Voorhout dient bezwaarschrift in tegen Schiphollijn DONAR LIET TITEL NOG EVEN LIGGEN Tulpenkoningin BIJ BOLTINI STUIFT HET ZAAGSEL WEER IN DE PISTE mizu keukens fianen STEREO-CASSETTE PIERROT de koning Noordwijkerhoutse ondernemers willen in beroep tegen verkeersplan PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 APRIL 191 F ADVERTENTIE Hoeveel showrooms hebt u nu al m Assendefftsiraa(2 Oegsigees! tel 50392 foto/film/fono SPELER 118,- Ret bloemen- centrum. Voor al uw: btoomtn bloemstukken Tevens het adres voor aarde, turfmolm, tuingrond, etc. LAGE RUNOIJK 10 B - TEL. 21434 DELTABACH Pr/Jsvoorbeelden: prijzen v^n^U SNÉLDRUK 100 ex f 18.- ST1CKERS 1000 ex. f150,- HH HUIS VAN GESCHENKEN "Cero - Royal Albeit - Arzberg - Zwleaei - Uakkum - Ravalli i 1001 andera geschenken A. J. BOONS gespecialiseerd In 5 wijdtematen Rijnstraat i.' Lelden.'. tèC 071-24162, maandags da gehefedsg gaalótan KOOP RECHTSTREEKS UW ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage imDort en verkoop Trouwauto's Taxi's DE GROOT Beestenmarkt 3 Leiden Tel. 23300 UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Lelden mabu immiu \\!^m PER AUTO TE BEREIKEN RUIME PARKEERGELEGEN HEID Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Het verkeersplan voor de kom van Noordwijkerhout, dat vorige week met 9 tegen 5 stemmen in de gemeenteraad werd aangeno men, had een overweldigende opkomst tot gevolg op de verga dering van de Noordwijkerhout se ondernemers vereniging. Zelfs een groot aantal niet-leden was aanwezig op de open verga dering in Hotel-restaurant Ze- gers. Ondanks alle goede voor nemens van voorzitter Seysener de discussie te beperken, kwam een heftige discussie op gang nadat ex-voorzitter Sluys zijn standpunt had uiteengezet Dit verzoeningspoging, omdat hij te gen de wil van de meerderheid van het NOV had voorgestemd in de gemeenteraad. Verschil lende ondernemers maakten zich daar bijzonder boos over, omdat zij de heer Sluys hadden gekozen om primair de belan gen van de ondernemer te be hartigen. Op verzoek van de vergadering zette wethouder Koelwijn uiteen, waarom hij te gen het plan was, zodat de ver gadering de voor- en tegen argu menten kon afwegen. Op enkele zeer gedetailleerde uiteenzettin gen van tegenstanders ant woordde voorzitter Seysener dat er weinig belangstelling van de zijde van de ondernemers was toen het plan aan de orde kwam, terwijl nu het er door is plotseling de zaal te klein was. Een late reactie van de onderne mers. veroorzaakt doordat wet houder Heemskerk zijn plan eerder Dp de agenda had ge plaatst dan oorspronkelijk de bedoeling was geweest De ver gadering wilde alsnog een be roepschrift indienen bij G.S. en jmdat alle leden reglementair in de gelegenheid moeten worden gesteld hierover mee te beslis sen, kon dit alleen gebeuren door het uitschrijven van een nieuwe vergadering waarop dit punt op de agenda wordt ge plaatst Met een duidelijke meerderheid van 23 tegen 9 werd dit voorstel aangenomen, zodat a.s. dinsdag 22 april de discussies opnieuw in alle hevigheid kunnen losbar sten. Tenslotte leverde ook de winkelsluiting rondom de ko mende feestdagen veel discussie op. De heer Looyestijn, voorzit ter van het WAK, deed een be roep op de ondernemers elkaar te vinden en zich bij de meer derheid neer te leggen. Van onze correspondente VOORHOUT De gemeente Voorhout zal tegen de aanleg van de Schiphollijn een bezwaarschrift indienen. Tijdens de gisteren gehouden raadsvergadering hebben alle fracties zich achter dit voornemen van b. en w. geschaard. De motivering van het bezwaarschrift is in drie delen gesplitst Ten eerste is er een landschappelijk bezwaar. Er komen voor de Schiphollijn vier ongelijkvloerse kruisingen op zeer korte afstand van elkaar. Een dijklichaam van zes meter hoogte zal het uitzicht naar Warmond en Sassenheim geheel ontnemen. Bovendien krijgt het achter de dijk liggende land het karakter van een niemands land. Tussen de Jacoba van Beieren- senheim zal geluidshinder ont- weg en de bebouwing van Sas- staan. Voorts is er nog een eco nomisch bezwaar. Goede cul tuurgronden zullen moeten wor den opgeofferd door de aanleg van de spoordijk. Bestaande be drijven worden verkleind en versneden. Een eventuele verstedelijking van Voorhout wordt nog nader door een ambtelijke provinciale commissie onderzocht. Dit deel de burgemeester Stolwijk giste ren mee. In deze commissie zal ook een ambtenaar van Voor hout zitting nemen. „We hebben echter nadrukkelijkvooropge- steld dat de raad unaniem geen uitbreiding in het landelijk ge bied met vele duizenden wonin gen wil", aldus de burgemees ter. De speeltuin aan de Sportlaan wordt verplaatst naar het jeugd centrum aan de Boekhorstlaan. Leden van de jeugdraad zullen trachten op deze plaats weer een goede speeltuin van de Op dit bollen veld achter het garagebedrijf van Bierman wordt binnen kort een par keerterrein voor vrachtwagens aangelegd. grond te krijgen. Het oude speeltuinterrein met het ge bouwtje dat er op staat, wordt ter beschikking gesteld aan de padvindersvereniging. De raad voteerde een bedrag van 144.250,— voor de aanleg van een parkeerterrein van 4000 m aan de Jacoba van Beieren- weg. Tot een besluit over het parkeren van vrachtwagens is het niet gekomen. De raad was er niet erg over te spreken dat inmiddels al borden zijn ge plaatst terwijl er nog geen be slissing is genomen over waar door vrachtwagens niet gepar keerd mag worden. In de toe komst zal een vrachtwagenpar- keerterrein gerealiseerd worden achter het in aanbouw zijnde garagebedrijf van Bierman. Thans is dit terrein nog bollen veld. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Donar, met drie punten voorsprong op Jupiter koploper in de promotieklasse, heeft de kans om zijn naaste belager definitief van zich af te schudden, gemist. Jupiter bleek in het kleine lage zaaltje in Oudewater te sterk en klom door de 31 overwinning naast Donar op de eerste plaats. De stemming in de kleedkamer van Donar was na de spelen van deze sleutelwedstrijd dan ook ver beneden peil. Iedereen zat behoorlijk chagrij nig voor zich uit te staren en slechts een enkeling bezat de euvele moed om te zeggen dat het al met al toch een slechte wedstrijd was geweest Hetgeen zeker niet onjuist was, getuige de set standen 15-13, 13—15, 15-12 en 15—11 en het uitzinnige gejuich, dat er na het scoren van het laatste punt uit het publiek opsteeg, 't Had echter zoveel beter kunnen aflopen ware het niet, dat Donar door de zenuwen en door de onwennig lage zaal niet tot zijn normale spel wist te komen. Nog geen 24 uur later was het optimisme echter weer helemaal terug. In de Vijf Meihal bleek AV 40 2 niet in staat om Donar van een eventuele beslissingswedstrijd tegen Jupiter af te houden. Na een furieuze start waarbij ze een nog immer vertwijfeld naar zichzelf zoekend Donar een 12—15 setverlies bezorgden, kwam de grote om mekeer. Donar, dat besefte, het geen setverlies meer mocht lijden, schoot eindelijk weer eens ouderwets uit z'n slof en pakte de set met 15—0. In het verdere verloop van de strijd bood AV 40 nog wel enige tegenstand maar Donar bleek toch geroutineerd genoeg om geen fouten meer te maken. Met deze 3—1 winst heeft Donar de beslissingwedstrijd in feite op zak, want degra dant Punch moet wel heel gekke dingen gaan doen om het de Leidenaren in het laatste compe titieduel Donar-Punch dat a.s. zaterdag in de Vijf Meihal wordt gespeeld, nog moeilijk te maken. De 21-jarige Annemarie van Westreenen arriveerde gistermiddag als Tulpenkoningin 1975 in Nieuw-Zeeland op Schiphol. Annema rie, die in Utrecht werd geboren, emigreerde in 1958 naar Niéuw-Zeeland, waar zij dit jaar door het Orajecomité tot Tulpenkoningin werd uitverkoren. Op 26 april zal zij het bloe mencorso van de bollenstreek opluisteren. OEGSTGEEST Eén dag slechts stond het circus van To ni Boltini in Oegstgeest „Een dorp in een dorp". Het was neergestreken op het terrein aan de Irislaan, dat door een gestaag vallende regen was ver anderd in een zompig grasland. Maar het weerhield de jeugd er niet van om met volle teugen te genieten van hetgeen er te zien viel. De sfeer was er helemaal. Vooral de middagvoorstelling was uitstekend bezet en het dui zendkoppige jeugdige volkje reageerde enthousiast op het ge- bodene. Ook de twee-en-een-half uur durende avondvoorstelling trok een redelijk goede belang stelling met het optreden van vader Abraham als finale en maar één jeugdig vrouwelijk ta lentje waarvan ons de weg van de piste naar het podium nog een héle lange lijkt Het moet voor een circusman in hart en nieren, als Toni Boltini, die met een hartinfarct in het ziekenhuis te Haarlem is opge nomen, een hard gelag zijn niet bij „zijn mensen" te kunnen zijn. Tijdens de voorstelling werd er met geen woord over gerept, want zó is het als va nouds: „The show must go on". Het circus is thans zes weken op toemee en er is in zo'n rei zend dorp altijd wel een pech- duivel die de kop opsteekt: Leeuwentemmer Marcel Dieters uit Zwitserland was met zijn dieren blijven steken omdat de wagen het begeven had. Het ontbreken van dit nummer deed echter niets af aan het gepresen teerde dat van hoog gehalte bleek te zijn. Er zat vaart in gisteravond met als onbetwist hoogtepunt, het, zonder optre den van Ferdinand Berousek uit Praag met een vijftal beren. De dieren verrichten verbluffende acrobatische toeren en één er van jongleerde op volmaakte wijze, op de rug liggende, een grofe, vlammende cilinder. Een stukje dressuur waaraan drie jaar hard gewerkt is. Het pro gramma bevat meer dierennum- mers dan ooit Verdwenen is de verhoogde piste met de beken de, vaste vloerbedekking. De lucht van het zaagsel vult de tent weer en Boltini streeft dui delijk naar de sfeer van vroe ger. Het deed ons goed dat te constateren. Naast de beren was er een kostelijke act van voet ballende honden, zeldzaam inge studeerd kompleet met een „ge blesseerde" speler. De wijze waarop een van de dieren een strafschop nam was ronduit kostelijk. Antoinette Boltini zorgde voor mooie hogeschool- dressuur en Alberto Althoff liet Arabische volbloedhengsten door de piste draven en presen teerde een drietal babyolifanten uit het Engelse circus van Billy Smart Echt circus vonden wij ook het optreden van Karl-An- toine uit Frankrijk met een aan tal gedresseerde adelaars. In derdaad uniek, want wij hebben dit niet eerder in een circus mogen aanschouwen. Chimpan sees waren ook van de partij: een ervan rookt als een volleer de „vamp" sigaretten. In het uitstekende programma zagen wij voorts Marrokkaanse pyra- midebouwers en een sensatio neel schommelact van de groep Budzijn uit Roemenië. In zo'n totaalshow mag een trapeze nummer nimmer ontbreken; tij dens het optreden van de Zem- gano's hield met zijn hart vast, maar de clowns zorgden voor een bevrijdende lach. Men vraagt zich af of zo'n bedrijf, dat (nog) geen subsidie ont vangt, wel rendabel is. Admini strateur Willy Kleis: „Wij komen rond, maar niet meer dan dat". Antoon Koch Ere-haag voor leidster majorette peloton Alida Hendrika Engelina Cornelia de Ridder, leid stervan het majo rette-peloton van de Noordwijkse muziekvereniging Excelsior in Noordwijk trouw de gistermiddag met Petrus Jaco bus Gerardus Ma ria van den Berg. Majorettes vorm den een ere-haag voor het jonge paar. J Veilinge Waspeen RIJNSBURG. 17/4 I i 0.122 30700. Anjers Am. 0.172, 74, 10468. Glad. Nanu then 0.243, 3405. Hync s 2.811, 6"" 1 ROELOFARENDSVEEN. 17 april. Bloe- Margriet Wil Enk. 0.128, men Per stuk' Anjer»: Alice 27-28, Rood 25-43. Lena 25-31. Charmeur 65. Marina. Evergold, Gamette. Zorina, Motrea, Belinda, Yeliow Belinda. Esther Ofarim. Carol 25-43. 240, overige 120-210. Diversen: 85-160, Lathyrus 85-135, Anemoc Spider 270-325, Narcis 48-125. Carl- K 0.828. 360. Orchideeën 0,881. 1154. Rozen GrootbL 0.478. 8620 Rozen Klelnbl. 0.256. 10220 Snij groen 1.474. 640. Stepha- notis 0,034. 500. Tulpen 2.131. 126186. Bril liant Star 0.500. 275. Tulpen Koude Gr. 1.385, 18547. Tulpen Narcis 2e Soort 0.550, 0.671, 86614. Anjers Snijbloemen 2.845, - 1. Narcis Koude Gr. -os 0.225, 350 Div Snijbloemen Imp. 0.210, 5 Imp. i 85, 4580. Orchideeën Imp 0.110, 8240. Rozen Gr.BI. Imp. 0,324, 4720. Anjers Tros Imp. 0,107, Srujbl. Imp. 2,148, l',1378."bïv""Polplanten I Tr Oranje 1650. 0 Mevr. Van Gilse ten grave gedragen Noordwijk verloor „grote vrouw 99 NOORDWIJK - Onder vm grote belangstelling had gis I ren de begrafenis plaats v wijlen mevrouw J. C. van Gil van Geldermalsen, die zovele ren in de Noordwijkse gemet schap zo'n grote plaats had j genomen. Haar gehele leven is gewijd g weest aan de zwakke, de lijdt de, de verdrukte, de hulpbeho vende en berooide medemet Meer dan veertig jaar heeft als een toonbeeld van barmhi tigheid de fakkel der christel ke naastenliefde in deze don gemeenschap brandende geho den. Leiding gaf zij op het bied van de gezondheidszorg, kraamzorg, maatschappeliji zorg, het Nederlands Rc> Kruis, het Koningin Wilhelmii Fonds, de Nederlandse Verei ging van Huisvrouwen, de Fed ratie van Vrouwelijke Vrijwil ge Hulpverlening, en tal v andere organisaties. En dit all tot op een leeftijd, welke die vi de zeer sterken reeds ver hl overschreden. Voor haar buitengewoon gro verdiensten op verlerlei terrei werd zij benoemd tot Ridder de Orde van Oranje-Nassau I gemeenteraad kende haar dt tijds als eerste Noordwijker i ere-penning der gemeente toe. Deze bescheiden, uiterma sympathieke vrouw, genoot i achting van allen die haar ke den. Zij mocht de leeftijd w 89 jaar bereiken. Na een langd rige ziekte, kwam maandag in Groot-Hoogwaak haar ve scheiden. Vorig jaar nog hield zij zie intens bezig met aan aktie vi alle vrouwen uit Noordwijk oi geld bijeen te brengen voi nieuwe stoelen in de Gro Kerk, wanneer de restaura! gereed zou zijn gekomen. Ha initiatief leverde meer stoelt op, dan men had durven vt wachten. Mevrouw Van Gilse daarvoor onzegbaar dank ba voor geweest. Vanuit de Grote Kerk werd i gisteren ten grave gedrage Voorafgaande aan de roui dienst in het geheel bezen kerkgebouw, sprak burgemee ter mr. J. M. Bonnike namet de gehele Noordwijkse gemeei schap en het verenigingsleve woorden ten afscheid. Een zu ter van de overledene sprak ee persoonlijk „in memoriam". D D. Keuning leidde de roui dienst Daarna begeleidde een schit onafzienbare stoet njevr. V» Gilse op haar laatste tocht dot het dorp, dat haar lief was, na haar laatste rustplaats op algemene begraafplaats aan Oude Zeeweg. Burgemeester Kret: EHBO-diploma getuigt van burgi ;erzin Van onze correspondente SASSENHEIM De grote zaï bij „Cees Ineke" was gista avond geheel gevuld met geti plomeerden, oud-gediplome« den en introducé's, voor de ER BO-diploma uitreiking. Voonil ter Lamboo sprak in het bijzat der welkomstwoorden tot bui gemeester en mevrouw Kret t de heer Ijsbergen van de krin Leiden. Verder sprak hij i vreugde erover uit dat burgt meester Kret de traditie voort zette van z'n voorganger, oi aan het eind van de cursus d diploma's uit te reiken, en va z'n handtekening als hoofd d< politie te voorzien. De burgemeester noemde ht behalen van het diploma ai een blijk van burgerzin U dienste van de mede-mens. Geslaagd zijn: de dames M. v. Ark-Neuteboom; A. Bakke Molema; A. G. Bakker; Y. M. 1 Blom-Jongen;M. J. Broekstr Polderman; W. J. H. v. d. Hol M. Kersbergen; S. M. J. Kn< sch; P. M. Koomen; J. A. A. 1 M. Mooyekind; H. E. J.'Mullfl de Roo; F. M. Offner; C. J Schoorl-Carrad; C. A. Verkad de Vroom; M. J. Westrate; H. I v. d. Wiel-Veenswijk; L. A. K v. d. Zwet, en de heren W. Baak; F. Bakker; H. J. M. E kens; J. G. B. Eikens; A. I Mosseveld; P. G. Mijland; F. I A. van Nobelen; W. A. Sluyrrw J. H. v. Stijn; B. L. v. d. Willi! W. P. Zuilhof. Katwijker Officie Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN/KATWIJK De heer D. F. E. Meerburg u Katwijk is bij bevordering bi noemd tot Officier in de Or< van Oranje-Nassau. De versie selen werden hem vanmiddl uitgereikt in restaurant Seinpo in Seheveningen tijdens zijn a scheid als voorzitter van de R dersvereniging voor de Nedf landse Zeevisserij een verei ging die dezer dagen 60 ja bestaaL LISSE Het feestje dat de r bond van bejaarden en gepe s ioneerden gisteren in het Tit punt organiseerde, is een suco geworden. Ruim tweehondel prijzen werden uitgereikt. 0i der leiding van mevrouw Vi Loon werd een demonstrat volksdansen gegeven. Het bt jaardenkoor zong weer op vod treffelijke wijze. De toneelgnxl van de bond bracht twee eenac ters op de planken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4