Volkstoneel met een lach en een traan UITGAAN BANDAG 14 APRIL 1975 - LEIDSE COURANT 'oensdag opent le Zuidhollandse leeênbeurs in de Jroenoordhal iden Woensdag a.s. opent eerste Zuidhollandse tnbeurs voor vrijetijdsbe- „Vrije Tijd" haar ili lorten. Om 18.30 uur zal op ïiti sfeervolle terras in het 'Vldden van de Groenoordhal I?j wethouder van Economi se Aangelegenheden van ;iden, de heer M. van Aken, nsportieve" wijze de beurs Bficiëel openen, waarna men Kde gelegenheid zal zijn om dagen lang duizend-en-één >eën °P doen voor de 81 ssieve en actieve vrijetijds- Tl steding. 3 leze beurs richt zich bewust het gehele gezin. Voor de ui nderen is er gratis ponyrij- 5ciin. De Fa. Arie van der Pan- 1,1 uit Alphen zorgt voor een orme collectie speelgoed als schommelcombinaties, yembaden, tennistafels, skel- rs en verschillende soorten m telgoed speciaal voor in de in. Op het middenterrein is ast het terras zal een klein m ikje „Leidse Veemarkt" orden geprojecteerd. Ook zal )eier alles op het gebied van ]i« larden te krijgen zijn. Èow, verzorgd door de Fa. Ooy uit Leiden. Zowel 's lags als 's avonds zal men ier vrijetijdskleding gepre- III nteerd krijgen. Er is een )n eur van materialen voor de rouw die zelf het interieur no haar woning wil ver- Baien. Decoratieve vloer- en andbekleding enz. Ideeën #r het zelf vervaardigen van Ktiden, kleding, bloemschik- In, tingieten, bedrukken van fc/Zen enz. 'oor de man is er een origine- castingbaan waarop onder uspiciën van de H. H. C. wed- rijden worden gehouden oor het publiek, waarbij een 81 rachtige visboot, beschikbaar steld door het beurscomité, winnen is. Doe-het-zelf ap- ratuur, boren, bankschroe- n, verf en behangprodukten, 81 irmetselsteen, afspeelappa- luur, video, broeikassen, Ifbouw schuren en prieél- b, zonwering en rolluiken, slechts een greep uit de jkheden die de man in- Difa. Vlaanderen zorgt de m2 tuin voor een primeur Nederland. Een nieuw type sllbouw tuinschuur, geïmpor teerd uit Engeland en voor de eerste maal op een Nederland- le beurs. Leidse Bond van Amateur- 8 linders verzorgt naast de pro- i ïssionele tuin een eigen ama- r- iurtuin, waarover men alle d uinliefhebbers de nodige in- chtingen kan verschaffen, eel variatie is er ook in de ratersportsector, kleine en rate motorboten en zeiljacht- sterk uiteenlopende irijsklassen, en een opper- kte van 1Ó00 m2 met alles het gebied van carava 0 ampingsport. Op deze spor- ieve beurs zullen ook de portclubs uit Leiden niet ont- J" reken Vanuit hun eigen |j lands zullen zij de bezoeker 11e inlichtingen verstrekken hun tak van sport, de osten en de mogelijkheden. )e beurstijden zijn: Woensdag 6 april van 19.00 22.30 londerdag, vrijdag en zater dag 19 april van 13.00 18.00 19.00—22.30 uu londag 20 april 1975 1—18.00 uur, waarna met tende krachten de gehele iroenoordhal ontruimd moet worden, hetgeen tot diep i nacht zal duren, want om 05.00 staan de eerste koeien te [ringen voor de Leidse narkt. Conny v. d. Meijden springt als eerste in het water. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Conny van der Mey- den (15) uit Voorschoten sprong zaterdagmorgen klokslag 7 uur als eerste het Leidse zwembad De Vliet aan de Voorschoterweg in. Zij werd al gauw gevolgd door andere zwemmers. Ook de andere zwembaden rond Leiden openen spoedig hun poorten. Het zwembad Poelmeer in Oegstgeest is overigens al veer tien dagen open. Veel bezoekers heeft het overigens nog niet ge had. Daarvoor was het de afge lopen weken nog te koud. Van e r verslaggevers De heer Van Aken (rechts) helpt bij het aanbrengen van de naam. Leiden Onder overweldigen de belangstelling is zaterdag middag het speelterreintje op het Lopsenplein in de Trans- vaalbuurt in gebruik genomen. De officiële opening werd ver richt door loco-burgemeester M. van Aken. Hij hielp mee een plank met de naam „Kleuter land", te bevestigen aan een stel palen. De naam is bedacht door Freddy Turenhout, die daarvoor de hoofdprijs kreeg: een paar stelten, 'een T-shirt met „Klau- terland" erop, en een bezoekje aan de heer Van Aken. In een toespraakje prees „loco" Van Aken de goede samenwerking tussen de gemeente en de buurt bewoners bij het maken van de reconstructieplannen voor het Lopsenplein. Goeie ouwe tijd-revue van Leidse 65-plussers: LEIDEN „Het doek gaat nu open, hatsekiedee. Denk erom: vóór jullie zit een zaal met 450 man. Probeer goed te articuleren; overdreven goed. Hou het contact met die zaal, straks hebben jullie geen tekst meer in je handen. En denk aan „'Jonge lenteliefde", hè; maak geen zeekoe van die melodie". Deze directieven zijn afkomstig van Hein Snijders (22), die namens Project '75 een vitaal deel van de manifestaties-naar-buiten van de 400-jarige universiteitsviering, volgende maand, in handen heeft. Hij regisseert zowat 80 65-plussers, die samen gedurende twee voorstellingen (op 20 en 22 mei) in de Burchtzaal hun eigen revue „De goeie ouwe tijd" op de planken gaan zetten. De goeie-ouwe-tijd-revue heeft heel wat voeten in de aarde. Wekenlang is men bezig geweest tijdens audities om de kwanti teit en kwaliteit van de deelne- ARP-Lisse keurt CD A-statuten goed Lisse De Anti Revolutionaire Partij heeft onlangs de statu ten van het Christen Democra tisch Appel goedgekeurd. Het raadslid Harry Smith betoogde dat er op plaatselijk niveau vele punten van overeenkomst zijn tussen de KVP en de PCG. maar dat een aantal qspecten nog bespreekbaar moeten wor den gemaakt orn tot een vrucht bare samenwerking te komen. De leden van de ARP waren het erover eens dat de plaatselijke CDA op bestuurlijk niv«au moet beginnen. De hee,r Smith had kritiek op de alternatieve tracés van de Schiphollijn. Hij stelde dat de problemen van Sassenheim in de nieuwe tracés geheel afge wenteld zijn op Lisse. Een hooggelegen spoorlijn zal de Lisser PoeOpolder ten noorden van de derde Poellaan doorsnij den en de rijksweg oversteken. Hij vroeg zich af of de betrok kenen zich wel realiseerden wat dit voor gevolgen heeft voor hun werk- en woonomge ving. Duitse onderneming vestigt zich in Sassenheim Van oneze correspondent Safesenheim ADS Anker Data System, een dochter-onderne- rniing van de Aiïker Wsrke AG uit Duitsland, nam onlangs een kantoorgebouw aan de Menne- iweg in gebruik. Het gebouw wérd vroeger gebruikt door „Hygia". Burgemeester Kret zei fn jjjn openingswoord ondermeer, dat thij erg blij was met' een vesti* gjng van het bedrijf in Sassen-, theid. Directeur Huyvenaar deel de mede djat het bedrijf mee z>L weriten aan de totstandkoming van een kinderboerderij in de gemeente. Daarna werd het ge heel'verböuwde pand bezichtigd. menden op te voeren. De rijpere dames (ruim 70) en heren (am per 8) hebben zich verenigd bin nen vier dienstencentra, die van Noord, de Kooi, Mors en Tuin- stadwijk. Hein Snijders, die via „Triolering" en het „Professo rencabaret" bijna professioneel van wanten weet, is voor de revue vijf keer in de week in touw. Daartussendoor doet hij „iets" aan zijn economie-exa men, dat hij over een week of twee moet afleggen. „Onbegrij pelijk", vindt mevrouw M. Keij (leidster van de Sleutels, mu ziekgroep van gehandicapten), die een van de hoofdrollen in de revue vervult: „Hein is het ge duld zelf; hij blijft rustig". Want het is lang niet eenvoudig voor iedere 65-plusser, die teksten al zijn ze niet erg lang er goed ingeheid te krijgen. Het is blijven pompen. en Schav In het dienstencentrum aan de Van Hogendorpstraat ging het er vrijdagmorgen weer flink aan toe. Een stuk of wat „ac teurs-solisten" stonden en zaten een paar uur lang te schaven aan hun revue-bijdrage. Hein bediende een band-recordertje met Zwakke capaciteiten, ter on dersteuning van de zang. Het ging best. Student Snijder heeft de hele zaak in de vingers. Hij maakte de verbindende teksten en zorgde voor de mise-en-sce- ne. „Die goeie ouwe tijd" heeft eigenlijk geen verhaal, het is Repetitie voor 65+-revue „De Oude Tijd", rechts regisseur Hein Snijders, links aan tafel Don Juan (de heer Singerling) met "z'n maagd" mevr. Keij. Bokaal voor kampioenen tafeltennis Van onze correspondent Haïerswoude De zusjes Wilma en Brigitte Kooter en Bettine Vriesekoop, die vorige week de landstitel tafeltennis bij de meisjes-junioren voor zich op eisten, recepieerden dit week einde in het Hazerswoudse Mi- chelshuis. Betty Bastiaanse, voorzitter van de landelijke jeugdcommissie van de NTTB en tevens jeugd commissaris in het hoofdbestuur van deze bond, overhandigde een fraaie bokaal. een aaneenschakeling van sce nes die de mensen van de twin tiger en dertiger jaren erg zullen aanspreken. Ik voel dit allemaal wel aan, al ben ik er zelf niet bijgeweest, destijds. Zie je, als student krijgt je nooit te maken met „dit Leiden". „Noord" was hooguit een begrip voor me. Ik vind dit werk fantastisch, die bejaarden hier zijn erg dank baar. Daaruit put ik de moed om gewoon verder te gaan". Wat Hein Snijders een beetje heeft dwarsgezeten, was de be langstelling van de mannen. „Ik heb nu een stel heel goeie, maar het heeft me wel moeite gekost. Die kerels zitten de hele dag te kaarten en de vrouwen doen het werk hier. Eigenlijk laten die mannen je gewoon voor joker staan". „Noord" vormt wat dit betreft een uitzondering; er zit ten een paar „sterren" bij, die wekelijks twee keer door Hein onder handen worden genomen tijdens de „momentopnamen" in het dienstencentrum. Er is zelfs een eigen „componist" bij, de heer A. Singerling, die onder meer een eigen clublied dichtte en toonzette dat op het einde van de revue als een „nationale" hymne ten gehore zal worden gebracht. Enthousiasme groeit Het enthousiasme voor de 65+- revue blijft bestaan en groeit nog steeds. Niet tegen de ver drukking in, want er wordt ruimte genoeg gegeven om het zangspel tot een stedelijk succes te maken. Tot genoegen van de medewerkenden voor de meesten van wie dit optreden de eerste openbare rol voor het voetlicht zal zijn en ten ple- ziere van de honderden die dit alles komen zien en horen. Het hele stramien van de revue is opgebouwd rond een aantal „evergreens" uit de oude doos. Of die ouwe tijd een erg „goeie" is geweest, wordt in het midden gelaten. Er is sprake van een wasvrouw met wringer, van een man met een buikorgeltje met „apie", bedelaars als stakkers, een soldaat die getekend heeft voor de Oost. Niettemin wordt het een bijzon der aantrekkelijke ontspanning, die over een maand in de Burchtzaal onder leiding van Benjamin Ashkenasy van het Leidse Studenten Kamerorkest (Lesko) tot klinken wordt ge bracht: „Heel ons menselijk le ven is een bal masqué, soms is het vreugde, meest is het smart", zingt dan het Eerste Leidse Bejaarden- en Minder Bejaardenkoor, dat het morgen rood al weer in het verschiet ziet „als na het bal de gasten .veel zachter graag, en heel rustig) joelend zijn heenge gaan". Dat koor hoorden we een avond tevoren in het LAK-thea- ter: heel gevoelig..er werden tranen weggewist, ,,'s nacht na het bal". Weemoed die wordt vergeten in de bijna dolle pret van „Zoek de zon op, het is zo fijn", maar waar je maar liever uit moet blijven als je boter op je hoofd hebt. ,,De maagd" Mevrouw Leij Keij het als „de maagd" met meneer Singerling, die als koloniaal de Don Juan moet uithangen, best naar de zin, bij een bakje koffie: „Hij wil me maar niet verleiden", klaagt ze even in onze richting; „hij durft niet", aldus de „maagd" (volgens het sterre- beeld). Maar die verleiding komt nog wel, weten wij; in het ver loop van de scène..Had je me maar, met een knakie erbij: ie dereen krijgt straks die schok van herkenning. Daar zit deze revue vol mee: al die schokken rond Koffie, koffie, Daisy Bell, O Suzanna, wat is het leven mooi, kom, Caroline, kom. Nou Tabé dan, Zandvoort bij de zee, „Daar bij die molen" en nog veel meer. Allemaal goed aan elkaar gezet in bonte beelden en in oude, herleefd akkoorden. Behalve dan „Haidewietska, vooruit geef gas", „want", zo zei men hier en daar, „dat zongen de Duitsers toen ze hier waren. „Herr Kapitan", zongen ze toen, en daar hebben sommige 65- plussers nog wel moeite mee.- Het is nu geworden „Naar de bollen", ofschoon de Duitsers dat tegenwoordig óók doen, maar daar hebben we niet zo erg veel last mee. En ook het „Reisje langs de Rijn, Rijn, Rijn" heeft de oorlogsherinne ringen overleefd. Hein Snijders is bij dit alles een jongen, die de waakvlam van zijn bezieling laat branden,' een paar uur lang; en steeds floept de brander van zijn inspiratie weer aan. De „oudjes" (nou, nou, de jeugd kan nog heel wat van ze leren) hangen aan zijn lippen. Zonder Hein geen eigen revue en zonder de koristen en solisten van de dienstencentra geen Hein, want hij gaat voor deze mensen door het vuur. Charmant en aanstekelijk blijft hij „doordrammen", hij heeft er alle begrip voor.dat je op deze leeftijd minder snel kunt bevat ten dan wanneer je nog aan het begin staat „Al was ik een matrozenschar- rel", zingen de grootmoeders van Noord en de Kooi, en ze kijken er ondeugend bij. Dit wordt volkstoneel van het zui verste water. Nu nog récht van af het tekstblad, over een goeie maand (zo vertrouwt Hein Snij ders) direct uit het hart: goed voor een avond en middag met een lach en een traan, in de Burchtzaal. Ton Pieters. In en rond Leiden Maandag 14 april Rijksherbarium. Schelpenkade 6 Le- ing door de heer J. Quint over een )cht naar Teneriffe; aanvang 20.00 uur. Olnadag 15 april Museum voor Volkenkunde. Steenstraat film „Het beloofde land"; aanvang 20.00 uur. Bioscopen Kinderm: Laurel an Hardy en de zf- geunerprinses. za. en wo.. 14.30 uur. zo. 14.00 en 16.15 uur. Nachtv.: 2001 A Space Odaaey 18 Ir. 4 vr. en za. 23.30 uur. Udo: Steenstraat 39 tel. 24130 „Keetje Tippel" 18 |r. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondags 14.30, 16.4S, 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel 33210 1001 nacht. 18 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zondags: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. TRIANON: Breestraat 31. tel. 23875, „Rooie Slen" 14 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. zondags 14.30, 16.30 en 19.00 en 21.15 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „De Klokkenluider van de Notre Oa- me", 14 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. 4.30 uur (Walt Disney). Exposities Drukkerij De Bink: Rooseveftstraat 3, Lelden. Dagelijks geopend van negen tot vijl uur. behalve op zaterdag en zondag. Tot 30 april foto-expostie van Qalerle Heuff: Hoflaan 7. Wassenaar, tel. 01751-12185. dl t/m za 10-17 uur. di ook 20-22 'uur. t/m 26/4. Theo v.d. Horst met schilderijen en tekeningen. Peter v.d. Meer met bronsplastieken. Atelier "De Scherf: Nassau laan 41. Oegstgeest. tel. 50220. ma t/m za 9-18 uur, zondag's gesloten. Ans v.d. Heide- Kort met een tentoonstelling van eigen werk. n.l. glasbuigen. Stedelijk Museum "De Lekenhel": Ou de Singel 28-32. tal. 44044. ma t/m za 10-17 uur. zondag s van 13-17 uur. Tot 20/4 een tentoonstelling van Aad van Houwelingen met tekeningen en zeef drukken. Galerie v.d. VWst: Botermarkt 3. tel. 22806. di t/m za 10-17 uur. do tot 21 uur. In de maand april Ab Steenvoorden met tekeningen en schilderijen. Rijksmuseum voer Volkenkunde: Steenstraat 1. tel. 32641. ma t/m za 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot 10/4 de Canadees reizende tentoonstelling die een beeld geeft van' het leven in de poolgebieden met als titel: „Circumpolar Community" met an tieke kajaks e.a. Galerie 1 Hoeks bij de Pomp: Dorps straat 38. Warmond, tel. 01711-3501 ma t/m za 10-17 en dl ook van 20-22 uur, Tot en met 15/4 exposeert Hans van Arkeveld met expressionistische schil derijen en Liesbeth van Esveld-Manssen met keramiek. Atelier van Rlen v.d. Naf: Jaagpad hoek Bruggeetraat. 26/4 van 14.00-17.00 uur en 27/4 van 14.00-17.00 uur. 26/4 en 27/4 een tentoonstelling van wand- laopen en macrame' gemaakt op de ursussen K O afdeling Leiderdori Hulpverlening Telefonisch Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koombrugsteeg 7. tel. 54171, spreekuren maandag van 11.30-14.00 uur en donderdagavond van 19 00-21.00 uur. Apotheekdienat: Blanken. Hogewoerd Burgerlijke stand Ronk zn v. P. A M. Balemans J. Krijgsman, Johannes Albertus ijgsman —AT Maagdelljn, Anna N. van Kan, Frederlk Hendrik Johi v. J. van Panhuis G. Huiberts, Huig zn v. W. Rovers J. W. Haze Walter zn. v. F. de Bruljn W. Wage- maker, Dirk zn v. C. M. Altermann u. Buachmeyer. Overleden: A. J. Lamers geb 2 jan. Inbraken Vit een woning aan de Maresin- werd in de nacht van vrij- fog op zaterdag een bankbiljet Wi duizend gulden ontvreemd. De dieven kwamen binnen door kt forceren van de keuken- kur. De bewoners waren op kt moment van de in baak niet thuis. het verbreken van een ruit ijn inbrekers bij een benzines- ation aan de Hoge Rijndijk bin- 'engekomen. Er wordt tweehon- derdvijftig gulden vermist en "at sigaretten en snoep. Enkele gereedschappen ter kaarde van zeshonderdzevenen- «ventig gulden werden in de "acht van vrijdag op zaterdag lestolen uit een bouwkeet aan Ie Julianastraat. De inbrekers Warnen binnen door het ver beken van de deur. Hen gouden halskettinkje en en kele antieke spullen ter waarde Van achthonderd gulden zijn za terdagmiddag ontvreemd uit tei woning aan de Suriname- toaat. De deur werd gefor ceerd. De bewoners waren op moment van de inbraak af wezig, Onder redactié van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 ts't.17. MSG Leerlingen van de afdelingen electrotechniek en bouwkunde van het Koninklijk Genootschap M.S.G. maakten afgelopen week een vijfdaags reisje naar Enge land. Na een bezoek aan Brugge ging het vanuit Calais met de Hoovercraft richting Albion, waar Londen, Oxford en Can terbury werden aangedaan. Het Sciencemuseum, de musical John, Paul, George, Ringo and Bert, vormden de hoogtepunten van het verblijf in de Engelse hoofdstad. In Canterbury be zichtigden de MSG-ers de eeu wenoude kathedraal. Ziekentriduüm Het jaarlijkse ziekentriduüm, dat in vroeger jaren in de Josef- kerk aan de Leidse Herensingel werd gehouden, zal dit jaar we derom plaats hebben in de Christus Dienaarkerk in Zoeter- woude en wel op 13-14 en 15 mei a.s. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar in iedere paro chie en bij mevrouw G. H. Bos, Lammenschansweg 3 Leiden. Tel. 071-33474. Geuzenloop In het kader van de viering van het vierhonderdjarig bestaan van de Leidse Universiteit, orga niseert de Leidse Universitaire Sportraad in samenwerking met de Leidse atletiekverenigingen de zogenaamde Geuzenloop die maandag 19 mei (Tweede Pink sterdag) in de namiddag zal worden gehouden. Met deze Geuzenloop zal de zegetocht van de Geuzen in oktober 1574 wor den herdacht Deze resulteerde uiteindelijk in het ontzet van Leiden en de stichting van de Leidse Universiteit. De Geuzenloop is een prestatie loop in estafettevorm, die de lopers en loopsters zoveel moge lijk langs de oorspronkelijke route van de Geuzen voert. De startplaats is op het Raadhuis plein te Pijnacker (15.00 uur), men loopt daarna via Zoeter- meer, Benthuizen en Zoeterwou- de naar Leiden, alwaar om streeks kwart over vier de finish voor het stadhuis in de Bree- straat zal zijn. In de Breestraat zullen die dag zoals bekend di verse festiviteiten in het kader van het eeuwfeest plaatsvinden. Het traject Pijnacker-Leiden (vierentwintig kilometer) zal af gelegd worden door zes lopers(s- ters) per team, dat wil zeggen dat iedere loper(ster) vier kilo meter voor zijn of haar reke ning neemt. De organisatoren zullen ervoor zorgdragen, dat de deelnemers (sters) met bussen naar de start en de wisselpunten worden vervoerd en na afloop van het gelopen traject weer in Leiden zullen worden terugge bracht, alwaar iedere deelnemer een herinnering aan deze Geu zenloop zal ontvangen. Teams van zes lopers en loop sters kunnen worden gevormd uit vijf categorieën: 1. Studententeams van alle uni versiteiten en hogescholen in Nederland; 2. Atletiekverenigingen uit Lei den en omstreken; 3. Leidse sportverenigingen (met uitzondering 2); 4. Bedrijven uit Leiden (ook uni- versiteitspersoneel van instuten etc.) 5. Scholen-leerlingen van veer tien jaar en ouder. Hoewel de Geuzenloop in eerste instantie bedoeld is als presta tieloop en het uitlopen van de zesmaal vier kilometer primair staat, zal toch zowel bij de da mes als bij de heren aan het eerst aankomende team per ca tegorie een prijs worden uitge reikt. Om een zo groot mogelijke deel name le verkrijgen zijn de in- schrijvingskosten laag gehou den, namelijk tien gulden per team, en kan men meerdere teams per categorie inschrijven. De inschrijving van de teams kan plaatsvinden bij het secre tariaat van de Universitaire Sportraad, studentensportcen trum; Wassenaarseweg 74, tele foon 48333, toestel 4614 tegen betaling van tien gulden in schrijfgeld per team contant of door middel van inschrijving van een blauwe girobetaal kaart). Sluitingsdatum van de inschrijving is 1 mei. Witte Poort De Ratel, de r.k. Harmonie Ka pel, de volksdansgroep Achalay en de Vereniging van Huisvrou wen dreigen eind volgende maand hun accommodatie te verliezen. Wethouder Ooster man heeft deze week in de raadscommissie voor sociale zorg en maatschappelijke aan gelegenheden toegezeld na te gaan of deze vier vereniging mogelijk aan onderdak kunnen worden geholpen in een deel van het voormalige kazernecom plex De Witte Poort. Zoals be kend heeft het college van b. en w. onlangs besloten het grootste deel dit complex te verhuren aan de textielfabriek Van Es, die uit Leiden dreigde te ver dwijnen. Met name de Culturele Raad is daar verbolgen over, omdat deze er min of meer op had gerekend dat het hele com plex ter beschikking zou komen van het verenigingsleven. Kledingbeurs De Leidse Dames,- tiener- en kinderkledingbeurs (zomerkle ding), welke wordt georgani seerd door de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers en de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, heeft plaats op 22 en 23 april a.s. in de grote zaal van „De BURCHT" (ingang Burg- steeg) te Leiden. Inleveren van goederen (van al les max. 10 stuks) 22 april van 10—12 en van 2-A uur (vlg.nrs. 9.30 en 1.30 u.). Avondverkoop 22 april van 7—9 uur (vlg.nrs. 6.30 u). Ochtendverkoop 23 april van 10—14 u (vlg.nrs. 9.30 u) (er is dan nog een grote voorraad". Uitbetalen 23 april van 15.30 17.00 u (vgl.nrs. 15.00 u). tel. 31052, 31335 en 01718—13349. Sloop foyer B. en w. hebben Projekt 5 ge vraagd te wachten met de sloop van de foyer van het Luxorthca- ter totdat er vergunning is gege ven voor de bouw van 35 appar tementen van de Stichting Huis vesting Werkende Jongeren. Zoals bekend is er in de stad van diverse kanten nog al wat verzet gerezen tegen deze bouw. Men acht de nieuwbouwplannen te massaal van opzet voor het betrokken deel van de Rijnsbur- gersingel.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3