.eiden krijgt van het Nederlandse lied Ailerlei(ds) „ARABISCHE LANDEN ZIJN ARM" AMBTENARENBOND NEEMT HET OP VOOR PERSONEEL SOCIALE DIENST Nü speciale matrassenaanbieding Het Tapijtcentrum UITGAAN 1'oNDERDAG 24 APRIL 1975 LEIDSE COURANT PACEVA 3; Koeweits consul Rabbani in Leiden: Van een onzer verslaggevers LEIDEN „De Arabische lan den zijn en blijven voorlopig nog arm. We hebben zeker nog 15 tot 20 jaar nodig om bijvoor beeld de sociale voorzieningen te creëren die we hier in het westen kennen". Deze stelling hield de beroemde, niet op de diplomatieke lijst staande, con sul Rabbani van Koeweit giste ren zijn toehoorders voor, die zich in een stampvolle toneel zaal van Sociëteit Minerva had den verzameld om een lezing asm te horen over „Het Midden- Oosten, een brandhaard van de wereldpolitiek". Een brand haard was het inderdaad; het Palesteins-Israëlische vraagstuk houdt de gemoederen nog steeds bezig, zo bleek gisteren weer eens. Vurig verdedigde Rabbani de politiek van de Ara bische landen. „De olieboycot was een vreedzaam middel in een eerlijke strijd tegen de vij and. Andere volken plegen dit doorgaans met wapens te doen", zo stelde hij. Rabbani gaf toe, dat de Arabi sche landen thans zoveel moge lijk investeren in Azië, maar ook in Japan en Europa. „Dat doen we, om deel te nemen in nieuwe energiebronnen. De olie koek raakt immers eens op en we hebben er niets aan als onze eigen industrie straks zonder energie zit", aldus Rabbani. Het feit, dat onder zijn liberale toehoorders zich nogal wat te genstanders van de Palesteinse politiek bevonden maakte de diskussie na de lezing van de consul aanvankelijk bijzonder levendig. Helaas verzandde men ook hier echter weldra in wel- les-niets spelletjes over de vre delievendheid en agressiviteit van Joden en Palestijnen, in oeverloze en irreële bespiegelin gen compleet met alle kronkel redeneringen, zonder welke dit soort avonden kennelijk niet ge houden kunnen worden. Zo zou Israël de Verenigde Staten chanteren, die op hun beurt het communisme indirect zouden steunen. Anderzijds zou de con sul in al zijn naiviteit worden misbruikt voor propaganda. Kortom, het ging er weer heet aan toe op Minerva. Maar boeiend was het in elk geval. Arjen Broekhuizen. iHollands Gloriein Groenoordhal i Vader Abraham Vader Abraham niet geplugd wordt, ga ik mezelf maar plug gen, voor mijn part met gefor-> ceerdé toestanden. We moeten' ligiicht/Leiden— Het gaat niet goed met het Nederlandse lied; mI loopt zelfs slecht met de smartlap van vaderlandse bodem. h,e(althans vindt Pierre Kartner, die gisteren op een persconfe- ^ie als een klagende Vader Abraham een manifestatie aan- digde om dit „levenslied" weer de plaats te bezorgen waar recht op heeft: midden tassen het volle. Vrijdagavond 6 juni «7 uur begint in de Leidse Groenoordhal („de grootste zaal j Nederland, bijna", aldus Kartner) „Hollands Glorie" ofwel .1 „Festival van het Nederlandse Lied 1975". 's Nachts tegen uur of 1 hebben dan 18 vokale artiesten en duo's hun aandeel ad in dit feest van het lied. Vader Abraham Produkten B.V., manager Ad Nijkamp, verwacht, dat 8000 mensen het ival zullen bijwonen, tegen een entreeprijs van 12,50. ■pakket artiesten bestaat uit er Abraham zelf (die ook sentator is), zijn 16-jarige ^tégé Mieke, Nico Haak, Ria Ik, Sandra en Andres, De 20kkers, Saskia en Serge, Ben eigjmer, Imca Marina, De Twee j?eïen, Ronnie Tober, De Ker- 22'klanten, Conny Vink, Ge- feders Brouwer, Bueno de squita (een soort „paarden- iner" in de vokale piste), De Sfigeres zonder Naam, Ciska Ejers en Jacques Herb. Alles cikaal omlijst door het Va- tv-j Abraham Show Orkest r. Cees Hendrickx. Kartner wil van dit festi- een jaarlijks terugkerende jeurtenis maken en omdat in Ierland bij tijd en wijle Ne- (andse artiesten van het ,,ho- niveau" vereerd worden ïen onderscheiding, heeft Vader Abraham een trofee )steld die deze avond uitge- zal worden aan de beste l8|olker(ster) van het Neder- infjlse lied. De onderscheiding gouden bolhoed („aftrek- 2qF voor de belasting") en heet ijed af voor..." „Het zal een rnaest zijn die gewoon het le- 'euslied brengt dat de grote Èsa prefereert. Die gaan we H in de bloemetjes zetten. Ik bi maar wat: de Zangeres der Naam heeft vele tiendüi- __aen grammofoonplaten ge bikt, maar er nog nooit een ,s son, een Oscar of zoiets voor <n|ad," aldus Vader Abraham. p| nood geboren Kartner is erg boos, want afestival is eigenlijk uit nood Het Nederlandse lied Pijgt op een ijsschots naar de af te drijven. Het zijn niet ^n de „smaakmakers" van daVader Abraham Produkten Tit uit de penarie gehaald moe- 3C worden, het is vooral Vader aham zelf, tegen wie de Hil- feumse radio-wereld" een schijnt te hebben. of verfij- pg, daar heb ik geen bood- cj^p aan. Ik verzet me tegen van „de radio", die ist iemand hoofdpijn wil irgen. Dit festival zie ik als I strohalm die we moeten jthouden om grote groepen ïsen (er zijn 6 7 miljoen ïebbers van ons materiaal) aten horen welke liedjes we hebben. Het is beang- and, dat we verder niet met lied terecht kunnen. We zit- nog wel in de Arbeidsvita- an (wat de stem van het volk dan is het afgelopen." jler Abraham - „ik krijg nog nd 400 brieven per week" - [zorgen voor volle zalen, „an- gaan we op de fles". „Met Vader Abraham Show we quitte, hoewel we 200 keer per jaar in het brengen. Volgens de kijk- behoort onze show tot de jgstgewaardeerde program- (heeft de TROS berekend) zijn." Kartner heeft in 4 tijd 21 plaatjes uitgebracht [Vader Abraham, „maar om of andere reden worden r geen enkele „zuil" ge lid. Je komt niet aan de bak, liedjes schijnen té populair lijn. Maar ik heb een stempel l'Jrukt op het Nederlands po- .zit ik in het verdom- cje. Ik moet gedraaid wor- daar heb ik recht op. Als er tegen aan rammen", zei Kart ner strijdlustig. Met zijn platen loopt het ook al niet goed meer, „ofschoon het produkt niet minder is gewor den. Ik hou het sentiment erin. Ik heb genoeg krenten in mijn brood. Maar een groter klad kan in die platen al niet meer komen." Volgens Vader Abra ham wordt het grote publiek bedrogen door de hitlijsten, sa mengesteld door handelaren: „daar klopt geen barst van, dat weet iedereen. Het Nederlandse lied, zoals mijn collega's en ik dat brengen, wordt systematisch geweerd of weggedrukt. Op het festival in Leiden willen we la ten horen dat we er nog zijn en aantonen, dat de massa liefheb bers nog niet is verminderd". Als het gevecht om het leven slied niet gewonnen kan wor den, wijkt Vader Abraham uit naar Duitsland, „daar ontvan gen ze mijn show met open armen. Er moet nu eenmaal geld op de plank. Voor het vol gend jaar heb ik 250 voorstellin gen al vastgelegd. Daarvoor hwb ik 22 artiesten gecontrac teerd en hun honorarium is ge garandeerd. Voor die 22 gezin nen voel ik me verantwoorde lijk." Karsten vertrouwt nu op die „grote groep Nederlanders", dat men door een massale toe loop naar het marathonfestival op 6 juni aan de radiojongens zal laten zien„dat men zich niets laat opdringen wat het publiek niet wil." Ton Pieters Juffrouw Hoogeveen is gisteren in de Meerburgkerk aan de Rijndijk in het huwelijk getreden met technisch inkoper Van Leeuwen. Juffrouw Hoogeveen is onderwijzeres bij de St. Jozefschool in Rijpwetering. Haar leerlingen hebben in samenwerking met schoolteam en oudervereniging een ereboog gemaakt, (zie foto). Van een onzer verslaggevers Leiden De plaatselijke afde ling van de Algemene Bond van Ambtenaren heeft er bij het college van b. en w. van Leiden op aangedrongen het aantal personeelsleden bij de Gemeen telijke Sociale Dienst zodanig uit te breiden, dat dit in over eenstemming komt met de te verrichten werkzaamheden. In een brief aan het college stelt de bond, dat de personeelsuit breiding gericht moet worden op het aantrekken van gekwali ficeerd personeel, waarbij met name aandacht moet worden geschonken aan het vormen van een middenkader. Voorts dienen volgens de bond mogelijkheden geschapen te worden die coa ching van het personeel waar borgen. Een praktijkbegeleider en een supervisor dienen op zeer korte termijn te worden aangetrokken, aldus de bond, volgens wie een sectie perso neelszaken binnen de GSD node wordt gemist. Wat betreft de organisatie bij de GSD stelt de bond a) dat er een model zal moeten worden ge creëerd, waarin de inspraak van het personeel op ieder niveau is gegarandeerd en b) dat de hui dige verspreiding van de werk zaamheden slechts deconcentra tie betekent „Er zullen in de nabije toekomst maatregelen moeten worden getroffen om tot een decentralisatie te komen. Hierbij moet worden gedacht aan een verruiming van het ta kenpakket en integratie van de werkzaamheden in de wijk", al dus de bond, die tenslotte aan dringt op een definitieve oplos sing wat betreft de accommoda tie van de dienst. „De eerstvol gende gemeentebegroting dient hierover duidelijkheid te ver schaffen". Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. De Bataven Op de vrije beurs die afgelopen week in de Groenoordhal werd gehouden, had de Leidse atle tiekvereniging De Bataven in haar stand een spelletje waarbij de deelnemers het juiste aantal knikkers in een fles moesten raden. Het juiste aantal was 203 stuks en dit werd door twee mensen geraden. De eerste' prijs, een waardebon van f 25,- van Sporthuis „De Zwarte Wolf" uit Leiden, kwam na lo ting in bezit van: mevrouw M. de Koning, R. van Rijnsingel 78, Roelofarendsveen en de tweede prijs, óok een waardebon van de Zwarte Wolf ad f 15,- ging naar: mevrouw L. C. Broer-v.d. Laan, Ka£erplein 303, Sassen- heim. Natuurbescherming De Afdeling Den Haag van het Instituut voor Natuurbescher- mingsedukatie start in mei voor de vierde maal een cursus „op leiding natuurgids". Op een twintigtal lesavonden (dinsdag avond) wordt achtergrondinfor matie gegeven over natuur, landschap en milieubescher ming. Daarnaast worden in to taal tien excursies door natuur gebieden georganiseerd en zijn er enkele werk- en studiedagen. Een actieve inzet van de cursist is vereist. Om ook geïnteresseerden van buiten Den Haag de kans te geven deel te nemen, hebben de lesavonden plaats in een leslo kaal in de gemakkelijk per openbaar vervoer te bereiken wijk Mariahoeve. Iedereen, die tenminste achttien jaar is en al een redelijke planten- en dieren- kennis heeft kan mee doen. Na afloop van de opleiding worden de cursisten geacht op een of andere wijze milieu-edukatief werk te gaan doen. Aan de eigenlijke cursus, <üe in augustus begint en die zestig gulden kost, gaat een introduk- tie-opleiding vooraf, gedurende twee lesavonden en twee excur sies in de maanden mei en juni. Inlichtingen over deelname wor den verstrekt door de heer La Haye, Bakhuis Rozenboom- straat 9, Leiden, tel. 49127. Augustinus De lezing die Joop Wilhelmus, de uitgever van „Chick" gister avond in studentensociëteit Au gustinus aan het Rapenburg zou houden ging op het laatste mo- ment niet door. De lezing wordt nu waarschijnlijk volgende maand gehouden. Crescendo Zijlpoort In de kapel op de r.k. begraaf plaats aan de Zijlpoort wordt dinsdag 6 mei a.s. een H. Ms voor de overledenen opgedra gen. Aanvang 9 uur. (ADVERTENTIE Wedden dat u veel meer foto en film uit elke gulden kunt halen? Kwestie van de laagste prijs betalèn. Bij Foto Mees. fotohandel G.Mees Rapenburg 18, Leiden, tel. 071-33103 geopend: dinsdag t/m vrijdag 12.30-18.00 uur donderdag teveris: 19,00-21,00 uur zaterdag 9.00-12.30 uur. Op 30 april a.s. gaat bij Cres cendo ook de leus gelden „doe wat voor een ander". Zij houden deze dag een Koningsschutter- toumooi en een demonstratie- wedstrijd. Om 10.30 uur begint het Koningsschuttertournooi op het veld aan de Boshuizerlaan achter de 5-Meihal. 's Mddags om 16.00 uur speelt Crescendo twee demonstratiewedstrijden op het nieuwe veld aan de Saf fierstraat. Het gaat hierom een pupillen- en seniorenwedstrijd. Op beide velden zal Zuydtwijck proberen longdrinkglazen te verkopen en tevens artikelen ge maakt door patiënten van ver pleeghuis Zuydtwijck. De gehele opbrengst van alle evenementen is bestemd voor de patienten- boot voor de lichamelijk gehan dicapten en somatisch zieken van het verpleeghuis. Giften kan men storten op giro nr. 9013 tn.v. de A.B.N.-Leidèn, rek.nr. 56.66.65.476. wordt de film „Vietnam, still an American war" vertoond. Op de Hooglandse Kerkgracht staat aanstaande zaterdag een kraam, waar voorbijgangers al le mogelijke informatie over Vietnam kunnen krijgen. Vingers Mevrouw A.H. van Oudenhoven is dinsdagmiddag tijdens het grasmaaien met een electrische maaimachine bij haar woning aan de Lammenschansweg ge wond geraakt. Zij kwam op on verklaarbare wijze met haar vingers, tussen de messen, waar door twee vingers van haar rechterhand werden afgesne den. De 67-jarige mevrouw Van Oudenhoven is overgebracht naar het Diaconessenhuis. Michiel van de Kasteelen aange zocht zijn functie over te nemen. Voorts vergaderen de radikalen over het NAVO-congres, dat de PPR op 31 mei in Nijmegen houdt De fractie in de gemeen teraad brengt verslag uit over haar handelen en voorts komen een aantal acties aan de orde, die de PPR al dan niet in sa menwerking met andere partij en in de toekomst denkt te gaan voeren. Radicalen Vietnam De Vietnam Werkgroep Leiden organiseert aanstaande dinsdag in de mensa van studentenver eniging ^Augustinus" aan het Rapenburg een informatie avond in samenwerking met het politiek café van de studen tenvereniging. De heer Pluvier, lector in mo derne Aziatische Geschiedenis zal een lezing houden over de huidige ontwikkelingen in Viet nam. Ook de secretaris van het Medisch Comité Nederland Vietnam, de heer Go, zal een toespraak houden. Tenslotte De Leidse afdeling van de Poli tieke Partij Radikalen (PPR) houdt morgenavond om 20.00 uur op Rapenburg 100 (studen- tenekklesia) een ledenvergade ring. Op de agenda prijkt onder meer een bestuurswisseling. Voorzitter Pieter de Groot wil aftreden en het bestuur heeft K. en O afdeling Leiderdorp organiseerde in 1974 en 1975 cursussen Wandkleden maken en „macramé" o.l.v. Mary Plooy en Lisa Meyers. Deze wisten hun cursisten enthousiast te ma ken en daardoor zijn er bijzon der leuke werkstukken ge maakt. Om te laten zien welke resultaten er bereikt kunnen worden wordt er a.s. weekend een tentoonstelling gehouden. De Leiderdorpse graficus Rien v.d. Nat stelde zijn atelier voor deze tentoonstelling ter beschik king. (Jaagpad, hoek Brugge- straat). Openingstijden: zater dag 14—17 uur, zondag 14—17 uur, toegang gratis. [ADVERTENTIE] Hoge Rijndijk 90-Levendaal159-Driftstraat1-Leiden In en rond .Leiden Donderdag 24 april: Do Burcht, Burchtsteeg aanvang 20.00 uu Rijnlands Lyceum, Oegstgeest Ju- door Sempre Avanti; aanvang 20.00 Kasteel Duivenvoorde, Voorschoten Concert: Het Residentie Strijkkwartet. Gespeeld worden werken van Haydn. Beethoven en Schumann; aanvang 20.30 uur. Vrijdag 25 april: Stadsgehoorzaal. Breestraat Voor- uitvoering van do Matthaus Passion; aanvang 19.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 Film; „Ludwig, re quiem für einen jungfraulichen'Ko- nig"; aanvang 20.00 uur. LAK-theater, Levondaal 150 Caba ret: „Van embryo tot politicus", solo- cabaretprogramma van Frlts Lamb- rechts; aanvang 20.15 uur. Microtheater, Vestestraat 40 Impi- cal, verhaal met veel muziek, bewe ging en tekst door Imperium; aanvang 20.00 uur. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24 Muziek: optreden van The roaring seven jazz band; aanvang 22.00 uur. Lodewijkkerk, Steenschuur 19 Son- Exposities Drukkerl| De Bink: Rooseveltstraat 3, Leiden. Dagelijks geopend van negen tot vijl uur. behalve op zaterdag en zondag. Tot 30 april foto-expostie van Max Koot. Galerie Heuff: Hoflaan 7. Wassenaèr. tel. 01751-12185. dl t/m za 10-17 uur.' di ook 20-22'uur. t/m 26/4. Theo v.d. Horst met schilderijen en tekeningen. Peter v.d. Meer met bronsplastieken. Atelier "De Scherf": Nassaulaan 41, Oegstgeest, tel. 50220. ma t/m za 9-16 uur, zondag's gesloten. Ans v.d. Helde- tentoonstelling van werk. n.l. glasbuigen. Stedelijk Museum "De Lakenhal"! Ou de Singel 28-32. tel. 44044. ma t/m za 10-17 uur. zondag's van 13-17 uur. Tot 20/4 een tentoonstelling van Aad van Houwelingen met tekeningen en zeel- Galerie v.d. Vllst: Botermarkt 3, tel. 22806. dl t/m za 10-17 uur. do tot 21 uur. In de maand april Ab Steenvoorden met tékeningen en schilderijen. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraat 1. tel. 32641. ma t/m za 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. "Tot" 10/4 de Canadese reizende tentoonstelling die een beeld geeft van het leven In de poolgebieden met als titel: „Circümpolar Community" met an- Galerle 't Hoeke bij de Pomp: "Dorps straat 38. Warmond, tel. 01711-3501 ma t/m za 10-17 en di ook van 20-22 uur. Tot en met 15/4 exposeert Hans van Arkeveld met expressionistische schil derijen en Liesbeth van Esveld-Manssen met keramiek. Atelier van Rlen v^d. Rat: Jaagpad hoek Bruggestraat. 26/4 van 14.00-17.00, uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur. 26/4 en 27/4 een tentoonstelling van wand- lappen en macrame' gemaakt op de1 Cursussen K+O afdeling Leiderdorp. Bioscopen Luxor, Stationsweg 19. tel. 21239. „De Kung-Fu monnik van Shao-Lin", 18 jaar. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's een extra voorstelling om 16.45 uur. Camera, Hogewoerd 49, tel. 24919. 3e week: „Immorele vertellingen", 18 jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. Kindermatinee: „Loeki de Loep. lach- festlval". Zaterdag: 14.30 uur. zondag en woensdag 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling: „The Emigrants", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag: 23.30 Lldo, Steenstraat 39. tel. 24130. „Kee tje Tippel", 18 jaar. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag s: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Studio. Steenstraat 39. tel. 33210. „1001 nacht". 16 jaar. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon, Breestraat 31, tel. 23875. „Roole Sien", 14 jaar. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rex, Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „Bibi". 18 jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. Kindermatinee: „Heksen en bezem stelen". Woensdag s: 14.30 uur. Nachtvoorstelling: „Romeo en Julia". 16 jaar. Vrijdag en zaterdag: 23.30 Hulpverlening Telefonisch Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koornbrugsteeg tel. 54171, spreekuren maandag vm 11.30-14.00 uur en donderdagavon van 19.00-21.00 uur. Burgerlijke stand Leiden: geboren: Miranda dr. v. Th. W. van 't Riet en C. de Graaf; Patrick Christian zn. v. C. J. J. van Rantwijk en L. M. Vrijssen; Sven Omar, zoon van D. Bavelaar en E. I. Conrad. Overleden: A. R. Kandhal, zoon, geb. 1973; W. Mieloo. man, geb. 1923; C. Hazenoot. vrouw. geb. 1900; J.H. S&-' gaar. man. geb. 1903. Grof vuil De grofvullwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat. Bloemistenlaan. Leliestraat. Pioen straat. Pioenhof, Lindestraat. Reseda straat, P. de la Courtstraat, Koningin- nelaan, Acacialaan, P. de la Court straat, Koninginnelaan, Acacialaan. Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschans weg). Schelpenkade, Andrles Schot kade, Leuvenstraat. Gerrit van der Laanstraat. Leeuwkenstraat, Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat, 3-Octoberstraat. Duiten- ruststraat, Kastanjokade. Meidoorn straat, Hyacinthenstraat, Seringen straat. Daliastraat, Anjellerstraat.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3