eineken brouwerij tp volle toeren Eerlei(ds) tempre Avanti \Jong en Joligmeer nog steeds \rijvend op plezier UITGAAN jIJDAG 18 APRIL 1975 LE1DSE COURANT PAGINA 3; RWOUDE/HOGE RIJN- Met een "druk op de heeft prins Bernahrd iorgen om half 12 de nieu- "ouwerij van Heineken in ■epolder officieel in ge- gesteld. De prins had "]dig kans gezien om na Ijeis door Azië de plechtig- jte kunnen verrichten. Vo jweek was er nog sprake lat zijn schoonzoon, prins voor hem zou "insprin- De openingsceremonie Jlaats in de afdeling Op- Vol goed", achter de bot- tegen een decor van krattenwanden. Hier >cj ook de Heineken-merfeen- J- een staalconstructie met jakken waarop de gevoer- hcernprodukten zijn afge- n "dranken-orgel" feestelijke muziek, die ntallen flessen leek te nJ begroeting van de prins 02) o-a- aanwezig mr. M. Vro- Djopmmissaris der Koningin id-Holland, burgemeester letmers van Zoeterwoude, O. A. E. E. L. Wittert president-com- Protest tegen prinselijke reclame voor alcoholgebruik Prins Bernhard missaris van Heineken n.v., en de heer Freddy Heineken, voor zitter van de Raad van bestuur, die een begroetingswoord sprak. Ook werd nog het woord ge voerd dogr ir. R. van Marwijk Kooy, lid van de Raad van be stuur, en burgemeester Det- mers. Na de openingshandeling door prins Bernhard werd het "eerste bier" uit de brouwerij gedron ken; sinds ruim een half jaar heeft de fabriek inmiddels al vele miljoenen liters pils gepro duceerd. Als "tegenprestatie" voor de opening ontving prins Bernhard van Heinekekn een cheque voor het World Wildlife Fund, waarvan de prins voorzit ter is. Vervolgens werd door het gezelschap een bezoek gebracht aan verschillende afdelingen van de nieuwe brouwerij, o.a. de afval waterzuiveringsinstallatie, de energiedienst met computer- besturing, het brouwhuis en de proefbrouwerij. Na een drankje en de lunch nam prins Bern hard afscheid van het met hon derden H-vlaggen versierde complexterrein. Vanmiddag na 4 uur worden enkele duizenden bezoekers ver wacht: leveranciers, relaties, personeel en ook de bevolking van Zoeterwoude (boven de 18 jaar) die tot een uur of 6 in de gelegenheid is gesteld om ken nis te komen maken met de nieuwe uitgebreide "dorpsge noot". Deze ontvangst wordt eveneens in de grote opslaghal gehouden; alleen al voor het "happen" in het verse bier zijn hier 16 tappunten ingericht. Niet iedereen is content met de nieuwe brouwerij. Zo heeft de jongerenorganisatie 'Voor" (nuchterheid, vrede en vriend schap, verbonden met de Alg. De nieuwe Heinekenbrouwerij in Zoeterwoude vanuit de lucht. Ned. Drankbestrijdersflrganisa- tie) zich boos opgesteld tegen over de nu officiële bierstroom. In een brief aan de "opener" (men nam nog aan, dat dit prins Claus zou zijn) wordt ten zeerste betreurd, "dat u, in uw positie, bereid bent hieraan medewerk ing te verlenen". "Voor" herin nert er in haar brief aan, dat er in ons land duizenden men sen zijn die moeilijkheden met het gebruik van alcohol onder vinden. "Met het stijgend alcoholge bruik neemt hun aantal nog steeds toe, vooral ook onder jon geren. Het bedrijf dat u nu gaat openen is onderdeel van een concern, dat meehelpt slechte kanten van onze cultuur in ont wikkelingslanden te bevorderen. In verschillende landen staan nl. brouwerijen waar het Heineken- concern in deelneemt. Door de hierdoor bevorderde uitbreiding van het alcoholgebruik nemen in vele ontwikkelingslanden de problemen rond het gebruik schrikbarend toe. Deze vorm van "industrialisatie", waar het concern op deze manier o.a. in Nigeria, Equador, Suriname en Sierra Leone aan meewerkt, vinden zij ongewenst. Misschien, dat u in de toekomst eens voor ons als reclametrekker wilt fun geren", aldus de teleurgestelde jongeren van "Voor" in hun "open brief'. a O De repetities voor het jubileumstuk zijn in volle gang. 5N Het was in een tijd 'en uit de zorgen te ko- 9 dat vier Leidenaars in 2oWsloten, een mandoline- ging op te richten. In dat isisjaar, met het naderen- logsgerommel op de ach- nd, tokkelden in Leiden andolines: Altijd Voor- 5, Sempre Avanti. Het irts kreeg al gauw de ;gen: 1940 kwam en de muziekjes moesten een doormodderen. Pas in januari, werd het roer I ciooid. Sempre Avanti di omgeschakeld tqt een ge klap dat zowel instrumen ts vocaal de Leidse harten veroveren. Het begon 25 eleden. Sempre Avanti is aarts blijven gaan en dat iu gevierd worden, we werden toen Jong en Radiosuccessen van Vrij ij en de Jonge Fliereflui- rachten ons op dat idee", vt Henk Chaudron uit het ielen. Henk Chaudron was gian de vier oprichters van ((oude" Sempre Avanti en staat, als enige overgeble- vsuit dat beginjaar 1938, nog met hart en ziel achter gezelschap als secretaris. Koos Kukler, de alge- leider en arrangeur, is ook ie ,ouwe" en deed in '40 zijn Ie. De vijftiger en zestiger bleven Jong en Jolig, toen begonnen we die j een beetje als een paskwil rj n, We zijn allemaal een li ouder geworden, ziet u. laten we dat Jong en nu maar vanaf, al zijn it van binnen nog steeds", Ihaudron opgeruimd, ravond werd in „Rehobo- inergiek gerepeteerd voor bileumuitvoeringen op 24 april in de aula van het inds Lyceum (die inmid- haar na uitverkocht Vooraf een gezellige druk- laar aan het gezicht van Kukler was te zien, dat er aangepakt moest worden, de dames eenmaal in het 1 waren, kon verder wor- geschaafd aan .Muziek geen tijd". Zo heet het spel tang, show, kleurige kos- en voordrachten, dat het ''rig feest luister bij gaat zet- Vn repetitie is natuurlijk .zuivere graadmeter voor labije uitvoering, maar het wel allemaal geheid in. 1 ipeningslied is al op en top pre Avanti: „Hoe mooi, hoe mooi, is mijn Tirolerland", met reidansen en het eerste deinen de „geschunkel", handgeklap en voetgestamp, zoals dat nu een keer toegaat in het Tirolerland bij tijden van pret en jool. En dan „De ouwe arreslee": „STil- te", riep Kukler, die de wind eronder houdt, „waar zijn die belletjes?" Even zoeken, en daar kwamen ze, de belletjes, bij bos jes uit een witte plastic tas. „Nou opschieten, anders wordt het vannacht 1 uur, als het niet half 2 wordt", beloofde Koos somber. „Tingelingeling, gingen de arresleebelletjes, nog steeds jong en jolig. Dat kon je ook zeggen van „een picnic in de sneeuw, zo met z'n twee'. En dat alles met de ondersteuning van bas, piano, accordeons, gitaren, violen, een banjo en mandoli nes, welke laatste bij Steeds Voorwaarts nog immer in ere worden gehouden. Er werd ste vig aan getrokken, maar de da mes (en enige heren), die muzi kaal van wanten weten, bleven Nel de Vries, een van de solisten en „onze sympathieke ster", zong nu nog in „Rehoboth" te gen een kale muur „Du solist der Kaiser meiner Seele sein", maar over een week werpt zij het met een glanzende colora tuur midden in de zaal, „met de charme van het roodborstje, met de stem van de nachtegaal". Nou, daar ga je dan wel even voor recht zitten als aan-elkaar- prater Herman Blom zoiets met nadruk mededeelt Welluidende tenor Jan, die ook De Vries heet laat alle „Freunde" weten, dat „das Leben lebenswert" is, maar in .Muziek kent geen tijd" gaan eveneens „the anchors away, my boy", en daar gingen gisteravond al de matrozenkra gen voor om bij de vrouwen van S. A., zonder dat je kon zeggen dat dit ze de das omdeed. De leden van Sempre Avanti kunnen ook tegen een stootje. Dat móet tenminste wel als je Herman Blom hoort zeggen (met een toch al niet te tengere soliste in zijn armen): „Yes sir, that's my baby, nou die is dan wel door tien ooievaars ge bracht". Dat is dan een baby uit het charlestontijdperk. Ontspo ren kan er niet veel, want Koos Kukler heeft alle bewegingen en patronen in een grote map vast gelegd. Aan de schema's wordt strak de hand gehouden en dan is er nog de stille oplettendheid van Hans van Oosterom, de re gisseur, die nota bene ook al 25 jaar terug van de partij was.„- Cent mille chansons", populair gemaakt door Mireille Mathieu, geven de S. A.-dames (Kukler: „niet tè forte inzetten, jongens") ook weg; honderdduizend lied jes in één cadeauverpakking. Daar is dus nog wel overheen te komen. Een beetje weemoed mag er ook bij, Sempre Avanti zingt en speelt al gauw die nevel weg. Na de pauze maakt het jubile rende S. A. er een „groot tuin feest" van, compleet met lam pionnetjes, die medeconferen cier Wim van Rooyen van zijn andere „club" de Leidse Hut spotten, heeft geleend. Ach, het gaat met elkaar weer goed klin ken in het Rijnlands Lyceum (er is zelfs een bus-service inge voegd, na afloop) met die ver trouwde operette- en musical melodieën, die tijd noch grenzen kennen en Sempre Avanti stevig in het verstrooiende zadel heb ben geholpen. Jammer, dat Wim Brugman een van de cory feeën van Sempre A. er nu definitief, na 25 jaar puike me dewerking, een punt achter gaat zetten. Hij wordt 65 wat je je bij Wim niet kunt voorstellen en zijn huldiging straks zal terecht zijn. Ook al behoudt Sempre Avanti zijn stevige vaste kern (de mees te gezichten zijn voor de grote aanhang niet meer weg te den ken), toch blijft het „Avanti" gaan. Na 25 jaar staan nieuwe impulsen op het programma. „Tenminste, dat Hoopt het be stuur", aldus Henk Chaudron. „Op de ledenvergadering van 22 mei zullen wij de plannen voor leggen: meer heren in de vereni ging, uitbreiding van het orkest met b.v. klarinetten (maar zeker geen elektronische toestanden en versterkers). Ook willen we de muziek een wat bredere ba sis gaan geven, langzamerhand. Et denk met name aan het bin nenhalen van operamuziek en wat balletvormen erbij". Hoe dan ook: Sempre Avanti Leidens eigen „Sleutelstad-ope rette" zal altijd Sempre Avanti blijven. Wat het gezel schap in 25 jaar bracht, ging erin als koek. Ook nu wordt het weer kijken en luisteren naar dat zilveren plezier van een uit stekende Leidse vereniging, die door het hele land waardering en lauweren heeft geoogst. Ton Pieters. Oevers Braassemmermeer krijgen schoonmaakbeurt Rijnsaterwoude Jaarlijks or ganiseert bij toerbeurt de Wa tersportvereniging Rijnsater woude of de Kiesvereniging Ge meentebelangen een schoon maakactie van de vervuilde oe vers van de Braassermeer. Dit jaar heeft de Watersportver eniging zich als milieu-beheer der opgeworpen. Zaterdag 19 april om 9.30 uur zullen de vrijwilligers zich ver zamelen op de hoek van de Zon- nedauwlaan en de Leidse aart laan waar men eerst gezamelijk een kop koffie zal drinken. Daarna zullen de groepen zich naar de aangewezen punten be geven om daar alles „uit te mes ten". Na afloop komt men weer bij een om met een kom soep te bekomen van het zware karwei. Huize Ursula houdt open huis NIEUWVEEN Volgende week zaterdag zal Huize Ursula een „open dag" voor de bewo ners van Nieuwveen en omge ving houden. Dit ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan. De bedoeling van de open dag is, dat de bewoners en mede werkers van Huize Ursula en de St. Ursulaschool aan hun mede- 1 burgers uit Nieuwveen willen laten zien, hoe het leven binnen Ursula zich afspeelt. Tevens ligt het in de bedoeling de bezoekers kennis te laten maken met de nieuwbouwplannen, die binnen afzienbare tijd gerealiseerd zul len worden. LISSE - De bouw van de 84 eengzinswoningen van de „Stichting Eigen Woningbe- zit" in de zuid-westhoek van de Poelpolder vordert der mate, dat einde deze maand het eerste blok woningen op geleverd zal worden. Onder redactie van Jantje van Leyde tel. 071-22244 tst.17. Sonnettendichters In de St Lodewijkkerk aan de Steenschuur 19 wordt vrijdag 25 april een „sonnettenavond" ge houden om 20.00 uur. De avond wordt gehouden met medewerk ing van de sonnettendichters: Jan Knal, Gerrit Komrij, Eric van der Steen, Tymen Trolsky, Jan Kuijper, Michael Deak, Han Hoekstra, Nico Scheepmaker en J. W. van der Molen. Toegang gratis. Vrouwenbeweging De R.K Vrouwenbeweging van het N.K.V. geeft op 24 april een gezellige avond in het St. Anto- niusclubhuis aan de Mare, met medewerking van de muziek groep de Randstadspelers. Aan vang 20.00 uur. Kaarten ver- ARKA In Holiday Inn wordt op 1 en 2 mei de jaarvergadering van de landelijke gemeente-ambtena ren van de ambtenarenorganisa- tie ARKA. De plaatselijke afde ling Leiden van de ARKA is dit jaar belast met de organisatie van deze vergadering, waaraan zo'n 200 gemeente-ambtenaren uit heel het land deelnemen. De ze ambtenaren worden op 1 mei om 17.00 uur op het stadhuis door het gemeente-bestuur ont vangen. Pelgrimstocht Op 31 mei en 1 juni wordt een tweedaagse pelgrimstocht ge houden naar Banneux notre Da me in de Belgische Ardennen. Maria verscheen hier in 1933 en noemde zich „de maagd der ar men". De kosten van deze bede vaart zijn 59 gulden. Er wordt vanuit de volgende plaatsen ver trokken: Noordwijk, Leiden, Den Haag, Delft, Gouda, Voor burg en Rijswijk. Men kan zich opgeven o.a. bij: Zr. Theodora, telefoon 071-25164 en bij mevrouw Van Houten, Voorstraat in Noordwijk. van het trio: Herman de Wit tenorsax, Arnold Dooijeweerd bas en Han Bennink drums. Aanvang 22.00 uur. lustrum in het clubhuis „De Klinker" aan de Berlagestraat 2. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 22.00 uur. Oranjeloop Duik Jazzzolder Op Jazz-zolder Hot House aan het Rapenburg 24 treedt van avond het trio Herman de Wit op. Het trio maakt deel uit van de Instant Composers Pool, een groep musici die ijvert voor het in ruime kring uitdragen van avant-gardistische jazz, waarin het theaterelement op een speel se manier is verwezen. Bezetting Bij de Zoeterwoudse singel is woensdagmiddag een auto in het water gereden. De auto is vermoedelijk met te hoge snel heid uit de bocht gevlogen. Bij controle van het kentekennum mer bleek dat de auto op 15 april gestolen was in Oegstgeest. De bestuurder heeft het haze- pad gekozen. Gestolen Van het parkeerterrein bij de Groen oordhal is woensdag een platte aanhangwagen gestolen, eigendom van de firma Nijssen aan de Hogewoerd. De gestolen aanhangwagen heeft een waar de van ongeveer 2500 gulden. Fortuynwijk Stoel Uit een portiek van een winkel aan de Turfmarkt is woensdag omstreeks twee uur een pitrie- De bekende Oranjestrandloop wordt dit jaar niet gehouden op het strnd maar in de fraaie, bosrijke omgeving van de Leidse Hout. Volgens de Leidse Politie Sportvereniging is er meer animo voor een loop in een bosrijke omgeving, dan op het strand. De Oranjeloop, nu al weer de negende, wordt gehou den op zaterdag 26 april om 11.30 uur over 3, 5, 5 óf 10 kilometer. De start heeft plaats op de sintelbaan van het Sport park De Leidse Hout Inschrij vingen nog mogelijk tot 25 april aan het bureau van Politie in Leiden. Prijzen voor kinderen 1,50 en voor volwassenen 2 gul den. Inlichtingen: J. Westbroek, telefoon 64340. In en rond .Leiden Vrijdag 18 april Rijnlands Lyceum, Oegstgeest To neel: „Maria Stuart" van Hildeshel- mer door Stadstoneel Rotterdam; aanvang 20.15 uur. GroenoordhaJ Vrljetijdsbeurs Ope ningstijden: 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. LAK-theater, Levendaal Groep Iris brengt totaaltheaterprogramma „Rainbow" met muziek, toneel en ballet; aanvang 20.15 uur. Microtheater, Vestestraat 40 Impl- cal, verhaal met veel muziek; bewe ging en tekst gespeeld door Impe rium; aanvang 20.00 uur. Collegezaal Sterrewacht, Sterrewacht- laan Lezing over de zonsverduis tering van 30 juni 1973 In Zuid-Afrl- ka door dr. J. Houtgast; aanvang 20.00 uur. Jeugdsociëteit Mirakel, Breestraat 19 Muziek met het duo Henny Hen zen en Arthur Staal; aanvang 21.00 Jazz-zolder HOT House, Rapenburg 24 Concert door trio Herman de Wit; aanvang 22.00 uur. Zaterdag 19 april LAK-theater, Levendaal Groep Iris brengt totaaltheaterprogramma „Ralnbouw" met muziek, toneel en ballet; aanvang 20.15 LAK-theater. Levendaa Neus en Ko op zoek naar het verz wegen nieuws, gespeeld door Pro loog; aanvang 11.00 en 14.30 uur. Nieuwe Boekhuis. Breestraat 52 Groenboekerijdag, informatie over bloemen en planten; aanvang 11.00 Microtheater. Vestestraat 40 Impical, verhaal met veel muziek, beweging en tekst gespeeld door Imperium; aanvang 20.00 uur. Zondag 20 april Stadsgehoorzaal, Breestraat Neder landse danskampioenschappen; aanvang 10.30 uur. Hartebrugkerk. Haarlemmerstraat Concert door Jan Schmitz met me dewerking van de 's-Gravenhaagse Politiemannenzangvereniging „En- tre-nous"; aanvang 15.00 uur. LAK-theater. Levendaal Kinderthea ter: Het grootste Goed op aard; aanvang 14.30 uur. Groene Kerkje, Oegstgeest Concert en zang door Willibrordcantorij; aanvang 20.30 uur. Maandag 21 april Stadsgehoorzaal. Breestraat Con cert door het Residentieorkest on der leiding van Willem van Otterloo; aanvang 20.15 uur. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9 Lezing door D. Kok over de theosofie; aanvang 20.00 uur Dinsdag 22 april De Burcht. Burchsteeg Kledlng- beurs in de grote zaal; aanvang onbekend. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 6e en laatste weekl „The towering Infer no". 14 jaar. Dagelijks: 14.00 en 20.00 Camera: Hogewoerd 49, tel. 24919. 2e week: „Immorele vertellingen". 18 Jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. KINDERMATINEE: „Apanachi" Een Winnetou film. zaterdag en woensda- g: 14.30 uur zondag; 14.00 en 16.15 NACHTVOORSTELLING: „Teil them Willy boy ia here", met Robert Red- fort. 18 jaar. Vrijdag en zaterdag: 23.30 uur. Lldo: Steenstraat 39, tel. 24130. „Kee tje Tippel", 18 jBar. Dagelijks: 14.30, 1900 en 21.15 uur. Zondag-s: 14.30, 16.45 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. „1001 nacht" 18 jaar. dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zondag-s: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. „Roole Sien", 14 jaar. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag-s: 14.30. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „De klokkenluider van de Notre Da me" 14 jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. KINDERMATINEE: „Heksen en bezemstelen", een Walt Disney film. woensdag's: 14.30 uur. NACHTVOOR- je, 18 Hulpverlening Telefonisch Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsmon - Koombrugsteeg 7, tel. 54171, spreekuren maandag van 11.30-14.00 uur en donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Apotheekdienst: Blanken, Hogewoerd 171. tel. 20502. Grof vuil De grof vuilwagen van de gemeenteli|- ko reinigingsdienst komt maandag langs de volgende straten in Lelden: Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad); Prins Frederlkstraat; Ko ningstraat; Bronkhorststraat; Willem straat; Prins Hendrikstraat plein; Mauritsstraat; Louise de Collgny- straat; Waldeck Pyrmontstraat; Mar- nixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan); Amaliastraat; Johan 'raat; Van Hogendorp- stra Van L iijro Duinstraat; Falckstraat; Anna van Sak senstraat; Kemperstraat; Molenstraat; Maresingel (van Zwarte Pad tot Haar lemmertrekvaart); Pasteurstraat; Han senstraat Korte Hansenstraat; Leeu wenhoekstraat; Groenoordstraat plein; Mussenbroekstraat; Lucas van Leydenstraat; Bakker Korffstraat; Jan Lievenstraat; Frans van Mierisstraat; Gabriël Metzustraat; Broekweg; Stad- spolderweg; Haarlemmerweg; Raam poort; Raamstraat; Maredijk; Plet Heinstraat; Vendelstraat: Poelgeester straat; Schutterstraat; Maredijkhofje; Vaartkade; Aloëlaan; Rijnsburgersin- gel; Marislaan; Ter Haarkade; Boshul- zerlaan; Boshulzerkade; 5 Meilaan; 5 Meiplein; Bevrijdingsplein; Gerrit v.d. Veenstraat; Tltus Brandsmalaan; Montgomerystraat; Joh. Postetraat; Walraven van Halstraat; Wiardi Beck- manstraat; v.d. Helmlaan; Arent Brunsstraat; Lieven de Keystraat; Zo- cherslraat; Van Banchemhof; De Ba- zelstraat; Jac. Romanstraat; Jan Kel dermanstraat; Vlngboonshof; Jacob van Campenlaan; Voorschoterweg; Stalpeerthof; Van 's-Gravensande- straat; Berlagestraat; Veilingkade; Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammenschan8plein); Zoeter- woudseweg; Meloenstraat; Appel straat; Tomatenstraat; Druivenstraat; Kersenstraat; Carbutreweg; Planteyn- iaalweg (van Lammebrug

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3