Northa duidelijk sterker in streek- derby tegen MMO Scheidsrechter in het geding bij De Algemene MEISJESTEAM AVANTI PAKT NATIONALE TITEl Rijsbergen in Meerburg-honk TITEL VOOR RESERVES Belangrijk gelijkspel voor Scylla Gelijkspel Alecto Schuering heeft schaaktitel voor het grijpen Verlies Katwijk tegen koploper Leon Konings kandidaat voor strijd om landstitel MAANDAG 7 APRIL Iff Van onze handbalmedewerker Hoogmade De derby tussen MMO en Northa gaf niet de spanning die er van werd verwacht. Daarvoor waren de Noordwijkerhoutsen te sterk. Al na 3 minuten was Leidy Vo gels er tweemaal in een break out tussenuit getrokken en dat betekende een 2-0 voorsprong. Dat gaf het nodige zelfvertrou wen bij Northa. Het was duide lijk merkbaar dat Northa in de zaalcompetitie een klasse hoger speelde. Er was meer routine dan bij MMO dat het teveel van Margré Volwater moest hebben. Mieke Rijkelijkhuizen speelde weer voor het eerst na haar rugblessure, waardoor zij vanaf november niet meer had kun nen trainen. Het was dan ook niet zo verwonderlijk dat Nort ha via Hilda v.d. Berg, Thea Terheide en nogmaals Leidy Vo gels een zekere 5-2 voorsprong opbouwde bij de rust. De twee Hoogmadese treffers kwamen van Margré Volwater. Na rust bracht José Elstgeest nog even de spanning terug in deze, door scheidsrechter Zwart uit Leiden voortreffelijk geleide derby: 3-o. Northa bleef echter duidelijk de betere ploeg. Margré Volwater kreeg geen kansen meer en het was aan het uitstekende kee perswerk van Riki Borst te dan ken, dat de nederlaag voor MMO niet hoger uitpakte dan 3-8. Mary v.d. Berg, Thea Kla- verwijde en Thea Terheide zorg den voor de Noordwijkerhoutse treffers na rust Bax/Foreholte had niet zoveel moeite in Poeldijk bij Verburch, dat weer kon beschikken over haar beste schutster Josien Weiss. De Voorhoutsen liepen snel uit naar 0-3 en bleven daar na de wedstrijd goed onder con trole houden. De 1-4 voorsprong bij de rust werd in de tweede helft nog uitgebouwd tot een 5-10 overwinning. Bax/Foreholte kon zich daarbij nog het missen van 2 strafworpen permitteren. De Voorhoutse treffers kwamen van Ellie Hoek en Lenie Hoek ieder 3 en van Hannie Boskamp en Anke v.d. Nouland ieder 2. Het was een sportieve wedstrijd, volledig het aanzien waard, waarbij de overwinning van Ba x/Foreholte geen moment in ge vaar is geweest. HVS heeft voor de veldcorhpeti- tie sterk aan verjonging gedaan. Anke en Leny v.d. Bosch, die al .tijdens het zaalseizoen menige wedstrijd voor het eerste team mochten spelen, kregen een de finitieve plaats in de hoofd macht Ans Luiten en Gerda Knijnenburg zijn de andere nieuwkomers en vooral laatstge noemde blijkt zich bijzonder snel in het eerste thuis te voelen. Toch ging het in de eerste helft allemaal nog niet zo goed bij de Stompwijksen. Vooral verdedi gend werden kostbare foutjes gemaakt, en werd niet resoluut genoeg uitgestapt Na rust ging dat allemaal veel beter, maar toen was de achterstand inmid dels opgelopen tot 7-2. Knap terugvechtend kwamen de Stompwijksen juist een paar mi nuten tekort om nog langszij te komen en met 8-7 moesten zij de puntjes aan Wings laten. Voor HVS scoorden: "Sjanie Waayer 3 x, Trees v. Santen 2 x, Cobia Elstgeest en Ank v.d. Bosch 1 x. HW-heren kwam op een slecht veld toch met verrassend goed handbal voor de dag. de Voor schotenaren namen direct een 3-1 voorsprong op het Haagse HMSH en bleven daarna goed doorgaan. Jan Lamboo was de Hagenaars keer op keer te snel af en scoorde alle HW-treffers in de eerste helft: 7-3. In de tweede helft kreeg de HW-aan- voerder dan ook prompt een persoonlijke dekking, maar HW bleef de betere ploeg en bouwde de voorsprong nog uit naar een zeer verdiende 11-5 overwinning. 1\ TM O-heren kwam in Kwints- heul tegen de Quintusreserves goed voor de dag. De Hoogma dese ploeg bleef goed gelijk op gaan tegen de op papier sterke re Westlanders en had zelfs bij de rust een kleine voorsprong: 5-6. Het werd tenslotte 10-10, hetgeen een juiste afspiegeling Leidy Vogels van Northa wordt onreglementair afgestopt door Mieke Rijkelijkhuizen van MMO Onder toeziend oog van burgemeester Detmers, Afdelingsvoorzitter Mr. dr. De Jongh en de (jeugd)leden van de v v- Meerburg opende Willem Rijsbergen zaterdag het jeugdhonk van de Zoeterwoudse club. Aan het honk. geheel ingericht door de jeugdleden zelf, is vier maanden intensief gewerkt. De opening van de fraaie accommo datie werd opgeluisterd door een balonnenwedstrijd en tal van sportieve aktiviteiten. Op de foto: Wim Rijsbergen, temidden van de Meerburgjeugd. Van onze korfbalmedewerker Leiden De Algemene be schouwde het 88 gelijkspel te gen koploper Pams gistermid dag als een nederlaag. En te recht. Al schoof men de schuld op de scheidsrechter. Beide ploegen maakten fouten. De Algemene maakte ze in de eerste helft, Pams in het 2e ge deelte, corrigeren, kon de man in het zwart ze niet. Twee kapi tale blunders in de laatste mi nuut van het voor de titel zo belangrijke duel (Pams staat 1 en De Algemene 2) stelden de arbiter in het maar al te kwade daglicht Eerst schoof hij Pams volkomen ten onrechte een strafworp toe, wat al 2 x eerder in de partij was gebeurd, maar nog ongelooflijker was de annu lering van Algemene's laatste goal, die nog in dezelfde laatste minuut viel. Na afloop werd als M. Langezaal wint vijfkamp De Spartaan Van onze atletiekmedewcrkster Llsse De Lissese atletiekver eniging De Spartaan heeft afge lopen weekeinde, als opening van het baanseizoen, onderlinge meerkampen gehouden. De da mes hielden een 5-kamp: 100 m. horden, verspringen, hoogsprin gen, kogelstoten en 200 m. Eer ste werd M. Langezaal met 2930 p., 2. W. Duivenvoorde 2648 p., 3. P. Kortekaas 2203 p., Mieke van Doorn en Hanneke Glas behaalde bij het hoogspringen goede resultaten met resp. 1.76 m. en 1.73 m. Overige uitslagen: Meisjes A: 5-kamp: 1. H. Glas 2602 p., 2. A. v. Dijk 2317 p., 3. K. Paardekoper 1921 p. Meisjes B: (4-kamp: hoogspringen, ko gelstoten, 100 m. en 80 m. horde- n): 1. M. Bierman 193 p., A Waasdorp 1612 p.. M. Schot 1867 p. Meisjes C: (4-kamp: 80 m. kogel, 60 m. horden en hoog springen): 1. C. de Nie 2665 p., 2. M Veeger 1888 p., 3. M. Schot 1867 p. Meisjes D: (3-kamp: 60 m.. kogel, hoogspringen): 1. I. Berrevoets 1820 p., 2. M. de Vreede 1665 p., 3. P. v.d. Voorn 1560 p., Jongens B: (8-kamp: 100 m., 100 m. horden, discus, kogel, verspringen, hoogspringen, speer en 1500 m.): 1. J. Duiven voorde 3138 p., 2. D. Veeger 3074 p., 3. J. v. Amsterdam 3011 p. Jongens C: (6-kamp: 100 m., ver springen, hoogspringen, kogel, 100 m. horden en 800 m): 1. G. Paardekoper 3309 p., 2. J. v.d. Zwet 2458 p., 3. B. Langeveld 2324 p., Jongens D. (5-kamp: 80 m., hoogspringen, verspringen, kogel en 100 m): 1. P. de Koning 2319 p., 2. T. Velenturf 2720 p., 3. T. de Koning 2541 p. Van onze tafeltennismedewerker DELFT Sanocel Scylla heeft een verdienstelijk gelijkspel gehaald uit de wedstrijd tegen medekamploenspretendent Phoe nix. In een gelijkopgaande strijd zorgden Gerard Bakker en Anton-Wil van Zoelen eik voor twee overwinningen; het dubbel was erg belangrijk, omdat Wibo van Gennip niet tot winst kwam. Door dit gelijkspel heeft Sanocel Scylla nu twee punten voor sprong op Phoenix en Tempo Team 2, dat door 't Hooge Huys te verslaan nu ook tien wedstrijdpunten heeft; 't Hooge Huys bleef hierdoor op eveneens tien punten. In het a^. weekend zal de uitslag van de wedstrijd Sanocel ScyllaTempo Team belangrijk zijn om te zien of de Leidse ploeg weer in de ereklasse zal gaan uitkomen. Zwet en Jac. van Ruiten maak ten gezamenlijk de reis naar TTCV en moesten een 82 ne derlaag incasseren. Zowel Van Ruiten als Van der Zwet won eenmaal. Avanti heeft geen al te grote moeite gehad met tegenstander Belcrum en hield door winst met 82 de beide punten in Hazerswoude. Theo Louwers won -zijn enkelspelen, Jan van Wetten en Léon van der Werf maakten een misstapje. Voor TOV/Tapijtschuur zal het eind van de competitie erg span nend worden nu bij TOG slechts de halve winst kon wor den behaald. Jac. van Veen ver loor al zijn enkelspelen in drie games, door bij toepassing van de tijdregel iets te gretig aan te vallen. Van de Ploeg versloeg Van der Poort en Frans van Capellen; Ruud Alkemade won van Van de Poort en Nico van Capellen; het dubbel bracht het belangrijke punt. De wedstrijd Red Star—TOG zal in de pro motiehoofdklasse C zeer belang rijk zijn voor TOV/Tapijt schuur. Bij winst van TOV/Ta pijtschuur op Wibts 2 en verlies van Red Star eindigen TOV/Ta pijtschuur, Red Star en TOG met een gelijk aantal punten en zal een verlengstuk van de com petitie noodzakelijk zijn. Doe os heeft AMVJ 2 de laatste kampioensaspiraties ontnomen door in een spannende wed strijd met 73 te winnen. Slechts één partij werd in twee games beslist en dan nog boven de twintig punten. Gerard van der Klaauw handhaafde zijn goede percentage door driemaal winst Ton l'Ami kwam beter naar voren dan in voorgaande Sanocel Scylla hebben, volgens verwachting, in hun laatste thuiswedstrijd van dit seizoen de titel en afhan kelijk van de prestatie van hun eerste team de promotie ver diend. Wibats 1 werd met 73 verslagen, waar vooral de ope ningspartijen debet aan waren. Rob van der Zeeuw startte moeilijk in zijn partij tegen Koot en verloor de eerste game met 1221 ruimschoots; de tweede en derde game bracht hij met 22—20 en 21—19 op zijn naam. Bert van Schie versloeg Wijnberg en Ed Fallaux was de meerdere van Jan Hoogen- doorn. Toen het duel vrij een voudig werd gewonnen, leek niets een grote zege in de weg te staan; Fallaux versloeg Wijn berg in drie games, Bert van Schie won van Hoogendoorn en wederom Fallaux won van Koot. Dat Rob van der Zeeuw de laatste partij van Wijnberg verloor was alleen nog van be lang voor de statistiek. Scylla 3 kon niet op tegen het geweld van BKE 2 en werd vrij ruim met 8—2 verslagen. In deze thuiswedstrijd kon alleen Chris- pijn voor de tegenpunten zor gen, Kar van Schie en Hans de Roode bleven zodoende zonder winstpartijen. Scylla 4 kan de degradatie niet meer ontlopen na het bij Middenstandsbank opgelopen 9—1 verlies; Joly So- jinun zorgde voor de eer door winst op Kap. In dezelfde klasse verkeert ook de Treffers in degradatiegevaar. Door het onverwacht niet be schikbaar zijn van Cees Ves- seur, moest een redelijke ver vanger worden gevonden het geen niet lukte. Hans van der wedstrijden en behaalde twee maal winst Eenmaal winst van Fred Bracké en de dubbelspel- overwinning voltooiden het to taal. Vriendenschaat 1Oegstgeest 1 was een verplicht nummer dat op eenvoudige wijze door Oegst- geest met 2—8 werd gewonnen. Het dubbel werd verloren en een misstapje van Ferdinand Thung zorgde voor het tweede tegenpunt van Vriendenschaar. Tempo Team 3 bleek veel te sterk voor de Treffers 2 dat alleen via Jos van der Veer tegenscoorde. Docos 2 zorgde voor de revanche van de in de uitwedstrijd tegen NSSS gele den 64 nederlaag. In Leiden werd met 82 gewonnen. Waayer en Rodenburg behaalde het maximum te winnen aantal punten; Henny Gerritse moest eenmaal winst toestaan aan Heijne. Bert van Paridon en Paul Dekker kwamen vreemd genoeg niet aan winst toe, zodat het dubbel het tweede tegen punt van NSSS moest zijn. Scylla 5 heeft de kampioenskan sen verspeeld door thuis met 46 van BKE 3 te verliezen. Wekker en Blansjaar wonnen elk een maal, Hollander zorgde voor de resterende punten. Het eerste damesteam van Avanti heeft Tanaka goed partij gegeven maar verder dan te- genscores van Annemiek Smits tegen Snijders en Els Vreeburg tegen Noordam kwam men niet Het reservedamesteam van Avanti boekte een goede 7—3 overwinning op VW; het trio De Boer, Van der Poel en Tim mermans won respectievelijk drie, twee en éénmaal. Ook het dubbel was voor Avanti. Het damesteam van Sanocel Scylla nam bij Middnstandsbank 2 een 20 voorsprong, werd terugge drongen via 3—2 en 44; een goede eindspurt zorgde voor de 46 winst. Scores: Zoetemelk 3, Van Winsum 2, De Kruif 1. Vol gende week kan dit team kam pioen worden. Het reeds gede gradeerde damesteam van De Treffers behaalde wederom geen punt; van Interlance werd met 7—3 verloren. Tegenscore: Nelly van Paridon 2, Rita Els- geest J reden opgegeven dat er door Ruud van Vliet gelopen zou zijn en ook in die mening stond de arbiter alleen. Begrijpelijk, dat de blauw-witten de 8—8 als ver lies beschouwden, omdat ze in de 2e helft Pams onder de voet hadden gelopen. Een 52 ach terstand werd ondanks het doorstrepen van twee spatzui- vere doelpunten geheel wegge werkt. Maar in de slotfase gooi de de scheidsrechter er nog een schepje bovenop en besliste op die manier hoogstwaarschijnlijk de competitie. Trainer Filemon: "Hopelijk blijven we ondanks alles gemotiveerd voor de rest van de competitie" Bij de Alge mene speelde de 39-jarige Lenie Slegtenhorst met opvallend ge mak een glansrol. Hen Rusman (3x), Wim van Vliet (2x), Aad Rusman, Jan Sjardijn en Hen- neke Redel scoorden. De Dankiden is er thuis ook niet in geslaagd het Delftse Fortuna te kloppen. Het werd voor de Delftenaren de 2e overwinning van hét seizoen. In de eerste rondgang viel het met het 'Leidse spel best mee, al kon Fortuna niet afgehaakt worden. Reden: de Delftenaren geloven nog steeds in behoud van het hoofdklasserschap. Dat was te merken, want ook na de wisse ling werd door Fortuna hard gewerkt. Het leverde heel wat op, want evenals twee weken geleden zakte De Danaiden als een kaartenhuis in elkaar. Bij 23 greep Fortuna de kans, om dat Yvon Devilee van 2 1/2 me ter miste. Nog had De Danaiden even later bij 34 langszij kun nen komen, maar Eric Filemon schoot vanuit een moeilijke po sitie net naast. De definitieve tik deelde Fortuna uit net voordat de plaatselijke bui (een kilome ter verder op het Leidse Hout terrein bleef het droog) van 20 minuten losbarstte. Achter de wolken schijnt altijd de zon, maar niet voor de Leidenaars. De veel missende Gerard Nap kon alleen nog vanaf de stip raak schieten en dat gebeurde te kort voor tijd. Leiden Het afgelopen weekeinde waren er beker- en inhaalwed strijden. Alleen het Leiderdorpse Alecto moest inhalen. Zaterdag tegen koploper Tempo '34 en zondag tegen het Rotterdamse Leonidas. De wedstrijd van zaterdag werd afgelast, maar gisteren kon aan de Hoogmadenseweg gespeeld worden. In een boeiende partij, die het aanzien alleszins waard was, was er nauwelijks sprake van enig krachtsverschil. Dat Alecto het nog moeilijk zou krijgen was in het begin overigens niet te merken. In het Leider- dorpse kamp werd de 01 achterstand met de rust, nog niet als schrikbarend ervaren. Pas toen het vlak na rust 0—2 werd, kwam er twijfel in de Alecto-harten. Zou Vrouwe Fortuna zich toch weer tegen hen keren? De godin uit de klassieke oudheid vond het voor dit seizoen echter welletjes. Toen Osseman van rechts voorgaf, verkleinde Kruidenier de achterstand tot 1—2. Alecto bleef furieus achter een gelijkspel aanjagen. De Rotterdammers moesten wel ver terug. En tien minuten voor tijd was het dan raak. Flip Adrian bracht het zeer verdiende gelijke spel op het bord, door uit een onoverzichtelijke situatie de val achter de Leonidas-keeper te werken. Door dit gelijke spel behoudt Alectro de kans op het derde klasserschap. Volgende week zal dan wel de vierpuntenwedstrijd tegen Waddinxveen gewonnen moeten worden. Van onze schaakmedewerker LEIDEN De 6e ronde in het persoonlijk schaakkamp!oensch van Leiden heeft de LSG-er Arthur Schuering wederom e< dichter bij de titel gebracht. Op koelbloedige wijze maakte 1 in 'de b3-opening met zwart een einde aan de eventuele kampiot saspiraties van zijn jeugdige clubgenoot Leon Konings. Schueri behoudt door deze zesde overwinning zijn riante leidersposit en heeft met nog een ronde te spelen een punt voorsprong zijn directe achtervolger. Wie deze belager is hangt af van de uitslag van uitgestelde part H. Kemperman (LSG)B. v. Dijken (Philidor). Beide schake hebben 4 punten, zodat een van hen bij winst in zowel deze z als de zevende ronde gelijk kan komen met Schuering (mi Schuering verliest in de laatste ronde). De aantallen weerstandpu ten van de drie kanshebbers ontlopen elkaar niet zoveel. Overige: lijkt alles Schuering mee te zitten. In zijn partij tegen Koninj kwam hij minder uit de opening en de verdediging werd zijn eni wapen. Konings, juist terug van het Vredestein-kandidatentoerno in Doetinchem waar hij 2e werd en zich zodoende plaatste voi de strijd om de landstitel, koos echter niet de sterkste voortzettin Zijn ver opgerukte pionnen werden door Schuering spoedig geco sumeerd en omgedraaid waren de rollen. Na 40 zetten zag Koninj het nutteloze van verder spelen in en gaf op. Ad v.d. Berg spet thans zijn slechtste toernooi sinds jaren. Met wit werd hij i ondubbelzinnige wijze van het bord gezet door Erik Bongei Herman v. Halderen (Philidor) maakt ook aanspraak op een goec klassering (4 1/2 punt); slachtoffer was Dirk Sikkel (LSG). Uitslagen 6e ronde groep 1: L. Konings-A. Schuering 0—1. G. Haasnoot- v.d. Wiel 0—1. H. v. Halderen— D. Sikkel 10. R. v.d. Aardweg—J. Tolena 0—1. A. v.d. Berg—E. Bongers 6—1. B. Houweling—A. Hendriksen 1—0. MieremetJ. v.d. Wijngaard 10. C. RentesJ. Bakker 10: A. Nieu land—L. Pols 10 regl.; F. WeberJ. Koet 0—1. E. Ketting— N. Dukk 0-1 regl.; L. Jongsma— P. Piket 0-1; Th. v.d. Berg—G. Both 0-1; H. DuyvenbodeG. den Broeder 1-0; H. Kemperman—B. v. Dijken uitgest.; Baart—J. Piket uitg.; Th. Piket—W. Wiebes uitg.; R. Dobbelaar—G. v. uitg.; J. Bey—A. Boode uitg.; J. Ossewaarde—L. Barendse afgebroken. In de 2e groep heeft M. Vrieze met 5 punten de leiding genomen. H gezelschap krijgen van de winnaar in de partij A Geyer—A. Rijnsburge Uitslagen groep 2: J. v. OudshoornM_- Vrieze 0-1; Geertsma—T. v. Beyere 1-0; J. Wiersema—D. Oosterman 1-0; R. Tauber—C. Koeleman 1-0; J. Poot—1 v. Tongeren 0-1; C. OosteromR. Laven 1-0; P. v. LeeuwenG. Zoete me 0-1; G. DevileeJ. v. Sandijk 0-1. H. de GoedeR. de Boer uitgesteld. Van onze waterpolomedewerker KATWIJK/LEIDEN Na een competitiestop van 5 weken zijj de ploegen uit de tweede klasse begonnen aan het laatste gedeelt) van de competitie, de nog resterende vier wedstrijden. Volgend) weel starten de teams uit de boofd- en eerste klasse met de laatstj vijf duels. Voor Katwijk stond gisteren de belangrijke wedstrijd tegen ZCj op het programma. De ploeg uit Enschede stond bovenaan op d ranglijst in de tweede klasse B, evenwel met maar 1 punt vooi sprong op de Katwijkers. In het Diekmanbad te Enschede wa Katwijk echter niet in staat om koploper ZCE voorbij te streven De Katwijkers speelden te nerveus en dit bleek vooral in het eersll speldeel toen zij er drie keer niet in slaagdenom een numeriek) meerderheid uit te buiten. CE metonder andere geroutineerd spielers als Roolhof en Smeenk in de gelederen profiteerde hiel goed van en bouwde regelmatig aan een voorsprong. Pas toen c Enschedeërs in het laatste spieldeel met maar liefst 50 stonden gelukte het Katwijk om tegen te scoren en de eindsta op 52 te bepalen. BZPC heeft zondag bijna voor een grote verrassing gezorgd. 1 een 32 voorsprong voor BZPC in het laatste speldeel verlore) de Bodegraafse waterpoloërs echter toch nog met 43 van koplcj per DSZ, die door dit resultaat promoveerde naar de eerste k Van onze schaakmedewerker LEIDEN De LSG-er Leon Konings heeft zich door het behalei van een tweede plaats in het Vredestein-schaaktoernooi kandidaai gesteld voor de strijd om de landstitel, .welke volgend Jaar zal worden gehouden. Konings (18 Jaar) eindigde in de categorie schakers t/m 19 Jaar met 11/2 punt uit zeven partijen achtei Maarten Scholten (5 punten) uit Deventer. Derde eindigde v.d Wees, eveneens met 4 1/2 punt. John v.d. Wiel, lid van de Leidse schaakvereniging Philidor, sioö het kandidatentoernooi ook af met 4 1/2 puntLeidse schaakvereni ging Philidor sloot het kandidatentoernooi ook af met maar kwan slechts een half weerstandpuntje tekort om zich te kwalificeren Hij heeft nog een klein kansje, aangezien de mogelijkheid bestaat dat volgend jaar enkele schakers in de leeftijdsgroep t/m 19 jaai afvallen in verband met hun leeftijd. De twee Leidse afgevaardig den in het toernooi hebben met wisselend geluk gespeeld. Teger koplopers bereikten Konings en v.d. Wiel vaak gewonnen stellinger maar in de tijdnoodfase lieten zij zich nogal eeps "flessen" zodal remise een veel voorkomende uitslag was. Toernooiwinnaar Maar ten Scholten was de grote verrassing. Hij won de eerste dril partijen en schoof de overige vier remise. Van o s sportredactie Vrijdagavond biedt het Avantl-bestuur de landskampioenen tussen 19.30 en 21.00 uur een receptie aan in het Mlchelshuls. De bloemen hebben ze overigens zaterdag al ontvangen van hun vaste begeleider, Avantl-voorzltter Aartjan van de Poel (zie foto). Hazerswoude/Wageningen Het meisjesteam van de Hazerswoud se tafeltennisvereniging Avanti is kampioen vanNederland bij d« junioren. Zaterdag, in Wageningen, haalden Bettine Vriesekoop, Brigitte en Wilma Kooter de titel naar zich toe door een 1—S overwinning op Shot Het kampioenschap werd overigens ongesla gen behaald, want in de tot nu toe gesp>eelde negen competitiewed strijden in de landelijke juniorenklasse scoorde dit drietal achttien winstnunton. In de ontmoeting bij SHOT, dat destijds in Hazerswoude al met 100 klop kreeg, haalden Bettine Vriesekoop en Brigitte Kooter elk de volledige winst naar zich toe. Wilma Kooter, die met Bettine het „dubbel" ook pakte, moest een zege aan een Shot-meisje laten. Een grandioos succes voor Avanti, deze landstitel! En dit voor de fweede maal in het bestaan van deze vereniging, want een jaar -of wat terug gingen Els Vreeburg, Elly Pannebakker en Liesbeth Smits boven genoemd drietal wat dat betreft al voor. Bettine Viresekoop (13), eigenlijk nog pupil, heeft een maand of wat geleden de Halex-achtkamp gewonnen en mag zich officieus kam pioen van ons land noemen. Ze is intussen ook al enkele malen geselecteerd geweest voor het Oranje-pupillen team. Zestienjarige Wilma Kooter is ook al eens in aanmerking gekomen voor de, Vaderlandse selectie. Haar jongere zus Brigitte(15) plaatste zich bij de laatste Halex achtkampfinales op de vierde plek.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16