Atlerlei(ds) Vertrek gemeente secretaris tekenend voor werksituatie op Leids stadhuis" Links drukt reorganisatie stadhuis door Hebt al kennis gemaakt met de nieuwe VW's en AUDI's van Kamsteeg? deJunekers parket VRIJDAG 21 MAART 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Van een onzer verslaggevers „De verklaring van wethouder Van Dam dat gemeente secretaris v.d. Poel om louter persoonlijke redenen uit Leiden jpeggaat, is maar de halve waarheid. Hij vertrekt niet omdat |iij elders een betere functie kan krijgen, maar omdat hij de omstandigheden waaronder de ambtenaren moeten werken licha melijk niet aan kan". het deze woorden waarschuwde CDA-fractie-leider H. Driessen isteravond in de gemeenteraad de linkse partijen in Leiden ndermaal voor de gevolgen van hun onwil om de stad te helpen an een college van b. en w. dat de steun heeft van een grote ïeerderheid in de gemeenteraad. Het ontbreken van een derge- jk college en de daarmee gepaard gaande aanwezigheid van en krachtige oppositie van een grote minderheid in de raad rengt voor de ambtenaren vaak grote spanningen met zich mee. lijvoorbeeld doordat al uitgewerkte plannen op het laatste noment weer ingrijpend gewijzigd moeten worden omdat ze nders in de gementeraad schipbreuk zouden lopen. lanuit het ambtenaren-appa- fiat is er de afgelopen vieren half jaar bij links Leiden al jjerhaalde malen op aangedron gen haar strategie van polarisa- Je en isolatie op te geven. Een <an die vergeefse pogingen wacht Driessen gisteravond nog %ns in herinnering toen hij zei at„v.d. Poel en een andere ambtenaar destijds hebben eprobeerd de politieke partijen iet de neus op de feiten te rukken", maar dat dat toen is „doordat de meerder- eid van deledenvergadering an de PvdA participatie van !DA en WD heeft afgewezen", friessen duidde hiermee waar- chijnlijk op een brief over de le problematiek die volgens be- rouwbare bron destijds aan de VdA is gestuurd door v.d. Poel Q de vroegere chef financiën an Leiden, de heer Visser. d. Poel en Visser dreigden barin, aldus de bron, het ambtenaren-corps te zul- verlaten als de PvdA niet g een eind maakte aan' isolatiepolitiek. De heer die zelf lid is vSn de is enkele maanden gele gemeentesecretaris van istad geworden. CDA-fractie-léider zei gister- |vond in de raad het vertrek v.d. Poel vooral een ernstige en teken aan de wand vinden omdat de gemeentese- etaris „zo'n integere man is". noemde enkele voor- elden waarin die integriteit uiting is gekomen en wees daarbij ondermeer op dat de neentesecretaris „zich per- onlijk tot het uiterste heeft spannen om Leidse ambte- an te weerhouden el- te solliciteren". Driessen niet genoemd feit pt in dit verband ook tekenend j voor het grote vertrouwen dat Poel geniet, is dat ambtena- n, die een persoonlijk pro em hebben bij voorkeur bij i te rade gaan. Een en ander heeft in stadhuis kringen al de verwachting doen uitspreken, dat nu de gemeente secretaris, die de laatste tijd ge durig ziek is, zijnsweegs gaat, anderen hem zullen volgen. Wethouder Van Dam ging tij dens de raadsvergadering op de strekking van Driessens betoog nauwelijks in. „We kunnen daarover beter ergens anders praten", zo meende hij. Van Dam onderschreef Driessens uitspraak dat de gemeentesecre taris zeer loyaal heeft meege werkt aan bijvoorbeeld de be- sluit-vorming en uitvoering van de besluiten bij de voorberei ding van de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Hij leg de er daarbij de nadruk op dat die loyaliteit berustte „op de overtuiging dat besluiten zoals die nu zijn genomen, de beste naar hij zei „zijn best heeft ge daan ambtenaren hier te hou den". Duidend op onder ande ren het ex-PSP-gemeenteraad- slid Herman Amptmeijer, die onlangs sous-chef van het ge meentelijk Bureau Huisvesting is geworden, voegde de wethou der daaraan toe dat de gemeen te-secretaris zich ook heeft inge spannen om het ambtenaren-ap paraat met nieuwe ambtenaren te versterken. Driessen reageer de daarop met de woedende op merking „dat het volstrekt oneerlijk is dat laatste in de schoenen van de gemeentesecre taris te schuiven". „De benoe ming en het feit dat voor die hoge functie niet is geadver teerd valt onder de verantwoor delijkheid van het college. Het college is verantwoordelijk voor het personeelsbeleid", aldus het CDA-gemeenteraadslid. Ingaande op Driessens opmer kingen over de werksituatie van de ambtenaren zei de wet houder verder: „Verband leg gen tussen de politieke situatie en het lichamelijk welzijn van de ambtenaren is op het randje. Als dat waar zou zijn, zou dat in andere steden (met een pro- gram-college) ook het geval moeten zijn". Waarop de CDA- leider het voorbeeld van de ge meentesecretaris van Gronin gen noemde, een stad die even eens door een links program college wordt bestuurd. Van Dam ging er niet op in en be paalde zich verder tot de op merking „dat de structuur van het ambtelijk apparaat verant woordelijk is voor de proble men waarmee de ambtenaren kampen". ©nder grote publieke belangstelling is dealers uit Leiden en omstreken stonden gisteren in de Groenoordhal de derde keurig opgepoetst in de grote hal, gereed Bovag-occasion-show geopend. Meer dan om ieder ogenblik te worden afgeleverd, tweehonderd tweedehandswagens van 30 De occasionshow duurt tot zaterdagavond. VW/AUDI komt tegenwoordig Functionele, felle, comfortabele Proefrijden kost nog steeds wel even anders voor de dag. Natuurlijk blijft de kever - de meest ervaren auto ter wereld. Maar er is een hele generatie bijgekomen. De Golf, de Scirocco, de Passat, de Audi's. i maakt alles duidelijk: kamsteeg Van een onzer verslaggevers LEIDEN Met 20 stemmen vóór en 16 tegen is de gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met de reorganisatie van het Leidse ambtenaren-apparaat volgens het woensdag bekend gemaakte compromis tussen PvdA en PPR/PSP/D'66. Tegen stemden het CDA en de VVD. Zoals gisteren uitvoerig gemeld houdt de reorganisatie volgens dc nu goedgekeurde plannen in dat de gemeente op korte ter mijn voor een periode van vier jaar drie „coördinatoren" en drie „personeels werkers" zal aantrekken. Die krijgen tot taak om het ambtelijk appa raat, dat wordt opgedeeld in meerdere „werkverbanden" be ter te stroomlijnen en daardoor een doelmatiger werkwijze tot stand te brengen. Daarbij die nen de coördinatoren zich bij uitstek met vraagstukken van management bezig te houden en de personeelswcrkers vooral met de samenwerking gezien in het persoonlijk vlak. Na afloop van de periode van vier jaar zal de raad een besluit nemen over de definitieve organisatie van het apparaat en over de vraag of de nu in het leven te roepen functies daarvan blijvend deel uit zullen WD en CDA stemden tegen het nu aanvaarde plan omdat zij een veel geleidelijker doorvoe ring van de reorganisatie willen. Daarin moet naar hun oordcel meer ruimte zijn voor experi menten dan FVdA en PPR/P SP/D'66 willen. Essentieel is voor WD en CDA ook dat bij elke uitvoering van een bepaal de stap in de reorganisatie, bre de lagen van het ambtenaren apparaat het daarmee eens zijn. De vorm van reorganisatie waartoe de meerderheid van de Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Nederlandse Vakgroep Ke- tnisten is opgericht. Doel: be igen van de ideële en mate- belangen van personen die >epsmatig keramiek ver- 'digen. Secretariaat: Nelly xeicher, Joh. Verhulststraat f?5 Amsterdam. Engels koor naar Leiden Op donderdag 3 april a.s. begint het beroemde kamerkoor uit de Engelse stad York, het Chapter House Choir, een korte toernee door Nederland als gast van het Nederlands Madrigaalkoor. Dit contact werd gelegd via de fede ratie van Nederlandse Zangers bonden. Het Chapter House Choir, onder leiding van An drew Carter, bestaat voorname lijk uit muziekleraren en -lera ressen, die bij lange na de mid delbare leeftijd nog niet bereikt hebben. De muzikale inbreng van de Engelse gasten zal voor namelijk bestaan uit het tot klinken brengen van Engelse muziek. Het Nederlands Madri gaalkoor zal daar met nadruk composities van voornamelijk Nederlandse toondichters tegen over stellen. De vriendschappelijke muzikale concurrentie van gasten en gast heren is te beluisteren op don derdag 3 april in de Marekerk te Leiden. Om de muzikale ver broedering zo uitgebreid moge lijk tot uiting te brengen wordt een zogenaamd loop-in concert gegeven, dat om 20.15 uur be gint. Behalve a cappela muziek kan men ook luisteren naar or gelmuziek, want het gastkoor brengt een in Engeland beroem de organist mee, de heer Fran cis Jacson, die niet alleen solis tisch zal optreden, maar ook de sopraan Esther Hillinga zal be geleiden in het .Magna res est amor" van Hendrik Andriessen. Deze Nederlands-Engelse co- produktie leidt een vriend schapsband in tussen beide ko ren, want het ligt in de bedoe ling, dat het Nederlands Madri gaalkoor o.l.v. Frits Kox vol gend jaar een tegenbezoek aan Engeland brengt. Behalve voor concerten komt het Chapter House Choir ook naar Nederland om iets van Ne derland te zien, dit gecombi neerd met muzikale activiteiten. Centraal staat Leiden, waar het koor bij aankomst wordt ont vangen door het gemeentebe stuur op het stadhuis. Op vrij dag verdeelt men de aandacht tussen een toeristisch bezoek aan Amsterdam en een concert in de nieuwe Bavo in Haarlem. Zaterdags staat het zuiden van Zuid-Holland op het program ma: na een bezoek aan het Mau- ritshuis, waar Jan Steen's „Zoals de ouden zongen, pijpen de jongen", zal worden bekeken, gaat het gezelschap naar Dord- fci bakkerij Hendriks aan de Hoge Rijndijk waren gisteren ongeveer veertig kleuters van de Leiderdorpse kleuter school „Het Startblok" druk doende met het bakken van broodjes. De kleuters waren met een bus van de Lijnbaan naar de bakkerij gekomen. De broodjes zullen dienen als versieringen op de palmpasenstok van de kleuters. Vanmiddag rond half drie trokken de kleuters door Leiderdorp, met hun palmpasenstokken waarop de broodjes waren gestoken. recht, waar de stadsbeiaardier ter gelegenheid van dit bezoek een carillonconcert zal geven, waarna de Engelse zangers in de Grote Kerk te Dordrecht 's - avonds een concert geven. Zondags neemt het Engelse koor afscheid van de stad na in de ochtend een rondwandeling door Leiden te hebben gemaakt. Naar gasten en gastheren hopen is het een spoedig „tot ziens" in York. Foto/dia-wedstrijd In het kader van het vierde Eeuwfeest van de universiteit organiseert de fotosectie van het Leids Academisch Kunstcen trum een fotowedstrijd met als thema „Vrijheid". De ingezonden foto's en dia's zullen worden beoordeeld door een jury, die in beide catego rieën twintig werken zal uitkie zen. Deze zullen in de periode van 12 tot 22 mei in Sociëteit Pom Pom, Kaiserstraat 25, geëxposeerd worden. De naar het oordeel van de jury drie beste foto's en dia's zullen be kroond worden met prijzen van respectievelijk honderd, vijftig en vijfentwintin gulden en waardebonnen. Nadere inlich tingen zijn te verkrijgen bij de Leidse fotohandelaren en bij het secretariaat van het LAK, Le vendaal 150, III, tel. 24890. In zendingen dienen te gescheiden vóór 15 april aan: LAK-Fotosec- tie, Levendaal 150, III, Leiden. Wilms Floet De nieuwe verkoopruimte van de Leidse sportzaak Wilms Floet wordt niet vanmiddag officieel in gebruik genomen, zoals in onze krant van woensdag stond vermeld, maar aanstaande maandag. Van 17 tot 19 uur is er dan „open huis" in de ruimte aan de Van der Werffstraat. Voor het publiek is de nieuwe verkoopruimte dinsdag vanaf 9 uur geopend. Boete De Haagse politierechter voor economische zaken heeft een Leidse winkelier veroordeeld tot een boete van 2500 gulden, we gens overtreding van de prijs- voorschriften. De winkelier had plastic vuilniszakken verkocht voor 3,45 per pak in plaats van f3,38, hetgeen was toegestaan. Voor de rechtbank betoogde hij, dat hij informaties had verkre gen omtrent de nieuwe prijs en ook de gemeente die als zodanig had aangegeven. Het bleek ech ter, dat inderdaad f3,45 als nieuwe prijs was gesteld, doch die mocht pas worden berekend een maand na goedkeuring van die prijs. De winkelier had ech ter meteen al de nieuwe prijs, toegepast. Dat zou hem totaal 2500 gulden hebben opgeleverd. De Officier vond het gewenst deze extra winst als boete op te leggen, waarmee de rechter in stemde. Volksdansen Op zaterdag-avond 3 april geven Internationaal Folkloristisch dansensemble Achalay en het Leids Zigeunerorkest Csèrdès een uitvoering in de Aula van het Rijnlands Lyceum te Oegst- geest Aanvang 20.00 uur. In totaal 35 medewerkenden zul len een folkloristisch program ma brengen van zang, dans en muziek uit Holland, Joegoslavië, Hongarije en met name uit de landstreken Moldova en Trans- sylvanië (Roemenië) in authen tieke kostuums. Liefhebbers kunnen op deze avond hun hart ophalen aan de speciale inheemse muziekinstru menten zoals cymbal, tupan, guida en panfluiten. De toegangsprijs is populair ge houden: 5,- per persoon. Voor donateurs van de beide Stichtin gen en voor de houders van een CJP-paspoort is de prijs ƒ3,50 per persoon. Jazz in Hot House Vanavond zal het avant-gardis- tisch dynamische duo Leo Cuy- pers/Willem Breuker een spe ciaal concert verzorgen op Jaz- zolder Hot House, Rapenburg 24, Leiden. Leo Cuypers, geboren in Heem stede, kwam via zijn vader reeds vroeg in aanraking met muziek; op z'n zesde jaar kreeg hij zijn eerste pianolessen. Na een opleiding aan het stedelijk Conservatorium te Maastricht won hij als bij volslagen verras sing het Loosdrecht jazzfestival in 1969. Sedertdien rees z\jn ster als een komeet, wat in 1973 leidde tot de toekenning van de grote jazzprijs van Nederland, de Wessel Ilckenprijs. Willem Breuker, al jarenlang een van de voormannen van de Amsterdamse jazz-scene, vinden we vanavond aan de zijde van Leo Cuypers. Willem Breuker ir iemand die zich al jarenlan j alle mogelijke manieren voor de jazz inzet, hij is dan ook de spreekbuis van vele musici bij voornamelik de overheid om zo doende de jazz een grotere plaats in de muziekwereld te geven. Verder houdt hij zich intensief met de „muziekuitdra- gerij" Oktopus bezig, waar een ieder kan komen voor een nade re kennismaking met de muziek. Hij maakt deel uit van het Theo Loevendie Consort en is mede oprichter van de Instant Com posers Pool, een constellatie van musici die op meer theatrale wijze de avant-garde jazz trach ten uit te dragen, o.m. door jazz-opera's. De aanvang van dit concert is 22.00 uur. 28 maart en 4 april is Hot House gesloten. 160 punten, 2. Harry Rogers (Raak) 85 punten, 3. Jan Dekker (Transol) 54 punten, 4. Buff Kirkland (Raak) 53 punten, 5. Harold Fox (Levi's) 50 punten, 6 Richie Cornwall (BS Leiden) 45 punten en 7. Hank Smith (Delta Lloyd) 34 punten. De punten worden toegekend door basketball-journalisten in het hele land. Sauna Middelweg Als gevolg van de sloop van de panden Middelweg nrs. 13, 15 en 15a en Hooglandsekerk Choorsteeg nrs. 5, 7, 9 en 11 en de daarna aan te vangen nieuwbouw ten behoeve van de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren, zal de Mid delweg, ter hoogte van de bouwplaats, vanaf medio april 1975 voor alle gemotori seerd verkeer zijn gestremd. Ploeg Abusievelijk stond bij een foto- onderschrift in onze krant van dinsdag vermeld, dat de met bloemen versierde ploeg ge maakt was door de heer Van der Horst uit Leiden. Dit is niet juist. De heer Van der Horst is de eigenaar van deze antieke ploeg. De bloemen werden ge schikt door mej. C. van Hoven eveneens uit Leiden. Ere wie ere toekomt. Globus Trophy BS Leiden-speler Richie Corn wall neemt op de ranglijst van de beste basketballer van dit seizoen momenteel de zesde plaats in. De aan de eerste plaats verbonden Globus Inter national Trophy is vorig jaar ingesteld door Rotterdam-Zuid sponsor Transol. De eerste plaats is momenteel voor Jackie Dinkins (Transol), die de beker vorig jaar veroverde. De top van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Jack Dinkins (Transol) De Leidse sauna aan de St. Jacobsgracht wordt waarschijn lijk 1 mei gesloten. Naar ver luidt maken steeds minder Lei- denaars gebruik van de sauna. Alleen op de dinsdagavonden, wanneer de sauna geopend is voor mannen, zou er voldoende belangstelling zijn. De reden van dit teruglopende bezoekers aantal is niet bkeend. Mevrouw Oostveen, eigenares van de sau na was niet bereid commentaar te geven. Litteris Sacrum Wegens familie-omstandigheden bij een van de hoofdrolspelers gaan de voorstellingen van de Koninklijke Toneelvereniging Litteris Sacrum te geven in het LAK-theater te Leiden op 21, 22 en 27 maart niet door, maar zijn tot nader bericht uitgesteld. Leidse Bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel 21239. „The towering Inferno". 14 jaar. Da gelijks: 14.00 en 20.00 uur. Camera, Hogewocrü 49, tel. 24919. ««'Z.jÏÏSÏU'; Kinderraatinec: ..Bonanza". Zater dag cn woensdag: 14.30 uur. Zondag: 14.00 en 10.15 uur. Nachtvoorstelling: „SLeuth" 18 Jaar 4e week!!!! Vrijdag en zaterdag 24.00 Studio, SteenJtraat 39. tel. 33210. ,.Le Fantome de la Libert*", 14 jaar. Dagelijks: 14.30, 19 00 en 21.15 uur Zondags: 14.30, 16.45, 19.00 cn 21.15 Lldo: Steenstraat 39, tel. 24130. „Kee- H>c„Iippc1"' 18 laar- Degelijk»; 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag»: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon, Brecstraat 31, tel. 23875. „My fair lady", a.l. Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „Zorg dat Je potent blijft" 18 joar Dagelijks: 19.00 cn 21.15 uur. Klndermatince: „Nanu, the jungle boy". Woensdagmiddag: 14.30 uur. Nachtvoorstelling: „Fritz the Cat", i"ar- Vrijdag- cn zaterdagavond: raad heeft besloten geeft de ambtenaren maar een heel be perkte invloed. Alternatief verworpen Een gisteravond door het CDA ingediend alternatief voorstel waarin deze opvattingen zijn uitgewerkt verwierf geen steun van wie ook in het linkse kamp. Alleen het raadslid Houtman (SGP/GPV) ging met het CDA en WD mee. De fractie-leider van de combi natie PPR/PSP/D'66 C. Du Gar- dijn hield een betoog waarin hij inging op het door deze partijen met de PvdA gesloten compro mis. De linkse drie koesterden aan vankelijk immers ideeën over de reorganisatie die lijnrecht in druisen tegen de plannen zoals die al heel lang door de PvdA zijn voorgestaan. Belangrijkste verschil tussen de twee coalitie-partners in het Leidse college was dat de linkse drie een meer democratische be nadering van de reorganisatie voorstonden en de PvdA een meer hiërarchische. Naar het oordeel van de twee partijen zijn in het compromis beide be naderingen verwerkt. De waarde van het compromis werd gisteravond door CDA en WD aangevochten. De liberaal Van Duin verwoordde dat door te zeggen dat de tekst van het compromis op essentiële punten „alleen taalkundig" afwijkt van het aanvankelijke voorstel van de PvdA-wethouders. Daarbij duidde hij in hoofdzaak op de vervanging van het begrip „hoofddirecteuren" (hiërarchi sch) in het b. en w. voorstel door het begrip „coördinatoren" (de mocratisch) in het compromis. Die wijziging moet een wezenlij ke accentverschuiving aange ven, terwijl het inhoudelijke verschil niet wordt gestipuleerd. Van Duin verweet de leider van de linkse drie dat hij overstag is gegaan voor dc PvdA. Daarop reagerend zei Du Gar- dijn in zijn betoog: „Wij zijn zeker niet overstag gegaan. Waarom niet? Omdat in het be reikte compromis in die zin aan ons wordt tegemoet gekomen dat nu een aantal zaken open ligt. Wij zijn over dat resultaat niet ontevreden. Het beslissende punt moet nog komen. Dat ligt bij dc taak-omschrijving van dc coördinatoren en personeels- werkers. Dan moet blijken dat naast de opvatting van de PvdA ook onze opvatting gestalte krijgt. Wij beloven bij deze dat we dat nauwlettend in het oog zullen houden en wel zo dat recht gedaan wordt aan de op vattingen die wij hebben verde digd." Wethouder Van Dam tel over het verschil tussen „hoofd-di- recteurcn" en „coördinatoren": „Het belangrijkste zit niet ln de taakomschrijving maar In het feit dat te tijdelijk worden aan gesteld en dat op grond van een evaluatie wordt besloten of de functies gehandhaafd blijven." Mirakel In sociëteit .Mirakel" aan de Breestraat 19 treedt vanavond Peter Mader op in het kader van de door de stichting Jeugd- haven Leiden", georganiseerde „troeba-doer-toer". De toegang is een gulden. ADVERTENTIE/ BEUKEN, EIKEN. ESSEN. SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN DELFT: Gobr. Prins Bouwstoffonhandol B.V. Roltordamsowog 150. tol. 015-56 9313

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3