400 46.33 NEVOBO LEGDE KRITIEK NIET NAAST ZICH NEER FRANS JUTTE (KNAU): UITBLIJVEN ANTWOORD CRM IS ONFATSOENLIJK Heerenveen de meter: vend Pri presteerde r,onmogelijke" net zege op ludy Hartono Shirtreclame uitgebreid Eenheid hoofddoel Wandelsportbond leer zwakke itarft van 3olleyballers I zorgde daarmee DEN BOSCH De bondsraadvergadering: van de Nederlandse Vol leybal Bond is zaterdag in Den Bosch accoprd ge gaan met de nieuwe reg lementen betreffende re clamemogelijkheid op de shirts. De vergadering aanvaardde het bestuurs voorstel, dat toestond dat zowel op borst- als rugzijde van het shirt de verenigingsnaam niet zelden de naam van de sponsor wordt ver meld. Eerder dit jaar stelde de bond regels vast, waarbij alleen ru greclame werd toegestaan en bij overtreding werd gedreigd met boetes. Zonder echter de leden vergadering erin te kennen. De vele kritiek die oplaaide afkom stig van de gesponsorde vereni gingen heeft de NeVoBo niet naast zich neergelegd. Ruim een week voor de verga dering in Den Bosch had een commissie, bestaande uit hoofd bestuursleden, een lid van de sponsorcommissie en twee afge vaardigden van de eredivisie verenigingen het probleem van de shirtreclame al besproken. Uit dat gesprek kwam het vol- Piet de Bruin, vroeger scheidsrechter nu voorzitter van de volleybalbond. "Is Rivella een andere naam voor Nederland?" gende voorstel: verenigingen mogen zowel de naam van de club op borst- als rugzijde van de shirts vermelden. Ingeval van een combinatie- naam bijvoorbeeld Interlance- Zaan '69, kan worden gekozen uit een van de twee namen. De letters op de rugzijde mogen niet groter zijn dan vijftien cen timeter en behoeven niet van gelijke grootte te zijn. De letters op de voorzijde die nen in een horizontale baan ge plaatst te worden van maximaal twaalf centinteter hoog. De verenigingen zijn vrij in de keuze van het lettertype. Een verenigingsvignet, met een maximale afmeting van 10 bij tien centimeter mag op de voor zijde van het shirt worden ge dragen. Tot het begin van het seizoen 1976-1977 kan dispensa tie worden verleend aan vereni gingen die een groter vignet op de shirts dragen. De clubs uit de beide eredivisies hadden zich voor de vergade ring in grote meerderheid ac- coord verklaard met de voor stellen. Het hoofdbestuur, dat in het begin van dit jaar optrad tegen overtreding van het oude reglement, bleek bereid een soe pele houding aan te nemen. En de bondsraad nam het voorstel zonder meer over, nadat voorzit ter Piet de Bruin in zijn toelich ting had gezegd dat met deze suggesties het maximaal haalba re ter discussie stond. Toveren De Bruin was er een tegenstan der van volleyballers ora te toveren in sandwich-men, hij wilde bovendien bepaalde ethi sche nonnen niet overschrijden. Ter illustratie van dat stand punt vertelde hij, eens in het buitenland de vraag te hebben gekregen: 'Is Rivella een ande re naam voor Nederland?" In de vergadering bleek tevens duidelijk dat het hoofdbestuur zijn sancties uit het begin van dit jaar niet genomen had om dat het een star-afwijzende hou ding ten opzichte van de recla me en sponsoring wilde aanhou ding, maar omdat de bestaande reglementen moesten worden nageleefd. De vergadering, soms in de ou bollige zeskampsfeer gehouden, die duurde van half elf tot zeven uur in de avond, stemde tevens in met een aantal reglementen- wijzigingen. Clubs zullen voor taan de bond volgens deze schaal een gedeelte van de spon sorinkomsten moeten afstaan: 100 voor een bedrag tot 2500, 12,5 procent voor bedragen tus sen 2501 en 15.000 en 15 procent met een maximum van 7500, voor bedragen daarbo- In Den Bosch werd besloten het twee-puntensysteem (twee oun- ten voor een gewonnen wed strijd, ongeacht de setstanden) te handhaven. De heer Th. van Oerle nam in het hoofdbestuur de plaats in van de heer C. Peters, die zijn functie (o.a. vice- voorzitter) neerlegde wegens drukke werkzaamheden. UTRECHT "Wij als be- stuur van de Koninklijke Nederlandse Atletieku- nie zullen er alles aan doen om de indooratie- tiek in Nederland te la ten voortbestaan. Vooral voor de atletiek in de breedte is dit uitermate belangrijk", heeft voor zitter Frans Jutte zater dag tijdens de jaarverga dering van de Unie in Utrecht verzekerd. De heer Jutte bracht ook de problemen rond de aanleg van kunststofbanen in Nederland nog eens ter sprake. "De minis- Frans Jutte: "Nooit heb ben we een antwoord ge-, had". ter van CRM had en laat ik dat voorop stellen natuurlijk het recht de subsidie voor de aanleg van een baan in Uden af te wijzen. De minister had ech ter wel een alternatief moeten aangeven. We hebben twee keer een brief geschreven. Maar nooit hebben we een antwoord gehad. Dat is in een democra tisch bestel niet alleen onver teerbaar, maar ook onfatsoen lijk", aldus de heer Jutte. Prioriteit Na het beleidsplan dat de KNAU onlangs ten aanzien van de kunststofbanen heeft opge steld, hebben veertien gemeen ten zich gemeld voor de aanleg van een dergelijke baan. De accommodatie-commissie van de KNAU kan echter nog geen prioriteit stellen, omdat er nog overleg moet worden gepleegd met diverse Instanties. Gewoontegetrouw had de verga dering weer bijna een dag nodig .om door de agenda heen te ko men. Een van dc "snelle" pun ten was de uitreiking van de. jaarlijkse onderscheidingen. De Thompsonbeker voor de be ste organisatie ging naar de ver enigingen CIKO'66 (Arnhem) en Quick (Nijmegen), die in 1974 een groot aantal wedstrijden en de nationale kampioenschappen op Papendal organiseerde. De KNAU en de Hermanvan Leeu wenbeker voor de beste dame en heer waren respectievelijk Voor Ciska Janssen en Jos Her mens. Annemieke Bouma kreeg voor de tweede achtereenvol gende en derde keer in totaal als beste juniore de Fanny Blan- kers-Koenplaquette. Rik Snoep ontving als boste junior de Al- bert Spreebeker. De Plm Mu- lierbeker was voor het district met de grootste ledenwinst: Het Noorden. Twee oud-atleten, Anneke de Bruin en Egbert Nijstad, wer den onderschelden met het ere kruis. De hoeren Claasen (penning meester) en Van de Wegen (com missaris) werden bij enkele kan didaatstelling herkozen als be stuurslid van de KNAU. DEN BOSCH Tijdens de jaarlijkse algemene ledenverga dering van de Nederlandse Wandeisportbond In Den Bosch is zaterdag de eenheid in deze tak van sport weer een belang rijk onderwerp van gesprek ge weest. De afgevaardigden wa ren het erover eens dat in 1975 met het ministerie van CRM. In april zal vermoedelijk een orga nisatiecommissie worden geïn stalleerd met vertegenwoordi gers van alle bonden, die de basis voor de eenwording moet leggen. De aftredende bestuursleden van de NWB, de heer A. J. Hafkamp (voorzitter), de heer W. F. M. Seller en mcj. Van Sils (leden) werden herkozen. In de plaats van de heer J. A. Ver meulen uit Middelburg, die zich uit het bestuur heeft terugge trokken, werd gekozen broeder Remigius Stevens uit Heemste de. Besloten werd dit jaar het be-' stuur uit te breiden met twee leden. Staande de vergadering werd reeds aangewezen de heer J. H. van Langen. De heer J. A. Willems kreeg de zilveren speld voor bijzondere verdiensten op het organisatori sche vlak. RETORIA tijdens inter- vaJitionale atletiekwed- zeitrijden in Pretoria heeft Ray mond Heerenveen de 400 gewonnen in de recordtijd ilijin 46.33 seconden. Het diide record stond sinds 2-|ptember vorig jaar 001.K. in Rome) op naam Itn Toine van de Gool- onjrg met 46.46 seconden. versloeg in de Zuidafrikaan i «Ikke Webster, die tot ^«156 seconden kwam. vaj persoonlijk record van Ray- hénd Heerenveen op de 400 me- ginf was 46.8 seconden. De 26-ja- Dije Antilliaan was vorig jaar vaderlands ranglijstaanvoerder het de 100 en 200 meter met tijden van 10.4 en 20.9. Tijdens de Europese kampioenschappen in Rome bracht hij het op de 200 meter tot de halve finale, waarin hij met een vijfde plaats .juist werd uitgeschakeld. Heer enveen maakte deel uit van de estafetteploeg die op de 4 x 400 meter de finale haalde en twee keer het Nederlands record ver beterde. Aan de wedstrijden in Pretoria namen zowel blanke als niet- blanke atleten deel. De Neder landse lange-afstandloper Jos Hermens was ook uitgenodigd, doch hij besloot enige tijd gele den niet naar Zuid-Afrika af te reizen. De beste prestatie kwam op naam van de Westduitse ko gelslingeraar Riehm, die tot 73.90 meter kwam. Zijn landge noot Hüning werd tweede met 71.21 meter. Wereldrecordhou der speerwerpen Klaus Wolfer- mann (Wdl.) leed een nederlaag tegen de Zuidafrikaan Herman Potgieter: 81.24 tegen 81.60 me ter. De Italiaan Dal Forno won het hoogspringen met 2.15 me ter, de Zuidafrikaan Titus Ma- mabola de 5000 meter in 13.57.51. GRONINGEN Henk Kalf van de atletiekvereniging GVAV-Ra- piditas heeft, in Groningen een veldloop over acht kilometer ge wonnen. Hij had een ruime voorsprong op Roelof Veld van Daventria. Bij de dames, die 3000 meter moesten afleggen, was de zege voor Gretha van den Akker. Uitslagen Heren (8000 meter): 1. Henk Kalf (GVAV-Rap.) 31 minuten 7 seconden, 2. Roelof Veld (Daventria) 31.53.3, 3. Pie- ter Vos (GVAV-Rap.) 31.53.7, 4. Bert Klop (Horror) 32.10.8, 5. Evert Hoving (AV NOP) 33.00.3. Dames (3000 meter): 1. Gretha van den Akker (AV55) 14 minuten 41 seconden, 2. Sjoukje Dijkstra (AAC'61) 14.56.4, 3 Christien Vijver (Spar- tacus) 15.07.8. ROTTERDAM - Tjabel RAS (RWV) heeft gisteren op de Sin- telbaan „Het Langepad" in Rot terdam een internationale uur- wedstrijd snelwandelen gewon nen, Ras legde in een uur 12.341 meter af. De tweede plaats was voor de Westduitser Walter Bar- zen met 12.048 meter. Een wed strijd over een half uur voor dames werd gewonnen door Ria Hoogerhoud (Haag '68) met een afstand van 4831,80 meter. De 5000 meter legde zij af in 31 minuten en 1 seconde. Uitslagen: 1 uur: 1. Tjabel Ras (RWV) 12.341 m.. 2. Walter Barzen (WdL) 12.048, 3. Lot- har Nietzsche (Wdl.) 11.904, 4. Peter Dyble (Eng.) 11.725, 5. Lennart Rud- dock (Eng.) 11.670, 6. Dirk Maassen van de Brink (Holland) 11.524. Dames: half uur 1. Ria Hoogerhoud (Haag '68) 4831,80 Jongens: half uur: 1. Rob van Vliet (RWV) 5424 meter. MILAAN - Filbert Bayi. de wereldrecordhouder 1500 meter, heeft gisteren in de omgeving van Milaan de internationale vijf molen-cross gewonnen. Het was de eerste maal dat de atleet uit Tanzania in Europa in een cross startte. Bayi liep de 9400 meter in 30 minuten en 18.4 seconden. Uitslag: 1. Bayi (Tan.) 9400 m. in 30.18.4, 2. Robertson (Eng.) 30.21.8, 3. Walker (Nw-Zld) 30.25.6, 4. Zardoni ÖL) 30.51.6, 5. Shorter (VS) 30.53.0. LOS ANGELES - De Keniaan Ben Jipcho heeft tijdens prof-at letiekwedstrijden te Los Ange les binnen een uur twee over winningen behaald. De 32-jarige wereldrecordhouder op de 3000 meter hindernisloop zegevierde Raymond Heerenveen ves eerst op de twee mijl (3218 me ter) in 8.27.0, later won hij d£ mijl in een zeer goede 3.56.2. Dt Amerikaan Keith Munson werd op deze afstand tweede in 3.58.5, diens landgenoot Jim Ryun, voormalig wereldrecordhouder op de 1500 meter, derde in 4.00.3. jde een record op de 400 me Uitslagen: 60 yards: Ravelomanant- soa (Mad.) 6.1. 400 yards: Jamea (VS) 47.2. Kogelstoten: Mat son (VS) 20.57, Old- f.eld (VS) 20.44. Salb 20.39. Hoogspringen: Radetich 2.18.5 m. Polsstokhoogspringen: Smith 3.33, Seagren 5.18. ALPHEN A.D. RIJN - De Belg Philippe Leleu heeft in Alphen r. Reden voor grote vreugde. a/d Rijn een stratenloop over 20 kilometer gewonnen. De tweede plaata was voor Polak van Me tro. Uitslag: 1. Leleu (Belg.), 20 km in 1 uur 4 minuten 57 seconden, 2. Polak (Metro) 1.06.53, 3, Van Kaateren (Me tro) 1.06.08, 4. Strik (Tempo) 1.06.26, 6. Hol (Hercules) 1.07.21. 11- 'O ia ^jvend Pri had zijn zenuwen in bedwang en kon het onmogelijke presteren. J1NDEN Svend Pri Jift het 'onmógelijke' ii).bresteerd: Rudy Har- i)io verslaan bij de AU- iglandkampioen- lappen, de officieuze ïreldtitelstrijd bad- [liton. De 29-jarige ïjjen versloeg de vier jongere Indonesiër in de te hden in twee games: ïojl, 17-14. Hartono had de AU-Englandti- tel zeven keer achtereen ge wonnen, maar had nu op het agressieve, knap gevarieerde spel van zijn tegenstander geen antwoord. Pri: „Ik had mijn zenuwen in bedwang. Ik kon mij ontspannen en het hoofd koel houden". De Deen liet zijn tranen de vrije loop toen hij de zegeprijs in ont vangst nam. Hartono, nog altijd snel als een schicht, speelde zijn eigen spel van smash en dropshot,, maar Pri speelde het beter. De Deen viel de zwakke service van de titelhouder voortdu rend aan en veroverde vaak de superieure netpositie. Toch had Pri in de tweede game, na een voorsprong van 12-8, i achterstand van 12-14. Hij won zijn opslag terug en worstelde zich via lange rallies naar het triomfantelijke einde. Zowel Pri als Hartono sprak het voornemen uit ook het vol gend jaar aan de All-England- kampioenschappen deel te r men. Bij de dames ging de titel vc de derde maal en voor de tweede keer in successie n de kwikzilveren Japanse Hiroe Joeki. In de finale was superieur aan de veel minder beweeglijke Engelse Gillian Gilks: 11-5, 11-9. Het was de zelfde finale als in 1974. Hiroe Joeki (26) won de titel voor eerste keer in 1969, de twee jaar jongere Gillian Gilks-Per- rin nog nimmer. De Engelse redde in de tweede game nog twee matchpoints, maar dit uitstel bracht niet de omme keer, die zij en het publiek z gaarne hadden gezien. Herendubbelspel, finale: Tjoen Tjoen en Johan Wahjudi (In do) - Ade Chandra en Christian (Indo) 15-11, 15-5. Damesdubbelspel, finale: Machiko Aizawa en Etsuko Tana- ka (Jap) - Theresia Widiastuty en Ilda Wigoeno (Indo) 12-15, 15-12, 15-9. Gemengd dubbelspel, finale: Elliot Stuart en Nora Gardner (Eng) - Roland Maywald en Brigitte Steden (Wdl.) 15-9, 15-3. tl US Het verjongde Nederlandse volley- i« am is het toernooi om het Westeuropees pioenschap nog teleurstellender van start mi dan verwacht. In het toernooi, dat in re cheidene Franse steden wordt georgani- o] I, waarin Nederland vroeger een hoofdrol ldblkte leed de herenploeg twee nederlagen.' t oubaix verloor Nederland waarvan toch al niet teveel werd verwacht met enigszins draaglij ke cijfers van Israël: 13-15 6—15 12—15. Giste ren echter veegde België de vloer aan met het Nederlandse team. De zwakte moge blijken uit de cijfers van de wedstrijd die eveneens met 3—0 werd verloren: 6—15 415 715. Tegen België speelde Nederland uitzonderlijk zwak, er was geen verdediging er was geen aanvalskracht, er was geen blok, kortom er was. eigenlijk niets van wat van een nationale ploeg mag worden verwacht. De Belgen kenden geen medelijden en maakten het karwei snel en over tuigend af. Uitslagen: GriekenlandOostenrijk 3—0 (153 15—13 15—9), Ita lië—Zweden 3—0 <15-6 15-13 15—6). West-Duitslan- dEngeland 3-0 (154 15-8 15-9). Turkije-Finland 3-2 (15—12 12—15 10—15 15-12 16—14). Spanje—Schot land 3-0 <154 15-2 15-3, Frankrijk-Denemarker 3—0 (15—6 15—3 15—6).

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17