Onderwijs en Wetenschappen lot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. W. den Boer. gewoon hoogleraar aan ile rijksuniversiteit te Leiden, wonende aldaar; prof. dr. F. H. Sobcls. gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, wonende te Noordwijk; prof. dr. H. Brinkman, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, wonende te Eeldc; prof. dr. K. Chr. Winkler, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, wonende prof dr. W. H. Struben, gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Rotterdam, wonende prof. dr. J. C. Kamerbeek, gewoon hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam. wonende te Santpoort (gemeente Bloe- mendaal); mr. D. Schut, oud-voorzitter van het college van directeuren van de Vrije Universiteit te Amsterdam, wonende aldaar; prof. dr. E. J. Ariëns, gewoon hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen, wonende aldaar; prof. ir. N. Nanninga, oud-gewoon hoog leraar aan de technische hogeschool te Delft, wonende aldaar; prof. dr. J. J. Seidel, gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven, wonende aldaar; dr. P. J. Gathier. directeur-generaal voor het voortgezet onderwijs bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te Voorburg; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bü bevordering: S. Visser, administrateur bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: H. G. Akkermans, inspecteur van het buiten gewoon lager onderwijs, wonende te Voorburg; J. Gelijns. inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, wonende te G H. Harmsen, inspecteur van het lager onderwijs in dé inspectie Meppel. wonende te M. Holl. hoofdinspecteur van het buiten gewoon lager onderwijs, wonende te Leusden; J, M. Verburg. inspecteur van het lager.ondcr- wijs in de inspectie Amersfoort, wonende te Amersfoort: J. H. Bos, directeur van de christelijke peda gogische academie 'Maricnburg' te Leeuwarden, wonende aldaar; D. F. Bruins, inspecteur van het middelbaar algemeen voortgezet onderwijs, wonende te drs. J. Groen, coördinerend inspecteur van het voorbereidend wetenschappelijk en hoger algemeen voortgezet onderwijs, wonende te Gorinchenv. A. Petersen, inspecteur van het middelbaar algemeen voortgezet onderwijs, wonende te Sncek. drs. J. Braber. rector van de bijzondere scho lengemeenschap 'Groen van Prinstcrercollege' te s-Gravcnhage. wonende aldaar; dr. L. Th J. M. Gubbels, conrector van het Bisschoppelijk college te Weert, wonende te H. Hcukels. rector van de bijzondere scholen gemeenschap 'Oostergo' te Dokkum, wonende aldaar; drs. J. H. N. de Jongh, rector van de rijks scholengemeenschap voor atheneum en voor hoger algemeen voortgezet onderwijs te Gouda, wonende aldaar; mej. drs. H. C. M. Kamphof (zuster Fransces- co), conrectrix van de bijzondere scholen gemeenschap 'Eemlandcollege' te Amersfoort, wonende aldaar; dr. P. J. Reimer, oud-rector van de gemeen telijke scholengemeenschap Cartcsiuslyceum- Reina Prinsen Gecrlings voor hoger algemeen voortgezet onderwijs te Amsterdam, wonende dr. J. J. Vaissier. oud-rector van de rijks scholengemeenschap 'Koning Willem II' te Tilburg, wonende aldaar; A. F. Ouwehand, coördinerend inspecteur van het voortgezet onderwijs, belast met het toe zicht op scholen voor nautisch onderwijs, wonende te 's-Gravenhage; ir. K. Kleingeld, directeur van de hogere technische school te Arnhem, wonende aldaar; C. W. J. Jacobs, oud-directeur van het Twents conservatorium te Enschede, wonende aldaar; W. Varossieau. directeur van het Onderwijs Media Instituut van de rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Doom; mr. H. G. A. Korteweg. wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de Nederlandse organi satie voor Zuiver-Wetcnschappclijk Onderzoek te 's-Gravenhage, wonende te Wassenaar; J. A. van Boven, plaatsvervangend secretaris generaal bij het Ministerie van Onderwijs cn Wetenschappen, wonende te Voorburg; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: M. B. van Herwijncn. hoofd van een bijzon- school voor gewoon lager onderwijs ie Schiedam, wonende aldaar; C. A. A. Kouman. hoofd van een openbare school voor gewoon lager onderwijs te Zwijn- drecht. wonende aldaar: mej. J. Chr. Pleijsier, hoofd van de heilpeda- gogische school te 's-Gravenhage, wonende den Berg. oud-directeur van de bijzon dere school voor middelbaar algemeen voort gezet onderwijs te Lckkcrkcrk. wonende aldaar; drs. J. J. van Helden, wonende te Leiden; P. H. J. Scholten. oud-directeur van een open bare school voor middelbaar algemeen voort gezet onderwijs te 's-Gravcnhage. wonende E. P. de Hoog. directeur van de middelbare technische school 'Christiaan Huygens' te Rotterdam, wonende te Schiedam; B. G. Schermers, oud-directeur van de lagere technische dag- cn avondschool te Gorinchem, wonende aldaar; mej. C. Burggraaff. directrice bij het bijzonder huishoud- en nijverheidsonderwijs te 's-Gra venhage. wonende aldaar; mej. C. Pijl. oud-lerares aan een bijzondere school voor huishoud- en nijverheidsonderwijs Rotterdam, wonende aldaar; E. Boon. hoofdcommies A bij het Ministerie n Onderwijs en Wetenschappen, wonende Voorschoten: A. Bos. hoofdcommies A bij het Ministerie Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage; G. H. Conradi. referendaris bij het Ministerie >n Onderwijs en Wetenschappen, wonende te •Gravcnhage; J. Kelderman, hoofdcommies bij het Ministerie Onderwijs cn Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage; C. A. Kooijman. oud-hoofdcommies bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravcnhage; G. M. Methorst, referendaris bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage: S. N. Raven, referendaris bij het Ministerie Onderwijs en Wetenschappen, wonende te 's-Gravenhage; Onderwijs en Wetenschappen en Volksgezondheid en Milieuhygiëne lot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: an Stolk. voorzitter van de Vereniging tia kinderziekenhuis en zuigelingenklinick het academisch ziekenhuis te Rotterdam, wonende aldaar. officier in de orde van Oranje-Nassau: ntcvr. A J. Moolcnaar-Bijl. oud-wclenschappe- lijk hoofdmedewerkstcr bij het academisch zie kenhuis te Groningen, wonende aldaar; Onderwijs en Wetenschappen en Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: N. E. Bochove. oud-coördinator voor het on derwijs aan Molukse kinderen, wonende te Amstelveen; Th. O. Kuhuwacl. hoofd van de Ambonezen- school in het woonoord Schattenberg (gemeente Westcrborkcn coördinator voor het onderwijs aan Molukse kinderen, wonende te 's-Graven- lr. J. W. Tops. directeur-generaal Rijkswaterstaat, ridder Ned. Leeuw. Financiën tot ridder in de orde van de Nederlandse dr. H. D. Pierson, lid van de firma Pierson. ^Heldring Pierson te Amsterdam; mr. H. N. Wakkie, lid van de Raad van Bestuur van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Amsterdam; J. de Koning, directeur van 's Rijks belas tingen, hoofd van de directie Organisatie van de Belastingdienst van het Ministerie van Financiën; mr. O. W. Vos. directeur, hoofd van de directie Financieringen van het Ministerie van Financiën; R. Bitter, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de directie der rijksbelastingen, te Amsterdam; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: mr. D. A. Nederlof, voorzitter van de Raad van Bestuur van de Westland-Utrecht Hypotheekbank N.V. te Amsterdam: F. J. Sandbergen, valutamakelaar en disconlohandelaar, te Amsterdam; mr. W. S. A. N. Gorter, administrateur bij de Directie Internationale Fiscale Zaken van het Ministerie van Financiën; G. Laeijendecker, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de afdeling Indirecte Belastingen van het Ministerie van Financiën; drs. P. Lingen, accountant le klasse bij de Centrale Accountantsdienst van het Ministerie van Financiën. H. C. de loos. administrateur met de persoonlijke titel van inspecteur van financiën bij de Inspectie der Rijksfinanciën van het Ministerie van Financien; drs. P. Scholte. hoofdadministrateur bij de Directie Begrotingszaken van het Ministerie van Financiën; P. G. van Essen, directeur der Staatsloterij te 's-Gravenhage; mr. H. S. Bckius, hoofdinspecteur der domeinen, hoofd van de inspectie der domeinen Zuidoost-Nederland te Helmond: H. Evenblij. hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Hilversum, 2e afdeling; A. G. van Veen. hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastingen te Utrecht; mr. W. Pluckcl. hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen bij de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst te Haarlem: H. Knol. hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Utrecht; T. Hellinga. hoofdinspecteur-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Alkmaar; F. C. Rijndcrs, hoofdinspectpur-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Purmcrend; J. F. van Robij, hoofdaccountant bij de Rijksaccountantsdienst. hoofd van het bureau van die dienst te 's-Gravenhage; A. W. Korteweg. hoofdaccountant-titulair bij de Rijksaccountantsdienst bij het bureau van die dienst te Utrecht; W. Radstake. hoofdontvanger van 's Rijks belastingen ter directie der rijksbelastingen te Utrecht; R. P. van den Boom, hoofdontvanger-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van het kantoor der rijksbelastingen te 's-Hcrtogcn- tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: H. Banning, hoofdcommies A. hoofd van het bureau Controle Kostwinnersvergoeding van het.Ministerie van Financiën; N. J. van Eijk, hoofdcommies A bij de directie der Domeinen van het Ministerie P. S. Panhuis, hoofdcommies bij de afdeling Comptabiliteit van het Ministerie van Financiën; A. W. Pullen, referendaris met de persoon lijke titel van adjunct-inspecteur van financiën bij de Inspectie der Rijksfinanciën van het Ministerie van Financiën; B. A. Schoemaker. hoofdverificateur- controleur van 's Rijks belastingen bij de afdeling Wetgeving Douane van het Ministerie van Financiën; G. P. Sluiter, referendaris bij de directie Personeel van de Belastingdienst van het Ministerie van Financiën: J H. Groos. rijksinkoper bij het Rijksinkoop- bureau te Rijswijk (Z.-H.): A. H. G. van der Wiel, rijkshoofdinkoper bij het Rijksinkoopbureau te Rijswijk (Z.-H.); P. S. Schippers, referendaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belas tingen te Rotterdam. 2e afdeling; F. Blaas, referendaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen te Rijswijk (Z.-H.); R. H. Staal, referendaris van 's Rijks belas tingen ter inspectie der invoerrechten en accijnzen te 's-Gravcnhage; C. Fh. Lamers. hoofdcommies-secretaris van 's Rijks belastingen ten kantore der directe belastingen te Rotterdam, le kantoor; Defensie tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw vice-admiraal B. Veldkamp, te Den Helder; vice-admiraal F. H. Hcckman, te Rijswijk (Z.-H); luitenant-generaal jhr. W. H. de Savomin Lohman, van het wapen der cavalerie, te 's-Gravcnhage; generaal-majoor jhr. R. H. Boreel, van het wapen der infanterie, te Wassenaar; generaal-majoor G. Mensink, van het wapen der infanterie, te Zeist; generaal-majoor (tijdelijk luitenant-generaal) J. E. van der Slikke, van het wapen der infan terie, te 's-Gravenhage; generaal-majoor (tijdelijk luitenant-generaal) E. Gitz, van het wapen der infanterie, te Loe- nen (gemeente Apeldoorn); luitenant-generaal A. J. W. Wijting, van de dienstgroep van de officieren van de Konink lijke luchtmacht, te 's-Gravcnhage; M. Burggraaff, directeur bij het Ministerie van Defensie, te Le.derdorp; W. van Erkel, raadadviseur bij het Ministerie van Defensie, te Rijswijk (Z.-H.). tot officier in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, bjj bevordering: de eervol ontslagen rcserve-luitenant-kolonel voor speciale diensten G. J. van Ojen, van het wapen der infanterie, te 's-Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: Hr. Ms. adjudant m buitengewone dienst, kapitein ter ze; (tijdelijk commandeur) H. E. Rambonnet, te Wassenaar; kapitein ter zee H. J. Bakker, te Virginia Beach V.S.; kapitein ter zee W. F. Barbas, te Wassenaar; kolonel der mariniers A. Heinen, te Maurik; kapitein ter zee (tijdelijk commandeur) van de technische dienst H. H. A. de Wit, te Heem stede; kapitein ter zee van administratie C. Sinke, te Voorschoten; kapitein ter zee van administratie, boven de sterkte. H. van Veen. te Leiderdorp; kapitein luitenant ter zee H. Burger, te Northwood (Gr.-Br.); kapitein luitenant ter zee A. J. Vergoesen, te Wassenaar; kapitein luitenant ter zee E. L. Blom, te Oegstgeest; kapitein luitenant ter zee van de technische dienst J. H. Adriaansc, te Callantsoog; kolonel ir. E. Grützmacher, van het dienstvak van de technische staf, te Berkel Rodenrijs; kolonel F. Hooghordel, van het dienstvak der intendance, te 's-Gravenhage; brigade-generaal C. van der Kun, van het wapen der infanterie, te Wassenaar; kolonel J. C. Zoutenbier, van het wapen der infanterie, te Zoetermeer; kolonel J. G \'crmeulen. van het wapen der infanterie, ie Delft; kolonel G. R A. Gerritsen, van hel wapen der infanterie, te Oostcrbeck; luitenant-kolonel C. de Ruiter, van het wapen der infanterie, te Eist GId. de eervol ontslagen luitenant-kolonel A. van Houte, van hel wapen der'infanterie te Eind de eervol Ontslagen luitenant-kolonel H. H. Kessels. van het wapen der infanterie, te Maastricht; luitenant-kolonel A. F. J. Heijtoo, van het wapen der infanterie, te Bathmen; luitenant-kolonel A. J. Vis, van het dienstvak der aan- en afvoertroepen. te Deventer; kolonel J. L. M. van den Bergh. van het wapen der cavalerie, te Etten-Leur; kolonel I. Sneep, van het wapen der genie, te Utrecht; luitenant-kolonel W. Jung, van het wapen van de verbindingsdienst, te Bennekom (gemeente Ede); kolonel A. J. Weekenstroo, van het wapen der Koninklijke marechaussee, te Buren (GId.); kolonel T. W. A. Schermer, van het wapen der Koninklijke marechaussee, te Apeldoorn; luitenant-kolonel B. J. Brasem van het dienst vak van dc geneeskundige troepen, te Hoeve- commodorc H. Motshagen, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht, te 's-Gravenhage; kolonel P. J Wamsteker, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht. te Leidschendam; kolonel J. A. I. Evelo, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Alphen a/d Rijn; luitenant-kolonel B. Mus. van dc dienstgroep van de officieren van de Koninklijke lucht macht, te Woerden; luitenant-kolonel A. G. Nijdekcn, van de dienstgroep van de officieren van de Konink lijke luchtmacht, te Zoetermeer; luitenant-kolonel O. A. Buirma. van de dienst groep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Rijswijk (Z.-H.); tot officier in dc orde van Oranje-Nassau: de hoofdlegcraalmoezenier, in rang gelijkgesteld met kolonel E. H. M. Vallen, van de dienst van de rooms-katholicke geestelijke verzorging bij de Koninklijke landmacht, te Arnhem; mw. G. M. F. Roubos, le hoofdgeneeskundige bij dc Inspectie Geneeskundige Dienst Ko ninklijke Landmacht, te 's-Gravenhage; ir. T. de Cock Buning. hoofdingenieur voor bijzondere diensten bij de Dienst van de Kwar tiermeester-Generaal. te Wassenaar; drs. K. W. Schutte, wetenschappelijk hoofd ambtenaar A bij het Koninklijk instituut voor de marine, te Den Helder; J. D. dc Vries, hoofdadministrateur bij de Staf van de Chef van de Generale Staf tevens Bevel hebber der Landstrijdkrachten, te Wassenaar; Luitenant-generaal A. J. W. Wijting, ridder Ned. Leeuw mr. W. M. J. A. Russel. hoofdadministrateur bij het Ministerie van Defensie, te 's-Gravcn hage; W. Ricpma. hoofdambtenaar loodswezen B bij de Dienst van het Loodswezen, de bclonning. bebakening cn verlichting, te Maassluis; dr. A. J. Ooms. directeur van het chemisch laboratorium TNO. te Delft; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. met dc zwaarden: luitenant ter zee der le klasse A. Pruijs, te Was- luitenant ter zee van speciale diensten der le klasse F. A. J. Huisman, te Sassenheim: luitenant ter zee van vakdiensten der 2e klasse R. Cohen, te Rotterdam; majoor F. J. Burg. van het dienstvak van de officieren voor speciale diensten der intendance, .e Wassenaar; majoor J. M. Koster, van het wapen der artil lerie. te 's-Gravenhage; majoor H. A. J. Zcgers. van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke luchtmacht, te Reeuwijk; kapitein B. M. Kroon, van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht, te Nieuw-Venncp: tot ridder in de orde van Orauje-N'assau: F. J. H. T. Smits, referendaris bij hel Ministe rie van Defensie, te Voorburg; H. C. Cluwcn. technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij het Directoraat Mate rieel Luchtmacht, te Voorburg; H. Wiegman, technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij de dienst van het Loods wezen. de betonning. bebakening en verlichting, ie Rotterdam; J F Ranijmakers. hoofdcommies A bij het Ministerie van Defensie, te 's-Gravenhage; A. Jorna. hoofdcommies bij het Ministerie van Defensie, te Zoetermeer; Defensie en Buitenlandse Zaken tot officier in de orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kolonel J. Linzel, van het wapen der infan terie. te Jakarta (Indonesië). Defensie en Kabinet voor Surinaamse en Nederlands- Antilliaanse Zaken tot ridder in de orde van dc Nederlandse Leeuw: J. M. Lammeree voormalig Commandant Troe penmacht in Suriname, wonende te Leende. Verkeer en Waterstaat «ot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: ir. K. van Til. te Arnhem, hoofdingenieur- directeur van dc Rijkswaterstaat in de directie Bovenrivieren; mr. dr. J. Winsemius, te Delft, dijkgraaf van het hoogheemraadschap van DelÓand; ir. J. W. Tops, te Zoetermeer, directeur- generaal van de Rijkswaterstaat; ing. J. Kuin, te Breda, oud-hoofdingenieur- dtrectcur der PTT; J. A. H. van der Vlugt, te 's-Gravenhage. inspecteur in algemene dienst der PTT. directeur van het postdistrict 's-Gravenhage; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: drs. T. A. M. Thomassen, te 's-Gravenhage, directeur Financieel-economische Zaken en Comptabiliteit van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; J. Pladet, te Breda, projecten-ingenieur bij de Rijkswaterstaat; ing. A. Wuite. te 's-Gravenhage. technisch inspecteur bij de Rijkswaterstaat; ir. A. G. Bruggeman, te 's-Gravenhage. adjunct- dirccteur-hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland; drs. P. Boender, te Zeist, directeur bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen; D. Pot, te Haastrecht (Z.-H.), directeur Koninklijke Nedlloyd b.v.; ir. G. Langelaar, te Maasland (Z.-H.), adjunct- directeur Smit Internationale; C. J. P. Mentink, te 's-Gravenhage, plv. hoofd Afdeling Sociale- en Onderwijszaken bij het Directoraat-Generaal van Scheepvaart; mr. G. D. F. Coutinho, te 's-Gravenhage, hoofd Afdeling Bedrijfsbeveiliging van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij n.v.; ir. T. K. Huizinga, te 's-Gravenhage, adviseur van Netherlands Airport Consultants 'Naco' H. G. W. K. Bruijns, te Voorburg, inspecteur in algemene dienst der PTT; mr. dr. J. F. H. Bosch, te Bilthoven (gemeente De Bilt), inspecteur in algemene dienst der PTT; C. S. Vis, le Middelburg, inspecteur in algemene dienst der PTT/directeur postdistrict Middel burg; A. M. Taselaar. te Delft, directeur postkantoor le klasse der PTT; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: L. Bérczy, te Oegstgeest, referendaris bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; J. Koopmans. te 's-Gravenhage. referendaris bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat; W. H. L. Oosterkamp. le 's-Gravenhage. hoofdcommies A van dc Hoofddirectie van de Waterstaat; S. A. de Jong. te 's-Gravenhage. technisch hoofdambtenaar le klasse bij de Rijkswater- R. A. Bruyn, te Hardinxveld-Giessendam (Z.-H.). technisch hoofdambtenaar Ie klasse, bij dc Rijkswaterstaat; L. P. Akershoek, te Gocdereede (Z.-H.), oud- dijkgraaf van het waterschap 'De Polder Gocrce'; ing. H. Scheele, te Katwijk, hctofdbouwkundige bij de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland; C. van Geffen, te 's-Gravenhagc, rayonchef bij dc n.v. Nederlandse Spoorwegen; H. J. Bastmcijcr, te Rotterdam, districts- directeur bij de n.v. Algemene Transport en Expeditie Onderneming Van Gend cn Loos; J. F. Bastiaanse, te Werkendam (N.-Br.), handelaar in grind, zand, bouw- en wegen- bouwmaterialen; M. Bruin, te 's-Gravenhage, gezagvoerder Koninklijke Nedlloyd b.v.; J. van Driel, te 's-Gravenhage, referendaris bij de Rijksluchtvaartdienst; J. J. G. Zollner. te Leiderdorp, oud-adviseur Pensioenzaken bij het Bureau Personeelszaken van dc Koninklijke Luchtvaart Maatschappij K. G. d'Engclbronner. le Heemstede, hoofd motorcnafdcling van de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij n.v.; D. Siegerist. te 's-Gravenhage. burcauchef der PTT; ing. H. Sotthewcs. te 's-Gravenhage. technisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten der PTT; Th. J. H. Franken, te 's-Gravenhagc, bureau- chef der PTT; P. W. van Hoek. te 's-Gravenhage. oud-bureau chef voor bijzondere diensten der PTT; Sociale Zaken tot officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. J. Jongh. wonende te Ma3m. coördinator van de Commissie Arbeids-Gcnceskundig On derzoek (Cargo) van dc Gezondheidsorganisa tie T.N.O.; H. J. Moes, wonende te Utrecht, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond; mevr. A. A. M. Kessel, te Breda; mr. W. J. de Vries, wonende te Wassenaar, plaatsvervangend Groepscoördinator Personeel bij de Koninklijke/Shell Groep; C. dc Waal. wonende le Amsterdam, hoofd administrateur. hoofd van dc afdeling Admini stratie van de Sociale Verzekeringsbank aldaar; dr. H. Doeleman. wonende te Oegstgeest, me disch adviseur bij het Gemeenschappelijk Administratiekantoor (GAK) te Amsterdam; R. Goskcr, wonende te Zwolle, tot voor kort voorzitter van de Raad van Arbeid aldaar; mr. H. Chr. Sauer. wonende te Amstelveen, directeur van de Stichting Sociaal Fonds Bouw nijverheid te Amsterdam; J. van den Bosch, wonende te 's-Gravenhage, hoofdadministrateur, hoofd van de Centrale Afdeling Financiële Zaken van hel Ministerie van Sociale Zaken; mevr. mr. C. C. W. Ebbink. wonende te 's Gra vcnhage. hoofd van de Sociaal Pedagogische Afdeling bij iTet Directoraat-Generaal van de Arbeid van het Ministerie van Sociale Zaken; dr. H. R. van Noort. wonende te Haren (Gr.), eerste hoofdgeneeskundige bij de Medische Dienst van het Directoraat-Generaal van dc Arbeid van het Ministerie van Sociale Zaken; J. Faber. wonende te Zwolle. Rijksconsulent voor Complementaire Sociale Voorzieningen in de provincie Overijssel: J. van Sliedregt. wonende te 's-Gravenhage, administrateur, hoofd van de afdeling Binnen land van de Directie voor de Emigratie van het Ministerie van Sociale Zaken; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: W. Chr. van Zuylen, wonende te Tcteringcn, voorzitter van de Federatie van Werknemers organisaties in de Zeevaart: L. Magielse. wonende te Breda, bondsbestuur- der van de Voedingsbond NKV; J. Boddcke «wonende te De Bilt. penningmeester van de Katholieke Bond van Personeel in de Handel; D. Lccnhc.'r, wonende te Amsterdam, tweede voorzitter van de Hout- cn Bouwbond CNV; A. H P. Henskens. wonende te Spijkenisse. coördinator belast met brandbestrijding cn veiligheid bij Phs. van Ommeren n.v.; K. F. de Brcc. wonende te Leiden, werknemer lid van de Raad van Arbeid aldaar; J Chr. M. Brandt, wonende te Breda, hoofd commies A. coordinator-loonkundigc bij de Loontcchnischc Dienst te 's-Gravcnhage; H A. Vcncma. wonende te Uithoorn, hoofd commies. coordinator-loonkundige bij de Loon tcchnischc Dienst te s-Gravcnhage. ng. A. J. Labout. wonende te Ridderkerk, cchnisch hoofdambtenaar voor bijzondere Jicnstcn bij het Directoraat-Generaal van de Arbeid van het Ministerie van Sociale Zaken; C. de Wit. wonende te Voorburg, hoofd van de Administratie cn Organisatie van dc Raad voor de Arbeidsmarkt, voorheen algemeen voorzitter van de Unie van Beambten en Hoger Personeel: P. J. Ott, wonende te 's-Gravenhage. referen daris. hoofd ener onderafdeling bij de Directie Complementaire Sociale Voorzieningen van het Directoraat-Generaal voor Sociale Voorzienin- gen'van het Ministerie van Sociale Zaken: Sociale Zaken en Onderwijs en Wetenschappen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. J Schreudcr. wonende te Amsterdam, voor zitter van de Christelijke Slichting voor Schooi en Beroepskeuze voor de provincies Utrecht en Noord-Holland cn hoofd van een school voor bijzonder gewoon lager onderwijs aldaar. Landbouw en Visserij tot offlder in de orde van Oranje-Nassau: H. A. van den Berg, te 's-Gravenhage. adjunct- directeur van de Veeartsenijkundige Dienst; mr. H. A. L. Bonanis, te Boxtel, directeur van de Coöperatieve Brabantse Vee- en Vleescen trale van de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond; P. Buningh, te 's-Gravenhage, directeur Finan ciële en Materiële Zaken van het Ministerie van Landbouw en Visserij; N. J. Huijts, te Vocrendaal. voorzitter en be stuurslid van landbouworganisaties; ir. G. Kingma. te Bilthoven, gemeente De Bilt. president-directeur van Mengvoeder U.T. Delfia b.v., te Maarsscn; mr. Ch. Meijer, te 's-Gravenhage. van het Produktschap voor Zuivel; mr. C. H. Meijer, le 's-Gravenhage. van de Vereniging van Nederlandse Vleeswaren- en Vleesconservenfabrikanten; J. van Rijn, te 's-Gravenzande, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de handel in aardappelen; M. W. Savrij Droste, te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal. directeur van de Koninklijke Droste Fabrieken b.v.. te Haarlem; ir. P. M. van der Sluis, te Arnhem, directeur van Euroconsult b.v.; Prof. mr. dr. J. M. Polak, hoogleraar. Landbouwhogeschool. Wageningen, ridder Ned. Leeuw. ir. P. J. Stadhouders, te Rijswijk (Z.-H hoofdingenieur A bij het Ministerie van Land bouw en Visserij; H. H. G. Stroomberg. te Ede. voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de vleésgroothandel; mr. J. van Winkelhof, te Voorburg, secretaris van het Produktschap voor Gedistilleerde Dranken; ir. J. F. Wolterson, te Bennekom. gemeente Ede. oud-directeur van het Bosbouwproef- station 'De Dorschkamp', te Wageningen; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. van Brenk. te Geldermalsen. voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de zuivel; G. Docler, le Elburg. oud-directeur van de Christelijke Lagere Tuinbouwschool, te Rijns burg; C. M. Eijgcnraam, te Dclfgauw, gemeente Pijnacker, voorzitter en bestuurslid van land bouworganisaties; S. van den Hoek, te 's-Gravenzande. referen daris bij het Ministerie van Landbouw cn T. R. Janze, te 's-Gravenhage, hoofd van de centrale administratie van het Hoofdprodukt- schap voor Akkerbouwproduktcn; H. A. M. van de Vijver, te Biervliet, gemeente Temeuzen, dierenarts aldaar; Economische Zaken tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. G. Goudswaard, wonende te 's-Graven hage. directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Statistiek te Voorburg; ir. A A. de Haan. ondervoorzitter van de Octrooiraad, te Rijswijk (Z.-H.); ir. K. Swan, wonende te Voorschoten, direc teur van de n.v. Koninklijke Nederlandse Petroleum Mij. te 's-Gravenhage; ir. M. van Dam, voorheen directeur van de octrooi-afdeling van de n.v. Philips' Gloei lampenfabrieken. te Eindhoven; tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering: A. C. Fortgens, wonende te Tilburg, lid van de Commissie voor dc Toelating van Accoun tants-administratieconsulenten; «ot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. A. van Ganswijk, directeur van de n.v. Eleclriciteiis-Maatschappij IJsselccntrale, te Zwolle; P. L. Koppen, wonende te Hengelo (O), voor heen voorzitter van de R«ad van Bestuur van het Raadgevend Bureau ir. B. W. Berenschot n.v. te Utrecht; dr. J. J. van den Hoek, wonende te Velp. gemeente Rhcden, directeur van de afdeling financiële zaken bij Akzo n.v. te Arnhem; ir. W. Winkelman, directie-adviseur bij de n.v. tot Keuring van Electrotechnische Materialen (KEMA), te Arnhem; drs. W. L. J. Bom, wonende te Groningen, hoofdadministrateur bij de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer te Groningen van het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gra venhage; drs. W. Brouwer, administrateur bij het Mi nisterie van Economische Zaken, te 's-Graven hage; W. Martens, hoofdadministrateur bij het Mi nisterie van Economische Zaken, te 's-Graven hage; P. de Rover, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhagc; J. Rüphan. hoofdadministrateur bij het Ministe rie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; J G. F. Schalen, wonende te Zoetermeer. administrateur bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te Voorburg: drs. G. J. W. Stoltenborg, wonende te Wasse naar, administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; J. A. Wissink, wonende te Apeldoorn, commis saris van dc Twentse Kalkzandstccnfabriek 'Alba' b.v. te Oldenzaal; drs. J. W. Bakker, wonende te Bloemendaal. directeur van de Nederlandse Zachthoutbond te Amsterdam; drs. W. Bloemendal, wonende te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal. project manager van het Astronomisch Nederlandse Satelliet project ten behoeve van het Industrieel Consortium ANS; F. P. M. Burmanje, wonende te Bergen (N.-H.), directeur van Estel n.v. Hocsch- Hoogovens te Nijmegen; ir J. Verhcus. wonende te Heemstede, tech nisch adviseur voor nucleaire aangelegenheden bij Shell Internationale Petroleum Mij b.v. te s-Gravenhage; ir. A. F. Arnold, lid van het Octrooigemachtig- denkantoor irs. A. F. Arnold, C. G. Hartland. A. Siedsma. te 's-Gravenhage; mr. S. C. H. Coebergh. wonende te Wassenaar, voorheen lid van de raad van bestuur van de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven n.v. te Haarlem; H. A. Frank, wonende te Delft, directeur van het Centraal Instituut voor Industrie-ontwik keling te 's-Gravenhage; ir. E. Lelyveld, lid van de Raad van Beheer van Shell Internationale Chemie Mij b.v., te 's-Gravenhagc: H. S. B. Grünfeld, wonende te Helmond, oud- directeur van Papier cn Karton Holding 'Kappe' n.v.; ir. C. Kramer, wonende tc Waalre, chief en gineer van het Astronomisch Nederlandse Satelliet project ten behoeve van het In dustrieel Consortium ANS; drs. J. F. J. Lamet, directeur van de afdeling Commerciële Voorcalculatie en Planning van de n.v. Philips' Gloeilampenfabrieken, tc Eindhoven; mr. J. J. Spijkerman, lid van de Raad van Bestuur van de n.v. Philips' Gloeilampen fabrieken. te Eindhoven; ir. Th. van Dreveldt. wonende te Roermond, technisch directeur bij de n.v. Provinciale Lim burgse Elektriciieits-Maatschappij te Maas tricht; ir. H. E. Quanjel. wonende te Beek (L), chef van de hoofdgroep chemische produklen bij de n.v. Nederlandse Staatsmijnen; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: J. J. van Beekum, wonende te Rijswijk (Z.-H.), hoofdcommies A bij het Ministerie van Econo mische Zaken te 's-Gravcnhage; G. H. Clacssen. referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravcnhage; A. M. Groeneveld, wonende te Voorschoten, referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhage; N. den Otter, wonende tc Voorburg, hoofd commies A bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenhagc; dr. W. H. Overbeek, referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gra- P. H. de Willigen, hoofdcommies A bij het Ministerie van Economische Zaken, tc 's-Gra- mej. drs. B. Zuijdam. referendaris bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gra- D. van Bloois, wonende te Vlaardingcn. afde lingschef bij Shell Nederland Verkoop Mij. b.v. tc Rotterdam; drs. J. D. N. de Fremery, directeur van de Stichting Kwaliteitsdienst 'KDI', te Rotterdam; P. de Goede, voorheen directeur van Schilders bedrijf P. de Goede n.v.. te Vlaardingcn; J. Chr. J. Lambermont, wonende te Leiden, voorzitter van de Leidsc Middenstands Centrale en van de Leidse afdelingen van het Neder lands Katholiek Ondernemers Verbond; J. Thurmer. directeur van Vlaggenfabriek Shipmate Vlag b.v., te Vlaardingen; Landbouw en Visserij en Justitie tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr. dr. J. M. Polak, te Ede, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Landbouw en Visserij en Buitenlandse Zaken tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: E. Mes, tc Parijs, assistenl-landbouwattaché aan Hr. Ms. ambassade aldaar; Landbouw en Visserij en Onderwijs en Wetenschappen tot officier in de orde van Oranje-Nassau: J. H. J. M. Wagenaar, te Arnhem, hoofd van de afdeling onderwijs van de Aartsdiocesane Boeren- en Tuindersbond. t' Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening tot officier in de orde van Oranje-Nassau, bü bevordering: H. A. C. Slagter, te 's-Gravenhage, administra teur bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: J. W. Assink. te Eindhoven; ir. F. C. Faber, tc Voorburg (Z.-H.), directeur van de hoofdafdeling Bouw van de Rijksge bouwendienst; ir. J. Jansen, te Voorschoten, raadadviseur bij het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte- 1 lijkc Ordening; G. Jonker, te Voorschoten, directeur van de regionale directie 's-Gravcnhage e.o. van de Rijksgebouwendienst; J. van Kesteren, te Rijswijk (Z.-H.), technisch inspecteur bij de Centrale Directie van de Volkshuisvesting; ir. A. Lekkcrkerker, te Beek (gemeente Ubber- gen), directeur cn medevennoot van het Inge nieurs- en Architectenbureau v/h van Hasselt cn de Koning, te Nijmegen; J. Loman, te Beetsterzwaag (gemeente Opster- land), hoofdingenieur, projectleider bij de Directie van het Kadaster en de Openbare Registers in de provincie Friesland; mr. B. H. G. J. Randag, te Bloemendaal. secretaris van de Stichting Arbitrage-Instituut Bouwkunst; ir. J. Wolthuis, te Haren (Gr.), hoofdingenieur A, hoofd van het bureau van de Landmeetkun dige Dienst van het Kadaster, te Groningen; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: D. van Bczeij, te Oud-Beijerland, aannemer; J. W. Bogaards, tc Haarlem, hoofddist ricts- bouwkundige bij de Rijksgebouwendienst; H. T. den Dunnen, te Ridderkerk, directeur van dc Maatschappij voor Volkswoningen N.V., te Rotterdam; I. Freekc, te 's-Gravenhage, referendaris bij de Centrale Directie van dc Volkshuisvesting; H. J. A. Janssen, te Zoetermeer. referendaris bij de Centrale Directie van de Volkshuisves ting; H. van Loenen, te Rijswijk (Z.-H.), secretaris van de Huuradviescommissies in de ressorten Utrecht en Amersfoort; mej. P. Verbeek, te 's-Gravenhage, hoofdcom mies bij dc Rijksplanologische Dienst; I. C. Zwartbol. te Dordrecht, technisch hoofd ambtenaar le klasse bij het bureau van de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster, tc Dordrecht; Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken lot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. E. J. Heidcma, te Dicmen. oud-directeur v de Stichting Houtvoorlichtingsm&tituut, te Amsterdam.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13