LMHC GELIJK TEGEN MEDE KOPLOPER GROEN GEEL Gevoelig verlies voor De Danaiden HAAGSE SELECTIE NEDERLANDS KAMPIOEN Ruime winst Sanocel Scylla FIDES PACTA MOET PUNT AFSTAAN LDWS niet tegen Noordwijk GEMINI HAALT Uit TEGEN BREVOK MAANDAG 24 MAART 1975 Van onze hockeymedewerker LEIDEN - Gisteren werden door de hockeyers uit Leiden en omstreken weer verdeelde resultaten behaald. L.M.H.C. behield aijn kans op de titel in de tweede klasse A door gelijk te spelen. Forescate speelde gelijk tegen de koploper en hielp hiermee Boomburg dat verdiend won. Alecto en Noordwijk verloren beide. Adegeest, maar beide partijen wisten er geen gebruik van te maken. Alecto speelde op eigen ter rein aan de Hoogmadenseweg zijn vier punten wedstrijd te gen mede-degradatiekandidaat Pollux. Een iets beter Pollux kwam voor rust op een 1—0 voorsprong uit een doorbraak over links. Keeper Modder man stopte vlak na rust een strafbal. Hier door gesterkt drukte Alecto en kon Hans Hartgers de stand in even wicht brengen. Toch won Pol lux door in blessuretijd uit een strafcorner 2—1 aan te laten tekenen. Noordwijk moest tegen Rood Wit de routiniers Menger en Dumas missen. In de eerste helft kwam Noordwijk op 10, doordat Bing Voorham een strafcorner van Peter Jan Rubbingh wist te verlengen. Maar na rust werden de Noordwijkers in een minuut op achterstand gezet. Eerst uit een strafcorner 1—1 en daarna een niet opgevangen solo: 12. Noordwijk zocht de aanval. Maar aan de andere kant viel het laatste doelpunt, uit een strafbal. De eindstand werd zodoende 1—3. Met twee speelsters Jong Ade De L.1VLH.C. moest gisteren naar de Roggewoning bij Den Haag om tegen mede-koploper Groen Geel uit te maken wie de meeste aanspraken op de titel kon maken. De eerste helft gaf een rommelig beeld te zien. Naast nervositeit was hier het hobbelige veld waar schijnlijk debet aan. De zeer goed leidende scheidsrechters hielden de partij uitstekend in de hand. Voor rust vielen er geen doel punten, al had Leiden hier het meeste recht op. Coebergh, Goekoop, Graatsma en V.Veen misten op enkele centimeters. Na rust drukten de Krogtbe- woners de Wassenaarders in de verdediging, maar de uit vallen van Groen Geel bleven gevaarlijk. Uit een van deze uitvallen kwam' een strafcor ner voort, welke zeer be kwaam in een doelpunt werd omgezet Na deze tegenvaller bleef Leiden drukken. Veel strafcorners, maar weinig doelpunten. Pas tien minuten voor tijd wist Wouter v.d. Berg uit een onoverzichtelijke situa tie gelijk te maken via de voet van een Groen Geel verdedi ger. Leiden bleef hierna kan sen krijgen, maar het benutten bleef uit Einduitslag zodoende 1—1. Roomburg moest naar Uit hoorn om zijn omgezette wed strijd tegen Qui Vive te spelen. De Leidenaren begonnen wei felend. Pas toen Otto Fritschy 01 aantekende, werd het Leidse spel overtuigender. Nog voor rust verhoogde Nol v.d. Drift de score door uit een strafbal de stand op 0—2 te brengen. En in de eerste minuut na rust werd het 0—3 door een schitte rend doelpunt van Peter Ger- rie die twee verdedigers op het verkeerde been zette en on houdbaar scoorde. Dat daarna de Leidse doelpunten uitble ven, kwam door nonchalance in de Leidse voorhoede. Hal verwege de tweede helft werd het 13 uit een scrimmage en tien minuten voor tijd zelfs nog 2—3. Forescate hielp streekgenoot Roomburg door tegen koplo per Ring Pass een doelpunt loos gelijkspel uit het vuur te slepen. Een goede prestatie, die werd bereikt na een gelijk strijd. Kansen wa- genoeg op het terrein TITEL VOOR OEGSTGEEST Van onze tafeltennismedewer ker LEIDEN Sanocel Scylla heeft de thuiswedstrijd tegen AMVJ op overtuigende wijze gewonnen. De Leidenaars na men al snel een 2—0 voor sprong, maar de winst van Van die Berg op Bert van Schie en de dubbelspeloverwinning van AMVJ bracht de partijen weer op gelijke hoogte. Na bet berei ken van de 2—2 stand is de winst geen moment meer in gevaar geweest en liep Sanocel Scylla uit tot 8—2. Wibo van Gennip was bijzonder goed op dreef met driemaal winst, Gerard Bakker scoorde evenzoveel malen maar had in zijn partijen tegen Van de Berg en Van Dijk de nodige tegen stand en won deze uiteindelijk in drie games. Bert van Schie speelde een goede wedstrijd en overwon Goudsmit en Van Dijk. Sanocel Scylla 2 heeft de goede reeks even onderbroken in de uitwedstrijd tegen PSV/Cath- rien en verloor met 64 (de thuiswedstrijd werd met 7—3 gewonnen). Scylla 3 ondernam de lange reis naar St Aloysius en presteerde het om een 6—0 voorsprong te nemen. Door eenmalig verlies van Karei van Schie en twee maal door Hans de Roode werd de wedstrijd met 3—7 afgesloten hetgeen tevens inhoudt dat Hein Chrispijn ongeslagen bleef. Mede door een zeer positief op vallende Rini Hansen nam Scyl la 4 een 4—0 voorsprong; Frisol kon nog goed terugkomen maar uiteindelijk bleef de overwin ning met 64 in Leiden. Scores Rini Hansen en Fred van Oos tenrijk 2, Erik Noest 1. Oegstgeest heeft een kortston dig verblijf in de overgangsklas se afgesloten door de titel bin nen te halen in de wedstrijd tegen Elan. Medekandidaat Elan werd op afdoende wijze met 8—2 opzijgezet Alleen Tijger man van Elan kon voor de te- A. Lommerse wint toernooi „Utiel Dulce" Van onze schaakmedewerker ROELOFARENDSVEEN De Sassenheimse schaker A_ Lom merse is saterdag de winnaar geworden van het rapid-schaak- toernooi, dat door de Veense Schaakvereniging „Utile Dulce" (Nut en Vermaak) werd georga niseerd. Lommerse scoorde in de hoogste vierkamp drie pun ten. Aan deze wedstrijden, die ge houden werden in de gezellige zaal van café-restaurant „De Woelige Baren", namen 32 scha kers uit Roelofarendsveen en omstreken deel. De drie hoogst geëindigden van elke vierkamp gingen met een vleespakket naar huis. Het bestuur van „Uti le Dulce" is van plan elk jaar een dergelijk toernooi te organi- Uitflagcn: Groep 1 1 Lommerse 3. 2. Spaar «aren 2; 3. Hcndnkscn 1; 4. Vcnnc O Dijk 2 1/2; 2. Lambooy 1/2; 3. De Leur 1 haïst 2^/2; '^itaiker 4. Ganreflc» 0. 0; Cro Rijdt 2; 3/4 Cnmbei genscore van zijn team zorgdra gen door overwinningen in drie games op Jaap Polak en Micky Thung. Tekenend voor de kracht van Oegstgeest was dat de overige partijen alle in twee games winnend werden afgeslo ten. Door het behalen van deze titel komt Oegstgeest weer terug in de promotiehoofdklasse; een plaats die in de vorige competi tie op nogal ongelukkige wijze werd verloren. De Treffers mag tevreden zijn met het behaalde gelijkspel te gen Quick uit Hilversum. Door afwezigheid van Jac. van Ruiten werd het dubbel gevormd door Hans van der Zwet en Cees Vesseur en gewonnen. Cees Ves- seur en Hans van der Zwet won nen elk twee enkelspelen, inval ler Kees van Klink kwam niet tot winst De reserves van De Treffers misten Piet Warmerdam, voor hem viel Leo de Jong in en op verdienstelijke wijze behaalde hij tweemaal winst In de wed strijd tegen Deltalloyd 3. TOV/Tapijtschuur heeft het niet kunnen redden tegen Del talloyd 2 en ging met 3—7 ten onder. Alkemade werd te zeer beïn vloed dqor scheidsrechterlijke beslissingen inzake zijn service, die herhaalde malen werd fout geteld. Van Veen wond zich over het optreden van de scheidsrechter dermate op dat hij bijna niet meer aan tafelten nissen toekwam. Docos-Dito is een spannende wedstrijd geworden om het lijfs behoud van beide. Van der Klaauw blijft bijzonder op dreef en stond geen verlies toe. Bij de 44 tussenstand kwam invaller Henny Gerritse voor de eerste maal tot winst; Fred Bracké behaalde daarna zijn tweede overwinning door in drie games de 64 eindstand te laten a an te- De reserves van Docos hebben in de uitwedstrijd tegen Tatic geen al te zware tegenstand on dervonden en finishten met 3—7, waarbij elk van het drietal Waaijer, Gerritse en Rodenburg voor tweemaal winst in het en kelspel zorgde. NSSS heeft niet voldoende te genstand kunnen bieden voor Wibats 4 en verloor met 3—7. Paul Dekker won zijn enkelspe len. De dames van De Treffers ver loren met 2—8 van het sterke Tanaka. De heren van Avanti hebben maar net aan met 4—6 van Phoenix 2 verloren. Van der Werf, Louwers en Van Wetten wonnen elk eenmaal en het dub bel was ook voor Avanti. De overige partijen werden in drie games verloren. Het damesteam van Sanocel Scylla heeft geen medelijden ge had met Oriënt en haalde met 10—0 verpletterend uit. De heren van Scylla 5 hebben de uitwedstrijd tegen TOGB 2 met 3—7 winnend afgesloten. Blansjaar won zijn enkelspelen, Wekker won er twee, terwijl één overwinning van Hollander en het dubbel het totaal op zeven brachten. De dames van Avanti pakten op gelijke wijze de 73 winst in de uitwedstrijd tegen Gispen. Het tweede damesteam van Avanti behaalde dezelfde uit slag, in de thuiswedstrijd tegen Middenstandsbank 2. Van onze handbalmedewerker Leiden Op de eerste dag van de veldhandbalcompetitie moesten verschillende wed strijden wegens slechte terrei nomstandigheden worden afge last. Voor Jong Ade en HVS werd de wedstrijd afgelast, omdat het regionale team van Den Haag de finale speelde om het kampioenschap van Neder land. Athene, tegenstandster van HVS, had hier enkele van haar speelsters In afgevaardigd en van Jong Ade komen Mar griet van Leeuwen en Helma v.d. Geest in de Haagse selectie uit. Het werd een grandioos succes voor de Haagse selectie onder leiding van de Voorschotense bondstrainer Herman Hoops. De eerste wedstrijd tegen het team van Drente was nog de moeilijkste. Drente bood zeer veel tegenstand, maar het tech nisch beter spelende Haagse team won verdiend met 7—6. Tegen IJsselstreek waren de Haagsen duidelijk sterker en met 'snelle aanvallen werd dan ook royaal met 84 gewonnen. De laatste wedstrijd tegen Noord-Holland- Noord werd de finale, want ook deze ploeg had zijn wedstrijden tegen Drente en IJsselstreek gewonnen. Het Haagse team kwam echter steeds beter voor de dag op dit toernooi en het Noordhollandse team had kennelijk in de eerste wedstrijden zijn kruit verscho ten. Den Haag was veel sterker en behaalde het kampioen schap van Nederland door op grandioze wijze met 83 te ze gevieren De beide Oud Adese dames hadden een groot deel in dit succes. NORTHA speelde een goede wed strijd tegen het hoger geklas seerde Hercules en won dan ook verdiend met 69. De Noordwijkerhoutsen namen door een strafworp van Marian Bader een 01 voorsprong, waarna de strijd gelijk op bleef gaan tot 33. Thea Klaverwijde en Leidy Vo gels zorgden voor de Northa- treffers. Nog voor het rustsig- naal bracht Margreet Geerlings met een break-out Northa aan de leiding, welke de Noordwij kerhoutsen niet meer uit han den gaven: 34. In de tweede helft toonde Northa meer schot kracht en was ook veel beweeg lijker dan Hercules. Toch moest Mieke Duivenvoorde driemaal een strafworp keren om Northa aan de verdiende punten te hel pen. Na rust scoorde Leidy Vo gels, Hilda v.d. Berg, Mariar Bader eenmaal terwijl Mar v.d. Berg tweemaal doeltrol Door het verlies van MMO t Hercules gaat Northa weer e« serieuze kans maken in strijd om de ereplaatsen. MMO kon in een spannende, ge lijkopgaande wedstrijd de con current AHC niet van het lij houden. MMO miste afstand schutster Mieke Rijkelijkhul zen en had bovendien noga eens pech bij zwakke momen ten van de scheidsrechter. Z< kwam een keihard schot vai de achterste staander terug welke niet met een doelpun werd gehonoreerd en scoordi AHC eenmaal van binnen d cirkel hetgeen de man in he zwarte pak eveneens was ont gaan. Niettemin een spannend en aantrekkelijke wedstrij( waarin beide teams om beur ten de leiding namen. Bij d« rust was de score in evenwich (44). Maar op het momenj van het eindsignaal was he juist de Haagse formatie die d( leiding had: 76. Een punten] verdeling had een juister beelo van de krachtsverhouding weergegeven. MMO heren kwamen beter vool de dag. Zonder doelman Clö mens Volwater, die echter voor] treffelijk werd vervangen dooi zijn broer Joop, bouwde MMO reeds in de eerste helft een 4— voorsprong op. In de tweed] helft konden de Kwiek-Sportra serves het tempo helemaal nie meer bijbenen. MMO liep vlo van de Hagenaars weg om ten slotte met 11—2 te zegevieren, j NIO speelde haar thuiswedstrijd den tegen Verburch 2 op hej terrein van MMO. Ondanks he feit da Sonja van Emmerikj Marian v.d. Ing en Gerrie Hoogi enboom ontbraken en Nel We© nink net uit de lappenmand kwam, werd een royale 13j overwinning behaald. De Poel dijkse reserves boden zwakkJ tegenstand en vooral CorriJ Weenink en Marga Bouwmees ter scoorden er lustig op los. I Northa-heren hadden weinii moeite met de reserves vac Idem-Hellas, die slechts met man naar Noordwijkerhout wa' ren gekomen. Met 21—9 werij Northa winnaar van deze con ditieslag. HVV-heren nam aanvankebjï met 21 de leiding in Dei Haag tegen Duinoord. De Hage naars speelden echter veel fel Ier op de bal dan de mat spe lende Voorschotense formatiq waardoor toch met 15—11 ver diend werd verloren. A. v.d. Vorle libre-kam- pioen OEGSTGEEST A. v.d. Vorle is gisteren in café De Roode Leeuw Nederlands kampioen biljarten libre tweede klas ge worden. Hij kwam tot een totaal van 12 matchpunten. Tweede werd J. v. Tiel, die weliswaar de hoogste serie (43) maakte, maar toch met een gemiddelde eindig de dat een punt lager lag dan dat van de winnaar. J. Veldhui zen behaalde de derde plaats op basis van zijn gemiddelde. In zijn slotwoord benadrukte de heer v. Breda, voorzitter van het district Bollenstreek, de perfec te organisatie van het toernooi. Deze organisatie lag in handen van biljartvereniging Sport uit Oegstgeest Sport kreeg het toernooi toegewezen in verband met het 25-jarig bestaan van de vereniging in september. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door de voorzitter van B.V. Sport, de heer H. Mulder. Einduitslag: (de getallen geven respectievelijk aan matchpun- ten-totaal aantal caramboles- to taal aantal beurten hoogste serie-eindgemiddelde) 1. A. v.d. Vorle (12-976-179-30- 5.45), 2. J. v. Tiel (10-942-211-43- 4.46), 3. J. Veldhuizen (8-997-197- 37-5.06), 4. T. Schuurmans (8- 1012-227-32-4.45), 5. R. v.d. Vegte (8-984-243-32-4.04), 6. A. v.d. Berg (4-853-202-22-4.22), 7. D. Schotpoort (4-951-250-28-3.80), 8. D. Vreysen 2-932-227-28-4.10). Unieke baan Noordwijkerhout De tennis vereniging „De Boekhorst" be sloot gisteren haar mix-competi tie voor echtparen in de hal van Reisen aan de 's-Gravendamse- weg. Het bestuur van de tennis vereniging heeft beslag gelegd op een mat van kunststof waar op ook prof-tennissers over de gehele wereld strijden om het wereldkampioenschap indoor. Op deze „supreme court" mat speelden vorige maand Björn Borg, Arthur Ashe en Tom Ok- ker tijdens het ABN-toernooi in de Rotterdamse Ahoy-hal. In tegenstelling tot de harde be tonnen indoorbanen, benadert dit „Supreme court" praktisch de eigenschappen van de gravel buitenbanen. De leden van de Boekhorst kunnen daardoor ge durende de gehele winter inten sief blijven oefenen voor hun geliefde zomersport op een baan die uniek is voor het amateur- tennis. Een prachtig succes voor de Noordwijkerhoutse tennis vereniging die met de firma van Reisen een meerjarig contract heeft afgesloten. Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De Danaïden heeft de veldcompetitie niet kunnen hervatten met $en overtuigende prestatie. Tegen Luto kwamen de „scholieren" er vooral na de pauze niet meer aan te pas en dat kwam de Leidse ploeg op een gevoelig verlies te staan (7-13). Aanvankelijk zag het er voor de Bos-équipe zonnig uit Ondanks de magere start, wat vooral was te wijten aan een nog niet over tuigend aanvalskwartet, kwam De Danaïden na de 0-2 toch aardig terug (2-2). Lang hield De Danaïden het echter niet vol, omdat het aanvallende kwalitei ten te kort kwam ten opzichte van Luto. De Amsterdammers waren veel gevarieerder in hun aanvalsdaden, speelden met overleg, vingen beter af en be hoefden het gevaar niet altijd van één kant te laten komen. Bovendien was Luto zo koel bloedig, dat wanneer de Leidse ploeg gescoord had, direct het Amsterdamse antwoord volgde. De nederlaag tekende zich voor rüst al af, toen Luto vrij simpel naar 4-7 uitliep. Het nog ongeslagen Fides Pacta liet verrassend een punt liggen bij hekkesluiter ZKV, dat pas twee punten op de rekening had staan. Fides moest hard werken voor de verdeling, want een kwartier voor tijd leidde de thuisclub met 8-5. De Zaankan- ters verslikten zich echter in de eigen kunsten bij het balbezit- spel en zodoende kon Fides nog een punt redden. Zelfs had Dik Onderwater in de laatste mi nuut zijn ploeg er nog een punt bij kunnen geven, maar van 2 1/2 meter faalde hij. Fides zou met winst overigens teveel ge kregen hebben. Zuiderkwartier vervolgde de rit met een zege. Nu werd Soester- kwartier, zij het net aan, achter de kar gebonden. De geelblau- wen begonnen sterk. Kloos, Den Hertog, Sary Solleveld en Ruud v.d. Mark schoten hun ploeg naar een ruim lijkende 4-1 voor stand. Het taaie Soesterkwartier kwam echter terug en nog voor er gekeerd zou worden, was de score weer gelijk (4-4). Evenals in het begin startte ZKW ook na rust weer overtuigend. Van Daim (2x) en Joke Zierikzee creëerden een verschil van we derom drie goals, wat Soester- kwartier bijna weer wat weinig vond. Want na 8-5 van Kloos ging het veel kansen nodig heb bende ZKW op balbezit spelen en door schoonheidsfoutjes en een tactische fout kon Soester- kwartier in de laatste minuut tot 8-7 terugkomen. Crescendo boekte in Rotterdam op een zeer slecht veld een knappe zege op OSCR, dat van wege de grote achterstand in de competitie liever de wedstrijd toch liet doorgaan. Het kwam de Rotterdammers duur te staan, want door het zware veld kon er nauwelijks tempo ge maakt worden en van het grote overwicht van de thuisclub in het begin bleef niets produktiefs over. Tegen de verhouding in scoorde Schouten 0-1 en toen was na een half uur het hek van de dam. De gisteren zeer zuiver schietende Louis Kok zorgde in korte tijd voor 1-3. Nadat er gewisseld was kon Crescendo deze marge in stand houden door goals van Piet l'Amie en Aad Schouten (3—5). Crescendo had toen Louis Kok weer voor de vijandelijke korf, die het op nieuw twee maal moest ontgel den. Crescendo zat goed, maar moest toch nog oppassen toen l'Amie bij 4-7 er vanaf de stip geen gat in zag en OSCK op nieuw scoorde (5-7). Terecht bleef het daarbij. Fluks verloor van Oranje Wit en ook dat gebeurde op een zeer slecht veld. Wat de Noordwij kers betreft was het weer het zelfde liedje. Het veldspel was van goed gehalte, maar de af werking liet bijna alles te wen sen over. Het sterkst tot uiting kwam dat in twee gemiste straf- worpen. Wonderlijk genoeg nam Fluks dankzij Verloop met 0-1 de leiding, die echter op de helft al weer was overgegaan in vreemde handen. Na de pauze, waarin het veld was verlegd, kwam Fluks na 4-1 goed terug door goals van Schelvis en Pas- schier. Een benutte strafworp velde Fluks tenslotte (5-3). Van onze sportredactie LEIDEN Leids zaalvoetbal kampioen LDWS speelt dit Jaar geen wedstrijden tegen de kam pioen van Noordwijk. LDWS heeft hiertoe besloten omdat het meent als kampioen van Leiden zich zonder meer ge plaatst te hebben voor de dis trictskampioenschappen zaal voetbal. Het bestuur heeft dit opzienba rende besluit vandaag nog mee gedeeld aan het bondsbestuur van de KNVB. LDWS distan tieert zich hierdoor van een ja renlange traditie die wil, dat de kampioen van Leiden en de ti telhouder van Noordwijk - dit jaar Menken Landbouw - in twee wedstrijden uitmaken wie Leiden zal vertegenwoordigen op de gewestelijke kampioen schappen. LDWS-woordvoerder Piket: „De situatie met Noord wijk heeft ons nooit aangestaan. Zij hebben té lang een uitzon deringspositie ingenomen en wij vinden, dat daar maar eens een eind aan moet komen. Tenslotte zijn wij kampioen van Leiden en niet zij". Het feit, dat Noordwijk wars staat ten opzichte van de instel ling van de nieuw te vormen hoofdklas zal aan dit besluit van LDWS best een steentje hebben bijgedragen. Piket wil het daar niet over hebben. „De ongezon de situatie met Noordwijk heeft al té lang geduurd. Daar moet nu maar eens een eind aan ko- LEIDEN Gemini beeft op gedistingeerde wijze afstand genomen van de degradatiegroep. Brevok speelde een zeer slechte partij en kreeg met een 3—0 nederlaag hetgeen het verdiende. De Gemini-reserves leden wederom een 3—0 neder laag. Ze lieten echter voor het eerst sinds lange tijd weer eens goed volleybal zien. De dames van de Voorschotense vereniging versloegen tot ieders verrassing koploopster Goudse Verz. met 1—3. Groen SC en -Novo waren niet opgewassen tegen de slagkracht die resp. US en Valkenberg in het veld brachten. De heren van Novo versterkten hun positie echter ten koste van Sigma 2. Gemini, dat door de verliespunten van de laatste tijd angstaan jagend dichtbij de laatste plaats was gekomen, heeft weer eens fors kunnen uithalen. Het Bredase Brevok bood zo weinig weerstand, dat Gemini voordat het goed en wel warmgedraaid was al een 154 setwinst op zak had. De tweede set gaf nog enige moeilijkheden, omdat een 138 voorsprong door noncha lance uit handen werd gegeven, maar toen de Voorschotense aanval eenmaal weer goed draaide, bleef Brevok het antwoord telkens weer schuldig. Op het scorebord verschenen derhalve de standen 16—14 en 15—7. Gemini 2 bet deze week zien, dat het beslist niet van plan is om zich zonder meer uit de tweede divisie te Uaten setten. Ovra had een behoorhjke kluif aan het enthousiaste spel van Gemini, getuige de setstanden 10—15, 14—16 en 11—15. Voor Gemini betekende dit verbeterde spelpeil, dat er, met de wedstrijden tegen Tempo Team en Tonegido nog in het vooruitzicht, weer eens kans is. In Gouda hebben zich voor Gemini sensationele tonelen afge speeld. Het damesteam, bij voorbaat kansloos geacht tegen koploopster Gouda bleef na een 18—16 verloren eerste set driemaal aan de goede kant van de score: 13—15, 5—15 en 7—15. Aanvalsters Marieke Bertels en Angenie van KI oosteren speel den zo'n geweldige partij, dat er voor Goudse Verz. geen verdedigen aan was.' Gemini heeft door dit resultaat opnieuw aansluiting gekregen bij de kopgroep. Voor de regionale damesteams, die in de tweede divisie uitko men, was dit weekend uitermate zwaar. Groen SC moest in Amsterdam aantreden tegen het ongenaakbare US. Het gemis van hoofdaanvalster Wil v.d. Wijngaard werd gelukkig uitste kend opgevangen door Jannie Visser, die haar wedstrijd van het seizoen speelde. Mede door haar geraffineerde aanval bleef de schade beperkt tot 15—7,15—11 en 15—12. Novo heeft de strijd om de tweede plaats niet in haar voordeel kunnen besbssen. Hoewel de Noord wij kse meisjes conditioneel en qua techniek beslist niet voor Valkenberg hoeven onder te doen-; dolven ze door het superieure aanvalsspel van de Amstel- veense ploeg toch het onderspit De heren van Novo toonde echter geen enkele consideratie voor Sigma/D 2. De Delftse ploeg, in versterkte formatie aantredend, wist webswaar de derde set ternauwernood te winnen, maar in de daaropvolgende fase van de strijd maakte Novo met 15—7 een eind aan alle illusies.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12