!3Sl Hartig woordje wan Steegman kost Feyenoord weer een punt Puzzeltocht PSV naar Kiev FC DEN HAAG: GEEN TIJD VOOR INTERTOTO-VOETBAL PSV uitgelopen, dichterbij geslopen Mr Van der Veen (Sparta) wil van Inter Football af mmmÊÊm Knobel op nominatie Feyenoord: „Nog niemand gevonden" (van onze sportredactie) EINDHOVEN Direct na de loting voor de halve finales van de toernooien om de Europa- en UEFA Cup op vrijdag 21 maart heeft PSV getracht contact op te nemen met de Russische autoriteiten Boogschot om de faciliteiten voor de wedstrijd tegen Dinamo Kiev te regelen. Tot vandaag weet PSV nog niet of er iets geregeld is, en eventueel wat. Op de Russische ambassade in Den Haag neemt men aan dat alles in orde zal zijn. PSV begint, echter morgenochtend vroeg aan een soort puzzelral lye naar Kiev. De perikelen rondom de reis naar Kiev hebben de PSV'ers er niet van weerhouden zater dagavond tegen Telstar te ze gevieren, zij het met slechts 1—0. Manager Ben van Gelder noch het Philips reisbureau weten •iets anders dan dat PSV met begeleiding dinsdagochtend j van Brussel af zal vertrekken. Om kwart over zeven in de ochtend wordt per bus van i Eindhoven naar het vliegveld in de Belgische hoofdstad ge- reisd. Daar zal, zoals de zaken thans staan, een vliegtuig van i de Sabena gereed staan. Het 1 Philips reisbureau had even- wel een machine van de KLM gecharterd met de bedoeling op maandagmiddag te vertrek ken naar Kiev. In Rusland ver- keert men blijkbaar in de me- f ning dat Eindhoven in België ligt of dat de Sabena de Ne derlandse vliegtuigmaatschap pij is. De vergunning voor de charter werd in elk geval ver strekt aan de Sabena. De KLM heeft hierop contact opgeno men met Rusland maar dat schijnt geen succes te hebben In welk hotel het Eindhovense gezelschap zal worden onder gebracht, is onbekend. Er zijn echter visa verstrekt zodat mag worden aangenomen dat men in Kiey weet uit hoeveel personen het gezelschap be staat. Over de terugtocht is eveneens nog niets bekend. PSV is van plan om donder- Dat was geen juiste afspiege ling van het krachtsverschil maar PSV slaagde er niet in meer dan eenmaal de uitste kend werkende doelman Bloem te passeren. Dat ge beurde na tien minuten toen Deijkers een pass van Van Kraay met een boogschot in een treffer omzette. Telstar speelde met twee spitsen, Van Kooten en de opvallende Stout, maar legde zich zeker niet op de verdediging toe in de eerste helft. Stout was in de eerste minuut zelfs dicht bij een doelpunt geweest na een fout van Nordqvist maar Van Beveren redde fabelachtig. Na het doelpunt wilde PSV meteen de zege volledig veilig stellen maar Bloem was niet te vermurwen bij schoten van Van der Kuylen en Lubse. Hij werd wel gepasseerd door Ed- ström maar toen haalde Van Essen de bal van de doellijn. Na de rust wekte Telstar de indruk met de kleine neder laag tevreden te zijn. Telstar trok zich terug, probeerde de bal in de ploeg te houden en zo ontspon zich een weinig aantrekkelijke, saaie tweede helft, wat Rijvers deed opmer ken: „Ik vond het best dat Telstar zo speelde. Daardoor konden wij rustig naar het einde toewerken maar ik kan me voorstellen dat het publiek liever tweeëntwintig spelers een hele wedstrijd ziet voetbal- Scoreverloop: 11. Deijkers 10. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 20.000. PSV: Van Beveren; Krijgh; Van Kraay, Nordqvist, Deij kers; Willy van de Kerkhof, Quaars, Van der Kuylen; René van de Kerkhof, Lubse, Ed- Telstar: Bloem; Driessen, An- dré, Van Essen, Bischot; Fens, De Wit, Helling; Stout, Van Kooten, Jonker. Het doelpunt dat twee punten waard was. Deij kers passeert de sterk spe lende doelman Bloem. - 1 HK i 1 j -gr P -i IT*» S' 1 "1 - /'ft fel - H Van onze sportredactie ROTTERDAM Op advies van het bestuur van Sparta, heeft Jan van der Veen, Spar- ta's middenvelder, Inter Foot ball een aangetekende brief gezonden waarin hij om ont- binding van het contract j vraagt dat hij met het Am sterdamse Adviesbureau heeft gesloten. Enige weken geleden meldde Van der Veen zich na een ruzie met trainer Leo Steeg- man bij Inter Football met het verzoek voor hem naar een andere club uit te zien. Toen Van der Veen later uit de kranten had vernomen dat hij door ondertekening van het hem voorgelegde contract ge durende zijn hele voetballoop baan aan Inter Football vast zat, heeft hij om ontbinding van het contract gevraagd. Sparta zal zijn speler even tueel juridisch bijstaan, als In- ter Football niet bereid is de verbintenis met Van der Veen te maken. DEN HAAG Op uitdrukke lijk verzoek van trainer Bos- kov heeft FC Den Haag niet ingeschreven voor de intertoto- competitie. Het belangrijkste motief voor dit onverwachte besluit is zijn bezwaar dan 15 juni weer met de selectie te moeten trainen. Daar in een eerder stadium was vastgesteld tot eind mei met vriendschap pelijk voetbal door te gaan zou het een en ander betekenen dat de twee weken, die resteren om vakantie te houden, veel te weinig is voor de spelers om volledig uitgerust aan het nieu we seizoen te beginnen. Bosko- v: „Voetballers moeten min stens een maand en het liefst langer nergens aan hoeven den ken. Anders heeft vakantie ne men geen zin". Dat bezwaar van Boskov werd door het bestuur opgevolgd en Den Haag mist nu een van toch al spaarzame kansen op internationaal voetbal. De intertoto is weliswaar niet vreselijk belangrijk in de ogen van het publiek maar een elftal in opbouw kan er wel degelijk voordeel mee doen. Het besef tegenstanders uit het buitenland te ontmoeten is voor de jeugdige talenten een belangrijke erva ring. Daarnaast maakt de UEFA het ook interessant. Elke club, die een uit wedstrijd speelt, ontvangt vijftiendui zend gulden en dat betekent totaal 45 mille. Niet onaardig voor een club die toch moet oefenen en het publiek iets moet bieden. Niettemin bleef FC Den Haag achter het bezwaar van Boskov staan. De ar gumentatie, dat bijna twee maanden geoefend moest worden voor het sei zoen eindelijk zóu beginnen, werd met begrip aanvaard. Een compromis zou echter geweest zijn om direct na afloop van het seizoen met vakantie te gaan. Maar eerder gemaakte afspraken voor vriendschappelijke wedstrijden tegen MSV Duisburg, RVC en de amateurs van Zeeland stonden deze mogelijkheid weer in de weg. Boskov: „Ook al zou de situatie anders zijn geweest, dan had ik er nog bezwaar tegen gemaakt. Je moet een seizoen niet plotseling afbre ken. Dat is nie,t goed. De spelers hebben een trainingsperiode van afbouw no dig". Het alternatief in Boskovs plan de cam pagne is niet duidelijk. Vanaf 15 juli wil hij weer met de training beginnen en begin augustus hoopt hij met het elftal te kunnen deelnemen aan een toernooi in Spanje. Tot nu toe staat niet vast welke wedstrijd(en) in het Zuiderpark gespeeld worden. Er is volgens Boskovs theorie ruimte voor een, hoogstens twee ontmoetingen. Dat is niet veel voor het Haagse publiek. Ook is het de vraag of FC Den Haag financieel bij machte is buitenstandse tegenstanders van een bepaalde allure uit te nodigen. Want dat kost veel geld. Manager Hartmann voegt een ander argument toe aan de reden waarom van de intertoto werd afgezien. „Twee jaar geleden deed FC Den Haag ook mee. De twee eerste wedstrijden moest er geld bij en pas de laatste, tegen Hannover om de bovenste plaats, madkte veel goed. Er waren zesduizend toeschouwers. Anders had de intertoto-competitie voor ons op een strop uitgedraaid". HANS DE BRUYN ■BBUB EfgimyfiBlIWH ROTTERDAM Gerard Kerkuin, lid van de beleidsgroep betaald voetbal van Feyenoord, ontkende gisteren pertinent dat zijn club een nieuwe trainer op het oog heeft. Kerkum: „We hebben nog niemand kunnen vinden. Met FC Den Haag zullen we geen zaken meer doen. Dat zou kunnen verande ren indien trainer Boskov zelf contact met ons opneemt Hij zal er dan wel in moeten slagen zijn verbintenis met FC Den Haag teniet te doen. Wij zoeken in elk geval geen toenadering Inmiddels nemen de geruchten toe dat George Knobel, die zijn contract met de KNVB niet verlengde, de ernstigste gegadigde is voor het trainerschap bij Feyenoord. Het zou ook geheel passen in het streven van Knobel dicht bij huis (Roosendaal) bij een club in dienst te treden. dat de transfersom dan n3g hoger wordt en bij Sparta moeten ze him best doen om elders onder dak te komen", Die prikkel gaf Leo Steegman zijn mannen in de rust („Ik heb gezegd dat het oude Spar ta weer in het veld moest ko men"). Dat was een vechtend Sparta, een loerend Sparta dat de kans kreeg halverwege de tweede helft. Nol Heijerman „ik had bij na geen lucht omdat Everse me in de eerste minuut al een elleboog in mijn ribben zette" had wel voldoende adem om de pass te geven waarop Van Staveren kon weglopen en scoren: 1—1. Topvorm Feyenoord bleef wriemelen, steeds maar proberen met kor te combinaties door de Spar taanse defensie te komen. Dat lukte af en toe maar in een dergelijke wedstrijd, die overi gens niets had van een prikke lende derby, pleegt Sparta's spectaculaire doelman in top vorm te spelen. Hij had wel wat fortuin toen hij buiten zijn gebied een aanval onderschep te met de voet en Van Stave ren of hij ook meeverdedigt de bal uit een lob van Van Hanegem uit het doel kopte maar een schot en een kopbal van Kreuz plukte hij knap. En als Bert Jansen een milimeter lager had gericht zou Sparta zelfs nog gewonnen hebben. Weer uit een uitval schoot hij van ver over de voor zijn doel, staande Treytel tegen de on derkant van de lat. Sparta was er niet eens rou wig om. Zonder de altijd ge vaarlijke Skipper (last van een blessure in zijn buik), zonder de afwezige Walbeek bij Feyenoord was Rami jak niet. opgesteld was het toch ook gelukt om na de 0—0 op het kasteel de stedelijke rivaal weer een punt te ontnemen. Omdat Feyenoord, dat na de rust opvallend veel balverlies leed, de ruimte gaf. Van Daele, uiterst zwak, vooral. Hij de monstreerde de onrust bij Feyenoord door zich in het toch al niet geringe gewoel op de Spartaanse helft te men gen. Dat Schoenmaker, om de aan vallende kracht te vergroten, het laatste kwartier voor Van Daele werd ingezet, had wei nig zin. Schoenmaker: „Zo is het toch niks. Ik hoop gauw weg te kunnen, liever vandaag dan morgen". Het Belgische RWDM lonkt. Schoenmaker heeft daar in Jan Boskamp een pleitbezorger. Wellicht vol gen er meer Herman van Bergem Sparta: Doesburg; Jansen, Balkes- tein, Visser, Meutstege (v.d. Mun- nik); Michielsen, v.d. Veen, Sal- fischberger; Heyerman, Venneker, Van Staveren. - Willy Kreuz in actie. Deze kopbal trof geen doel maar hij maakte wel het enige doelpunt. ROTTERDAM Dezelfde fout als tegen FC Amsterdam kostte Feyenoord dan wel niet twee punten maar toch één. Een ondanks de desillusie toch een glimlach forcerende trainer Wiel Coerver zei daarover: „Als je met 10 voorstaat, ga je als Ausputzer toch niet in het zestienmetergebied van de tegen stander lopen en dring je toch niet zo ver op dat iedereen op de andere helft staat". Dat deed Feyenoord wel, een goed kwartier na de rust. Toen gaf „ouwe Nol" de pass naar Van Staveren die op eigen helft stond en alle Feyenoorders hadden hun gebied verlaten. Dus kon Arie van Staveren moeiteloos, maar wel razendsnel, oprukken naar Treytels doel. De doelman wist niet wat hij zou doen, verder uitlopen of teruggaan. Hij ging iets terug, werd omspeeld en Sparta stond gelijk: 11. Weer had een uitval van de tegenpartij Feyenoord de das omgedaan, weer op dezelfde wijze waarop luttele dagen tevo ren FC Amsterdam aan de winst van 21 was gekomen. Nóg een punt verspeeld in de zenuwslopende slotfase van deze competitie. PSV verder uitgelopen, Ajax dichterbij ge slopen. Maar dit Feyenoord onrustig, rommelig, zonder de vaste wil die tot succes kan leiden verdient ook geen titel. Iedereen lijkt bang om iets te doen, met het gevolg dat er niets wordt gedaan, uit zonderingen als een uitsteken de Willem van Hanegem, een constante Jan Everse, de hard werkende Wim Jansen daarge laten. Toch was Wim Jansen een van de Feyenoorders die verzuimde zijn ploeg ruimer afstand te doen nemen. Want wat kreeg Feyenoord kansen in de eerste helft, die overi gens nauwelijks tipte aan ere divisieniveau. Sparta's trainer Leo Steegman: „Bij ons ging het de eerste tien minuten wel. Daarna leek het alsof we blij waren dat we ook eens in de Kuip mochten voetballen. Geen initiatief. We werkten mee aan de zouteloze bedoe ning en dat terwijl we de laat ste weken onze public rela tions leuk hadden verzorgd". Hij had dan ook in de rust een hartig woordje gesproken met zijn mannen. Die achterstand moest weg. Feyenoord had, op het mo ment dat een kleine wolk breuk losbarstte, de leiding ge nomen, twintig minuten na het begin. Ressel had toch nog kans gezien de bal voor het doel te bréhgën en Willy Kreuz, uiterst ijverig en veel storend, tikte de bal achter Doesburg: 10. Het gaf ook de verhouding op dat moment weer want het rusteloze Feye noord had het doel van de stadgenoten danig belaagd: Jansen stuitte tweemaal ach ter elkaar op Doesburg, De Jong eveneens en Meutstege had de bal na een schot van Van Hanegem uit het doel ge kopt. Daar stond van Spartaanse zijde alleen een foute waarne ming van de niet bepaald sterk leidende Berrevoets uiterst zwak bijgestaan overi Pim Does burg groeide naar topvorm. gens door grensrechter Roe- ders tegenover. Bert Jansen kreeg een vrij veld, werd afge floten maar. stond per se niet buitenspel. Het aantal hoekschoppen de monstreerde ook het veld overwicht van Feyenoord in de eerste helft: dertien tegen drie. Maar weer had Feye noord veel te veel kansen no dig om eenmaal te kunnen scoren, de oude kwaal die be paald niet zal veranderen zo lang De Jong uit vorm is, Kris- tensen te zelfzuchtig blijft en Ressel het hoofd meer bij zijn contract heeft. Trainer Coer ver haakte daarop in met een felle aanval op het bestuur van Feyenoord „De spelers wier contract afloopt, horen maar niets. Ja wel, ik weet dat er ook bij Sparta moeilijkheden op dat vlak zijn maar bij ons is het zo dat ze klaarblijkelijk niet goed meer durven spelen om

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13