Lawineramp in toeristencentra eist 20 doden dankuwel „Hij zocht steeds wat verenigde Koffie goedkoper „Babylift" stopt: Nederlanders wachten op hun Vietnameesj es Politie korps van Amsterdam versterkt VS overwegen militaire tussenkomst in Z-Vietnam Coerver kritiseert bestuur Feyenoord ficidóc 6oincvnt ge Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur-hoofdredacteur- F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W) 0.42 per mm. Telefoontjes 3.85 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18 00 tot 19.00 uur) - Abonnementen per week 2,69; kwartaal 34,76; jaar 135,15 - losse nummers; 50 cent. 'Maandag 7 april 1975, 65e jaargang no. 20086 I Troubadour Britta Lindell in „De dromen van een vrouwelijke trouba dour" op Ned. II om 21.35 uur. Om 20.45 uur Gebroeders Ham mond (2) en om 22.10 uur Hilter- mann over rood-Europa. Ned. I om 20.21 uur de manifes tatie Nacht van het hart en om 21.35 uur Pepper. Toenemende bewolking Van het Noordwesten uit toene mende bewolking, maar tot de avond op de meeste plaatsen droog. Tot matig of krachtig toenemende en naar zuidwest draaiende wind. Middagtempe- raturen rond 7 graden. Morgen zon: 6.01-19.24 Schev. hoogw.: 1.23-13.45 Maan: 4.29-16.22 Laagw.: 9.12-21.40. PREMIER HERDENKT MR V. MARIJNEN: 99 (Van een onzer verslaggevers) Den Haag „Een construktief denkend mens, die steeds gezocht heeft, wat verenigde. Hij was een samenbindende figuur zonder vijanden." Met deze woorden heeft minister-pre sident den Uyl gisteravond burgemeester mr. V. G. M. Marij- nen van Den Haag, die zaterdagavond 58 jaar oud overleed, herdacht. De minister-president toonde zich zeer getroffen door dit nog onverwacht overlijden van de burgemeester van Den Haag. Het stoffelijk overschot zal vrijdag aanstaande, na een herdenkingsdienst in de Grote of Sint Jacobs kerk, op Westduin te Den Haag ter aarde besteld worden. De na een ziekte van slechts enkele weken overleden burge meester mr. V. G. M. Marijnen heeft het grootste deel van zijn werkzaam leven in overheidsdienst en als politicus doorge bracht. Van 1959—1963 was hij minister van Landbouw en Visserij, in welke functie hij vooral te maken had met de toen opkomende Europese Economische Gemeenschap. Van 1963—1965 was hij minister-president. In deze periode stond hij voor de zogenaamde Irene-kwestie, toen bekend werd, dat prinses Irene katholiek geworden was en met de katholieke Spaanse Carlist prins Carlos wilde trouwen. Mr. Marijnen wist toen in een voor Nederland ernstige crisissituatie de politieke en staatsrechtelijke ver wikkelingen door een behoedzaam beleid ongedaan te maken. Nadien was de overledene nog enige jaren KVP-lid van de Tweede Kamer en voorzitter van Rijnmond, voordat hij tot burgemeester van Den Haag benoemd werd. DEN HAAG (ANP) De koffie wordt woensdag - afhankelijk van de kwaliteit - tien tot vijftien cent per half pond goedko per. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Econo mische Zaken is de prijsverlaging een gevolg van gedaalde grondstoffenprijzen. Het besluit tot prijsdaling is genomen door de Unie van Koffiebranders. BOLZANO Sneeuwlawines en aard verschuivingen als gevolg van zware regenval hebben in de Italiaanse, Oos tenrijkse en Zwitserse Alpen aan zeker twintig mensen het leven gekost. De Zwitserse reddlngsdiendt heeft toeris ten, die door de sneeuw vastzitten in bergdorpen opgeroepen niet te gaan reizen. Alle grote Alpenpassen zijn ge sloten. In grote delen van het Alpenge bied is het weg- en treinverkeer volle dig tot stilstand gekomen. Duizenden toeristen zaten vannacht vast in de sneeuw, voor een deel zelfs in hun auto's. Het ernstigste ongeval deed zich giste ren voor in het Zwitserse kanton Tessi- no waar vijf leden van een gezin stier ven toen er tonnen sneeuw op hun vakantiehuis terecht kwam. In de plaats Acla Medel die in het kanton Graubun- den ligt, bedolven lawines verscheidene- huizen. Volgens de Nederlandse Spoorwegen is het treinverkeer in Zwitserland en Oos tenrijk voor een deel komen stil te liggen. Het treinverkeer van en naar Italië heeft met flinke vertragingen te kampen. Het ziet er naar uit dat het treinverkeer door de Gotthard tunnel pas weer morgen mogelijk is en over de Brennerpas over een week. Her ver keer naar Italië wordt zoveel mogelijk omgeleid via de SimplontunnéL De lente in Zwitserland wordt gemarkeerd door hevige sneeuwval en daarmee gepaard 'gaande lawines. Een lawine kwam terecht op de St. Gotthardweg en stopte nog juist voor deze twee auto's. VOETBAL nam afstand van Feyenoord, dat tegen Sparta een punt liet liggen. Ajax profiteerde van zwakke ogen blikken van de Haarlemgoalie om ^■0 achterstand om te buigen. Onderaan kan alleen een wonder Haarlem en NAC nog redden van bet degradatiespook. MEISJE (5) AANGERAND ALPHEN AAN DEN RIJN In het zgn. „Katjesbos" aan de Kennedylaan in Alphen aan den Rijn is dit weekeinde een 5-jarig Alphens meisje aange rand. Het kind, dat katjes pluk te, werd door een nog onbeken de jongeman de bosjes ingelokt waar zij gedeeltelijk werd ont kleed en daarna sexueel mis bruikt. Bij het „Katjesbos" zijn de afgelopen maanden meerde re malen kinderen aangerand. Het signalement van de dader is als volgt: leeftijd tussen 14 en 18 jaar, lengte 1.70 tot 1.80. me ter. Kort geknipt blond tot don kerblond haar, brildragend, zwarte ribcord broek en bruine velours of suède heupjack met gebreide of bontkraag. TAIPEH - President Tsjiang Kal-sjek, de leider van nationa listisch China, is zaterdag aan een hartaanval overleden. Hij was 87 jaar. Het staatshoofd wiens gezond heidstoestand al enkele jaren veel te wensen overliet, had za terdag nog in zijn woning in Taipeh zitten werken met zijn zoon Tsjiang Tsjing-koeo, de Premier van Nationalistisch China. In de avond werd hij getroffen door een hartaanval, waaraan hij kort daarna over- Uitgehongerde Vietnamezen bedelen om een klein beetje voedsel dat hun met mondjesmaat verstrekt wordt door helpers van hulporganisaties. In dit kamp bij Vung Tau zijn gedurende de laatste ongeveer 25.000 vluchtentelingen uit het noorden aangekomen. SCHIPHOL, (ANP/UPI) Nederlandse pleegouders wachten met spanning op de komst van 30 Zuidvietnamese weeskinde ren, die aan het einde van deze week ver moedelijk op Schiphol zullen arriveren. De kinderen, in leeftijd variërend van 0 tot 5 jaar, verblijven momenteel in Hongkong om wat bij te komen van de doorstane ontberingen, alvorens de lange vliegreis te beginnen. Of die groep van 30 kinderen door een volgende groep wordt gevolgd, lijkt twijfel achtig nu Zuid-Vietnam weigert nog uitreis visa voor oorlogswezen te verstrekken. Met die weigering komt in feite, ook een einde aan de grote Amerikaanse operatie „Baby- lift", waaraan president Ford zijn goedkeu ring had gegeven. Zondag waren nog 300 kinderen, onder wie een aantal ernstig zieke, overgebracht naar Engeland, Canada en de VS. Ook Zuidvietnamese weeshuizen hebben geprotesteerd tegen de export van oorlogs slachtoffertjes op grote schaal, zonder dat waarborgen bestaan voor de morele be scherming van de kinderen. 1 Desondanks hoopt de Nederlandse stichting interlandelijke adoptie ook in de toekomst nog Vietnamese wezen over te kunnen bren gen naar Nederlandse gezinnen. „De situatie is nu niet te overzien. Bovendien weten we niet wat de eventuele opvolgers van de regering Thieu ten aanzien van ons werk van plan zijn", aldus drs. J. van Deth, directeur van de Nederlandse stichting. De stichting is al sinds 1969 bezig Zuidvietna mese wezen naar Nederland te brengen. Deze pogingen zijn echter nauwelijks van de grond gekomen. Vorig jaar zijn tien weesjes bij Nederlandse adoptie-ouders onderge bracht. De stichting is het overigens eens met wat staatssecretaris Glastra van Loon van justitie zaterdag verklaarde, dat het beter is de kinderen hulp te verlenen in eigen land dan hen naar Nederland te halen. Verpleegsters ontsnappen aan vuurzee NIEUWVEEN Een felle uit slaande brand heeft dit week-' einde e^n woonhuis in Nieuw- veen volledig in de as gelegd. Vier verpleegsters die het huis bewoonden konden ternauwer nood aan de vlammen ontsnap pen. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een ontploffen de gasfles. De vrijwillige brand weer van Nieuwveen heeft het vuur bestreden. De schade loopt in de tienduizenden. Van een oi AMSTERDAM Burgemeester Samkalden van Amsterdam heeft voor vannacht de hulp ingeroepen van 300 man extra rijkspolitie. Samen met de be schikbare manschappen van het Amsterdamse corps bete kent dat, dat er 600 agenten in de buurt van de Nieuwmarkt op de been zullen zijn. Vannacht om twaalf uur moeten namelijk weer 45 woningen zijn ontruimd. Aktiegroepen hebben aangekondigd er voor te zorgen dat politie en slopers niets kun nen beginnen. „Wij eisen op schorting van de afbouw van de metro. Wanneer B. en W. toch hun zin willen doorzetten, en de politie laat optreden, ligt de ver antwoordelijkheid voor even tueel gebruik van geweld bij het college", aldus de aktievoerders. Volgens hen heeft de politie tij dens de rellen in maart in 45 gevallen mishandeling gepleegd, 35 gevallen van vernieling, 10 gevallen van belediging en 25 gevallen van wederrechtelijke vrijheidsberoving, overlast, dief stal enz. gepleegd. Deze 'zelfdenkende', matstalen 4-kleurenballpoint is een van de 'blijkmakers' waaruit u een keuze kunt maken als dank voor het opgeven van een nieuw abonnement op onze krant. We horen van ul SAIGON (UPI) Amerika overweegt een rechtstreekse mili taire interventie in Vietnam, zo heeft de stafchef van de Amerikaanse strijdkrachten, gen. George Brown vanmorgen in Jakarta verklaard. Na een onderhoud met president Soe- harto verklaarde hij dat ook andere mogelijkheden worden overwogen. Hij was er overigens van overtuigd dat veel Amerikanen geen interventie willen, en dat een wet een dergelijke interventie zonder goedkeuring van het Congres verbiedt. Vanmorgen vroeg heeft ook de eerste beschieting van de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon plaats gehad. De aanval was gericht op het belangrijkste brandstofdepot van de hoofdstad. Wiel Coerver (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De altijd gematigde trainer van Feyenoord, Wiel Coerver, heeft gisteren na afloop van Feyenoord-Sparta via zijn spelers heftige kritiek geleverd op het bestuur van zijn club. „De spelers kletsen meer over contracten dan over voetballen. Ze maken mij het verwijt dat ik tijdig bedank maar ik werk gewoon door. We hadden toch met de rust met 4-0 voor moeten staan. Ik maak de jongens niet eens het grootste verwijt. Bij een topclub als Feyenoord, had die kwestie met de contracten toch allang geregeld moeten zijn, vooral in dit beslissende stadium van de competitie. Enfin, binnen twee weken beslis ik wat ik doe: naar Indonesië of niet". Het leek er op of Coerver wilde zeggen: ze zoeken het maar uit.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1