W eekeindshow sloeg aan in Sassenheim LANDVLIETHAL IN GEBRUIK GENOMEN De Zilk feestte Leimuiden kan gaan tennissen VOORHOUTERS SMETEN GUL MET DUIZENDJES If MAANDAG 7 APRIL 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Toch aanleg van 2 banen Van onze correspondente LEIMUIDEN Hoewel met enige moeite, is het voor de leden van de nieuwe tennisvereniging in Leimuiden toch mogelijk geworden de eerste helft van juni op eigen terrein het racket te heffen. De gemeenteraad heeft na uitvoerige discussies en een opnieuw horen van de direkteur van gemeentewerken, una niem besloten een krediet te verlenen van 133.000,- voor de aanleg van 2 kunststof of gesloten banen. Het werk zal worden uitgevoerd door de Nederlandse Heide Mij. die ook de drainage en de beplanting van de rest van het sportpark verzorgt. De gemeente zal deze banen dan verhuren aan de tennisver eniging die hiervoor 16.500,- op tafel moet leggen. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal de feestelijke opening begin juni kunnen plaatsvinden. Lustrummiddag Van onze correspondent Lisse - Het bestuur van de afde ling Lisse van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde organiseerde ter gelegenheid van het eerste lustrum een „lus trummiddag" in de Keukenhof. Na een twee uur durende quiz- speur-wandeling, waarbij de op dracht was een aantal op de Keukenhof betrekking hebben de vragen te beantwoorden, werd een bijeenkomst gehouden in het restaurant van de Keu kenhof. De heer Koster, direc teur van de Keukenhof, hield een causerie over de ontwikke ling van deze bekende bloemen- Sporthalplan Van onze correspondent WASSENAAR In het club blad van de Wassenaarse hoc key- cricket- en tennisclub „De Kieviten" is voor zaterdag 12 april a.s. een buitengewone al gemene vergadering aangekon digd waar een voorstel van het bestuur zal worden besproken tot het bouwen van een eigen sporthal waarin ruimte zal zijn voor drie volledige tennisvel den of één zaalhockeyveld. Aan de ledenvergadering zal een machtiging worden ge vraagd voor het hoofdbestuur van de vereniging om de nodige voorbereidingen te treffen. Er wordt binnen de vereniging al' geruime tijd gesproken over het scheppen van mogelijkheden om in het winterseizoen tennis te kunnen spelen, te kunnen trainen in zaalhockey en om de cricketers in het winterseizoen trainingsgelegenheid te ver schaffen. Emmy stal show Van onze correspondent Bodegraven In de Burgerzaal in Bodegraven hebben muzie kliefhebbers kunnen genieten van het optreden van de be faamde violiste Emmy Verhey. De, door het comité Burgerzaal concerten georganiseerde, slot- avond van het muziekseizoen, was tevens een hoogtepunt in de concertenreeks. Emmy Verhey sloeg zich met groot gemak dood de extreme accoorden en klank- Parochieavond verschillen van een aantal mo derne componisten. Een dave rend applaus onderstreepte de dankbaarheid van het enthou siaste publiek voor zoveel per fect uitgevoerde muziekstukken. Tulip Festival Van een onzer medewerkers KATWIJK In Katwijk is dit weekeinde het derde Interna tionale Tulip Time Festival af gesloten. In totaal beeft dit door het Katwijkse VVV en het Nationaal Bureau voor Toeris me georganiseerde evenement 7300 bezoekers getrokken. Uit de jury-rapporten is geble ken dat het festival dit jaar op een artistiek hoger peil heeft gestaan dan in 1974. De in de sporthal Celyn Duyn door bur gemeester Vermeulen uitgereik te prijzen gingen naar het West- lands Meisjeskoor, het Haags Harmonie-orkest, het Voorscho- tens Liturgisch Kamerkoor en de Bugle en Drumselection "Constantia" uit Etten-Leur. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - „Pastoraal vandaag en morgen" is het the ma van de tweede parochie avond welke morgen", dinsdag wordt gehouden in het Don Boscohuis. Op de eerste avond, vorige maand, stonden de financiën centraal. Gespreksleider is mor genavond de heer L. Canisius die de groepsgesprekken zal in leiden waarna er een gedachten- wisseling zal volgen. Dr. Cohen Stuart Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Dr. M. Co- hen Stuart, geneesheer-direc teur van het Psychiatrisch Cen trum „Schakenbosch" is be noemd tot geneesheer-directeur van het Delta-ziekenhuis in de Rotterdamse wijk Poortugaal. Hij volgt daar dr. F. Tolsma op die 1 juni 'van het vorig jaar in verband met zijn gezondheid met pensioen ging. Wethouder voelt zich in zijn hemd gezet Van onze correspondent LEIDERDORP „Gênant. Ik weet niet wat wat ik anders op moet zeggen. Ik zit gewoon in mijn hemd", aldus wethouder J. Reugebrink tijdens een bijeen komst in het Leiderdorpse ge meentehuis toen hem werd ge vraagd naar de stand van zaken voor het flatgebouw voor de buitenlandse werknemers. „Half februari kreeg ik van de Algemene Woningbouwvereni ging (AWV) te horen dat er zeer binnenkort een plan voor deze flat op tafel zou komen. Daags voor de algemene beschouwin gen op 25 februari werd dat door de voorzitter van de AWV nog eens bevestigd. Het zou de volgende dag komen. Een belof te die regelmatig herhaald werd, als ik het bestuur na die tijd over dat plan belde. Het plan moet nog steeds komen", aldus wethouder Reugebrink. Desgevraagd deelde AWV-admi- nistrateur H. Zandstra mee dat er reeds lang een schetsplan voor de desbetreffende flat ge reed is. Het plan wordt op dit moment zelfs al verder uitge werkt. Eerst zal over het plan overleg worden gepleegd met het ministerie. Weerstand tegen verordening grondverkoop Van onze correspondent LEIDERDORP De ontwerp verordening verkoop grond voor woningbouw zal naar alle waarschijnlijkheid hèt agenda punt zijn van de vanavond te houden raadsvergadering. Vooral het streven van b. en w. om met behulp van deze veror dening de toekomstige kopers van woningen een zo groot mo gelijke bescherming te bieden roept' bij verschillende fracties nogal wat weerstanden op. Met name de WD verzet zich tegen een aantal in de verordening op te nemen artikelen zoals de be-, paling van de maximum ver koopprijs van de woning door b. en w. Het college is dan ook niet onverdeeld in haar voorstel aan de raad. WD-wethouder D. W. Tichler verzet zich tegen een deel van de verordening. De verordening zal het eerst toegepast worden bij de van avond eveneens goed te keuren voorstellen van b. en w. voor uitgifté van de grond in Voor hof-Zuid. In augustus kan dan met de bouw worden begonnen. Wandelpark in discussie Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De com missie openbare werken en ruimtelijke ordening van Leid- schendam krijgt vanavond een plan op tafel voor de aanleg van een wandelpark langs de Noordsingel ter hoogte van een van de parkeerterreinen van Leidsenhage, dat 260 duizend gulden moet gaan kosten. Gemeentewerken heeft een plan gemaakt voor het gebied achter de woningen aan de van Ruys- daellaan 3 tot en met 37 dat volgens het bestemmingsplan is aangewezen voor aktieve en .passieve recreatie. Behalve bo men en 'n bosplantsoen, speel weiden en voetpaden is er een eendenvijver geprojecteerd met een broedeiland. Bij de aanlegkosten is nog geen rekening met de boerderij ge houden. De kosten worden, sa men met 33 duizend gulden voor het eerste jaar onderhoud, gefi nancierd door het grondbedrijf. Leidschendam betaalt helft schade trambaan Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Het her stel van de schade die vorig jaar door wateroverlast is ont staan aan de trambaan van lijn 6 bij de keerlus aan de Dillcn- burgslngel heeft bijna 50 dui zend gulden gekost. De HTM heeft de gemeente voorgesteld die samen te beta len. Over het onderhoud van de trambaan zijn met de HTM geen afspraken gemaakt, aldus B en W, maar samen betalen lijkt het college alleszins redelijk. Lach-avond met Plankenridders Van onze correspondent Aarlanderveen In een matig bezet Dorpshuis gaf de toneel vereniging „De Plankenrid ders" een uitvoering van de klucht „Die rare familie" van Arnold en Bach. Regisseur G. van der Erf heeft met zijn acteurs het publiek een kostelijke avond bezorgd. Het spelpeil lag dit keer bijzonder hoog. Op wat schoonheidsfout jes na kunnen „De Plankenrid ders" terug zien op een bijzon der geslaagde uitvoering. De rollen werden gespeeld door N. Kempenaar, T. Koot, C. Ver boom-Groot, J. B. van Zijll, Cock vergeer, Kees Zuidam, G. Angenent, W. Zimmerman-Wal- raven en H. Kempen. Met een sim pele druk op de knop verricht Sportstichting voorzitter V. d. Werf de ope ning van de Landvliethal. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Van onze correspondent Hazerswoude De Landvliet (sport)hal aan de Hazerswoudse Sportparklaan is zaterdagmiddag officieel in gebruik ge nomen. De voorzitter van de Sportstich ting Hazerswoude, wethouder van onder meer onderwijs- en sportzaken P. A. Th. van de Werf, stelde in zijn speech dat „alles precies op tijd klaar was". Burgemeester J. ten Heuvelhof hield als eerste een toespraak. Deze merkte op dat de sporthal geen statussymbool is, maar een noodzakelijke voorziening voor het onderwijs, die er lichamelijke opvoeding gaat verzorgen, en sportwereld. Hazers- woudes eerste burger roemde de inspan ningen van de Sportstichtingvoorzitter P. A. Th. v.d. Werf en diens -secretaris J. Verlare, plus de voormalige ambtenaar sportzaken H. Petri (inmiddels naar Apel doorn vertrokken), om te komen tot reali sering van de plannen. Na zijn toespraak droeg de burgemeester de Landvliethal namens het gemeentebestuur over aan de Sportstichting. Nog een groot aantal sprekers spraken hun vreugde uit over de opening van de nieuwe sportaccommodatie, waaronder Sportstichtingvoorzitter V. d. Werf en sportraadvoorzitter Gertjan Windhorst. Waldkappels locoburgemeester Ifford overhandigde namens Hazerswoudse „zuster-gemeente" in West-Duitsland een bekertje. Die wil hij graag ieder jaar zien toegekend aan een nader aan te wijzen persoon of vereniging uit de plaatselijke sportwereld. Diverse sportevenementen sierden de opening van de Landvliethal uit Hazers woude, zaterdagmiddag, voor en na de receptie. Mét de ingebruikneming van de Landvliethal vond ook de geboorteplaats van de „Badmintonclub Hazerswoude". Oprichtingsdatum is 4 april 1975, de dag voordat de sporthal officieel werd geo pend. Deze week wordt in de zaterdag jongstle den geopende Landvliethal te Hazers woude een sportweek gehouden. Het fes tijn begint vanavond om 19.00 uur, waar bij de Hazerswoudse Tennis Club tekent voor de organisatie. Leden van andere plaatselijke sportverenigingen zijn ook welkom. Enorm druk had het ook Ellen Mol, die leiding gaf aan het tekenen, schilderen en boetse ren van de jeugd. Hieronder waren Steef en Peter v.d.Kraan, die grootvader Piet volgde, die ook exposeerde met boetseer- i werk, en de vier kinderen van Giel Langeveld, die hun vader met het tekenwerk imiteerden. Langeveld speelt overigens ook I verdienstelijk gitaar. Het week eind werd besloten met een inte- ressante causerie van historicus Hulkenberg. Sneltekenaar Van Schaik trok veel belangstelling tij dens de Sassenheimse weekeind-show. Het portret van burgemeester Kret prijkt aan de wand. Op de i foto legt Van Schaik de laatste hand aan de gevulde I onderkin van onze foto graaf Henk v. d. Ende. Van onze correspondent Sassenhein De in de afgelo pen dagen in de Stormbal ge houden grote w eekeindshow „Kultureel en Kreatief Sassen- heim", is een enorm succes ge worden. Burgemeester Kret, die de manifestatie opende, zei het j een bijzonder geslaagd initia- I tief te vinden dat op een derge lijke wijze de plaatselijke acti viteiten gebundeld zijn en voor het voetlicht worden gebracht. „Dit bewijst nog eens dat de Bollenstreek beslist niet cul- tuurarm is", zo zei hij. Zijn complimenten waren voor de organisatoren, die op voortref felijke wijze dit weekeinde or ganiseerden. Bezoekers van de weekeinds- how konden kennis nemen van de prestaties van plaatselijke ar tiesten, waaronder fotografen, tekenaars, schilders en hand- werksters. Er was ook een op treden van een volksdansgroep. Veel belangstelling trok ook het optreden van de cabaretgroep „De Waterplaats". Zaterdagmiddag was er Voor „de Stormbal" een show van „Adest Musica", nadat eerst een aubade was gebracht bij jubila ris Wim van Biezen. De laatste gaf verder een demonstratie mandenmaken, De liefhebbers van accordeonmuziek kwamen volop aan hun trek met optreden van leerlingen van de muziekschool en D. S. V. P. die een semi-klassiek programma brachten, en met populaire nummers van „de Kentucky's", (de vier broers en zusjes i Tol). Job.C. de Vries en Wim Witte speelden populaire wijsjes op een electronisch orgel. Tjok vol was het zaterdagavond ook bij het optreden van „Elcker- lyck", dat de éénacter „Ik heb een jasje gekocht", van Frits Kroes reuze leuk voor het voet licht bracht en voor het optre den van Popgroep „Gallah". De Zilk - In De Zilk heeft dit weekeinde de feestelij ke heropening van het jeugdgebouw plaats gevon den. Na een flitsend openingsnummer van de Zilker jeugddrumband en de majorettes was het de beurt aan voorzitter II. Turnhout jr. de aanwezigen (het gemeentebestuur schitterde door afwezigheid) de gang van zaken rond de heropening uit de doeken te doen. Hij dankte daarbij vooral de werkers van het eerste uur, die tijd nog moeite hadden gespaard om de Zilk een dergelijk fraai jeugdgebouw te kunnen aanbie den. Een dankwoord was er ook voor de Parochiële Charitas Instelling, die een belangrijke financiële bijdrage had gedaan. Jeugdraad-voorzitter J. P. Kroon verrichtte daarna de openingshandling door het wegtrekken van enkele gordijnen, waardoor een prachtige bar en disco-bar zichtbaar werden. Ook dit was eigen ontwerp. Na mens de sportvereniging Van Nispen overhandigde voorzitter John Weijders een enveloppe met inhoud. Na de opening gingn in jeugdsociëteit Walk-Inn nog een aantal uren de beentjes gezellig van de vloer. De majorettes stelen de show In het hero pende jeugdgebouw Van onze correspondente Voorhout - De grote paas- markt in de Boerhaaveschóol ten baje van de aanschaf van een nieuw orgel voor de klei ne Hervormde Kerk heeft een bedrag opgeleverd van 12.000. Een netto-opbrengst, die alle verwachtingen heeft overtroffen. Danzij dit bedrag komt het totaal aan inzame lingen nu op 31.000 en daar mee is het streefbedrag met f 6000 overschreden. Klapstuk van de paasmarkt was ongetwijfeld de zaterdag avond gehouden veiling. De veiling, met als afslager Harry Verdel uit Lisse, was een evenement op zich. De meest uiteenlopende zaken gingen onder de hamer en brachten ook de meest uiteen lopende prijzen op. Een antie ke scheerdoos met spiegel voor 275,- werd gevolgd door een taart voor 20,-. Veel belangstelling was er voor een stel pannelappen, ge haakt door de oudste inwoon ster van Voorhout de 97-jarige mej. De Vries, en voor een Fuchsia, van de bekende kwe ker van Wieringen.het nieuwe soort Boerhaave waarvan la ter enkele minuscule stekjes weggingen voor prijzen van 6 tot 12 gulden per stuk. Lampen van de kerkzolder werden door particulieren ge kocht, voor 2000,- om ze weer in de kerk op te hangen. De enige die geveil werd, voor 550,- wérd door de koopster ook geschonken om het zeven tal te kompleteren. Het ging hier om fraaie olielampen, die in het verre verledenen kerk gangers van licht voorzagen. De oude stoven, waarvan er nog vier waren gevonden, brachten bedragen op van 175,- tot 275,- per stuk. De pop, beschikbaar gesteld door mevrouw Stolwijk-Koele- man werd gewonnen door Ka rin Uithoven en de achtbaan door Peter Koster. A. Uithoven werd winnaar van de schietwedstrijd, waarbij S. Donley 2e werd. Bij de jonge ren schoot Edwin van der Plas de meeste punten gevolgd door Ruud van Werkhoven.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5