ZLC BRENGT SPANNING TERUG Cock v.d. Hulst (33) verrassend club kampioen van Swift Johan Baart start goed in nationale jeugdschaakstrijd Wet. Girls breekt tegenstand SJZ al na 10 minuten 35P Gerard van Velzen wint paastoernooi van PIT'54 Theo Verbeek winnaar halve marathon in Noordwij kerhout i •Afdeling Leiden (Van onze sportredactie) LEIDEN - ZLC heeft gisteren koploper MMO in eigen huis verrast: 02. Het Leidse team heeft daarmee de spanning in de le klasse weer volledig teruggebracht. De pupillen van trainer Ruud de Groot zijn de Hoogmadena- ren nu theoretisch op twee punten genaderd. Alphense Boys profiteerde ook van de mis stap van MMO door in de plaatselijke derby Alphia met 10 te verslaan. In de onderste regionen heeft Stompwijkse Boys blijkbaar de moed nog niet opgegeven. Warmunda werd met 10 verslagen. DOSRWeteringse Boys werd afgelast. In de tweede klas werd als enige wedstrijd Leidse BoysVNA ge speeld. VN A won eenvoudig met 04. Kic kersUnitas werd afgelast. De thuiswedstrijd tegen ZLC werd door MMO een desillusie: 0—2. Twintig minuten na de pauze speelde Bernard Disseldorp te hard terug op zijn doelman Jan Borst, waardoor hij ZLC aan de leiding bracht. MMO, dat overigens minder stootkracht had dan anders, was hierdoor zo aangeslagen, dat het initiatief uit handen werd gegeven en ZLC een kwar tier later naar 0—2 kon uitlopen. ZLC kreeg in de eerste helft wel meer kansen maar Rob Crama en Roel Pegt vonden doelman Jan Borst op hun weg. Ook MMO trof doelman Wil v.d. Vos in goede vorm, toen hij Paul Wolvers van een doelpunt afhield. Na rust drong MMO de Leidenaren aanvankelijk te rug, maar de defensie van ZLC hield de gelederen gesloten. Toen Mario Verhoeven Bernard Disseldorp tot zijn noodlottige terug speelbal had gedwongen, ging ZLC het spel beheersen. V. Heis zag een schot aanvankelijk door Jan Borst gestopt, maar Rob Crama maakte het de doelman zo lastig, dat hij alsnog in kon schieten: 02. Door twee wis sels (Paul Witteman en Leo v. Goozen voor Henk Bank en Piet Baak) bracht trainer Kruit wat meer snelheid in zijn aanval. Het resul teerde in schoten van Paul en Frans Witteman en van Leo v. Goozen, maar ze misten net hun doel. Alphense Boys en Alphia speelden een van hun minder goede derby's: 1—0. Alphia-trai- ner Nohlen was zelfs van mening, dat de wedstrijd "het aankijken niet waard" was. Het was inderdaad een tamme wedstrijd met weinig sensatie voor het publiek. Beide ploe gen speelden daarvoor te behoudend. Voor Alphia was er maar één reële kans. Die kreeg Bert Niemeyer al in de eerste minuut. Alphen se Boys kreeg er meer maar was ook niet gelukkig in de afronding ervan. Zo kon Dick Verwoerd enkele goede schietkansen niet be nutten. De beslissing viel na een half uur spelen in de tweede helft. Trainer V. Soest van Alphense Boys had zijn laatste man, Frans Bahlmann, naar voren gedirigeerd om meer vaart in de aanval te leggen. Deze Bahlmann was ter plaatse, toen Jan Mossink •de bal uitgekookt over de handen van doel man Jaap Rietveld op zijn hoofd lepelde: 1—0. Bahlmann ging daarop terug naar zijn ver trouwde plaats en zo kon Alphense Boys de wedstrijd rustig verdedigend uitspelen. Stompwijkse Boys heeft de moed nog niet opgegeven: Warmunda werd met 10 versla gen. Dat ene doelpunt kon toch niet verhinde ren. dat het een wedstrijd van de gemiste kansen werd. Beide ploegen kregen een flink aantal mogelijkheden om het publiek wat meer goals v oor te schotelen. Zij grepen die kansen echter niet aan. Voor Warmunda kreeg Hans Tijssen voor rust twee kansen. Sjaak Luiten miste aan de andere kant voor open doel, maar toch was hij het die met Jan Vreeswijk een combinatie opzette, die door de laatste werd afgerond. Na rust kreeg Miel v. Noort van Warmunda de beste kans om de gelijkmaker te scoren. Wegens duwen kende scheidsrechter Uylenbroek een penalty toe. Via de paal schoot hij echter naast. TWEEDE KLASSE VNA heeft Leidse Boys in de beginperiode volledig overompeld: 0—4. Binnen enkele mi nuten lag de bal al twee maal in het Boys- doel. Aad de Graaf en de Marokkaan Tami- nau waren de schutters. Leidse Boys had intussen keepers-problemen gekreeen. Theo Overdijk, vervanger van Henny v. Schaik, moest al snel geblesseerd het veld verlaten. Hij werd vervangen door de doelman van het vijfde team. Deze moest nog tweemaal een doelpunt incasseren. Bart v. Houten en Chris Lefébre waren er de makers van. Na rust viel er weinig meer te beleven in het veld, behalve dan dat er nog kansen kwamen voor Boys speler Ronald de Ligny en Jaap Slijkhuis om de stand wat draaglijker te maken. Alphor ZLC KRV Unitai Leidse Boyi 18—25 18-22 17-21 16-16 18-25 1521 16-19 16-17 16—16 17-15 17-14 (Van onze schaakmedewerker) ROTTERDAM Drie van de negen ronden in de strijd om het Nederlands jeugd-schaakkampioenschap voor spelers tot 20 jaar zijn in het afgelopen weekeinde afgewerkt. De Leidse vertegen woordiging, bestaande uit Johan Baart en Ruud Dobbelaar, doet het tot nu toe niet onverdienstelijk. Johan Baart zit met 2 1/2 punt goed in de running. Hij deelt de tweede plaats met Paul van der Sterre uit Heerlen met een half punt achterstand op titelhouder Roy Dieks uit Ouderkerk aan de Amstel. In de eerste ronde klopte Johan Baart de sterke Utrechtenaar Rudolf Carlier, die dacht uit een remisestand de volle winst te kunnen slepen, maar een koude douche kreeg. In een gewonnen stand bracht hij zichzelf nog in onnodige moeilijkheden, maar hij wist het tijdnoodduel toch nog in zijn voordeel te beslissen. Natuurlijk ontbraken de psychologische oorlogsmiddelen niet. De koe als mascotte, de whisky en de porno deden het weer best. De tweede ronde leverde een minder prettige verrassing op. Baart en Dobbelaar moesten het tegen elkaar opnemen. De partij leek in een remise te eindigen, maar na enig geforceerd werk gaf Dobbelaar in tijdnood een toren weg. Gisteren werd de derde ronde afgewerkt. Baart kwam tegen Peter Egmond slecht uit de opening. Zijn opponent durfde echter niet verder te gaan dan een afruilvariant met een remise als logisch gevolg. Ruud Dobbelaar speelde eveneens remise tegen Joop Houtman, die na afbreken in een remise verzandde. Damesvoetbal Van onze sportredactie Leiden In de zondagafdeling van het damesvoetbal ondervond Weteringse Girls in Zöeterwoude weinig tegenstand van SJZ. Na een rommelig begin opende Marjon de Groot reeds na tien minuten de score. Dat betekende tevens het einde van de tot dan toe tamelijk grote tegenstand, die SJZ bood. Weteringse Girls nam het heft vervolgens in handen en kwam nog voor rust op 2-0 door een doelpunt van Stephanie Kalker. Door een misverstand in de ver dediging van Weteringse Girls Kon SJZ dank zij een doelpunt van Mieke Smits terug komen tot 2-1. Lang bleef deze stand echter niet gehandhaafd, want in snel tempo hep Weteringse Girls uit naar 7-1 door doelpunten van Marjon de Groot (2x), Mary van de Meer (2x) en Joke van Klink. Ook Sportclub Lisse boekte op Tweede Paasdag een ruime overwinning. Ondanks een nu merieke minderheid (10 dames) werd Oranje Groen naar een volkomen kansloze 6-0 neder laag gespeeld; een uitslag, die nog hoger had kunnen uitvallen, als aan Lisser zijde niet zoveel kansen waren gemist. Grote uit blinkster bij Sportclub Lisse was Anita Jumelet, die vier van de zes treffers voor haar reke ning nam. De overige treffers kwamen voor rekening van Hanneke van Duivenvoorde (uit een penalty) en Ria Grimbergen. Unitas Leiden boekte een op merkelijke prestatie door met slecht? acht dames een 2-1 over winning te boeken op SJZ 2; een overwinning, die pas in de tweede helft gestalte kreeg, toen overigens het spelpeil van Uni tas Leiden door gebrek aan conditie aan Leidse zijde dui delijk afzakte. Vlak na rust zorgde Diny Larde voor 1-0, terwijl dezelfde speel-- ster ook voor 2-0 zou zorgen. Vlak voor tijd wist SJZ de eer te redden. VVSB behaalde op UDO een ipinimale overwinning: 1-0. Lan ge tijd heeft het er naar uit gezien, dat deze wedstrijd voor bestemd was om in 0-0 te eindi gen. Met veel inzet hielden beide partijen elkaar goed in even wicht. De strijd werd gestreden op het middenveld, waar men elkaar weinig speelruimte toestond. Vlak na rust greep WSB als nog onverwacht de zege. Engelse ploeg spontaan onthaald bij Bernardus Van onze correspondent HAZERSWOUDE De twaalf jongens en twee lei ders van de Ember Echoes FC uit het Engelse Hemel Hempstead (bij Londen) kwamen er niet over uitge praat Met welk een harte lijkheid waren zij het afgelo pen paasweekeinde ontvan gen bij de voetbalcollega's van het Hazerswoudse Ber- nadus én in de verschillende pleeggezinnen. Behalve dat de knapen en hun coaches van Witte Donderdag tot en met Eerste Paasdag tot twee keer toe in de voetbalwei kwamen (met een 2-1 zege op Bernardus BI en een 1-1 te gen Bernardus Al en 2), werd uiteraard ook uitge breid aan sightseeing ge daan. Het bedrijf van Fas- son, door toedoen waarvan het contact tussen de Ember Echoes FC en Bernardus werd gelegd, werd bijvoor beeld bezocht. En daar wer den de gasten uitbundig ge- feteerd. Amsterdam (waar de voetbalmatch Amsterdam- Feyenoord werd bezocht) en Leiden kregen eveneens be langstelling van de Hemel Hempstead-tieners. „Tot vol gend jaar", was het spontane geluid op Tweede Paasdag morgen, toen het gezelschap vertrok naar eigen woon plaats. Want in 1976 gaan junior-voetballers van Ber nardus een tegenbezoek brengen aan de vrienden, die werden gemaakt. De 14-jarige Alois Goossen blijkt Swift in de toekomst nieuwe glorie te gaan brengen. Misschien wordt hij straks wel de Leidse opvolger van Joop Zoetemelk of Gerben Kar stens. Alois Goossen werd gisteren met overmacht clubkampioen van Swift. Hij had op de meet maar liefst drie ronden voor sprong op de rest van het deelnemers veld. Van onze sportredactie LEIDEN De 33-jarige Cock van der Hulst uit Zoeterwoude is op Eerste Paas dag verrassend clubkampioen geworden van de ren- en toervereniging Swift. De Zoeterwoudenaar versloeg in de eind sprint zijn vijf medevluchters, der pure sprinters als Valentijn vensbergen. De eindstand: 1. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) 70 kilometer in 2.13.00, 2. Piet van Leeuwen (Zoeterwoude), 3. Teun van Duuren (Oegstgeest), 4. Hennie van Duuren (Leiden), 5. Cees Valentijn (Voor schoten), en 6. Arie Ravensbergen (Voor schoten). Bij de junioren won Peter Post uit Oegstgeest voor Kees van der Tang (Noordwijkerhout). Bij de nieuwelingen ging Sjaak Aertssen als eerste over de eindstreep, maar werd later gediskwalificeerd, omdat hij bij zijn inlooppoging op de kopgroep achter een auto had gereden. De zaak is echter aanhangig gemaakt bij de KNAU en zal nog wel een staartje krijgen. De uitslag: 1. Aart de Jong (Abbenes), 2. Leon van Velzen (Zoeterwoude) en 3. Reinier Hoog kamer (Leiden). Gisteren werden op het parcours aan de Trompstraat de jeugdtitels verreden. Bij de 14-jarigen won Alois Goossen met drie ronden voorsprong. A-klasse: Ronrue Boef, B-klasse: Richard Neuteboom en C-klasse: Johhny Eradus (allen uit Lei den). In Haarlem reed „De Bollenstreek" een clubontmoeting tegen „De Kam pioen". Uitslag amateurs: 1. Ton Blom (Haarlem), de 50 kilometer in 1.15.13, 2. Peter van der Knoop (Haarlem), 3. Arie van der Burg (Noordwijkerhout), 4. Piet Hoogland (Haarlem) en 5. Herman Nees- kens (Haarlem). Nieuwelingen: 1. Marcel Hageman (Hille- gom), 2. J. Arachhart (Lisse) en 3. J. van der Klis (Haarlem). ZOETERWOUDE Eerste teamspeler Gerad van Velsen toonde zi$h zaterdag de meest constante speler tijdens het ta- feltennistournooi van PIT'54. Ondanks de punten die hij vol gens een handicapsysteem voor moest geven bereikte hij onge slagen de finale: Daarin kwam hij tegenover junior Sjaak de Eisen te staan, die hem niet van de eindzege kon afhouden. Verrassingen bleven niet uit bij de uiteenlopende speelsterkte van de deelnemers en de toege paste handicaps. Zo moest Ma rian v.d. Helm achtereenvolgens haar meerdere erkennen in Sjaak de Eisen en Sjaak Pieter- se. De mooiste partij van het gehele toumooi was die tussen Peter v.d. Salm en Sjaak de Eisen in de halve finale. De handicap bleek hier voor Peter te groot. De uitslag werd 1. Gerard van Velzen, 2. Sjaak dep Eisen, 3. Peter v.d. Salm, 4. Wim den Eisen, 5. Ruud Schmidt, 6. Kees Janson, 7. Vincent Romijn, 8. Sjaak Pieterse, 9. Gerard Olst- hoorn, 10. Ankie Slingerland, (eerste dame). Het vrouwelijk element was sterker vertegenwoordigt in de verliezersronde. Het zat Mieke den Eisen daarin echter niet mee en uiteindelijk werd John van Leeuwen winnaar. Toernooi winnaar Gerad van Velzen kwam tevens tijdelijk in het bezit van de „Prettrofee" welke door de ereleden was ge schonken bij het 20-jarig be staan waarbij de besiemming aan het bestuur werd opengela ten. Deze heeft er een wisseltro fee van gemaakt voor tour- nooien als deze. Marian v.d. Helm, nieuwe wed strijdsecretaris Piet van Gent en Gerard Verhagen tekenden voor de vlekkeloze organisatie. Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT De door de Noord- wijkerhoutse Strandlopers georganiseerde hal ve marathon leverde een recordaantal van bij na 700 deelnemers op. 300 van hen schreven in voor de trimloop of voor de wedstrijd voor jongeren onder 14 jaar. de overige 400 deelne mers liepen de zware halve marathon over 21 km. Winnaar Theo Verbeek liep een vrij snelle .tijd van 62 minuten. De laatste lopers kwamen ruim 2 uur na de start binnen. Tot 3 km voor het einde was de kopgroep bestaande uit Theo Verbeek, R. v. Kasteren en J. Keuzer nog bij elkaar. Toen begon de oud NSL'er aan een imposante eindsprint Eer st moest J. Keyzer lossen bij de opgang vanaf het De start van de halve marathon strand en bij het volgende heuveltje moest ook Van Kasteren de man uit Schagen laten gaan. Verbeek had bij de finish een voorsprong van 30 seconden op de Rotterdammer. De deelnemers kwamen uit alle delen van het land, zelfs kwamen er uit België. Unaniem waren de deelnemers vol lof over het schitte rende parkoers, dat voerde over verharde duin paden, via bospaden en langs het strand, Het prachtige voorjaarsweer deed de rest. Een zeer geslaagde paasmarathon, vlekkeloos georgani seerd door de NSL. En voor wie het allemaal wat te hard ging en meer wilde genieten van het vele natuurschoon langs de route: ook de trimloop over 8 km stond in een overweldigen de belangstelling. De volledige uitslag: De halve marathon: 1. Th. Verbeek, Schagen (oud-NSL), 2. R. v. Kasteren, Rotterdam, 3. J. Keyser, Avenhorn, 4. L. Bloem. Apeldoorn, 5. W. v. Gerven, Noordwijk, 6. G. Kramer, Rotter dam, 7. Haakman, Enkhuizen, 8. Van Stralen, Heerhugowaard, 9. Schuit, Beveren, België, 10. Van Rossum, Vlaardingen, 11. Th. v. Wetten, Noordwijkerhout, 12. J. Went, Noordwijker hout. De winnaars van de vier, acht en eenentwintig kilometer. Links B. Kerkvliet uit Roelofsarendsveen, rechts Theo Ver beek uit Schagen Meisjes 4 km: 1. A. Scheringa, Beverwijk, 2. Y. Suurmond, Haarlem, 3. M. Beaureser, Amersfoort. Jongens 4 km: 1. B. Kerkvliet, Roelofsarends veen, 2. R. Broeken, Rotterdam, 3. Henny Lie- verse, Hillegom'. Dames: 1. Joke van Gerven, Noordwijk, 2. Plonie Scheringa, Beverwijk, 3. Henny Liever- se, Hillegom. AV Holland bestaat 40 jaar Van onze atletiekmedewerkster LEIDEN De Leidse atletiek vereniging Holland bestaat morgen precies veertig Jaar. Had de vereniging de eerste 36 Jaar alleen Jongens en herenle den, sinds vier Jaar kunnen ook dames en meisjes lid worden van de (met ruim 300 leden) de grootste atletiekvereniging van Leiden. Het hoogtepunt van de festivi teiten is pas 31 augustus. Dan organiseert de jubilerende ver eniging de Nederlandse kam pioenschappen 50 km. snelwan delen. De officiële opening van het jubileumjaar is morgen avond om acht uur op de sintel- baan van de Leidse Hout. Woensdagmiddag om drie uur is er een bloemenhulde bij het graf van de eerste voorzitter, Cor Guldemond, op Rhijnhof. Zaterdag 5 april is er een uit gaansdag voor de jeugd, 12 13 april jubileum-weekend, zater dag 24 mei reünie voor oud-le den in de feestzaal van de Doe len-kazerne en vanaf 19.00 uur feestavond voor oud-leden, do nateurs en leden. Zaterdag 8 juni jubileum-wedstrijden. Dit jubileumjaar zal waarschijnlijk ook de start worden gemaakt met de bouw van een atletiek- home aan de Leidse sintelbaan, dit in samenwerking met de an dere Leidse atletiekclubs. Bonaventura naar Den Helder Van onze sportredactie LEIDEN/DEN HELDER Bo naventura, de Nederlandse kampioen school-basketbal, zal op 3 en 4 april deelnemen aan het 18de internationale toernooi van OSG Nieuwediep in Den Helder. Het is voor de ploeg een goede test voor de naderende wereldkampioenschappen in Rome, waarvoor Bonaventura zich heeft verzekerd van spon soring door Kinzo gereedschap pen. Menken/Landbouw en Lu- ba uitzendbureau. In Den Helder komen naast Bo naventura ook de kampioenen van Duitsland, Polen, Honga rije, Tsjechoslowakije en België in het veld. België heeft boven dien de vice-kampioenn uitge zonden. Hét Bonaventura neemt ook met het meisjesteam deel, dat het moet opnemen tegen Hugo de Groot (Nieuwediep) en Dalton (beide Nederland), al smede Polen, Tsjechoslowakije, Wcst-Duitsland en een nog niet bekende ploeg. Ruime zege Teylingen op Engelse ploeg Van onze sportredactie SASSENHEIM - Teylingen be nutte het vrije Paasweekeinde met een oefenduel tegen Blondi ne Inverness, een nmateurploeg uit Londen. Nadat de gasten door burgemeester Kret op een welkomstwoord en door bloe menmeisjes van vreemdelingen verkeer op bloemen waren ge- tracteerd, verrichtte de burge meester de aftrap. Aanvankelijk zetten de Engelsen Teylingen stevig onder druk, wat na een half uur resulteerde in een goal van Wickham, die een corner onder keeper v. d. Vlugt door- knalde. Maar toen de conditie een woordje ging meespreken was al spoedig duidelijk, dat Teylingen een ruime zege niet kon ontgaan. Vlak voor rust kopte Peet v.d. Vlugt 1—1 in, en in de tweede helft liep Teylin gen via Hennie Zoet, Nico van Veelen en Frans van Nobelcn vlot door naar 4—1. Een regel recht deb&cle werd Blondine In- verness dankzij het grandioze optreden van keeper Edwards bespaard. Na afloop van het geslaagde festijn ontving Teylin gen een invitatie voor een tegen bezoek. Finales schoolbas- ketbal op 2 april Van onze sportredactie LEIDEN - De finales van het Leidse schoolbasketbal-kam- pioenschap zullen op woensdag 2 april in de Vijf Meihal worden verspeeld. De ploegen zijn inge deeld in drie leeftijdsgroepen. Dit zowel bij de jongens als bij de meisjes. Van de beide jongste groepen zijn de finsdisten be kend. Dat is nog niet het geval bij de oudste categorie, omdat de voorrondes in competitiever band zijn afgewerkt. Bij de Jon gens is in die oudste groep nu eigenljk al een vrij zekere win naar aan te wijjzen. Nationaal kampioen en Nederlands verte genwoordiger op de WK in Ro me, het Bonaventura college, zal ongetwijfeld hoge ogen gaan gooien. Als sterkste ploeg van Nederland en verzamelaar van recorduitslagen in de voor-com petitie, moet de ploeg van Ton Kallenberg in staat worden geacht op één been het Leidse kampioenschap te kunnen ver overen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 19