Real in theorie landskampioen WAGENINGE* HOOPTE LANC BIJ RODA JCl Groningen en NEC knappe zeges OEPRESSIE EXCELSIOR 'Van Leeuwen was altijd voorbeeld' GOEDE GENERALE BARCELONA Ook Tsjechen te sterk Zaterdagclub geroyeerd SPORTWERELD MADRID Met nog zes wedstrijden te spelen heeft Real Madrid twaalf punten voorsprong op Real Zaragoza, zodat de Madrilenen in theorie kampioen zijn. Slechts een mirakel kan de „Ko ninklijke" nog van een zoveelste titel afhouden. Real won gisteren in Ma drid van Murcia met 40 en „concurrent" Real Za ragoza kwam tegen Elche niet verder dan een ge lijkspel van 33. FC Bar-, celona had een goede ge nerale voor het treffen tegen Leeds United. De formatie van Michels won met 30 van Betis Sevilla. Met Netzer en Breitner als uit blinkers had Real Madrid in het Bernabeustadion gevuld met 50.000 toeschouwers geen moeite met het in ernstig degra datiegevaar verkerende Murcia: 40. Roberto Martinez, Santilla- na, Netzer en Breitner scoorden voor de thuisclub. Een kwartier voor het einde werden de beide Duitsers door trainer Miljanic uit het veld gehaald, omdat zij zondag met het Westduitse team tegen Bulgarije spelen in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen. FC Barcelona kwam eindelijk weer eens tot een royale zege. Betis Sevilla werd kansloos ach ter gelaten: 30. De formatie van Michels kon zich uitleven en inspelen voor een aanzienlijk in teressanter karwei: woensdag tegen Leeds United in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. Met name voor de pau ze werd aantrekkelijk voetbal geleverd, hetgeen de 75.000 so- cios tevreden stelde. Cruyff (2) en Neeskens scoorden voor de Catalanen. Engeland Door een doelpuntloos gelijk spel tegen Leicester is Derby County het Britse kampioen schap tot op één punt genaderd. Als Derby in de komende wed strijd'tegen hekkesluiter Carlis le één of twee punten haalt, is de ploeg voor de tweede maal in vier jaar kampioen. Deze ontwikkeling is mogelijk geworden door het verlies dat Liverpool en Everton leden te gen resp. Middlesbrough (1—0) en Sheffield United (32). Deze clubs zijn met 49 punten (drie punten minder dan Derby) uit geschakeld. De enige ploeg, die Derby nog van het kampioen schap zou kunnen afhouden, is Ipswich, dat weliswaar met 21 door Leeds werd verslagen, maar nog een wedstrijd te goed heeft: 48 punten uit 40 wedstrij- Even voor het begin van de wedstrijd Tottenham Hotspu- rChelsea hebben honderden, merendeels jonge voetbalsup porters, zaterdag in White Hart Lane stadion een ware veldslag geleverd. De gevechten braken uit op de staantribunes. Fans van de Spurs raakten slaags met fana tieke Chelsea-aanhangers. Hon derden mensen renden het veld op kennelijk om uit het strijdge woel te ontsnappen, maar ook op de groene grasmat werd al spoedig geslagen en geschopt. De politie greep in en joeg de jongeren het veld af. De wed strijd begon slechts één minuut te laat. Voor het eerste fluitsignaal moest keeper Pat Jennings van de Spurs echter nog in de clinch met een supporter die kennelijk voornemens was de wedstrijd met hem tussen de palen gade te slaan. In Nottingham was het ook on rustig. Daar ontstonden straat gevechten tussen aanhangers van het bezoekende Manchester United en Nottingham Forest. De politie arresteerde dertig heethoofden. Tien mensen wer den voor langere tijd ingeslo ten. De Mancunians speelden overi gens niet tegen Forest, maar tegen Nottingham County (22). De Manchester-fans stuitten bij hun tocht naar het stadion van de laatste ploeg echter op een groep Forest-aanhangers, die op Martinez, de buitenspeler van Real Madrid scoort tegen Murcia. De Madrilenen sloten het duel met 40 af. weg waren naar Norwich, waar hun favorieten speelden. De au tochtone supporters werden door de politie vrijgelaten en konden hun reis naar Norwich voortzetten, maar de Manches ter-oproerlingen bleven achter slot en grendel. België RWD Molenbeek heeft weer vijf punten voorsprong op Ander- lecht en kan, met nog drie wed strijden te spelen, de titel nau welijks meer ontgaan. De Mo- lenbeekers wonnen de uitwed strijd tegen Olympic Montig-' nies met 4—2 en Anderlecht' kwam voor eigen publiek tegen Charleroi niet verder dan een gelijkspel van 2—2. RWDM heeft met Olympic Mon- tignies geen moeite gehad. De thuisclub bedreigd door degra datie, was niet bij machte de Brusselse formatie partij te ge ven. Het kwam door de matte instelling van RWDM, dat Mon- tignies toch nog twee tegendoel punten kon maken. De treffers van RWDM kwamen van Wel lens (2), Teugels en Koens. Vandendaele en Van Himst scoorden voor Anderlecht Te gen Charleroi en Jacobs en Schena doelpuntten tegen. Duitsland Hertha BSC is er in geslaagd de spanning in de Bundesliga te behouden. De ploeg van trai ner George Kessler blufte op eigen veld lijstaanvoerder Bo- russia Mönchen Gladbach af met 21, waardoor de voor sprong van Weisweilers equipe op FC Köln en hetzelfde Hertha slonk tot twee punten. „Snoepje van de week" lokte maar liefst 91.000 mensen naar Hertha's stadion, een absoluut record. Mönchen Gladbach, dat zeven tien wedstrijden aaneengesloten geen nederlaag had- geleden, had in het begin het goede ritme nog te pakken. Vanaf 25 meter schoot Stielike na een half uur Gladbach op een voorsprong. De treffer had een averechtse uitwerking. Hertha kon niet uit blijven, al ging het niet zonder hulp van Kleff. Eerst stompte hij een bal niet goed weg waar door Müller gelijk kon maken. De Zwitserse international zorg de veertien minuten voor tijd voor de overwinning. Hij strafte een misverstand tussen en Kleff af en tikte de bal v tien meter langs de kan geworden doelman. Borussia Berlin, dat de degi tie bijna niet meer kan o pen, werd al in de eerste door Bayern München op onoverbrugbare achters van 30 gezet. Ondanks de matige totaalprestatie wa: overwinning voor het in de denmoot vertoevende Ba een duw in de goede ricl voor het Europese bekerdue gen St. Etienne. Wuppertalei zit er nog beroerder voor de degradatie betreft dan russia Berlin. De ploeg ver1 thuis met 10 van Schalk(C kan zich nog slechts theoret' ook volgend jaar in de hoo afdeling handhaven. Martin Haar, twee doelpunten voor Go Ahead Eagles. DEVENTER De midvelder Haar van Go Ahead Eagles heeft in de wedstrijd tegen ExcelsioY in belangrijke mate zijn stempel op de wedstrijd gedrukt Met twee fraaie doelpunten had hij een belangrijk aandeel in de uiteindelijke overwinning van 40 die de Eagles behaalde. Met deze nederlaag werd de depressie waar Excelsior zich momenteel in bevindt nog eens extra benadrukt. De overige doelpunten kwamen op naam van Oudewesselink en Beenen. Scoreverloop 4—0. (2—0). 13. Oudewesselink 1—0, 43. en 60. Haar 2—0 en 30. 62. Beenen 40. Scheidsrechter: Beek, toeschouwers: 4.000. Go Ahead Eagles: Spijkerman; Warnas, Geestman. Oudewesselink en Strijdveen;t Amtz (Vuskovic), Reltkovski en Haar; Filhler, Beenen (Van der Ley) en Van Marwijk. Excelsior: Van der Roer; G. den Butter, Israel, Wickel en Tabbernee; Merrelaar, A. den Butter en Kwakkemaat; Roggeveen, Rijgersberg en Bassant PRAAG Het Tsjechische voetbalteam heeft in Praag ge wonnen van Cyprus met 40. Bij de rust van dit duel, in groep 1 van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen ploegen, was de stand reeds 2—0. De Tsjechische doelpunten wer den gemaakt door Panenka (3) en Masny. Er waren 5.000 toe schouwers. Woensdag had Cy prus voor hetzelfde toernooi van Engeland verloren met 0—5. De stand in groep 1 is: 1. Engeland 3 2 1 9 5 8-0. 2. Tsjechoslowakije 2 10 12 4-3 3. Portugal 10 10 10-0 4. Cyprus 2 0 0 2 0 0—9 AMSTERDAM De kop lopers in de eerste divi sie, FC Groningen en NEC, zetten hun race naar het kampioenschap onverminderd voort. De Groningers versloegen op eigen veld Heeren veen met 20 en NEC had weinig moeite met het zwakke FC Dord recht (4—0). Ook SC Cam- buur kwam tot deze uit slag ten koste van Veen- dam. Volendam-SC Amersvoort 1-1 (0-1): 8. De Neeling 0-1. 59. De Lange 11. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers 2.100. Boeking voor Kraak (SC Amersfoort). FC VW-PEC Zwolle 1-1 (1-0): Scheidsrechter: Wellinga. Toe schouwers: 12.000. 44. Vercoulen 10. 72. Heskamp 11. NEC-SC Dordrecht 4-0 (2-0): Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 5.500. 17. Hoogen- doorn 10. 18. Gerdsen 20. 82. Meijers 30. 88. Marijnissen SC Cambuur-Veendam 4-0 (1-0): Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers: 1.500. 34. Kuzmano- vic 1-0. 47. Kuzmanovic 2-0. 65. Kuzmanovic 3-0 (strafschop). 77. De Blaauw 4-0. Willem II-FC Den Bosch 1-0 (1-0): Scheidsrechter: Vermey. Toeschouwers: 4.800. 31. Haver- mans 1-0. Gele kaart voor Damsma (Willem II) wegens ruw spel. FC Groningen-Heerenveen 2-0 (0-0): Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 15.000. 46. Ho- venkamp 1-0. 62. Gritter 2-0. Vitesse-Helmond 0-0: Scheids rechter: Geurens. Toeschouwer- s: 6.500. FSC-Eindhoven 2-2 (0-2): Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 1.000. 20. Sen ders 0-1. 35. Van der Pas 0-2. 65. Prauser 1-2. 85. Prauser 2-2. FC Vlaardingen-Heracles 1-0 (0- 0): Scheidsrechter: Van Etteko- ven. Toeschouwers: 1.500. 68. Bouman 1-0. DORDRECHT De Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft de club DGSC uit Zwijndrecht geroyeerd. Deze tweede klasser uit afdeling Dordrecht van het zaterdagvoet bal werd reeds eerder vijf jaar wegens wanbetaling door de af deling geschorst. DGSC heeft opnieuw verzuimd contributies af te dragen met het gevolg dat de KNVB een royement heeft uitgesproken. Azing Griever, de doelman van Heerenveen die de Tonny van Leeuwen-trofee in ontvangst mocht ne men. GRONINGEN Na afloop van de ontmoeting FC Groningen—Heerenveen werd doelman Azing Griever van de Friese eerste divisieclub onderscheiden met de Tonny van Leeuwen tro fee, die ieder jaar als herinnering aan de legen darische doelman van FC Groningen wordt uitgereikt aan de minst gepasseerde doelman in het betaalde voetbal in een seizoen. Eerder kwam deze trofee in het bezit van Piet Schrij vers en Heinz Stuy. Azing Griever was zondagmiddag onder de indruk toen Joop Niezen hem de onderscheiding uitreikte. "Dit is voor mij de mooiste beloning in mijn voetbalcarrière", aldus Griever. "Tonny van Leeuwen is voor mij altijd een voorbeeld geweest. Van hem heb ik bij FC Groningen het vak geleerd. Ik ben bijzonder blij met deze onderscheiding". Azing Griever was in de periode dat Tonny van Leeuwen bij FC Groningen het doel verdedigde, steeds de tweede man. Nadat FC Groningen hem wegens een langdurige blessure had afgeschreven, ging hij als amateur voor 3000,- over naar Heerenveen, dat nu al enkele jaren in hem een betrouw baar sluitstuk in de verdediging heeft gehad. Er zijn inmid dels al enkele besprekingen geweest over een eventuele terugkeer van Griever naar FC Groningen. Intussen aast FC Groningen ook op de topscorer bij Heeren veen, Johan Toonstra. Deze zal maandagavond een beslissing nemen voor welke vereniging hij het volgend seizoen zal uitkomen. Naast FC Groningen hebben ook Go Ahead AZ'67 Roa JC JAC belangstelling voor deze Friese scherp schutter. •1 KERKRADE Bijna een uur lang heeft Wage- ningen mogen hopen op een gunstig resultaat in de wedstrijd tegen Roda JC, dat moeilijk raad wist met de vele kansen, die voor het doel van Van Geffen voorkwa men. Verdediger André Broeks Broeks vonniste Wageningen echter met een bekeken schot in de 53e minuut: 2—1, nadat in het eerste kwartier Nanninga (10) en Groenendijk (11) hadden gescoord. Het toch al erg zwakke Wageningen was daarmee een geslagen ploeg. Koerver verhoogde in de 70e minuut de score nog tot 31. Tot de 53e minuut had Wagenin gen de stand met kunst en vlieg werk, maar vooral met veel ge luk op 11 kunnen houden. Ro da begon de wedstrijd met een donderend offensief. In de vijf de minuut was het raak. Nan ninga schoot in: 1—0. Dankzij een fout van Broeks kon Groe nendijk echter acht minuten la ter de gelijkmaker scoren. Roda raakte hier licht door van de kook, bleef weliswaar sterker maar sprong nonchalant met de kansen om. Tot verdediger Broeks in de 53e minuut zijr\ fout uit de eerste helft goed maakte. Scoreverloop: 5. Nanninga 10, 13. Groenendijk 1—1, 53. Broeks 2—1, 70. Koerver 31. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers 6.500. Roda JC: Geilman, Broeks, Pfeiffer, Dijkstra en Blatter; Offermans (Wi tjes), Ziegler en Meuser; Koerver, Nanninga en Vermeulen (Bish). Wageningen: Van Geffen; Block, Vermeer. Wellerdieck en Tomas; Van Osenbruggen (Ponseh), Zuiders- ma en Ooms; Blotenberg (Menting), Groenendijk en Hamberg. Dick Nanninga bewees weer zijn waarde en doelpur voor Roda JC. ENSCHEDE Arend Bloem en Louw Jacobs hebben tijdens in ternationale kano-wedstrijden in Enschede de ex-wereldkam pioenen Alberts en Broeks ver slagen. LEEUWARDEN Prof. Max Euwe en mejuffrouw Ineke Bakker, secretaris-generaal van de wereldschaakbond (FIDE) zullen morgen naar Moskou ver trekken om de uitroeping van Karpov tot wereldkampioen bij te wonen. Tevens zal worden gesproken over een mogelijke trainingspartij van Karpov met Jan Timman. ALICANTE Het Nederlandse zaalhandbalteam heeft in de laatste wedstrijd in het vijflan- dentoemooi in Alicante (Sp.) met 1914 van Spanje verloren. Polen werd winnaar van het toernooi. KOPENHAGEN De Neder landse badmintonploeg is bij het toernooi om de Europese jeugdtitels in Kopenhagen al leen nog in de dubbelspelen ver tegenwoordigd. Karin Duyves- tein en Pierre Swerts werden in het enkelspel uitgeschakeld. OOSTENDE Kasper Kardo- lus is in een internationaal toer nooi op sabel te Oostende tv)c de geworden achter de Frail man Quivrin. In de halve fin£l3 had Kardolus Eddy Ham ver gen. VTTEL In de strijd- om EEG-bridgekampioenschap Vitel (Fr.) is het Nederlani t paar Kaiser negende gewordi De dames Mirrer en v.d. Hdh bereikten een zevende plaats. CARACAS Anatoli Farpcpi de nieuwe wereldkampii u: schaken - zal volgende i deelnemen aan een toernooit Caracas (Venezuela).

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16