Ali koos verkeerde maar herstelde zich taktiek knap Blessure speelde Ton Krijgsman in boksstrijd parten KAMPIOEN UITGESCHAKELD Cruyff grootste obstakel tussen Leeds en finale Als ik zondag win in de Nationale Lotto, sla ik geen Europa Cup-finale meer over. Tips voor Duindigt Trainer Kok naar RKSVM Die droom kan werkelijkheid worden. Even een paar simpele kruisjes zetten. Onverwacht record Henk Elzerman te danken aan grap DINSDAG 25 MAART 1975 LEIDSE COURANT, PVC.INA 11 Uitdager Wepner moedig maar zwakker (Van onze verslaggever) Cleveland De branie van vroeger kwam weer helemaal terug. „Ik hou mijn wereldtitel in het zwaargewicht nog zeker een jaar of tien, want ik zou niemand ter wereld weten wie hem mij kan afnemen". Muhammed Ali, nauwelijks vermoeid, veegde met zijn linkerhandschoen enkele zweetdrup pels van zijn voorhoofd. Hij keek bezorgd naar zijn laatste slachtoffer Chuck Wepner, een betrekkelijk onbekende drankhandelaar uit Bayonne in New Jersey, had tot negentien seconden voor de laatste gongslag in zijn op vijf tien ronden afgesloten gevecht om de wereldtitel knap tegen stand geboden, met in de negen de omloop zelfs een sensationele knock-down van Ali, maar toen de wereldkampioen zich even opwond maakte hij het hem bij na viermiljoen gulden opleve rende karwei razendsnel af. Chuck Wepner werd getekend met een oog- en neuswond. Ne gentien seconden hielden hem van een eervolle nederlaag op punten af. De voor Pete Rade- macher ingevallen arbiter Tony Perez riep de ongelijk geworden strijd meteen een halt toe. De voor Ali gewend zijnde one- man-show in de ring kon begin nen. „Ik heb mijn oude vorm van een jaar of zes geleden hele maal terug. En ik zal dan ook niet aarzelen binnen acht weken weer in de ring te gaan staan. Mijn volgende tegenstander wordt de Brit Joe Bugner, die Europees kampioen wordt Daarna zal mijn grootste wens zijn om Joe Frazier weer eens tc grazen te nemen". Showma ker Muhammed Ali had in zijn voor vijftienduizend toeschou wers gehouden gevecht tegen Wepner in Cleveland niettemin enkele verrassende ervaringen Sensationele knock-down in 9de ronde opgedaan. De uitdager was niet zo'n zacht eitje als iedereen ver onderstelde. De taktiek van Ali om het op een uitputtingslag te laten aankomen, viel dan ook helemaal verkeerd uit. De we reldkampioen was later zo eer lijk daar best voor uit te komen. „Ik heb Weptner gewoon onder schat. Het leek me een bokser van het gewone soort. Maar dat is hij niet. Hij kan meer". Daar kwam Muhammed Ali overigens direct achter. Hij toonde zich in de eerste- ronde niet al te serieus en wilde zich met wat showwerk in de kijker plaatsen. Maar Wepner greep onmiddellijk in. En bracht Ali tot verbijstering van de enthou siast wordende zaal in moeilijk heden. Vier maal moest Perez de strijd onderbreken omdat Ali met „Rabbit Punches" slagen op de nek een uitweg zocht. De verrassing was groot. Maar niet groot genoeg want de titel houder trok even later het ini tiatief weer naar zich toe en bracht de tweede, derde, vierde en vijfde ronde op zijn naam. Met als bijzonderheid hierbij, dat Wepner in de derde fase alvast danig op de proef werd gesteld. Ali raakte hem zesmaal kort achter elkaar vol op het gelaat. Opvallend was echter het incas seringsvermogen van de fit blij vende Wepner. Het was voor Ali om bijna moedeloos van te wor den. Hij ging tenslotte dan ook een steeds defensievere houding aannemen, die hem in de negen de ronde fataal leek te worden. Wepner raakte Ali met een rechtse op de ribben. Dc titel houder ging verrassend neer. doch was na enkele tellen al weer overeind. „Het was geen echte knock-down", zou de we reldkampioen later zeggen. „Bij het wegduiken voor een stoot struikelde ik over een van Wep- ners voeten en viel plat op mijn rug. Dat ik niet geraakt ben bleek ook uit de snelle manier waarop ik weer op mijn benen stond. Na drie tellen bokste ik alweer verder". Daarna heeft oen geschrokken Muhammed Ali een snelle be slissing willen forceren, maar Wepner was strijdvaardiger dan verwacht. Met een bewonde renswaardig vermogen om Ali's stoten steeds op het goede mo ment te ontwijken haalde de uitdager bijna de „finish". Een eervolle nederlaag op punten leek zijn deel tc worden. Maar negentien seconden voor tijd nam Ali net iets meer risico's dan ervoor en trof Wepner. Hoe wel hij zich aan de touwen vast greep om zodoende niet uitge. teld te worden zag scheidsrech ter Tony Perez er voor hem geen heil meer in. Hij riep Ali tot uit DRACHTEN De tweede ronde van de Nederlandse amateurbokskampioenschap- pen die gisteravond in de sporthal van Drachten werd gehouden, hebben heel wat meer kwaliteit gebracht dan ruim een week geleden bij de eerste ronde in Heerenveen. Van de drie kampioenen die boksten, kwamen er twee een ronde verder: zwaargewicht Piet Holtkamp en weiter Guus Schulz. De derde titel houder, Ton Krijgsman, drie voudig vederkampioen, redde het niet. De Schiedammer, dit keer uitkomend in het lichtge wicht, werd uitgeschakeld door de Utrechter Brouwers. Holtkamp had het tegen de Limburger Jan Sauer bepaald niet gemakkelijk. De rechts voorstaande Holtkamp was in de eerste ronde duidelijk ster ker maar hij zag geen kans Sduer goed te raken. Sauer, wie een grote dosis moed be paald niet ontzegd kan wor den, zocht vanaf de tweede ronde de aanval. Hij slaagde er echter maar zelden in bij' zijn twee hoofden grotere en zeker twintig kilogram zwaar dere tegenstander te komen. Blessure Ton Krijgsman, nu in het lichtgewicht uitkomend, was het aan te zien dat hij wegens een blessure bijna een half jaar niet gebokst had. De Schiedammer miste elk maat gevoel en bokste bovendien zeer ongecoördineerd. Brou wer die tenminste nog wat goede treffers plaatste, zege vierde op punten. Een uitstekende indruk maak te lichtwelter Hans van de Vleuten. De 21-jarige Eindho- venaar, die zijn vierde a-klasse partij bokste, beschikt over een uitstekende techniek en een razendsnelle rechterhand. Het was te merken, dat Ton Krijgsman lang last. heeft gehad van een bles sure. Hij was de enige kampioen, die gisteren werd uitgeschakeld. Dat ondervind Hendrik Muis, die in de tweede ronde twee maal naar het canvas moest. Beter dan zijn broer Ton deed Dolf Krijgsman het bij de lichtgewichten. Dolf Krijgs man, enkele jaren geleden bantamkampioen, bokste te gen Sjeng Verstappen, een neef en naamgenoot van de profbokser. Krijgsman had het aanvankelijk nogal moei lijk tegen de stevig stotende Limburger maar buitte daarna zijn langere reach goed uit. Het was bijzonder jamijier dat de welters Schulz en Jansen al in de eerste ronde tegenover elkaar kwamen te staan. De twee, lid van De Voltreffer uit Jutphaas, boksten in 1974 in de finale tegen elkaar. Ook toen zegevierde Schulz. De twee Utrechters spaarden el kaar drie ronden lang geen moment. Het was een harde maar zeer spectaculaire partij, waarin Schulz voortdurend licht voordeel had. Henco Baars, de Amsterdamse weiter, die in bijna twee jaar niet gebokst heeft, maakte in Drachten zijn rentree. Het zag er in het begin weinig hoopvol voor hem uit. Op de eerste stoot van zijn tegenstander, een rechtse hoek op de kaak, ging Baars neer. Die knock down leidde het einde van Pot ters in. Baars ging fel in de aanval en Potters maakte de fout op afstand te willen bok sen. Hij gaf Baars daarbij alle gelegenheid tot het plaatsen van zijn lange hoeken. Na nau welijks twee minuten sloeg Baars een linkse hoek op de lever. Potters ging zwaar neer en staakte nadat hij overeind gekomen was wijselijk de Adrie Huussen, die in Heeren veen ook al indruk maakte, bokste ook in zijn tweede par tij als een volleerde prof tegen de Limburger Duits. Jan Duits verweerde zich moedig maar was in de derde ronde toch stormrijp. Uitslagen van tweede ronde: Lichtgewicht: Bertus Brouwer (Oost) wint op punten van Ton Krijgsman (Zuid Holland). Lichtgewicht: Dolf Krijgsman (Zuid Holland) w.o.p. van Sjeng Verstappen (Zuid). Lichtwelte- r: Hans van de Vleuten (Zuid) wint door technisch knock-out in de twee, de ronde van Hendrik Muis (Zuid). Weiter: Nico Jeurissen (Zuid) w.o.p. van Tonny Waterman (Noord Hol land). Halfzwaar: (Noord) w.o.p. var (Zuid Holland). Zw Holtkamp (Z.H.) Sauer (Zuid). Zwaai (Zuid) wint door interventie in de derde ronde van Herman Bos (Noord). Lichtwelter: Edgar Jordan (Noord) w.o.p. van Harrv Rodges (NH). Wei ter: Hans van Brienen (Zuid) w.o.p. van Paul Frankes (Zuid). Henco Baars (NH) wint door opgeven in le ronde van Arnold Potters (Zuid) Schulz (Oost) w.o.p. van Donald Jansen (Oost). Zwaarwelter: Adrie Huussen (Oost) wint door interventie in 3e ronde van Jan Duits (Zuid). Middengewicht1 Kobus Schmidt (Zuid) w.o.p. van Joop Scheen (Noord). Johnny i Dick Westhof aargewicht: Piet Herman Bosch LONDEN Leeds United wordt overstroomd met advie zen om Johan Cruyff uit te schakelen, waarna de Europa Cup voor het grijpen ligt. Cruyff speelt met Barcelona in de halve finale van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen tegen Leeds Uni ted. De Engelse supporters zien de Nederlandse ster als het grootste obstakel tussen Leeds en de finale. Men herinnert zich in Engeland hoe vorige zomer in West-Duits- land Bertie Vogts Cruyff in de finale om de wereldbeker in toom hield. Maar wie zal het werk van Vogts doen als Leeds tegen Barcelona speelt? Waar schijnlijk wordt dat ofwel Paul Madeley of Terry Yorath. ziende verdediger en mogelijk acht Leeds hem daarom nog geschikter om Cruyff af te stop pen. „Cruyff is het grootste obstakel, maar Leeds is beter toegerust- om hem tegemoet te treden dan welke ploeg dan ook", aldus trainer McFarlane van Man chester City. „Ze hebben Terry Yorath om hem te bewaken en als ze denken, zoals ik denk, dat kracht is waar de Nederlander het minst van houdt, zetten ze Yorath op Cruyff. Aan de ande re kant kunnen ze ook Paul lll!ll!llilllll!l!lllll!ll!llll!llll!llllllll!llll!lllll!ll!lllllllll Elke zondag uitslag. (Van DEN HAAG - In het draf- en renprogramma op Duindigt is morgenmiddag weer een ren over de horden opgenomen. Aan de start zal verschijnen de winnaar van de derby 1974, de nu vierjarige hengst Fieldmas- ter. De verwachtingen zijn erg hoog voor zijn eerste optreden. De winnaar van de hordenren van verleden week Frans mag niet aan de start verschijnen. De eer- De tips: WITTENBURGPRUS: Luxor A, Ma zurka en Moneymaker KIEVITPR1JS: Niels Areta. Narcis G en Nina Spencer. MARLOTPRIJS: Lady Lerona. Loyaal van Liante en Laura van Zelda. BABY BLUEPRIJS: Notre Noblesse. Brulant en Maxim. RUST EN VREUGDEPRUS: Larens Roem, Laguna Star en Kiry van Ursum. BEAUTY FOLLYPRIJS: Ophelie. Abervale en Lavendel. KERKEHOUTPRIJS: Monty Buiten zorg, St Lucy en Jonker Volann. SNÖWBOYPRIJS: Fieldmaster, Her etic en Quick Nanny. GROOT HAESEBROEKPRIJS: Lange Ros. Karei Volann en Karina STOEPHOUTPRIJS: Nelly Bloem- dclIlu„ lust, Liberty Light cn Mac Record. I keuze (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Ex-prof Frans Kok, trainer van zaterdagama teur Maasdijk verandert van club. Volgend seizoen heeft hij RKSVM, vierdeklasser bij dc zondagamateurs, onder zijn hoede. ADS zal het volgend seizoen zonder Theo Godschalk moeten doen. De 35-jarige trainer, die twee seizoenen bij ADS verbleef heeft zijn vertrek aangekondigd. Godschalk heeft verscheidene aanbiedingen, waar hij nog een uit moet maken. »Tw£' 6 kruisjes per kolom. Dat gaat zo. 1Haal een Lotto-formulier bij uw club of winkelier. 2. Kruis 6 getallen aan per kolom (met een minimum van 2 kolommen). 3. Vul het formulier veider duidelijk en correct in. 4. Lever het formulier in en betaal uw inleg (voor f 1,75 hebt u al twéé kansen). 5. Zondag weet u of u - bijvoorbeeld - een half miljoen gulden rijker bent. Zo gaat dat. Let op het reservegetaL In Studio Sport (zondagavond) worden de 6 winnende getallen getrokken.Plus een extra getal: het reservegetal. Er wordt dus altijd 1 getal meer getrokken dan u aan kruist per kolom. Dat reservegetal kan uw geluksgetal zijn als u niet alle 6 winnende getallen hebt aangekruist. Kijk maar. Veel kansen op veel prijzen. ie prijs. 6 goede voorspellingen per kolom (zonder reservegetal) 2e_prjis_: 5 goed reservegetal 3e^pnjsj 5 goed (zonder reservegetal) 4e.Plijs: 4 goed (zonder reservegetal) 5e. Piijsj 3 goed reservegetal Hel reservegetal heeft dus alleen een functie bij de 2e en 5e prijs. Alléén melden bij alles goed. Alléén als u 6 goede voorspellingen (zonder reservegetal) hebt gedaan, is het raadzaam dat even telefonisch door te geven. Het nummer vindt u op het formulier. In alle andere gevallen hoeft u niets te doen. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. (Van onze zwemmedewerker) Den Haag Henk Elzerman (ZIAN/Vitease) de enige Haagse zwemmer op de internationale zwemgala van Bremen, die vo rige week werd gehouden, heeft met nationale records op de 800 en 1500 meter vrije slag zijn goede vorm van het ogenblik meer dan aangetoond. Jtk was met begeleider Visser een gemiddelde van 1.07-per 100 meter overeengekomen," ver telt Henk Elzerman. „Het is minder dan 1.06.- geworden. Tijdens het zwemmen gaf Vis ser echter aan, dat ik boven de afgesproken tijd zou zitten. Hij heeft dus een grapje met me uitgehaald." Het werd in het 25-meterbad van Bremen 8.34.36 op de 800 en 16.12.11 op de 1500 meter. Ton van Klooster (Naarden) was recordhouder met 8.37.- en 16.27.80. Van Klooster heeft met 16.28.50 en 8.41.80 nog wel de twee toptijden op de langzamere 50-meterbaan in handen. De li mieten voor de wereldkam pioenschappen in Cali zijn nog scherper dan deze recordtijden. Elzerman: „Ik moet dit seizoen die twee andere records dus wel verbeteren anders haal ik de limiet voor Cali niet" De eerste echt grote test van alle nationale senioren is op 12 en 13 april in Stockholm. In het zwembad Tüby (50-meter) wordt dan de jaarlijkse zeslandenwed- strijd zwemmen en schoonsprin- gen gehouden. Tegenstanders van de selectie van Bert Sitters zijn West-Duitsland, Groot-Brit- tannië, Italië, Rusland en - uite raard - Zweden. Het schoonspringgedeelte is met Lia Molenaar (Joop Stotijn) en Frans van de Konijnenburg (Morgenstond) een volledige Haagse aangelegenheid. Voor de zwemnummers heeft de KNZB een beroep gedaan op enkele routiniers uit de Haagse regio: Atie Radersma (DSZ; 4 x 100 m vrije slag); Ruud Beele (ZIAN/- Vit.; 100 m vrije slag; 4 x 100 m vrije slag); Hans Elzerman (ZIAB/Vit.; 4 x 100 m vrije slag) en Eddy de Wit (ZIAN/Vit.; 4 x 100 en 4 x 200 m vrije slag). Ook Henk Elzerman is weer van de partij. Hij neemt alle langere vrije-slagonderdelen voor zijn rekening: de 200, 400 en 1500 meter. Bovendien is hij start- Henk Elzerman; „Ik moet dit seizoen die twee andere records dus wel verbeteren". zwemmer in de estafette 4 x 200 meter vrije slag. Donderdag vertrekt Elzerman met enkele Nederlanders naar Londen voor de Coca-Cola-wed- strijden van het paasweekeinde. Chrystal Palace heeft een 50- meterbad. Elzerman: „De 16.12.- in Bremen kwam onverwacht Ik heb er dan ook nog helemaal niet aan gedacht, of ik in Lon den of Stockholm al een record op de 50-meterbaan kan halen. Als ik dat tijdens de selectie wedstrijden voor Cali, eind juni, doe, is het vroeg genoeg". HEERENVEEN - Hans Ooft de 27-jarige middenvelder van Heerenveen moet op medisch advies als actief speler stoppen. ARD SCHENK RECORD KWIJT ALMA ATA Joerl Kondakov heeft gisteren op de Medeobaan van Alma Ata tijdens de Russi sche schaatskampioenschappen het wereldrecord op de 5000 meter van Ard Schenk verbe terd. Kondakov maakte een tijd van 7 minuten en 8,92 seconden. Het record van Schenk dateerde van 4 maart 1972, toen de Ne derlander in Inzeil 7.09,8 reed. Door de prestatie van Konda kov op de wonderhaan in Alma Ata heeft Ard Schenk op de vorige afstand nog vier wereld records in zijn bezit: de 3000 meter, 10.000 meter het record over vier afstanden in een wed strijd. Beenhakkers opvolger van Notermans (Van onze sportredactie) DEVENTER De Deventer eredivisieclub Go Ahead Eagles heeft sinds gisteravond een nieuwe trainer. Leo Beenhak kers (32) heeft een tweejarig contract getekend. Beenhak kers, momentcel trainer van Sportclub Cambuur, is de op volger van Jan Notermans. Jan Notermans, die door de spanningen rond zijn contract verlenging en het verloop in de eredivisie, een zenuwinstorting heeft gekregen, zal de komende vier weken op non-actief staan. Assistent-trainer Henk van Brussel en Henk Wessels zullen de taak van Notermans bij de Deventer eredivisieclub voorlo pig overnemen. Neeskens niet in benefietduel BRUSSEL HorwH Nrrskrn* wel is opgenomen In de selectie voor de bcnefietwedstrijd van Paul van Himst van Anderlecht zal hij niet kunnen spelen daar een blessure opgelopen In de competitiewedstrijd tegen Atle- tico nog niet voldoende is her steld. Wel zullen de Nederlanders Cruyff, Van Hanogcm en Rijs- bergen in Brussel van de partij zijn. Verder zal gclegenheid- strainer Rinus Michels morgen avond kunnen beschikken over de volgende spelers: Pele, Alta- fini, Paulo Cesar (Braz.), Piot, Van Moer, Lambert (Belg), Her edia, Babington (Arg.), Sotil (Pe ru), Amancio (Spa), Rivera (Ita), Law (Schotl.), Catalinski (Joeg.), Delicaris (Griek.), Viera (Uru guay), Eusebio (Port.) en Tomas- zewski (Pol). Volleybalteam te sterk voor Franse jeugd ROUBAIX Het Nederlands volleybalteam heeft gisteren in het toernooi om het Westeuro- pees Kampioenschap van Jong Frankrijk gewonnen met 3-0. De setstanden waren: 15-6, 15-6 en 15-0. Spanje won van Denemarken met 3-0 (15-3, 16-14 en 16-14). Frankrijk is als eerste geëindigd in poule A door een zege van 3-0 (15-1, 15-0, 15-3) op Schot land, goed voor een finaleplaats. Ook België bereikte de eind strijd door een 3-0 overwinning (15-9, 13-15, 15-7, 15-4) op Israël. Sportwereld LEEUWARDEN De ccrste-di- visieclub SC Cambuur heeft van de KNVB geen dispensatie gekregen om Attc Bouma als trainer van de A-selectie aan te stellen als opvolger van de ver trekkende Leo Beenhakker. Bouma is niet in het bezit van do vereiste A-diploma, LEEUWARDEN - De 31-jarige speler van SC Cambuur, Henk Prinsen heeft de Friese club laten weten dat hij voor het komende seizoen niet meer be schikbaar is. MONTE CARLO - Tom Okker is gisteren in de eerste ronde van het WCT-tennistocrnooi van Monte Carlo uitgeschakeld door de Fransman Francois Jauffret. De Nederlander verloor in twee sets: 4-6 en 0-6. PRAAG Het Tsjechische ijs- hockeyteam heeft gisteravond in Praag een moeizame over winning op Finland behaald: 2-1. De periodestanden waren 0-0. 2-0 cn 0-1. GRONINGEN Op voorstel van b. en w. heeft de gemeente raad van Groningen besloten de voetbalclub FC Groningen voor het volgend seizoen een subsidie van minimaal 231.000 te verle- TRENTO Tijdens internatio nale jeugdwedstrijden in de ca tegorie van 13- en 14-jarigen is een Nederlandse meisjesploeg als eerste geëindigd in het totaal klassement uit 13 landen. Ineke Ram en Linda van 'der Ven boekten elk twee zeges. Scherpe limieten zwemstrijd Cali (Vun onze zwemmede werker) UTRECHT —Door middel van enkele officiële circulaires, welke vorige week door bet bondsbureau verstuurd zijn, heeft de KNZB limieten bekend gemaakt voor deelname ,an de wereldkampioenschappen zwemmen te Call. De limieten voor de wereldtitelstrijd zullen moeten worden gerealiseerd op speciale selectiewedstrijden. Deze vinden plaats op het weekeinde van 28 en 29 juni in zwemstadion Den Hommel te Utrecht. Het gaat om tijden, gemaakt op de 50-meterbaan. Over de scherpte van de limiettijden behoeft niet te worden getwist Afgaande op de nationale records, is er bij de heren niemand die aan de w.k.-eisen voldoet. De limieten voor Cali zijn(achter elkaar dames en heren): vrije slag 100 m. 59.5; 53.7; 200 m. 2.07.5; 1.57.,-; 400 m. 4.25-;4.06.-; 800/1500 m. 9.06.-; 16.10.-; rugslag 100 m. 1.06 7; 59.6; 200 m. 2.22.5.; 2.09.-; schoolslag 100 m. 1 15.8; 1.07.5; 200 m. 2.43.-; 2.27.-; vlinderslag 100 m. 1.04.9; 57.5; 200 m. 2.20.5; 2.06.-; wisselslag 200 m. 2.25.4; 2.10.9; 400 m. 5.08.-; 4.40.-.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11