AKIerlei(ds) Oxford komt een week in Leiden vriendschap vieren Warmond zit in de zorgen Wijkcomité's teleurgesteld in b. en w. 9BIJDAG 28 MAART 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 katwijk opnieuw erliezer in lansproces erian een onzer verslaggevers ■talen Haag/Katwijk De bur gmeester van Katwijk, ge- e^ggesteund door een uit braak van de gemeenteraad, (ij niet gerechtigd eigenaars in bar-dancings in de bad- iaats een vergunning V PBt dansen op de zondag te Seigeren, indien die weige- ^wng gegrond is op de vrees y&or verstoring van de zon- ïgsrust. iBkmengevat is dat de uit braak van liet gerechtshof in !;"Wi Haag in het zich n ,aajle maanden voortslepende ricért geding dat bar-dancing largenaar O. Hornkamp tegen gemeente heeft aangespan- Q^n en waarin deze het dansen de zondag in Katwijk, wat !tijd een taboe is geweest vissersplaats, aan de kaak ?eft gesteld. De uitspraak in het gerechtshof is gelijk in die van de arrondisse mentsrechtbank, een aantal ieijaanden geleden, sieiet is zo goed als zeker dat n<% gemeente Katwijk, die ook "ji weer moet opdraaien voor proceskosten, het niet bij gisteren gedane uitspraak Pil laten zitten maar het nog Dgerop gaat zoeken bij de Hpge Raad. Mocht ook daar H gemeente in het ongelijk gesteld dan nog is het °rM zeker dat het dansen op zondag in Katwijk zal 2.cgn vrijgegeven. De gemeente eail dan waarschijnlijk op- onieuw de gevraagde dansver- jllmning weigeren- maar dan op grond van mogelijke ditfrstoring van de zondagsrust, laaaar bijvoorbeeld omdat •nstige verstoring van de orde vreest Zo kan ït proces nog jaren gaan du in. l afwachting varr een defini- pve gerechtelijke uitspraak a^l in de Katwijkse bar-dan- Marabel en Casa Cara de zondag normaal kunnen lorden gedanst. Zolang in bei- e gelegenheden zich geen on- êgelmatigheden voordoen 2rjkt de gemeente Katwijk in 'ut langdurige proces nauwe- (jks kans te kunnen maken op en eindoverwinning. "ïuurprijzen in Jree wijk duister (K Van onze correspondent K'bordwijk Over de huur prijzen van de toekomstige )(!hningen in het herbouwplan Reewijk is nog niets bekend, eit stelde wethouder Van orluyn gisteravond tijdens de van een tentoonstel- ög over Vreewijk in De Kuip. iervoor bestond overigens belangstelling. Expositie in en >jond raadhuis Van onze correspondent fcGSTGEEST Gisteren- Biddag heeft wethouder Gme- ®h Meij ling (CRM) in het raadhuis een jmstexpositie geopend van de Daarbij heette (Kj in het bijzonder de organi Agnes Berck van harte Er wordt geexpo- ;$erd door een 17-tal leden u^n de Caroluskring. De imstwerken zijn ook te koop. Ba Oegstgeest gaat men waar- thijnlijk exposeren in Hille- 9m. De expositie duurt tot en let 10 april. De Engelse 00>etbalclub F. C. Mansfield Tweede Paasdag een tegen Teylingen. De begint om half drie anp het gemeentelijk sportpark. DC/e Engelse gasten zullen o.a. pbrden verwelkomd door bur gmeester Kret. oóubrugge Het eerste tafel- 'mnisteam van S'70 is kam- oen geworden van de 4de fcsse afd. Den Haag. Het bestaat uit P. van Buul, mj Kienhuis en W. Knappers. afdeling volleybal van S'70 ks.kampioen geowrden van de ojp. Leiden van de Nevobo. j^phen aan den Rijn Giste- jn opende v/h Discounthuis lio onder een nieuwe naam p splinternieuw onderkomen de Hoofdstraat 184. Burge- ester Gallas verrichtte de iciële openingshandeling. naam „Meubelpara- Alphen" verhuisden in vijf ten tijd complete meuble- ïten van de Oranjestraat de Hoofdstraat, waar ter 850 m2 ruimte :hikken kan. Vergeleken de Oranjestraat een op- dak te winst van 250 m2. ^ubrugge Trainer W. uit Amsterdam, die n jaar de spelers van Woubrugge als oefen- fester leidt, heeft ondanks minder goede resultaten het eerste elftal besloten r één jaar zijn kontrakt te flengen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN „De partijen die sinds enige tijd de meerderheid hebben in de Leidse gemeente raad zijn de verkiezingen inge gaan met de leus „het kan ook anders in Leiden", maar we hebben daar tot nog toe bitter weinig van kunnen merken." Deze klacht werd gisteravond tijdens een vergadering van de verschillende wijkcomité's uit Leiden door meerdere vertegen woordigers geuit Met name de wijken Maredorp, Vogelwijk en Groenoord von den, dat het huidige college van B. en W. hen elke mogelijkheid tot inspraak over zaken die hen aangaan onthoudt. „De meest essentiële zaken moeten we uit de kranten vernemen", aldus een verbolgen Vogelwijker. Hij vond het onaanvaardbaar, dat plannen tot de bouw van enkele villa's in zijn wijk op de agenda van de raadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening waren ge zet, zonder dat de wijkbewoners ook maar iets van deze zaak afwisten. Ook de vertegenwoordigers vdn Maredorp kwam met klachten: hij vond dat de gemeente eens hoog nodig een hearing moet gaan houden over de parkeer- problematiek in zijn wijk, toege spitst op de bouw van een par keergarage aan de Ir. Driessen- straat. De gezamenlijke wijkverenigin- gen besloten de raad en het college van hun onvrede over het gebrek aan inspraak op de hoogte te stellen. Tevens zullen zij er bij de gemeente op aan dringen het grootste deel van de kosten van het informatieblad- wijkoverleg voor haar rekening te nemen. Volgens de Comité'ss is het de taak van de overheid om in het kader van de samen levingsopbouw de informatie uitwisseling in en tussen de wij ken te stimuleren en te financie- Wanneer er in september weer een Leidato wordt gehouden (hetgeen voor 90% zeker is) zul len ook de gezamelijke wijkco mité's daar van de partij zijn. Dit werd gisteren op een verga dering van het wijkoverlegor- gaan medegedeeld. De wijken beschikken in totaal over een ruimte van zo'n 100 m2. die zij echter zullen moeten delen met andere organisaties op het wel zijnsterrein, zoals de Welzijns- Burgemeester Vis (rechts) en de waarnemend burgemeester van Oxford, ds. T. Williamson, toasten op de vriendschap tussen beide universiteitssteden. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Voor de 28e keer zijn Leide- naars en inwoners van de Engelse stad Oxford bij elkaar gekomen om vriend schap te vieren. Sinds oktober vorig jaar genieten deze ontmoetingen een officiële status: tweeling-steden in jumelage-ver- band. Gisteravond streek een grote groep van Oxfordlieden in de Sleutelstad neer: 79 personen onder leiding van de „waar nemend burgemeester", de Deputy Lord Mayor ds. T. Williamson. Gistermiddag werd het gezelschap in de Burgerzaal ten stadhuize door het gemeentebestuur in het bijzijn van de Leidse gastfamilies ontvangen. Oxford kwam in bonte verscheidenheid naar Leiden. Allemaal personen in de sector „sport en cultuur" in het kader van het Leidse Comité Internationale Uit wisselingen en het Engelse The Anglo- Netherlands Sports and Cultural Asso ciation. Er waren badmintonspelers, ta feltennissers, vier Young Riders, gehandi capte kinderen mt begeleiders die op het gebied van pony-rijden al heel wat mans zijn, jonge boeren, architecten, spoorweg- hobbyisten, vrouwelijke vrijwilligers (UW), vier brandweerlieden en een jeug dige brass band, die de ontvangst met koperen klanken opluisterde. Er heerste meteen al een opperbeste stemming, maar de band Oxford-Leiden is dat sinds jaar en dag gewend. Over en weer gaat men elkaar steeds beter kennen, de gasten komen soms als 20 jaar of langer bij hun gastvrouwen en -heren over de vloer. En dat is nu juist de hele bedoeling van deze uitwisseling, hetgeen gisteren nog eens door de heren Vis en Williamson werd benadrukt. Er werden weer geschenken uitgedeeld. Zo ontving ds. Williamson van zijn collega Vis een glazen bierpul met zilveren rand, in ruil waarvoor de Leidse burgemeester een origineel (natuurlijk traditioneel) ca deau mocht aannemen: een paar witte handschoenen met goudkleurige franje. in Oxford houdt men blijkbaar van scho ne handen. De overige gasten uit Oxford krijgen dinsdagavond tijdens het slotdi- ner in Oisterwijk (want Nederland wordt de komende dagen door gasten en gastfa milies doorkruisd) allemaal een presen tje. Bovendien hadden de Engelsen nog een paar fraaie sierborden voor de Leide- naars meegenomen. De twee vriendensteden laten geen mid del onbeproefd om de „link" aan beide kanten te verstevigen. Dezer dagen werd bekend, dat op het Waardeiland een toe komstige straat de naam Oxfordlaan zal dragen. De heer Williamson kon beloven, dat in een nieuwbouwwijk in Oxford een Leiden Road aan de jumelage gaat herin neren. De Engelse gasten kregen gisteren meteen al een flink programma af te werken. In groepe werden bezoeken ge bracht aan de Deltawerken, Rotterdam, de Leidse brandweer, het Academisch Ziekenhuis, de Keukenhof en een melke- rij. De „Jonge ruiters" gingen pony rij den aan de Wassenaarseweg, de architec ten maakten een kusttocht en de jonge boeren verkenden Leiden en omgeving. En dat was nog maar het begin van een week die beide partijen ongetwijfeld nog lange tijd zal bijblijven. Groen licht voor verkeersplan Van onze correspondent Noordwijkerhout Met negen tegen vijf stemmen heeft de Noordwijkerhoutse raad gisteravond besloten het verkeersciru- clatieplan uit te laten voeren. Het plan moet een oplossing gaan geven voor de moeilijke situatie in de Zeestraat door het scheppen van parkeerruimte tegenover hotel Van der Geest. Wethouder Heemskerk zal zich ook gaan inzetten om aan de Dorpsstraat, tegenover garage Kamsteeg, braakliggende grond te verkrijgen als parkeerruimte. Er is gisteravond nog geen beslissing genomen over het door b en w te voeren beleid voor dakkapellen. B en W hebben tot nu toe bij de beoordeling van de dakkapellen de normen gehanteerd zoals deze worden aangegeven door de welstandscommissie van Stad en Landschap. Een deel van de raad heeft daar andere denkbeelden over. Desondanks kwam het bij stemming niet verder dan de uitslag 7-7. De verbouwing van het postkantoor aan de Havenstraat is op handen. De werkzaamheden zullen naar verwachting een half jaar in beslag nemen. De raad ging akkoord met de een kwart miljoen kostende uitbreiding van de clubhuis annex kleedaccommodatie op het sportcomplex "De Boekhorst". Een negatieve beslissing nam de' raad op het verzoek van de Werkgroep Gemeenschapshuis De Zilk om vier raadsleden in haar orgaan te laten deelnemen aan de bestudering van de mogelijkheden voor een dorpshuis in De Zilk. De heer G.W. Floors (37) uit Heino, die gisteravond door de raad van Noordwijkerhout is benoemd tot ge meente-secretaris. Van onze correspondente. LEIMUIDEN Het gemeen schapscentrum ,,'t Spant" heeft weer een nieuwe beheer der. Per 1 april is benoemd de heer D. Visser, die samen met zijn Spant heeft weer beheerder vrouw in het centrum de scep ter gaat zwaaien. Door het plotselinge overlijden van de vorige beheerder, de heer A. Groenewegen, heeft het cen trum het lange tijd zonder be heerden moeten stellen. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239, „The Towering Inferno" 14 jaar. dag.: 14.00 en 20 00 uur. Camera: Hogewoerd 49. tel 24919: „It's in the air" a.l.. dag 19.00 en 21.15 uur, donderdag 27/3 tot en met woensdag 2/4 kindermatinee: „Tarzan in New York" a.l., dag. 14.30. maar met de paasdagen 14.00 en 16.15 uur; nachtvoorstel ling: „The last american heroe" 18 jaar. dag. 23.30 uur. Lldo: Steenstraat 39. tel. 24130; „Keetje Tippel" 18 jr.. dag.: 14.30, 19.00 en 21 15 uur. Beide Paasda gen: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. „Jesus Christ Superstar" a.l., da- g 14.30, 19 00 en 21.15 uur. bel de Paasdagen 1430. 1645. 19.00 en 21.15 uur Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. „Rooie Sien" 14 jr. dag.: 14.30, 19.00 en 21.15 uur, beide Paasda gen: 14.30. 16.30. 19.00 en 21.15 Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „Het is pas goed, als een tiroler het doet", 18 jaar. dag.: 19.00 en 21.15 uur. Kindermati nee: Walt Disney film (titel nog niet bekend), dagelijks om 14.30 uur, nachtvoorstelling: „Ninotsch- ka weet wat vrijen is" 18 jaar, vrijdag- en zaterdagavond om 23 30 uur Van onze correspondente WARMOND Het gemeentebestuur van Warmond mag de komende drie jaar geen enkel initiatief meer nemen, dat voor de gemeente extra financiële gevelgen zal hebben. Wethouder Van der Kroft deed deze voor Warmond, trieste mededeling gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering. De door het ministerie var» binnenlandse zaken genomen beslissing houdt in dat zelfs een betrekkelijk gering bedrag 3000) voor de Kaagweek, niet goedgekeurd kan worden. Ook uitbreiding van de accommodatie voor de jeugd zal voorlopig tot de onmogelijkheden behoren. Zelfs het gecombineerde verbouwen van het BB-gebouw, in samenwerking met de RABO-bank, komt hierdoor in het gedrang. Er blijven dan nog twee mogelijkheden over. Voortgaan met de verhuur aan de BB of het gebouw verkopen. Op 17 april zal over deze kwestie een spoedvergadering worden belegd. Naast de vele z.g. „hamerpunten" werd uitgebreid stilgestaan bij het onderkomen voor het buitenpcrsoneel gemeentewerken. Het grote winstpunt was de vraag: moet dit pandje, dat historisch erg interessant is maar slecht onderhouden, nog een woonbestemming hebben en zo ja, moet het dan eigendom van de gemeente blijven of worden verkocht? Na veel heen en weer gepraat, schorsing, verschillende voorstellen en stem ming werd besloten deze zaak een maand op te schorten. Raad Alphen ontstemd over Kerk en Zancn ALPHEN Het nemen van een voorbereldingsbeslult voor Kerk en Zanen heeft gister avond in de Alphense gemeen teraad nogal wat stof doen op waaien. Niet zo verwonderlijk, want de raad werd voor de zevende maal in successie ge confronteerd met dit voorberei- dingsbesluit, dat door het uit blijven van een ontwerp be stemmingsplan binnen een Jaar zijn geldigheid heeft verloren. Het voorstel van D. en W. werd uiteindelijk wel aange nomen, maar met zes stemmen tegen. Voor het overige leverde de agenda weinig problemen op. Wel een vrolijke noot. Dat was bij een begrotingswezeging voor de sociale werkplaats in ver band met de aanschaf van di verse zaken. Strijker vroeg zich af waar al de apparaten voor dienen. Wethouder Van Leeu wen gaf hem daarop een lesje bijscholing LTS, waardoor Strijker nu precies weet waat een puntprojectielasmachine, een smalspoorstapelaar cn een knabbelschaar is. De raad volgde verder het ad vies van B. en W. om landelijke verenigingen op het gebied van de gezondheidszorg geen subsi die meer te geven. Van der Vlies (PvdA) kwam met een tegen voorstel bepaalde uitzonderin gen te maken. Dot vond wel bijval, maar niet voldoende. Leimuiden ziet af van recreatieschap Van onze correspondente. LEIMUIDEN De gemeente Leimuiden zal niet gaan deelne men aan het recreatieschap Noord-ZuidhollancLs Plassenge- bled. De gemeenteraad heeft daar gisteravond met grote meerderheid toe besloten. Lei muiden is nu de enige van alle betrokken gemeenten, die heeft tegen gestemd. De aanleg van de tennisbanen is voorlopig uitgesteld. Na een drie kwartier durende discussie kon de gemeenteraad toch niet tot een beslissing komen. De directeur gemeentewerken zal opdracht worden gegeven op- nieuw rapport uit te brengen over de aanleg van de tennisba- De gemeenteraad heeft de s.v. Kickers '69 een forse financiële bijdrage toegezegd. Behalve een bijdrage ineens vun 30.000 krijgt de vereniging een exploi tatiesubsidie van ƒ7.500 en 5.500 als bijdrage in de huur prijs. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Toename van bevolking De Leidse bevolking is vorig jaar met 1,12% toegenomen. Op 31 december van het vorig jaar bedroeg het aantal Leidenaars 97.913 tegen 96.822 op 31 decem ber 1973. Dat schrijft het bureau statis tiek van de gemeente Leiden in zijn jongste publicatie. Het bu reau verklaart deze stijging die is ingetreden na een jarenlange daling van het aantal Leide naars, „als het gevolg van de grote aantallen gereedgekomen woningen, vooral in de Meren- wijk." In deze wijk kwamen vo rig jaar 1011 woningen gereed. Het aantal inwoners steeg er daardoor met 3.435 tot 5.932. In de Lage Mars steeg het aantal inwoners met 378 personen. Dit als gevolg van de bewoning van de medio vorig jaar opgeleverde 160 woningen aan de Jan Luy- kenlaan. Ook de Marewijk steeg vorig jaar in aantal inwoners door de bewoning van 540 wooneenheden in de studenten flat aan de Pelikaanhof. De overige Leidse wijken vertoon den alle een afname van de bevolking. Het aantal binnen- stads-bewoners daalde met 238 wat belangrijk minder is dan in voorgaande jaren. De Noordenviek Leerlingen van de kostuumop leiding véin de Scholengemeen schap „De Noorderwiek" heb ben zich de laatste weken, onder leiding van hun docent Maat schappelijk Inzicht, ingezet voor het Tondo-projekt. Zij zamelden onder leerlingen en docenten 651 gulden in. Tondo is de krot tenwijk van de hoofdstad van de Philippiinen. Manilla. Schaakkampioen De titel „schaakkampioen van Leiden" lijkt dit jaar in de han den van een LSG-er terecht te komen: Arthur Schuering zette ook de vijfde ronde in dit toer nooi op zijn naam. Met gesloten positioneel spel heeft hij zijn naaste concurrent Bert van Dij ken, lid van de schaakvereni ging Philidor, de wil opgelegd. Schuering gaat met vijf punten glorieus op kop en lijkt alleen nog te achterhalen door zijn clubgenoten Leon Korungs en Hans Kemperman en de Phib- dorman Joop Piket Piket en H. Hartschool De tijdens een tentoonstelling gehouden verkoop van eigen ge maakte voorwerpen op de H. Hartschool heeft ongeveer 125 gulden opgebracht Dit bedrag komt ten goede aan het Tondo- projekt De opkomst was overi gens erg slecht: 45 mensen, en dat, terwijl maar liefst 1500 mensen waren uitgenodigd. Brandtstraat aangehouden. Zij wordt ervan verdacht 750 gul den aan baar geld en bankche ques ter waarde van ruim 20.000 gulden gestolen te hebben. Door tijdige blokkade van de bankre kening was het vrijwel onmoge lijk geworden om de cheques te verzilveren. Uitgebrand Mis(sie) Een 28-jarige werkster op een bureau dat missiereizen ver zorgt voor missiemedewerkers naar de ontwikkelingsgebieden, is eergisteren in de Gerard Gisternacht is een auto, die ge parkeerd stond op het Plant soen nabij de Rijnstraat, inwen dig vrijwel geheel uitgebrand. De brandweer had de brand snel geblust. In de afgelopen dagen is er ingebroken in de Visser 't Hoofd MAVO aan de Anthonie Duyck- straat Er werd een boormachi ne en een versterker ontvreemd. De boormachine werd later in de struiken bij de school terug gevonden Pas woensdagmiddag is er bij de Leidse politie aangifte ge daan van een in het weekeinde gepleegde diefstal op een bou werij aan de Kaarsemaker- straat Er werden een compres sor en een pneumatisch spijke rapparaat ontvreemd. Woensdagnacht tussen 3 en 6 uur zijn van vijf taxi's, die ge parkeerd stonden aan het Kort Galgewater de antennes voor radio en mobilofoon vernield. De herstelkosten worden ge schat op 450 gulden. Gistermorgen is op Rijksweg 4 in de richting Amsterdam een bestelauto over de kop geslagen. De uit Rotterdam afkomstige wagen slipte door gladheid van het wegdek, raakte van het ta lud, waarvan enkele meters werden vernield en sloeg over de kop. De auto was total loss, maar de bestuurder bleef onge deerd. ADVERTENTIE] Ingrijpende veranderingen Men t de n het Die inden Eei met stil gereten ir park Wassonnar ue veran deringen en uitbreldingon zi|n zó mgriipend, dal zelfs trouwe bezoekers deze op oen na grootste dierontum van T land niet torugkonnon een bewezen leit dat beide ..partijen" dit op prl|s stellen Oe gorilla's kregen een - ook voor de bezoekers - komfor- tabele nieuwe bohuizing De Paradijshal. waar honderden vogelsoorten vrij rondvliegen, is na een grondige restauratie heropond. in hel geheel ver nieuwde inleneur werd oen fraaie waterpartij opgenomen Hol restaurant (seilservico warm en koud) kroog evoneona oen volkomen nieuw Inlorlour on is nu gezelliger dan ooit .- Belangrijk meuws, voor |ong en errleri) 20wul wal omvang als il akkommodalie betroft flinke uilbroiding heeft ondergaan. mogeli|kheden voor aktieve iroatio zijn o a ezolljo-rijdon. ponyrijden, minicars •nieuwingon, Eon bezoek aan f ADVERTENTIE! Met Pas6n gezellig dineren In een sfeervol restaurant Café-Rest De Meerhoeve Reeervering: tel. 01712-8291 Boekhoratarwog 18 OUD-ADE ADVERTENTIE] XlLUiJMDNIiaPM profielen CO BEESTENMARKT 7 LEIDEN - TEL. 20107 Roclofarendsveen De fam. Spruit van het Westeinde 71 b heeft met lotnummer 7266 de eerste prijs gewonnen in de loterij ten beate van de plaat selijke bejaardenkas. In de prijzen vielen voorts de fami lie Zoetemelk, R. v. Rijnsingel 6, de familie Bakker, Floraweg 25, de familie l'Amie, P. Mon- drtaanlaan 7 cn de familie Van der Geest, R. van Rijnsingel 50.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3