GEMEENTE ZOETERWOUDE HOUDT GROND WINKELCENTRUM IN HANDEN Geen proeven met giftige korrels in Oegstgeest Toch hinderwetver gunning voor Vos en Co „DUIZENDPOOT" VOOR JEUGDWERK KATWIJK Delfts bureau neemt Stompwijkse werkgroep serieus LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 MAART 197fl (Van onze correspondent ZOETERWOUDE De discussie over het winkelcen trum, met name het te voeren beleid inzake de daarvoor bestemde grond, beheerste gisteravond de raadsvergadering. Aanvankelijk leken de standpun ten duidelijk te liggen, maar tijdens de besprekingen ontstond er steeds meer verwarring. Deze spitste zich toe een motie van de VVD, die met 6 tegen 7 stemmen werd verworpen. Een tweetal moties van dezelfde strekking in de vergadering van 3 februari werd verworpen met dezelfde stemverhouding, maar toen waren de zes tegenstemmen stemmen beide keren van de VVD en PZ. Nu waren de tegenstem mers mevr. Plantinga, Hogenelst, ir. Minekus en weth. de Jong van het CDA en de drie PZ vertegen woordigers welke laatsten wel voor een belangrijk deel achter de motie konden staan maar eerst meer onderzoek wilden naar de wenselijkheid van een winkelcentrum. Allereerst kwamen de drie fractievoorzitters aan het woord. Wiekmeijer van de WD was niet gelukkig met de onderhandelingen welke door het college met een belegger zijn gevoerd. Hij wenste de grond in eigen dom te houden om zo de vinger aan de pols te kunnen houden. Winkelvestigingen zouden naar behoefte kun nen plaatsvinden waardoor het geheel gefaseerd zou kunnen verlopen. In de door hem ingediende motie werd gevraagd: de correspondentie met potentiële kopers van de grond terstond af te breken; te onderzoeken of en op welke wijze het mogelijk is een winkelcentrum te doen realiseren, terwijl .de gemeente eigenaar blijft van de grónd; te onderzoeken welke financiële gevolgen een zoda nige opzet van een winkelcentrum voor de gemeente heeft. Straver van P.Z. wilde beslist eerst de uitslag van een consumenten-enquête afwachten alvorens nadere stappen te ondernemen. Verstrekkende plannen zijn ook niet urgent. Hij was pijnlijk verrast door publika- ties alsof het bureau De Bruin en Tak op het punt stonden de bouw te realiseren. Engelkes van het CDA achtte het een goed recht van het dagelijks bestuur van een gemeente om in te gaan op een aanbieding. „Deze speelruimte moet het college hebben, wanneer het op aankomt zal toch de raad moeten beslissen". Over het aanbod van de middenstand zelf een pla£' te ontwikkelen toonde fractiegenoot Duindam zicf' bijzonder verheugd. Deze drong aan op een zo ope^n mogelijk gesprek. „Geef de middenstand de kans efei de tijd nu zij haar bereidheid heeft getoond". ID *e Frits de Winter van P.Z. bleef gereserveerd. Hij zat bij voorkeur in de dorpskern een gezellige ruimte mjr enkele kleine winkels dat daarbij een financiële adeioi lating in het verschiet schijnt te liggen woog voorheif0 minder zwaar. Burgemeester Detmers benadrukte nog eens met kleij* dat de raad niet in een dwangpositie is gekomen doot de besprekingen met een belegger. Bij de vraag oj de raad het nog steeds juist acht dat er een winkelcei* trum komt, toonden de drie P.Z.-ers zich tegen. i Van onze correspondent OEGSTGEEST De raad van Oegstgeest is gisteren niet ak koord gegaan met de door het college voorgestelde proef met giftige korrels ter bestrijding van het onkruid in een aantal rozenperken aan de Vincent van Goghlaan. De heer Boesjes (PvdA) xei in het onzekere te verkeren wat betreft de schade lijke gevolgen. De heer Kake- beeke (CDA) wilde eerst wat meer van het bedrijf dat de korrels levert "Als we twijfe len over de gevolgen mogen wij niet over gaan tot de proef, zei de heer Vonk (CDA). Hiennee vertolkte hij de mening van de meerderheid van de raad. Het gebruik van chemische be strijdingsmiddelen tegen on kruid in de Oegstgeester straten .zal alleen worden toegepast in noodsituaties. De Heer Boesjes pleitte voor informatie van de raad vooraf, wanneer er gespo ten moet worden. Wethouder Thorn stelde dat het een kwestie van vertrouwen is en dat er vaak niet gewacht kan worden tot de raad geïnformeerd is. De uitvoering van rioolwerk zaamheden in de oude dorps kerk komt niet in aanmerking voor een rijkssubsidie in het kader van de civieltechnische werken. De gegevens over deze werkzaamheden worden door het rijk te summier geacht. Dit wekte verbazing bij de heer Anema omdat de zaak al jaren lang speelt bij de gemeente. Het colleg van b en w zal bin nenkort een hearing organise ren voor de bewoners van "Bui tenkist". Hierin zal de besteding van de ƒ50.000,- die door de raad is uitgetrokken voor de verbetering van het leefklimaat van de wijk, aan de bewoners worden voorgelegd. Samen met de Merenwijk krijgt Oegstgeest een centrale.anten nemast Hierdoor wordt het mo gelijk negen kanalen te krijgen met een uitbreiding tot twaalf. De raad heeft zich gisteravond uitgesproken voor aanleg van verkeersdrempels in de Rem brandt van Rijnlaan ondanks de waarschuwing van burgemees ter Van Eysinga dat dergelijke drempels gevaar voor het ver keer kunnen opleveren. Kritiek was er op de aanzienlijk gestegen bouwkosten voor een nieuw gymnastieklokaal aan de Kamperfoelielaan. Deze kosten zijn inmiddels opgelopen tot meer dan 40.000,-. Plan dorpskern: (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM/STOMP- WIJK Het buro OD 205 te Delft dat waarschijnlijk het be stemmingsplan voor de kern van Stompwijk gaat maken zal te werk gaan aan de hand van de beschikbare inventarisaties, rapporten en afspraken, waar bij ook de doelstellingennota van de Stompwijkse werkgroep behoort De taak van het Delftse bureau zal niet zozeer zijn weer een geheel nieuw plan te ont werpen maar veeleer het bereik te resultaat af te ronden voor een meer formele behandeling en realisering. Dit hebben burgemeester en wethouders de raad meegedeeld die maandag a.s. het voorstel om met het bureau in zee te gaan zal behandelen. Naar aanleiding van de opmer kingen deze week in de geza menlijke vergadering van de Stompwijkse Dorpsraad met de werkgroepen delen B. en W. nog mee dat het Buro OD 205 gezien de ruime ervaring op allerlei onderdelen van het stedebouw kundig werk geacht kan worden zeker te voldoen aan de door de werkgroep gestelde kriteria Op het gebied van de inspraak heeft het bureau veel praktij kervaring opgedaan. Voor het werk in kleine kernen beschikt het bureau over een jarenlangè ervaring in een reeks van kleine kernen, min of meer vergelijk baar met Stompwijk. Alsde gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel wil het college in overleg met het Delft- se bureau, een werkschema voor een snelle afhandeling van de gehele procédure opstellen. De kern Stompwijk, zo wordt nog eens herhaald, zal prioriteit krijgen boven het plan voor het zg. buitengebied. in de Brabanthallen in Den Bosch is gisteren de 40e Paasvee-ten- toonsteiling gehouden, waarop het beste ge meste vee van ons land werd getoond. Op de foto de algemeen kam pioen van 1975 met zijn trotse eigenaars. Eensgezind NIEUWKOOP Vanavond en morgenavond zal de Nieuw- koopse muziekvereniging Eens gezind haar jaarlijkse uitvoe ring geven in het Parochiehuis van Nieuwkoop. Na een optre den van de drumband en de majorettes zal het orkest optre den. Op het programma staan werken van o.a. Huggens, Wood en Yoder. Het orkest staat on der leiding van de heer P. Drost Na afloop van de uitvoering is er gelegenheid tot dansen op de muziek van een band onder lei ding van Ton Post Tafeltennisstrijd om titel Alkemade Van een onzer verslaggevers ALKEMADE Tafeltennisver eniging De Treffers in Roelofa- rendsveen organiseert op twee de paasdag (31 maart) de tafel tenniskampioenschappen van Alkemade. Dat zal gebeuren in het clubcentrum aan de Lucas van Leydenlaan en de deelne mers zullen worden ingedeeld in drie categorieën, al naar gelang de capaciteiten als tafeltennis ser. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij: De Treffers, Postbus 13, Roelofarendsveen, of telefonisch onder nummer 3331 of 3425. Minimum deelna me-leeftijd is 17 jaar en de kos ten bedragen twee gulden. Jaarfeest Rijnsburgse jaarclubs Rijnsburg Het verenigingssei zoen in Rijnsburg is ten einde. Gisteren vierden de kinderen van deze jongerenverenigingen hun jaarfeest door een soort musical te brengen voor hun ouders en belangstellenden. De musical was gericht op de pro gramma's van de televisie: Pau- lus de boskabouter, journaal, een quiz, op losse groeven en een actualiteiten rubriek. 15 april is het jaarfeest voor de ouderen. Geen drank wel schuld Van onze rechtbankver slaggever DEN HAAG/AARLAN- DERVEEN Ondanks het feit, dat drankgebruik bij een 34-jarige veehouder uit Aarlandervcen, niet bewe zen kon worden, werd deze door de Haagse politierech ter toch veroordeeld tot een boete van 250 gulden en vier maanden voorwaarde lijke intrekking van de rij bevoegdheid. Dit omdat wèl was bewezen, dat ver dachte veroorzaker was van de frontale botsing op de Aardamseweg in Ter Aar. De vedachte bleek niet he lemaal nuchter te zijn ge weest, maar dat was niet de oorzaak van de botsing, al dus de veehouder. Hij had 24 uur niet geslapen en bo vendien was de weg mod derig. De verdediger vond, dat de Officier de alcohol wel had meegerekend bij het bepalen van zijn eis, maar het maakte voor de rechter niets uit Hij ver oordeelde conform de eis. (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE In de vori ge raadsvergadering was er wat deining ontstaan, omdat het chemisch bedrijf Vos en Co in de Grote Polder begonnen was met activiteiten zonder dat het over een hinderwetvergunning beschikte. Op een vraag van mevr. Plantinga-van van Heer- de deelde burgemeester Detners gisteravond mede dat deze in middels is verstrekt na de gun stige adviezen van de verschil lende instanties. Wethouder de Jong heeft con tact gehad met de heer Vreeken als eigenaar van het terrein aan de Rijnstraat dat als stortplaats voor bouwafval wordt gebruikt Er zijn toezeggingen gedaan dat de overlast zal verdwijnen. Een speelterreintje voor de jeugd zit er echter niet in. Burgemeester Detmers legde een verklaring af over perspu- blikaties waarin tot uitdrukking komt dat Zoeterwoude mogelijk als groeikern wordt aangewe zen. Deze verschenen reeds voor dat het college hiervan op de hoogte was gesteld. Uit het con tact met een tweetal gedeputeer den is gebleken dat G.S. nog geen standpunt hebben ingeno men. Er zal eerst een nadere studie komen in een provinciale werkgroep begeleid door ambte naren van Zoeterwoude. Ook b. en w. hebben hun standpunt nog voorbehouden maar alle drie fractievoorzitters hadden er nu reeds behoefte aan om hun afwijzing kenbaar te maken. Met de betrokken gemeenten is er weer contact geweest inzake het Streek-energiebedrijf. Er zal getracht worden de regeling als nog goedgekeurd te krijgen. Er werd ook een voorstel aanvaard om tot verrekening van de saldi vanaf 1973 te komen. De Leidse wethouders Van Aken en Van Dam zijn gistermorgen op de hoogte gesteld. Bij de rondvraag stelde Straver de flessenhals in de Oranjelaan aan de orde. Tussen 8-9 urn- passeren hier 500 auto's, het geen het nodige geyaar oplevert voor de schooljeugd. Er werd tenslotte afscheid geno men van mr. Overhoff van de WD die naar Engeland ver trekt. Van een onzer medewerkers Katwijk Binnenkort kan de aanstelling verwacht worden van een ambulant jeugd werker ten behoeve van de wijkverenigin- gen en de stichting „Open Jongerencen trum" in Katwijk. De jeugdwerker zal in dienst komen van de stichting „Jeugdwerk Katwijk". Na enkele besprekingen tussen de gemeente, de wijkverenigingen, de stichting „Open- Jongerencentrum", de jeugd- en sportraad, en de stichting „Jeugdwerk Katwijk", be sloot men tot het indienen van een verzoek om toestemming bij het ministerie van CRM. Hoewel dit verzoek nog verstrikt zit in de ambtelijke molen, wordt toch al in gemeen te- en wijkverenigingskringen verwacht, dat die toestemming er zal komen. Tijdens de laatste besprekingen kwam men tot een verdeelsleutel voor de uren die de jeugdwerker bij de verschillende instellin gen zal gaan „maken". Zo zal de nieuwe functionaris 20 tot 25 uur ter beschikking" zijn van de stichting „Open Jongerencen trum" en verder zullen de wijkverenigingen ieder ongeveer 5 uur over de jeugdwerker kunnen beschikken. Het aantal verenigin gen, dat van zijn diensten gebruik kan ma ken. kan echter nog worden uitgebreid. Wanneer de toestemming er is zal een niet eenvoudige solicitatieprocedure starten. Het zal een veelzijdig iemand moeten zijn: „Deze jeugdwerker", zo deelde L. van Duin, voor zitter van de wijkvereniging Koestal/Over- duin mede, „zal een soort duizendpoot moe ten zijn. Bij allerlei instanties zal hij de vrijwilligers, die daar werkzaam zijn, moe ten begeleiden en stimuleren. Na de aanstel lingsprocedure zal er een begeleidingscom missie worden ingesteld om de jeugdwerker te adviseren bij zijn activiteiten. Hoewel hij niet voor deze stichting zal func tioneren, komt de jeugdwerker in dienst van de stichting „Jeugdwerk Katwijk". Deze stichting in Katwijk, heeft al. twee beroeps krachten in dienst, die werkzaam zijn in 't Trefpunt. Secretaris D. M. Galsbergen van deze stichting juichte de komst van de jeugdwerker toe, maar zette toch een vraag teken bij de goedkeuring van het ministerie: „Het ministerie is niet zo scheutig met haar subsidie. Er zijn op dit moment nog geen tien van dergelijke werkers in heel Neder land en ik verwacht dan ook niet dat deze toestemming zonder meer gegeven gaat wor- „De gemeente is echter wel gebaat met een toestemming aangezien destijds bij de toe kenning van de subsidie aan de stichting „Open Jongerencentrum" de verzekering werd gegeven (op aandringen van de C.H.U.- fractie) dat er een jeugdwerker zou komen. Gaat die C.R.M.-toestemming niet door dan moet het geld uit de gemeente-kas gaan komen. Dat zou dan ieder jaar een post van zo'n 40.000 gulden gaan worden. Vandaar dat de gemeente graag die toestemming tegemoet ziet", aldus Glasbergen. Statenleden verontrust over ontzanding polder Warmond Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Het PvdA-staten- lld Jonker en het PPR-statenlid Van Kuijen hebben bij Gedepu teerde Staten hun verontrus ting uitgesproken over het plan van de heer Menten voor een periode van vijf jaar zand te winnen in de Voorhofpolder en de Klinkenbergpolder in War mond. Zij stellen dat de diepe waterplassen die na ontgrond ing overblijven "dood" water zullen bevatten, wat nadelig zou zijn voor het milieu. Het college van Gedeputeerde Staten vragen zij naar de nor men die gehanteerd worden bij de goedkeuring van dergelijke ontgrondingsaanvragen. Tevens willen zij weten wat de bestem ming van het zand uit de pol ders is en of er gevaar bestaat dat de Schiphollijn die vlak langs het ontgrondingsgebied komt, in de plassen afglijdt. Katwijk - Het publiek kan mor gen kennis nemen van de res tauratiewerkzaamheden in de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn. Van 10 tot 11.30 uur wordt "open huis" gehouden. De ombudsdames van links naar rechts mevrouw A. de Haas, mevrouw T. Graaft en mevrouw J. Stelma. Ombudsteam voor Rijnsburg Van onze correspondent RIJNSBURG De dames Stelma, Graaff en De Haas' en de heer Van de Nol vor men sinds kort het ombud steam dat vanaf 1 april inj Rijnsburg werkzaam zal5 zijn. Mevrouw Stelma (47) is buisvrouw. Zij was vroeger werkzaam in de maatschap pelijk sociale sector. Me vrouw Graaff (23) is lerares' lichamelijke oefeningen en mevrouw De Haas (34) raad slid. De heer Van de Nol (28) is werkzaam bij de gemeen-' tereiniging. Het team is ontstaan op ini tiatief van de Partij van de1 Arbeid en de Open Lijst, maar staat verder los van deze partijen. „De behoefte naar een budsteam bestaat al geruime tijd" zegt mevrouw De Haas. „Vooral oudere mensen heb ben nog al eens hulp van buitenaf nodig" De bewoners kunnen bij het team terecht met alle mogelijk problemen. Soms behoeft er alleen door verwezen te worden naar an dere instanties of een formu lier worden ingevuld. Maar er kunnen ook ernstiger ia- ken met de dames van team worden besproken. De hulp van het ombud steam is kosteloos. Het spree kuur is vanaf 2 april iedere eerste en derde woensdag van de maand van half acht tot half negen 's avonds in het pand Boslaan 101. Voor dringende kwesties kan ge beld worden naar mevrouw Stelma 01718-21166 en i vrouw Graaff tel 01718-20449, Tezijnertijd hoopt het team de beschikking te krijgen over een openbaar lokaal. Twee maanden geëist tegen Wassenaarder Van onze rechtbankverslagg ver DEN HAAG/WASSENAAR De officier van justitie bij Haagse rechtbank heeft gisten twee maanden gevangenisstr en 1,5 jaar intrekking van h rijbewijs geëist tegen een 23-j rige student uit Wassenaar, de nacht van 20 oktober voi jaar reed de Wassenaarder de Koninginnelaan in Voorsch ten met zijn wagen tegen e lichtmast. Het meisje dat nas hem zat üep daarbij een gebi ken knieschijf en een hersc schudding op. Uit onderzo van de politie bleek dat de sl dent onder invloed van dra verkeerde. De rechtbank wijs april vonnis.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4