Derby County op weg naar Engelse titel Doelpunten gewei Russen en Zweden PEC IN OPMARS ALTAFINI OPNIEUW REDDER IN JUVENTUS' NOOD TIMMAN BLIJFT WINNEN Boeschoten te sterk voor Hagenaar Punt Mooiste dag uit carrière Hartog Wil van der Laan grote man in Lichtenvoorde Van der Smissen „weergaloos" LONDEN Met nog twee wedstrijden te gaan en een voorsprong van twee punten lijkt Derby County op weg te zijn naar zijn tweede landsti tel in drie jaar. De koplo per speelde zaterdag op eigen veld tegen West Ham United en had alle moeite met deze club, die tot de finale van het toernooi om de Engelse beker is doorgedrongen. De Derby-supporters moesten tot de 66e minuut van de wed strijd wachten eer Rioch de be slissende treffer scoorde. De di recte achtervolger van Derby. County. Liverpool, won met 2—0 van Carlisle United, dat door deze nederlaag de degra datie bijna niet meer kan ontlo pen. Liverpool scoorde beide doelpunten binnen tien minuten, de makers waren John Toshack en Kevin Keegan. Everton, dat evenals Liverpool 49 punten heeft veroverd, maar door een slechter doelgemiddelde de der de plaats inneemt, won door een doelpunt van Martin Dobson in de 53e minuut van Newcastle United. Medetitelkandidaat Ips wich Town, dat drie punten ach ter staat op Derby, overtroefde Queens Park Rangers binnen drie minuten door doelpunten van Hamilton en Wydhmark. Stoke City werd definitief uitge schakeld door Sheffield United (2-0). In de eerste regionen voeren Luton, Tottenham Hotspur en Chelsea een verwoede strijd wie Carlisle naar de tweede divisie gaat vergezellen. Als winnaar van dit trio kwam Luton te voorschijn doordat de club met niet minder dan 3—0 van Lei- cester City won. Chelsea verloor met 1—0 van Manchester City, terwijl Tottenham uit tegen Burnley niet verder kwam dan 2—3. Typerend is dat zowel Chelsea als Tottenham hun wedstrijd verloren zagen gaan door een strafschop. In de twee de divisie won Manchester Uni- DUITSLAND Tot de halve finales om de Duitse voetbalbeker zijn naast titelverdediger Eintracht Frankfurt ook Rot-Weiss-Essen, MSV Duisburg en Borussia doorgedrongen. Ln dit rijtje is MSV de enige club die nog nooit de beker heeft gewonnen. Duisburg bereikte de halve fi nale door uit bij Werder Bre men met 0—2 te winnen. Er werden twee inhaalwedstrij den gespeeld: Wuppertaler SV speelde met 2—2 gelijk tegen VFB Stuttgart, terwijl Eintracht Braunschweig een 1—0 overwin ning behaalde op Kickers Of fenbach. Het onderstaande Wuppertaler SV kon door het gelijke spel een punt aan zijn totaal toevoegen (9) maar de kans, dat hiermee de degradatie kan worden ontlo pen wordt toch erg klein geacht. Eintracht Braunschweig klom door de 1—0 op Kickers een plaats ten koste van de tegen stander. Sigi Held van Kickers Offen bach werd zowel voor als na de wedstrijd door vier politieagen ten nauwelettend in het oog gehouden, nadat per expres brief door de „2e juni bewe ging" van hem een bedrag van 500.000 mark was geëist. Zou aan deze eis niet worden vol daan dan zou Held de volgende dag niet meer in leven zijn. De inhaalwedstrijd Bayern Mtinchen—Borussia Mönchen- gladbach is in een gelijkspel (1—1) geëindigd. De ruststand was nog 0—0. Tien minuten voor het einde gaf Kul ik de bezoekers de leiding, maar in de laatste minuut redde Gerd Müller uit een strafschop een punt voor Bayern. Burossia Mönchengladbach bleef voor de zeventiende maal achtereen in deze competitie zonder nederlaag. De pupillen van trainer Hennes Weisweiler hebben nu op de ranglijst als eerste vier punten voorsprong op Hertha BSC en vijf op FC Köln, dat een wedstrijnd minder heeft gespeeld. BELGIE Ook na de 33e speeldag in de belgische competitie heeft RWD Molenbeek de voorsprong van vijf punten op Anderlecht ge consolideerd. RWD won thuis van Lierse SK met 2—1 en An derlecht zette de uitwedstrijd te gen Mechelen om in een triomf van 4—0. Onderaan won Winter - slag voor de derde keer in dit seizoen (1—0 tegen Cerkel Brug ge), maar kan de degradatie nauwelijks meer ontlopen. RWD heeft voor de zoveelste keer in dit seizoen een achter stand moeten wegwerken. In Brussel nam Lierse SK door een treffer van Janssens in de twee de minuut een voorsprong, maar het massale tegenoffensief van de aanstaande kampioen le verde toch nog twee doelpunten op. Polleunis en Teugels waren de schutters. Arsenal-aanvaller en international Brian Kidd (links) en Leeds-verdediger McQueen vechten een grimmig duel uit tijdens de zaterdag in Londen gespeeld wedstrijd tussen Arsenal en Leeds. Leeds won de ontmoeting met 2-1 ITALIË Weer Altafini, weer een onvoor stelbaar belangrijk doelpunt, en weer drie minuten voor tijd. Vorige week schoot de 37-jarige veteraan zijn club naar een kostbare overwinning van 2-1 in de topper tegen Napoli, zijn goal tegen de FC Twente moet rijn misschien gouden waarde nog bewijzen en gisteren te gen Cagliari scoorde Altafini opnieuw enkele minuten voor tijd; ditmaal de gelijkmaker. De Sardijnen van Cagliari mis ten drie van hun beste spelers, onder wie Riva, maar gaven de Italiaanse lijstaanvoerder niette min knap partij. Bovendien kre gen ze in de eerste helft een doelpunt cadeau, toen bij een vrij onoverzichtelijke situatie voor het doel van Zoff een van de Juventus-verdedigers in ei gen goal schoot Tevergeefs heeft Juventus daarna gepro beerd die achterstand weg te werken. Pas enkele minuten voor tijd lukte het Altafini te scoren. Met een winstpunt mag Juventus deze voetbaldag erg blij zijn, want de achtervolgers maakten geen fouten. Een in glanzende vorm verkerend Na- poli won zelfs met 7-1 van Ter- nana. De voorsprong van Juventus o Napoli bedraagt nu nog punten. Voor de eerste kee zijn lange voetballoopbaan Giacinto Facchetti uit het vela gestuurd. De linkervleugelver dediger van Internazionale Mi lan moest gisteren in de thuis-1 wedstrijd tegen Fiorentina (1-0 voor Inter) voortijdig naar de kleedkamer, omdat hij herhaal-! delijk bij de scheidsrechter pre testeerde. Arbiter Vannucci had er op een gegeven moment ge noeg van en trok de rode kaart Facchetti, die zijn 426e wed strijd in de eerste Liga speelde, verliet huilend het terrein. DEN HAAG PEC Zwolle is door een overwinning op Volendam weer dichterbij de koplopers gekomen. De Zwollenaren haden het geluk dat de concurrentie zo bereidwillig was punten te verspelen. FC Gronin gen bracht het in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport niet verder dan een gelijkspel (1—1) en dezelfde cijfers waren bij FC Den Bosch NEC en Eindho ven Vitesse de eindstand. SC AmersfoortSVV 1—0 (0-0). 76. De Neeling 1-0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 900. PEC Zwolle—Volendam 2—0 (10). 35. Verheijen 10, 59. Roreije 20. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 6500. Veendam-FC VVV 0-3 (0-0). 65, 76 en 84. v.d. Weide 0—1, 0—2, 03. Scheidsrechter: De Bruijn. Toeschouwers: 1500. Ge- lekaart voor Hermans (FC VW). FC Dordrecht—SC Cambuur 20 (0—0). 55 en 74. Hoogmoed 1—0 en 2—0. Scheidsrechter: Booij. Toeschouwers: 1000. LEEUWARDEN Grootmees ter Jan Timman heeft na zes ronden in het toernooi om bet Nederlands kampioenschap schaken te Leeuwarden de lei ding met 5.5 punt. Hij won za terdag gemakkelijk van du Chattel. De sterkste concurren ten van Timman zijn Hartoch en Bohm. Ze wisten, beiden met zwart, te winnen van res pectievelijk Van Dop en Vogel. Zaterdag werd er hevig slag ge leverd. Ook in de drie andere partijen viel een beslissing. En klaar trok bij door een zege op jeugdspeler Van der Sterren, terwijl Schouten zijn meerdere moest erkennen in Borm. Hans Ree, die aan het begin van het toernooi als Timmans gevaar lijkste tegenstander gold, won van jeugdkampioen Roy Dieks. Ree heeft nu drie punten en dat is ongetwijfeld te weinig om in de vijf resterende ronden nog een rol van betekenis te kunnen spelen. Dieks en Du Chattel gingen za terdagavond onverdroten voort met hun eindspel uit de vijfde ronde, met Du CHattel alleen nog in het bezit van de koning tegen Dieks de koning plus lo per en paard. Tot hilariteit van spelers en toeschouwers slaagt Dieks er maar niet in deze ele mentair te winnen stand door te drukken. Het dient te gebeuren binnen 50 zetten. Dieks heeft er al 35 gebruikt De partij is op nieuw afgebroken. De zevende ronde werd van daag gespeeld. Uitslagen Schouten-Borm 0-1, Du Chattel-Tim- man 0-1. Ree-Dieks 1-0. Enklaar-Vd Sterren 1-0, Vogel-Böhm 1—0, Van Dop-Hartoch 0-1. Na zes ronden is de stand: 1. Timman 5.5 punten, 2. Rohm en Hartoch 4.5. 4. Enklaar 3.5. 5. Ree. Schouten en Vogel 3. 8. Du Chattel 2.5 plus 1 afgebr., 9. Borm en Van der Sterren 2, 11. van Dop 1. 12. Dieks 0.5 Plus 1 afgebr. FC Den Bosch—NED 1—1 (6-0). 70. Gertsen 0—1, 7.. v.d. Bosch 1—1. Scheidsrechter: Geurens. Toeschouwers: 6000. Heerenveen—Willem II 0—0. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 4000. Helmond Sport—FC Groningen 1_1 (0—1). 42. Gritter 0—1, 74. Coolen 1—1. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 3500. Gele kaart voor Eimers (FC Groningen). Eindhoven-Vitesse 1—1 (1-0. 41. Bleijenberg 1—0. 82. Mai- wald 1—1. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 4500.' HercalesFort una SC 01 (0—1). 16. Van Deursen 0—1. Scheidsrechter: Hoppenbrou wer. Toeschouwers: 2000. DfiSSELDORF De Russische, Tsjechische en Zweedse ijshockey- ploegen hebben in het weekeinde geen moeite gehad hun wedstrij den in winst om te zetten. De Russen hadden in hun tweede duel met de Amerikanen minder moeite dan vorige week. Nu werd het 131 voor de titelhouder, die echter niet voor de hoogste score zorgde. Die kwam op naam van Zweden, dat gisteren tegen Polen net iets forser uithaalde: 130. De Polen konden alleen nog het excuus aanvoeren, dat rij zaterdag eveneens op het ijs hadden gestaan. Ook toen was een nederlaag onvermijdelijk, omdat Tsjechoslowakije geen fout maakte: 28. Doelman Andrezej van Polen grijpt de puck voordat de aanvaller van Tsjechoslowakije gevaarlijk kan worden. De tweede ronde van het toer nooi die in Düsseldorf wordt afgewerkt,leek voor de Russen evenals een week geleden we derom moeizaam te beginnen. De ruim 9.000 toeschouwers constateerden tot hun genoegen, dat de Verenigde Staten fel te genstand bood en na de eerste twee perioden slechts een ach terstand had van 03. Toen ex plodeerde de Russische ploeg en bleef er van het arme Amerika niets meer over. Tien treffers produceerden de wereldkam pioenen in de laatste twintig minuten, zodat nadrukkelijk werd bewezen, dat zij nog altijd titelkandidaat nummer één zijn. Een dag slechts waren de Rus sen in het bezit van de hoogste score in het toernooi, want giste ren werd Polen verpulverd door Zweden met 130. De Skandi- naviërs bereikten daardoor een beter doelsaldo dan de Tsje chen, maar bezitten twee punten minder. Zweden, jagend op de tweede plaats, was tegen Polen over alle linies superieur. De grote man was Labraaten, die vier treffers produceerde. Lund- ström die in West-Duitsland van alle kanten wordt benaderd, voor een contract bij een van de bundesligaclubs bleef met drie doelpunten nauwelijks achter. Polen, dat vierentwintig uur daarvoor ook al op het ijs had gestaan, was in het geheel niet opgewassen tegen de Skandina- viërs, die verbeten vochten voor verbetering van de Russische 131 tegen Amerika. In de laat ste seconde slaagden de Zweden in die opzet, toen Labraaten de dertiende goal op het scorebord Tsjechoslowakije bleef bij het doelpuntengeweld van de con currentie enigszins achter. De Tsjechen deden het tegen Polen zelfs aanzienlijk minder dan Zweden. De toen nog frisse de butant in de A-groep hield de schade „beperkt" tot een verlies van 2—8. De Tsjechen kregen het in het begin van de tweede periode zelfs nog even moeilijk, toen Polen de achterstand te rugbracht tot 24. In het Tsje chische doel echter was Holecek plotseling weer de grote sta-in- de-weg, zodat zijn ploeg na een kwartier het ritme hervond. Blijft de strijd om de hoogste j plaatsen spannend, onderaan I duurt het degradatiegevecht tus sen de Verenigde Staten en Po-I len onverminderd voort. Polen» heeft twee punten tegen defl Amerikanen nul, zodat het dueltt tussen beiden vrijwel zeker der beslissing gaat brengen, tenzij 1 een van hen tegen de anderen 1 voor een verrassing zorgt In de laatste wedstrijd va weekeinde werden de Amerika nen door Finland verslagen met 9-1 (3-0, 4-0, 2-1). Finland liep uit I tot 7M*0 yoor Brownschidle het I Amerikaanse doelpunt maakte, j De Finse treffers kwamen op naam van Oksanen, Lindström, j Leppa, Repo (2), Tamminen, Marjamaki (2), Oijennus. Stand na de wedstrijden van gistere- I Sovjet-Unie Tsjecho-Slow. Zweden Finland Polen Ver. Staten 6 6 0 0 12 53—15 6 5 0 1 10 34—14 6 4 0 2 8 34— 9 6 3 0 3 6 27—22 7 1 0 6 2 11-57 7 0 0 7 0 17—59 1 AMSTERDAM - Willem Boeschoten heeft het lange-afstandskampioenschap van de Amstel voor skifs-gistenniddag met grote overmacht voor zich opgeëist. De Amsterdammer zorgde in de achter volgingsrace over 7500 meter van Ouderkerk aan de Amstel naar het botenhuis van De Hoop in Amsterdam voor een nieuw baanrecord. Harald Punt, tweede in het FISA-kampioenschap voor lichte roeiers vorig jaar in Luzern, was de enige echte concurrent van de Nereus-roeier. Op de eerste 4000 meter was Boeschoten bijzonder snel. Hij roeide al zijn tegenstanders op grote achterstand de marge bedroeg rond 25 seconden. Bij de dames ging de zege naar Ingrid Munneke Dusseldorp. Margriet Dubbelboer, winnares van vorig jaar, werd al snel kansloos doordat zij zich verstuurde. Als zesde werd de Groningse geklas- Bij de jeugd zorgden zowel hoopskiffeuse Kern- pers bij de meisjes tot 18 jaar als Schutte van Ric bij de jongens tot 18 jaar voor nieuwe baanre cord. Uitslagen Heren (7500 meter): 1. Boeschoten (Nereus) 27.42,78, (nieuw baanrecord): 2. Punt (Hollandia-roeiclub) 28.07,58; 3. Droog (De Where) 28.28,65; 4. Maan (Asopos/De Vliet) 28.33.26; 5. Jeroen Vervoort (Nautilus) 28.36,62; '6. Robbers (Die Leythe) 28.49,73; 7. Ligtenberg (Het Spaarne) 28.49,74. Dames (4000 meter): 1. Ingrid Munneke-Dusseldorp(Aegir) 16.49,9; 2. Mirjam Steenman (Nereus) 17.01,0; 3. Anneke Stefels (Njord) 17.03,7; 4.Trudy Jongeneel (DDS) 17.03,8; 5. Ans Graves- tein (Triton) 17.05,1; 6. Margriet Dubbelboer (Gyas) 17.06,1. Jongens 17/18 jaar (4000 meter): 1. Schutte (RIC) 14.59,1 (nieuw baanrecord); 2. Lucassen (Corn. Tromp) 15.22.0.: 3. Maur (Willem 3) 15.30,5. Meisjes 17/18 jaar (4000 meter): 1. Kempers (De Hoop) 17.14.5 (nieuw baanrecord); 2.Meeu- wesse (De Laak) 17.34.0; 3.Hellemans (De Hunze) 17.50,2. Winnaar Boeschoten van Nereus in actie tijdens het lange afstandskampioenschap van de Amstel. Wil Hartog kijkt even achterom naar zijn achtervolgers. HILVARENBEEK Op het circuit „De Beekse Bergen" te Hilvarenbeek heeft de goed lachse 26-jarige Wil Hartog uit Abbekerk ongetwijfeld de mooiste dag van zijn motor sportcarrière beleefd. Twee eer ste plaatsen in de 350 cc en 750 cc klasse en een tweede plaats bij de kwartliters waren de rij ke oogst. De hoofdschotel van het ietwat overladen program ma werd gevormd door de race in de 750 cc-klasse die een pri meur voor ons land betekende. Van de verwachte buitenlandse superioriteit bleef al ras geen spat over, toen Hartog vanaf de eerste ronde geen enkele rivaal in zijn onmiddellijke nabijheid duldde en iedere aanval reso luut afwees. Getipte winnaars. zoals Jack Findlay, Bo Granath, Cliff Carr (14 in Daytona) en Mick Grant verdwenen al van het strijdtoneel voordat er van werkelijke duels met Hartog sprake waren geweest. Daarmee degradeerden zij eigenlijk Har- togs opmars naar de zege tot een prestatie van de tweede rang. Hetgeen natuurlijk niet aan de uiteindelijke overwin naar heeft gelegen. Van de tegenstand van de buite- nalnders hadden velen zich te recht een andere voorstelling gemaakt. Meer allure had Har- togs zege -in de 350 cc-klasse, waarin de Fin Korhonen met vier seconden zonder extreme krachtsinspanning van de zijde van de Nederlander werd ver slagen. Van onze verslaggever LICHTENVOORDE De Zwitsers Robert Grogg, Lorens Halier, Emil Bollhalder en Jo Schwegler hebben een zware strijd geleverd met de Neder landers Wil van der Laan, Ton van Veugden, Broer Dirkx en Cor den Biggelaar tijdens de internationale motorcross die gisteren op het circuit aan de Besselinkschans te Lichten voorde werd gehouden. De strijd werd beslist in het voor deel van de Nederlanders met Van der Laan als de grote win- met Norton SBB; 2. Ton van Heug den met Dick Steenbergen met Ya maha Wasp; 3. Cor den Biggelaar met Cor van den Bijl met Yamaha- EMLA; 4. Bruno Schneider met Wer ner Fink met Norton Wasp; 5. Ro bert Grogg met Andreas Grabe met Norton Wasp; 6. Broer Dirckx met Henk Mensinck met Norton EML; 7. Jo Schwegler met Husser (yuml) met Norton Wasp; 8. Terry Good met Jess Rixon met'Norton Wasp. LONDEN De Nederlandse turnster Jeanette van Raven- stijn is tijdens internationale wedstrijden op de zesde plaats geëindigd. BARCELONA Ilie Nastase heeft het internationale tennis toernooi van Barcelona gewon nen. HEIDELBERG - West Duits land heeft in Heidelberg de rug- byploeg van Marokko met 19-11 verslagen. AMSTERDAM Terwijl in Gent de werkelijke krachtmeting om de wereldtitel in de individuele vijfkamp van start is gegaan, heeft Chris van der Smissen zijn zo begeerde derde Europese juniorentitel in Amsterdam veroverd. De Nederlander die het milieu van deze leeftijdsgroep (tot 23 jaar) in kwaliteit al lang is ontgroeid, eindigde met een voor het publiek oninteressant grote voorsprong van elf punten op de nummer twee, de talentvol le Fransman Paul Couespel. Eindstand: 1. Christ van der Smissen (Ned) 28 punten, 140.84 alg. gem; 2. Paul Couespel (Fra) 17 54.03, 3. Louis Havermans (Ned) 15 46.83, 4. Wolfgang Zenkner (WD1) 14 48.01, 5. Thomas Wildförster (WD1) 14 28.91. 6. Willy Leman (Bel) 13 35.15, 7. Gerhard Ralis (Oos) 11 33.06, 8. Mare de Sutter (Bel) 0 27.01.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12