Want het zijn kwalificerende uitdrukkingen, die weinig garanderen. Om de zaak even naar het literaire te verplaatsen: "Gejaagd door de wind" hoqft nog geen letterkun dig meesterwerk genoemd te worden louter op grond van het feit dat het een trilogie is. En wat de duurte betreft, het wil met zo'n film al gauw lekker oplopen als alles, zoals dat heet "op lokatie" wordt opgenomen en zeker als die lokatie dan, zoals meteen in het eerste deel het geval bleek, in Koeweit gele gen is. De film waarvan woensdag en zaterdag aanstaan de resp. het tweede en derde deel wordt vertoond is geba seerd op de gelijknamige roman van Leon Uris, die een gruwe lijk facet van de nazi-tijd, name lijk de jodenvervolging, tot "on derwerp" heeft. Ik moet beken nen dat ik een grondige afkeer heb van enigerlei romantisering van dit soort zaken. En ik weet niet in welke mate dat het geval is met het boek want ik heb het niet gelezen maar ik kreeg, kijkend naar het eerste deel van de film, toch wel de indruk dat die althans naar de geest een soort Peyton Place- achtige affaire tracht te maken van iets dat een meer dan barre en boze werkelijkheid is ge weest Het deed allemaal nogal kitscherig aan. Zij het niet zo erg als het docu mentair aandoende filmpje over het Salt Lake Mormonenkoor dat daarna volgde. Dat koor stond uitgerekend op een zout- vlakte in Utah "Glory, glory hal- leluje" te zingen. Het pelgrims- koor uit Tannhauser, dat aan zienlijk meer toepasselijk in Beieren werd aangeheven, klonk vrij vals in de oren, maar ik moet toegeven, dat je dat met zo'n kleurentelevisie-kast nooit helemaal zeker kunt weten. Waar weer tegenover staat dat die Amerikaanse televisie-kleu ren, zoals prins Bernhard zelf Tros-Aktua verbond ons telefLjg nisch met Johannesburg, het zoveelste weerzinwekken gijzelingsdrama aan de gang en Bob Kroon berichtte c beeld) uit Genève over moeienissen van het Rode met de strijd in Vietnam besloot met ons toe te i dat Tros Aktua "ook wat geze ge onderwerpen" vo( petto zou hebben. Hij werd zijn wenken bediend met discussie tussen de heren kert (PvdA) en Van Eisen (K over de Starfighter en wat na moet komen. HERMAN HOFHUIZE

Leidse Courant | 1975 | | pagina 2