oordvietnamezen al n buitenwijken Saigon Verkiezingen in Portugal veranderen politiek niet voor kreeften TAXICHAUFFEURS DEMONSTREREN BIJ WESTERTERP QB VII r- Vijf doden en twaalf gewonden jieisje (7) m doos )verreden Max. 3.000 subsidie onderhoud eigen huis CcidócSoirtcmt Maandag 28 april 1915,65e jaargang no. 20104 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND B*>i I Vijf uur duurt de Amerikaanse tv-film QB VII, die de TROS in drie delen uitzendt Vanavond op Ned. I om 20.21 uur deel 1. Danny Kaye speelt de titelrol in de speelfilm „Hans Christian Andersen" op Ned. II om 20.21 uur. Eerst enkele opklaringen Aanvankelijk enkele zonnige pe rioden, later van het westen uit toenemende bewolking en plaat selijk regen. Matige, langs de kust later krachtige zuidweste lijk wind. Max. temperaturen van 10 graden in het noordwest en tot 17 graden in het zuidoos ten van het land. Morgen zon: 5.16-20.00 (Van een onzer verslaggevers) Met duizend taxi's waren de taxichauffeurs uit Ihet land naar Den Haag gereden, om de Neder- DEN HAAG Drieduizend taxi-chauffeurs, landers te wijzen op hun soms hachelijke be- uit het gehele land in Den Haag bijeen, hebben roepspositie. In Den Haag zelf reden voor de vanmorgen minister Westerterp dringend om demonstratieve lopende stoet op weg naar het een betere beveiliging van henzelf en van hun ministerie van Verkeer en Waterstaat vier taxi's taxi verzocht. Zij zijn ernstig verontrust door met delegatieleden. de toenemende agressiviteit van bepaalde pas- Voor de minister werd tevens een nieuw bevei- sagiers. Een agressiviteit, die enige tijd gele- ligingssysteem voor taxi's gedemonstreerd, den opnieuw tot uiting kwam, toen in Rotter- De demonstranten hadden zelf gezorgd voor dam een taxichauffeur neergeschoten werd en een ordedienst, dit om ongeregeldheden waar kort daarna overleed. ook te voorkomen. Tijdens races in Barcelona: BARCELONA (A.P.) Vijf toeschouwers hebben gisteren op de racebaan van Montjuich bij Barcelona het leven verloren en zeker twaalf anderen werden gewond, toen de wagen van de Westduitse coureur Rolf Stommelen onklaar raakte en via de ondeugdelijke vangrail in het publiek terechtkwam. De Duitse autocoureur zelf werd ernstig maar niet levensge vaarlijk gewond op deze baan, die een van de slechts beveilig de circuits ter wereld is. Het tragische ongeluk ontstond, toen de wagen van Rolf Stommerer in de 26ste ronde een stabilisa tor verloor, daardoor onbestuurbaar werd en op de toeschou wers inreed. Zie hiervoor meer in de sportbijlage. 3HK WÊÊÊÊmm^^ÊÊËÊÊm SAIGON - Troepen van de Voorlopige Revolutionai re Regering zijn vanmorgen de buitenwijken van de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon binnengedrongen. Aan de rand van de stad wordt nu hevig gevochten. Ondanks luchtaanvallen en artillerie-beschietingen door het Zuidvietnamese leger houden de VRR-troe- pen stand. Intussen werkt de nieuwe president, Duong van Minh, aan een vredesplan dat hij aan de VRR kan voorleggen. Vanmorgen heeft „Grote Minh" het presidentschap van Zuid Vietnam aan vaard. Hij vroeg om onmiddellijke terugtrekking van alle Amerikaanse troepen uit Vietnam. Dan pas kan een coalitieregering met de Voorlopige Revolutionai re Regering worden gevormd. Noordvietnamese troepen hebben gistermorgen een zware raketaanval gedaarv aigon. Grote delen van de stad gingen in vlammen op. Volgens militaire zegslieden in Saigon hebben Noordvietname se troepen een lus rondom Sai gon getrokken, terwijl de VRR- troepen commando-acties en aanvalsoperaties uitvoeren in het gebied rond de hoofdstad. De Noordvietnamese strijd krachten willen Saigon geheel afsluiten van de buitenwereld. De oud-president van Zuid Viet nam, Nguyen Van Thieu is in middels in Taipeh, de hoofdstad van Taiwan aangekomen. Vol-, gens het Britse blad Evening News is Thieu van plan zich in Londen te vestigen. Hij zou daarvoor een persoonlijk ver mogen van ongeveer 200 mil joen gulden in goud uit Zuid Vietnam hebben gesmokkeld naar Europa. Een Saigonese vrouw han haar tranen niet bedwingen als een familielid tussen het puin van hun huis naar overgebleven goederen zoekt. Een bijzonder nationaal Con gres dat het afgelopen week einde in Phnom Penh is bijeen geweest, heeft prins Norodom Sihanoek gevraagd als staats hoofd en voorzitter van het Na tionale Bevrijdingsfront naar Cambodja terug te keren. Siha noek heeft de vijf oorlogsjaren, die begonnen met zijn afzetting door Lon Nol en eindigden met de overwinning van de Rode Khmer, nu 11 dagen geleden, als balling doorgebracht in Peking. Zijn terugkeer naar Phnom Penh schoof Sihanoek op van wege de ziekte van zijn moeder, koningin Kshimak, die gisteren in de Chinese hoofdstad is over leden. iië - Zwarte nationalisti- leiders hebben besloten de besprekingen met de lesische premier, Ian Smi- hervatten voordat voldaan een aantal voorwaarden Loesaka, Zambia, ecember vorig jaar overeen- iming was bereikt Een rdvoerder van de ANC deel- dat premier Smith had gedeeld dat ds. Sithole, een onalistische leider, zou wor- gearresteerd als hij naar desië terugkeerde, en in Ulster - Drie bezoe- van een sociëteit in het rdierse Lurgan zijn gister- id doodgeschoten door twee nen die met een automa- wapen het vuur openden Ie tientallen bezoekers van lub. De daders ontkwamen een auto. - China en Noord-Korea aangedrongen op de op- van het „zogenaamd op- >evel van de Verenigde Na- voor Korea" en terugtrek- van alle Amerikaanse troe- uit Zuid-Korea. In een com- liqué ter afsluiting van het •k van de Noordkoreaanse ident Kim D Soeng aan Pe- herhaalt China zijn steun de hereniging van Korea, beklemtoont tevens dat iroces vreedzaam moet ver- i^n fan een onzer verslagge vers) «EEUWARDEN - Een 23- u-ige automobilist die za- erdag in Leeuwarden van en parkeerplaats wegreed i over een op straat lig- ende kartonnen doos eenreed, bemerkte later >t zijn ontsteltenis dat in e doos een 7-jarig meisje it, Elza Papa, dat daar •elenderwijs was ingekro- en. Het meisje werd met lorst- en hersenletsel in en ziekenhuis opgenomen, aar het in de loop van bndag aan haar verwon dingen overleed. LISSABON (UPI/AP) Het resultaat van de eerste vrije verkiezingen in Portugal in 49 jaar zal, naar het zich laat aanzien, geen gevolgen heb ben voor de samenstelling van de regering. Het streven van de regering, en trouwens ook van de allesbeheersende Beweging van de Strijdkrach ten, blijft erop gericht een linkse socialistische staat op te bouwen, aldus een eerste reactie van premier Goncal- ves. In die richting wijst ook het commentaar in het com munistische partijblad Avan- te, waarin de socialisten ge waarschuwd werden geen bondgenootschap aan te gaan met burgerlijke partijen. De socialistische leider Mario Soares heeft trouwens al te verstaan gegeven dat de com munisten „essentieel zijn voor de democratie in dit land." De verkiezingen hebben als voorlopige uitslag een enorme overwinning voor de partij van Soares opgeleverd (bijna 38 procent), die voor een be langrijk deel op rekening komt van zijn persoonlijke po pulariteit Tweede werd de centrumpartij PPD die op 26,4 pet uitkwam, derde de teleur stellende communistische par- SPCP van Cunhal (12,5 pet), et elk van deze twee partijen zouden de socialisten de meer derheid in het grondwetgeven de vergadering kunnen vor men. Soares is van mening dat ook de PPD, een partij die vooral onder de katholieken in het noorden aanhang kreeg, in de regering vertegenwoordigd moet blijven, ook al wordt de ze partij beschouwd als libera le uitvoering van de eenheids partij van het oude regiem. De woordvoerder van de Be weging van de Strijdkrachten heeft verklaard dat de uitslag een nieuwe impuls geeft aan de vastbeslotenheid van het militaire bewind van Portugal een linkse socialistische staat te maken. Hij was het er niet mee eens dat de uitslag een voorkeur voor gematigdheid liet zien. De militairen zijn licht geirriteerd over het lage aantal blanco stemmen, terwijl zij tot blanco stemmen hadden opgeroepen in geval van onze kerheid. De opkomst was on geveer 90 procent, waarvan slechts 7 pet blanco of ongel dig stemde. De grondwetgevende vergade ring moet een nieuwe grond wet gaan schrijven, waarna - over uiterlijk zes maanden - parlementsverkiezingen zullen Terwijl men nog bezig was met de telling van de stemmen werd in Lissabon al een begin gemaakt met- het weghalen van de verkiezingsplakkaten. worden gehouden. De macht militairen hebben moeten slui- van de vergadering wordt ten, en dat de militairen voor evenwel beperkt door het ak- lange tijd politieke macht koord dat de partijen met de geeft (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bewoners van eigen hulzen kunnen dit jaar maximaal 3.000 subsidie krij gen op onderhouds- en répara- tiewerkzaamheden aan die wo ning. De subsidie bedraagt 50% van de gemaakte kosten. Zoals bekend is voor dit project 80 miljoen door de regering be schikbaar gesteld. Aangezien het hier een maatregel betreft die extra werkgelegenheid moet scheppen, moet het werk wor den uitgevoerd door erkende be drijven. De regeling gaat in op 15 mei en geldt alleen voor dit jaar. Tweede woning mogen niet met behulp van rijksgeld worden op geknapt Buitenschilderwerk valt onder de regeling, binnen- Schilderwerk niet De rijksbijdrage blijft beperkt tot 80 miljoen. Als er meer be langstelling is geldt het principe „wie het eerst komt het eerst maalt" Deze week nog zal het ministerie van Volkshuisvesting de details van de regeling be kend maken. JONGEN BU DEMONTEREN VAN GRANAAT OMGEKOMEN Helvoirt De 12-Jarige Henk Peters is zaterdagmiddag thuis om het leven gekomen bij een poging een vliegtuiggranaat uit elkaar te slaan. Hij vond de granaat vermoe delijk afkomstig uit de tweede op straat de granaat met een steen uit elkaar te halen. Tegen vriendjes zei hij dat hij het thuis wel verder zou proberen. Arrestaties na miljoenenroof Londen (UPD Scotland Yard heeft het afgelopen weekend negen mannen en twee vrouwen gearresteerd in verband met de miljoe nenroof die donderdag werd gepleegd bij het Londense kantoor van de Bank of America. Tevens werden enige Juwelen en ongeveer 300.000 dollar teruggevonden. Het is nog steeds niet bekend hoeveel er precies is gestolen bij de bank, omdat nog geen opgaven zijn ontvangen van alle eigenaars van de 89 kluizen die door de dieven zijn leeggehaald. De schattin gen liggen tussen een en anderhalf miljoen pond (zes tot negen miljoen gulden). maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het 'paspoort'. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres:- woonplaats: stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld naar: naam: adrès: woonplaats:

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1