BOUW DERDE BRUG OVER DE RUN IN ALPHEN VAN START DEINING OM BOUW VAN PRAKTIJK. RUIMTE ARTS Leiderdorpse sportzaal wordt 2 ton duurder Vervalser uit Voorschoten veroordeeld PAGINA 4 LE1DSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 19R i Zo ziet de brug er uit, wanneer hij klaar is. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RLJN Burgemeester Mr. R. M. Gallas sloeg gistermiddag de eerte paal voor de bouw van de dr. Albert Schweitzerbrug, die de verbinding gaat vormen over de Oude Rijn tussen de Prins Bernhardlaan en de Eisenhowerlaan. De werkzaamheden aan de brug (die gebouwd wordt door Van Hattum en Blankevoort B.V. uit Beverwijk in samenwerking met Hollandia B.V. Krimpen, aan de IJssel die voor het beweegbare deel zorgt en Spanbeton B.V. uit Alphen die de materialen levert) duurt tbt september 1976 De doorvaarhoogte is 5,50 meter, de breedte 14 meter. Het rijdek biedt plaats aan tweemaal twee rijbanen met elk een breedte van 3.50 meter. Met de aan weerszijden gelegen fiets- en voetpaden wordt de totale breedte 27,35 meter. De brug krijgt een lengte van 161,50 meter verdeeld over 9 overspanningen. Het beweegbare deel wordt uitgevoerd in twee afzonderlijk werkende bascule-bruggen. De kosten van de te bouwen brug bedragen 7,8 miljoen. De totale kosten, inclusief de reconstrutie van de omliggende wegen, zijn 16 miljoen gulden. Mr. Gallas noemde enkele aspecten waarom in Alphen een derde brugverbinding nodig is. Allereerst het veiligheidsaspect als achter grond tegen de toenemende bevolking in Ridderveld. Het woonge bied Ridderveld-West, waar nu zo'n 600 mensen wonen, heeft daarom een ontsluiting nodig. De brug is ook een schakel tussen oude en nieuwe wijken en van belang voor het interlokale verkeer. „Tenslote kan de brug een belangrijke verbinding wezen voor de stadsbusdienst, die dan in cirkelvorm het Ridderveldgebied kan bestrijken", zo merkte de burgemeester op. Hij hoopte dat de officiële ingebruikneming van de brug een traditioneel „brugge- feest" zal worden. De burgemeester vond het zinvol dat de brug naar dr. Albert Schweitzer genoemd wordt. Niet alleen omdat dit jaar de 100ste geboortedag van hem herdacht wordt, maar vooral om de persoon Albert Schweitzer, dje „een brugfunctie van mens tot mens" had. Bezwaren tegen inkrimping tribune Van onze correspondent LEIDERDORP - „We adviseren het collebe nog eens te overwegen of de voorgestelde bezuiniging van 20.000. op de toeschouwersaccommodatie van de sportzaal in Binnenhof wel zin heeft. Wij zijn van mening dat je met het terugbren gen van de bezoekerscapaciteit van twee honderd tot vijftig, wat een gevolg zou zijn van die bezuiniging, op de verkeerde weg bent." Deze boodschap kreeg gisteravond burgemeester M. A. van der Have mee als voorzitter van de commissie financiën. De commissie ging wel akkoord met de verwachte overschrij ding van het budget voor deze sportzaal met 200.000. Een deel van dit tekort, het totaal-bedrag van sportzaal wordt nu geschat op bijna 1,7 miljoen, wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door het laten invoegen van een keuken/- kantine. De hogere kosten zouden later ruimschoots goedge maakt worden door de veel gunstigere exploitatie-rekening die juist door zo'n kantine mogelijk wordt. Zonder discussie stemde de commissie financiën gisteravond ook in met het voorstel van b. en w. de grondprijzen in de Voorhof met 1,25% te verhogen. Deze verhoging is noodzake lijk nu de bejaardenflat 96 woningen gaat tellen, in plaats van d'e voorziene 100. Bovendien zullen de woningen in de woningwet-sector, en niet zoals voorzien in de premie-sector worden gerealiseerd. Uitkeringen Uitbetalingen van de uitkeringen volgens de bijstandwet, aow en dergelijke, zullen voortaan, als de commissie financiën haar zin krijgt, worden gedaan via de Leidse Spaarbank. Daar zal men dan ook, in gesloten enveloppe, de benodigde formulieren kunnen indienen voor de vervolg-uitkering. Het voorstel van b. en w., om de betalingen niet meer op het gemeentehuis te doen, is, zo deelde de burgemeester mede, gebaseerd op de gedachte dat het hier om betalingen volgens een verkregen recht ging. Die zouden op dezelfde wijze moeten worden uitbetaald als het „normaal" inkomen zoals het loon. „Dat wil dus zeggen via de bank of giro." Burgemeester Gallas (links in witte jas) slaat de eerste paal voor de nieuwe brug. In Voorschoten: Voorschoten - Chopinlaan 16 te Voorschoten is via een makelaars-j kantoor verkocht aan een huisarts en deze arts heeft nu toestem ming gekregen om de tuin met een muur af te scheiden en van! de garage een praktijkruimte te maken. Zodra dit bekend werd is de buurt gaan reageren. De naaste buurman, de heer J. M. M. Noort, heeft een protestbrief geschreven aan de gemeenteraad. B. en W. stellen de gemeenteraad voor die brief in hun handen te stellen met de toevoeging „gehoord de commissie voor openbare werken". In de plaatselijke pers heeft de Chopinlaanbewoner Fr. A. M Wilbers een brief geschreven aan de fractie-voorzitters van de Voorschotense gemeenteraad, die begint met de vraag „Welke instantie (en waarom) heeft besloten om in de wijk „Adegeest" bebouwing in tuinen toe te staan? In gebouw Rehoboth te Lisse werden gisteravond de jaarlijk se kringwedstrijden gehouden van de E.H.B.O.-afdelingen in de Kring Leiden. De afdeling Lisse trad evenals vorig jaar als overwinnaar uit het strijdperk, waarmede de grote wisselbeker voor de tweede maal in de wacht werd gesleept. Tweede werd de afdeling Voorschoten. Aan deze Kringwedstrijden werd deelgenomen door de EH- BO-afdelingen uit Hillegom, Lis se, Sassenheim, Noordwijker hout, Katwijk aan Zee, Valken burg, Oegstgeest, Leiden, Lei derdorp Alphen aan den Rijn en' Voorschoten. De jury werd gevormd door de artsen Mw. Vilevoy, Leiden, Mw. Lodder, Katwijk, Van der Kaaden, Hillegom, De Vroomen, Lisse. Roeland. Oegstgeest, Van der Hom, Voorschoten en Van Dijk Jr. uit Lisse. De afd. Lisse leverde de beste preatatie. Bovendien was de lei der Vein Lisse, de heer Leo Paar- dekooper, in de A-groep de be ste leider, terwijl in de andere groep mevr. Pronk uit Alphen aan den Rijn de hoogste prijs verwierf. Beiden ontvingen daarvoor een beker. In de Lis- ser ploeg werkten bij het onge val mee mevr. A. Bunk en de heer R. Paff. De heer Van der Meij was slachtoffer. Jeugd Boerenhurg op bezoek bij PTT Bewoners van de Noordwijkse wijk Boerenburg zijn de afgelo pen week massaal op bezoek geweest in de nieuwe telefoon centrale aan de Suzanne van Nettenstraat. Ook voor de jeugd was er alle gelegenheid met de nieuwste technieken kennis te maken (zie foto). Uitgelegd werd onder meer hoe lokale, interlo kale en internationale telefoon verbindingen tot stand worden gebracht. De nieuwe centrale heeft een capaciteit van 14.000 aansluitin gen. Naast de 4600 aansluitin gen, die van de vroegere centra le aan de Offemweg werden overgenomen, konden thans ook de nieuwe aanvragen worden gehonoreerd, zodat thans onge veer 6000 aansluitingen zijn aan gebracht. Een voordeel is de verbetering van de geluidskwa liteit. Stompwijk wil inspraak bij maken,bestemmingsplan Van onze correspondent STOMPWIJK - De dorpsraad wil er bij de gemeentebestuur van Leidschendam op aan dringen dat hij zal worden ingeschakeld bij het maken van en bestemmingsplan oor Stompwijk. Deze gelegenheid doet zich voor, nu het maken van het bestemmingsplan in handen is gegeven van het stedebouwkundig bureau „OD 205". Aanstaande maandag komt de dorpsraad om acht uur bijeen voor een openbare vergadering. Gesproken zal worden over de nieuwe situatie die ontstaan in nu de Leidschendamse stede- bouwkundige, prof. Lucas de opdracht voor het maken van een bestemmingsplan voor Stomp wijk heeft teruggegeven. De dorpsraad, die slechts een jaar geleden is gekozen, hield zich buiten het maken van het bestemmingsplan, omdat hij dacht dat de plannen in een te ver gevorderd stadium wSren. Prof Lucas heeft namelijk twee jaar op het plan moeten stude ren. voor hij tot de conclusie kwam dat hij te weinig gespecialiseerd is om het plan rond te kriieen. Extra raad Warmond over omstreden grondverkoop Van een onzer verslaggevers WARMOND - Wanneer de raad er vanavond mee akkoord gaat, zal geen hoger beroep wor den ingesteld tegen een beslissing van de Haagse rechtbank. Dit houdt in dat de heer Stol in plaats van de heer Van Winsen een stuk grond in Endepoel II krijgt. De heer Stol spande een maand geleden een kort geding aan tegen de gemeente en de stichting „Eigen woningbezit Warmond". Hij had aanvankelijk de grond toegewezen gekre gen om er zijn huis op te bouwen. Dit werd later ingetrokken omdat hij volgens de raad op valse gronden als woningzoekende in Warmond stond ingeschreven. De jgrond werd toen ver kocht aan de heer Van Winsen. Nu de Stichting en de gemeente Warmond door de rechtbank in het ongelijk zijn gesteld, is de heer Van Winsen gedupeerd. Hij krijgt een huis toegewezen in een nieuw- bouwplan dat. op korte termijn door de stich ting wordt uitgevoerd. Den Haag/Voorschoten Terzake plegen van deüjk drie weken gevangenisstraf met proeftijd valsheid in geschrifte, heeft de Haagse rechtbank van 2 jaar. Verdachte zou facturen hebben ver een 40-jarige inwoner van Voorschoten veroor- valst en daarop een valse handtekening geplaat- deeld tot een boete van 1500 gulden en voorwaar- st. Dodelijk ongeluk in Boskoop Leiden/Boskoop In het Academisch ziekenhuis in Leiden is gisteren de 22-jarige L. M. Kompeer uit Boskoop overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, dat hem kort na middernacht was overkomen in zijn woon plaats. Hij stond toen op een kruispunt met ie mand te praten en werd gegrepen door een vrach tauto die moest uitwij ken. De Zilk De leden van de jeugddrumband De Zilk gaan morgen het dorp rond om vodden en metalen te verzamelen. Vanaf 10.00 uur gaan ze op pad. Noordwijkerhout Postze gelvereniging „Philatelica" houdt a.s. zaterdag een grote ruildag en tentoonstelling in de zaal van Gebr. Brama in de Dorpsstraat. Tijdens de ruilbeurs zal ook een grote tombola worden gehouden. De opbrengst daarvan is voor de viering van het eer ste lustrum in 1976. Wielerronde komt door Zoeterwoude Van onze correspondent Zoeterwoude De wielerronde van Zuid-Holland die morgen wordt gehouden doet ook Zoeterwoude aan. De passage van de karavaan ligt tussen 13 en 13.30 uur. De renners komen het dorp binnen uit de richting Stompwijk over de Dokter Kortmannstraat en gaan via de Dorpsstraat, Noordbuurtseweg en Mening om via de Europaweg de gemeente weer te verlaten. De politie vraagt de medewerking van de bewoners door omtrent het tijdstip van de Passage geen auto's te parkeren langs de route en ook anderszins er toe bij te dragen dat het rennersveld en de reklamekaravaan een vlotte doorgang hebben. Tot de deelnemers bij de amateurs behoort ook de plaatselijke favoriet Piet van Leeuwen, die enkele jaren voor Delbana reed maar sinds enkele weken is opgenomen in de ploeg van Jan van Erp. Tien maanden voor Voorhouter Van onze rechtbankverslaggever Den Haag - De Haagse rechtbank heeft een 18-jarige Voorhouter veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, wegens bedreigingen van agenten van politie, vernieling en overtreding van de Vuurwapenwet. Verdachte bedreigde op 13 december van het vorig jaar enkele politiemannen nabij het strand, toen zij hem wilden arresteren in verband met gepleegde diefstal en vernielingen. Hij had ook tien inbraken gepleegd in Voorhout en omgeving. Als cowboy verkleed bij een carnaval bedreigde hij personen. De drank zou in veel gevallen oorzaak zijn van zijn optreden. De Officier van justitie had een jaar gevangenisstraf geeist. Een 33-jarige cafetariahouder uit Katwijk, kocht sigaretten en bewaarde 19 sloffen sigaretten, die van diefstal afkomstig waren, hetgeen aan verdachte bekend zou zijn geweest. De Officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste tegen hem 750 gulden boete. De rechtbank heeft verdachte confoform die eis veroordeeld. De heer Wilbers wijst dan op het abnormale dat een bewoner toestemming verkrijgt om een muur op te trekken tussen zijn. tuin en die van de buren, maar bovendien dat een garage, die als praktijkruimte wordt inge richt, zodanig verhoogd wordt dat het leefgenot van de betrok ken buren in gevaar komt. Het is onbegijpelijk dat zo iets mo gelijk is. Kunnen we nu binnen kort in de tuinen behalve ver hoogde praktijkruimten ook ate liers, kantoren e.d. verwachten zonder enige wezenlijke in spraak van de direkt betrokke nen? De heer Wilbers vertolkt duidelijk de mening van de ge hele wijk „Adegeest". De Cho pinlaan is een woonstraat. Wan neer de gemeente Voorschoten toestemming gaat geven door middel van verbouwingen, zo dat b.v. garages bedrijfsruimten worden, dan is het einde zoek. „Natuurlijk is onze actie niet tegen de huisarts die zich nog moet vestigen, maar alleen te gen het schijnbaar onoverkome lijke dat een gemeentelijke over heid zomaar van een woonhuis een woonhuis-met-bedrijfsruim te kan maken. Zodra de huis arts b.v. vertrokken is, kan ei een fietsenmaker of een andei ambacht in uitgeoefend wor den", aldus buurtbewoners. De bewoners staan niet alleen, want tijdens de vorige raadsver gadering sprak Mr. S. Begeei (WD): Na dit scholenschandaa! krijgen we binnenkort hel schandaal van de Chopinlaan t< behandelen. Geen der raadsleden wist vorige maand nog waarop Mr. Begeei doelde, maar nu weet iedei raadslid het via de raadstukker voor de vergadering van volgen de week vrijdag. Strandloop aan Langeveld NOORDWIJKERHOUT - D, ijsclub Noordwijkerhout en dl atletiekvereniging De Spartaai uit Lisse organiseren zondag II maart voor de achtste maal aai de Langevelderslag in Noord wijkerhout een strandloop. Het betreft een prestatielooi over 4, 8 en 15 kilometer. Vooi alle afstanden is de start orï 13.00 uur precies. Vanaf 11.01 uur kan worden ingeschrevel bij café-restaurant Oase. Het in schrijfgeld bedraagt drie gul den. Voor-inschrijving kost twe< kwartjes minder. Voor de deel nemers aan deze strandloop i! er aan de finish een medaille.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4