Slimme moeders strijken neer bij •Jk fAGENINGEN DEED tIETS BIJZONDERS Jan Vedder: Laat 'f tegen Twente maar 8-0worden.. J DE CRUYFF VAN HET ZATERDAGVOETBAL HONDENBELASTING de koning ENSDAG 16 APRIL 1975 LEIDSE COURANT onze sportcorrespondent) jENINGEN Voor yeede maal sinds de :ring van het betaald jal in Nederland Wageningen de hal- nale van de strijd om CNVB-beker bereikt, toeval wil dat de gbewoners" evenals jaar geleden tegen Den Haag in het Iperk treden. „We jen vijftig misschien tig procent kans om "inale te bereiken", Frits Korbach, de er van de Zuid-Ve- e formatie. ach neemt de halve finale- geheel volgens zijn ge- nuchter op. Wagenin- ieeft ook geen bijzondere egelen getroffen om opti- voorbereid aan de start te De selectiegroep heeft vandaag slechts terugge- de Lage Vuursche. jroberen gewoon een ont- sfeertje te scheppen, inkele uren voor de wed- gaan we weer aan voet- denken", vertelde Kor- gisteren. fenmeester van de eredivi- butant bekijkt de wijze oorbereiding van FC Den ietwat geringschattend, de video-opnamen die de uit de residentie zondag te van de wedstrijd Wage n—FC Amsterdam, laat hij „Misschien moet Den nog enige routine opdoen video-recorder. Van logen ze aanrommelen. Ge- heb ik die apparatuur nodig; mijn ogen zijn nog bekeek Korbach zaterdag- de wedstrijd FC Den -Haarlem. „Veel wijzer er niet van geworden, het was een slaapverwek- vertoning. De spelers van Haag verzaakten daar hun plicht te doen door het aliter beduidend zwakkere lem niet te kloppen. Deze kunnen in de slotfase van jmpetitie toch een belang- rol spelen", aldus Korba- lonlijk wenst hij beker en letitie volkomen van elkaar eiden te zien. Tot zondag wedstrijd van vanavond in lectie van Wageningen niet nderwerp van gesprek ge- Daarom wenst hij ook |e geloven dat bij de recen- lerlaag tegen FC Amster- let cuptreffen een rol heeft I. igen heeft betere kansen te bereiken dan drie ileden, toen het als eerste :lub ook in Utrecht met FC Den Haag verloor. raar komt Wageningen als underdog uit de Frits Korbach.niet veel wijzer geworden. startblokken, maar in het lopen de seizoen bewees de groen-wit- te brigade over meer inhoud te' beschikken dan menigeen had verwacht. Niet alleen op sportief terrein boekte Wageningen vooruit gang. Na de promotie naar de eredivisie (via het door zijn voorzitter De Wit ontworpen periode-systeem) kreeg de in hoge financiële nood verkeren de club van verschillende kan ten de helpende hand toegesto ken. De gemeente toonde een grotere bereidheid dan ooit de nodige kredieten te verstrekken, terwijl een groep begunstigers zich ver enigde in de club van 100. Die club van 100 verzette in enkele maanden tijd veel opbouwend werk. Niet alleen luisterde deze stichting het voetbalgebeuren op de Wageningse berg op met een dropping van parachutisten, interessante voorwedstrijden en diverse muziekgezelschappen, tevens werd via een groots op gezette loterij de basis gelegd voor een nieuwe staantribune in het voor eredivisiebegrippen ar metierige voetbalstadion. Tij dens de wedstrijd tegen Feije- noord over twee weken wordt de onderbouw van de tribune in gebruik genomen, waarna twee maanden' later de overkapping gereed komt. Bovenaan op het verlanglijstje van Wageningen staan dan nog de realisatie van een lichtinstallatie en de bouw van een nieuwe, comfortabele cantine. Een kleine doch riante bestuurskamer en een fraai in gericht spelershonk konden on langs al in gebruik worden ge nomen. Wageningen gaat van het standpunt uit, dat alleen met een goede accommodatie hand having in de eredivisie op lange re termijn mogelijk is. Nu de vooruitzichten op een tweede eredivisiejaar redelijk zijn, wil Wageningen ook in de bekerstrijd proberen zijn naam te vestigen. Na de eliminatie van achtereenvolgens PEC Zwolle, PSV en Heracles staat Wagenin gen voor de volgende hindernis Hoewel Frits Korbach geen en kele tegenstander vreest, ziet hij met enige zorg de eerste tien minuten van de wedstrijd tegen FC Den Haag tegemoet. „Ik ben bang dat ze ons in die periode met provocerende acties uit de tent proberen te lokken. Als on ze spelers zich weten te beheer sen, hebben we een goede kans de finale te bereiken. Dat bete kent echter niet dat we or doetjes zullen opstellen", aldus Wageningen's strijdbare oefen- meester. FC Den Haag is dus gewaar schuwd! Deventer uitverkocht (Van onze verslaggever) DEVENTER Duizen den voetballiefhebbers zullen vanavond teleur gesteld naar de TV-beel- den van Studio Sport kijken want ze zouden graag bij de wedstrijd de Adelaarshorst' aanwezig hebben willen zijn. Voor wie de wachttijd tot half elf, wanneer het Deventer voetbalspektakel in het beeld komt, te lang duurt, bestaat er gelegenheid om vanaf negen uur de eerste helft van de wedstrijd toch op de televisie len. Ad van Weezenbeek, ecu bekende horecaman uit Deventer, heeft in samenwerk ing met FC Twente en IJssel- meervogels voor een primeur gezorgd. Met de video-apparatuur van Go Ahead Eagles, waarmee el ke competitiewedstrijd van de Deventer eredivisieclub wordt opgenomen om later door de trainer nog eens te worden afgedraaid, mag Ad van Wee zenbeek en zijn technische staf opnamen maken van de gehele wedstrijd. Onmiddellijk na de eerste helft zal een speciale koerier met de videoband naar bar Saint Tropez gaan, waar het aanwezige publiek, dat gratis toegang heeft, de wed strijd toch kan volgen. Voor voetballiefhebbers, die teleur gesteld voor de hekken van de Adelaarshorst zouden moeten staan, dus een unieke gelegen heid om het voetbalspektakel toch mee te maken. Ook de tweede helft zal via het geslo ten TV-circuit in Saint Tropez te volgen zijn. Initiatiefnemer Ad van Weezenbeek heeft van de drie betrokken clubs toe stemming gekregen maar moest aan FC Twente wel de garantie geven dat de video banden onmiddellijk na de "uitzending" geretourneerd zouden worden. Go Ahead Eagles-manager Peter Stephan moet van zijn Enschedese col lega Guy Defaix de banden schoon wassen. FC Twente wil daarmee voorkomen, dat de videobanden in handen zou den kunnen komen van de Ita liaanse tegenstander in de UE- FA-cup competitie, Juventus. Jan Vedder: „Weet je wat we totnogtoe hebben gekregen? Een bosje bloemen, een fles sherry en een stuk vlees". Van onze sportredactie SPAKENBURG Zaterdag middag, rond de klok van zes sen, is de gezellige bestuurs kamer van IJsselmeervogels overbevolkt. Spelers, bestuur sleden, en trainer Pier Steven aart, maken grappen, dollen maar wat aan en aan niets is te merken dat de Spakenburg- se cupfighter eerder die mid dag met 1-0 heeft verloren van SHO. De pilsjes worden geheven, en als het gelach even gestopt is, constateert Pier Stevenaart luid: „Jon gens, ik heb jullie nog nooit zo vrolijk gezien na een neder laag". Een beetje terzijde merkt Jan Vedder dan op: „Het is vanmiddag inderdaad enorm slecht gegaan, het was zelfs onze slechtste wedstrijd van dit seizoen. Ik heb geen moment FC Twente in mijn achterhoofd gehad, maar dat ik slecht speelde, kwam om dat ik niet helemaal fit was. Ik dacht toch echt wel dat ik stukken beter kan". Dat laatste klopt zonder meer, want Jan Vedder is niet voor niets opgenomen in de natio nale amateurploeg, waarmee hij vorige week nog in actie kwam tegen Luxemburg. „Dat was me ook wat moois daar", herinnert hij zich. „In een of andere Luxemburgse krant had een heel stuk gestaan over IJsselmeervogels en Jantje Vedder, in het Frans. Ik be greep er niet alles van, maar het was niet al te best voor me. Niet dat ze slecht over mij of mijn club schreven, maar iedereen daar wist al wel wie Jantje Vedder was. En als ik dan de bal kreeg was het pats, en daar lag ik". Een ander bewijs voor de capaciteiten van Jan Vedder, net 28 jaar geworden en al twaalf seizoe nen zonder onderbreking in de hoofdmacht van „de vogels", is wel de bijnaam die hem door fervente fans werd gege ven: de Cruyff van het zater dagvoetbal. Maar dat wil hij nog even recht zetten: „Ja, zo noemen ze me wel, maar daar klopt niks Van. Ik wou dat ik maar een kwart van Cruyffs capaciteiten had, dan zou ik al meer dan tevreden zijn". Meteen neemt Jan Vedder het duel van vanavond onder de loep. „Als we maar niet af gaan tegen FC Twente, is het voor mij allang goed. Volen- dam verloor in Enschede voor de beker met 4-0, laat het nou bij ons dan maar 8-0 worden en dan ben ik nog tevreden. Het is toch gewoon fantastisch wat we nu bereikt hebben? Donderdag zal er wel in alle kranten staan: de droom van i IJsselmeervogels is voorbij. Maar dat interesseert me niets. Het is zo al mooi genoeg ge weest Het is me toch even wat, wij als amateurclub in de halve finale....". Wij zijn rasechte amateurs. Weet wat wij tot nu toe gekre gen hebben na de overwinnin gen? Een bosje bloemen, een fles sherry en een stuk vlees. O ja, en een rookstandaard, die werd ons na de wedstrijd tegen FC Amersfoort aange boden door onze supporters club. Meer hebben we echt niet gekregen, eerlijk niet. An ders durfde ik het echt wel te zeggen". Toch had Jan Vedder in de loop der jaren zijn portemon- naie wel degelijk kunnen spek ken. Diverse profclubs klopten tevergeefs bij hem aan en trachtten zijn capaciteiten voor klinkende munt te kopen. „Van vier clubs uit het betaal de voetbal heb ik een aanbie ding gehad". Meer wil Jan Vedder over dit onderwerp niet kwijt Wel grijpt hij naar zijn binnenzak om een foto tevoorschijn te halen van zijn vrouw. „Zij is de enige spelers vrouw in klederdracht. Daar ben ik trots op, het is de mooiste van Nederland. Weet je dat mijn vrouw nog veel fanatieker is wat betreft het voetballen dan ik? Als die zelf zou spelen gaf ik haar maar één wedstrijd gemeester en Wethouders van Leiden vestigen de aandacht op dat ingevolge de bepalingen van Verordening hondenbelasting ieder, die onder ke titel ook een hond bezit, in bewaring of onder toezicht heeft, belastingplichtig is en verplicht •X het doen van aangifte en wel binnen 14 dagen, it men houder van een hond is geworden dan na vestiging in de gemeente, uders van een of'meer honden, die zich nog niet belastingplichtige hebben aangemeld, worden nog in de gelegenheid gesteld binnen 14 dagen de datum van deze bekendmaking aangifte te m. De hiervoor benodigde formulieren zijn ver ghaar ten Stadhuize, afdeling Belastingen, eerste dieping, kamer 117. niet of niet-behoorlijk nakomen van deze ver- chting is strafbaar. lien bij contróle blijkt, dat verzuimd is aangifte doen zal, indien daardoor een aanslag in de ndenbelasting ten onrechte is achterwege geble- bovendien de belasting, verhoogd met het sevoud daarvan, worden nagevorderd, arlneer men ophoudt houder van een hond te zijn, ïen verzocht daarvan eveneens mededeling doen. daar dit in sommige gevallen aanleiding kan de opgelegde aanslag te verminderen en de entueel te veel betaalde belasting te restitueren. Leiden. 16 april 1975. Mevr. W. L.-v. K. te B. "Ik had twee redenen om die kamer boven te rhuren. Ik kon het geld best gebruiken en ik vond 'I een beetje gezellig ook. Ik zette éen kleine advertentie in zo'n leciale rubriek van de krant. De telefoon stond niet stil. Eén dame leek mij het geschiktst voor de r en voor mij. Ik ben erg benieuwd. En als het niet lukt zet ik gewoon nog een 'vertentie. Want dat werkt el dagblad Is uw zekerste kontaktadre9. Voordelig nieuws van C&A: Cfioi U tbcA \tox/lcte£bje\! =L0v Rolkol-kabelvest, zware acrylkwaliteit in stoere jongenskleuren. 98-116|Q_128-M0|2_152-17C-|/|_ Herderinnetjes-vest met heerlijk warme capuchon. Acryl, gebreid in dikke ribbels. 98-llG 128-140 YJ_ 152-164 |(J_ Versierd T-shirt met kleurig geborduurde pofmouwtjes. 98-116 tj_ 128-140 g_ 152-164 Tijger-T-shirt, vóór en achterkant bedrukt. 98-116 GEMEENTE WARMOND Burgemeester en wet houders van Warmond maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van de artike len 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8 der Woningwet, bouwvergunning te ver lenen aan: de heer J. A. M. Ver- sluijs, Sweilandstraat 13, Warmond voor het ver groten van de keuken van de door hem be woonde woning op het pereeel kadastraal be kend gemeente War mond, sectie D nr. 2570, plaatselijk gemerkt Swei landstraat 13. De desbetreffende stuk ken liggen met ingang van 17 april ter gemeen tesecretarie voor een Ie der ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij hun college tegen de voorgenomen verlening der bouwvergunning be zwaren indienen. Burgemeester en wet houders van Warmond. de burgemeester, W. F. de Vreeze de secretaris, C. Zoetemelk. HEEFT U IETS TE KOOP? PLAATS EEN TELEFOONTJE! UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Leiden «dAsu

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17