PASTOOR WORTEL GEÏNSTALLEERD Noordwijk gaat sleutelen aan sluitingsuren Acht vaders hielpen Capriole aan clubhuis KOSTELIJK TONEEL ODI Van Kemenade wil af van titels Sint Jan gaf veelzijdig winterconcert 69.273 WATER EIST VEEL SLACHTOFFERS C Kevel waarna het publiek genoot Zoeterwoude- De groei van de Sint Jans-Fanfan kwam heel duidelijk tot uiting op het winterconcerl dat zaterdagavond in een stampvol Centrum werd gegeven. De nieuwe wegen welke enkele jaren geleden zijn ingeslagen o.l.v. dirigent Jan Mey blijken grote aantrekkingskracht op de jeugd te hebben. Het programma werd zaterdagavond geopend door hel nieuw gevormde jeugdorkest dat met een tweetal werken liet blijken het serieus te menen met d< muziekbeoefening. Nieuw was ook het optreden van de Egerlfinder Kapel. een formatie van 18 man. welke Beierse muziek bracht De jonge boreling werd door het publiek met veel applaus verwelkomd. Het eerste deel van het concert dat door het grote orkest werd verzorgd bestond uit klassieke werken. Ondanks enkele schoonheidsfoutjes was er veel te genieten waarbij het moeilijke driedelige "Short Pieces" veel van de musici èn dirigent vroeg. De „New Baroque Suite" die al eerder op het program ma stond bleek nog steeds erg in trek. Voor het moderne gedeelte verscheen het korps in een aangepas te uitmonstering. Er werd geopend met Dixieland Jesus C'hnst Super Star. Duke Ellington stelde het korps voor problemen. Er was volop Zuidamerikaans ritme in Latin Sounds en het welbekende Mambo Jambo dat de zaal pas goed op temperatuur bracht Via Herb Albert Selection en The Peanut Vendor werd de finale bereikt Deze bestond uit een selectie genaamd Instant Concert waarin niet minder dan 27melodieën waren te herken nen. Er waren bloemen aan het slot voor dirigent Mey welke door het enthousiaste publiek tot een toegift werd gedwongen. PAGINA S Chauffeur drukt verkeerde knop in Voorhoutertje valt uit de bus Van onze correspondent VOORHOUT De 9-jarige Joh- ny Went uit Voorhout is zater dagmorgen ternauwernood aan de dood ontsnapt toen hij in dc Herenstraat uit een rijdende bus viel. Johny was juist met een grote groep kinderen van de zwemvereniging de „Colum- biaan" met de bus op weg voor zijn wekelijkse zwemuurtje in het zwembad „De Lis" in Lisse. Ter hoogte van restaurant Boer- haave wilde de buschauffeur de ruitenwissers inschakelen. Bij deze handeling gleed zijn hand weg en raakte de bedienings knop van de deur. Johny, die vlak bij de deur stond, viel daardoor naar buiten, overigens zonder dat de buschauffeur dat merkte. Door het gegil van een aantal kinderen ontdekte hij dat een van zijn passagiers uit de bus was gevallen. Door de val uit de bus liep de jeugdige Voorhouter een been breuk op en een aantal kneuzin gen. De chauffeur, die dezelfde dag Johny thuis nog bezocht, zei enorm geschrokken te zijn van het gebeurde. „Even vreesde ik dat het kind onder de achter wielen van de bus was geraakt". Boomplantaktie in Woubrugge Van onze correspondent Woubrugge Met het planten van een Japanse Kers in het trottoir van de Cornells Kem penaarlaan heeft burgemeester Brouwer de Koning zaterdag morgen de Woubrugse boom plantaktie ingeluid. Zijn voorbeeld werd spontaan gevolgd door schoolkinderen en vrijwilligers, die onder leiding van het gemeentepersoneel nog" 126 andere bomen in dit deel van de nieuwbouw plantten. Hiswa-motor bezoekers AMSTERDAM (ANP) - De zes daagse tentoonstelling Hiswa Motor "75 in het Amsterdamse Ral-gebouw heeft In totaal 69.273 bezoekers getrokken. De begin deze maand gehouden Iliswa-zellboten- en kam pee rv how kreeg 138.047 bezoekers, liet totaal bezoek voor beide evenementen bedroeg zodoende 207.320 tegen 203.867 in 1974. De directeur van Hiswa-motor, mr. J. van Vollenhoven, sprak na de sluiting van een „uitste kend resultaat". Het Rai-motorweekend in de Amstelhaal van het Rai-gebouw heeft dit jaar 55.566 voor het merendeel jeugdige bezoekers getrokken. Vorig jaar trok dit evenement meer motor-enthou-' siasten (68123). Men spreekt toch van een geslaagde exposi tie. Bazarsucces Van onze correspondent Aarlanderveen De dit week einde ten bate van de Sportver eniging Aarlanderveen gehou den bazar, is een groot succes geworden. Er kwam een bruto- bedrag binnen van 7.500. Bovendien werden de spelers van het eerste elftal in nieuwe trainingspakken gestoken, een gift van de oliehandel fa. Van Soest-Van Gaaien. Veilingen LEIDEN - LrkdM Vccmirkt, >4 murl Op dc marlet van vandaag werden 2S3S dieren aangevoerd, «da volgt te «pacificeren: 1S2S aUcntrunderen. 312 varken» en BOB scha pen of lammeren. Pril«noterlngen «lach- trunderen per kg onlacM gewicht; «tie ren le kw. 8.20BA3. 2e kw. 5.73-8 00; vaar ten le kw 5 90-8.40. 2e kw. 5 50 3 80; koeien le kw. 8.00-8.50, 2e kw. 5.50-5 80, Je kw. 5.03-5.30; woritkoelen 470-3.13. Prijtnolo- ringen varken» per kg levend gewicht); extra kw. boven notering le kw. 2.71-2.75. 2e kw. 2 71-2.72, 3e kw. 2.68-2.70; «lachticu- gen 2 25-2.33; tware varken* 2 20-2 33. PTrlJ- noteringen gebruik*vee (per (tuk): scha pen 150-203, lammeren 180-273 Toelichtin gen (re«p aanvoer, handel en prijien): •lachlrunderen groot, vlot, (tabid; varken» ruim, vlot, «tabid; achapen en lammeren ruim. vlot duurder. 13.1973, ter veiling E MM, Roelofarendveen aangevoerde anljbloe- Anjrr» rood 33—42; Lena 19—43; Orchid Beauty 38-39; Rot* 37 -38; Le Reve 38—41; Charmeur 38-39; Tro« 38-40; Overige 23—38. Roten llon», Sonla, Mere ede» 50—93; Mo- grond 84—79; overige 90—130. freeda: fl g fortythla 80; koude Golden Melody 215-280; Eantaiy I; Royal Blue 230-290; Dallerlna 223-320; White Romany 380; Corona 330-323; Capri «18-420; Catalina 810810; Blue Heiven 278-31»; Onyx "i. overige 224-330. May Time 240—320; Parkiet Karei Door man. Blondine. Red Chaplon 230—293; Dubbel: Bonanza. Dubbel gemengd, Peach Bloaaem. Hytuma, Oranje Nasiau 110—280; Overige Lucky Stnke. Union Jack, Attllie, China Pink. Keea Nelia. Oxford. Apel doorn, Golden Apeldoorn, Queen of Barti- gon, Monlcommery 223-290. Bh-nda. LutUge Wltwe, Prominence, Won derland. Golden Eddy, Albury. Sulphur Cloud, Charleu, Wlntcrgold, Couleur Car dinal 200-243. Groenten veiling. Katwijk 22 mrt Wa.peen p. ki«t: AI 11 50-14.00; A II 3.2013.00; B I 1300-1800; B II 440-13.20; C I 11.10-12.80; C 9.70-12 80. aanvoer 230.000 kg. IAANDAG 24 MAART 1975 LEIDSE COURANT i'an een onzer verslaggfc ers) oelofarendsveen— Voor installatie van pas- lor W. J. Wortel als op- olger van de kort gele en overleden pastoor an Niekerk, bestond za- rdagavond verheugend ote belangstelling aardoor er praktisch ;en stoel meer onbezet as in de Petrus Banden- erk. Onder het grote intal parochianen be- ond zich naast de fami- e van de nieuwe pas- or ook burgemeester nolders die het gemeen- bestuur vertegenwoor- gde. a het intredelied en het elkomstwoord en het jorlezen van de benoe- lingsbrief door de secre- ris van het kerkbestuur as het deken P. de Lan- die namens de bis hop mgr. Simonis tot installatie van pastoor J. Wortel overging. Na it aanvaarden van zijn inoeming bood deken e Lange de nieuwe pas- or de sleutels van de irk aan waarmee deze symbolische wijze de •rantwoordelij kheid van nieuwe pastoor wilde nadrukken. larbij sprak hij de hoop en de ens uit, dat de nieuwe herder, eer nog dan de deuren van de rk tevens de harten van de lovigen mocht ontsluiten. Te ns bood deken De Lange de Schrift aan, waaruit de nieu- pastoor als eerste de brief orlas van de apostel Petrus aarin gesteld wordt dat de idde van God geweid dient te orden als God dat wiL zijn toespraak tot pastoor ortel, prees deken De Lange Pastoor Wor tel (rechts) krijgt uit han den van deken De Lange de sleutels van de kerk en de H. Schrift. de ijver en het plichtsbesef van de nieuwe Herder in Roelofa- rendsveen, die precies een kwart eeuw geleden reeds als Kapelaan in deze gemeente heeft mogen werken. Graag beval deken De Lange de nieuwe pastoor bij de parochia nen aan met de bede om steun en medewerking bij diens ar- Ook in zijn dankwoord tot allen die zich voor het slagen van deze dienst hebben ingespan nen, getuigde de nieuwe pastoor nog eens met nadruk zijn uiter ste best te zullen doen een goede pastoor te zijn, met een open oog voor ieders moeilijkheden en mogelijkheden. Tevens ver zocht pastoor Wortel alle paro chianen hem bij dit werk steun en medewerking te willen verle nen teneinde gezamelijk en met elkaar er voor de zorgen, dat het goed vertoeven zal zijn als parochiaan van de Petrus Ban- denkerk. Van de gelegenheid met de nieu we pastoor en diens familiele den kennis te maken werd door de vele kerkgangers vervolgens een dankbaar gebruik gemaakt, waarbij de nieuwe Herder te vens vele gelukwensen met zijn benoeming in ontvangst mocht l!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllllllllllllll!l!lllllllllllllllllllll^ Noordwijkerhout, A.N.P. Mi nister Van Kemenade van On derwijs zou het toejuichen, wan neer in de toekomst geen titels meer toegekend werden in het universitair onderwijs. Daarmee zou tegelijk voorkomen kunnen worden, dat er verschil in maat schappelijke waardering zou blijven bestaan tussen de graad na unversitaire en hoger be roepsopleiding. De minister, die dit zaterdag opmerkte tijdens de instelling in Noordwijkerhout van de Raad voor het Hoger Beroeps Onder wijs, meende verder, dat er niet alleen verticaal maar ook hori zontaal zoveel mogelijk door stroming moest komen niet al len binnen dezelfde onderwijsin stelling, maar ook tussen ver schillende instellingen. Nieuwe onderwijsprogramma's, die meer probleemgericht dan disciplinair gebonden zijn, moe ten volgens de minister mogelijk worden gemaakt In het hoger onderwijs zullen ook meer mo gelijkheden moeten worden ge schapen voor het tweede-kans en tweede-weg onderwijs. Het is volgens minister Van Ke menade onontkoombaar, dat in het gehele hoger onderwijs een cursusduur wordt vastgesteld zoals nu in het hoger beroepson derwijs het geval is. De cursus duur zal per type programma verschillend kunnen zijn. Voor de ontwikkeling van een hoger onderwijs gaat de minis ter onder meer uit van de nood zaak om tot een grotere ver scheidenheid in opleidingen te komen. In het hoger onderwijs moet verder meer ruimte u den geschapen voor een brede persoonlijke ontplooiing, die te vens een goede basis biedt voor een zinvolle plaats in de samen leving. Deze uitgangspunten no pen tot een ruime keuzevrijheid, aldus dr. Van Kemenade zater dag in Noordwijkerhout. NIJMEGEN In Nijmegen is zaterdag het stoffelijk overschot van een ongeveer 50-jarige vrouw uit de Waal opgehaald. Volgens de rijkspolitie betreft het vermoedelijk een vrouw van Duitse nationaliteit. Eveneens in de Waal, ter hoogte van Ubbergen is het lijk aange spoeld van een ongeveer 20-jarige man. Het ontklede lijk was ernstig verminkt, waarschijnlijk doordat het in een schroef van een schip is terechtgekomen. De rijkspolitie heeft de politie in Duitsland gewaarschuwd omdat men denkt dat het ongeluk in Duitsland is gebeurd. In Amsterdam is zaterdag middag een 19-jarig meisje verdronken nadat de auto waarin zij meereed moest uitwijken voor een tegenligger, in een slip raakte en in het water terecht kwam. De bestuurder bleef ongedeerd. In Sappemeer is een 8-jarig jongetje in een sloot bij zijn huis verdronken. Een 61-jarige man uit Tinaarlo die sinds begin februari was vermist, blijkt eveneens verdronken. Zijn lijk werd opgehaald uit het Noord Willemskanaal. B. M.Schoonebeek leuwe deken in aliens treek ;n onzer verslaggevers) TTERDAM Tot deken het dekenaat Bollenstreek binnenkort worden be emd pastoor J.B.M. Schoone- m de parochie Heilige rardus Majella te Den Haag. stoor Schoonebeek is als eer kandidaat uit de bus geko rt bij een verkiezingsprocedu- de keuze-commissie de- len tot resultaat had. De bis- 'an Rotterdam is ak- id gegaan met de kandida- De officiële benoeming zal en wanneer de opvolging deken Schoonebeek als pas- in Den Haag is geregeld, ïieuwe deken is zevenenvijf jaar geleden geboren te arlem. Na zijn wijding in "I was hij achtereenvolgens „jonden aan de parochies "HtVrouw Rozenkrans te Haar- Warmenhuizen, Velsen- jord, Christus Koning te Rot- rdam en O.L.Vrouw van Fati- in Den Haag. 1961 werd hij hoofdaalmoe- er van het toen zogeheten gd- en Jongerenwerk van bisdom Rotterdam. Sinds 1 is hij pastoor van de paro- ie Heilige Gerardus Majella te m Haag. wee kandidaten oor opvolging H. Bakkum in [oordwijkerhout lordwijkerhout Na een uit breide voorselectie zijn van in totaal 25 sollicitanten or de functie van gemeente- cretaris van N oord w ijker- at, twee kandidaten overge- I even. Het zijn de 37-jarige W. Floors uit Heino en de Wnoude H. Veenstra uit Bun van beiden gaat de heer Bakkum opvolgen, die per april is benóemd tot secretaris n het stadsgewest Oss. heer Floors is sinds 1967 meente-secretaris van Heino. heer Veenstra is sinds 1970 f van de afdeling Algemene ren van de gemeente Bunnik. onderdagavond zullen de oordwijkerhoutse gemeente- tadsleden kennis kunnen ma an met beide sollicitanten. «dental DOS Dopt terug Ijdens de Jaarvergadering van gymnastiekvereniging in „Ontmoeting" is de rouw van Vliet—Beker" Itgereikt aan de 9-jarige Wiet- i Muyzert, die hiermee werd ehuldigd als het meest sportie- id van 1974. de bestuursverkiezing werd evrouw Batenburg-v.d. Broe- gekozen. In de vacatures van heren W. Oostmeyer en «yk kon nog niet worden vc an, zodat beiden voorlopig inblijven. Mevrouw C. Ouds- oorn-Koppier nam wel de inctie van secretaresse over an H. Luyk, terwijl mevr. A. ijerveldSlagtveld tweede se- fetaresse werd. Het aantal le an vertoont een kleine terug- ang, en is nu 400. (Van onze correspondent) in het landelijke recreatiegebied bevorderlijk commissie voor algemene bestuurszaken. NOORDWIJK Het gemeentebestuur van wor^t geacht De laatste maanden zijn bij het Daarbij kwam een voor Noordwijk geheel nieuw Noordwijk is voornemens wijzigingen aan te gemeentebestuur verzoeken binnengekomen om systeem aan de orde, waarmee men thans een brengen in de sluitingsuren voor de horecabedrij- het sluitingsuur op een later tijdstip te stellen, proef wil nemea In dit systeem wordt het slui ven. Thans is de situatie zo, dat dancings, café's, Daardoor wordt men weer gdconfronteerd met de üngsuur voor het gehele jaar gebracht op 24 uur. snackbars en dergelijke, na 24 uur geen bezoekers ^oude problematiek, dat exploitanten, althans een meer in de zaak mogen hebben. Van 1 april tot aantal van hen, en het -hoofdzakelijk van elders De burgemeester geeft echter op verzoek aan elke en met 31 mei is dit tijdstip gesteld op 's nachts komende- vermaakzoekende publiek naar een rui- horeca-exploitant ontheffing van dit sluitingsuur 1 uur en in het hoogseizoen (1 juni tot en met mere openstelling van de inrichtingen streeft, ter- en wel van 1 april tot en met 31 mei tot 1 uur, 14 september) op 's nachts 2 uur. wij1 daartegenover staat het verlangen van een en van 1 juni tot en met 14 september tot 2 uur. deel der bevolking in het bijzonder de omwonen- De regeling voor het Langeveld blijft ongewijzigd. De uitzonderingen in het vóór- en hoogseizoen den van de bardancings en de inwoners aan de Het voorgestelde systeem houdt in, dat de burge- gemen echter niet voor het Langeveld, omdat het uitvalswegen, naar meer rust. Een en ander is een meester bij onregelmatigheden (hierbij ware te tijdig sluiten van de horecabedrijven voor de rust punt van uitvoerige bespreking geweest in de denken aan vechtpartijen, in de zaak, ontduikin gen van de sluitingstijd, en dergelijke) de onthef fing kan intrekken. De ondernemer zal dus terdege op z'n tellen moeten passen. Wat de sluitingstijden betreft zal er gedurende de tijd van de proef niets veranderen. Mocht de proef echter slagen, dan heeft de commissie aan haar advies de conditie gekoppeld, dat bij de gemeenteraad tijdig een voorstel wordt ingediend om de ontheffingsrege ling ook toe te passen gedurende de rest van het jaar (15 september tot en met 31 maart) en wel tot 's nachts 1 uur op zaterdag en zondag. In feite komt dit dus neer op een verlenging van de openingstijd voor de bar-dancings, café's, en snackbars tijdens de weekeinden. Palmpasen Warmond On der een stralend lente- zonnetje is gisteren op talloze plaatsen de jaar- lijkse Palmpaa- soptocht gehou den. Op de foto een aantal War- mondse kinderen, die trots hun fleu rig versierde en met fruit behan- gen palmpasen door het dorp dra gen. Na afloop van de optocht werden, eveneens volgens goed ge bruik, bejaarden en iangdurig zie ken met de lek kernijen verrast HAZERSWOUDE De Stichting Jeugdcircus Capriole uit Hazers- woude heeft na achttien maanden wachten haar eigen clubhuis. Wethouder van jeugdzaken, P.A.Th. van der Werf, verrichtte zaterdagmiddag de openingshandeling. Middelpunt van dit feest waren, uiteraard, de Capriolisten zelf, de bestuursleden, onder wie met name secretaresse/artistiek leidster „tante" José Martinot en acht vaders van Capriolisten, die de afgelopen achttien maanden hun vrije tijd opofferden aan de werkzaamheden, verbonden aan de bouw. Namen van deze acht vaders: Dolf Martinot, Nic van Poelgeest, Axel van Reeu- wijk, Wim Timmermans, Huub Verdegaal, Koos Vos, Bas van Waas en Frans Wijling. Caprioles vicevoorzitter Piet de Bruin over de inzet van deze acht vaders: „Er werd gemet seld en getimmerd of het leven ervan afhing. Het was werkelijk indrukwekkend, ja ongeloo flijk!" Dus noemde de vicevoor zitter de zaterdag van 22 maart „vaderdag". In het nieuwe clubhuis, zetten Capriolisten het achttal ook nog eens in de schijnwerpers. Na tuurlijk kon „opperspreekstal- meester" De Bruin, evenals di verse andere sprekers, er piet onderuit om speciale hulde toe te zwaaien aan het echtpaar Dolf en José Martinot. Dit echt paar, dat destijds het initiatief nam tot de oprichting van het jeugdcircus Capriole, werd door A. van Dorp, op wiens land het gebouw is verrezen, geken schetst als „de Johan Bodegra- vens van Hazerswoude". Noordwijkerhout Ter afsluiting van het jubileumjaar bracht dc Toneelgroep „ODI" in zaal V. d. Geest, het blijspel in drie bedrijven „Kontakt met Kootje" van Hans van Wijngaarden. Hiermee werd een mooi slot aan de jubileumviering gegeven. Het stuk vol complicaties heeft ais middelpunt een vrijgezel die aan de vrouw moet, en daarbij door de familie een handje wordt geholpen. Hans van Gijlswijk leverde als de vrijgezelle boekhou der leuk en vlot spel. Als hoofdrolspeler bracht hij het er goed vanaf. Hij kreeg heel knap tegenspel van Ria Turenhout, als z'n verliefde huishoudster. Dedy den Elzen ais z'n nicht Jolanda, maakte haar debuut Ze beheerste haar rol goed en zal in de toekomst zeker nog wat vrijer op de planken komen. Corrie v. -Gijlswijk, als haar vriendin, speelde haar rol ongedwongen. Jan den Elzen en Dorien Zuiderduin als boerenechtpaar waren steengoed en droegen het stuk. Jaap v. Gijlswijk als hun schoonzoon en Nel. v.d. Linden als hun dochter vertolkten hun rollen'bijzonder leuk. Een langdurig applaus van het enthousiast publiek was het welver diende loon voor de dames en heren, die voor een avond kostelijk volkstoneel zorgden. In z'n welkomstwoord deed de heer J. den Hertog een beroep op de aanwezigen in de zaal om meer heren voor het gezelschap, Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen met muziek van „de Boranies". In het „veld" van negentig Ca priolisten bevinden zich zeven kinderen uit Hazerswoude-dorp. Welnu, hun ouders vervaardig den een wandkleed, dat ter ver siering van het clubhuis werd aangeboden. De ouders van de Capriolisten overhandigden een stoel voor „tante José" en een enveloppe met inhoud. Caprioles echte spreekstalmeester Alje Anne Kamphuis stelde voor om wet houder Van der Werf en echtge note uit te roepen als ereleden van het circus. Waarna Bas van Waas een klein vaandeltje over handigde. Zeer velen voerden nog het woord op deze hoogtij dag van Capriole; waarbij ze de nodige geschenken aandroegen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5