*M Spartanen zetten tegen het grote ongenoegen opzij Sponsor zei nee legen BS Leiden Wiersma: ,,Ik moet misgegrepen hebben Waregem wil Groenewoud Met polsstok 5.65 m. ƒ-;/ J Kiest Muller toch Barcelona? Stoke City naar derde plaats ^ZATERDAG 29 MAART 1975 - PAGINA 11 Geen topvoetbal, wel unulkoek op Kasteel JL* -wj I - 8&i 'f-'i Ajax' hoop op twee punten in beeld. Steffenhagen kan de bal nog net bereiken en scoort. Het publiek verliet het Kasteel Js winnaar. Twee, van oudsher aanvallend voet- spelende ploegen, Sparta en Ajax, creëerden wel niet het summum aan spelkwaliteit maar Vergastten de toch nog schaars bezette tribunes jd Sparta-Ajax een topper van formaat is verleden rvljd en bovendien loopt men wonderlijk genoeg Z-och niet zo warm voor Sparta - op een heerlijke 9-oetbalavond met een uitslag die recht deed aan "•eide teams. Sparta stapte al zo vief en strijdlus tig het veld op dat de aanhang niet meer behoefde vrezen voor ongemotiveerd optreden van de Z.iloeg die toch een aantal spelers telt die elders willen zoeken. De naam Ajax alleen al alle narigheid en ontevredenheid bij die flfuk of vier Spartanen omver. En Ajax verloor jjpch weer dat ene puntje door die 1—1 waarvan «t tevoren had geroepen „dat de kans er weer ras met slechts drie punten achterstand op de èider en de spelers professioneel genoeg waren -m zich geen punten te laten ontfutselen." ifessioneel genoeg, mag worden aangenomen. moet dan toch succesvoller gespeeld irden. De tomeloze inzet van Sparta, het opval- id goede spel van Michielsen, de snelheid van lipper die niet altijd door Krol in toom kon >rden gehouden, de kracht van de defensie sen per traditie hypernerveuze doelman isburg daardoor te moeilijke oplossingen zocht soms zelfs helemaal niet vond, dat alles brak op. Ondanks de bijna oude samenstelling van t-ïe defensie, waarin werd bevestigd dat Blanken- zonder Hulshoff bepaald niet de grote organi en stimulator is, ontstonden vooral na de sensationele momenten voor het Amsterdam se doel. Pal daarop werd dikwijls Doesburg in de penarie gespeeld. En zo zag het publiek een lekke re partij, fors maar zeker niet onsportief. Daarom was het te betreuren dat de uitstekend leidende Charles Corver zo kort na het begin al zijn notitieboekje te voorschijn haalde toen Suurbier de bal een stukje wegschopte, ter verantwoording werd geroepen en toen de mond wijd open trok, wat Corver niet tolereerde. Wellicht bedoeld als waarschuwing maar er deed zich verder niets voor dat tot de categorie te ver over de schreef moet worden gerekend. Pittig Overigens was Corver wel de eerste die onderuit ging op het vette veld, dat nog werd „gesausd" door regenvlagen in het prille begin. Daarom was het des te verwonderlijker dat de mannen zulk een pittig spel konden opvoeren. Ajax bezat wel de meerdere kwaliteit - Mulder deed het prima, Steffenhagen kwam met een knappe eerste helft voor de dag en Mühren en Notten „groeiden" gaandeweg - maar Sparta had zich nu eenmaal in het hoofd gezet een verrichting te leveren die tot de verbeelding zou spreken. Door die grotere kwaliteit was het begin vooi' Ajax. Geels knalde op de lat terwijl Doesburg geen hand uitstak en de als hecht bekend staande defensie van Sparta stond soms vreemd te schutte ren. Dat was ook de oorzaak van Ajax' doelpunt. Balkestein en Steffenhagen „dansten" beiden om de béd. De Spartaan miste en de Ajacied kon, met een uiterste poging de bal te bereiken, een schot lossen op het moment dat Doesburg, de hemel weet waarom, al ter aarde was gegaan. De bal sprong naast hem in de hoek: 01. Meteen werkte Sparta zich onder de Amsterdamse druk uit, wat werd herhaald na de rust toen Ajax ook het initiatief nam en de Rotterdammers zich weer op verbluffend simpele wijze herstelden. Maar daarvoor was de gelijkmaker tot stand gekomen. Een voorzet van Van Staveren werd door Schrijvers vallend aangetipt en de bal sprong naar Michielsen die meteen uithaalde: 1—1. Missers De strijd had al een beslissende wending kunnen nemen als Venneker - hard werkend maar slecht op schot, op die ene keer na toen hij uit een vrije trap Schrijvers tot een save dwong - niet op ontstellende wijze een voorzet had gemist. Het had ook zo kunnen zijn toen Doesburg zijn soms- weifelend optreden helemaal goed maakte door met een razendsnelle reactie een inzet van de onopvallende Rep te keren. Die momenten deden zich na de rust nog veelvul- diger voor, Smulkoek voor het publiek derhalve dat zich toch pas laat ging roeren. Het geloofde niet aan het stand houden van Sparta. Daarvoor was te veel naar buiten getreden en hadden verscheidene spelers te nadrukkelijk hun „grote ongenoegen" geuit Maar dat hadden ze geheel en al vergeten. Ajax was belangrijker. Zo belangrijk dat Sparta in de tweede helft beter soepeler en vooral zuiverder in de combinatie naar voren trad. Ajax had het moeilijk. Manager Hans Kraay onderkende het en verving de kleurloos spelende Rep door Brokamp. Later wisselde hij ook nog een hinkende Suurbier voor Van Dord. Het gaf niet het gewenste resultaat. En juist toen het er veel op leek dat beide ploegen zich, met nog acht minuten te spelen, realiseerden dat het ene punt dan maar moest worden vastgehouden, brak er nog wat vuurwerk los: een te slap schot vlak voor doel door Geels; een vrije trap die door Skipper krom langs het Amsterdamse muurtje werd geschoten waarop Schrijvers in volle lengte naar de hoek moest. Met die 1—1 kon echter een ieder zich verzoenen. Deze pittige kijkwedstrijd had het publiek al vast te pakken in het lange Paasweekeinde met het vele voetbal! HERMAN VAN BERGEM Scorcverloop: 22. Steffenhagen 0—1. 31. Michielsen 1—J. Scheids- i Veen. Skipper, V tn; Rep (Brokamp) Geels, M Trainer Wilhelmus ■Dorjee valt af foorburg - Hans Dorjee, die op ;|e nominatie stond voor de Unctie van trainer bij Wilhel- nus, zijn contract met zijn hul- Sge werkgever Xerxes ver- engd. lorjee valt derhalve af. Een van Ie kandidaten voor het trainer- .chap bij de Voorburgse club is .Ie Hagenaar Tempelaar, die o.a. locent is van de trainerscursus an de KNVB. iSchermer Siffels in kwartfinales EXICO CITY De Nederlan- Frans Siffels heeft zich gis- i geplaatst voor de kwartfi- i van het schermtoernooi jm de wereldtitel voor deelne- lers tot twintig jaar. n de eerste ronde werd Siffels in zijn poule. De tweede Dnde leverde hem een derde faats op en in de achtste fina is versloeg hij Marx (VS) en Tunoz (Cuba) en verloor van lehr (WDld) waardoor hij zich ij de laatste acht schaarde. Viet een remise IOTTERDAM - De eerste ron- e van het toernooi om het (ederlands jeugdkampioen- chap schaken in Rotterdam Êft gisteren niet een „onbe- t" gebracht, je uitslagen: teks-Huzen 1—0, Greben-Bartels 0— 1, De Roode-Leer 0—1, Galesloot- [Egmond 0—1, Carlier-Baart (Oegst- geest) 0-1, de Groot (Den Haag)-Dob- ibelaar (Oegstgeest) 0-1, Van Hult- Wakker 1-0, Van der Sterren-Renet B-0, Houtman-De Zwart afgebroken. [STERDAM De korfbal- rijd Het Zuiden-Fortuna, i op tweede Paasdag in de ïofdldasse zou worden ge leld, is uitgesteld. Koelikov nog Keiler IMA ATA Op de wonder man van Alma Ata is gisteren pnieuw het wereldrecord op e 500 meter scherper gesteld, ■oelikov verbeterde het tien agen oude record van Moera- ov (37.85) en bracht het op 7-20 seconden. FAVORIET VERSPEELDE PUNT (Van onze dammedewerker) AMSTERDAM Een enigs zins teleurgestelde Harm Wiersma stelde na ruim vijf en een half uur spelen een puntenverdeling voor. Zijn opponent, Pieter Bergsma, nam het aanbod aan en daar mee was de verrassing in de eerste ronde van het persoon lijk damkampioenschap van Nederland een feit. Die lichte teleurstelling van Wiersma was wel begrijpelijk omdat hij in het ver gevorder de middenspel belangrijke ter reinwinst had veroverd en op de overwinning leek af te ste venen. De Friese grootmeester pakte dit gedeelte echter niet al te taktisch a ah want in plaats van rustig zijn tijd aan de stelling te besteden, ging hij mee in het snelle tempo van Bergsma, die in grote tijdnood zat. Na afloop verklaarde Wiersma dat hij in die tijd- noodfaze wel ergens moet heb ben misgegrepen. Ook wereld kampioen Ton Sijbrands, die als toeschouwer dit toernooi bijwoont, was die mening toe gedaan. Ondertussen heeft de grote fa voriet een achterstand van een punt opgelopen op twee van zijn grootste cohcurrenten, Frans Hemelink en Frank Drost. Wiersma is weliswaar een slow-starter en er sta sin nog tien ronden op het pro gramma maar als Hermelink en Drost de vorm van gisteren kunnen handhaven, kan het dit kampioenschap alleen maar ten goede komen. Vooral Hermelink gaf een fraai staaltje van zijn kunnen tegen Cees Varkevisser. De Katwijker kreeg met tempoge brek te maken en in zijn po ging om zich uit de moeilijkhe den te werken, liet hij een combinatie toe waarvan hij dacht dat hij het dan wel ge lijk kon houden. De bereke ning van Varkevisser was evenwel geheel verkeerd en Hermelink zette de Katwijker spoedig voor nul aan de kant. Frank had in de beginfaze nog al wat te stellen met debutant Germain maar toen hij een maal houvast had en de Hai- tiaan in grote tijdnood kwam, was het pleit beslecht hoewel Germain wel erg lang door speelde in een verloren stel ling. De meeste pech had Wim van der Sluis, die met gemengde gevoelens het toernooi was be gonnen. In het middenspel zag hij een lichte combinatie van Jan de Ruiter over het hoofd waarna hij zich meteen ge wonnen kon geven. Maar nog groter was zijn ontgoocheling toen De Ruiter hem er op merkzaam op maakte dat hij enkele zetten voor zijn mis greep de winst had kunnen afdwingen. De Amsterdammer had de afwikkeling wel gezien maar meende dat deze hem niet meer dan een puntenver deling zou opleveren. De beide jeugdige Amster dammers Jeroen Goudt en Rob Clerc kwamen met mo dern openingsspel voor de dag. Zij deden dit vrijwel fout loos maar toch liet Goudt zich verrassen door een damcombi- natie, die Clerc uit de moeilijk heden hielp en de niet onver wachte remise opleverde. Tot een zelfde resultaat kwamen De Jong en Schotanus in een partij zonder hoogtepunten. in Drost 0-2: Varlce t 0-2; De Ruiter Van der Sluit 2-0; tc - Goudt 1-1. uoren. Van Aalten - Boulonois 1-1; n der Borst Brouwers 0-2; B. van 2-0, Voorspuy - Van (Van onze sportredactie) LEIDEN Kinzo wordt niet de nieuwe sponsor van de basket balvereniging B.S. Leiden. On derhandelingen tussen de ge- reedschappenfabriek van Theo Kinsbergcn en het bestuur van de Leidse club sprongen giste ren af op een gat in de begro ting. Hoe groot dat gat is wilde teammanager Ben van Cleef niet zeggen. Een geduchte tegenvaller voor B.S. Leiden, die verstrekkende gevolgen kan hebben. Er is nu nog maar een kandidaatsponsor over. Als deze ook nee zou zeg gen en er dus geen financiële middelen op tafel zouden ko men voor het volgend seizoen, zou dat wel eens het einde kun-, nen betekenen van het Leidse eredivisie-basketball. Voorzitter Ton Menken heeft al in een eerder stadium gezegd dat een sponsor pure noodzaak is. De onderhandelingen met Kinzo waren zo ver gevorderd dat ook het team al voor het grootste deel rond was, Het zou een bij na volledig buitenlandse equipe worden. De Amerikanen Corn wall en Scarcy waren benaderd en daarnaast zouden ook de Ne derlandseAmerikanen Bob Heuts, Détnny Cramer en Her man Pluim voor de nieuwe ploeg gaan spelen. Bovendien zouden nog een aan tal Nederlandse spelers worden aangetrokken. Dit alles moest gefinancierd worden uit een be groting die ruim boven de 250.000 gulden ligt. Maar een paar dagen voor alles in de openbaarheid zou worden ge bracht (1 april), ketste de hele zaak af. MUNCIIEN Barcelona zou Interesse hebben in spitsspelcr Gerd Miiller van Bayern München. Muller: „Onze manager, Robert Schwan, vertelde mij dat Barcelona interesse in mij zou hebben. Over geld is nog niet gesproken omdat ik nog geen enkel contact heb gehad met de Spaanse club". Het is niet de eerste keer dat Barcelona interesse toont in Muller, die nog tot 1979 onder contract staat bij Bayern want in 1973 probeerde Barcelona Miiller met een miljoenencontract aan te trekken. Hij sloeg dat af. „Ik heb daar nooit spijt van gehad, maar komt Barcelona met een goede aanbieding dan is dat het overdenken waard, hoewel", zo verklaarde Muller, „ik erg aan München gehecht ben". GRONINGEN Waregem, op dit moment kleine middenmo ter in de Belgische eerste divisie, heeft belangstelling voor trainer Ron Groenewoud. De Belgische cluh wil een gesprek met hom maar na een eerste contact is besloten verder te praten indien Groenewoud meer zekerheid heeft over zijn toekomst. Zoals bekend heeft Groene woud een contract met de KNVB afgesloten om als assistent- bondscoach te gaan werken. Die verbintenis is echter op losse schroeven gekomen nadat Knobel besloot af te zien van zijn overeenkomst voor vier jaar met de KNVB. GAINESVILLE f- De Amerikaan Dave Roberts heeft giste ren bij atletiekwed- »•«- strijden in Gaines ville (Florida) het wereldrecord pols- stokhoogspringen verbeterd en ge bracht op 5,65 meter. Het oude record stond sedert 2 juli 1972 op naam van Bob Seagren (VS) met 5,63 meter. De 23-jarige Roberts leverde zijn prestatie tijdens de z.g. Florida Relays. Hij verbeter de het record van Be a gr en Ln zijn derde en laatste poging. Na zijn geslaagde po king verklaarde Ro berts: „Ik wist dat ik het record zou kun nen verbeteren. Dit was echter de eerste keer dat ik het echt probeerde". Nadat de Zweed Kjell Isaksson op 8 april 1972 in Austin als eerste hoger sprong dan 5,50 (5,51) is het wereldrecord polsstokhoogsprin gen vijfmaal verbe- 18 feet on 6 1/2 Inches geeft het bord ai terd en tweemaal meter. Dave Roberts zwoeft boven de I geëvenaard. zijn wereldrecord. Volleyballers negende plaats PARIJS Van de zestien deel nemers aan het toernooi om de Westeuropese volleybaltitel in Parijs eindigde Nederland als negende. In do laatste wedstrijd werd Finland met 3-2 verslagen. Italië werd kampioen door gisteren in de finale met 3—1 van Fran krijk te winnen. België werd derde, West-Duitsland vierde door met 3-0 van de Belgen tc verliezen. Helmond Sport denkt aan Dellow HELMOND - De eerste divisie- club Helmond Sport heeft inte resse in Kon Dellow, momen teel trainer van Heracles. Als Dellow inderdaad naar Hel mond zou komen, zal dit de tweede maal zijn in zijn trainer sloopbaan. Ook in het begin van de jaren zestig werkte hij in Helmond. Hofnar GC ook zonder sponsor (Van onze sportredactie) GELDROP Hofnar G. C., de eredivisie volleybalvereniging uit Geldrop, moet naar een an dere sponsor uitkijken. Dit is te kennen gegeven door de direc tie van de gelijknamige siga renfabriek in Valkenswaard. Aan het eind van dit seizoen zal het contract niet meer worden verlengd. De verbintenis werd indertijd aangegaan voor drie jaar. Deze termijn is verstreken. De directie van Hofnar vindt dat de gelden, die aan de volley- balsport werden besteed, beter voor andere doeleinden kunnen worden gebruikt. MIAMI - De Zweedse groot meester Andersson heeft in Mia mi voor de tweede achtereenvol gende keer het Capablanca schaaktoernooi gewonnen. Spitsuur voor het doel van West Ham United in het duel met Stoke City (2—2). LONDEN Door het gelijke spel van 2—2 tegen West Ham United blijft Stoke City in de race om het Engelse kampioenschap. Stoke City klom van de vijfde naar de derde plaats. Evcrton is nog steeds leider met 44 punten. Liverpool 43 en Stoke City 42. Manchester City's doelman Joe Corrigan was gis teren tegen Middlesbrough de held door de ene redding na de andere te verrichten. Middles- broughs kans op het kampioenschap is na de nederlaag van 2—1 erg klein geworden. Tottenham behaalde tegen Wolverhampton de eerste thuis overwinning (3—0) sinds 7 december. Coventry City speelde met 2—2 gelijk tegen Shef field United. Voor de Belgische competitie won Standard Luik gisteren met 5—2 van AS Ostende. Bij Standard speelde Van Moer, die het eerste doelpunt maakte, voor het eerst mee na zijn beenbreuk vijf maanden geleden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11