Wdae Soma/nl Subsidie op huren drastisch verhoogd SNEL EGYPTISCH ANTWOORD TERUG NAAR JERUZALEM PSV ontmoet Dinamo Kiev ARTSEN WILLEN STRENGE CONTROLE OP ABORTUS kreeften. Lente bedekt Alpen met dik pak sneeuw Aandacht voor belastbaarheid van werknemer .EVEND SCHILD Sigaren duurder Vrijdag 21 maart 1975, 65e jaargang no. 20073 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank NV. Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: J W C. Leune Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefoontjes f 3.85 Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week f 2.69 kwartaal f 34.76 jaar f 135,15 losse nummers 50 cent. Searchers In de John Wayne-speelfilmserie vanavond „The Searchers" met o.a. Natalie Wood (West Side Story), Ned. I om 20.21 uur. Ned. II om 20.21 uur Kung Fu; om 21'. 10 uur deel I van „De gebroeders Hammond" en om 23.00 uur „Een koloniaal treur spel" over Suriname. 'af en toe zon Nu en dan zon en op de meeste plaatsen droog weer. Overwe gend matige wint uit oostelijke richtingen. Maximumtemperatu ren omstreeks 8 graden. Morgen zon: 6.4018.55. Scheveningen hoogwater: 9.38 Laagw.: 4.52 en 17.51. L en bankrover met een pistool in de aanslag voert een vrouwelijke gijzelaar met zich een overval in Melbourne. De rover ontkwam met bijna 6000 Australische dollar. vrouw diende als schild om van de bank naar een gestolen auto te komen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Gelijktijdig met de alge mene huurverhoging op 1 juli gaat ook een nieuwe regeling voor individuele huursubsidie van start. De regering heeft de mogelijkheden voor huursubsi die sterk uitgebreid en de uit te keren bedragen drastisch verhoogd. Vanaf 1 juli vallen alle niet te dure huurwoningen onder de regeling (de huurprijs mag niet hoger zijn dan 5400 gulden per jaar). Het belastbaar jaarinko men van de aanvrager van de huursubsi die mag niet boven de 30.000 gulden liggen. Het maximaal uit te keren bedrag aan subsidie is verhoogd van 1860 gulden per jaar tot 3.360 gulden. De tabel is samengesteld op basis van het deel van, het inkomen dat aan huur besteed mag worden, voor verschillende inkomens klassen worden kortingspercentages be rekend. In de nieuwe tabel zijn verfijnin gen aangebracht in vergelijking met de tabel die tot op heden werd gehanteerd, om ervoor te zorgen, dat kleine verschil len in inkomen niet leiden tot grote ver schillen in subsidie. De nieuwe regeling is over de gehele linie, maar vooral voor de lagere inko mensgroepen, gunstiger dan de bestaan de. Minimumloontrekkers kunnen straks een subsidie ontvangen van ten hoogste 2040 gulden per jaar. Huurders met een inkomen tussen 24 en 25 mille kunnen 900 gulden per jaar krijgen. Het minimum-subsidiebedrag is 120 gul den. Ook bijstandtrekkers komen in aan merking voor huursubsidie. Het inkomen van een werkende vrouw wordt in de nieuwe regeling niet zomaar bij dat vari de man opgeteld. Het inkomen van ver dienende en inwondende kinderen leidt niet meer tot verlaging van de subsidie. De individuele huursubsidie wordt voor lopig nog aan de huurders uitbetaald. In 32 gemeenten waaronder Den Haag wordt echter een proef genomen met de uitbetaling aan de verhuurder, die het bedrag maandelijks in mindering moet brengen. SWAN (UPI/Rtr) - De Egyptische president Sa- lat heeft de Amerikaanse minister Kissinger isteravond het Egyptische antwoord gegeven op voorstellen die Israël gisteren na nieuwe mara- lonvergaderingen had geformuleerd. Met het gyptische antwoord is Kissinger opnieuw naar sraël vertrokken. Volgens een woordvoerder van adat moeten er „nog veel hindernissen genomen orden". isteravond hebben hoge Egyptische functionaris- in de waarschuwing geuit dat de Arabische Jorwaarden aan Israël voor een oplossing van et Midden-Oostenconflict veel zwaarder zullen worden als Israël niet instemt met onmiddellijke terugtrekking van militairen uit de Sinai. Zij stelden dat Israël „dwaas" zou zijn als het de kans op een nieuw troepenscheidingsakkoord aan het Egyptische front niet zou aangrijpen. Kissinger meende na afloop van de marathonver gadering van het Israëlische kabinet toch nieuwe ideeën en voorstellen voor Egypte te hebben mee gekregen. Hij verklaarde toen dat het Egyptische antwoord hem de mogelijkheid zou geven de toestand beter te beoordelen. Maandag zal hij de situatie in Wenen doorspreken met zijn Russische collega Gromiko. EINDELIJK THUIS De heer (links) en mevrouw Hennevelt (midden) uit Zwanenburg gingen in december voor een vakantie naar Las Palmas. Mevrouw Hennevelt was toen zes en een halve maand zwanger. Op 5 januari kondigde de tweeling zich aan maar de baby's waren zo zwak toen ze ter wereld kwamen, dat ze in Spanje in de couveuse moesten. Van het reisbureau Magneet en de verzekering mocht het echtpaar in Spanje blijven tot de kinderen sterk genoeg waren om op reis te gaan. En daar waren ze dan, gisteren op Schiphol. De klaarstaande couveuses waren voor Annemarie Helena en Aaltje Tineke Helena niet nodig. SUPERSTUNT Gisterochtend is het nieuwe Ma- riott-hotel in Amsterdam op sensa tionele wijze geopend. Stuntman Gil McCuire dook van de tiende etage naar beneden en landde in een bassin. Goed voor de spijsver tering of niet: veel mensen vonden het een spannende onderbreking van de lunchpauze. ZURICH In Ztirich is vanmiddag de loting verricht voor de diverse Europa Cuptoernooien. PSV trof in de halve finales van het toernooi voor bekerwinnaars de Oosteuropese ploeg Dinamo Kiev. De resultaten van de loting zijn: Europacup 1 St Etienne (Fr) Leeds United (Eng.) Bayern München (W-Dld) FC Barcelona (Sp) Europacup 2 Dynamo Kiev (Rus) Rode Ster Belgrado (Joe) PSV Ned) Ferencvaros (Hon) Europacup 3 FC Twente (Ned) Juventus (Ita) FC Köln (W-Dld) Bor. Mönchengladbach (W-Dld) (Van een onzer verslaggeefsters) Alles wat Alp heet is op het ogenblik bedekt met een dikke laag sneeuw. En dat terwijl vandaag officieel de lente is begonnen. Maar de natuur is grillig en in alle gerenommeerde ski-oorden kan men dan ook eindelijk rekenen op een goed pak sneeuw. Vooral in de Oostenrijkse Alpen is er de laatste dogen veel sneeuw bijgekomen en aan de noordkant valt de neerslag nog steeds. Aan de zuidkant valt er echter ook wat regen. In Zwitserland zijn de pistes bedekt met een laag van 1 tot 2 meter verse sneeuw en ook in de Italiaanse Dolomieten üi de neerslag aanzienlijk. Alleen in het Franse wintersportgebied ligt iets minder sneeuw. In Zwitserland en Italië is door deze onvoorziene omstandighe den de periode, waarin het gebruik van spijkerbanden is toegestaan, verlengd. Utrecht (ANP) De bestuursmeerderheid van de artsenorganisatie wil een strenge contröle op de naleving van de medische regels rond de abortus. Daaronder moeten zowel de artsenpraktijk als de ziekenhuizen en inrichtingen vallen. Een toet- singscoilege, samengesteld uit vertegenwoordi gers van de artsen en andere deskundigen zal met het toezicht op de naleving van de regels belast moeten worden. gaan ervan uit, dat abortus alleen verricht mag worden als uiterste maatregel en zorgvuldige afwe ging van alle factoren, die van belang zijn. De beslissing moet genomen worden door tenminste 'twee artsen, eventueel sumen met andere deskun digen. Bij de besluitvorming zal een grote zorgvul digheid betracht moeten worden. Gezien de twijfel over de juiste toepassing van de richtlijnen en het bijzondere karakter van de ingreep is er volgens de bestuursmeerderheid van de artsenorganisatie alle aanleiding voor een regel matige toetsing. )ENT f. want dat zou inflatie in Scheepje vergaan op Noordzee LONDEN (Rtr) Een bevoorra dingsscheepje, de honderd me ter lange "Intermac 504", heeft in de afgelopen nacht schip-' breuk geleden op de Noordzee, 20 km uit de kust van Norfolk. Het schip was met 3300 ton materiaal voor booreilanden op weg naar het Noorse deel van het continentaal plat. Gisterochtend al waren de sleepkabels gebroken waarmee het schip verbonden was met twee sleepboten. Het schip dreigde toen, met windkracht negen, in aanvaring te komen met booreilanden van Shell en Amoco. Drie specialisten wer den met een helikopter van de Britse luchtmacht neergelaten om te proberen een anker uit te gooien. Nadat het schip op nieuw op sleeptouw was geno men braken de kabels nog een keer, waarna het schip begon te zinken. Over het lot van de op varenden is niets bekend. ROTTERDAM - De Feyenoord er Willem van Hanegem, die door de KNVB voor twee duels ls geschorst, heeft besloten zich niet meer voor het Nederlandse elftal beschikbaar te stellen. Van Hanegem is uiterst verbol gen over de straf, die hem is opgelegd. „Waarvoor ik nu ge schorst word, kreeg ik tijdens het wereldkampioenschap schouderklopjes van bondsoffi- cials", verldaarde de veront waardigde Feyenoorder, die nog steeds van plan is aan het einde van dit seizoen met voetbal te stoppen. Gemeenten in Bollenstreek wijzen „bollenstad" unaniem af Van onze correspondent Noordwijkerhout - Het „Samen- werkings Orgaan Bollenstreek" heeft zich gisteren tijdens een vergadering in het raadhuis van Noordwijkerhout unaniem uitsproken tegen de bouw van een zgn. „Bollenstad" tussen Voorhout en Sassenheim. In het SOW werken samen de gemeen ten Noordwijk, Voorhout, Noordwijkerhout, Hillegom en Lisse. Zoals bekend heeft de Provin ciale Planologische Dienst (PPD) onlangs een rapport uit gebracht, waarin wordt gepleit voor de bouw van een „Bollen stad" Het SOB besloot gisteren de Vereniging van Nederlandse ge meenten een kritische beschou wing te laten opstellen over dit onderwerp. Daarbij zou tevens moeten worden betrokken de aanleg van de Schiphollijn. Een en ander gaat het SOB een be drag van tussen de 30 en 40 mille kosten. LEIDEN Schoonmaakbedrijf „De Waard" is failliet gegaan. De vijfentwintig werknemers kregen dit vandaag officieel medegedeeld door een van de bedrijfsleiders van „De Waard". Het schoonmaakbe drijf onderhield voornamelijk studententehuizen in Leiden. Toestand van mr. Marijnen gaat vooruit (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Burgemeester V. G. M. Marijnen van Den Haag mag de intensive-care afdeling van het Haagse ziekenhuis West einde verlaten. De toestand van de burgemeester is zover verbe terd, dat hij naar een andere interne afdeling van het zieken- huiff is overgeplaatst. Hij moet nog zeker drie weken op deze afdeling blijven. De doktoren van het Westeinde-ziekenhuis hebben tevens meegedeeld dat de heer Marijnen daarna nog drie maanden niet mag werken en rust moet houden. Dit maak te loco-burgemeester H. F. Hap- pel vanmorgen bekend in een b. en w.-vergadering. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Voor iedere werknemer zou er een schatting van zijn geestelijke en lichamelijke belastbaarheid moeten komen. Er zou een regelmatige medische en sociale begeleiding moeten komen voor werknemers in alle leeftijdsfasen, met een verhoogde frequentie voor 45-jarigen en ouderen. Dit is een aanbeveling van de Sociaal Economische Raad aan de regering over de aanpassing van de werkomstandigheden, vooral voor oudere werknemers. Het genoemde regelmatige contact zou moeten leiden tot conclusies over handhaving in de huidige functie, danwel overplaatsing. De bedrijfsgeneeskundige dienst en de perso neelsdienst dragen hierbij een bijzondere verantwoordelijkheid. De werknemer zelf zal in de gelegenheid moeten worden gesteld periodiek met zijn chef een open gesprek te voeren over eigen taak, werksituatie en verdere loopbaan. Eindhoven (ANP) - De sigarenfabrikanten zullen per 1 april 1975 hun prijzen met ongeveer 6 procent verhogen. Dit komt erop neer dat de sprietjes met één cent, de senoritas met twee cent en de grote sigaren eveneens met twee cent in prijs zullen worden verhoogd. In de allerduurste categoriëen kan een verhoging van drie cent of meer voorkomen. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Godf ons uw sterrenbeeld en de opgave van oen nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en por omgaande ontvangt u het 'paspoort'. woonplaats: stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld nai I adre

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1