zigmg ortugal stap ^iaar links Veronica terug in de ether Rijden onder invloed is ernstige fout Missie Kissinger in moeilijk stadium alstublieft NOG DEZE MAAND VAN RIEL VALT PRONK FEL AAN Zigeunerkoning beroofd van kostbaarheden ïegramp m gentiniè: doden iiiiiiiiiiuiniiiniuuiiiuoiiiiuiiiiuuiiiiiiiDnuBUDiiDiiiiiuiDUDiiiiDDugioaDBioiinDinDniuiaDiuiiiiiinuiBinDd? Illlüllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll PRIJS VAN MARGARINE KAN VERDER OMLAAG Maandag 17 maart 1975, 65e jaargang no. 20069. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 Gi 3 J/ertenties (excl. B.T.W.) f 0,42 per mm. Telefoontjes f 3.8: >103003 - Bank. Amro-bank NV, Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Klachten bezoraing telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week f 2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent. Jeugd Afnemende godsdienstigheid onder jongeren in "Die jeugd van tegenwoordig" op Ned. I om 21.00 uur. Mini-voetbal om 20.21 uur en om 22.10 uur Kojak. Ned. II om 21.20 uur de FBI. Vrij veel ion Flinke zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Matige, aan de kust af en toe krachtige wind, in hoofdzaak uit noord tot noordoost. Maximum temperaturen omstreeks 6 gra den. Morgen zon: 6.49-18.48 Maan: 8.47-0.05 Schev. Hoogw.: 6.03- 18.22 Laagw.: 1.51-14.18. ISABON, (Rtr/DPA) Premier Vasco icalves van Portugal bereidt een wij- ng in zijn regering voor, die daardoor moedelijk een duidelijk linkser uiter- zal krijgen. Hij is van plan de tugese democratische beweging ►P) die als „tweede communistische tij" bekend staat, in de regering op nemen. Tegelijkertijd is de allesbe-. rsende Beweging van de strijdkrach- (MFA) bezig met nieuwe maatrege- voor een hervorming van de econo- Na de banken werden in het week- ook de binnenlandse verzekerings- happijen genationaliseerd, „een In Lissabon is het afgelopen weekeinde een massabetoging door de communistische partij georganiseerd. Een van de deelnemers was dit jongetje met een hamer- en sikkel-vlaggetje. logisch gevolg van de nationalisatie van banken", aldus een officiële verklaring. Het plan voor economische hervorming dat enkele weken geleden pas werd gepu bliceerd na maandenlange voorbereiding lijkt inmiddels dode letter te zijn gewor den. De staatssecretaris voor landbouw Belo noemde het zaterdag een totaal verouderd stuk. Bij de bekendmaking van het plan was men verrast door de gematigdheid er van. In het weekeinde zijn ook de namen bekend gemaakt van de 24 leden van de nieuwe „Opperste raad van de revolutie", waarin uitsluitend militairen zitting heb ben: de zeven leden van de junta, de zeven leden van de inmiddels opgeheven coördinatiecommissie van de strijdkrach ten, premier Goncalves, de plaatsvervan gend leider van de veiligheidspolitie, brig.-gen. Saraiva de Carvalho en acht andere militairen. De voormalige president Antonio de Spi- nola bevindt zich met zijn vrouw en vijftien met hem uitgeweken officieren in> Sao Paolo in Brazilië, welk land hem na een lange reis politiek asiel heeft ver leend. Over zijn plannen is niets bekend gemaakt. De Spinola mag zelf geen ver klaringen afleggen. Men acht het niet uitgesloten dat hij na enige tijd naar Rio de Janeiro zal gaan, waar ook de door hem afgezette president Tommaz en diens premier Caetano zich bevinden. Een van de officieren van de groep zou zich hebben proberen te rechtvaardigen in een verklaring, waarin stond dat de tegencoup van vorige week was beraamd om een „grote afrekening" onder burgers en miliairen door de communistische par tij te voorkomen. Deze partij heeft het bestaan van dergelijke plannen echter ontkend. Sinds vorige week zijn ongeveer honderd mensen in Portugal gearres teerd. iARTEN te bedenken dat in vele r iedereean hem ver- itte de kaart achterwege bleef. NOS AIRES - Een tran- vliegtuig van de Argentijn- :htmacht met 47 passagiers, ijf bemanningsleden aan 1 is gisteren op een berg- g in de buurt van de stad -arlos de Bariloche neerge- Alle inzittenden zijn om ven gekomen. ■rgentijnse luchtmacht die" aandag bekendmaakte, liet er in het toestel - een er - behalve vrouwen en ren, ook soldaten zaten die inomen hadden aan het igswerk in de provincie uen die het afgelopen ^inde door overstromingen H getroffen, m in Belfast - Gemaskerde ewapende mannen zijn za ngavond een café binnenge- hebben daar het vuur fcnd op mensen die aan de eelaten te drinken. Twee men- ie;pvamen daarbij om het le- Verscheidene anderen *n gewond. Het café was a(ljdom van een protestant. (Van onze radio- en tv- redactie) Hilversum. Zoals wij in onze editie van 8 maart j.l. al berichtten zal - ondanks ontkenningen van V O.O.—direkteur Rob Out-radio Veronica nog vóór het einde van deze maand in de ether terugkeren. Gisteren liet Sylvain Tack, de Belgische wafelbakker, die het initiatief tot te rugkeer van Veronica genomen heeft, uit Spanje weten, dat wat hem betreft het zeker zou lukken. Destijds meldden wij eveneens, dat Veronica vanaf het zendschip „Mi Amigo" dat bij de Spaanse kust ligt, zou gaan uitzenden. Enige tijd geleden zijn hier voor Stan Haag, Lex Harding e.a. reeds naar Spanje vertrokken. Out verrast over de berichtgevingen rond Veronica. Toen ook was men in voormalige Veronica- kringen al bezig met het Gisteren liet Sylvain voor de Veronica-uitzen- mij tot overeenstem- vervaardigen van mu- Tach uit Spanje ook we- dingen naar Spanje la-, ming kan komen, zal ra- ziekbanden, met erop ten: „Ik heb de oud-Ver- ten komen. Als de dio Veronica nog deze o.a. een top-40 onicamensen speciaal V.O.O.-organisatie met. maand in de ether zijn". Mercurius - Deskundigen in het laboratorium voor straalaan drijving in Pasadena hebben, verklaard dat zij uitstekende ge gevens hebben intvangen van het ruimteschip Mariner tien dat foto's van Mercuriusheeft gemaakt van een hoogte van slechts 190 kilometer boven deze planeet. MINISTER PRONK: Minister J. Pronk verklaarde bij zijn terugkeer op Schiphol het gebeurde bijzonder te betreuren. Hij noemde rijden onder invloed een ernstige fout. (Van onze parlementaire redactie) Breda - Mr. H. van Riel, fractievoor zitter van de VVD in de Eerste Kamer heeft het partijcongres van de VVD zaterdag in Breda in op schudding gebracht met 'een onge kend scherpe aanval op minister Pronk van Ontwikkelingshulp. Mr. van Riel vergeleek, tot zeer pijn lijke verbazing van de jongere libe ralen, het auto-ongeluk van drs. Pronk (nadat deze gedronken had) met het „gezagsondermijnend optre den van de Baader-Meinhofgroep in West-Duitsland". "West-Europa gaat ten gronde als wij nog even het wangedrag van onze bestuurders tolereren", aldus mr. van Riel. ,Na hevige discussies ook aan de bestuurstafel zwakte hij later zijn uitspraken af. Nog later zei de heer H. Wiegel, dat een en ander de per soonlijke mening van mr. van Riel was. Mr. H. van Riel (Van onze parlementaire redactie) SCHIPHOL - „Ik heb er spijt van. Ik betreur een en ander buitengewoon". Dat is vrijwel alles wat minister Pronk gisteravond bij zijn terugkeer uit Lima op Schiphol heeft willen zeggen over het verkeersongeluk, dat hij anderhalve week geleden onder invloed van alcohol heeft veroor zaakt. Hij noemde zijn gedrag om toch te gaan rijden, ofschoon hij gedronken had, een ernstige fout. Omdat de zaak nu ligt bij de Officier van Justitie, wilde de minister, die anderhalve week geleden met zijn auto in een sloot belandde, nadat hij kort daarvoor een duidelijk te grote hoeveelheid alcohol had gebruikt, niet verder ingaan op de toedracht van het ongeval. „Ik ben net als de minister-president van mening dat het onjuist zou zijn, om welke verklaring dan ook af te leggen. Dit zou de schijn op zich kunnen laden dat ik de gerechtelijke uitspraak zou willen beinvloeden. Ditzelfde geldt ook voor eventuele uitspraken over de mogelijke politieke konsekwenties van mijn ongeval. Dit zou dezelfde schijn kunnen wekken". JERUZALEM (Reuter) - De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, heeft vanmorgen zijn vertrek uit Israël naar Egypte verscheidene uren uitgesteld om te proberen een impasse in zijn vredesmissie te voorkomen. De jongste Egyptische voorstellen zouden voor Israël onaanvaardbaar zijn. De Israëlische rege ring zou blijven vasthouden aan haar eis dat Egypte, in ruil voor de teruggave van de strategi sche passen in de Sinai en de olievelden van Abu Rodeis, in een officiële verklaring vastlegt dat het afziet van het voeren van oorlog tegen Israël. President Sadat van Egypte wil die verklaring echter niet verstrekken. De kans bestaat dus dat de besprekingen volkomen vastlopen. Kissinger sprak gistermiddag vier uur aan een stuk met het Israëlisch team onderhandelaars, de langste zitting tot dusver tijdens zijn huidige mis sie die nu elf dagen duurt. Terwijl er op een 'afstand van ca. 50 meter door een groep rechtse jongeren werd gedemonstreerd. De betogers rie pen „Kissinger, loop naar de hel" en trokken schreeuwend hun kleren uit, op een zwembroek na omdat Kissingers streven naar territoriale con cessies „ons in de zee zal drijven". DEN HAAG (ANP) - De prijzen van mar garine en halvarine kunnen verder om laag. Als gevolg van een prijsdaling van de grondstoffen op de wereldmarkt heb ben de fabrikanten voor de tweede maal in deze maand beslo ten de fabrieksprij zen te verlagen. De fabrieksprijs van een pakje margarine van 250 gram daalt vijf cent, die van halvari ne per pakje twee cent. De prijsverlaging volgt' op die van 10 maart, toen de fabri kanten - hangende het overleg met het ministerie van Eco- nomische Zaken - de tempo waarmee hij margarine vijf cent de prijsverlaging aan en de halvarine twee de consument door- en een halve cent berekent Dit houdt goedkoper maakten, verband met de voor- De detaillist is vrij in raden van groot- en de mate en in het kleinhandel. AMSTERDAM (ANP) Zigeunerkoning Koos Petaio is zaterdag bestolen. Inbrekers hebben onder meer zijn koningskroon, een kostbaar familiestuk meegenomen. Volgens de zigeunerkoning bedraagt de waarde van het gestolene meer dan een miljoen gulden. Alleen de koningskroon zou volgens hem al ruim een half miljoen waard zijn. De inbraak werd gepleegd toen Petaio met zijn vrouw en kinderen zaterdag naar Amsterdam was gegaan om voor de familie schoenen te kopen. De caravan bleef gedurende die tijd verlaten achter op den industrieterrein aan de Amstel. Het kostbaarste stuk voor de familie Petaio is de koningskroon die koning Koos erfde van zijn grootvader koning Corrie. De kroon is van achttien karaats goud, weegt één kilo en is rijk bezet met briljanten, smaragden en robijnen. De buit bestond verder uit gouden munten, briljanten, kostbare ringen en een bedrag van 30.000 gulden in briefjes van duizend. „Die zullen de dieven moeilijk kwijtraken. Want op elk van die gloednieuwe briefjes heb ik rechts onderaan mijn stempel gezet: „Royal Kindom Petaio" aldus de beroofde zigeunerkoning. Koos Petaio was niet verzekerd. Hij bewaarde al zijn kostbaarhe den in zijn caravan omdat een bank ongemakkelijk zou zijn voor een trekkende zigeunerkoning. Dit luxe theeglas met verzilverde houder is voor u. Tenmin ste. als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee te winnen voor onze krant. Altijd doen. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant I adres. woonplaats stuur als dank voor de moeite een theeglas naar: adres:- Lwoonplaats:J

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1