ier-party zal Zoeterwoude og lang heugen NIEUWE LAGERE AGRARISCHE SCHOOL IN GEBRUIK lATERDAG 19 APRIL 1975 LEIDSE COURANT PACINA 3 zuidhoUondia idewinbeun voor vrija-tijds botadnf groenoordhal leiden WUam <ki Zw^flartoon -TaL07V-2004S TOEGANGSPRIJS f 150 (Lp. Wodoron Mn Rjoartmat fleMde) ontó-pluifUS Van een onzer verslaggevers ^GSTGEEST De lagere agrarische school aan de nge Voort is gisteren officieel in gebruik genomen. t! weken geleden zijn de tweehonderdtweeëntwintig lingen en de dertig docenten van de school al ver- naf 1948 wordt er agrarisch lager onderwijs in Leiden ;even. Aanvankelijk was de school gehuisvest in apart ande lokalen rond de Oude Vest. In deze situatie keam betering, toen de school in 1962 verhuisde naar de r jrhaavelaan. Gezien het steeds toenemend aantal leer- %en in 1968 naar ongeveer zestig) moest naar andere huisvesting worden omgezien. Deze werd gevonden aan de Lange Voort, waar voor ongeveer drieëneenhalf mil joen gulden een prachtig semi-permanent gebouw binnen twee jaar v De nieuwbouw bestaat uit tien theorielokalen, twee prak tijklokalen, een gymzaal en een aula. Hij kan ruimte bieden aan tweehonderdvijftig leerlingen. De verwachting is dat dit aantal al in augustus zal zijn beriekt. Er is overigens rekening gehouden met uitbreiding. Rondom de school ligt een stuk grond, waarop de leerlingen de in De school leidt op voor alle mogelijke vormen van middelbaar beroepsonderwijs. De opleiding duurt vier jaar. Ongeveer zestig leerlingen nemen deel aan het individueel onderwijs. Na de opleiding kunnen de leerlin gen ondermeer gaan werken in een bloembollenbedrijf, of bij een veehouder. Twintig meisjes bezoeken thans de lagere agrarische school. Zij komen met hun diploma meestal terecht in een bloemenwinkel, bij een dierenarts of in een manege. Op de school wordt een vakgerichte opleiding van drie jaar voor hovenier gegeven. Sinds kort heeft de lagere agrarische school er een keuzevak bij: technologie. Hierin wordt verband gelegd tussen het agra rische vak en zijn producten en de fabrieken waarin dergelijke producten worden verwerkt. De nieuw gehuisveste school heeft een regionale functie. De leerlingen komen uit Roelof arendsveen. Ter Aar en Hazerswoude, maar ook uit de gehele bollenstreek. Aanstaande dinsdag vieren d£ leerlingen de opening van hun nieuwe school met een sportmanifestatie in de gym zaal van de nieuwbouw. Behalve pro testen tegen prinselijke re clame voor al- coholverbruik, waren er bij de openingen van de nieuwe nieu we brouwerij ook protesten het be leid van Heine- ken in Amster dam. nzer verslaggevers lleterwoude Half Zoeter- 1 ude (enkele duizenden stem- echtigden) bezit sinds gister- id een glazen laarsje. Ge- van plaatsgenoot Heineken, gistermiddag „open huis" l0pld. Aanvankelijk tot een uur naar tegen zevenen :rden op de een of andere inier nog vele Zoeterwoude- ^ren naar huis toe, terug van f i „bier-party" die de gemeen- nog lang zal heugen. Nog lit zal een dorp zo massaal ;eneugten van het gerstenat aanverwante produkten ge- hebben. Om half acht al weer muziekgeschal VIOS, dat vanuit het dorp weg ging naar de Hoge Rijn- om met de Rijntamboers vuurwerk voor te berëiden uur tegen de heldere itehemel uiteenspatte, 'terwoude "Schijnt een bier- p te zijn geworden sinds gis- ïieuwe Heinekenbrou- ij officieel door prins Bern ard de consumptieslag werd idrukt. Van zowat wat alle ;els hingen de Heineken- Iggen loom in de windstilte, Ifs tot bij de „fotoboer", die ®kelijk gezien weinig met bier [maken heeft. Heineken van kant liet zich ook niet onbe- ;d. Biermagnaat Freddy Hei- bood de Zoeterwoudse dking via burgemeester Det- serie geschenken aan: beeld met sokkel van vier hoog, op de een of andere r drie takken van sport beeldend, dat gistermorgen 91 leg al naar het sportcomplex asbroek werd gereden en ge- lg atst. De kunstenaar Frans der Veld uit Lisse maakte „groei-plastiek", dat bij Gra- "tywerken b.v. in Den Haag vervaardigd. Dat was (vol- ojhs de heer Heineken) voor de li ortieve en kunstzinnige ge- id ente Zoeterwoude". Aan het j1 tiziekrijke Zoeterwoude" onk Heineken een demonta- fraaie muziektent en aan „speelse gemeente" vijf 3 èlplastieken die geplaatst 'an worden op speelplaatsen de Hoge Rijndijk. Prins Bernhard ontvangt hier een cheque voor het World Wildlife Fund van de heer F. Heineken. Burgemeester Detmers op zijn beurt schonk namens de ge meente aan Heineken enkele bloembakken met planten (ver vaardigd door de fa. Zaalberg te Zoeterwoude) die bij het kan toorgebouw een plaats zullen vinden. Voor de heer Detmers Half Zoeterwoude dronk zich vol in het „Heineken der heiligen" had de heer Heineken een „gou den wieg" (waarover ter plaatse van het oude kasteel Te Zwieten nogal wat te doen schijnt te zijn geweest), die in de raadskamer als „stapelstuk" voor paperas sen dienst gaat doen. Voordat gistermiddag enkle dui zenden Zoeterwoudenaren, rela ties en cliënten van de bierbrou wers zich hadden, vermeid in het „Heineken der heiligen" had prins Bernhard met een druk op de knop acteur Luc Lutz tevoor schijn geroepen die op een vork heftruck met een paar glazen heldere pils kwam aanrijden die hij de prins en de heer heer Heineken aanbood. Filmbeelden lieten daarop zien, hoe prins Bernhard in 1958 de brouwerij in Den Bosch had geopend en aansluitend daarop voerden de filmbeelden de aanwezigen naar het heden: de opening van de bierfabriek in Zoeterwoude. Uit handen van de heer Heine ken (een peroonlij"ke vriend van de prins) ontving prins Bern hard als voorzitter van het World Wildlife Fund een „ton", met daarin een cheque die waarschijnlijk het begrip „ton" dekte. De prins was hem dank baar voor dit gebaar tegenover zijn werk voor het behoud van flora en fauna in bedreigde de len van de wereld. De Heineken- fanfare uit Den Bosch („Heine ken All Stars Band"), in aanwe zigheid van de bok, en de St Jans Fanfare uit Zoeterwoude omspeelden gistermiddag het massale bezoek, dat niets te kort is gekomen. Naar hier en daar werd gemompeld, heeft deze of ficiële openingsdag het concern 2 miljoen gulden gekost, inclu- ■253» Een dronk op een goede toekomst. Op de rug de acteur Luc Lutz. sief de forel, de reeruggen en de mee", vertelde ons een Heine- speenvarkens, de voorzieningen kenfunctionaris. en de gehele enorme organisa- tie. „Dit maak je maar één keer on Paters Veilingen GROENTEVEILING LEIDEN (18-4). Appelen 90-124; Andijvie 238-240; Snij bonen 610-660; Stambonen 910-980; Kroten 12-16; Kroten gekookt 70; Boerenkool 35-47; Prei 70-91; Rabar ber 117-128; Spinazie 198-232; Stoof- sla 48-55; Tomaten A 1440-1500; To maten B 1560-1600; Tomaten C 1450- 1480; Tomaten CC 1220-1280; Uien middelgrof 11-15; Witlof 390-410; Komkommers AA 106; Komkom mers 93-95; Komkommers B 79-83; Komkommers C 67-72; Komkom mers D 56-58; Komkommers E 42-48; Sla zwaar 32-36; Raapstelen 19-21; Radijs 48-65; Paprika's p. stuk 51-58. ZU1VELBEURS LEEUWARDEN. 18 apr. Commissienoteringen in g». dens per kg: Goudse kaas 4,6 Edammer kaas 4,52 en broodka; 4,52. Handel lusteloos. KAASMARKT ALKMAAR, 18 apr. Commissienoteringen in guldens p kg: fabrieksedammer 4,66, middelba- Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Mascha Geer- truida d.v. E. C. wan Tongeren en A. B. J. Kanbier. Marianne Ingeborg d.v. A. C. Baks en M. van Leeuwen. Jo hanna Leni d.v. G. van der Zwam en E. M. A. Spaargaren. Leendert z.v. P. Westerhoven en G. A. Kikkert. Tho- massina Theodora Pieternella Alida d.v. T. Veldkamp en E. J. van der Vlies. Daniëlle Catharina Christina d.v. J. Roest en C. W. Siera. Arnout Jan z.v. L. J. Asjes en A. Bosch. Nanne Marie Therese d.v. J. C. D. Stigter en P. de Lange geb. 5 jan. 1906 man. H. Scheurwater geb. 11 jan. 1907 man. D. Lub geb. 15 okt. 1897 man. N. C. de Visser geb. 20 april 1966 dochter. H. A, van den Heuvel geb. 17 dec. 1909 man. J. Dijkstra geb. 10 tebr. 1945 echtgenote van B. W. Ubbels.A. J. de Romijn geb. 9 nov. 1923 man. Voorhout - De 60-jarige mevr. G.Hartveld heeft gistermiddag een hersenschudding opgelo pen toen zij op haar fiets in botsing kwam met 16-jarige bromfietser Paul Mens. Dat gebeurde op de Herenstraat. Warmond - Gisterochtend om 10.00 uur sloeg Zr. E.C.M. Kampschöer, directrice van het verpleegtehuis Marienha- ven de eerste paal voor twee gebouwen van elk negen 2 ka merunits. Deze units die op de Kloosterwei gebouwd zullen worden gaan huisvesting bie den aan verplegend personeel van Mariënhaven. [ADVERTENTIE AFWEZIG DR. HUETING Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Collegium Musicum In het kader van de uitwisseling tussen het Leids Studenten Koor en Orkest „Collegium Mu sicum" en het „Collegium Musi cum" uit München zal het Duit se stundentenmuziekgezelschap op 25 en 26 april a.s. een bezoek brengen aan Leiden. Het C.M. uit München heeft de afgelopen jaren reeds internationale erva ring opgedaan: zo werden o.a. in Frankrijk, Zwitserland, Oos tenrijk en Italië concerten gege ven. Gezien de goede recensies daar, wordt zijn bezoek aan Lei den met belangstelling tegemoet gezien. Hoogtepunt tijdens dit bezoek vormt het concert dat het in de Stadsgehoorzaal zal geven op zaterdagavond 26 april a.s, aan vang 20.15 uur. Op het geva rieerde programma voor dit concert staan werken van o.a.: Beethoven, Mozart, Orff, Haydn en Buschmann. Kaarten 4,50 2,50 voor LAK-kaar- ten- en CJP-houders) zijn vanaf 19 april verkrijgbaar bij Fa. Bender, Hogewoerd 90, Leiden en bij Fa. Servaas, Koornbrug- steeg 5 (t.o. stadhuisplein), Lei den. Tevens zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar vanaf een half uur voor aanvang van het con cert. Het ligt in de bedoeling dat het Leids Collegium Musicum het volgend jaar, waarin het achtste lustrum wordt gevierd, tijdens een tournee door Duitsland ook een bezoek aan München zal brengen. Den Uyl Moederhulp Het Bureau Moederhulp, voor niet gehuwde moederzorg, is verhuisd van de Hugo de Vries- straat 1 naar Terweepark 2, te lefoon 51068. Minister-president Den Uyl komt op 1 mei naar Leiden om op de 1-mei bijeenkomst van de PvdA in het Antoniusclubhuis aan de Lange Mare een lezing te houden. Dit ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de Leidse SDAP/PvdA. Op het Stadhuisplein wordt van te vo ren om half acht door het mu ziekgezelschap Nieuw Leven een show gegeven. Direct daar na vertrekt de 1-mei optocht van het Stadhuisplein naar het Antoniusclubhuis. Op het pro gramma staat voorts onder meer een optreden van de Stem des Volks. 10.00 uur. De tentoonstelling omvat een deel van de poppen collectie van onze Koningin en wordt georganiseerd naar aan leiding van het 30-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen, mede in het kader van de Be vrijdingsdag. zo'n kleine duizend gulden uit de kas gestolen. Volgens de ex- ffftfinHfll ploitant kwam een Zweed tan ken, die betaalde in het kantoor tje. Toen de exploitant even be zig was, deed de Zweed een greep in de kas en koos het hazepad Bedreiging Lakenhal Op Koninginnedag, 30 april, opent burgemeester A. Vis een tentoonstelling in De Lakenhal. De opening heeft plaats om In de Ketelboetersteeg is don derdagmiddag een 49-jarige vrouw door haar 48-jarige ex- man bedreigd met een gummis tok. De vrouw wist te ontkomen en deed direct aangifte bij de politie. De politie kon de man nog in de Korenbrugsteeg aan houden. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Greep in kas Verkeerde jongens In een winkel aan de Lange Mare kreeg een meisje donder dag van haar bazin te horen, dat zij met de verkeerde jongens omgaat. Hierop werd het zes tienjarige winkelmeisje zo boos dat zij een weegschaal en enkele plateaus met gebak vernielde. De heer Rabbani, consul van Koeweit, houdt op 23 april in sociëteit Minerva aan de Bree- straat een lezing ir het Engels over de olieproblematiek. De le zing begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. WD De schade wordt geschat op on geveer 1000 gulden. Het winkel meisje is niet ontslagen, de zaak zal verder intern geregeld wor den, zo meldt de politie. Mr. Tj. Engelberts is gister avond mej. drs. A. Roos opge volgd als eerste secretaris van de V.V.D. afdeling Leiden. Mr. Engelberts was gekandi deerd door het bestuur. De V.V.D.-ledenvergadering bracht geen tegenkandidaten naar vo- Acht maanden en tbr voor Leidse jongen DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft gisteren de 17- jarige R.H.M. van V. uit Lei den veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voor waardelijk terbeschikkingstel ling van de regering met een proeftijd van drie jaar en ont zegging van de rijbevoegdheid gedurende drie jaar. De jongen nam vorig jaar van het terrein bij het Diacones- senhuis een auto weg van een dokter. De politie zette een achtervolging in waarbij snel heden tot over de 100 km wer den opgevoerd. In de Haar lemmerstraat verloor de jon gen de macht over het stuur en botste tegen een pand. Een moeder en een zoon die daar op het trottoir liepen raakten bekneld tussen muur en auto en werden op slag gedood. Omdat de jongen toen hij het feit pleegde gerechtelijk nog de minderjarige leeftijd bezat, werd de strafzaak met geslo ten deuren behandeld. De offi cier had in diens eis onvoor waardelijke terbeschikking stelling van de regering en één jaar gevangenisstraf geeist Team van Bonaventura op audiëntie bij de Paus Van een onzer verslaggevers LEIDEN. Hoewel de deelname van landskampioen „Bonaven- tura-Kijckenborg" aan de we reldkampioenschappen school- basketbal financieel alles be halve „rond" is zijn de Leidse scholieren zich keihard het voorbereiden op het reldtoernooi. Morgenochtend wordt er net als volgende week zondag getraind op het Katwijkse strand om de condi tie nog wat op te vijzelen, ter wijl doordeweeks in de zaal een gelijkwaardig programma wordt afgedraaid. De spelers hebben zichzelf een drank- e rookverbod opgelegd om i optimale vorm af te kunnen reizen naar Rome. Daarnaast zorgen de clubtrainingen (BS Leiden bereidt zich voor op de NK op 26 april en 3 mei en Luba is bij winst vanavond in zijn laatste wedstrijd ook ze ker van deelname aan de NK) dat de spelers „constant" bezig zijn. Bonaventura wil persé hoger eindigen dan vorig jaar en heeft daar alles voor o\ Over het programma in Rome is nog steeds niets bekend, pas op 28 april vindt de loting t dus de poule-indeling plaats. Deze week kwam wel het be richt dat Paus Paülus de Ne derlandse kampioen tesamen met nog enige andere ploegen op Hemelvaartsdag (9 mei) in het Vaticaan zal ontvangen. Voor de Leidse scholieren een nieuw hoogtepunt in hun toch al zo kleurrijke basketbalcar- Mr. Vrolijk brengt werkbezoek aan Lisse LEIDEN, mr. M. Vrolijk, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland brengt a.s. maandag een werkbezoek aan Om 13.30 uur worden de com missaris en zijn echtgenote ontvangen op het Gemeente huis, waarna mevr. Vrolijk met mevr. Berends een bezoek brengt aan de Keukenhof. Na de thee wordt een tocht door Lisse gemaakt. Om 17.00 heeft een ontvangst plaats de Keukenhof, waar de heer Van Rijnen ais gastheer zal optreden, waarna een rond wandeling plaats heeft door de Keukenhof en de kassen. Om 18.00 is er een diner in het restaurant van de Keukenhof, 's Avonds wordt er een buiten gewone openbare raadsverga dering gehouden. Roelof arendsveen - De Veense muziekvereniging "Liefde voor Harmonie" houdt v avond in een van de hallen van de bloemenveiling een genaamde donateursavond. Op het programma staat i der meer een optreden v Nico Haak, Corry, André Moss en Marty. De donateursavond begint om 20.30 uur met een optreden van de drumband. Op het programma staat ver der een loterij met als hoofd prijs een televisie. Roelofarendsveen - Deze week werd abusievelijk in deze krant aangekondigd dat de Veense toneelvereniging St. Pancratius morgenavond in de Alkeburcht een opvoering geeft van het stuk "Met de complimenten van de sheik". De voorstelling hiervan was echter al vorige week zondag.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3