Knoop badcentrum doorgehakt ONDER WAGENAAR GAAT T ZEVENHOVEN VOOR DE WIND In Leiden Zuid-West komen 2 scholen leeg Bestemmings plan Stompwijk In Alkemade wil men hem wel als opvolger van Smolders Goud voor Voorhoutse EHBO'er Kerkbestuur ,,Sint Jans Onthoofding" wordt vernieuwd P\G1N - LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 APRIL 1975 SGP-wethouder voorspelt gifplaatsin hart nssersdorp Bij gebrek aan leerlingen lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers Zevenhoven Sinds Johannes S. Wagenaar in augustus '73 werd benoemd tot burgemeester van het 2200 inwoners tellende Zevenhoven is het dit dorpje, dat nog niet eens zo lang geleden op de nominatie stond om te worden opgeheven, op een opvallende manier voor de wind gegaan. Ondanks alle, door het Streekplan Plassenge- bied opgelegde beperkingen en de slechte finan ciële toestand van deze mini-gemeente, slaagden Wagenaar en zijn college, terzijde gestaan door raad en ambtenarencorps, er toch in o.a. op het gebied van de woningbouw en openbare voorzie ningen aardig aan de weg te timmeren. Een van Wagenaars geraffineerde en tevens doel treffende geheime wapens bevindt zich door gaans in de rechter bovenla van zijn bureau. Daar ligt, keurig verpakt in een levensmiddelen zakje, een stapel plakken belegen zoete kaas. De burgemeester luncht op zijn kamer. Vindt eten op kosten van de gemeenschap niet nodig. .Alles wat ik nodig heb is een kop koffie, een sneetje knëckerbrood en een' paar plakjes kaas". Zo verdiende Wagenaar voor Zevenhoven duizenden guldens. De belegen plakken hebben nog een functie. Als B W vergaderen en „de heren worden flauw", dan laadt de burgemeester de accu's weer op door even de bureaula open te trekken en persoonlijk met de kaas rond te gaan. Onder meer zo heeft Zevenhoven zijn burge meester leren kennen. Het was aanvankelijk nog wel even wennen toen Wagenaar in '73 perma nent zijn intrek nam in het bescheiden kamertje vlak naast de hoofdingang van het raadhuis, dat tot dan toe zo nu en dan in gebruik was van. burgemeester Hoogenboom van Ter Aar, die de lopende zaken in Zevenhoven behartigde. Wagenaar is in Zevenhoven energiek aan de slag gegaan. Wie wel eens stiekum door de doorzichti ge vitrage van het werkkamertje gluurde kon de burgemeester, verwoed trekkend aan een geurige bolknak, zien worstelen met stapels gemeentelij ke papieren. En als de grote groene vierdeurs wagen van de burgemeester niet stond gepar keerd voor het gemeentehuis dan kon men er bijna zeker van zijn dat Wagenaar een van zijn vijftien nevenfuncties, gevolg van zijn burge meesterschap, voor Zevenhoven aan het beharti gen was. Johannes Wagenaar heeft het in Zevenhoven erg best naar zijn zin. .Alleen de eerste drie maan lijk, commissaris van de koningin in Zuid-Hol land, moeten uitspreken over het gewenste pro fiel van de nieuwe burgemeester. In Roelofa- rendsveen is de naam van Wagenaar links en rechts al genoemd. Een paar weken geleden preikte Wagenaars naam zelfs al op het medede lingenbord in de Roelofarendsveense bloemen veiling. „Stemt Wagenaar", stond er met vette letters op het bord geschreven. De korte maar krachtige tekst, door een onbekende op het bord geschreven, werd door zaalchef Verdel uitge veegd. „In de veiling geen politiek", zo was zijn nuchter commentaar. Er heeft zich inmiddels ook al een anti-Wagenaar groep aangekondigd. Progressief Alkemade (het politiek samenwerkingsverband van PvdA/PPR en PSP) heeft in haar profielschets de medede ling opgenomen dat de nieuwe burgemeester van Alkemade iemand moet zijn die van buiten Alke made komt. Voorzitter H. v. Tol: „We hebben helemaal niets tegen een figuur als Wagenaar. We kennen hem trouwens nauwelijks. Wat wij willen is een frisse jonge'kracht met voldoende bestuurlijke erva ring met bovendien een behoorlijk inzicht in intermenselijke verhoudingen". Burgemeester Wagenaar lacht behoedzaam om het afsteken van deze eerste vuurpijlen rond de komende burgemeestersbenoeming. Hij zegt: „Ik besef dat mijn ambities enorm beperkt zijn. En dat is geen gehuichelde nederigheid. Bovendien ben ik enorm veel van Zevenhoven gaan houden. Ik zou het hier best nog twintig jaar kunnen volhouden, mits er natuurlijk voldoende werk voor mij aan de winkel blijft. In dit stadium kan ik geen ja of nee antwoorden op de vraag of ik gesolliciteerd heb naar het burgemeesterschap van Alkemade. Zelf zal ik het jn ieder geval niet zoeken. Als ze me in Alkema de nodig hebben dan hoor ik dat vanzelf wel. Per slot van rekening ligt in Den Haag de uiteindelijke beslissing. Persoonlijk heb ik mijn twijfels over een eventuele benoeming. Ik zit hier in Zevenhoven nog pas twee jaar en misschien vinden ze dat in Den Haag te kort voor een burgemeesterschap van een veel grotere gemeen te. Maar laten we nou eens stellen dat de benoe ming wel zou gebeuren dan zou ik met dezelfde weemoed uit Zevenhoven weggaan als destijds bij mijn vertrek uit Alkemade". Herman van Amsterdam Burgemeester Wagenaar: een paar plakjes kaas altijd bij de hand den heb ik het moeilijk gehad. Ik zat met mijn gedachten nog veel bij Alkemade, waar ik ben geboren en getogen en waar ik mijn carrière heb kunnen opbouwen. Maar over dat voor mij toch wel pijnlijke afscheid heb ik me kunnen heenzet- ten en sindsdien loopt het hier voortreffelijk, zegt hij. „De mensen hier zijn te vergelijken met die van Alkemade. Harde werkers en plezierig in de omgang. In het begin was de verhouding burger- burgemeester nog wel wat geforceerd. De men sen wisten niet goed hoe zich tegenover mij te gedragen. Maar daar heb ik ze snel over heen geholpen. Als ik ergens kom hoeft de loper echt niet uit te liggen of moet alles er piekfijn uitzien. Ik ben zelf ook maar een eenvoudige jongen. Per slot van rekening ben ik op de veiling opge groeid. Altijd onder de mensen geweest. Daar pluk ik nu de vruchten van". Tot zover een enthousiaste burgemeester Wage naar. Alles lijkt koek en ei. Maar er is de laatste weken toch een klein, doch venijnig wolkje aan de blauwe hemel verschenen. Er gaan geruchten dat burgemeester Wagenaar, die het zo enorm naar zijn zin heeft op zijn eerste officiële post, lonkt naar het burgemeesterschap van Alkema de, de plaats waar hij in het nabije verleden lange tijd raadslid, wethouder en ook loco-burge meester was. Het duurt weliswaar nog enkele maanden voordat de huidige burgemeester van Alkemade, de heer Smolders, met pensioen gaat maar toch is de opvolging, als een actuele zaak. Volgende week woensdag namelijk zal de raad van Alkemade zich ten overstaan van mr. Vro Van onze correspondent Katwijk De gemeenteraad van Katwijk heeft gisteravond met 15 tegen 9 stemmen gekozen voor de bouw van een nieuw badcentrum volgens het ontwerp „Geo-project" van een bureau in Hoofddorp. Daarmee sprak de raad zich tegen de opvattingen van b. en w. uit die in meerderheid voorkeur hebben voor het plan zoals dat door de gemeentelijke dienst voor openbare werken is ontwikkeld. Wethouder Van Dijk (SGP) voorspelde dat het nieuwe badcentrum nu „een gifplaats" in het hart van Katwijk zal worden. Het gemeenteraadslid W. v.d. Plas deed een vinnige aanval op b. en w. en noemde het door hen gedane voorstel „vlees noch vis". „Het ademt een sfeer van: stem tegen, dan krijgt het plan van openbare werken een kans," aldus de 6trekking van de woorden van V.d. Plas,,,en er spreekt tevens een innerlijke verdeeldheid uit van een uitgeblust college van b. en w.". Het genomen besluit is van groot belang voor Katwijk, dat een kleine kwart eeuw heeft gedubd over de meest wenselijke recon structie van het centrum. Pas nu wordt het mogelijk tot de formulering van een adequaat toeristen-beleid te komen. Ter gelegenheid van haar tachtigste verjaardag gisteren, heeft burgemeester De Vreeze van Warmond gisteren mevrouw A. S. Vreeken-Laagwater de zilveren ere-medaille opgespeld die is ver bonden aan de orde van de Oranje-Nassau. Mevrouw Vreeken -kreeg het ere-metaal wegens haar verdiensten als zeil-maakster, een beroep dat zij al meer dan vijftig jaar beoefent en dat haar nog elke dag veel genoegen schenkt De gouden zeilmaakster begon in Sassenheim in 1919, waar haar man en zij toen een eigen zaak openden. In 1924 verhuisde de zeilmakerij naar Warmond waar men een pand betrok aan de Teylingerkade. Daar is de firma nog steeds gevestigd. De echtgenoot van mevrouw Vreeken overleed in 1938. Haar zoon heeft de zaak in 1964 overgenomen. Van een onzer verslaggevers Leiden In Leiden Zuid-West komen in de volgende twee jaar twee schoolgebouwen van r.k. scholen leeg te staan. Dat heeft wethouder Tesselaar gis teravond meegedeeld tijdens een vergadering van de ge meenteraadscommissie voor onderwijs. Een van de gebou wen wil de wethouder toewij zen aan de r.k. lom-school die nu nog aan het Rapenburg is gevestigd. Ook overigens gaan zich in de bezetting van scholen in Lei den een aantal veranderingen voordoen. O Het gedeelte van de 3 Okto- berschool waar kunstenaars in zijn gehuisvest wil men op nieuw voor onderwij s-doe- leinden bestemmen. De kunst enaars zouden dan, aldus Tes selaar, aan een nieuw onder komen kunnen worden gehol pen in de school aan de Ha venstraat. In die school zou men tevens kunstenaars kun nen onderbrengen die uit het Caecilia-complex weg moeten. De scholen aan de Kaas markt, de Hartebrugschool en de school aan de Aalmarkt wil de wethouder gaan samenvoe gen tot één binnenstadsschool. Van ambtelijke zijde werd meegedeeld dat de v.b.o.- l.o.m.-school aan de Zuidsingel op gronden van bouwkundige aard is afgekeurd en dat het rijk niet langer bereid is het onderwijs in deze school fi nancieel te steunen Tesselaar is van plan de af keuring aan te vechten. Indien hij daarmee geen succes heeft zouden de kinderen en hun onderwijzers %,Rijnsburger- singelschool.Rijnsburgersin- gelschool zou in dat geval nieuwbouw moeten betrekken. Tijdens de gisteravond gehou den vergadering betuigde de commissie, die zich ook bezig houdt met zaken betreffende de samenlevingsopbouw, zijn instemming met het voorstel van b. en w. om voor dit jaar een subsidie van 25.000 be schikbaar te stellen aan de Stichting voor buurt- en club huiswerk „Slaaghbuurt". Met dat geld wil men een begin maken met het buurt- en club huiswerk in de onderruimte van de flats Arendshorst en Condorhorst. Van de subsidie kan voor een deel van het jaar tevens een beroepskracht voor dit werk worden aangetrok ken. De huisvesting in de on derruimte van de flats is van tijdelijke aard. Burgemeester G. A. Stolwijk van Voorhout heeft tijdens de gisteren gehouden 36e jaarvergadering van de Voorhoutse E.H.B.O. op het revers van de heer Van der Vlugt het gouden bondsinsigne gespeld. De heer Van der Lugt kreeg deze onderscheiding uit erkentelijkheid voor het enthousiasme dat hij 35 jaar lang als E.H.B.O.-er in Voorhout aan de dag heeft gelegd. De afgelopen kwart eeuw was hij voorzitter van de plaatselijke afdeling. ZOETERWOUDE - In het a.s. worden gekozen. Inmiddels is heren Q. Onderwater, G. P. v.d. en volgende weekeinde krijgen bekend geworden dat vier van Krogt, Jac. v. Bcnnekom en L. de parochianen van Sint Jans de huidige zes leden van het Onderwater. Alleen de heren L. Onthoofding de gelegenheid om kerkbestuur - vroeger kerk- J. Hoogeveen en J. Lelieveld kandidaten te stellen voor het meester geheten - zich niet zijn herkiesbaar. Van de zitten- nieuwe parochiebestuur dat meer beschikbaar stellen voor de parochicraadsleden hebben aan het eind van de maand zal het nieuwe college. Het zijn de de dames B. v. Santcn-v.d. De kandidaatstelling moet de Salm, M. Belt-Pennings, M. On- derwater-v.d. Salm, B. Beere- fenger-v.Rijt en de heren G. Versteegen en H. v. Nlerop geen nieuwe kandidatuur aanvaard. Dreven Leiderdorp afgesloten LEIDERDORP - Met de afsluiting van de Bos- en Wilddreef voor doorgaand autoverkeer is vandaag een begin gemaakt. Daartoe zullen op de rijweg tussen de beide flats van iedere dreef bloembak ken worden geplaatst. Voor het fietsverkeer zal een doorgang met een breedte van 1,50 meter worden vrijgehouden. De afsluitingen, waartoe de raad in december 1973 besloot, zullen voorshands bij wijze van proef worden gerealiseerd. Definitief daarentegen is de afsluiting van de Merelstraat voor doorgaand autoverkeer. De afsluiting zal hier worden aangebracht ter hoogte van de artsen praktijk. De resultaten van de enquête die b en w hebben gehouden onder de bewoners van Bos- en Wilddreef hebben het college geen aanleiding gegeven over te gaan tot naamswijziging van de verschil lende delen van beide dreven, zo blijkt uit mededelingen van b en w hierover. Vijf maanden voor Noordwijker DEN HAAG/NOORDWIJK - Overeenkomstig de eis van de officier van justitie, heeft de Haagse rechtbank een 24-jarige boekhouder uit Noordwijk veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf waar van twee maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar, wegens verduistering in dienstbetrekking. Verdachte zag kans in de periode augustus 1973 tot november 1974 zich een bedrag van 88.000 gulden van zijn baas toe te eigenen. Betalingen welke in het garagebedrijf whar hij werkte contant werden gedaan, droeg hij niet af. De officier wilde er rekening mee houden, dat de controle veel te wensen had overgelaten. LEIDSCHENDAM/STOMPWLIK - Dinsdag 8 april zal weer een gecombineerde vergadering plaats hebben van de Dorpsraad Stompwijk en de gespreksgroep bestemmingsplan Stompwijk. Hierbij zullen de tot nu toe verrichte werkzaamheden van de gespreksgroep besproken worden en de verder te volgen werkwij ze. De bijeenkomst wordt weer gehouden in café-restaurant „Het Blesse Paard" aan de Dr. v. Noortstraat. Aanvang 20 uur. Onmid dellijk na afloop hiervan zal de Dorpsraad alleen vergaderen. Op de agenda staan brieven over het sluipverkeer met concept-ant woord van B. en W. en over de provinciale weg no. 17. Verder de nieuwe dienstregeling van Westnederland wat betreft de lijn Leidschendam-Stompwijk-Zoetermeer, het advies inzake vertegen woordiging uit de Stompwijkse gemeenschap in het bestuur van de Stichting Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Leidschen- dam en tenslotte nog een verzoek om subsidie van de Beheerscom missie Dorpsketting. handtekening dragen van paro chianen en voorzien zijn van een bereidverklaring van de kandidaat. Op 26 en 27 april zullen de verkiezingen plaats hebben waarbij parochianen van 18 jaar en ouder op vertoon van hun oproepkaart een stem biljet ontvangen. Er moeten dan 14 personen gekozen worden om tot een parochievergadering van 19 personen te komen. In ieder geval krijgen de drie pastores hierin zitting alsmede twee le den van de P.C.I. Dit college heeft inmiddels uit zijn midden hiervoor de heren A. G. Noord man en G. J. v. Hoorn aangewe zen. Men heeft tot de nieuwe bestuursvorm besloten omdat de laatste jaren de behoefte is gegroeid om de parochieraad een nauwere band te geven met het kerkbestuur. Voordelen zijn om. een gemak kelijker coördinatie van werk zaamheden, meer duidelijkheid in de bestuursvorm en in de aard van de bevoegdheden, er een nog groter openheid van het financiële beheer. De nieuwe be stuursvorm wordt ook gezien als een verdere stap naar de toekomst van de Kerk waarin niet-ambtelijke medewerkers een steeds grotere verantwoor delijkheid zullen nemen. Jaarvergadering bejaardenclub WASSENAAR De Wassenaar- se Katholieke Bejaardenvereni ging houdt op zondag 6 april a.s. de eerste jaarvergadering. De dag wordt begonnen met een eucharistieviering in de St. Willibrordkerk om half 10. Daarna wordt er in het Jeroen- huis een kopje koffie aangebo den waarna om 11 uur de jaar vergadering begint. Bij de be stuursverkiezing is de heer B. van den Berg aftredend doch herkiesbaar. Voorgesteld wordt het bestuur met drie leden uit te breiden. Afscheid zal geno men worden van het bestuur slid C. Wagenaar. Plantenruilbeurs Wassenaar - De Wassenaarse af deling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde organiseert aan staande zaterdag een ruilbeurs in de gemeentelijke kwekerij naast het raadhuis „De Paauw". Men kan er vanaf 10 uur terecht voor het ruilen van planten en het inwinnen van deskundig advies. In de loop van 1975 organiseert de vereniging een tuinenkeuring in het rayon Spelderslaan, Ja gerslaan-Noord, Van Boetselaer- laan. Storm van 's Gravensan- deweg en Van Zuylen van Nije- veltstraat en park Rijksdorp. Men behoeft zich voor deze tuin enkeuring niet aan te melden. Van onze correspondent WASSENAAR De Wasse naarse Hengelsportvereniging houdt op maandag 7 april a.s. om 20 uur de jaarvergadering in het Jeroenhuis in de Kerk straat Op deze vergadering zal de nieuwe banier van de vereniging worden ingewijd. Van de bestuursleden is de heer P. Visser, 2e penning meester, aftredend doch her kiesbaar. In de viscomlnissie wordt als opvolger van de heer P. Wensveen voorgesteld de heer D. J. Swagers.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4