SLEUTELS WEER NAAST HAZERSWOUDSE BOYS Anti-voetbal Actief kost Noordwijk punt Quick Boys na winst (nu in Iveiligheid Vooral zondag veel afgelast Blauw Zwart blijft op de goede weg Weer zege van RCL Verlies voor i jeugdteam "Quick Boys Herstel i@er> targ Snelle tijden in strandloop van De Zijl/LGB en Leidse Courant Zaterdag-afdeling Bodegraven gelijk tegen Floreant SVLV klopt Oegstgeest 5 MAANDAG 10 MAART 1975 Van onze sportredactie AMSTELVEEN Noordwijk- trainer John Eelman had het zaterdag in deze krant nog voorspeld. „Spijkenisse is niet de belangrijkste wedstrijd. We krijgen nog moeilijke wedstrij den tegen ploegen, die de pun ten erg hard nodig hebben." Zijn voorspelling kwam dezelf de dag nog uit. Actief Amstel veen heeft alles in het werk gesteld om Noordwijk één punt afhandig te maken. Het doel heiligde de middelen en daar om werd na rust elke bal in het wilde weg getrapt Vielen her haaldelijk Amstelveners op het gras met kramp en was er nog slechts één ploeg die probeerde te voetballen. Actief, getraind door Leidenaar Hennie de Haas, slaagde in zijn opzet. Het bleef 0-0. Hennie de Haas gaf na afloop eerlijk toe, dat zijn ploeg slechts op één puntje uit was geweest „Wij verkeren in degradatiege vaar en dan heb je de puntjes hard nodig. We hebben op 0-^) gespeeld en bewust Noordwijk het spel laten maken". Noordwijk echter voelt zich de laatste weken niet zo gelukkig met een dergelijke rolverdeling. Amstelveen trok zich volledig, terug voor het doel van Hans Zwaan en kwam slechts bij vla gen op de Noordwijkse helft Het eerste half uur kwam Am stelveen er niet aan te pas. Noordwijk kon naar hartelust aanvallen, maar het afstands schot ontbrak. Toch kwam Noordwijk een paar maal goed door. Een kopbal van Arie Weyers leverde de nodige pro blemen op voor de Amstelveen- se defensie en Koppen moest na een kwartier een inzet van Ruud Bröring van de lijn halen. 'Bro- ring speelde in de plaats van de geblesseerde Cor Vreugdenhit. Ook Barten (evenals Vreugden- hil een verdraaide knie) en Cees Spaanderman (in een spijker ge trapt) ontbraken in de ploeg van John Eelman. Dat er niet gescoord werd houdt zeker niet in dat Actief-Noord- wijk een onaantrekkelijke wed strijd was. Integendeel. Er werd vooral aan Noordwijk-zijde goed opgebouwd en de inzet van een. Kees Karstens (sukkelt nog altijd met zijn rechterpols) was voorbeeldig. In de 23ste minuut kwam de eerste actie van Amstelveen. Constant Smit had de nodige moeite met een schot van Van der Meulen. Vlak voor de rust scoorde Kees Karstens, maar arbiter Schutte besliste dat Bo- gers de vrije trap te snel had genomen. Na rust heeft Noordwijk-doel- man Constant Smit slechtó een maal moeten optreden. Dat was in de 13de minuut, toen Ko Mink knap door de Noordwijkse defensie soleerde en een kans kreeg. Smit was hem een fractie, te snel af. Voor de rest was het Noordwijk dat het spel bepaalde. Van der Beukei redde een inzet van Weyers op de lijn. Bröring kwam centimeters tekort om een gaaf boogballetje van Al- bert Spaanderman af te ronden en terwijl de officiële speeltijd al was verstreken kopte Jaap van Kesteren net over. Noord wijk mocht trouwens vrij lang doorgaan van arbiter Schutte. Hij trok zeven minuten bij we gens tijdrekken. Het mocht Noordwijk niet baten. Jan van der Nat itl Van onze sportredactie KATWIJK Quick Boys heeft an zich via een 1-0 zege op de iet 's-Gravenzandse SV vrijwel in veiligheid gesteld. De Katwij- ne kers hebben nu twintig punten en daarmee vier punten voor- sprong op een hele reeks ploe- tgen, die om de degradatie gaan strijden. De zege van Quick Boys was J zondermeer verdiend. Het eerste kwartier leverde een compleet m bombardement op op de 's-Gra venzandse veste. Pluimgraaff, >P- Haasnoot en Herikhuizen mis- nt ten het doel net. Na een half uur er werd een treffer van Jaap Her- >rt ikhuizen afgekeurd wegens bui- er tenspel, waarmee niet iedereen er het eens was. Twee minuten 'voor de rust scoorde Pluim- °t graaff met een kopbal de enige treffer uit een voorzet van Piet Haasnoot. Na de rust counterde ifi 's-Gravenzandse SV voordu rend, maar kwam niet verder rh dan twee buitenspeldoelpunten. "tweede klas Ter Leede heeft ervaren, dat ook de laatste minuut meetelt. Tenvijl iedereen zich al had ver- Van onze sportredactie k- KATWIJK Het jeugdteam er van Quick Boys moest tegen een beter combinerend Excelsior ge- at noegen nemen met een 1—2 ne- iis derlaag. Tot rust hielden beide er partijen elkaar in evenwicht, d) Hoewel Excelsior toen al het beste van het spel ten toon e- spreidde waren de weinige goe- et de kansen toch voor Quick Boys, dat echter niet tot scoren o- kon komen. Na de hervatting fWbuitte Excelsior enkele goed op engezette aanvallen bekwaam uit. ot'Péijl vond het net achter doel- te man Jaap Guit en Van Tour "•{doelpuntte uit een aanval door e- het midden. Vlak voor tijd kon At Haasnoot de eer via een we- jgens hands toegekende penalty Zondag Afdeling Van onze sportredactie 'LEIDEN Unitas en Meerburg speelden giste ren op de Boshuizerkade de enige wedstrijd in de Afdeling. Meerburg won uiteindelijk met 1—2 en verstevigde daarmee zijn (leiderspositie. Meerburg dankte de overwin- ig voornamelijk aan de vaste ;ep, die de pupillen van trai- r Bekkering op het midden- eld hadden. Meerburg kon bo- ndien steunen op een snel ver in voorsprong. Kees Boere een dieptepass op en hoot hard in de kortste hoek: -1. Ook Unitas liet zich zien n kwam vlak voor rust op gelij- e hoogte. Jan Oudshoom nam 'n voorzet ineens op zijn slof: 1—1. Na rust kwam Meerburg aan meer reële scoringskansen. Rini v. Veen schoot tegen de lat en Paul v.d. Heyden slalomde door de Leidse defensie maar !*ag zijn schot via de doelman jnaast gaan. Aan de andere zijde jschoot Chris v. Tongeren een {Vrije trap maar net over. Vijf pinuten voor tijd viel de beslis sing, toen Henny Rotmensen een vrije trap direct inknalde: 1-2. zoend met een 2-1 nederlaag scoorde Leen de Goey de gelijk maker. Zuidland nam na een kwartier de leiding via Gebuis, maar kort na de rust werd het via Jan van Slooten gelijk. Toen Zuidland tien minuten voor tijd weer de leiding nam via een vrije trap van Van Kempen, leek de zaak beslist, maar de Goey versierde toch nog één punt. RCL heeft aan de verre reis naar de Zeeuwse eilanden twee punten overgehouden. Nadat eerst een hard schot van Sjoerd Teske net over de lat was ge zeild, scoorde Leo Holl vlak voor de rust uit een voorzet van Van der Berg. WHS ging na de hervatting fel in de aanval, maar de RCL-defensie, met de uitblinkende doelman Bram Brandt aan het hoofd, bleef overeind. DERDE KLAS Katwijk heeft weinig moeite ge had met het Haagse DUNO. De 0-4 zege was echter volgens trai ner Verkuylen te klein. „Het hadden dubbele cijfers moeten zijn." Binnen twintig minuten yras het al 0-3 via doelpunten van Kees Guyt en tweemaal Freek Rienks. Daarna bleef Katwijk veel sterker, maar speelde teveel showvoetbal. Pas twee minuten voor tijd werd het 04 door invaller Jaap van Duin. Koudekerk heeft in de slotfase de nodige moeite gehad om het 1-1 gelijke spel vast te houden. Vlaardingen nam kort voor de rusi de leiding via Van der Mark, die met een hard schot doelman Vergunst kansloos liet. In de 18e minuut na rust werd het gelijk door Fred Wagenaar. Oegstgeest heeft het tegen kop loper Lyra niet kunnen redden. In de eerste helft ging het nog wel en bleef het 0-0. Oegstgeest ikreeg wel veel kansen, maar kon niet tot scoren komen. Toen [het kort na rust 1-0 werd zakte Oegstgeest in elkaar en kon Ly- •ra via een tweede doelpunt de ("wedstrijd definitief beslissen. |c Bart Kerkvliet (links) en Jos van Leeuwen, de win naars van de resp. 8 en 12 km. Van een onzer verslaggevers NOORDWLJKERHOUT Ongeveer vierhonderd strandlopers traden gisteren bij de Langevelderslag in Noordwijkerhout aan voor de negende strandloop van De Zijl/LGB en de Leidse Courant. Hoewel tijdens de loop het regenwater vrijwel voortdu rend met bakken uit de hemel viel en ook het strand op veel plaatsen moeilijk begaanbaar was, weerhield dat de lopers er niet van enthousiast het parcours af te leggen. En wat niemand verwachtte: er kwamen nog snelle tijden uit de bus ook. Winnaar op de vier kilometer werd Ben Kerkvliet uit Roelofarendsveen. De 13-jarige hardloper deed over het traject 19 minuten en 56 seconden. De 33-jarige, eveneens uit Roelofarendsveen afkomsti ge, Bert Kerkvliet, werd met een tijd van 31 minuten en 45 seconden winnaar van de acht kilometer. De langste afstand werd gewonnen door Jos van Leeuwen uit Rijpwetering. De twaalf kilometer liep hij in 46 minuten en 57 seconden. Van onze sportredactie LEIDEN Ondanks het feit, dat zowel de KNVB als de Afdeling het al of niet doorgaan van de wedstrijden aan de scheidsrechters en consuls had overgelaten, zijn een groot aantal van de geplande ontmoetingen niet door gegaan. Oorzaak was de op zondag gestadig neervallende regen die vooral in Leiden en nabije omgeving de terreinen op het laatste moment toch nog in een modderpoel deed veranderen. Omdat in veel gevallen het laatste woord aan de scheidsrech ter was waren er nog heel wat ploegen die onverrichterzake huiswaarts moesten keren. Lugdunum reisde tevergeefs naar Den Haag en Roodenburg zelfs naar SclJedam. Slechts om te constateren, dat men het burgerpak kon aanhouden. De meeste zaterdagplocgen kwamen wél binnen de lijnen. Slechts in de Afdeling kwam hier en daar een wedstrijd te vervallen. Van onze sportredactie WASSENAAR Voor een groot aantal toeschouwers, onder wie de voltallige concurrentie (RKAW, Randstad Sport, Texas, DI1Q heeft Blauw Zwart zijn bedoelingen nog eens overduidelijk aaag»- toond. Niet alleen bracht de Wassenaarse ploeg opponent Scheven- ingen een forse 4-1 nederlaag toe, maar de manier waarop deze uitslag tot stand kwam benadrukte eens te meer de grootse vorm waarin Blauw Zwart momenteel verkeert. Ea vooral wat de bedoeling van dit machtsvertoon Is. Want Blauw Zwart wil de race nu dit jaar toch wel eens tot het eind toe volhouden en niet, zoals in de voorgaande twee seizoenen gebeurde, met de haven (lees kampioenschap) in zicht toch nog stranden. Blauw Zwart in de 2e klasse is kampioenskandidaat nummer één. Tegen Scheveningen startte de Wassenaarse ploeg meteen al met een fel offensief. De gebroe ders Van der Ham en Donath kwamen meteen al enkele ma len gevaarlijk door, maar doel man Brandt bleek een uiterst betrouwbare sluitpost. Omdat zijn verdedigers bepaald onze ker optraden en Blauw Zwart maar bleef aandringen bleef de situatie echter kritiek en tenslot te moest ook Brandt zwichten. H oogeboom omspeelde Sche- veningen's laatste man De Bruin en Donath lepelde de voorzet simpel tegen het net, 1-0. Toch wist ook Scheveningen, meestal via de counter, voor enkele gevaarlijke momenten te zorgen en uit een vrije trap van Lanens kwam de ploeg zelfs verrassend naast de thuisclub. Maar met deze gelijke stand Blauw Zwart niet lang ge noegen. De ploeg zette een fraaie aanval op en Ren van der Ham rondde keihard af, 2-1. Na rust wilde Blauw Zwart meteen verder afstand nemen en for ceerde in die eerste fase vijf hoekschoppen. Resultaat bleef voorlopig uit, omdat doelman Brandt uitstekend overeind bleef. Na een kwartier spelen had Blauw Zwart toch succes toen Karremans langs drie man soleerde en zijn voorzet door Roeleveld in eigen doel gekopt zag. Vlak voor tijd zag Wim Tolido kans zijn ploeg een rian te 4-1 te bezorgen. Yeylingen Ook tegen Velo heeft Teyllngen de punten gedeeld en ook nu kwam de ploeg weer niet tot •n. De verdediging, met doelman Van der Vlugt aan het hoofd, vormde wederom een hecht sluitstuk, maar in aanval lend opzicht kwamen de Sas- senheimers niet zo best uit de verf. Velo bouwde van het begin af een licht overwicht, dat in de tweede helft nog duidelijker gestalte kreeg. Ondanks dat is Teylingen slechts zelden in ge vaar geweest vooral omdat Theo van der Vlugt weer eens uitstekend op dreef was. Zo rea geerde hij magnifiek op het snoeiharde schot van Jan de Letter en hield hij het hoofd koel bij de gevaarlijke corners van de Westlanders. Teylingen probeerde het vooral met uitval len en kwam zelfs eenmaal dicht bij een doelpunt Het schot van Frank van Dam kwam via de Paal echter weer het veld In. Na rust legde Teylingen nog meer het accent op de verdedi ging en drong Velo het initiatief op. De Westlanders bleken ech ter weinig fantasierijke archi tecten te zijn, want de meeste aanvallen liepen al stuk vóór dat Van der Vlugt behoefde in te grijpen. Vlak voor tijd greep Teylingen nog bijna de zege, maar het schot van Van der Vlugt werd even bekwaam ge stopt door Swinkels. Van onze sportredactie LEIDEN Sleutels en Ilazers- woudse Boys blijven in een nek-aan-nek-race gewikkeld in de le klasse zaterdag. Sleutels slaagde er zaterdag weer in om naast de Hazerswcudenaren te komen. Zelf wonnen de Lei de naren de moeilijke uitwedstrijd bij GWS (1—2), terwijl de Boys een punt bij Kagia achter moes ten laten: 1—1. Woubrugge slaagde er in zijn eerste thuis wedstrijd sinds september niet in om tot successen te komen: Valken bleef de baas: 0— 1. In de tweede klasse gingen er ook drie wedstrijden door. Abbenes herstelde zich na de nederlaag van vorige week en versloeg Kickers met duidelijke cijfers: 4—0. Stompwijkse Boys haalde eens flink tegen Unitas uit: 72. Alphia hield Bemardus ternauwernood onder de duim: 3—2. Kagia slaagde er met moeite in om Hazerswoudse Boys een punt af te snoepen: 1—1. Vooral in de tweede helft waren de Hazerswoudenaren, die overi gens niet in hun beste vorm staken, enkele malen vlak bij de winnende treffer. Kagia kwam vlak voor rust op een voor sprong, toen een vrije trap van John van Dijk via de handen van doelman Cees van Tol in het doel verdween. Een kwartier na rust wees de goed leidende scheidsrechter V. Siebert naar de stip, toen Sjaak Kouwenho- ven werd gevloerd. Rob de Roo, die voor Jan Rietveld was inge vallen, kon Hazerswoudse Boys echter niet aan de gelijkmaker helpen: hij schoot tegen de paal. Na een half uur kwam echter toch de verdiende goal, toen Sjaak van Dorp doorging op een doorloopbal. Door verse krachten (Fred Kroon en Cock v.d. Lans voor Henk den Butter en Klaas de Weert) in te zetten kon Kagia de stand nog gelijk houden. Dirk Kalshoven schoot zelfs nog een keer tegen de paal. Sleutels kwam via een behou dend speltype aan de volle winst tegen GWS: 1—2. Vooral in de eerste helft konden de Sassen- heimers volop aanvallen, maar de achterhoede van de Leidena- ren gaf weinig ruimte. Na de pauze greep Sleutels zijn kan sen. Na tien minuten scoordd Bert Montagne met een af standsschot en even later rond de Fred van Huis een voorzet van Piet de Boer af. GWS bleef daarop doorgaan en kreeg in de laatste minuut het verdiende te gendoelpunt Jan van Aken was er de maker van. Woubrugge kon tegen Valken wel een veldoverwicht opbou wen maar bleek geen stoot kracht genoeg te hebben om tot scoren te komen. Valken wacht te rustig zijn kansen af en kon in de tweede helft de volle winst binnen halen: 0—1. Dat doel punt viel in de 32e minuut. Relis Bol schoot vanuit een moeilijke hoek subliem raak. Doelman Willem v.d. Dool had geen kans. Tweede klasse Abbenes is weer boven LSW gekomen. Kickers bood te wei nig tegenstand om het Abbenes moeilijk te maken. Vooral op het middenveld had de nieuwe koploper een vaste greep. Zo kon-het team van trainer/speler Ton Hobo regelmatig uitlopen naar een 40 overwinning. Henk Redeker scoorde 1—0, waarna Ton Hobo er 20 van maakte, toen de keeper de bal uit een corner voor zijn voeten sloeg. Jan Harteveld zorgde met een keihard schot voor 3—0, waarna een kopbal van Jan Harteveld (na rust) het kwartet Vol maakte. Stompwijkse Boys blijft de twee koplopers goed volgen. Unitas werd met een 7—2 neder laag naar huis gestuurd. Aan vankelijk zag het er niet naar uit, dat Unitas zo over zich heen zou laten lopen. De Leidenaren namen zelfs een voorsprong, toen doelman Smit de bal liet glippen. Vlak voor rust trok Theo Duivesteyn de partijen weer in evenwicht. Een tech nisch beter Unitas nam na de pauze weer een voorsprong, maar daarna kwam de omme keer voor Stompwijkse Boys. Opeens gingen de combinaties lopen en met verschillende een tweetjes werd de Leidse defen sie uiteengerafeld. Zo kon de score snel opgevoerd worden door Jan v.d. Kley (3x), Theo Duivensteyn (2x) en Leo Am- merlaan. Alphia wist in een matige wed strijd, die door scheidsrechter De Wit goed werd geleid, Ber- nardus te kloppen: 3—2. Kees Hoogeveen bracht Alphia op 1—0, waarop Ton Rietbergen uit een penalty de gelijkmaker scoorde. Martin v.d. Berg was door Beert Strijker aan het shir tje gepakt. Frits Verkerk zorgde voor het tweede Alphense doel punt. Na rust kon John Eibers een fout van Kees van Boxel uitbuiten: 2—2. Vijf minuten voor tijd werd de wedstrijd be slist door doelpunt van Peter Hazersw. Boys Sleutels Lisse Kagia Valken WSB GWS KRV Woubrugge MVKV 2e klasse: Abbenes LSW *70 Stompw. Boys SVLV Alphia Unitas SJZ Kickers Bemardus Meerburg VNL 13-21 13—21 11—16 14-14 14—14 12-11 12—11 13—11 12- 8 10— 6 12— 3 13—19 12—18 12-16 12—13 13—13 12-10 10-11 12— 8 Afdeling Gouda Van onze sportredactie BOSKOOP Ondanks een doorlopend veldoverwicht heeft Bodegraven saterdag bij Floreant toch genoegen moeten nemen met een puntenverde ling, waardoor de Bodegravers in puntenaantal gelijk zijn ge komen met het In de afdeling Gouda op kop staande WDS, dat echter een wedstrijd min der heeft gespeeld. Bodegraven heeft bij Floreant verzuimd de winst te pakken, toen het vooral in de tweede helft veel meer in de aanval kwam. Niettemin verdiend de Floreant-defensie een pluim voor de wijze waarop zij aan de talrijke stormlopen van de gas ten het hoofd wist te bicden. Het bleef derhalve bij een 0-0. Alle overige wedstrijden werden niet gespeeld wegens terreinaf keuringen. De oogst in de eerste klasse van de zondag was al niet veel meer dan zaterdag het geval was. Ook gisteren ging slechts één wed strijd door: Oudewater—Esto. Voor de Bodegravers werd het een niet helemaal verdiende 2-0 nederlaag. Aantekening daarbij verdiend het dat Esto tot twee maal toe een penalty onbenut liet Damesvoetbal Van onze sportredactie Lelden Slechts één wedstrijd In dc damesvoetbalcompctitle kon dit weekeinde doorgang vinden. Oegstgeest moest met 41 haar meerdere erkennen in SVLV. Dat de overwinning van SVLV zo groot zou uitvallen lag in de eerste helft zeker niet in de lijn der verwachtingen. Beide ploe gen hielden elkaar volkomen in evenwicht en het zag er zelfs naar uit dat de ploeg die het eerste zou scoren een garantie bewijs voor de overwinning in handen kreeg. SVLV opende die score, toen Jose Zonneveld de Oegstgeest-doelvrouwe met een zuiver afstandsschot kansloos liet. Toen Tineke Strijk uit een penalty de ploegen weer op ge lijke hoogte bracht was de strijd echter weer volkomen open. Ge heel anders was de tweede helft. Toen Maria van der Holst SVLV spoedig op een 21 voorsprong had gezet was Oegstgeest een geslagen ploeg. Vol zelfvertrou wen ontketende SVLV een he- vig offensief dat nog twee doel punten zou opleveren. Brigitte Parlevliet was de maakster van deze twee treffers.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9