Aanbod Indonesië is fantastisch Roberto Bettega verdween uit droomwereld coach Bernardini wachtte zijn kans in de Waalse Pijl knap af Tsjechen konden aiet op tegen druk FC Den Haag ongewijzigd WIEL COERVER KLASSIEKER VOOR DE TWEEDE KEER GEWONNEN Swanenburg heeft last van hernia an Beveren teelt zeker Italië-Polen voor E. K. landenteams BEZWAAR yRIJDAG 18 APRIL 1975 - LEIDSE COURANT (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM Wiel Coer- ver, de bijna 51-jarige trainer van Landskampioen Feye- noord, heeft voor Indonesië gekozen. Gisteren tekende hij een contract voor een periode loerver is er zekerheid. Door van twee jaar. De Limburger >en prachtig aanbod zal hij Zal als bondscoach de algehele ijn werkterrein voor twee supervisie krijgen van alle iar naar Indonesië verplaat- vertegenwoordigende teams in Indonesië. Primair zal hij Ook voor trainer Wiel zich moeten bezighouden met het opleiden van 50 trainers. Coerver zal in zijn werkzaam heden worden bijgestaan door Wim Hendriks die al enkele maanden vooruit was gereisd om een begin te maken met het vierjarenplan dat de Indo nesische voetbalbond heeft opgezet. donesië hoopt zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen volgend jaar in Canada. Om zijn werkzaamhe den in een optimale sfeer te kunnen uitoefenen, zal Coerver zich vestigen in de nabijheid van het trainingskamp Salatiga, schitterend gelegen in de bergen van Midden-Java, waar zestig spelers van de Indonesische selectie zullen worden ondergebracht Om de drie maanden zullen in dit riante oord ook een zestigtal trainers worden op geleid. Gisteravond verklaarde Wiel Coerver dat hij bijzonder opgelucht was dat alle formaliteiten voor zijn vertrek zijn afgewerkt „Men heeft mij een schitterend huis aangeboden en men heeft er geen enkel bezwaar te gen dat mijn vrouw mee naar Indone sië afreist. Mijn zoon die in Nederland blijft is klaar met zijn studie. Dus daar behoef ik me geen zorgen over te maken". Geen wrok Coerver zei verder dat hij bij zijn eerste oriënterende bezoek aan Indo nesië, diep getroffen was door de har telijkheid waarmee hij niet alleen door de autoriteiten maar ook door de be volking was ontvangen. Aan alles kun je merken dat niemand een wrok koestert tegen Nederland. Tijdens de wereldkampioenschappen voetbal stond iedereen, zo was mijn indruk, als een man achter Nederland. Een dergelijk enthousiasme heeft me geweldig goed gedaan. Wat de taal betreft verwacht ik geen moeilijkhe den. De ouderen spreken nog perfect Nederlands en het Maleisisch zal ik over een paar maaanden wel onder de knie hebben". De Feyenoorder zegt dat hij het aan bod nooit zou hebben geaccepteert wanneer hij louter belast was met het coachen van het nationale elftal. „Wat ik nu ga doen is fantastisch. Vooral de opleiding van trainers trekt me aan. Zij zullen zich later over de Indo nesische dorpen en steden verspreiden om het voetbal in hun land op een hoger plan te brengen. Natuurlijk zul len er niet direct resultaten te consta teren zijn, maar het feit dat het alle maal zo serieus wordt aangepakt moet op den duur vruchten afwerpen. ■^ERVIERS - Voor de tweede ■er in zijn loopbaan is de Belg idré Dierickx winnaar gewor- vaij de Waalse pijl, een J issieke wegwedstrijd voor roepsrenners in de Ardennen. 28-jarige Belg, kopman van Rokado-renstal, rekende in- slotfase af met uitsluitend Ddgenoten. op vijftig kilometer van finish in Verviers (waar ook is gestart voor de 225 kilome- attent bij de ontsnapping Merckx, Roger de Vlae- minck, Maertens en Verbeeck, zag achtereenvolgens Maertens en De Vlaeminck afvallen en wees in de sprint Merckx en- Verbeeck terug. Beste Nederlander in de Waalse pijl, die ging over een parcours met achttien niet onaanzienlijke heuvels, was Gerrie Knetemann: Hij werd zesde op 1 minuut en 51 seconden van de winnaar. Joop Zoetemelk eindigde als achtste (op 2.29) en Gerben Kar stens als elfde (op 7.02). Ondanks zijn nederlaag (de der de in vijf dagen) was Eddy Merckx toch weer de grote man in deze koers. De almachtige wielerkeizer leverde tijdens de beslissende ontsnapping de ene krachtsinspanning na de ande re, steeds op de hellingen van de Ardennen-heuvels. Maar Merckx, tot zondag (Parijs-Rou- baix) heerser in de voorjaars klassiekers, raakte zijn belagers ditmaal niet kwijt De uitslag van de Waalse pijl (Verviers-Verviers over 225 kilo meter) is: 48 bccck (Bel.) z.t., 3. Eddy Merckx (Bel.) z.t, 4. Freddy Maertens (Bel) op 1.39, 5. Jean-Pierre Danguillaume (Fra.) z.t, 6. Gerrie Knetemann (Ned.) op 1.51. 7. Bracke (Bel,) z.t., 8. Zoetemelk (Ned.) op 2.29, 9. Roger de Vlaeminck (Bel.) z.t., 10. Planc- kaert (Bel.) op 7.02, 11. Karstens (Ned.) z.t, 12. Schepmans (Bel.) z.t, 13. Demeyer (Bel.) z.t, 14. Dewitte (Bel.) z.t., 15. Hosiers (Bel.) z.t. 16. Beyssens (Bel.) z.t, 17. Huysmans (Bel) z.t, 18. Van Schil (Bel.) z.t., 19. Delcroix (Bel).) z.t, 20. Santy (Fra.)- z.t, 21. Mintjes (Bel) z.t., 22. ex ae quo: Laurent (Fra.), Kuiper (Ned.) en 47°BaiN(Nêd.) op 15.10, 50. Koken De Andr® Dierickx was na de Waalse Pijl het (Ned.) z.t, 53. Piet van katwijk middelpunt van de belangstelling. Zijn triomf verbijsterde de wielerwereld nogal. (Ned.j z.t, 55. Pijnen (Ned.) z (island weer wereldkampioen ESSELDORP Het is de rtiende maal dat de Russsen as hoogste eer opeisten. Ruim WO toeschouwers waren ge- ge van de strijd, die ijk bijzonder enerverend s- Koelbloedig vingen de het openingsoffensief (I1 psychische druk was voor de echen te zwaar. Toen de Rus stand hielden tijdens hun ste offensief werden de Tsje- n onzeker. Toch duurde het nog tot het einde., van de eerste periode voordat Petrov de we reldkampioen de leiding kon ge ven. Steeds sterker werd de druk van de Russen die kort na het begin van de tweede speeltijd door Loetsjenko uitliepen tot 2-0. Novak kon de Tsjechische ploeg tot 1-2 terug brengen. Viktor Tsjalimov zorgde in de derde periode voor de k.o. Met twee treffers binnen drie minu ten bepaalde hij de eindstand op 4-1. De uitslag van Zweden- Finland was 1-2. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De frêle linkerspits van FC Den Haag, Leen Swanenburg, is voorlopig uitgeschakeld. Geruime tijd sukkelde de Gouwenaar met rugklachten. Thans is komen vast te staan dat hij last heeft van een hernia. Getracht wordt de blessure met volkomen rust te verhelpen. Minder prettig verliep het eveneens voor Kees Storm en Joop Quellhorst, enwel inzake hun gedragingen in de uitwedstrijd van het C-elftal tegen Feyenoord. Wegens het trappen naar een tegen stander werd Storm bestraft met drie wedstrijden uitsluiting en bovendien een boete van 125,-. Joop Quellhorst kreeg een boeking voor zijn eerste minder vleiende opmerking t.a.z. van de scheids rechter en voor de daarop volgende minder gepaste taal ging hij op de bon voor 1 wedstrijd. Voorts moet hij dezelfde boete neertellen als Kees Storm. De overige straffen van de KNVB zijn: FC Den Bosch: A. Bruurmij een wedstrijd geschorst en 125 gulden boete. FC Cambuur: K. Duker twee wedstrijden geschorst, een wedstrijd voorwaar delijk (proeftijd van een jaar). FC Groningen: P. Eimers twee wedstrijden geschrost plus 150 gulden boete. FC VW: J. Hermans een wedstrijd geschorst plus 125 gulden boete. Hoewel de Russen gemakkelijker wonnen dan verwacht I Adv<*««t <wn wedstrijd ,eMho.,tpius 250 ^d.m tot. was de vreugde er niet minder spontaan om. De spelers UlS;SErKra\1"«n"v^fwid^eSlhortt,pfu,0«!nPJri8triid*l™rwaardeiiik vlogen elkaar na het slotsignaal als het ware in de armen, (proeftijd van een jaar) voorts kregen nog vijf spelers een boeking. tanning blijft j schaken ÏUWARDEN De strijd om schaakkampioenschap van Ierland blijft een aangele- iheid tussen titelhouder- otmeester Jan Timman en is Boe hm. In de gisteren ge elde tiende en voor-laatste de won Boehm In eerste zit- van de Limburgse kam- i Van der Sterren, die ken- jk nog te weinig toernooier- ing heeft om weken achter op niveau te spelen. zwoegde, met zwart lend, tegen Van Dop. Bij het reken had Timman voordeel, de tweede zitting van de ede ronde won titelhouder iman door te winnen van Dop en versloeg Vogel de bander Borm. In de slotron- zaterdag speelt Timman wit tegen Hartoch, die der- staat, en Boehm met zwart de als zevende ex aequo lasseerde Dieks. uitslagen: Schouten -Ree 1/2- Enklaar-Du Chattel 1-0, Vogel- hl 1-0, Van Dop-Timman 0-1, toch-Dieks afgebr., Boehm-vd 6, 5/6. Schouten en Vogel 5, "daar 4 1/2, 8. Dieks 4 en 1 9. Du Chattel 3 1/2, 10. 3. 11. V.d. Sterren 2 1/2, 12. Dop 2. onze sportcorres pondent) ïdhoven - De blessure Jan van Beveren valt De doelman van V werd de afgelopen idag bij het uitlopen het hoofd gewond, nvankelijk werd voor hersenschudding ge- esd. Maar dat gevaar voorbij. Van Beveren zaterdag de belangrij- wedstrijd tegen FC J[ente zeker meedoen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Omdat FC Den Haag de bekerfinale bereikte tegen FC Twente, is de compe titie vanzelfsprekend minder interessant. De uitwedstrijd te gen AZ'67 is derhalve een goede voorbereiding op het bekerge- beuren in de Kuip. De selectie onderging geen wijziging. Vul- jadin Boskov stelt zijn elftal eerst zaterdag of zondag samen. Aangenomen kan worden dat FC Den Haag het in de Kaas stad moeilijk krijgt, vooral als Dobby Vosmaer, Kees Kist en Rob Meister in hun gewone doen zijn. Bovendien beschikt AZ over een goed bezet midden veld, met Joop Wildbret, Ruud Suurendonk en Kresten Ny- gaard. Voor Ton Thie, Aad Mansveld, Simon van Vliet en Joop Korevaar zal het beslist „overwerk" worden om de be wegelijke spitsspelers uit te schakelen. Ook de strijd tussen PSV, Feyenoord en Ajax staat weer in de belangstelling. PSV heeft nog steeds een kostbare punt voorsprong op Feyenoord, terwijl Ajax twee punten te kort komt op de Eindhovenaren. Morgen speelt PSV voor eigen publiek tegen FC Twente en in de Kuip verschijnt NAC ten to nele maar op zondag daarente gen moet Ajax bij De Graaf schap op bezoek. Een week late- r: AjaxPSV in het Olympisch Stadion! Het jeugdelftal van FC Den Haag kan morgen de kam- pioensvlag nog niet uitsteken. Ook niet als de Go Ahead Eag les in het Zuiderpark verslagen wordt De Deventenaren vertoe ven op een veilige plaats in de middenmoot. Coach Rinus Loof moet twee spelers (Storm en Quellhorst) wegens schorsing missen. De aftrap: 14.30 uur. In dit duel zal Boudewijn de Geer sedert geruime tijd weer optre den. Selectie voor de uitwedstrijd tegen AZ'67: Thie, Ouwehand, Mansveld, Van Vliet Korevaar, Kila, Perazie, Jol, Ling, Van Leeuwen, Bres, Lou- werens en Lochtenbergh. Het Jeugdelftal is als volgt samenge steld: Doel: Louwerens; achter: Mon- nee, de Caluwé, Toet en Landers; midden: v.d. Wulp, Berckenkamp en Van Hijkoop; voor: Schoonder- woerd, Vreeswijk en de Geer. GADOCHA GING LIEVER NAAR HUIS ROME De rillingen lopen de Italianen nog over het lijf als zij denken aan de drieën twintigste juni van het vorige jaar. Dertigduizend tifosi wa ren er in het Neckarstadiou van Stuttgart bij toen Olym pisch kampioen Polen de ver grijzende equipe van coach Valcareggi met 21 overwon en daardoor niet Italië maar Argentinië door een beter doelsaldo naar de halve finalegroepen van het toer nooi om het wereldkampioen schap ging. Aan de vooravond van het duel Itallë-Polen met Nederland en Finland in dezelfde groep voor de strijd om de Europese titel voor lan denteams huiveren zij die erbij waren en zij die hun herinnering nog zo ver kun nen terugdraaien bij de ge dachte dat hun ploeg morgen hetzelfde kan overkomen. Italië kan zich weinig meer veroorloven na de nederlaag tegen Nederland eind vorig jaar. Het houdt zich vast aan de algemene opinie in Polen dat het team van coach Gorski niet meer van dezelfde kracht is als in West-Duitsland en er weinig hoop op een positief resultaat is. Maar de Poolse equipe bestaat wel uit dezelfde krachten, op één uitzondering na: Musial is er niet meer bij. Voor hem speelt WawrovskL Voor de rest de opzienbarende formatie uit West-Duitsland die een onverzettelijke strijd lust toonde, knap voetbal speelde en conditioneel niet kapot was te krijgen. Die con ditie vrezen de Ialianen het liaanse voetbalgemeenschap en dat is vrijwel geheel Italië kwam het onheilspellende bericht dat Roberto Bettega meest want hoewel de opvol ger van Valcareggi, de doorge winterde Fulvio Bernardini, een drastische verjonging heeft toegepast, kent men de eigen feilen maar al te goed: ronduit gezegd: liever lui dan moe Een volgestouwd Olympisch Stadion in Rome, morgenmid dag om half vier als Italië en Polen zich hebben opgemaakt voor de confrontatie, waarbij ook Nederland veel belang heeft. Fulvio Bernardini heeft zich niet kunnen opwerken tot de man in wie men blindelings vertrouwen heeft. Hem wordt kwalijk genomen dat hij er niet in is geslaagd een „vaste formatie" in elkaar te schroe ven. Algemene klacht: hij wis selt en probeert maar heeft geen hecht team en praat steeds over een opbouwperio- de van aanvoelend voetbal. Maar hij moet ons verder brengen in dit titeltoernooi. Tot grote schrik van de Ita- afgelopen zondag in de compe- titiestrijd Cagliari-Juventus zodanig was aangepakt dat hij met een ontwrichte rechter voet rondstrompelt. Juventus clubarts La Neve legde de voet onder de röntgenapparatuur en sprak: „Bettega kan tegen Polen niet spelen". Fulvio Ber- nardini's adem stokte abrupt want hij had al maanden ge droomd van een schotvaardige aanval, waarin Bettega een hoofdrol zou vervullen. Hij had in de oefenwedstrijd tegen Noorwegen „kanonnen" ge probeerd, hij was zielsgeluk kig geweest toen zijn (weer gewijzigde) formatie in het oe-' fenduel met de Verenigde Sta ten een ondermaatse ploeg die dan ook met dubbele cij fers werd verslagen het vuur uit de schoenen van zijn vedetten was gespat. Wie dan? Chiarugi (AC Milan) linkerspits of Braglia (Napoli) of de jonge Pulici (Torino). Had Bernardini eindelijk wat hij zelf noemde zijn droom- ploeg, valt Bettega af. En zowaar klinkt in Italië de roep om José Altafini, de grand old man die in het UE FA Cupduel tegen FC Twente •voor Juventus het enig doel punt maakte en afgelopen zon dag tegen Cagliari (1—1) het punt voor de La Juve redde, drie minuten voor tijd overi gens pas. Maar Altafini is er niet bij in het luxueuze Grand Hotel di Tivoli waar de selec tie verblijft Wel de Juventus- spelers Zoff, Gentile, Capello, Morini en Scirea, van wie de eerste drie zeker zullen spelen overigens niet geheel tot ge noegen van de leiding van de lijstaanvoerder die enige da-, gen later de tweede confronta tie met FC Twente moet on dergaan. Verwarring De Poolse coach Gorski had het gemakkelijker. Hij verza melde de hele equipe van West-Duitsland (op Musial na) en was klaar. Tegen Valencia werd deze week in barre weersomstandigheden nog een laatste oefenwedstrijd ge speeld (3—0 gewonnen) cn Gorski zag geen aanleiding wijzigingen aan te brengen. zijn entree bij de Franse club ijlings begon te scoren en het toeschouwersaantal deed zwel len, was wel gearriveerd in Warschau maar repte zich van het vliegveld naar zijn drieka merflat en zocht het gezel schap van vrouw en zoontje. De tegenwoordig met een mar tiale snor uitgeruste Gadocha stichtte vervolgens verwarring door zonder meer weg te blij ven bij de oefenwedstrijd en bovendien te mompelen dat hij zondag weer bij Nantes werd verwacht Nantes wilde Gadocha eerst helemaal niet afstaan maar de Poolse sport- mogendheden wezen minzaam op de clausule in het contract van Gadocha, die behelst dat de linkerspits onverwijld be schikbaar moet zijn voor Olympische Spelen, wedstrij den voor het Europees kam pioenschap en kwalificatie duels voor het wereldkam pioenschap. Aldus kwam Ga docha maar hij vertrekt direct na de wedstrijd naar Nantes. Trouwens, de gehele Poolse afvaardiging is morgenavond al weer thuis want na een ontvangst op de Poolse ambas sade in Rome gaat het gezel schap rechtstreeks naar het vliegveld. Voor alle zekerheid Gado cha heeft zich sterallures aan gemeten probeerde Gorski tegen Valencia zowel Kwiat- De inleiding tot de ne derlaag van Italië tegen Polen in West-Duitsland. Szarmach kopt raak, Fran-, cesco Morini (rechts) kan niet verhinderen dat Polen op 10 is gekomen. kowski als Bula op de linker vleugel maar dat was geen succes. En zo heeft ook Polen, als te doen gebruikelijk voor een be langrijke wedstrijd, zijn „kwestie". Het hoort erbij. Gorski, minzaam als altijd, maakt zich niet druk. Hij le pelt op: Tomaszewski, Szyma- novski, Wawrovski, 'Zmuda, Gorgon; Maszcyk, Deyna, Kas- perezak; Lato, Szarmach, Ga docha, Fulvio Bernardini? Hoofd in de handen. Hoe for meert hij zijn aanval zonder Bettega. De storm van protes ten ligt al op de loer als Italië mocht verliezen en Bernardini eventueel een falende linker spits naast Chinaglia en Ca pello heeft opgesteld. Dan zal de naam José Altafini nog harder schallen in de con treien rondom het Romeinse Olympisch stadion.' Herman van Bergem OEFENDUELS (Van onze sportredactie) Den Haag - De eerste klassers, Wilhelmus en LENS, gaan zondag oe fenwedstrijden spelen. LENS speelt thuis tegen HBS en Wilhelmus gaat naar HW toe. Om 14 urn- wordt begonnen. Kam pioen VUC rust een weekje uit. Lotto-winnaar kreeg alles DEN HAAG - Uitslag van lottq 15 Aantal deelnemers: 1.079.739. Bruto inleg: 4.198.236,- Prij- zenbedrag: 2.173.921,42. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 49.854,- ontvangen. 3e prijs: 218 winnaars, die elk bruto 1.372,- ontvangen. 4e prijs: 10.601 winnaars, die elk per ko lom 37,- ontvangen. 5e prijs: 16.492 winnaars, die elk per ko lom 24,- ontvangen. Jackpot le prijslotto 16 211.049,- Uitslag van toto no. 15 Aantal deelnemers: 264.981. Bruto inleg: 735.011,- Prijzen- bedrag: 349.130,- le prijs: geen winnaars, het be drag van de le prijs wordt in gelijke delen verdeeld over de le prijs van de volgende week en de 2e en de 3e prijs van deze week. 2e prijs: 2 winnaars, die elk «bruto 66.916,- ontvangen. 3e prijs: 82 winnaars, die elk bruto 2.057,- ontvangen. Jack pot le prijs toto nr. 16 46.550,- Voorstel van Zuiderpark DEN HAAG - De raadscommis sie voor Jeugd, Sport en Recrea tie is uitgenodigd zich uit te spreken over de wenselijkheid om de vijf in slechte staat ver kerende kleegebouwen en enige bergingsopstallen op het sport complex Zuiderpark - tweede gedeelte - te slopen en in plaats daarvan twee kleedgebouwen en een wagenloods ten behoeve van de Plantsoenendienst te bouwen. De kosten worden ge raamd op 743.000 gulden. DEVENTER - De competitielei der van de KNVB, Jan Huij- bregts, heeft het bestuur van de Deventer Eredivisieclub Ge .Ahead Eagles laten weten, dat er bezwaren bestaan tegen de op zaterdagavond 3 mei te spe len competitiewedstrijd Go Ahead Eagles-Wageningen. De KNVB heeft de club meege deeld, dat deze wedstrijd niet op zaterdag, maar op zondag moet worden gespeeld. Dit in verband met een goed verloop van de competitie. Dick van Öijk naar Roda JC? (Van onze sportcorrespondent) Kerkrade - Door het vertrek van Bish naar Berchem Sport in België zoekt Roda JC naar een aanvalsleider. Hoewel manager Hans Cörver niets wil bevesti gen doen berichten de ronde dat Roda in onderhandeling is met Dick van Dijk, die vrijkomt bij het Spaanse Murcia. Ook FC Amsterdam heeft interesse in hem. Jos Dijkstra heeft bij Ro da JC zijn contract met een jaaf verlengd. Den Haag "Het district West III van de Nederlandse Kath olieke Gymnastiek Bond orga niseert zondag 20 april in de sporthal Steenwijklaan de kam pioenschappen toestel turnen. Bij de dames - titel per toestel - wordt gewerkt aan brug onge lijk, evenwichtsbalk, paard-, sprong en lange mat. De heren komen uit aan de brug. District West 111 omvat Den Haag, Leiden en het Westland. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur en zijn omstreeks 17 uur geëindigd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13