Goedkeuring voor plan „Haaswijk" laat nog even op zich wachten Nieuwe boerderijen in Zoeterwoude Voorhoutse speeltuin krijgt een andere plaats Nieuwe sportzaal Leiderdorp al helemaal volgeboekt VOORSCHOTENSE SPORTLEVEN IN DE KNEL Leidschendammer uit bedreigingen in rechtszaal Buurtgebouwtje voor Dreven en Schansen laat op zich wachten •FACINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 8 APRIL 191 -3 Van onze correspondent OEGSTGEEST - De goedkeu ring van Gedeputeerde Staten voor het plan Haas wijk laat nog even op zich wachten. Op 24 april zullen de bezwaar schriften tegen het plan in het openbaar worden behandeld In het Provinciehuis. Dit deelde de commissaris van de konin gin, mr. M. Vrolijk gisteravond mee tijdens een extra-raadsver gadering. „De bebouwing van de polder houdt sterk verband met de behoefte in de regio. De Provinciale Planologische Com missie vraagt zich af of het plan wel past in de totale be hoefte," aldus de heer Vrolijk. Waarschijnlijk zullen er wijzi gingen komen in de voorgestel de bebouwing. Er zal meer ge bouwd worden in de sociale sector. De heer Anema (WD) ging uit voerig in op de bestuurlijke in deling. Hij acht het plan vieren veertig gewesten te vormen niet juist temeer daar dit een vierde bestuurslaag betekent Hij pleit te voor een verdeling van be stuurstaken over drie niveaus namelijk het lokale, het regiona le en het nationale, waarbij het takenpakket zal worden herin gedeeld. De heer Vonk van het CDA verwees naar de oplossing van professor Verdom (de commis saris van de Koningin in Ut recht) voor een bestuurlijke her indeling. Hierin is sprake van twintig a dertig provincies. De CD A-er pleitte voor versterking van samenwerkingsvormen in het gewest, een alternatief tracé voor rijksweg 6 langs de Haar lemmertrekvaart en medewerk ing van de provincie voor de uitbreiding van Haaswijk. De heer Van Belle (PvdA/PPR) bood de heer Vrolijk een stukje Leidse kaas aan met de bood schap dat men er iets voor voel de zich te laten inruilen voor Haagse Hopjes of Haagse Bluf: „U begrijpt, veel te slecht voor de tanden". Hiermee wilde hij zijn instemming met het gewest „Oude Rijnstreek" betuigen en zijn afkeer voor een Groot ge west Den Haag. „Gemeentelijke herindeling is een moeilijke en tijdrovende zaak", aldus de cómmissaris van de Koningin in aijn ant woord op de beschouwingen van de vertegenwoordigers van de drie verschillende partijen. „Men kan niet volstaan met taakherzieningen voor gemeen te, maar men moet ook zorgen voor sterkere gemeenten door vergroting van het inwonertal". Burgemeester Van Eysinga zei nog steeds teleurgesteld te zijn over de gang van zaken in het studiegewest Leiden dat is opge houden te bestaan. „Het wach ten is nu op een regeringsdaad", aldus Oegstgeests eerste burger. Bij de behandeling van het tweede agendapunt' de voorlich ting pleitte het CDA voor een ombudsman. De heer Beckers (PPR) noemde de openbaarheid van bestuur in Oegstgeest Zijn fractie acht het tevens raad zaam een voorlichtingsambte naar aan te stellen. Aan het slot van de bijeenkomst overhandig de burgemeester Van Eysinga aan de commissaris een bundel historische geschriften van de gemeente Oegstgeest, die de laatste jaren gepubliceerd zijn. 2F:fflnri5B® Het college van b en w van Oegstgeest en het echtpaar Vrolijk bij het bezichtigen van de tentoonstelling „In en rond het raadhuis" haar bezoek aan de bejaardenflat aan de Narcissenlaan kreeg mevrouw Vrolijk een wandkleed aan- Brand HBG in kiem gesmoord Van o e correspondent LISSE Een brand in een van de grote veilinggebouwen van de HBG kon gistermiddag spoe dig geblust worden mede omdat de brand zeer tijdig was waar genomen op de bovenste verdie ping van bejaardencentrum "Ei kenhorst". De eveneens uitge rukte Sassenheimse brandweer hoefde geen assistentie te verle- De brand ontstond op het dak van het veilinggebouw, waar re paratiewerkzaamheden werden verricht aan de mastiek van het dak. Door de wind vatte het dak Bejaarden-1 verenigingen procederen Van onze correspondent WASSENAAR De rk. bond van bejaarden heeft een proces aangespannen tegen de Kath olieke bejaaitaenvereniging. Volgens bet bestuur van de bond heeft bet bestuur van de nieuwe vereniging gelden ach tergebonden. Dit deelde de heer Leijenhorst, voorzitter van de bejaardenvereniging mede op de eerste jaarvergadering van de vereniging, die een jaar gele den werd opgericht door een aantal geroyeerde leden van de rJt. bond van bejaarden. Inmiddels bedraagt het ledental zeshonderdeenentwintig. De sta tuten kregen de koninklijke goedkeuring. Het bestuur heeft b. en w. een brief geschreven over het vertrek van de heer Scheepbouwer, hoofd van de ge meentelijke sociale dienst. Het is voor de derde keer in twee jaar dat een hoofd van de socia le dienst vertrekt. Het bestuur wijst erop dat dit het werken van organisaties zoals de be jaardenvereniging bemoelijkt Van een onzer verslaggevers Voorhout B en W van Voorhout gaan de raad voorstellen akkoord te gaan met de verplaatsing van de speeltuin aan de Sportlaan naar het te re in bij 't Hok aan de Boekborstlaan. De speeltuin, tot nu toe In beheer van de speeltuinvereniging „De Spelewey", wordt, vanwege de excentrische ligging, door de Voorhoutse jeugd steeds minder gebruikt terwijl de vereniging de laatste tijd bovendien weinig activiteiten ontplooide, zo om schrijven B en W de reden van de verplaatsing. Inmideels is tijdens een algemene ledenvergadering van de speel tuinvereniging een nieuw bestuur gekozen, voornamelijk bestaande uit leden van het bestuur van de Stichting Jeugdraad. Het nieuwe bestuur wil de vereniging nieuw leven inblazen onder voorwaarde, dat het speelterrein zal worden verplaatst naar het terrein bij 't Hok aan de Boekhorstlaan. Het is de bedoeling daar met een aantal kleine en eenvoudige speelwerktuigen van start te gaan. De raad worden voorgesteld het oude speeltuinterrein en het bij deze speeltuin behorende houten gebouwtje ter beschikking te stellen van de padvindersvereniging. Voorhout In het kader van de gezinsopvoeding en -voorlichting kunnen ouders met kinderen in de leeftijd van acht maanden tot twee jaar op vier achtereenvolgende dinsdagen, te beginnen van avond in het Gezondheidscentrum in oudergespreksgroepen ook iets meer te weten komen over de gedragingen van de jongste leeftijdsgroep. (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG/LEIDSCHENDAM .Als ik weer vrij kom, wordt het schieten; je gaat er aan, dat staat vast Ik laht me niet meer opsluiten," aldus de aankondiging van een 28-jarige opperman uit Leidschendam bij de Haagse politierechter. Zijn bedreiging gold niet de rechter, maar een getuige. Ook op twee rechercheurs uit Leidschendam had verdachte het niet begre pen. Zij hadden hem gearresteerd op vermoeden, dat hij de avond tevoren zich aan inbraak had schuldig gemaakt Daar ging het nu niet om, wel over de mishandeling waaraan hij zich zou hebben schuldig gemaakt en waarvoor de politierechter hem conform de eis, tot een week gevangenisstraf veroordeelde. Er bestonden reeds lange tijd moeilijkheden tussen verdachte en, een beambte van de spoorwegen, die een tuintje heeft langs de spoorlijn. Verdachte heeft een visbootje en dat bootje meerde hij telkens bij het land van de beambte. Daardoor liep hij ook over verboden terrein. De beambte had al enkele malen gewaarschuwd: het enig resultaat was, dat verdachte moeilijk ging doen. Zo hield hij zich in het nachtelijk uur bezig met stenen door de ramen te gooien in de woning van de beambte. De politie werd gealar meerd. Op 15 september van het vorig jaar was het opnieuw mis en sloeg verdachte er met een stuk hout op los, waardoor twee vingers van de rechterhand van de beambte werden gebroken. „Ik zal hem wel krijgen, hij komt er zo niet af," kondigde verdachte aan. De politierechter probeerde verdachte te kalmeren, maar veel hielp het niet. De politierechter herinnerde er aan, dat er verdenkingen zijn geweest, dat de opperman betrokken is geweest bij de diefstal van 18.000 gulden in het postkantoor te Leidschendam. Verdachte wil zich niet aan de spelregels van de maatschappij houden," constateerde de officier. Toen verdachte door de politie werd weggeleid, klonken de bedreigingen nog na. iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Van onze correspondent Zoeterwoude Nieuwbouw van boerderijen is een kostba re taak en derhalve de laatste jaren slechts weinig voorge komen. De bouw van moderne stallen, om bedrijf s-economi- sche redenen veelal een harde noodzaak, is wel dikwijls toe gepast Na de bouw van de nieuwe boerderij van de heer Jac. v. Leeuwen, die zijn bedrijf ver plaatste van het Watertje naar de Zuidbuurt, die eind vorig jaar werd voltooid, staan er ni> weer twee bouwplannen op stapel. Deze zijn echter beide in strijd met de bestemmings plannen die voor het betref fende gebied gelden. Reden waarom de raad voorberei- dingsbesluiten heeft genomen :om de beoogde bouw te legali seren. De he^r J. H. v.d. Ham in de buurtschap Gelderswoude heeft een grond areaal van ruim 18 ha. waarvan er slechts 5 gelegen zijn in de directe omgeving van de bedrijfsge bouwen die in een zeer slechte staat van onderhoud verkeren. Ongeveer 650 meter verder lig gen de overige 13 ha. mooi aaneengesloten. De heer v.d. Ham heeft daar reeds een melkbox en wil overgaan tot het bouwen van een bedrijfs woning en gebouwen. Aan de Weipoortseweg wil de heer W. J. Versteege uit Lei den een veestalling met hooi tas bouwen en deze overdra gen aan de heer A. Dorrepaal, wiens bedrijfswoning zich reeds sinds enkel jaren aan de andere zijde van de weg be vindt Het huidige terrein met de be drijfsgebouwen biedt geen ex pansiemogelijkheden meer en verplaatsing naar de westzijde wordt reëel genoemd. De be staande bebouwing welke straks in eigendom komt van de heer Versteege zal geheel worden gerestaureerd. Van onze correspondent LEIDERDORP Wethouder D. W. Tichler zal op vrijdag 18 april as. de nog naamloze sportzaal aan het Van Alphenplein in Binnenhof officieel openen. Ter gelegenheid van deze opening zal 19 tot en met 26 april dagelijks een uitgebreid sportprogramma worden afgewerkt Daarbij is het vooral de bedoeling iedereen kennis te laten maken met de verschillende takken van sport die in deze nieuwe sportzaal zullen kunnen worden beoefend De belangstelling van de zijde van de Leiderporpse verenigingen voor deze sportzaal is bijzonder groot .Als we alle aanvragen zouden moeten honoreren, dan zouden twee van deze sportzalen nog niet genoeg zijn", zo deelde de wethouder desgevraagd mee. Het ligt in de bedoeling de zaterdagmorgens te gaan bestemmen voor „sport-stuif-in's". Daarbij kunnen vooral de ongeorganiseer den -in welis waar redelijk gecoördineerd verband- gebruik maken van de sportzaal. Bij de (dubbele) sportzaal is ook een kantine gesitueerd. Naast sportverenigingen maken ook de scholen gébruik van de accommo datie. Mede daardoor kan het jaarlijkse exploitatie-verlies naar verwachting beperkt worden tot 40.000 60.000 gulden. De officiële gebeurtenis op vrijdag 18 april begint om 20.00 uur. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIII Geldboete voor naakte zonnebader DEN HAAG/KATWIJK De Haagse politierechter heeft gisteren een 54-jarige foto graaf uit Velsen veroordeeld tot 200 boete, omdat hij vorig jaar zomer in zijn blootje lag te zonnen op het strand van Katwijk. Bij zijn arrestatie verzette hij zich en hitste hij zijn hond op tegen de politie. Later bleek ook dat hij een valse naam had opgegeven. Trimbaan voor Rijnsburg Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Aan de Noordwijkerweg In Rijnsburg zal waarschijnlijk een trim baan worden aangelegd. B W stellen de raad voor de kosten er van 11.700,—, te putten uit de reserve dorp suitbreiding. De trimbaan zal een lengte krijgen van ongeveer 1000 me ter, waarbij aan weerszijden van het looppad, met een breedte van 2 meter, op onge veer gelijke afstanden zoge naamde trimstations worden aangelegd, waar een bepaalde oefening zal moeten worden uitgevoerd. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent Voorschoten Het bestuur van de demissionaire Voorschotense Sportraad heeft de gemeenteraad met klem gevraagd zo spoedig mogelijk opnieuw een raadscommissie voor sport en recreatie in het leven te roepen. De vorige commissie is opgeheven bij de vorige raadsverkiezingen. Sindsdien komt er op het gebied van de sport en recreatie in Voorschoten niets van de grond. Een vrijwel zelfde situatie bestaat er ten aanzien van de vroegere culturele commissie. Ook deze commissie is demissionair, vergadert niet meer, dat allemaal in afwachting van de formatie van een nieuwe commissie. Hoewel sport, recreatie en cultuur vallen onder dg portefeuille van wethouder Nellien de Ruiter, kan men deze wethouder hooguit een verwijt maken dat zo lang de nieuwe commissies er nog niet zijn, de oude commissies ook niet benut worden. De installaties van de nieuwe commis sies houden nauw verband met de bespreking over „de vertrekpunten" opgesteld bij de forma tie van het nieuwe dagelijkse bestuur van ge meente. Deze vertrekpunten het zgn. toekomstbe- leid moeten nog steeds uitgewerkt worden tot een praktich beleidsplan. Van onze correspondent LEIDERDORP "Ik hoop niet, en dat geloof ook ik als ik eerlijk moet zijn, dat het nog een half jaar duurt voordat de bewoners van de Dreven en de Schansen het buurtgebouwtje achter de Beukenschans in ge bruik kunnen nemen", aldus wethouder J. Reugebrink (PCG). "Ik heb zo juist een zeer vruchtbare bespreking achter de rug met de door de flatcom missie geformeerde stichting. Daarbij zijn spijkers met kop pen geslagen", zo meent Reuge brink. Bij de huidige stand van zaken zou maandelijks voor het ge bouwtje een huur van zes hon derd gulden moeten worden op gebracht. Dat lijkt wethouder Reugebrink een onhaalbare zaak. Daarom wordt op dit mo ment eerst getracht bij het mi nisterie van CRM subsidie te krijgen. Lukt dat, dan is de gemeente bereid aanvullende subsidie te verstrekken. In het andere geval wil de gemeente zich nog eens over de situatie beraden. Landscheidingswe onder Noordsinge - en Heuvel weg da LEIDSCHENDAM - In nieuwe ontwerp van Rijkswat* staat voor de Verlengde Lan, scheidingsweg zal de weg vt diept worden aangelegd ond| de Noordsingel-Prina Bernai laan door en eveneens onder i Heuvelweg. De eerstegenoemi onderdoorgang krijgt aansli ting op beide wegen en kan hi verdiept worden uitgevoerd i dat de fietspaden en het voe pad langs de Prins Bernari laan/Noordsingel zonder gro hoogteverschillen over de rijk weg kunnen worden geleid. D: heeft ir. E. A. Bosman va Rijkswaterstaat gisteravond d commissie openbare werken e ruimtelijke ordening en vert genwoordigers van de Miliei raad Leidschendam meea deeld. Foto-wedstrijd „Warmunda" Van onze correspondent WARMOND Voetbalveren» ging „Warmunda" organise* de komende weken ten behoev van haar jeugdafdeling een (i toherkennings wedstrijd en et kleurwedstrijd. De kleurplater- zijn vanaf 14 april bij de Wa II mondse winkels verkrijgbaj tegen betaling van 25 cent Wedstrijdformulieren voor d fotoherkenningswedstrijd zulle huis aan huis worden bezorgi l De bekendmaking van de pri zen zal geschieden op de fane I fair welke gehouden zal worde op 24 en 25 mei in het ouc gymnastieklokaal. Het startsei voor deze Fancy-fair zal ee ballonnenwedstrijd zijn op d Gemeentehaven. Ook hiervo< zijn kaartjes verkrijgbaar bij t wnkels. Kledingbeurs in t Wassenaar Van onze correspondent WASSENAAR De Wasstj naarse afdeling van de Unie v Vrouwelijke Vrijwilligers orgij niseert vandaag en morgei] weer een voorjaarskledingbeui in de gereformeerde kerk i de Zijllaan. Vanavond ii zeven tot negen uur een special], pas en koopavond voor heren: en jongenskleding. Morgen gint de verkoop om tien 'smorgens. Van vier uur tot hal vijf kunnen inzenders komen a rekenen. Niet afgehaalde kiel' ding wordt door de UW beschikking van charitatieve ij stellingen gesteld. Ook deze keer zullen gebruikl kinderboeken verkocht worden! De opbrengst komt geheel terf goede aan de UW. Terwijl d^ beurs gehouden wordt, is kindercrèche waar tegen een kleine vergoeding op kinderen wordt gepast Beuker in Noordwijk Van onze correspondent NOORDWUK Het Tweedei kamerlid Klaas Beuker van de1 Rooms-Katholieke Partij Ne- 9 derland spreekt morgen in de oude Wilhelminaschool aan de Wilhelminastraat op een door de afdeling Bollenstreek geor ganiseerde propaganda-verga- dering. De heer Beuker, die ook voorzit ter is van de RKPN, kwam vooral in het nieuws door zijn veroordeling van de legalisering van de abortus en zijn aktie1 tegen de toenemende zedeloos heid. De vergadering begint c 20.00 uur. Na de rede van Beu kers zal de film Levenszaak-Le venstaak worden vertoond. Sterke groei Noordwijkse bejaardenbond Van onze correspondent NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Katholieke Bejaardenbond bestaat in 1976 twintig jaar. De voorbereidin gen om op gepaste wijze dit lustrum te vieren zijn reeds aan de gang. Dit werd bekend gemaakt op de jaarvergadering van de afdeling in hotel-rest. De Beurs. Opmer kelijk was de sterke groei de afdeling. In het afgelopen jaar nam het ledental toe van 579 tot 817 per 1 januari jl. Zowel de verzorging van de at tenties aan zieken als het kenbezoek, alsmede de felicita- tiedienst loopt uitstekend. Bij de bestuursverkiezing werden her benoemd mevr. J. van der Put ten, mevr. C. Kaptijn en de heer W. J. Vink. Zilveren Molenduel afgelast Van een onzer verslaggevers LEIDEN De voor vanavond in het kader van het Zilveren Molentoernooi geplande wed strijd Randstad Sport—Quick Boys gaat niet door. Door de regen van de afgelopen dagen is het LFC-veld onbespeelbaar. WARMOND Zondagochtend omstreeks 4 uur werd eei braak gepleegd bij een filiaal van Garant Service aan de Dorpsstraat te Warmond. De ii breker verschafte zich toegang tot het pand door een ruit te breken van de winkeldeur. Toen omwonenden op het gerinkel, kwamen kijken was de dader reeds verdwenen in een auto met medeneming van een kleu-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4