Teunissen ontweek maai net linker vuist Hughes Hertha BSC nadert Borussia Bloemenhulde voor jubilerend Ajax FC Amsterdam fantasieloos TUMULT BIJ DE GRAAFSCHAP NAC verloor door noodlottige fout Ovatie Lubanski MAANDAG 24 MAART ri?| Het opvliegende karakter van Barry Hug hes onderscheidde zich weer eens tijdens het duel tegen De GraafschaD. (Van onze sportcorrespondent) DOETINCHEM Trainer Barry Hughes verkeerde in de 25ste minuut van de vier punten wedstrijd De Graafschap-Haarlem (2-2) in alle staten van woede. De toch al zo geëmotioneerde Brit stoof zijn dug out uit en probeerde op alle manieren de Amsterdamse scheidsrechter Beukman aan het verstand te brengen, dat deze het eerste doelpunt van De Graafschap ten onrechte geldig had verklaard. Binnen de kortste keren ontstond er rond de middencirkel een complete chaos. Het mag een wonder heten dat er geen knokpar tij uit voortkwam. „Ik wilde", riep de getergde Hughes na afloop uit, „niets liever dan dat de spelers onmiddel lijk met mij meegingen. In de bus en meteen naar Haarlem. Het is een schande dat zoiets kan gebeuren." De toedracht tot het incident: Guus Hiddink loste met zijn linkervoet een enorm hard schot, waarop doelman Rob Boersma het antwoord schuldig moest blijven. Secondenlang leek er niets te gebeuren. Geen speler van De Graafschap juichte voor doelpunt. Toen sprong de bal op een miraculeuze manier terug, raakte de rug van de liggende Boersma, waarna Sytze Veen naar de bal „wandelde" en het leer laconiek tegen het net trapte. Was de bal van de staander waaraan het net bevestigd zit uit het doel via de paal tegen Boersma gecaramboleerd? Of was de bal van de staander via de buitenkant en via de paal tegen Boersma gecaram boleerd? Er was eigenlijk niemand, die er een zinnig antwoord op kon geven. Wel Barry Hughes, die een achtervolging op scheidsrechter Beukman inzette. Trainer Teunissen van De Graafschap probeerde in te grijpen, maar mocht blij zijn dat Hughes' uitschitende linkervuist hem niet raakte. Temidden van het tumult dat een kleine vijf minuten duurde, probeerde scheidsrechter Beukman orde op zaken te stellen. Hij had om ophelde ring gevraagd aan de grensrechter en kon daarna niets ander doen dan bij zijn beslissing blijven. Beukman na afloop: „Het had geen dertig seconden langer moeten duren, of ik had iedereen laten inrukken om af te koelen. Ik heb niet gezien hoe de bal terugsprong, en moest volledig afgaan op het oordeel van mijn grensrechter die op de doellijn stond". Grens rechter Roeders: „De bal kwam tegen de paal, daama tegen de rug van de keeper, vervolgens weer tegen de paal. Toen de keeper de bal lag te zoeken, schoot de speler van De Graafschap de bal in". Uitkomst Waar het menselijk oog faalt, resp. niets wilde zien, had technische apparatuur uitkomst kunnen brengen. De video recorder van De Graafschap bleek juist het incident niet te hebben opgenomen Barry Hughes die „ergens" nog een beetje blij was dat zijn ploeg er tenslotte nog in was geslaagd met een uitslag van 2-2 van het veld te komen, stak zijn mening na afloop niet onder stoelen of banken: „De hele week ben je met de jongens druk geweest en dan wordt er in Doetinchem plotseling zaalvoetbal ge speeld. Het leek de Ahoyhal wel. Stel je voor, achter het doel om voetballen. De bal raakte zuiver de stang naast het doel. Sytze Veen schopte de bal er voor de gein in". Hughes verder: „Het is belachelijk. Zoiets heb ik van mijn leven nog niet meegemaakt De lijnen op een voetbalveld hebben een bedoeling. Dat is in Engeland al in 1860 vastgelegd. Maar die scheidsrechter vaJ vanmiddag heeft dat boek natuurlijk nog nooit gelezei Ongelooflijk. Mijn jongens waren totaal kapot. Zo' fout kan op het einde van de competitie net beslisser zijn. Ik heb er geen woorden voor. Zo hard kun tegen de leiding niet werken. En dan die laatsi minuut Beer Wentink ging alleen op doel af en toen door Overgoor neergelegd. Dat was duidelijl penalty. Maar de scheidsrechter was te bang om dij te geven. Beide partijen tevreden houden met een stand is geen kunst. Maar daar voetballen wij niet v< Een scheidsrechter moet tonen een kerel te zijn". Van de gelijkmaker van Haarlem, Beer Wentink onf ving de bal duidelijk in buitenspelpositie, wilde Hughél echter geen kwaad woord horen: „Dat was een zuivd doelpunt". Scheidsrechter Beukman draaide zich q onder uit met de verklaring: „Volgens de instructie van de scheidsrechterscommissie, is dat de taak vaj' de grensrechter. Ik liep er een meter of zes achtef De grensrechter vlagde niet en daarom keurde ik hè doelpunt goed." De hand van de scheidsrechter ginf daarbij in de richting van grensrechter Roeders. Dit was opnieuw de zondebok. Over de „strafschop vat Hughes", was Beukman direkter en positiever: „Ik hel er niets in gezien". 8coreverloop: 2-2 (2-1). 25. Veen 14). 43. Hazelhekke 2-0, 4 Pot 2-1, 78. Wentink 2-2. Toeschouwers 8000. Scheidsrecht! Beukman. De Graafschap: Van Zoghei, Mintjea, Zaaier, Schreur e Koenders, Schoenaker, Hiddink en Van Londen, Hazelhekk (Steinvoort), Veen en Nanlohy (Overgoor). Haarlem: Boersma, Wentink, Hoeben, Fransz en Marijt, Huy (Pot), De Haan en Peys (Boazhard), Wetzel, Van den Berg e Sadèk. GEEL VOOR ISRAEL ROTTERDAM De perikelen rond de contractverlengingen zijn FC Amsterdam op Woudenstein fataal geworden. Excelsior profi teerde gretig van de matheid die er over de ploeg van Pim van de Meent lag en had aan een treffer voldoende om de winst binnen te halen, 1-0. De winnende treffer kwam ai na 25 minuten tot stand. De mee naar voren gekomen Excelsior. Van der Roer, Merrelaar, linksachter Tabbernee kopte Wiekei, Israel^ en Tabbemee, Aad toen uit een hoekschop van Ger- rit den Butter de bal achter de op de doellijn gebleven Jong bloed. Die treffer was voor de Rotterdammers het sein het ac cent zwaar op de defensie te leggen. FC Amsterdam mocht aanvallen maar deed dat zo fan- lijk kreeg. Wanneer hij moest ingrijpen deed hij dat echter met veel bravour. De Rotter damse defensie kon ook in de tweede helft vrij gemakkelijk standhouden. Israël was in het centrum on- passeerbaar al moest hij in de slotfase wel een gele kaart in casseren. De ex-Feyenoorder legde Van den Ban neer en scheidsrechter Van Dijken trok terecht het geel. In feite bleef de Amsterdamse formatie, ondanks een impone rend overwicht, in die tweede helft een afstraffing bespaard. Bij snelle counters kreeg Excel sior namelijk een handvol uit stekende kansen. Linksbuiten Bassant faalde echter bij de af werking, evenals spits Reygers- berg die tot geen enkele goede actie kwam. Kort voor tijd schoot Gerrit den Butter toch. raak maar Reygersberg had hem de bal toen volkomen on nodig in buitenspelpositie toege schoven zodat Van Dijken deze Rotterdamse treffer moest an nuleren. Van de Meent trachtte het elftal in de tweede helft nog van nieu we impulsen te voorzien door Karte voor Visser in te zetten en Cornwall voor de volledig falende Jansen. Husers schoof daardoor op naar de frontlinie, maar ook hij kon geen gat vin den in de Rotterdamse afweer. Scoreverloop: 25. Tabbemee 1-0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toe schouwers: 4000. i Tabberr Gerrit den Butter i -naat. Roggeveen, Reygci berg en Bassant. FC Amsterdam: Jongbloed, Flinke- /lcugcl, Husers, Koopman en Bian- (Comwall) en Otto. Leo Zandvliet, voorzitter van Feyenoord, feliciteert de praesus van Ajax. Amsterdam Ajax bestaat deze maand 75 jaar en op de receptie, die zaterdag in verband met dit jubileum In het Amsterdamse Hilton-'werd gehouden, beeft bet bestuur zoveel lofuitingen in ontvangst moeten nemen, dat het er schier verle gen van moet zijn geworden. In het centrum van een steeds zich verder uitbrei dende bloemen- en plantentuin, temidden waarvan de geschenken een plaats vonden, kregen voorzitr ter Jaap van Praag en zijn bestuursleden een vloed van vriendelijke woorden over zich uitge stort, waarin voorop stond de belangrijke plaats, 'die Ajax zich in de nationale en internationale voetbalwereld heeft weten te verwerven, dit door het immer propageren van het betere voetbal (de legendarische trainer Jack Reynolds werd in dit verband verscheidene keren genoemd). Bovendien werd daarbij door velen erop gewezen, dat ook in bestuurlijke zin Ajax in de lange reeks van jaren een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Om een greep uit de lange rij van sprekers te doen: Amsterdamse wethouder van sportzaken A. A. Verhey, die de bronzen sportpenning van de stad aanbod. KNVB's voorzitter Wim Meuleman (wandbord, alsmede een ingelijste plattegrond van de Wa ter graaf smeer uit omstreeks 1600), Amster damse afdelingsvoorzitter van de KNVB Jo Jas pers (glasservies), Feyenoords voorzitter Leo Zandvliet (litho) en Wim Volkers als voorzitter van het comité „75 jaar Ajax" (kunstgrasmat voor de sporthal). Schriftelijke gelukwensen warenwo.m. binnengekomen van de Europese voetbalunie (UE FA) en de internationale voetbalfederatie (FIFA). BONN Hertha BSC is een punt dichter bij Borussia 'Mon- chen-Gladbach gekomen aan de kop van de ranglijst in de Duit se Bundesliga. De club van Georg Kesslcr won met 2-0 van Wuppertaler SV, terwijl Borus sia genoegen moest nemen met een gelijkspel zonder doelpun ten tegen VFL Bochum. Twee punten achter de lijstaanvoer der staan Hamburger SV en Kickers Offenbach. 35.000 toeschouwers zagen een aanvallend Borussia, met in de hoofdrollen de Denen Simonsen en Jensen. Doelpunten kwamen er echter niet, ook niet toen na de pauze de thuisclub het initia tief nam. Ook bij Hamburger SV-FC Kaiserslautern speelde een Deen een belangrijke rol: Ole Bjömmose bracht kort voor tijd de stand op 2-0. HSV viel, evenals woensdag in de UEFA- Cupwedstrijd tegen Juventus, de gehele wedstrijd aan, maar de defensie van Kaiserslautern bleek solide. Toch scoorde HSV twee keer. Aan de andere kant had de snelle Roland Sandberg weinig geluk met zijn schoten. Hertha BSC kan eigenlijk alleen over de winstpunten tegen de Wuppertaler SV tevreden zijn. Want zo goed speelden de Ber- lijners tegen de vrijwel zekere degradant niet Het was dat Grau al in de eerste minuut voor 1-0 zorgde en Dupke in eigen doel schoot, anders waren de Kessler-boys wellicht nog in moeilijkheden gekomen. Bayern München smaakte weer eens het zoet der overwinning en nog wel door een doelpunt van Gerd Muller, die in de 48e minuut uit een pass van Franz Beckenbauer doelman Franke van Eintracht Brunswijk ver schalkte. Muller, die niet meer voor hét Westduitse elftal speelt, staat toch nog derde op de topscorcrslijst met 15 doel punten, achter Roland Sand berg en Jupp Heynckes, die bei den tot dusver 17 keer scoor den. BREDA Dat de situatie voor NAC onderaan de ranglijst aan zienlijk verslechterd is, hebben de Bredanaars voor het groot ste deel aan zichzelf te wijten. De nederlaag tegen FC Twente was onnodig NAC had gedurende het groot ste deel van de wedstrijd het beste van het spel en kreeg ook de meeste scoringskansen. Aan de ene kant hadden de Breda naars het geluk niet aan hun zijde (zo troffen Vermeulen en Vreijsen in de eerste helft de paal) en aan de andere kant gaven zij blijk van groot gebrek aan zelfvertrouwen door veel te lang te dralen met schieten. Dat NAC meestal het initiatief had, hadden de Bredanaars. bij wie Graaumans en Vermeulen de grote uitblinkers waren, me de te danken aan lusteloos spel van FC Twente. FC Twente, dat na de rust wat feller speelde, opende de score door Jeuring na aangeven van Thijssen. De stand was echter gauw in evenwicht door een treffer van Brouwers, die uit een fraaie doorkopbal van in valler Van Rooy raak schoot Nadat Hoppenbrouwer een kwartier voor het einde een handbal van Van der Vall had weggewuifd (Hoppenbrouwer: „Het was niet opzettelijk") had het er alle schijn van dat het resultaat een gelijkspel zou wor den. In de laatste minuut maak te Ausputzer Graaumans echter een noodlottige fout Hij wilde de bal fraai wegwerken, maar had niet opgemerkt dat Zuide- ma bij hem stond. Deze pakte hem de bal af en had daarna geen enkele moeite om doelman De Jong te verslaan. Scoreverloop: 50. Jeuring 0-1, 65. Brouwers 1-1. 90. Zuidema 1-2. Scheidsrechter: Hoppen brouwer. Toeschouwers: 7.000. NAC: De Jong, Krijnen, Delmot- te, Graaumans, Bron, Dierckx, Vreijsen, Vermeulen, Brouwers (Van den Dries), Mujkic, Smits (Van Rooy). FC Twente: Ardesch: Ierssel, Lerssel, Drost, Bruggink, Baug- gink, Thijssen, Van der Vall, Achterberg (Does), Zuidema, Jeuring, Pahlplatz. ren na de pauze voorlaten gaan. Riedl en Kodat zorgden voor een eindstand van 2-0. ITALIË ROME Juventus kwam in zijn thuiswedstrijd tegen Inter- nazionale vijf minuten voor de rust op een voorsprong. De ma ker van het doelpunt was Anto nello Cuccureddu. Na de pauze slaagde de Milanese formatie, die zonder aanvoerder Sandri Mazzola speelde, er niet meer in de defensie van „Juve" te pas seren. Drie uur voor het begin van de Romeinse derby AS Roma - La- zio Roma braken op de tribunes van het Olympisch Stadion ern stige ongeregeldheden uit tussen de Tifosi van beide kampen. De politie moest met traangas de orde herstellen. Tijdens het duel - door AS gewonnen met 1-0 en bijgewoond door 90.000 toe schouwers - deden zich echter geen incidenten voor. Pierino Prati, eens een gevaarlijk schut ter bij AC Milan, was de match winner. In het duel AC Milan - AC Torino (2-0) werd de Mila- nees Romeo Benetti drie minu ten voor het einde uit het veld gestuurd. ENGELAND Everton blijft met een prettig aandoende voorsprong leider in de Engelse eerste divisie. De formatie uit Liverpool speelde weliswaar slechts gelijk tegen Ipswich Town (1-1), maar na 35 wedstrijden bedraagt de voor sprong op een achtervolgende groep van niet minder dan vijf clubs nog altijd drie punten. Het kwintet wordt gevormd door Ipswich, Burnley, Middlesbo- rough, Liverpool en Stoke City. Ipswich Towns vliegende start tegen Everton (Whymark kopte in de tweede "minuut in uit een vrije trap van Viljoen) leek lan ge tijd de basis voor de zege, maar een kwartier na de rust kwam de thuisclub door Lyons (ook een kopbal) toch gelijk. Daarbij bleef het Bumley miste de kans om dich terbij te komen door in een opwindend duel met 3-3 gelijk te spelen tegen Arsenal, doch Middlesborough (2-1 in Londen tegen Chelsea), Liverpool (2-0 tegen Tottenham Hotspur, ook in Londen) en Stoke City (5-2 tegen Carlisle United) bleven in de race. Titelhouder Leeds Uni ted zag zijn vage hoop op pro- BELGIE Op de 29e speeldag in de Belgi sche voetbalcompetitie is An- derlecht één punt ingelopen op koploper RYVD Molenbeek. De kampioen won zaterdagavond in het Astridpark van Bcrchem met 5-0 en RÏY'DM kwam giste ren in de uitwedstrijd tegen Lokeren niet verder dan een gelijkspel van 1-1. Van de ach tervolgers won Club Brugge van Club Luik (1-0) en bleef FC Antwerp in de topper tegen Standard Luik ook aan de posi tieve kant van de score: 2-0. Anderlecht, dat woensdag door Leeds United roemloos werd uitgeschakeld in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, had met Berchem geen medelijden. Voor de rust, toen Anderlecht een knappe partij op de gras mat legde, scoorden Dockx, Coeck en Van Himst. Na de pauze deed de thuisclub het rus tiger aan en kwam via twee treffers van Attila Ladinsky op 54). RWD Molenbeek had het bij Lokeren erg moeilijk. De thuis club kwam halverwege de eer ste helft op een voorsprong, toen Devrindt uit een - dubieuze - strafschop scoorde. Molenbeek heeft daarna lange tijd fel aan gevallen. Maar kreeg nauwelijks kansen. Pas drie minuten voor het einde slaagde Dumont er in alsnog voor de gelijkmaker te zorgen: 1-1. In „De Bosuil" te Antwerpen had FC Antwerp met Standard Luik minder moeite dan was verwacht. De formatie van Cor van der Hart speelde een matige par rij en moest de Antwerpena- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIII|lllimnilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll|IIIIIIIIIIIIIIIH Verbeten gevecht om de bal: Liverpool'aanvaller Peter Cormack (donker shirt) Is verdediger Ralph Coates van Tottenham Hotspur te snel af. Cormack zou Liverpools eerste doelpunt voor zijn rekening nemen. longatie van het kampioenschap verder slinken door een onver wachte nederlaag van 2-1 tegen Luton Town. In de tweede divisie heeft Man- SPANJE Chester United de draad weer opgenomen. Tegen Nottingham Forest noteerde de leider een score van 1-0. In Schotland verloor Celtic op nieuw (met 0-1 van Airdrieo- nians) en staat nu tien punten achter op Glasgow Rangers. In de 25ste ronde van de Spaan se voetbalcompetitie is Barcelo na gisteren in Las Palmas met 1-0 verslagen door het plaatselij ke Las Palmas. Het winnende doelpunt werd in de 32ste mi nuut gemaakt door rechtsback Martin. Real Madrid won in Se- villa met 3-1 van Betis en ver sterkte zijn positie als leider van de ranglijst. Met 40 punten staat Real nu 11 punten voor op Zara- goza. Zaragoza verloor in Vigo met 2-0 van Celta. WARSCHAU Wlodlmlen Li banski, de Poolse voetbalintei national, heeft voor zijn clu Gornlk Zabrze een geslaagd come-back gemaakt. Lubanski, die twee jaar gelede in een interlandwedstrijd te ge Engeland een knieblessure o| liep, speelde voor de eerste kec sinds anderhalf jaar weer competitieverband. Ruim 20.00 toeschouwers brachten de spit speler een staande ovatie kregen tijdens het duel Gornil Row Rybnik de beloning hun komst, toen Lubanski h< eerste doelpunt maakte. Gorni won uiteindelijk met 3-0. In d laatste twaalf maanden onde: ging hij twee knieoperaties. Belangrijk puntverlies van NEC DEN HAAG NEC Is ei gisteren niet in geslaagd naast leider FC Gronin gen te komen. De Gro ningers behielden on danks een nederlaag var 3-1 bij Heracles de lei ding omdat NEC in de uitwedstrijd tegen Heb mond Sport niet verdei' kwam dan een gelijkspel van 2-2. Ook Eindhovei verloor: de eerste peri dekampioen in de eerst» divisie moest op eigen' terrein zijn meerdere kennen in Willem rdere er4 ,ii. 1 rsfoort 1-1 PEC Zwolle-SC Amersfoort 1 (1-0). Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 3000. 5. Span- haak 1-0, 60. Van WilgenburJ 1-1. Veendam—SW 2—1 t Scheidsrechter: Ettekoven. Toej schouwers: 9000. 42. Oldenburj ger 1-0, 64. Oldenburger 2-0, 82] Van Toledo 2-1. FC Dordrecht- Volendam 0-2 (0-2). Scheidsrechj ter: Vermeij. Toeschouwers! 4000. 13. Bond 0-1, 44. De LangJ 0-2. FC Den Bosch-FC VVV 04). Scheidsrechter: Booy. Toej schouwers: 3500. Heerenvee r* SC Cambuur 1-0 (0-0). Scheids-, rechter: Derks. Toeschouwers: 7000 77. Eijer 1-0 (eigen doel)J Helmond Sport-NEC 2-2 (2-l)j Scheidsrechter: Weerink. Toe^ schouwers: 6000. 15. Beekmanst 1-0, 25. Kowalik 1-1, 45. Vardic 2-1 (strafschop), 88. Priewe 2-2. Boeking voor Peters (NEC).' Eindhoven-Willem II 0-1 (0-l)J Scheidsrechter: Vervoort. Toej schouwers: 4500. 12. Wiellaerv 0-1. Heracles-FC Groningen 3-li (0-1). Scheidsrechter: V.d. Kroft Toeschouwers: 4000. 7. Ooster-! wold 0-1, 54. Lalopua 1-1, 60.' Amweg 2-1, 81. Westerhof 3-1. FC Vlaardingen-Vitesse 1-4 (1- 2). Scheidsrechter: Mulder. Toe-1 schouwers: 1500. 20. Stans 0-1, 29. Bouman 1-1, 43. Bosveld l-2j 66. Hulshof 1-3, 78. Bursac 1-4.; Gele kaart voor Bursac (Vitesj se). Richfield Ex-bokser Pete F demacher is de scheidsrechte bij het gevecht om de wereldtij tel der zwaargewichten tuss< Muhammad Ali en Chuck Wep» ner, dat vannacht zal wordei gehouden in Richfield. MOERDIJK De naüonale t tclstrijd snelschaken heeft Moerdijk geen kampioen opgei leverd. De finale tussen Diekt en Van Vliet leverde tot tw keer toe een remise op, waarojl beide spelers besloten de geldl prijs van ruim 600 gulden

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16