JUVENTUS VERLOOR PRESTIGE-DUEL (2-3) Topclubs lieten punten liggen Uitvallen van Arno Wellerdieck was nekslag Wageningen ONGEÏNTERESSEERD NA EERSTE HELFT VAN EERSTE DUEL HAARLEM Een combinatie van pech en domme taktiek van Wageningen heeft Haarlem gisteren de revanche ge bracht voor de nederlaag die zaterdag op de Wageningse Berg werd geleden. De Noordhollanders hadden zaterdag minder in hun mars dan hun opponenten en dat resulteerde in een nederlaag van 2-0. Gisteren leek Haarlem dezelfde weg op te gaan. De ploeg van Frits Korbach greep opnieuw een voorsprong van 2-0 en het pleit leek beslecht voor Haarlem. Hemberg en Weller dieck profiteerden van een te ver opdringen van de ploeg van Hughes door binnen vijf minuten te scoren. Maar eerst krabbelde Haarlem terug dankzij een niet door scheidsrech ter Jonker geziene overtreding van Wetzel tegen doelman Van Geffen, waardoor Pot gemakkelijk kon scoren. Kort na deze treffer sloeg het noodlot voor Wageningen toe. De tot dan toe goed georganiseerde verdediging moest leider Arno Wel lerdieck ontberen, doordat deze met een blessure opgelo pen tijdens een reddingspoging bij het doelpunt vs*TPot moest uitvallen. Daardoor was de rust in de defensie verdwe nen en toen bovendien Hughes de lange Piet Hoeben voor Pot inzette wankelde Wageningen. De gevolgen bleven niet uit. Verdedigers Marijt en Derksen konden alsnog de niet geheel verdiende zege bij Haarlem brengen: 3-2. In de duels vein zaterdag en gisteren kregen Vermeer en Tomas (Wage ningen) de gele kaart, terwijl Wentink werd genoteerd. Tomas; Ooms, Zuidersma, Ponsen Scoreverloop: 47. Wellerdieck 0-1, 52. (Menting); Blotcnbcrg, Groenendijk, Hamberg 0-2, 58. Pot 1-2, 70. Marijt Hamberg. 2-2, 72. Derksen 3-2. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 4000. Haarlem: 42 Ponsen 1-0. Haarlem: Boers ma; Wentink, Fransz, 51. Blotenberg 2-0 Scheidsrechter: Marijt, Derksen; Peijs. Van den Van Dijken. Toeschouwers: 5.500. Berg, Sadek; Wetzel, Pot (Hoeben), Wageningen: ongewijzigd. Haarlem: Haan voor Derksen, Boszhard voor De Kip. Toch nog een poging van FC Twente om in de tweede wedstrijd de volle winst te pakken maar Van der Vall en Zuidema kunnen niet op tegen de hoger reikende Oude Wesselink. FC Twente - Go Ahead Eagles DEVENTER Zo snel FC Twente zaterdag de streekderby tegen Go Ahead besliste - na vijf minuten stond het al 2-0 - zo ongeïnteresseerd moesten de Twentenaars gisteren eengelijkspel van 11 toestaan. Zaterdag was het gauw bekeken. In de derde minuut miste doelman Rijkens een voorzet van de uitblinkende Thijssen waarna Jeuring kon scoren. Twee minuten later verzilverde Zuidema een pass van Thijssen. In de bijzonder oninteressante tweede helft bouwde FC Twente door Drost de zege uit tot 30. Gisteren werd dat oninteressante spel voortgezet maar dan de gehele wedstrijd. Go Ahead speelde weinig taktisch, FC Twente toonde weinig zin in het tweede duel te hebben. Weer kwam Twente snel aan de leiding. Jan Jeuring liep doelman Rijkens bijna omver en Overweg scoorde, ondanks de protesten van Go Ahead, die bij scheidsrechter Derks geen genade vonden. Na de rust bleef de inzet FC Twente tot beperkt Het publiek riep luid keels om de nieuwe aankoop Jan Beenen en assistent-trainer Van Brussel - trainer Noter- mans is door een zenuwinstor- ting uitgeschakeld - voldeed daaraan cn wisselde hem voor Fühler. Go Ahead kreeg inder daad meer stootkracht en Rett- kowski rondde een voorzet van Warnas af tot de gelijkmaker. Scoreverloop: 8 Overweg 0—1, 82 Rett- kowski 11. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 9.000 Go Ahead: Rijkens; Oude Wesselink, Warnas, Geestman, Strijdveen; Arntz, Vuskovic, Rettkowski; Kolk man, Fühler (Beenen), van Marwijk. FC Twente: Gross; Ban Ierseel, Over weg. Drost, Oranen; Thijssen, Van der Vall, Achterberg; Zuidema, Jeu ring (Brinks), Pahlplatz (De Vries). FC Twente - Go Ahead 3. Jeuring 1—0. 5. Zuidema 2—0, 80. Drost 3—0. Scheidsrechter: Boostcn. Toeschou wers: 7.000. FC Twente: Bruggink i.p.v. Oranen; Go Ahead:Bakker i.p.v. Beenen. Doelman Mazurkievicz kijkt verbitterd toe hoe Amancio Real Madrid op 1 0 brengt. Molenbeek stevent op titel af TURIJN Juventus, volgende week tegenstander van FC Twente in de halve finales van het toernooi om de UEFA-be ker, heeft het plaatselijke pres- tigeduel tegen Tgpino met 3—2 verloren. Een slechts paasdag was het ook voor de Milanese verenigingen. Inter verloor de thuiswedstrijd tegen Cesena (0—1) en AC Milan kwam met lege handen terug uit Napels <2-4». De krachtmeting tussen Juven tus en Torino was een even wichtig duel, waarin Torino drie keer een voorsprong nam. Ju ventus herstelde slechts twee keer het evenwicht Pulici maakte na twintig minuten het eerste doelpunt uit een straf schop, Bettega maakte een kwartier later gelijk. Twintig minuten voor het einde scoorde Pulici opnieuw. Het evenwicht kwam, zeven minuten voor het slot tot stand dank zij Gapello. Torino was echter niet tevreden met een gelijkspel en vier minu ten na Juventus' tweede gelijk maker joeg Zaccarelli de bal voor de derde keer langs de nationale doelman Dino Zoff. Juventus bleef, ondanks de ne derlaag, lijstaanvoerder met 34 punten uit 24 wedstrijden, Na- poli heeft nog twee punten ach terstand. De beide Romeinse verenigingen, Lazio en Roma, volgen op vier punten terwijl Torino vijf punten heeft goed te maken. SPANJE Real Madrid heeft door een overwinning van 10 op Gra nada in de 26ste ronde van de Spaanse competitie de eerste positie aan de kop van de ran glijst behouden. Met 42 punten bleef de ploeg van Miljanic elf punten voor op Zaragoza, dat met 21 Betis Sevilla versloeg. Tien dagen voor de eerste con frontatie met Leeds United in de halve finales van het Europe se toernooi voor landskampioe nen lijkt Barcelona weer iets van zijn kracht van vorig jaar te hebben hervonden: de ploeg van Cruijff versloeg stadgenoot Espanol met 4—1. Aangezien Real Madrid ook won, bedraagt de achterstand van Barcelona op de „Koninklijke" uit Madrid nog steeds vijftien punten. Er moeten nog acht wedstrijden worden gespeeld. Johan Cruijff was de meest op vallende speler in het elftal van Barcelona. De Amsterdammer scoorde zelf niet, maar leverde een serie „panklare" passes af, waaruit drie doelpunten ont stonden. De productie van Bar celona in de derby kwam op naam van Clares (twee), Rexach en Juan Carlos. BELGIE FC Basel won beker BERN FC Basel heeft in Bern voor de vijfde keer in zijn be staan de Zwiterse voet balbeker gewonnen. In de finale werd FC Win- terthur in de verlen ging verslagen met 2-1. Na negentig minuten was de stand 1-1. De- marels schoot de ploeg van trainer Benthaus in de 48e minuut naar 1-0 en in de 66e minuut maakte Meyer gelijk voor Winterthur, dat nog nooit de beker heeft gewonnen. Vijf minuten voor het einde van de verlenging zorg de Balmer voor de win nende treffer. Rangers Schots kampioen EDINBURGH Glas gow Rangers is Schots voetbalkampioen ge worden. Met nog vier wedstrijden te spelen heeft Glasgow Ran gers, dat tegen Hiber nian met 1-1 gelijk speelde, negen punten voorsprong op Hiber nian dat uit 30 wed strijden 42 punten be haalde. DINSDAG 1 APRIL 1975 UEFA-team nam geen revanche Cannes Het Nederlands UE- FA-jeugdelftal heeft geen revan che op Frankrijk kunnen nemen voor de nederlaag in de kwalifi catiewedstrijden voor het Euro pees jeugdkampioenschap. In het toernooi te Cannes streden Nederland en Frankrijk giste ren om de vijfde plaats: het duel eindigde onbeslist, 1-1, maar Frankrijk werd winnaar omdat de Fransen vier hoekschoppen hadden genomen tegen Neder land drie. Tsjecho-Slowakije werd derde door een overwin ning met 3-1 tegen Portugal. Nederland leek aanvankelijk wel zijn revanche op de jonge Fransen te zullen krijgen. Een goede start werd bekroond met het openingsdoelpunt van Hen driks van de Go Ahead Eagles in de zevende minuut Frankrijk herstelde zich echter en werd geleidelijk meer aanvallend. De uitstekende doelman Lankhaar hield stand tot de 36e minuut toen kopte Lacuesta, met de La Montagne de beste Fransman, de gelijkmaker in. Frankrijk kreeg na die treffer nog ettelijke kansen om de overwinning vei lig te stellen. Nederland had zaterdag met 3-0 gewonnen van Zweden. De rust stand was 1-0. Voor de doelpun ten zorgden Hendriks (Go Ahead Eagles), Budding (Wage ningen) en Hiddink (De Graaf schap). Mexico heeft het toernooi ge wonnen door in de finale met 2-0 Polen te verslaan. De rust stand was nog 0-0. Eindstand: 1. Mexico, 2. Polen, 3. Tsjechoslowakije, 4. Portugal, 5. Frankrijk, 6. Nederland, 7. Algerije, 8 Zweden. De 16 deelnemers aan het UE- FA-toernooi dat van 9 tot 19 mei in Zwitserland voor de 28e maal zal worden gehouden zijn be kend. Als laatsten kwalificeer den zich Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie voor het eindtoer- nooi. Oost-Duitsland eindigde als eerste in de poule door ook de tweede wedstrijd tegen Joe goslavië te winnen (2-0). Rus land had genoeg aan een doel puntloos gelijk spel tegen Roe menië. De 16 deelnemers: Groep A: Luxemburg, Denemarken, Frankrijk en Turkije. Groeb B: Zwitserland, Noord-Ierland, Ierland en Engeland. Groep C: Oost-Duitsland, West-Duits- land, Sovjet-Unie en Finland. Groep D: Hongarije, Polen, Wales en Italië. ST. MALO Nederland is in een voetbaltoernooi voor 16- en 17-jari- gen in St MaJo als eerste geëindigd. Zaterdag werd met 2-1 van Parijs gewonnen, zondag met 3-0 van Fran krijk West en maandag met 2-0 van Wurtemberg. overtuigende winnaar van het weekeinde geweest. De Brussel se ploeg weerstond In eigen sta dion de aanval van FC Ant werp (20), dat na de nederlaag van een bijna-topploeg Is terug gevallen tot een goede midden moter. Anderlecht bleef op vijf punten van Molenbeek door Wlnterslag met 20 te ver slaan. FC Brugge won de derby tegen Cercle met eveneens 2—4). Molenbeek heeft een uur moe ten wachten op zijn opening streffer tegen Antwerp. Nielsen tenslotte opende de score. In de laatste minuten verdubbelde de Deen de voorsprong door van de strafschopstip raak te schie ten. Anderlecht had het duel met nummer laatst, Winterslag, al binnen een half uur beslist. Van der Eist en Thissen scoorden in die periode. Tussen Club en Cerkle Brugge bleef het span nend tot de laatste minuten. Le- fèvre ontnam toen, met twee treffers Cerkle Brugge de hoop op een gelijk spel. Mechelen, afgezakt naar de de gradatiezone, kwam na acht ne derlagen en een gelijk spel eind elijk weer op het goede pad. Lokeren was het slachtoffer en door doelpunten van De Weerdt en Stevens werd de eindstand 2-0. DUITSLAND DüSSELDORF Fortuna Köln is de achtste club die zich heeft geplaatst voor de kwartfinales in het toernooi om de Duitse beker. In de tweede wedstrijd won Fortuna Köln met 1—0 van Jülich 1910. De winnende treffer DEN HAAG - De drie top clubs ln de eerste divisie (FC Groningen, NEC en Eindho ven) hebben uit het dubbele Paasprograrnma slechts twee winstpunten kunnen behalen. FC Groningen verloor zater dag met 1-0 van SW, maar nam twee dagen later ondub belzinnig wraak: 6-1. NEC en Eindhoven speelden beide ma len gelijk, resp. tegen FC/VW (twee keer 1-1) en FC Den Bosch (2-2 en 1-1). Vitesse pro fiteerde door met twee winst partijen tegen SC Amersfoort (2-1 en 2-0) op 37 punten te komen, even veel als Eindho ven. Hetzelfde geldt voor PEC- Zwolle, dat twee keer van FSC won (3-1 en 2-0). Heerenveen haalde uit de dubbele confron tatie met Helmond Sport drie punten en heeft ook al 37 pun ten. NEC heeft er 39, FC Gro ningen 40. Weditrljdcn iotcrd«g: FC VW-NEC 1-1(0-0). Scheidjrechtcr: Bu» 1-0. 21 en 26. Van Ricl 1-1 e I. 23. Leidekker 2-0. Prauaei Jekker 3-1 im-FC Vlaardlngen 1-1 trechter Cam. Toe.chou' 1 Oldenburger 1-0. 23. Boum FC Den Bosch-Eindhoven 2-2(1-1). Scheidsrechter: Dcrk. Toeschouwers: 3000. 16. Bleyenberg 0-1 10. Van den Bosch 1-1. 61. Pcltzer 2-1. 69. Wcyt» 2-2. Helmond Sport-Heerenvcen 0-1(0-0). 750. 76. Golyanin 0-1. Eerste divisie 1 (0-0). 70. Van Dlnte k 01. 60 Plat 0-2. 87 De Lange 0-3, Jac Jonk 0-4 (strafschop). Scheids- Bouman 1-0, 36. Zwikker 1-1. Scheld», rechter Draaisma. Toeschouwers 1200. Heracles-FC Dordrecht 2-2 (1-0). 19 Wes terhout 1-0, 55 Kcrlin 2-0. 59 Breuer 2-1. 77 Hoogmoed 2-2. Scheidsrechter. Van Ooycn. Toeschouwers: 4000. Gele kaart voor Van Kuljk (FC Dordrecht) en Grob- b«n (Heracles), beiden wegens het vloc- fan Mei.» (Helmond Sport) Doelman Jennings (Tot tenham) redt voordat Fran cis (Queens Park Rangers) gevaarlijk kan worden. De Spurs hielden aan het duel (10) twee kostbare punten over. werd drie minuten voor het eindsignaal gescoord door inval ler Otters. Fortuna Köln treedt in de kwartfinales aan tegen de bekerhouder Eintracht Frank furt. De kwartfinales worden op 12 april a.s. gespeeld. De wed strijd Bayern Munchen—Borus- sia Mönchengladbach, die voor de Bundesliga op het program ma stond, kon wegens aanhou dende sneeuwval geen doorgang vinden. ENGELAND Everton mag zich weer koplo per noemen In de Engelse eer ste divisie. Nadat zaterdag door de forse nederlaag van 30 te gen het ondcraanstaande Car lisle de eerste plaats moest worden afgestaan aan Liver pool, bracht de winst van 1-0 op Conventry City op Tweede Paasdag Everton weer op kop. Liverpool, dat zaterdag goed profiteerde van de misstap van Everton door met 10 van Bir mingham te winnen, heeft zich maar kort lijstaanvoerder mo gen noemen. Gisteren toonde nummer drie op de ranglijst, Stoke City, geen angst voor de koploper en versloeg deze op eigen veld met 20. Viereneenhalf miljoen voor drie rijtjes ROME Een inwoner van het Italiaanse dorpje Penne in de Abruzzen heeft als eni ge deelnemer alle dertien voetbaluitslagen goed gera den. Bovendien had hij ook nog twee rijtjes met twaalf goede uitslagen. De winnaar heeft daarmee een bedrag gewonnen van 870 miljoen lire (ongeveer 4.350.000 gul den). Hij had voor zijn toto- formulier twee gulden be taald. Het oude „record" be droeg 440 miljoen lire (onge veer 2.220.000 gulden). Dit bedrag ging naar een inwo ner in Boulogne. Beide win- blijven. Telstar: zes uit twee UTRECHT Ruw en beneden peil was de tweede wedstrijd tussen FC Utrecht en Telstar. De Velsenaars boekten overi gens niet minder dan zes tref- fefs in de beide duels. Van Maurik, die in de eerste wedstrijd ontbrak, vocht in FC Utrecht—Telstar verbitterde duels uit met André, waartegen scheidsrechter De Bruin te lank moedig optrad. Hij gaf tenslotte toch gele kaarten aan Van Mau rik (Utrecht) en Jonker (Tel star). Na de rust steeg het spel peil enigszins maar FC Utrecht kon de defensie van Telstar niet verontrusten. Toen Van Oude- nallen een fout maakte, profi teerde Stout daarvan en hij schoot uit een pass van Helling de eindstand ook naar 2-0. In Velsen toonde FC Utrecht zaterdag dat het in uitwedstrij den niet veel te betekenen heeft Telstar miste vele kansen en na de snelle treffer van Van Koo- ten duurde het lang eer de score werd opgevoerd tot 4-0. Scorevcrloop: 75 Stout 0-1, 84 Stout FC Utrecht: Suvee; Oostrom, Adriaan- se, Kronshorst, Van Oudenallen; Liebhaber, Hildebrand, Cabo (Van SUa); Van Veen, van Maurik. Wery. Telstar: Bloem; Driessen, Van Essen, André, Bischot; Fens, De Wit Hel ling; Stout, Van Kootcn, Jonker. Telstar—FC Utrecht: 7 Van Kootcn 1-0, 82 Stout 2-0, 85 Adriaanse 3-0 (eigen doel), 90 Fens 4-0. Scheids- rechter: Berrevoets. Toeschouwers: Telstar: ongewijzigd. FC Utrecht: Coté i.p.v. Liebhaber, Wilschut i.p.v. Van Maurik.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16