en Zijl/LGB |aan gelijk op HVS moeizaam langs Jong FIDES PACTA ONTTROOND ALS KOPLOPER BS LEIDEN STELT TELEUR Bob Heuts terug naar de States aeiden verspeeld kampioenschap MAANDAG 21 APRIL 1975 t da' de mj kë Van onze sportredactie op'DEN De Zijl/LGB ver- jrspfde drie punten uit twee d [strijden dit weekeinde. Za- won de Zijl/LGB in telipbad De Does met 43 van je qm lust/Den Hommel en zon- in tegen teten VZC- rjen neester met 88 gelijk ge- de Jld- defrdag nam de Zijl/LGB te- ,rion Zwemlust al snel een grote [sprong. Door doelpunten Albert Spijker 2x, Jacob Frits Welling kwa de Leidenaars in de eerste gal perioden met 40 voor te De roodwitten gingen echter slordiger spelen iwemlust profiteerde hier kwam nog voor het ijken van het derde spel- door treffers van Harm it, Steenbrink en Joop Glijn tot 43. In de slotfase kikte het de Zijl/LGB evenwel flleze voorsprong vast te hou- rjjduel zondag tegen VZC-Rit- iter was een bijzonder ener- lijknde wedstrijd. Dit kwam alleen door het [1. Regelmatig werden de co"frs voor één minuut het wa- iitgestuurd en op het laatst beide ploegen door de mde beslissingen niet meer r ze aan toe waren. In de aan[e twee perioden heeft VZC- Ko^eester steeds de leiding ge- aarmaar hierna nam de Zij- iea B steeds het initatief. Vlak en tijd kwam Ritmeester ech- 8® net 8—7 voor, maar Ton van *®3osch scoorde toch nog de ^kmaker. De doelpunten wa- en van Albert Spijker, Rob 80 luten en Frits Welling 2x en Onderwater en Ton van de A*h. Slis AZC niet gelukt om de 3; Miwen ook in de tweede helft ev®fle competitie een nederlaag Se brengen. De AZC-ers ver- Vaj zondagavond met 53 van Amsterdammers, die hier- toch nog uitzicht krijgen rtl^e tweede plaats. Zaterdag V~hen de Alphenaren met 64 15«ZPC. L^ZC-ers hebben HZPC, dat i Is gedegradeerd is uit de -3;'dklasse, te veel onderschat. spelers van AZC begonnen <aag en hierdoor konden de ;naars steeds bijblijven. Pas slotfase gelukte het AZC Afstand te nemen. De doel punten van AZC kwamen van de hand van Cees van de Broek en Ed Gesman 2x en Frank van de Akker en Huis Maas. In het sportfondsenbad Oost te Amsterdam heeft de Meeuwen zondagavond van het begin af aan een voorsprong genomen en deze niet meer uit handen gege ven. Ron Koster en Hans Wouda schoten de Meeuwen naar 20 en nadat Hans Koster de Am sterdammers in het derde spel- deel op 40 zette, kon AZC door Cees van de Broek en Hans Durieux tegenscoren. Ron Koster en Ruud de Hey bepaal den in de laatste periode de eindstand op 53. Met nog twee wedstrijden te gaan is de stand aan kop in de hoofdklasse nu: 1. De Robben 39; 2. Neptunus 27; 3. Meeuwen 25; 4. Zian 22; 5. en 6. AZC en de Zijl/LGB 21 punten. LZ '86 is dit weekeinde vier punten rijker geworden en heeft hiermee in de eerste klasse defi nitief de derde plaats gepakt. Zaterdag werd met 41 gewon nen van de Amer en zondag was LZ '86 met 61 te sterk voor Esca. In de eerste helft van de compe titie speelde LZ '86 tegen beide ploegen gelijk, maar nu werden de teams toch duidelijk terugge- wezèn door de Leidenaars. Za terdag op het grote 30-meterveld van het Sportfondsenbad in Amersfoort maakten de spelers van LZ '86 goed gebruik van hun snelheid door steeds uit de verdediging weg te trekken. Door treffers van Joop Siera, Jan de Graaf, Gerard Soet en Jan Bredeveld werd de zege een feit. Hoewel Esca zondag behoorlijk dé bal steeds in bezit kon hou den slaagden de Arnhemmers er niet in om de verdediging van LZ '86, waarin Erik Vos een goede wedstrijd keepte, te ver schalken. Aan de andere kant zat er veel meer stootkracht in de aanval van de Leidenaars. Joop Siera 2x, Jan de Graaf, Gerard Soet, Jan Bredeveld en Friet Elzinga drukten dit over wicht in cijfers uit. In de tweede klasse resteert er voor de ploegen nu nog maar één wedstrijd. BZPC won de uitwedstrijd tegen Nayade door doelpunten van Gerie Hogen- doorn, Pim Batelaan, Kees Te kens 2x en Co Oudshoorn met 54 en Katwijk verloor in Nij megen met 2—1 van Pluvius. Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Fides Pacta is al na een week ont troond als koploper. BEP uit Purmerend bracht de Leidenaren de eerste nederlaag van het seizoen toe: 9-5. Op een slecht veld, vooral rondom de korf, startte Fides erg goed middels een actie van Jan Hein- richs. Maar het bezit van de voorsprong was de fusieclub niet lang gegund door het veel fellere en met veel meer inzet spelende BEP. Na* de eerste rondgang leidde BEP dan ook met niet minder dan 6-1. Fides kon alleen na de wisseling proberen de nederlaag draaglijk te houden en dat lukte, omdat het krachtsverschil wegviel. Wim Meyer verving in de 2e helft Wim Piket, die waarschijn lijk een gescheurde enkelband opliep. Door goals van' Co de Haas (2x), Ruud en Lenie Niessing kwam Fides op een schadepost van 9-5. Pernix deed het niet gek bij Die Haghe, dat met 7-1 won. Halverwege was het verschil pas 3-0 en dat had minder kunnen zijn als Karstens de strafworp had benut. Na de pauze kregen beide ploegen kansen, die voornamelijk door de thuis club verzilverd werden. Evenals vorige week was Kees v.d. Kraan de man die de eer redde. (7-1). Zuiderkwartier moest Soesterkwartier de revan che gunnen. De eerste helft was van Leidse zijde vrij zwak, maar vreemd genoeg sloeg de thuisclub in de tweede helft pas haar slag. ZKW stortte ineen bij 5-3 en pas bij 8-3 hervond ZKW zich. Toen moest Soesterkwartier nog alle zeilen bijzet ten om ZKW van het lijf te houden. Bij 8-7 ging de bel. Elly Smeele (2x), Rob den Hertog (3x), Joke Zierikzee en Eric van Lunteren scoorden. KNS won de zeer belangrijke partij tegen ONS HUIS of zoals coach Eegdeman het uitdrukte: „We hebben gewonnen, maar het was slecht". We hoe ven daaraan niets toe te voegen, want in de 2e helft zakte KNS ver terug, nadat de oranje ploeg in de eerste drie kwartier via goed spel op 6-3 was gekomen. In de slotfase mocht KNS boven dien van geluk spreken toen ONS HUIS twee strafworpen onbenut liet. Het bleef daarom bij 6-5 in het voordeel van KNS. Doelpunten: Charles Stijger, Hen Brakel, Hans Kluts, Peter Zitman, Cees Bedijn en Wim v.d. Linden. Top speelde opnieuw tegen VELOCITAS en we derom won de Sassenheimse ploeg. In Leiderdorp werd het 1-5 en dat na heel hel wat minder eenzijdige partij dan een week terug. Lottie Keu- ning en Hildo Krop zorgden voor een 1-2 voor sprong op de helft. Na rust schoten Annemiek Keuning, Dik Imanse en junior Hanneke Breedijk Top naar 1-5, wat volgens de Leiderdorpers geflat teerd was. Janco Breedveld tekende voor het enige Leiderdorpse punt Velocitas miste overigens drie strafworpen. Fluks boekte een zeer fraaie zege op kampioens kandidaat Oranje Wit. De Noordwijkse ploeg kwam met 0-2 achter, maar had na de eerste zitting al voordeel (3-2). Het bleef ook na de wisseling een gelijkopgaand duel, waarin Fluks bij 5-4 leidde en bij 7-6. Die laatste cijfers kwamen ook op het wedstrijdformulier. Kees Imthoorn (2x), Jan Verloop, Dijkstra, Passchier, Tineke Corbee en Gerry Barnhoorn scoorden. Bob Heuts in actie. ic onze hockeymedewerker Het laatste volledige heeft on- *ks het zonnetje verdeelde platen opgeleverd. Leiden 8 jpeelde het kampioenschap ,dfT onnodig te verliezen. De by tussen Roomburg en Fo late eindigde gelijk, evenals srfcto-V.C.L. Noordwijk ver- haar laatste wedstrijd. kaatste wedstrijd van dit sei- A tegen het Bloemendaalse 311 [S. eindigde voor Leiden in '°5j volledig drama. Terwijl de a jmen al stilletjes langs de l van het veld werden ge- I, verspeelde de L.M.H.C. het üjpioenschap. In het begin het nog zo mooi. Leiden goed en creëerde zich v<sen. Na tien minuten kreeg as len een strafbal toegewezen; mc!begin van het drama, toen v. Veen de bal te zacht "ishte. Het vervolg kwam in vijfentwintigste minuut; de tye echte gevaarlijke Bloe- uitval leverde ook J *pen een doelpunt op. Leiden en|,eerde van alles om de stand beter aanzien te geven, zelfs 'dihoutwerk werd enige keren sterkte getest, maar leverde het niet op. twintig minuten na rust wjH.C. haar tweede strafbal njg, leek het tij te keren. 'Mr het drama werd juist Spleet. Bobbie Coebergh ,mj de push snel en goed, maar |voor het fluitsignaal, zodat |S. mocht uitslaan. Leiden I aangeslagen en de stand l^nderde ook niet meer. l*tierby tussen Roomburg en l^scate gaf in het eerste Ittier een gelijk opgaande 1*1 te zien. Pas nadat Hans Mantanus een solo op fraaie wijze doeltreffend afrondde, werd Roomburg sterker. Tot de rust veranderde de stand echter niet meer. Forescate dat duide lijk op uitvallen speelde, kreeg haar kans een kwartier na rust. Uit een onoverzichtelijke situa tie voor het Leidse doel, scoorde Lempers tegen. Roomburg kwam met een sterk offensief als antwoord, maar verder dan een afgekeurd doelpunt kwa men de Leidenaren niet. De stand bleef 1-1. Alecto heeft in zijn een na laat ste wedstrijd gevochten voor het behoud van het derde-klasser- schap. In een gelijk opgaande eerste helft tegen het Haagse V.C.L., scoorden alleen de Hage naars, na een doorbraak over rechts. Na rust was Alecto ster ker en dat leverde twee doel punten op. Na een solo bracht Enger beide partijen op gelijke hoogte en uit een strafcornerre- bound werd 2-1 aangetekend. V.C.L. gooide haar opstelling om en dat leverde ze nog een punt op, omdat vlak voor tijd 2-2 werd gescoord. De slechts nog voor de statistie ken belangrijke wedstrijd tus sen Noordwijk en Qui Vive werd plichtmatig afgewerkt. Op een hobbelig veld werden de kansen' onbenut gelaten door beide partijen. Dat Qui Vive met de beide punten naar huis ging had het te danken aan de enige wel benutte kans in de eerste helft. De dames van Noordwijk deden het daarente gen beter door de beslissings wedstrijd tegen Haarlem met 2—0 te winnen en kon daarom de kampioensvlag hijsen. Van onze sportredactie LEIDEN Bob Heuts is van morgen teruggevlogen naar de Verenigde Staten. Daarmee is een eind gekomen aan het twee jarige verblijf van de blonde basketballer in Leiden. Twee seizoenen waarin Bob Heuts zich opwerkte tot de meest po pulaire speler van BS Leiden. Lang bestonden er nog twijfels of Bob volgend jaar al dan niet zou terugkeren. Er zijn zelfs plannen geweest om hem alleen voor de kampioenspoule terug te halen. Maar zaterdag hakte Heuts zelf de knoop definitief door. De Nederlandse Ameri kaan (hij werd in Indonesië ge boren, kwam naar Nederland en emigreerde op zijn twaalfde naar de VS) gaat zich in zijn enig echte vaderland verdienste lijk maken als coach en op de tabaksplantage van zijn schoon vader. Bij deze beslissing heeft de stem van zijn vrouw Cindy, van wie bekend was, dat zij het hier niet naar haar zin had, een belangrijke rol gespeeld. Van daar ook, dat Theo Kinsbergen en Jan Massaro, die zaterdag ook pogingen deden Heuts voor volgend seizoen bij respectieve lijk Kinzo en Buitoni (nu nog Levi's) in te lijven, geen succes hadden. Het Leidse publiek heeft het afscheid van Bob Heuts onge merkt voorbij laten gaan. Tij dens de laatste thuiswedstrijd tegen Transol heeft het publiek zich nauwelijks gerealiseerd, dat Bobby voor de laatste maal in de Vijf Meihal speelde. Maar het is niet anders. De toeschou wers zullen er wel aan moeten wennen, want Bob Heuts was bijna niet meer weg te denken uit de BS-ploeg. HAARLEM - Het afscheid van het seizoen '74'75 had voor BS Leiden niet triester kunnen verlopen. Juist nu de ploeg de laatste weken lekker draaide mocht ook tegen Levi's een redelijk resultaat worden verwacht. Het pakte allemaal heel anders uit. Levi's had geen enkel probleem met de slecht spelende Leidse ploeg en won zoals het wilde: 108—72. BS Leiden heeft geen moment een redelijk uitzicht op de overwin ning gehad. Kees Akerboom schoot Levi's al snel naar 60 en BS Leiden had het antwoord nog niet gereed. BS Leiden speelde zijn slechtste eerste helft van het seizoen. Kwam in die eerste twintig minuten in totaal tot slechts 27 punten (een diepterecord) en had voor de eerste tien punten niet minder dan 11 1/2 minuut nodig. Ja en als je dan zo slecht speelt is het logisch, dat een tegenstander als Levi's daarvan gretig profiteert. Tegenover die eerste tien Leidse punten, dat in tact zou blijven tot de rust: 47—27. Even leek BS terug te komen. De achterstand werd iets kleiner, maar echt gevaarlijk werd het voor de Haarlemmers niet. Een tussensprint bracht het verschil zelfs op 24 punten: 69—45. Harry j Pappas stuurde zijn basisploeg (Stol-Cornwall-Bowerman-Heuts en Kop) weer in het veld. Ook dat had niet het gewenste resultaat. Quinn haalde zelfs zijn spelverdeler Fox, die overigens goed werd verdedigd/naar de bank. De strijd was op dat moment al lang en breed gestreden. Cornwall moest nog vroegtijdig het veld verlaten, omdat hij na zijn vierde fout tegen een technisch opliep. Harrewijn scoorde het honderdste punt voor Levi's en daarmee is het verhaal verteld: 108—72. Scores BV Leiden: Cornwall 19, Heuts 18, Wallaart en Bowerman 8, Stol 6, Van Rooden 5, De Jong en Kop 4. Topscorers Levi's: Akerboom 38 en White 19. Het Voorschotense Blitz heeft de promotie naar de tweede divisie niet kunnen bewerkstelligen. In de beslissingswedstrijd tegen ROS/- Forcial moest de ploeg van Aad Baak met 58—72 het onderspit delven. Een tegenvaller voor Blitz, dat met veel optimisme de wedstrijd tegemoet getreden was. Immers zeventien wedstrijden werden achter elkaar in winst omgezet. Blitz begon erg sterk. Zeer knap basketbal zorgden voor een 24-8 voorsprong halverwege de eerste helft. Blitz leek op rozen te zitten, maar het pakte allemaal heel anders uit. ROS kwam terug, omdat Blitz het juiste antwoord op de press-verdediging niet kon vinden. Bij rust was het verschil nog maar één punt: 30—29. En ROS ging door. Blitz was volkomen kansloos en kon slechts leidzaam toezien hoe de winst en de promotie naar Rijswijk gingen: 58—72. Paul Rietkerk en Hans Koenen waren de topscorers met 14 punten. Luba heeft zijn laatste wedstrijd tegen Red Stars verloren en moet genoegen nemen met een zesde plaats. Het was een gelijkopgaande wedstrijd, die via 32—32 bij rust door Red Stars met 68—73 werd gewonnen. Hans van Rooyen en Kees Brokaar waren met 18 punten de beste Leidse schutters. KRINGRECORD RIA HASSEFRAS Van onze zwemmedewerkster Veenendaal - De zwemploegen van de Devel (Zwijndrecht), AVZV (Voorburg), VZC-Rit- meester (Veenendaal), DES (Den Haag), DWT (Haarlem) en de Zijl/LGB (Leiden) kwamen zaterdagmiddag weer bijeen in het Valleibad te Veenendaal om de zeskamp af te werken. Voor de kring Gouwe-Rijn- streek was de belangrijkste ge beurtenis zonder meer de verbe tering van het kringrecord door Ria Hassefras (Zijl/LGB). Het record op de 100 m vlinderslag voor meisjes onder de 14 jaar, onder de 16 jaar en dames stond op naam van Helma van Brakel. Deze zwemster heeft het meren deel van de vrije-slagrecords en verschillende rug-, vlinder-, en wisselslagrecords in haar bezit. Ria is nu de eerste zwemster in de kring die erin geslaagd is een record van haar over te nemen, terwijl zij in dezelfde leeftijds klasse zwemt. Dit tekent de vooruitgang in de kring, temeer nog nu BZPC-zwemster Irma Markensteijn een sterke bedrei ging gaat vormen voor Helma v. Brakel op de rugslag. Ria Hassefras beoefent pas sinds anderhalf jaar .de wed- strijdzwemsport en is dus in tegenstelling tot Helma v. Bra kel geen produkt van een age- grouptraining. De vlinderslag is haar sterkste slag, maar daar naast maakt zij ook op school slag (1.28), op de rugslag (1.20) en op de vrije slag (1.10) knappe tijden. Het record op de 100 m vlinderslag stond op 1.15.1, zij verbeterde het tot 1.13.7. l.A.v.Bclkum (Z/L) 1. Maasdijk Z/L) x 34594 pt. 2.Zijl/LGB 36253. pt. ITHOORN GEEN PARTIJ VOOR STERK SWIFT Van onze sportredactie )EN/ALPHEN Swift t ook de nederlaagontmoe- tegen „Uithoorn" in winst izet. De totale uitslag was en die zes punten waren voor het grootste deel te en aan Jos Keizer uit Ter die in tegenstelling tot van zijn streekgenoten niet Swift, maar voor Uithoorn i der Hulst uit Zoeter- on de 50 kilometer bij Amateurs. Bij de B-klassers de zege naar Reinier Hoog- 8 er uit Leiden. c*iitslagen: amateurs: 1. Cock van der Hulst (ZoeterwoudeS- wift) de 50 km. in 1 uur en 10 min.; 2. Wim van Velzen (Lei- muiden-Swift), 3. Piet Kok (Rijnsaterwoude-Swift), 4. Teun van Duuren (Oegstgeest-Swift) en 5. Chris Kempenaar (Oegst geest-Swift). B-klasse: 1. Reinier Hoogkamer (Leiden-Swift), 2. Jos Keizer (Ter Aar-Uithoorn) en 3. John Kuivenhoven (Leiden-Swift). In Alphen aan den Rijn hield Avanti een clubontmoeting met De Bollenstreek en Westland Wil Vooruit. Arie van der Burg van de Bollenstreek werd win naar bij de amateurs. De uitsla gen zijn: Amateurs: 1. A. van der Burg (Bollenstreek), 2. G. Molleman (Avanti), 3. N. Slingerland (Bol lenstreek), 3. B. Rietveld (Avan ti) en 5. J. Vergeer (Avanti). B-klasse: 1. H. van der Voort (Bollenstreek), 2. M. Hageman (Bollenstreek) en 3. J. van Kleef (Westland). Adspiranten: 1. W. van Spron- sen (Westland), 2. H. Bierman (Bollenstreek) en 3. J. Huizer (Bollenstreek). Peter Post, Kees van der Tank en Leen Janszen van 'Swift hebben gisteren deelgeno men aan wedstrijden in het Zuidlimburgse Neerbeek. Alle drie raakten zij betrokken bij een massale valpartij na tachtig kilometer. Leen Janszen was er het slechtst aan toe. Hij moest worden overgebracht naar een ziekenhuis, waar een gebroken neus werd geconstateerd. Hij kon echter 's avonds weer naar zijn woonplaats Alphen terugke ren. Voor Kees van der Tang uit Noordwijkerhout was de koers ook direkt ten einde. Zijn mate riaal was bij de valpartij dusda nig vernield, dat verder rijden onmogelijk bleek. Peter Post uit Oegstgeest kwam wel over de finish. Hij eindigde ,in de twintig'. „Zilver" voor Alex v Belkum Van onze zwemmedewerker BREDA De onlangs door fu sie gevormde zwem- en polo ver eniging Breda organiseerde de laatste ontmoeting van een na tionale tienkamp waar ook de Leidse Zijl/LGB aan deelnam. Winnaar bij de meisjes werd VZC-Ritmeester, het organise rende Breda eindigde als eerste bij de heren. In het totaalklasse ment ging Zian-Vitesse met de ereprijs naar huis. Op de 200 m schooslag zwom Alex v Belkum 2.41.5 en behaalde daarmee een tweede plaats. Eveneens zilver verdiend Edward Maasdijk op de 200 m vrije slag door zijn tijd van 2.13.4. Ria Hassefras zwom op de 200 m wisselslag persoon lijk haar snelste tijd, n.l. 2.48.5, goed voor een zevende plaats. De Spartaan ROTTERDAM De dames- ploeg van De Spartaan is achter Olympia '48 als tweede gëindigd tijdens de AVR-estafette. Dë Lissese ploeg liep de 600, 300, 200 en 400 meter in 46.2 min. De estafette-ploeg van De Bataven eindigde als derde in 3.48.2 min. Bij de heren eindigde De Spar taan op de 7e plaats. De 800, 600, 300, 200, 200, 300, 600 en 1000 meter liep de Lissese ploeg in 9.42.8 min. Bij de A-, B-junio ren eindigde De Spartaan over dezelfde afstand als 2e in 10.16.2 min. De 10 km. leverde een overwinning op voor Piet Waan ing. Hij liep deze afstand in 30.21.0 min. Van onze handbalmedewerker STOMPWIJK De derby tussen HVS en Jong Ade is, zoals verwacht, door de Stompwijkse ploeg gewonnen. Maar wat heeft zij het moeilijk gehad! Jong Ade nam met 0-1 de leiding door Helma v. d. Geest. Cobia Elstgeest scoorde daarna voor HVS, maar binnen de cirkel, zodat deze treffer werd afgekeurd. Er was een foutje van de overigens uitstekend keepende Wil v.d. Geest voor nodig om op gelijke hoogte te komen: 1-1 door Ank v.d. Bosch. Nadat Trees van Santen een strafworp had gemist, bracht Cobia Elstgeest het lichte veld- voordeel in de ruststand tot uitdrukking: 2-1. Na rust was Jong Ade beweeglijker dan HVS, maar had het geluk niet aan haar zijde. Een schot van Ank v.d. Bosch werd door het blok van Jong Ade van richting veranderd, waardoor Wil v.d. Geest kansloos was: 3-1. Helma v.d. Gees' _.i Margret van Leeuwen bracht de spanning echter volledig terug door beiden fraai te scoren: 3-3. Net voor het eindsignaal was het Ank v.d. Bosch die haar derde, en HVS's winnende treffer liet noteren: 4-3. Misschien toch wel verdiend, hoewel het publiek toch veel waardering kon opbrengen voor het goede spel van Jong Ade, dat zonder coach voor het eerst weer op het veld aantrad. BAX/Foreholte was duidelijk sterker dan het de laatste tijd zo opzienbarend optredend Rijswijkse Animo. Toch werd het heel moeilijk voor de Voorhoutse ploeg het overwicht in doelpunten uit te drukken. Daarvoor waren 3 redenen aan te wijzen: verdedi gend werd af en toe te laat gereageerd op hoge afstandschoten, aanvallend was er vaak pech door paal en lat en tenslotte trad de ene helft van het Haagse scheidsrechterskoppel wel een erg zwakke middag. De vele fouten van de heer De Jonge waren bijna allen in het nadeel van de Voorthoutse ploeg. Na een gelijkopgaand begin kwam Animo met een 5-8 voorsprong de eerste helft door. In de tweede helft schoot Bax/Foreholte minder op het houtwerk en was beter op tijd bij het blokken van het afstandschot. Animo kon nog eenmaal scoren uit een break-out en moest het verder hebben van 2 dubieuze strafworpen en een cirkel doelpunt, hetgeen haar totaalproduktie op 12 bracht. Bax/Foreholte speelde met frisse open aanvallen de Rijswijkse verdediging aan flarden en produ ceerden 9 treffers, waardoor zij met 12-12 de punten thuishield. Doelpunten: Hannie Boskamp 4, Ellie Hoek en Lenie 3, Ineke Slobbe en Anske Broekhuizen 2. NORTH A had in de eerste helft veel moeite met het laaggeplaatste HMSH. Op een zeër slecht grasveld begon de Haagse ploeg met zeer traag aanvalsspel en fors ingrijpen in de verdediging. Door enkele harde afstandschoten nam zij ook nog met 3-0 de leiding, voordat Northa enigszins in haar spel kon komen. Toen de Noordwijkerhoutsen overschakelden op een 5-1 verdediging en meer tempo in de aanval brachten, kon HMSH het al spoedig niet meer bijbenen. Door Thea Terheide, Leidy Vogels en Ineke Streng werd het uiteindelijk 3-3 bij de rust. In de tweede helft kwam HMSH nog eenmaal terug. Na een strafworp van Ineke Streng scoorde zij 4-4 maar toen drukte Northa definitief door. Hilda v.d. Berg, Thea -Terheide, Mary v.d. Berg, Ineke Streng en Thea Klaverweide bepaalden de eindoverwinning toch nog ruim op 9-4. MMO verrichtte een goede prestatie door het hoog geklasseerde Hercules te verslaan met 5-7. De Hoogmadese ploeg nam al spoedig een 0-2 voorsprong en behield daarna steeds de leiding, zij het met klein verschil. Rikie Borst was weer eens een van de uitblink sters. Zij stopte een strafworp en wist vele treffers te voorkomen. Ook debutante Mieke van Santen, die de geblesseerde Mieke Rijkelij huizen verving maakte een zeer betrouwbare indruk. Na een 4-2 ruststand won MMO verdiend met 7-5. Doelpunten: Margré Vol water 3, Ineke van Santen 2, José Elstgeest en Adrie v. Leyden NIO beleefde een spannend duel tegen aartsrivaal Odis. Deze keer kon de Ripse ploeg de punten echter thuishouden. Nio nam de leiding en al kwam Odis steeds tot één doelpunt verschil terug, zij stond deze niet meer af. Voor beide teams lag het accent op de verdediging. Bij de rust leidde Nio met 2-1 en bij het eindsignaal was de score 4-3 in het voordeel van de Ripseploeg. Een verdiende overwinning waarbij Corrie Weenink 3 en Sonja v. Emmerik 2x raak schoot. Apollo moest bij de heren zijn negende nederlaag slikken: nu tegen runner-up EHC: 17-24. Toch gaven de Oegstgeestenaren redeüjk partij. Doordat Kwiek Sport het huzarenstukje uithaalde van koploper AHC te winnen, is het doek echter gevallen voor Apollo dat het volgend jaar in de tweede klasse mag proberen. Northa won overtuigend van Elandia met 19-8, nadat zij bij de rust al een 8-5 voorsprong had opgebouwd. De Noordwijkerhoutse ploeg nam met deze overwinning de vierde plaats stevig in handen. MMO won ruim (19-7) van het derde team van AHC, vooral veel break-outs van de Hoogmadese ploeg werden met succes bekroond. Gerard Elsgeest was de produktiefste aanvaller tegen het conditio neel zwakkere AHC-team.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19