TWEE BESTEMMINGSPLANNEN IN MAAK VOOR STOMPWUK DKD nu alleen aan kop Vos en Co krijgt hinderwet vergunning RIJN-VEENSTREEKCLUBS IJVEREN VOOR LEIDS/GOUDSE COMPETITIE Grote vernielingen aangebracht in raadhuis Voorschoten PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 11 MAART lfog Van onze correspondent STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM De gemeente raad zal binnenkort kredieten tot een totaal van 190.000 gulden worden gevraagd voor het maken van bestemmingsplannen voor de kern van Stomp- wijk en voor het zgn. buitengebied. Hiervoor zal, behoudens goedkeuring van de raad, worden aan getrokken het Buro OD 205, adviseurs voor plano logie, architektuur en landschap BV te Delft Het maken van een bestemmingsplan voor het „buitengebied" is volgens b. en w. een bijzonder specialistische aangelegenheid vanwege de vele daaraan verbonden aspecten als landschapszorg, recreatie en milieubeheer. Bovendien wordt op het landelijk gebied een steeds grotere druk uitgeoe fend vanwege niet-agrarische aktiviteiten. De stedebouwkundig adviseur, prof. ir. Lucas, heeft het gemeentebestuur meegedeeld onvoldoen de gespecialiseerd te zijn om een totaal-plan, waarin dit alles is verwerkt te verzorgen. Inscha keling van een landschapsingenieur zou naör zijn mening onmisbaar zijn. Na langdurig overleg, en gezien de ervaringen die buurgemeenten met een groot buitengebied heb ben opgedaan, was het college van mening dat een stedebouwkundig bureau dat over de nodige des kundigen beschikt moest worden ingeschakeld. Het Delftse bureau heeft o.a. het plan voor het „landelijk gebied" voor Wassenaar ontworpen. Ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga van Buro OD 205 heeft kennis genomen van wat Leidschendam al voor het plan heeft gedaan en denkt dat eind van dit jaar een ontwerp-plan klaar kan zijn. Gemeen tewerken heeft namelijk het „buitengebied" al geïnventariseerd en in kaart gebracht Het bureau gaat verder met inventariseren van terreingesteld- heid en landschapsopbouw, waarmee men in juni denkt klaar te zijn. Na verder overleg en een inspraakfase zal dan eind van dit jaar een plan gereed zijn dat voor het wettelijk voorgeschreven vooroverleg kan worden gebruikt. De kosten tot aan de eerste ter visielegging zijn, inclusief reeds door de gemeente gemaakte kosten, 150.000 gul den. De verdere kosten zijn volgens b. en w. moeilijk te ramen. Een exploitatiebegroting kan voor het gebied niet worden opgesteld omdat er geen of nauwelijks grondverkopen aan te pas komen. Kern De Stompwijkse Dorpsraad zal maandag 17 maart, samen met de gespreksgroep bestemmingsplan Stompwijk, het plan van b. en w. bespreken om het Delftse bureau ook het uitwerken op te dragen van het bestemmingsplan voor de kern van Stomp- Het college is tot dit voorstel gekomen vanwege de verwevenheid van beide plannen. In de voorbe reidingsfase van het ontwerp voor de Stompwijkse kern, waarvoor de werkgroep veel werk heeft verzet, is langzamerhand de vraag ontstaan welke begrenzing tussen de beide gebieden moet worden aangehouden. De stedebouwkundig adviseur is het met het voorstel van b. en w. eens. Het Delftse bureau denkt twee maanden nodig te hebben voor het maken van een schetsontwerp. Eind mei zou dan voor-overleg met de Provinciale Planologische Dienst kunnen plaats hebben en als alles naar wens gaat zou het wettelijk voor-overleg over dit plan al in het najaar van start kunnen gaan. In overleg met de Stompwijkse woning bouwvereniging zou tegelijkertijd voor een van de onderdelen een bouwplan kunnen worden uitge werkt, waarin ook be j aarden woningen zouden moeten worden opgenomen. Burgemeester en wethouders willen het plan voor de kern van Stompwijk prioriteit geven ofschoon de werkzaamheden voor beide plannen veelal pa rallel zullen lopen. De kosten van het plan voor de Stompwijkse kern. zullen 40.000 gulden bedragen. Vorig jaar april is hiervoor al 35.000 gulden beschikbaar gesteld. De commissie openbare werken en ruimtelijke ordening die het voorstel gisteravond voor advies kreeg wilde er in grote lijnen wel mee akkoord gaan. Het CDA-commissielid J. C. van Erp be klaagde zich echter over de late toezending waar door hij geen gelegenheid had met zijn fractie het voorstel „te filosoferen". Bovendien had hij, zeker voor de Stompwijkse kern, nog graag de andere offerte (van de heer Van Hezik) gezien. Mevrouw ir. T. Kiers van Progressieven Leid schendam sloot zich hierbij aan, zij wilde ook nog iets van de uitgangspunten voor de plannen weten. De heer K. Ooms, chef algemene zaken ter secreta rie, wees op de uitgebreide voorschriften v Gedeputeerde Staten, van het Landbouwschap van de Dienst voor de Landinrichting waardoor misschien nog wel beperkingen mogelijk zijn die de agrariërs niet aanstaan. Het PR-commissielid mevrouw Kiers, die 40.000 gulden voor het plan „knap weinig" vond, kreeg te horen dat het wat gek zou staan het Delftse bureau te vertellen dat het meer moest gaan kosten. De conclusies van Dorpsraad en werkgroep van volgende week zullen aan de raad worden bekend gemaakt. Het moet allemaal nogal vlug gaan i wethouder Van Dongen zei dan ook dat „deStomp- wijkse bedrijven zitten te springen om wetenschap over uitbreidingsmogelijkheden". Antieke kandelaars gestolen Van onze correspondent VOORSCHOTEN Het Voorschotense raadshuis is tijdens hi afgelopen weekeinde prooi geweest voor inbrekers, die ontzei tend veel meubilair vernield en zeven zilveren antieke kandt laars ontvreemd hebben.Dit is de tweede maal binnen enig jaren dat het raadhuis bezoek gekregen heeft van vandalen Een lang spoor van vernielingen voert vanaf het toilet op d binnenplaats, waar via een rrampje toegang werd verschaf door het gehele gebouw. In de burgemeesterskamer hebben de ongenode gasten wel d doos met de ambtsketen opengemaakt, maar de keten niet me genomen. Waarschijnlijk zouden zij geen kans zien om dei zwaar zilveren keten ten gelde te maken. Ook de oude ambtski ten lieten zij ongemoeid. De zeven antieke kandelaars, welk' steeds in gebruik waren bij officiële gelegenheden zullen zi echter ook moeilijk kunnen verkopen, omdat deze zeldzaam zij en de afkomst door antiekhandelaren te herkennen zal zijn. Een grote brandkast in de afdeling financiën werd omve gegooid en slechts met zes man en een takel kon deze maanda- middag weer op de plaats gezet worden. Vele kasten en bureau zijn vernield. De wethouderskamer was een grote chaos. Gel was er niet en als wraak is iedere kast of bureau vemielc Gemeente-secretaris A. Oosterbaan meent dat het nodig is oc de poort naast het gemeentehuis van een hek te voorziet Hoewel de politie de inbraak ontdekte, is er geen enkele control mogelijk omdat ieder zich achter de poort kan verschuilen zoals in dit geval door het breken van een toiletraampje birine kan komen. De gemeente Voorschoten is niet verzekerd, dr schade aan meubilair loopt in de duizenden. De waarde van de gestolen kandelaars, zilver in Korinthische stijl, is groot I Op een van de muren was met rode inkt geschreven Capone", terwijl het restant rode inkt over de frankeringsmach ne gestort was. Actiecomité gaat waarschijnlijk in hoger beroep Van een onzer verslaggevers ZOETERWOUDE Ondanks bezwaren van bewoners aan de Hoge Rijndijk krijgt de handelsonderneming Vos en Co, die gevestigd is aan de Industrieweg, een hinderwetvergunning. Het bedrijf, waar gevaarlijke chemische stoffen wordt verpakt, ligt op drie honderd meter afstand van een kleuterschool. De bewoners vrezen dat giftige gassen ontsnappen, bij een verkeerde behandeling van de stoffen. Ongeveer een half jaar geleden startte men aan de Industrieweg met werkzaamheden, zonder dat een hinderwetvergunning was verleend. Op aandringen van enkele raadsleden is een brief gestuurd, waarin wordt gedreigd met sluiting van het bedrijf, wanneer de werkzaamheden worden voortgezet. Thans gaan deze in vertraagd tempo door. Eisen „We voldoen aan alle eisen, die de hinderwet aan een bedrijf als het onze stelt", aldus de heer Van Flimmeren van Vos en Co. „Het bedrijf is totaal beveiligd. De reden waarom we zonder hinderwetvergunning zijn be gonnen is dat deze zolang uit bleef. Ons was verzekerd dat de vergunning niet langer dan zes maanden op zich zou laten wachten. Het is nu zestien maanden geleden dat we onze aanvraag indienden". De heer Van Flimmeren is er vast van overtuigd dat de zaak binnen enige dagen zal zijn af gehandeld. „Door alle instanties is onze hinderwetvergunning goedgekeurd". Voor de bewo ners is een jaar geleden een hoorzitting georganiseerd, waar op zij werden geinformeerd over de gang van zaken bij Vos en Co. De heer Van Flimmeren is van mening dat tijdens deze bijeenkomst de bewoners vol doende overtuigd moeten zijn van de ernst waarmee het be drijf werkt. „We hebben uiteind elijk hier ook drieëntwintig man personeel rondlopen die we niet zomaar aan het gevaar bloot stellen". stellen". Gunstig Inmiddels is er een concept-hin derwetvergunning in de maak. Het ziet er naar uit dat b. en w. binnen enige dagen een voor de handelsonderneming gunstig besluit zullen nemen. „De in spectie volksgezondheid heeft erg lang gewacht met haar ad vies. Nu dit is afgekomen, hangt het op een paar dagen", aldus wethouder De Jong. „In de hinderwetvergunning is aan sommige bezwaren van de bewoners tegemoet ggekomen. Andere zijn ongegrond ver klaard". In ieder geval krijgt het actiecomité dat ongeveer een jaar geleden werd opgericht, de vergunning ter inzage voor hij uitgegeven wordt. De heer De Winter, een van de leden van het actiecomité en tevens raadslid, is er nog niet zo zeker van dat de bewoners genoegen zullen nemen met de vergunning. „De bezwaarschrif ten zijn nog steeds niet beant woord. Wanneer er verschillen de ongegrond worden ver klaard, gaan we zeker in hogei beroep tegen deze beslissing". HAZERSWOUDE Bij Hazers- woudse Boys wordt vrijdag 14 maart, vanaf 20.00 uur, in de kantine gebingo-ed. Men kan er dan ook in wedstrijdver band sjoelen. HAZERSWOUDE- Drieënt achtig jongens en meisjes zijn in overdekte ovrdekte instruc- tiebad geslaagd voor het A-di ploma. Drieënnegentig sloe gen zich met succes door het water voor het B-diploma. De geslaagden zijn allen leerlin gen van de basisscholen uit de gemeente. In het volledig ge vulde dagverblijf in „De Wilbert" vierden Comelis van Zijst (89) en v Alida Buyser (84) gisteren hun dia- 1 manten huwelijks- feest. De heer Van H Zijst is van 1915 tot 1950 werkzaam t geweest bij de ge meente-plantsoe nen dienst in Kat wijk, aanvankelijk als tuinman, later als chef van de plantsoenendienst Onder zijn leiding werd de voortuin van het raadhuis aangelegd. Tevens legde hij het bos- gedeelte ten west en van het raad huis aan. Na zijn persionering haal de de heer Van Zijst zijn midden standsdiploma. „Hij wilde graag bewijzen dat hij nog helemaal niet was afgetakeld, al was hij 65", is het commentaar van een dochter van de Van Zijsts. Het echtpaar heeft in totaal drie doch ters, die gisteren natuurlijk met man en kinderen van de partij wa ren. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllM pï (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE De zondagvoetbalverenigingen uit de Rijn- en Veens treek hebben zich gisteravond in de kantine van de Hazers- woudse vereniging Bemardus weer eens beziggehouden met de competitie-indeling van de standaardteams van de afdeling Leiden van de KNVB. Want bij de verenigingen uit deze regio's leeft nog altijd de wens tot een samenvoeging van de standaardteams uit de Leidse afdeling met die uit het Goudse district Een in januari gehouden hoorzitting wees het al uit: behalve Warmunda en ZLC (Leiden) hebben de clubs,"waarvan de stan daardteams uitkomen in de eerste en tweede standaardklas van het „Leidse", evenals die van de reserve eerste klas, wel oor naar een Leids/Goudse competitie. „Dat is onze eerste keus", aldus Alphense Boys-voorzitter Koos van de Geest Intussen heeft de afdeling Gouda enquêteformulieren verspreid onder de eerste klas voetbalclubs uit die streek. Daarin wordt het standpunt gevraagd van de verenigingen over de samenvoeging met de afdeling Leiden. Officiële berichten hieromtrent zijn er nog niet binnen bij de belangenvereniging van de clubs uit de Rijn en Veenstreek, maar het enthousiasme van de „Goudse" clubs schijnt niet groot De voorkeur van de meeste „Leidse" (en alle Rijn- en Veenstreek- clubs gaat dus uit naar combinatie met Gouda. Wat, als de „Goudse" clubs ertegen zijn? Koos van de Geest: „Dan kom je bij wat genoemd wordt keus 2". Hetgeen neerkomt op het begin deze competitie door Warmunda gelanceerde plan. Deze vereniging ziet het .zitten" in een eerste klas van de Leidse afdeling, waarin pakweg 12 tot 13 clubs. De clubs uit de tweede standaardklas, die onderaan bengelen, zouden moeten worden ondergebracht in een klas, waarin tevens de sterkste reserve-teams. „Dat is overigens een plan, dat Alphense Boys in 1970 al aan de verenigingen voorlegde", weet Van de Geest. Waaraan hij toevoeg de: „Het overleg wordt voortgezet!" Waterpolo in Kring Gouwe- en Rijnstreek: Van onze waterpolomedewerker LEIDEN De uitslag van de waterpolowedstrijd Barracuda 1—ZPS 2 in de 2e klasse heren van de kringcompetitie, is wel de opmerkelijkste van de deze dagen gespeelde wedstrijden. De 10—2 overwinning van Bar racuda op koploper ZPS 2 heeft de spanning in de 2e klasse weer volop teruggebracht. Hoe wel ZPS lijstaanvoerder blijft, Ze klasse her ZPS 2 Bot koop I "A PC 5 speelde wedstrijden. Woerden 2 In de 4e klasse heren lijkt de blijft met 2 punten minder ech- strijd om het kampioenschap al ?££afud* kampioenschap. Ook BZC 2 is strijden geen enkel verliespunt 10 7 2 1 18 10 7 I 2 15 10 5 3 2 13 10 5 3 2 13 9 3 2 11 speeld. is dt voorspront op numjnrr Woerden 3 doet het m de V klasse ook zoor goed. uit do 10 punt. Ook BZ&PC 5 en Barra- gespeolde wedstrijden heeft het cuda kunnen nog voor de nodi- slechts verliespunt en is ge verrassingen zorgen daar hicrdoor bijna onbetwist kam. beiden met 13 punten zeker bij pioenskandidaat. Enige tegen- gespeeld. SVO 2 slaagde er ook tegen de LWV niet in te winnen en blijft hekkesluiter met 10 verloren wedstrijden. de kopgroep behoren. kandidaat lijkt BZC 3 dat 15 Wapensmokkelaar uit Katwijk veroordeeld Van onze rechtbankverslag Den Haag/Katwijk De Ha' se politierechter heeft een 41 rige schipper uit Katwijk gens wapensmokkel ven deeld tot 8 weken gevange straf, waarvan 4 weken waardelijk. Een 38-jarige vis ook uit Katwijk, werd verc deeld tot 400 gulden boete voorwaardelijk twee weken vangenisstraf met een proef van 2 jaar. Het tweetal w aangehouden toen de douane zijn kotter een grote partij pens en munitie aantrof. Katwijkers zouden dit in zelfbedieningszaak in Denem ken hebben gekocht G lt DE ZILK Mevrouw Oostwei der is gekozen tot voorzit van de Katholieke Vrouwem eniging. Zij volgt mevrouw Winter op, die om gzondheidf' denen haar functie moest ne leggen. Tot secretaresse w|-t mevrouw Van der Linden gd*-" zen. Op 25 maart komen dames weer bijeen voor het ken van paasbloemstukjes. VOORHOUT Mejuffrouw Brokerhof, predikante in Oe) geest heeft het beroep, op hfcj uitgebracht door de Hervonf. gemeente in Voorhout vaard. Zij, volgt ds. Hoojy kamp op, die naar Frieslan vertrokken. Er zal voor de nC we predikante een passe T woonruimte worden gezocht^. Noord wijk Morgen, don#1 dag en vrijdag wordt in de <r Mavo aan de Duinweg de j^ lijkse handenarbeid- en tekeffj gententoonstelling gehoucr 's Avonds van 19.00 tot 2r uur is er in de hal van de sclr gelegenheid om de werkstuks: van de leerlingen te bezichtig0 De teken en handenarbeid* raar, de heer Sabee, is aanwf1 om eventueel gewenste voorlf' ting en uitleg te verstrekken.^ Zoeterwoude S. J. Z., dalir zondag de ontmoeting met L. zag afgelast en ook in inhaalprogramma van a.s. 25 dag niet aan bod komt sp vanavond een lichtwedst aan de Haagse Nijkerklaan^j gen Quick Steps. Aanvang^ uur. jj t P Lisse Vermoedelijk nog" 1976 zal in Lisse een aanvi* worden gemaakt met de txP1 van een nieuw politiebureü Het bureau zal worden geboiK op de hoek Prins Hendriksti* Wilhelminastraat Stompwijk De Vrouwen^ eniging Stompwijk houdt avond haar jaarvergadering^ het Dorpshuis. Leden en bela stellenden kunnen - beginnet om acht uur - de jaarlijksel gaansdag bespreken, dia's b«| ken van de vorige reisjes, ojl aanmerkingen maken op heb nanciele en het gewone jaar* slag en nieuwe bestuursled' kiezen. Noord wijk De heer A. Meijer (29), leraar aan het L/( wenhorstcollege, kwam lelijli vallen, toen hij op de Sint roensweg met zijn fiets overï kop sloeg. Het breken vanï voorvork was de oorzaak een en ander. De wielrijjj kwam zo ongelukkig teredl dat hij met ernstig hoofdle! naar het Academisch Ziekr huis te Leiden moest words gebracht Zijn 7-jarig zoonj dat voor hem op de fiets ij kwam er zonder letsel van bli kenis af. Naar wij vernamen de toestand van het slachtoa redelijk. i

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4