Belg Revijn wint Zilveren Molen- BS vindt geloof in eigen kunnen terug MAANDAG 7 APRIL 1975 Gemini moeilijk langs Hercules Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Gemini heeft met de grootste moeite Hercules 60 op de knieën gekregen. Na ruim twee en een half uur spelen werd d« vijfde set met 13-15 binnengehaald. De Geminire- serves, in Den Haag als duide lijke underdog aantredend te gen het tweede team van Gag-' genau, speelden een grandioze partij volleybal. In de laatste set legden zij de Hagenaars het vuur dermate na aan de sche nen, dat er een verlenging aan te pas moest komen. Groen SC beleefde in de Vijf Meihal enige spannende minuten, toen in de vijfde set van de wedstrijd te gen Tempo Team 1414 op het scorebord verscheen. Door uit stekend optreden van Josien v.d. Bosch, kon de eer echter nog gered worden. De meisjes van Nove deden het tegendeel. Zij verloren met duidelijke cij fers van het in degradatiege vaar verkerende PVC. Gemini heeft er in Woerden niet de volleybalshow van gemaakt, die het gezien het kwaliteitsver schil met Hercules ten beste had kunnen geven. Na een moei zaam gewonnen eerste set kwa men de Voorschotenaren zelfs behoorlijk in het nauw. Hercu les, dat zeer geconcentreerd speelde, wist met veel kunst en vliegwerk en gesteund door een talrijk publiek tot grote daden te komen. Het aanvalsgeweld, dat Gemini gewoon is te ontwik kelen, werd meestal niet door het blok gestopt, maar in de tweede instantie toch nog goed verwerkt Han Vos verklaarde na de wedstrijd: „Het was vaak om moedeloos van te worden. Sloeg je een bal snoeihard langs het blok, werd hij, zij het met grote moeite en veel geluk, toch weer van de grond gehaald. En bij ons leek het er wel op of iedereen een beetje stond te pit ten". Twee sets van 1510 en 15—11 waren het resultaat Opgepept door de ongehoorde smashes, die Hans de Jong in het verdere verloop van de strijd door alles heen ranselde, kwam Gemini echter terug. Her cules kreeg zelfs een 3—14 ach terstand te verwerken. Ondanks de fenomenale inzet kon de Woerdense ploeg niet verhinde ren, dat de sèt met 715 werd afgesloten. De vijfde set gaf tot 13—13 nog een gelijkopgaande strijd te zien, maar het surplus aan slagkracht, dat Gemini on tegenzeggelijk bezat gaf dan toch eindelijk de doorslag: 13—15. Gemini 2 toonde in de uitwed strijd tegen Gaggenau 2 bedui dend meer inzet. Het Haagse team, dat een uitstekende twee de plaats bezet, verslikte zich nog bijna in rode-lantaarndra ger Gemini. Met Johan Questro als spelverdeler en Gijs Walra ven als produktiefste aanvals- kracht, bleef Gemini de volle wedstrijd verbeten tegenstand leveren. Na 15-8 en 15—11 kwam de ploeg dan ook met 14—14 dicht bij een ongetwijfeld verdiende setwinst. Gaggenau wist echter op het beslissende moment nog door te drukken, daarmee de eind uitslag op een wat geflatteerde 30 bepalend. Groen SC had in de Vijf Meihal de grootst mogelijke moeite om zich een zeer enthousiast spe lend Tempo Team van het lijf te houden. Deze meisjes, die op papier geen enkele bedreiging voor het Leidse team zouden mogen zijn, wisten uitstekend gebruik te maken van de gedes illusioneerde sfeer, die er na de recente nederlagen bij Groen SC heerst. Na 15—12 bleven ze met 1416 nog juist aan de goede kant van de score en na een derde set van 1511 won nen ze zelfs met 1015.'Geïnspi reerd door dit succes gingen ze dóór en hielden Groen SC tot 1414 uitstekend in evenwicht Invalster Josien v.d. Bosch, die normaliter in het derde team speelt moest er ten slotte aan te pas komen om de dreigende nederlaag te voorkomen. Door haar geraffineerde service bracht zij eerst de tegenstander zodanig in moeilijkheden, dat Jannie Visser de slecht gere tourneerde bal gemakkelijk kon inslaan, om vervolgens Tempo Team zelfs geen enkele kans op retourneren meer te geven door de bal zeer hard in de uiterste hoek van het veld te plaatsen. Novo, dat door het verlies tegen Valkenberg geen kans meer had op de tweede plaats in de twee de divisie, vertoonde in de wed strijd tegen PVC hetzelfde ge brek aan inzet als Groen SC. In de eerste set kwamen de Noord- wijkse meisjes nog tot hun nor male spelpeil en veegden de Haagse tegenstand met 15—3 van het veld. Daarna kwamen zowel aanval als verdediging echter niet meer tot een vol doende. PVC, dat de punten zeer hard nodig heeft, rook de winst. Novo liet het verder af weten en gaf de drie volgende sets met ruime marges uit han den: 11—5,7—15 en 7—15. 1150 Deelnemers Braassemloop ALKEMADE Langs de oe vers van de Braassemermeer is gisteren weer de traditionele Braassemloop gehouden. Er deed een record aantal deelne mers mee. Maar liefst 1150 hardlopers stortten zich in het avontuur, dat ditmaal niet door zulk geweldig weer werd bege leid en ging over een traject van 3, 6 of 9 kilometer. Het was volledig een prestatieloop, waar bij de tijden van de eersten van ondergeschikt belang waren. José Revijn tijdens zijn eenzame tocht door de polders. Op de achtergrond Oud Ade. De stoet ter hoogte van Leiderdorp. Dit jaar kwamen hetgeen wederom een record betekende. Van onze sportredactie LEIDEN De Belg José Revijn heeft op overtui- gende wijze de dertiende aflevering van de Zilver- ei en Molenloop op zijn naam gebracht. De 27-jarige oj Belg liep de 20 kilometer in een tijd van 1.01.55 'a! uur. Hij bleef daarmee wel onder dc beste tijd die in '73 door Geert Jansen was gerealiseerd, maar wél ver voor op zijn concurrenten Kalf en dl Vriend. De Nederlandse marathonkampioen en de ief winnaar van de Zilveren Molenloop van '74 moes ten bijna een minuut prijsgeven op de zeer regel matig lopende Belg, die er al na een kilometer alleen vandoor was gegaan. Aan de start van de, door de lo Bataven georganiseerde Zil veren Molenloop, meldden zich 435 deelnemers, hetgeen opnieuw een recordaantal be tekende. Grote afwezige was de AAC'er Geert Jansen, de José Revijn, de winnaar van de 13e Zilveren Mo lenloop. vaderlandse lange afstand spe cialist, maar zijn ontbreken werd ruimschoots gecompen seerd door de aanwezigheid van een aantal sterke buiten landers en de rest van de Ne derlandse top. Hoewel de Zilveren Molenloop geen recreatie-afdeling kent, bleek het kwaliteitsverschil reeds enkele honderden me ters na de start bij de Groe- noordhal. Alle favorieten be vonden zich voorin en nog voor het verlaten van Leiden had een kopgroepje van twin tig man al enkele tientallen meters voorsprong. In hoog tempo viel de een na de ander terug en bij Leiderdorp was het een uitgemaakte zaak tus sen wie het zou gaan. Voorop Henk Kalf, op de voet gevolgd door Cor Vriend, Klop, Polak, Waaning, nog enkele anderen én José Revijn. Eenmaal in wat rustiger vaar water stoof de kleine Belg naar voren en samen met Kalf gaf hij het tempo aan. Een moordend tempo bleek alras, want slechts twee man bleken bij machte om Revijn bij te blijven. En niet voor lang. Eerst viel ook Vriend terug en' na het passeren van de eerste molens moest ook Kalf terrein prijsgeven. Bij Hoogmade be droeg het verschil nog een 'tiental meters, maar toen Re vijn, vijf kilometer verder nog eens omkeek, had hij al moeite om zijn concurrenten nog te ontwaren. En hij ging door. Zeker niet in fraaie stijl, maar Winnaar José Revijn neemt de Leidse Courant-beker in ontvangst. De stereo-installatie was eveneens voor hem. wel in een perfecte cadans en nimmer verslappend. Bij Oud Ade keek hij voor de laatste maal om, daarna stevende hij recht op de contouren van de, in de verte opdoemende stad Leiden af, zijn tegenstanders geen blik meer waardig keu rend. Voluit sprintend ging hij over de meet, in het midden van de Groenoordhal. Hij had een minuut over op Henk Kalf, die lange tijd Cor Vriend naast zich had moeten duch ten, maar de PSVer op de laatste meters toch nog klopte. Een andere Belg, Leleu, bleef op zijn beurt een minuut ach ter op dit tweetal. Streekfavo- riet Piet Waaning werd knap José Revijn, rustig uitlopend na zijn succesvolle tocht, toon de nauwelijks tekenen van vermoeidheid. „Ik had gere kend op wat meer tegen stand", zei hij. „Al vrij snel haakte iedereen af en toen ben ik maar alleen doorgegaan. Het ging allemaal erg soepei tjes", aldus de winnaar, die overigens vol lof was over het fraaie parcours. Opvallend was de prestatie die de 43-jarige Piet van Alphen weer leverde. Hij won de Vete ranen I. klasse met overmacht, maar niet daarom viel hij op. In dit sterke veld van deelne mers handhaafde Van Alphen zich in de groep achter Vriend en Kalf en eindigde ten slotte op een uiterst eervolle negen de plaats. De beste Leidse atleet werd A. Ulyn van de AV Holland. Hij eindigde als 62ste. AD VAN KAAM Uitslag: 1. J. Revijn 1.01.50, 2. H. Kalf 1.02.40, 3. C. Vriend 1.02.45, 4. P. Leleu 1.03.33, 5. P. Waaning 1.03.33, 6. B. Klop 1.04.51, 7. G. Mentink 1.05.13, 8. L. Polak 1.05.17, 9. P. v. Alphen 1.05.24, 10. Van Houten 1.05.28. Veteranen I: 1. P. van Alphen 1.05.24. .Veteranen II: 1. J. 4e Jong -1.17.27. Veteranen III: 1. H. Conijn 1.25.37. Dames: 1. P. Scheringa 1.22.44. Van onze sportredactie ^STERDAM Waar nie- ind meer op rekende gebeur- itoch nog. BS Leiden heeft de Rte twee winstpunten in de (npioenspoule binnen. In een jjrkelijk schitterende wed- eijd - onbegrijpelijk voor de inen, die de ploeg een paad 9|en tevoren tegen Sperry ,.flden zien acteren - werd Del- iJLloyd, een van de medekan- „laten voor de vijfde plaats, jt 84-89 geklopt Dat beteken- dit seizoen de eerste BS-zege tj de Amsterdamse verzeke- iformatie, die driemaal te bleek (79-78, 64-66 en 77- spel van Leiden was een 'lrechte openbaring. Corn- was er natuurlijk met zijn zaterdag weer loepzuivere idsknallers, dè grote sur- waren echter het spel van |y Bowerman (vooral in de ite helft) en Bob Heuts, die licht zijn beste wedstrijd van seizoen speelde, 21 punten a een zelfde aantal >unds veroverde. Maar zeker minder was het spel van 'Benjamin Ruysenaars, die woensdag debuteerde en nu na de rust een paar minuten werd ingezet tegen Denis Rusch. Hij hield de blonde Amerikaan tweemaal knap van een score af en hield op miraculeuze wijze een bal binnen, waaruit Leiden de voorsprong opvoerde tot vijf punten. Maar de lof moet naar iedereen gaan. Zeker ook naar coach Harry Pappas, die er in slaagde zijn ploeg voor 100% te motive ren en het geloof in eigen kun nen terug te brengen, dat bijna volledig was verdwenen. Het is zaterdag in de Amster damse Apollohal een „ouder wetse" Delta-BS geworden. Voor spanning en sensatie. In het verleden bleek al dat de ploegen elkaar weinig ontlopen en dat was ook nu weer het geval. Beiden namen afwisse lend een kleine voorsprong, maar na 17 minuten was het toch weer gelijk: 39-39. In die eerste helft werd Frank Kales (geen enkel punt....) volkomen ingepakt door Richie Cornwall, die al in de eerste minuten vier maal zijn rug liet zien aan de Amsterdamse spelmaker en la ter door Harry Stol. Maar de heren Smith en Rusch werden ook knap verdedigd. De enige gevaarlijke man bij Delta Lloyd was in feite de jeugdige Edwin van der Hart, die in korte tijd zeer goed is gaan spelen en een vaste plaats in de basis verover de. sprong. Richie Cornwall zette de zaak in gang en bij het laatste signaal was het 41-51. BS had inmiddels Kop en Bo werman met drie P's rondlopen, maar was desondanks vöor het eerst sinds heel lange tijd niet met de 10-P regel in aanraking gekomen. In de tweede helft zou blijken dat de anderen niet min der waren. Bowerman én Stol kwamen op vier fouten, maar Wallaart en Ruysenaars waren goede vervangers. Leiden hield zijn voorsprong. Wist Koster en Van der Hart' met vijf fouten op te schepen, 'maar liep niet verder uit. Lang was hét verschil slechts een paar punten en anderhalve mi nuut voor tijd was er nog van alles mogelijk: 82-84. Stol kreeg de weinig benijdenswaardige taak vrije worpen te nemen. Hij slaagde voor de helft: 82-85. Toen hij kort daarop de bal stal en het verschil naar vijf punten bracht was de zaak bekeken. Een dunk van Rusch voor Delta en een van Heuts voor BS rond den de partij nog spectaculair af. Bob Heuts ging bij zijn dunk onder het gewicht van Rusch tegen de vloer. Toen zich een aantal mensen om hem heen padden verzameld, bleek alles slechts een grap. Plotseling sprong hij op en liep met gebal de vuist omhoog terug naar ei gen helft. Eén seconde lader klonk het eindsignaal. De eerste twee punten in twee seizoenen kampioenspoule waren voor BS Leiden binnen. Scores BS Leiden: Cornwall 30, Heuts 21, Bowerman en Kop 10, Stol 9, Wallaart 6 en De Jong 3. Delta Lloyd: Rusch 28, Smith 27, Koster 15, Van der Hart 8, Jessurun, Van der Bent en Sluik 2. Stand kampioenspoule: Raak 32-60 Transol 33-56 Levi's 32-50 Sperry 32-40 BS Leiden 32-32 Typsoos 32-30 Delta LI. 32-30 Jan van der Nat Van onze sportredactie nooi BS Leiden slaagde LEIDEN BS Leiden heeft zijn jaarlijkse mixed-basketball toer nooi weer achter de rug. In dit toernooi, waarin alle leden en belangstellenden door elkaar uitkomen, stond ook ditmaal de gezelligheid weer voorop. Dat hield niet in, dat het fanatisme ontbrak. Want ook in zo'n wed strijdenreeks moeten er tenslot te winnaars komen. Dat werd in poule I „Kissinger Flyers" met o.a. Ben van Cleef, Wil Moerer en Peter Kop en in Poule II waren de Vonhoff Giants de sterkste. Dat team bestond voor namelijk uit spelers van het ju nioren-B team van BS Leiden, dat zaterdag dankzij een 8973 (5237) zege op Rabo-Gouda kampioen werd. De 250 toe schouwers zagen Gerard de Wolf 20 punten maken en Hans Cazander 18. er 435 lopers aan de start. Mixed-toer- De schoolteams van Bona- ventura hebben vorige week deelgenomen aan het 18de inter nationale toernooi van OSG Nieuwediep in Den Helder. De jongens werden daar zesde, de meisjes vierde. Het herenteam, zonder Hans van Rooden en Eric-Jan Berendsen, die beiden met het nationale jeugdteam in Duitsland verbleven, won alleen van Das Altes Gymnasium Ol denburg en verloor van AZS- SZA uit Polen, het Koninklijk Atheneum Mechelen (België), Kosice uit Tsjechoslowaijke en andermaal Mechelen. De meisjes verloren tweemaal van de Poolse ploeg en eenmaal van het Voorburgse Dalton. Te gen Hugo de Groot uit Rotter dam bleef de stand in even wicht Eenmaal winst en een maal verlies. De Polen en de Tsjechen werden zowel bij de jongens als bij de meisjes res pectievelijk eerste en tweede.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17