Verrassende zege De Zijl/LGB op ZIAN/Vitesse ROOMBURG VERLIEZER IN STREEKDERBY ides Pacta op eg naar loofdklasse KRINGRECORD MARIE-LOUISE VAN SCHAIK (AZC) Sanocel Scylla terug in ereklasse LSG blijft in moeilijkheden KHaag De Zijl/LGB is het ste gedeelte van de compe- goed gestart met een over ging op ZIAN/Vitesse. In pbad Overbosch te Den I werd met 3—2 gewonnen. een spannende wedstrijd :n tussen de ZIJL/LGB f/Vitesse, waarin beide elkaar weinig toe ga- Een bijzonderheid was het dat de Hagenaars (nog js zonder Jan Evert Veer en Reedijk) zaterdagavond ge- co ached werden door Hans van de Moolen, die vorig seizoen nog trainer/coach was bij de ZIJ L/LGB. Bij beide ploegen waren de doelverdedigers goed op dreef. Wim van de Schilde van ZIAN/Vitesse stopte onder meer een straf worp en ook Theo Uit- tenhout was een betrouwbare sluitpost. Hoewel de strijd niet bijzonder hard was werden er toch twee spelers door de zwak leidende scheidsrechter van de Spoel voor de duur van de wed strijd uit het water gestuurd, namelijk Rob Schouten (ZIJ L/LGB) voor commentaar op de leiding en Hans Parrel (Z/V) wegens ruw spel. Aanvankelijk kwam de ZIJ L/LGB door een treffer van Leo Onderwater op een 1—0 voor-, sprong, maar in het derde spel- deel nam ZIAN/Vitesse de lei ding door doelpunten van Hans Parrel en Jan Middendorp. In het laatste partje maakte Paul Belt gelijk en vlak voor tijd scoorde Albert Spijker via een strafworp het winnende doel punt AZC heeft zondagavond een knap gelijkspel behaald tegen Neptunus Arnhem. Na een bij zonder spannende strijd eindig de het duel in 55. In het sportfondsenbad te Arn hem ontliepen de ploegen elkaar niet veel. In de eerste drie perio den was het AZC steeds, die een voorsprong nam, maar in het laatste spel deel kwam Neptu nus door 2 doelpunten van Hans van Zeeland met 54 voor. En kele seconden voor tijd was het toch nog Frank van de Akker, die de Alphe naren langszij bracht Er ontspant zich in de hoofd klasse een spannende strijd om de derde plaats. Zowel AZC als de ZIJL/LGB hebben hier nog kansen,voor. De stand is nu: 3) De Meeuwen 21,4) ZIAN 20, 5) AZC 19 en 6) De ZIJL/LGB 18 punten. LZ'86 heeft in zwembad De Does revanche genomen voor het gelijke spel, dat de Leide- naars eerder dit seizoen tegen BZV Fortuna behaalden. Met maar liefst 9—2 verloor de ploeg uit Den Bosch deze keer. Alleen in het eerste speldeel bleef de schade nog enigszins beperkt voor Fortuna. Na een 1—0 voorsprong in de eerste periode liep LZ'86 verder uit naarmate de wedstrijd vorder de. Topscoorder bij LZ'86 was Jan Bredeveld met 3 doelpunten en verder scoorden Jan de Graaf 2x, Joop Siera 2x en Dik Houthof en Jan van Duuren. Bij Fortuna waren dit Geert van de Heuvel en Dooienburg. In zwembad De Kuil heeft het er naar uitgezien dat BZPC ook zijn tweede wedstrijd tegen DVhl zou gaan verliezen. De Haarlemmers kwamen in het tweede speldeel met 3—1 en 4—2 voor, maar een goed slotoffen- sief bracht de Bodegraafse ploeg toch een 54 overwin ning. Doelpunten kwamen van Jan Pak en Geri Hogendoorn 2x en Teun Edelman. Katwijk herstelde zich zaterdag in de Miereweide goed van de vorige week geleden nederlaag tegen koploper ZCE. De Katwij- kers wonnen met veel over macht (reeds in de tweede perio de een 7—0 voorsprong) met 94 van het Ravijn. Hans van de Putte was met 4 treffers goed op schot Van onze korfbalmedewerker IIDEN Fides Pacta heeft een goede sprong richting nofdklasse gemaakt door gisteren voor de tweede maal i seizoen Allen Weerbaar te kloppen. Het werd 5—4 voor fusieclub, die daarmee alleen op kop is gekomen en twee rliespunten minder heeft dan de concurrentie BEP en len Weerbaar. beginopstelling draaide de thuisclub, die Jan Heiririchs d opgesteld, beter, maar meer dan 1—0 leverde dit niet Een veel, maar aanvankelijk slecht schietende 2e aanval ram niettemin vlak voor de pauze aan 3—1 toe, al haalde mmers meteen weer een punt van het verschil af. Met ■2 werd aan het slotgedeelte begonnen. F.P. sloeg toen haar g, en moest enerzijds afrekenen met pech, maar had ook geluk van de wereld toen A.W. twee keer achter elkaar strafworp liet liggea F.P. kwam desondanks op een angrijke 52 marge. Vroegtijdig werd voorzichtig tot Ibezit overgegaan, maar bijna leken die 11 minuten te lang. W. kwam terug tot 54, maar meer kreeg de Amsterdamse peg niet en terecht Doelpunten: Co de Haas, Dik Onderwa- Diet Rijsbergen, Wim Piket en Jan Heinrichs. ofdklassen.De Danaïden pakte zoals verwacht mocht wor- i twee belangrijke punten bij het zwakke Westerkwartier, scholieren wonnen met 95 en daarmee is eigenlijk alles tegd, want het was een zeer matige wedstrijd. Vooral in eerste aanvalsvak liep het niet en dat kwam, omdat Aad i Nierop werd uitgeschakeld door Dik Stoeltie en dat ging eageren op zijn vakgenoten. Bij de overige twee kwartet en aanzienlijk minder communicatiestoornissen. Via 5 met de rust werd het via 3—7 uiteindelijk 5—9. Doelpun- n: V.d. Leek (2x), Aad van Nierop (2x), Trudy en Gerard lp, Filemon, Bos en Casper van Nierop. tmix was geen partij voor BEP. De mensen uit Purmerend iren Pernix in alles de baas en wonnen met 14—1. Kees Kraan scoorde. Algemene mag nog weinig hoop koesteren op een misstap i de concurrent, want zelf verspeelde de blauw witte uipe gisteren tegen het zwakke Amersfoort in de laatste minuten een 96 voorsprong. Door onnodige fouten en geconcentreerd verdedigen, vielen de meeste Amersfoortse als. Het werd 9—9. escendo deelde met GKV, maar had meer kunnen hebben, n matige afwerking van Crescendo voorkwam de verdien- i nederlaag voor de bezoekers. Halverwege was het ook Igelijk (3—3). Crescendo moest eerst 0—2, voortgekomen de felle start van GKV, goedmaken alvorens in de 2e Ji| een voorsprong gepakt kon worden. Het werd enigszins sütteerd toch nog gelijk. p Eiland verloor van Terheyden. Na drie kwartier was 122, maar na de wisseling deelde de thuisclub de tik 1(5—2). Terheyden won uiteindelijk met 7—3. _P won overduidelijk de streekderby van Velocitas. Veloci- speelde te eenzijdig om gevaarlijk te worden. Via een ■2 ruststand werd het 8—2 voor Top, dat nog niet eens best schoot mpo verloor met 104 van Albatros. Fiks verloor met 7—4 het verre Zeeland van Seolto. Fluks uit Noordwijk verloor ik en wel van NIO. Uitslag 104. Teakwon-do vechtsport in opkomst Van onze sportredactie Leiden De gisteren in de Stadsge hoorzaal gehouden Teakwon-do- kampioenschappen zijn een succes geworden. Ruim driehonderd lief hebbers van vechtsporten sloegen de verrichtingen van honderd vierender tig leerlingen van alle bij de Budo Bond Nederland aangesloten sport scholen uit Zuid-Holland gade. In de pauze van de kampioenschappen ga ven Aad van der Luit Hans Leurink, Leo Leurink en Herman Harteveld, allen van sportschool Leiden een demonstratie in het doorslaan van planken en stenen. Overdreof (Fortens); jur I (Van der Luit); junio. kg: 1. ■Herman I, Z Dango (Fortens). 3. Abai (Fortens); i boven de 75 kg; 1. Hans Leurink (Var De kampioenen behalve Victor van der Oort en Theo Streder, met organisator Aad v.d. Luit. Van onze zwemmedewerkster LEIDERDORP Vlak voor het zwemgebeuren zich verplaatst naar de buitenbaden heeft de kring Gouwe- Rijnstreek nog een A-wedstrijd georganiseerd in het overdekte zwembad „de Does". Buiten wordt de trai ning voor de zwemmers zwaarder, omdat de buitenba den 50 meter lang zijn (de binnenbaden 25 m.), maar ook als voorbereiding op de komende Nederlandse Kampioenschappen in juli. Ook nu de trainingen nog in het binnenbad plaatsvinden wordt er al op de langere afstanden getraind, om de overgang van bin nen naar buiten minder groot te maken. In de wedstrij den was het ook te merken, verschillende 400 en 200-meter-numrriers werden er afgewerkt Marie-Louise van Schaik, uitkomend voor AZC uit Zwemmen: Alphen, wist een kringrecord te verbeteren. Haar snelste tijd op de 200 m rugslag, tevens het record van de kring, stond op 2.38.7. Nu zwom zij 2.38.3. Goede tijden werden er ook gemaakt door Wilco de Zeeuw (LZ'86) op de 400 vrije slag (5.45.9, een tweede plaats), Edward Maasdijk (Z/L) op de 100 m schoolslag (1.20.9) en Alex van Belkum (Z/L) op de 100 m vlinder slag (1.08.7, beiden een persoonlijk record). Uitslagen: 400 m vrije ilag itlo. 10 1) Kar kin Dijk (AZC) S.18.4 2) E3«e Kooystra (BZPC) 6.27.2; 100 m schoolslag m. 61/62 1) Paula Koelman (AZC) 1.25.1 idem J. 61/62 1) Edward Maasdijk (Z/L) 1.20.9 2Bert Hameter (LZ'86) 1.22.6. 100 m vlinderslag m. 59/60 1) Erna Maasdijk (Z/L) 1.17.0 2) M. de Bolster (Z/L) 1.17.7 3) Elly Wulms (Z/L) 1.91.1 idem j. 59/60 Belkum (Z/L) 1 (Z/L) 2 Kasterop (Z/L) 3 2) Alphons Ariens (BZPO 5 Wolters (Z/L) 2.38.8 2) Gery Hoogedoc ooislag J. (kringtop) 1) F n (BZPO 2) Ingrid (Z/L) 59.6 ilidor-L. ganiseert ipidtoernooi i onze schaakmedewerker DEN De schaakvereni- Philidor-Leiden organiseert vrijdag 25 en zaterdag 26 ;r haar bekende Rapid- mooi. Per speler krijgt men minuten bedenktijd per par- worden negen ronden ge- Het Rapid-toemooi rdt gehouden in de speelzaal Philidor (Adlerkantine), iseveltstraat 20. De in'deling chiedt naar speelsterkte in groepen en er wordt ge- aakt volgens het Zwitserse teem. Per groep zijn er drie r. groep 1: 300 plus een njfmachine, 200, 100, 75, 50 den; groep 2: 100, 75, 50, 25 15 gulden; groep 3: 75, 50, 25, 10 gulden. Aanmelding: overmaking voor 18 april van het inleggeld van 5 gul- op girorekening 626863 penningmeester LSC Phili- e Leiden, onder vermelding de klasse, waarin men t voor de onderbonds- of SB-competitie. De aanvang ipril is 19.30 uur. Deze avond ■n drie ronden af. Van onze hockeymedewerker Leiden Het afgelopen week einde heeft verschillende resul taten opgeleverd voor de hoc keyers uit Leiden en omgeving. Leiden behield zijn titelkansen, door te winhen van de Delftse Studs. De derby tussen Room burg en Noordwijk eindigde on verwacht in een Noordwijkse overwinning, terwijl Foreseate zich veilig stelde door van Haarlem te winnen. Alecte zal volgend jaar waarschijnlijk een klasse lager spelen, doordat zo wel zaterdag als zondag verlo- Een veel sterker LJMJLC. bouw de gisteren tegen de Delftse Stu denten in de eerste helft een groot overwicht op, maar kon dit niet in doelpunten omzetten. Ook in de tweede helft konden ze lang geen afstand nemen van de zich stug verdedigende Delf tenaren. Pas in de allerlaatste minuut belandde de bal in het Delftse doel, toen Hajo Graats- ma dankbaar gebruik maakte van een paniekerige situatie. Door dit zeer kostbare doelpunt behield Leiden kans op de titel in de tweede klasse A De streekderby tussen Room burg en Noordwijk eindigde in een duidelijke desillusie voor de Leid en aren. Roomburg hoorde voor de wedstrijd dat koploper Ring Pass verloren had en dat er zodoende weer kans op het kampioenschap was. De wed strijd pakte anders uit, dan ge hoopt. Noordwijk nam al na 10 minuten afstand door Frank Wisbren, die een strafcornerre- bound benutte. Enige minuten later was het Bing Voorham die doorbrak en werd neergelegd (of zelf ging liggen, hierover ver schilden de meningen). De toe gekende strafbal werd door Frank Meeuwisse in een doel punt omgezet. Met deze 02 stand brak de rust aan. Vlak na rust werd het drama kompleet Terwijl keeper Ino Leye wacht te op vervanging, daar hij ge blesseerd was geraakt maakte Pieter Dumas het derde Noord wijkse doelpunt Roomburg was duidelijk aange slagen. De Leidse spelers kre gen moeilijkheden onder elkaar en er werd zelfs even aan sta ken gedacht. Zover kwam het niet en Stef Linthorst redde de eer, door halverwege de tweede helft uit een strafcornerrebound 13 te laten aantekenen. Foreseate heeft zich uit de de- gradatie-zöne weten te werken, door beide punten in de wed strijd tegen Haarlem thuis te houden. In de eerste helft ver overden de Voorschotenaren een overwicht op Haarlem, wat tot uitdrukking kwam in de twintigste minuut, toen Michael Kimman 10 scoorde. Foresea te nam vijf minuten later verder afstand, doordat Allbes een fel omstreden strafbal benutte. Haarlem kwam een minuut voor rust nog op 21, door een klein misverstand in de Voorschoten- se achterhoede. De tweede helft bracht geen doelpunten meer. Alecto heeft geen punten weten te halen uit beide wedstrijden van het afgelopen weekeinde. Zaterdag werd in een rommeli ge wedstrijd tegen Waddinxveen met 21 verloren, nadat, de Lei derdorpenaren met 10 hadden voorgestaan, door een doelpunt van Robbert Hol. Uit een straf- corner. Zondag tegen Spirit ging het stukken beter, maar na een ruststand van 2—0 werd er met 41 toch verloren van de koploper. Ook nu scoorde Rob bert Hol het enige Leiderdorpse doelpunt. Gemakkelij ke zege Bax/Foreholte Van onze handbalmedewerker Voorhout De dames van Ba x/Foreholte hadden duidelijk meer technisch en tactisch kun nen in huis dan het Haagse Hermes. Aanvankelijk lukte het de Voorhoutsen echter niet dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Paal en lat werden veelvuldig geraakt maar toen Annemieke de Bruyn eenmaal de score had geopend, bracht Hannie Boskamp met een hat trick de ruststand op 4—1 voor Bax/Foreholte. In de tweede helft liepen de Voorhoutsen snel weg en dat Hermes nog enkle malen kon tegenscoren was het gevolg van verslapte concentra tie in de verdediging bij sprong- schoten van de zeer lange Haag se aanvalsleidster. Het werd een ruime en verdiende 12—4 over winning. Na rust werden de doelpunten gescoord door: Ellie Hoek 4x, Hannie Boskamp 2x, Leny Hoek en Ineke Slobbe. Jong Ade kon ook afgelopen weekeinde niet in actie komen, omdat het veld werd afgekeurd. De Oud Adese dames hebben nu al 5 wedstrijden achterstand op koploopster Westlandia. HVS speelde wel al was het op een zeer slecht terrein. Zij ont ving Westlandia, dat aan kop gaat, maar 2 wedstrijden meer speelde dan haar naaste concur rent Vooral in de aanval kwam de techniek niet tot zijn recht door het slechte veld. HVS nam door Cobia Elstgeest de leiding, die vanaf de zijkant scoorde. Na de gelijkmaker van Westlandia verzuimde de Stompwijkse ploeg opnieuw de leiding te ne men door een strafworp te mis sen. Westlandia deed dat niet en ging dus met 1-2 voorsprong rusten. Na rust bleef het zeer spannend, vooral toen HVS door Sjanie Waayer en Lenie v.d. Bosch met 3—2 de leiding nam. De kans om definitief door te drukken werd echter op nieuw gemist doch ook West landia miste een strafworp. Het werd tenslotte toch 3—3, doordat een bal via lat en paal op de rug van keepster Truus Lieverse het doel instuitte. Northa won in een zeer span nend duel van het hoger geklas seerde AHC. Een mooie wed strijd was het echter niet, omdat de Haagsen veel overtredingen maakten. Er werden daarom meer vrije worpen genomen dan dat er uit vloeiende combinaties kon worden gescoord. Northa nam met 2—0 de leiding, waar na AHC terugkwam tot een 3—3 ruststand. Na rust nam AHC steeds de leiding (34 en 45), maar bij 5—5 stopte uitblinkster Mieke Duivenvoorde een Haag se strafworp en dat gaf de Nort- ha-ploeg net voldoende zelfver trouwen waardoor de goed op schot zijnde Mary v.d. Berg de winnende treffer kon scoren: 6-5. MM O lukte niets tegen de zeer sterke 5—1 verdediging van koploopster Quintus 2. De an ders zo schotvaardige Hoogma- desen kwamen niet verder dan een door Margré Vol water be nutte strafworp. De 6—1 achter stand bij de rust werd tevens eindstand, omdat beide teams zich in de tweede helft zeer verdedigend opstelden. NIO was veel sterker dan de reserves van Northa en liep al snel naar een stevige 0—4 voor sprong. Daarna was de spirit er een beetje uit en beperkten de Ripsen zich meer tot het consoli deren van de verkregen voor sprong. Na een 2—6 ruststand kwam het einde met 510 voor NIO. Vooral Corrie Weenink had met 6 treffers een groot aandeel in de Ripse zege. 'eer zege Swift nederlaagserie Van onze sportredactie iden - De Leidse ren- en toer- eniging Swift heeft de zeven wedstrijd in het kader van i nederlaagserie met 77-53 iten gewonnen van „De mpioen" uit Scheveningen. In serie heeft Swift tot nu toe een verloren van de „De ■npioen" uit Haarlem en van estland Wil Vooruit". de ontmoeting tegen De "fpioen uit Scheveningen Dn Leo van Velzen uit Zoeter- 'ude bij de A-klassers en L. '°en uit Scheveningen bij de Wassers. Bij de jeugd tot en el 14 jaar eiste J. v.d. Werf de ïe voor zich op, bij de jeugd won J. v.d. Zwan, bij B-jeugd Richard Neuteboom bij de C-jeugd Mario v.d. oolwijk. Van onze tafeltenaismedewer- ker LEIDEN Sanocel Scylla heeft een kortstondig verblijf in de promotie-ereklasse afge sloten en komt door het beha len van de titel terug in de ereklasse. De op het laatste moment in gelaste wedstrijd tegen Tempo Team 2 werd vrijdag kort voor aanvang door de competitielei der uitgesteld tot zaterdag. Sa nocel Scylla heeft zich door deze moeilijkheden goed heen geslagen. De openingspartij gaf een goed spelende Ed Fal- laux te zien die echter in San- a-Jang zijn meerdere moest er kennen door verlies in drie games. Gerard Bakker bracht de partijen weer op gelijke hoogte door winst op Habes, maar Wibo van Gennip ver loor in drie games van Meijer. Het dubbel Fallaux/Bakker zorgde voor een gelijke stand en Bakker versloeg San-a- Jang, maar Meijer liet Tempo Team door winst op Fallaux weer terugkomen. De winst van Van Gennip op Habes gaf een zet in de goede richting, waarna Gerard Bakker voor het bevrijdende vijfde en kam- pioenspunt zorgde door winst op Meijer; dat daarna Fallaux en Van Gennip hun laatste partij wonnen was een goede bijkomstigheid. Scylla 2, dat reeds de titel heeft behaald en nu kan gaan spelen in de promotie-ereklas se, verloor de uitwedstrijd te gen AKZO met 6-4; Bert van Sc hie won tweemaal, Rob van der Zeeuw en invaller Rini Hansen elk eenmaal Het reeds gedegradeerde Scyl la 3 verloor met 7-3 van SKF, Hein Chrispijn won tweemaal en de winst in het dubbel bete kende het derde punt. Scylla 4 zorgde voor een stunt door TTCV met 6-4 te ver slaan, waardoor TTCV nog geen kampioen is en op dit moment gelijk staat met Mid- denstandsbank 2. Voor Scylla 4 wonnen Noest, Oostenrijker en Sojinuh elk tweemaal; voor TTCV behaalde van Doorn de volle winst In dezelfde klasse verloor de Treffers met 6-4 van Frisol. Hans van der Zwet won een maal, Jac. van Ruiten twee maal, maar invaller Jos van der Meer niet. De Treffers heeft 7 punten behaald en is nu afhankelijk van de beslis sing van de competitieleider inzake de wedstrijd Frisol- Scylla 4; valt deze in het voor deel van Scylla dan eindigen de Treffers en Scylla gelijk; Quick is reeds gedegradeerd, en een beslissingswedstrijd zal noodzakelijk zijn. Accent Swift 2 liet de overwin ning met 4-6 aan Avanti, waar voor Louwers, Van Wetten en Van der Werf in de verhou ding 3,2,1 scoorden. Het damesteam van San. Scyl la is kampioen van de over gangsklasse geworden door Avanti 2 met 7-3 te verslaan Van Winsen, de Kruif en Zoe temelk wonnen door Scylla elk tweemaal, voor Avanti scoor de Mirjam van der Poel drie maal. Het eerste damesteam van Avanti versloeg de Treffers met 8-2 en mag nu promotie wedstrijden gaan spelen. TO V/Tapijtschuur is behou den voor de prom. hoofdkl. enerzijds door het gelijkspel tegen Wibats 2, anderzijds om dat TOG verloor van Red Star. Van Veen en Van de Ploeg wonnen tegen Wibats elk tweemaal, Alkemade een maal. Docos won eenvoudig van Flup met 7-3. Van der Klaauw en Bracké behaalden de volle winst, invaller R. v. d. Poel won eenmaal. De Treffers 2 verloor met 6-4 van Wibats 3. Koos van Beek won 2x, invaller Leo de Jong eenmaal, invaller John van Ruiten niet. Scylla 5 won met 8-2 van VW; Hollander en Blansjaar haalden het maxi mum, Wekker eenmaal min der. Oegstgeest speelde tegen Po- lec. Bloemendaal een verplicht nummer en won met 6-4; elk van het drietal Polak en de broers Thung won twee enkel spelen. Dokos 2 hield SST 66 op 5-5 door driemaal winst van Gerritse en Waaijer en Rodenburg elk eenmaal. NSSS deed hetzelfde tegen Tatic; Paul Dekker won tweemaal, Bert van Paridon en Wim Heijne elk eenmaal, ook het dubbel was voor NSSS. Nederlaag voor Philidor LEIDEN Het is Philidor-Leiden in de 8ste ronde van de competitie van de Kon. Ned Schaakbond niet gelukt ook maar enigszins een vuist te maken tegen de schakende naamgenoot uit Leeuwarden. Met de 3 1/2-6 1/2 overwinning heeft Philidor-Leeuw. aangetoond, dat deze vereniging met het meeste recht de naam van de legendarische schaker Philidor draagt Het Leids Schaakgenootschap kwam tegen het Haagse DD 2 (klasse 1B) niet verder dan 3 1/2-3 1/2 en zet alle hoop op de drie afgebroken partijen, die erg sterk naar remise ruiken. De prognose is 5-5, en het dunne touwtje, waaraan het degradatiezwaard van Damocles hangt begint reeds te rafelen. Erg belangrijk voor Philidor 3 (klasse 2C) wordt de laatste ronde tegen mede-degradatiekandidaat DD 3. De streekderby tegen buur man Voorschoten ging met 3 1-2-5 1-2 verloren. De afgebroken partij wordt zeer waarschijnlijk gewonnen door Philidor Philidor 2 behoudt theoretisch kampioenschapskansen; tegen ZSC Saende werd een 3 1/2-2 1/2 stand bereikt en de verwachting is een kleine overwinning. Alleen de gebroeders Joop en Theo Piket scoorden een vol punt in de strijd tegen Philidor-Leeuwarden. Wim Westerveld leek aanvankelijk hetzelfde te gaan doen tegen Oud-Nederland kam pioen T. v. Scheltinga maar moest op het laatste moment berusten in remise. Piet Bakker was niet opgewassen tegen de theoretische verwikkelen, die de huidige vaderlandse kampioen Genna Sosonko op het bord bracht Na twaalf zetten lag Bakker's koning plat Remise maakten verder Ad v.d. Berg tegen Eddie Scholl (eveneens een oud-kampioen) en Henk v. Maaren tegen A. v. Dop. In de hoofdklasse is het professionele Desisco/WGM. onbereikbaar en derhalve clubkampioen van Nederland geworden. Voor het noodlij dende LSG boekte Leon Konings zijn 8 stel! achtereenvolgende overwinning. Ook Henk Smout won voor de afwisseling eens zijn partij evenals P. Hörchner. Wichers zorgde voor de voorlopig enige remise. Baart, Bakker en Wiebes braken at en alleen Baart heeft nog minuscule winstkansjes. Overigens weigert LSG hardnekkig bepaalde rotte plekken uit haar gelederen te snijden. De bordpunten worden erg belangrijk voor LSG. Philidor 3 blijft onderaan de 3C-ranglijst bungelen. Het opvallend fanatiek' spelende Voorschoten 1, dat in deze competitie niets meer te winnen of te verliezen heeft, toonde geen enkele consideratie en pakte wat het pakken kon: 5 1/2-3 1/2 voorlopig. Gemini veilig door 3-2 zege Van onze volleybalmedewerker LEIDEN - Gemini/K versloeg dit weekend Bermi/VIG met 3-2 terwijl de reserves door hun 3-1 nederlaag tegen Tempo Team degradeerden. Het damesteam van Gemini behield door een 3—0 overwinning op VCS een goede kans om op de tweede plaats te eindigen. Groen SC kwam in Hilversum weer eens goed voor de dag: AMVJ/GVC moest een 3-0 nederlaag incas seren. Gemini is door het veroveren van twee punten in de wedstrijd tegen Bermi/VIG verzekerd van een hernieuwd eèrste divisie schap. De Voorschotense ploeg heeft de voorsprong op de staart groep zodanig vergroot, dat ook elke theoretische kans op degradatie is verdwenen. In sporthal De Vliethorst liet Ge- mini na een al te gemakkelijk veroverde eerste set twee sets schieten tegen een ploeg, die in feite weinig mocht hebben in fe brengen. Weinig concentratie, maar vooral domme pech, kun nen als oorzaken genoemd wor den. Gelukkig wist Gemini op tijd het juiste ritme terug te krijgen en besliste de wedstrijd met 15-8 en 15-9 in zijn voordeel. Gemini 2 heeft de laatste kans, om zich in de tweede divisie te handhaven, laten liggen. In ei- .gen huis aantredend tegen Tem po Team, de ploeg die op een gedeelde voorlaatste plaats staat, konden de Geminireser- ves wederom geen vuist vor- Groen SC ondervond in feite alleen in de eerste set nog enige tegenstand van AMVJ, dat in die fase nog 13 punten wist te verzamelen. Het vervolg van de strijd, waarin aanvallend vooral Iris Arendse en Wil v.d. Wijn gaard uitblonken, gaf echter een duidelijk superieur Groen SC te zien: 9-15 en 7-15.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15