Schoolvoetbal kon eindelijk van start gaan PETRA VAN DER BRINK DANKZIJ TOPTURNEN "WERELDREIZIGSTER" LDWS toont zich ware zaalvoetbalkampioen Wernink zeker van plaats in hoofdklasse Duitse jongelui - bedwelmd in vakantiehuisje LEIDSE COURANT r-iCINt 5 Van onze sportredactie LEIDEN In Leiden is het er dan eindelijk van gekomen: het schoolvoetbal is van start gegaan. Tot tweemaal toe stak het slechte weer een spaak in het wiel, maar giste ren kon er dan toch gespeeld worden. Overigens niet over al, want in Noordwijk bleken de velden zich nog niet her steld te hebben van de over vloedige regenval van de laat ste tijd en moest het organisa tiecomité het programma een dag verschuiven. Alphen a/d Rijn In Alphen a/d Rijn werden de voorronden voor de C-, B- en A-junioren afgewerkt. De C- en B-junioren waren ingedeeld in drie poules en de A-junio ren in twee poules. De poule winnaars plaasten zich auto matisch voor de finale, terwijl de nummers twee streden om de ene overblijvende plaats. De Christelijke Technische School maakte bij de jongste junioren de dienst uit, terwijl ook Ashram bijzonder sterk voor de dag kwam. Poulewin naars bij de C-junioren: CTS, Ashram 1 en Ashram 2. De Christelijke Mavo Nieuwkoop voegde zich later bij de finalis ten. Poulewinnaars bij de B-junio ren: CTS, Dr. Ariëns en Im- manuel. Het Lyceum won de slag om de vierde finaleplaats. Poulewinnaars bij de A-junio- ren: Lyceum en Ashram. De andere twee finaleplaatsen werden bezet door Lyceum 2 Li Lisse ook meisjes in het veld en de Christelijke MAVO. Vandaag worden de finales verspeeld, terwijl ook de basis scholen binnen de lijnen zullen treden. Katwijk In Katwijk werd gestart met de basisscholen, ingedeeld in acht poules. De winnaars van elke poule werden daarna weer onderverdeeld in twee halve finale poules, zodat ui teindelijk vier ploegen over bleven voor de strijd om de hoogste klassering. De poule winnaars waren: Otto Baron, Juliana, Maurits 1, Van der Brugghen, Prins Willem Ale xander 1, Oranje 1, Rutgers en St. Jozef. Voor de finale mel den zich tenslotte Rutgers en Maurits en eerstgenoemde be sliste tenslotte de strijd mid dels een krappe 2-1 overwin ning. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Van der Brugghen en Oranje. Van der Brugghen won met over duidelijke cijfers, 3-0, en legde zodoende beslag op de derde plaats. De sportiviteitsbeker ging naar het team van St. Jozef. Vandaag spelen de B- en C-junioren. Leiden In Leiden speelden zowel de basisscholen als de B- en C-ju- nioren. De A-junioren treden vandaag aan. Omdat niet het hele program ma ineens afgewerkt kon wor den heeft de organisatie in Leiden besloten om alle fina les op donderdag te laten ver spelen. Bij de basisscholen plaatsten zich drie teams voor de finale, te weten De Willem de Zwijgerschool, de Ham- merkjöldschool en de Harte- brugschool. In een halve com petitie zal donderdag beslist worden wie zich kampioen van Leiden mag noemen. Eenzelfde procedure zal ge volgd worden bij de B- en C-junioren. Bij de C-junioren plaatsten zich voor de eindron de: Don Bosco, Christelijke Scholengemeenschap Zuid West 2 en de Visser 't Hooft- school. Don Bosco kwam trou wens goed voor de dag, want ook bij de B-junioren drong de school door tot de finales. De andere twee finalisten zijn: Rijnland en de Christelijke Technische School 2. Lisse In Lisse werd voor het eerst in de geschiedenis een toer nooi voor de meisjes gespeeld, maar bepaald een succes was het niet te noemen. De organi satie had er de handen aan vol en raakte door alllerlei beslo- meringen anderhalf uur ach ter op het tijschema. De ge plande halve- en hele finales Het team van r.k. lts Don Bosco uit Leiden, dat doordrong tot de finale die morgen wordt ver speeld. Gymnastiekleraar Van Schooten (de trainer van UVS) geeft hier zijn ploeg enkele aanwijzingin- gen. konden daarom geen door gang vinden en de strijd werd dan ook beslist via strafschop pen. Eerste werd Duinzicht, terwijl Bestevaar uit Katwijk beslag wist te leggen op de tweede plaats. Don Bosco en Fioretti 2 werden respectieve lijk derde en vierde. Bij de B- en C-junioren verliep alles wel naar wens. Leeuwen horst plaatste zich bij de C-ju nioren met twee teams in de halve finales, maar door „.broedermoord" ging tenslot te Fioretti met de eer strijken. Leeuwenhorst 1 werd tweede. Rijnland derde en Leeuwen horst 3 eindigde als vierde. De B-junioren speelden in een finale-poule van drie. De ver schillen waren bijzonder klein, maar door met 2-1 van Rijn land te winnen en gelijk te spelen tegen Fioretti eiste KTS de hoogste eer voor zich op. Fioretti werd tweede en Rijn land derde. Vandaag spelen de basisscho len en de A-junioren. Zaalvoetbal: Petra van der Brink: nuchter STOMPWIJK Petra van der Brink wordt zo langzamerhand een echte wereldreizigster. In verschillende steden in Europa maakte zij haar turnoefeningen. Volgende (week donderdag ver trekt zij met de Nederlandse bij tumsucces- A-selectie turnen naar Rusland, sen. waar in Moskou een internatio naal turntoernooi wordt gehou den. Daarna mbet er weer hard worden getraind voor de Olym pische Spelen in Montreal. Met haar veertien jaar is Petra van der Brink al een beroemd heid in Stompwijk. Haar plaats genoten volgen haar verrichtin gen op de evenwichtsbalk, de brug met ongelijke leggers en de mat met grote belangstelling. In huize Van der Brink gaat het leven echter zo z'n gangetje. Pe tra's ouders zijn natuurlijk erg trots op hun dochter, die pas op negen-jarige leeftijd met turnen begon. "Maar het is beslist niet zo dat alles hier- om Petra draait", verzekert de heer Van der Brink ons. Nadelen In de jaren dat Petra tot een van Nederlands toptumsters is gaan behoren, heeft de familie Van der Brink geleerd dat daar aan ook nadelen kleven. "Je kunt nooit eens zeggen: "Dan en dan trekken we er met het gezin op uit". We moeten er altijd rekening meehouden wanneer Petra traint of aan een wed strijd deel moet nemen", zegt haar vader een beetje teleurge steld. Toch leggen de heer en me vrouw Van der Brink hun doch ter geen duimbreed in de .weg. "Wanneer ze hulp nodig heeft, zullen we haar altijd helpen met vervoer en dergelijke." Ze heb ben hun dochter nooit "gepus- hed" om nog betere resultaten te bereiken. "Ik vind het ge woon leuk om te doen", ver klaart het Stompwijkse topturn- stertje. Trainen Voor een minder sportief mens is het haast niet te bevatten wat Petra van der Brink voor haar liefhebberij overheeft. Driemaal per week traint zij bij haar "ei gen" turnvereniging "Pro Pa- tria" in Zoetermeer. Donder dags 's avonds wordt zij op Papendal verwacht voor de trainng van de A-selectie. Dan is het haastje-repje met de trein Topturnen /ereist training. door Petra v.d. Brink wel 5 <eer per week. terug om vrijdags weer fris in de banken van de derde klas van de St. Petrus Mavo in Zoe termeer te zitten. Vrijdags 's avonds en soms zaterdags 's morgens moet ze eveneens naar Papendal voor de training van de A-selectie. Bijna bij toeval is zij in deze selectieploeg terecht gekomen. "Ik zat op m'n twaalfde-in de B-selectie. Op een gegeven mo ment moest ik invallen voor een A-meisje. Sinds die tijd zit ik in A. Weliswaar eerst bij de oudere en nu bij de jongere meisjes". Dit houdt wel in dat de Stomp wijkse mavo-scholiere nog altijd bij de twintig beste turnsters van Nederland behoort. Om dit te bereiken moet ze wel het een en ander laten staan. Behalve trainen en studeren is er voor Petra van der Brink niet veel bij. "Tot nog toe ben ik eenmaal in de soos hier in het dorp geweest. Wat dat betreft vind ik het wel eens jammer dat ik niet meer tijd heb". Daar staat tegenover dat ze wat de wereld ziet dan haar leeftijdgenoten. "In Rus land krijgen we een rondrit. Bo vendien reizen we van Moskou naar Riga, waar we ook deelne-, wedstrijden. Van echt sightseeing zal geen sprake zijn, vrees ik", zo stelt zij. Of Petra van der Brink als twin tig-jarige nog zal turnen is de vraag. Hoe graag ze nu ook naar de trainingen gaat. "Ik weet helemaal niet wat ik t den wil", vertelt zij. Dat ze haar dag later met turnen zou kun nen vullen, betwijfelt ze "In ie der geval wil ik na de mavo naar de havo en daarna z wel weer verder. Misschien dat ik te zijner tijd les ga geven bij een of andere gymnastiekver eniging in de avonduren. Dat lijkt me wel een aardige baan erbij," zegt het Stompwijkse turnstertje nuchter. Liesbeth Vogels (Van onze sportredactie) LEIDEN LDWS, dat al eer der te kennen gaf zich als enige ware zaalkampioen van de Afdeling Leiden te be schouwen, heeft nu ook op de vloer zijn ambities in die rich ting duidelijk naar voren ge bracht. De eerste rechtstreek se confrontatie met de kam pioen van het rayon Noord- wijk, FC De Landbouw, lever de een ondubbelzinnige 41 zege op. Zonder de steun van de geblesseerde gebroeders Miihren bleek De Landbouw een heel wat gemakkelijker te pellen ei dan werd verwacht. Bovendien ontbrak bij de Noordwijkers Gerard van Rijn op het appèl. LDWS trok al vanaf het begin- signaal het initiatief tot zich. Coes de Roode haalde direct „al verwoestend uit naar 10 en Pim v.d. Meer prikte de bal naast keeper Bierman, nadat Siem Bamhoorn op simpele wijze was omspeeld. Toch ont worstelde De Landbouw zich diverse malen aan de druk, Lof Gerry Miihren voor Cees de Roode en Wim Visser meestal via de actieve Rob van Kersbergen, maar LDWS-kee- per Wim Visser stelde weder om zijn kandidatuur voor het wereldzaalvoetbalteam. Ver- murwbaar was Visser pas en kele seconden voor rust toen George Moesman een schot van Rob van Kersbergen via het been in eigen doel zag belanden. Dat betekende 3—1, want daarvoor had Pim v.d. Meer het LDWS-totaal al op drie goals gebracht, nadat Cees de Roode de inhoud van zijn tru- kendoos nog eens had geeta- leerd. Na de hervatting zakte het gehalte van de strijd aan merkelijk. Menken Landbouw rook meer kans nu LDWS via een verdedigender spelopvat ting de winst trachtte te conso lideren, maar in doelpunten kwam dat overwicht niet tot uitdrukking, te meer daar kee per Visser foutloos handelde bij reactietests van Arie Duin dam en Arthur Aartsen. Daar bij kwam dat Rob van Kers bergen, zich handig vrijma kend, de weg naar het LDWS te hoog zocht en Arthur Aart sen alle pech van de wereld had door op de paal te poeie ren. Toch bleef de LDWS-aan- val alle aandacht opeisen, en toen Gerard Thio, keeper Bier man en Arthur Aartsen on handig mistastten, stond Bram de Roode ter plekke om sim pel 4—1 achter Bierman te schuiven. Een doelpunt dat overigens weinig ter zake deed, omdat Menken Land bouw a s. woensdag in de re turn aan elke overwinning ge noeg heeft om een beslissings duel te kunnen forceren. Ger ry Miihren zat overigens wel als coach op de Noordwijkse bank: „De beste spelers bij LDWS' Die knul met dat bandje in z'n haar, Cees de Roode heet-ie geloof ik, en dan natuurlijk die keeper.. Onge looflijk wat een ballen hield die er uit"! Ook scheidsrechter Kuivers vond ik goed. Die ke rel voelde de sfeer uitstekend aan. Trouwens, erg moeilijk had hij het niet, want het was een erg sportieve wedstrijd". LDWS-eoach Van Beek ten slotte: „Na vanavond ben ik voor de return niet bang meer". Ron Polane (Van onze sportredactie) LEIDEN - Wernink stelde zich gisteravond via een 5-3 overwin ning op ASC zeker van een plaats in de zaalvoetbalhoofdklasse. Ton Werner schoot de eerste treffer achter ASC-doelman Roedoe, maar Douwe Splinter maakte al spoedig gelijk. Toch zorgde Isaac Klinkhamer, die in de tweede helft met een verzwikte enkel moest uitvallen, nog voor de doelwisseling voor een nieuwe Wernink-voor- sprong. Ton Werner vergrootte die tot 3-1, waarna Wim Nieuwen- burg de spanning wederom deed terugkeren. Een uitstekende goal van Van Weerlee op aangeven van Werner betekende 4-2, maar nogmaals kwam ASC terug. Bobbie Logger was de maker. Kort voor tijd schoot Ton Wemer het vijfde gat in de chaotische ASC-verdediging. STAND EERSTE KLAS: £,DWS 12 9 1 2 55-22 19 Stormv. 11 8 I 4 38-29 13 12 5 3 4 52-35 13 12 5 2 5 38-33 12 12 4 3 5 23-34 11 11 3 3 5 30-41 9 ASC 12 2 1 O" 31-71 5 UITSLAGEN: 2B Ulden-DSSV 2-2. LISC-Llwer Boy» 7 8. R« I Regenboog 2-Gazelle 2 3-4, Leiden 2-Swift 2, Re» 2B: LFC 3-VDON 2 8-3. Re» 3B: LISC 3-SLF 2 2-5, vd Pins BMW 3-ODO 2 1-8, VNL 2-Leiden 4 0-0, Re» 3C: Padox 2-Tegelhandel 3 3-8, Re* 3D: Or. Gr. 3-Regenboog 3 1-3, Leiden 5-SVLV Jun Al: Tegelhandel al-LFC al 9-4, ASC Van onze correspondent NOORDWIJK - Op een bungalowpark in het Langevold zijn" twee Duitse jongens en twee meisjes, alle afkomstig uit Wuppertal, ternauwernood aan de verstikkingsdood ontsnapt. De jongelui hielden vakantie in een zomerhuisje, waarin een butagas-kacheltje brandde. Wegens het koude weer sloot men deuren en ramen hermetisch af en als gevolg daarvan kreeg de kachel gebrek aan zuurstof en verspreidde zich koolmonoxyde in het pand. 's Morgens troffen andere vakantiegangers de beide meisjes huilend aan bij het bed van een 20-jarige jongeman, die reeds in bewusteloze toestand verkeerde. Hij werd direct naar het Academisch Zieken huis te Leiden gebracht. Ook zijn vakantiegenoten werden later voor observatie in het ziekenhuis opgenomen. UVS speelt inhaalwedstrijd (Van onze sportredactie) LEIDEN - Het voor zondag a.s. vastgestelde programma voor de Hoofdklasse A is naar een later tijdstip verschoven. In plaats daarvan worden er nu enige inhaalduels gespeeld. UVS, dat aanvankelijk thuis Zilvermeeuwen zou ontmoeten, treedt in Gorin- chem aan tegen Unitas. Rood Wit gaat op bezoek bij Zilvermeeu wen. Bij winst mogen de Amsterdammers zich kampioen noemen. Veilingen I «pril, Groenten 17770 <1 35-44, Nor» 31 37. Overig* i. Baccara. Som», Super Orbrra 46 51 Polchry. 49 35. Slrebliae 275 Par boa Narci» Carlton 113 133. kou de (rond 50-74. overige 100-123. Fre»»ie Ballerina 190 290, Golden Melody 175 200. Capri 250 265. Corona 220 240. F.nle.y 220 3110. Catalina 20O 370, Royal Bleu 150- 205. Overige I«3.230 Divrr.en Chrya Spi der 373-405, Irii Ideaal 240 333. Snijg aria*. ZarowieU, Ebnu» .inence, Blende. Golden tddy. y*. Preludium. Mad. Spoor. Rljneburg. 1/4. Bloemen Omichrljvtng. aantal aangevoerd, gemldd pril» Arnarylli» «430 0,343. anemonen 0.132. anjer» am 26080 0.207. blauwe Je» II10 1.038. calla 75 0JS0. chryt tro» )r e 10628 3,439. free.1» 14592 2,492. gerbe- ra 6810 0.547, hyacintlirn 784 1.981. Irt» 13638 2.975. lxia 264 2.737. leb* kelk 3980 0.484. leb* Uk 37380 0.370. narci» kaa 822 1.087. narcta carlton k 330 1.408, orchi deeën 1869 0.802. roten grootbl 14820 0.346. roten klelnbl 30480 0.190. tulpen 137444 2.603. brilliant lUr 840 0.718. tulpen 2e •oort 3353 1.203. tulp met bol 400 0.080. narcU koude gr 649S4 0.722. dlv .nljbloe- men 40 3.130. dlv .nljbloemen 344 0.845. ii:oo"32omolfnI> 81128 0.282. Ilal 0.2:1 0.103. r trbl I 0 4920 Imp 1530 dlv anijbl imp 3679 2.841, SI Paulea 392 0.< bi. imp. 9' 3. div inijbl imp 1635 1,933. 2«. begonia 198 I, dlv. potplanten 230 1.534. gladiolen erdent 3990 0.478. glad eurovtlion 18240 0.348, gt .pir en tpen 3090 0.438. (1 w frirnd.hip 250 0,480. (I Peter Pear» 4690 0.501. gladiolen 130 0.330. an)er tr pink 1300 0.380. anjer Ir violet 3600 0,463. anjer tr white 900 0.313. anjer tr orange 900 0,498, anjer tro, 600 0.308. gladiolen texat 790 0,437. anjer Ir prld*

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5