Zwembadsubsidie valt slecht in Rijnsaterwoude VEEL AUTOMOBILISTEN LIEPEN TEGEN DE LAMP Warmond kan weer naar De Pomp lopen Noordwijker- houters smeten gul met geld MAANDAG 10 MAART 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bij verkeerscontroles Van een onzer verslaggevers Bollen-/Rijnstreek - Veel auto mobilisten zijn in de nacht van zaterdag op zondag tegen de lamp gelopen tijdens in de Leidse regio gehouden inten sieve verkeerscontróles. Daar bij werd niet alleen gelet op eventueel drankmisbruik, technische gebreken aan het vervoermiddel en het in het bezit hebben van de vereiste papieren maar werd door ®en aantal extra ingezette recher cheurs vooral ook scherp ge let op het in het bezit hebben van wapens, munitie en ver dovende middelen. In Noorduijn werden in totaal 256 motorvoetuigen aan een onderzoek onderworpen. De bestuurders werden daartoe vanaf de Oude Zeeweg-Bee klaan naar het politiebureau gedirigeerd, waar zij door de controlerende politiemannen werden opgevangen. Eén bestuurder was zodanig onder invloed, dat tegen hem procesverbaal werd opge haakt terzake artikel 26 WVW. In zes gevallen werd aan auto mobilisten een rijverbod opge legd. In 10 gevallen bleken de ban den van de motorvoertuigen met aan de wettelijke eisen te voldoen, in 11 gevallen man keerde er een en ander aan de verlichting, er werden 3 meer- tonige hoorns inbeslaggeno- men, één chauffeur bleek in het geheel geen rijbewijs te bezitten, er werden twee over tredingen van de Rij tij den wet vastgesteld, en in 28 gevallen werd proces-verbaal opge maakt wegens technische ge breken aan het voertuig. Opmerkelijk was verder de slordigheid van vele automobi listen. In niet minder dan 73 gevallen bleken zij namelijk niet in staat hun rijbewijs en/of kentekenbewijs te tonen. De regio-politieBollenstreek hield in samenwerking met de V erkeersgroep van de Rijk spolitie in Sassenheim ter hoogte van „De Uiver" een alcohol-contröle. In totaal wer den 350 automobilisten gecon troleerd. Twee daarvan kregen een proces-verbaal wegens het rijden onder invloed. Twee au tomobilisten kregen een rijver bod opgelegd en één kreeg een boete wegens doorrijden na een stopteken. Voorts hadden 23 automobilis ten de vereiste autopapieren niet bij zich. In Alphen aan den Rijn wer den tussen tien uur 's avonds en twee uur 's nachts 220 au to's aangehouden. Drie auto mobilisten kregen een rijver bod wegens een te hoog alco holpromillage, dertien anderen kregen een boete op grond van technische gebreken of het ontbreken van autopapieren. Nieuw jeugdkoor voor Zoeterwoude en Hazerswoude Van een onzer verslaggevers ZOETERWOUDE/1IAZERS- WOUDE Leden van het vroe gere koor van de Meerburgkcrk en van het koor uit Hazerswou- de-dorp hebben een nieuw Jon gerenkoor opgericht Onder leiding van dirigente An na Hertman treedt het 22 maart aanstaande voor het eerst op in de Meerburgkerk. Het koor bestaat thans uit vijf tig leden tussen vijftien en twin tig jaar. In het repertoire heeft het behalve het bekende „SJa- loom" en „Amen", enkele liede ren, die door de dirigente op moderne melodiën zijn gecom poneerd. Onderling Belang breidde fors uit Van onze correspondent Lisse Personeel en directie vari de Lissese woninginrichting Coöperatie Onderling Belang hebben op feestelijke wijze de belangrijke uitbreiding van hun vestiging in de Kapelstraat ge vierd. De heer V. d. Berg, voorzitter van de coöperatie, zei dat de afdeling woninginrichting zich in een paar jaar tijd enorm heeft ontwikkeld en dat uitbrei ding noodzakelijk was. Niet minder dan 300 m2 kon aan de bestaande winkelvloerenopper vlakte worden toegevoegd. Men heeft nu gespecialiseerde afde lingen voor gordijnen en tapij ten. Rampenstampers deden het goed Van onze correspondent Lisserbroek De karnavalsver- eniging De Rampenstampers uit de Lisserbroek heeft een bijzon der geslaagd seizoen achter de rug. Tijdens de jaarvergadering in De Meerkoet bleek het batig' saldo 743,-te zijn. Een tekort van 1650,- echter staat aangegeven op de begro ting voor het seizoen 75/76. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature Wennekes benoemd de heer Bont De heer Van Eeu- wijk volgde de heer Onos op als lid van de kascommissie. Alkemade ook Stille Omgang Van een onzer medewerkers Alkemade De gezamenlijke besturen van de Stille Omgang van de parochies in Alkemade hebben besloten om ook dit jaar weer de Stille Omgang naar Amsterdam te organise ren. Op zaterdag 15 maart wordt om 23.30 uur in de parochiekerk St. Bavo in Oud Ade begonnen met de Eucharistieviering. Daarna vertrekt men om 00.30 uur geza menlijk naar Amsterdam. De algemene intentie dit jaar luidt: „Dat wij in Christus durven ge tuigen; kwaad wordt alleen door goedheid overwonnen". Kaarten voor deelname kunnen worden gekocht bij de besturen van de Stille Omgang in uw woon plaats. „Spotvogels" Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Binnenkort wordt in Leiderdorp een bad mintonclub opgericht. Inmid dels hebben meer dan 205 be langstellenden zich als lid opge geven. De vereniging, die de naam „De Spotvogels" krijgt, gaat waarschijnlijk spelen in de nieuwe sportzaal aan het Van Alphcnplcin. Aanstaande woensdag wordt de oprich tingsvergadering gehouden in „De Schakel" aan het Van Alp- henplein. De vergadering be gint om half negen. Samen Sterk mist promotie Van onze correspondent HAZERSWOUDE - Het stan- daardtiental van de Hazers- woudse damvereniging Samen Sterk zal komend seizoen tóch blijven uitkomen in de hoofklas van de Leidse Districts Dam Bond, waarvan het team mo menteel kampioen is. In een „veld" van zes teams heeft dat Samen Sterk nipt de promotie naar de „provinciale" gemist. GONA (Den Haag) en Zwijnd- recht, teams nota bene die in de promotiecompetitie van de Ha- zerswoudse dammers klop kre gen. redden het stuk wél. Want Samen Sterk liet de kans liggen om de promotie te bewerkstelli gen in de wedstrijd tegen de reserves van het Rotterdamse Constant Deze geroutineerde formatie veegde.alle aspiraties van Samen Sterk van de damta- fels door met 11-9 te winnen. Kinderkoor HAZERSWOUDE - De jeugd van Hazcrswoude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn kan gaan zingen in een kinderjeugd koor. Op 11 maart starten de •^petities voor de drie afdclin- genvan het koor (5 t/m 8, 9 t/m 12 en 13 jaar en ouder) onder leiding van Ralphvan Vliet uit Alphen aan den Rijn. De repeti ties vinden plaats in Het Anker aan de Rhynenburcherlaan. Veilingen Groente veiling Katwijk a/d Rijn Van onzer correspondente Warmond Na een vrij langdurige periode van verbouwing en interne verhuizing zal a.s. zaterdag in Warmond de bekende galerie De Pomp weer haar poorten openen waardoor het weer mogelijk wordt er exposities te houden. In de maanden jan. febr. en maart hebben een aantal vrijwilligers het pand aan de Dorpsstraat een grondige opknapbeurt gege ven. Beneden is de min of meer openbare ruimte om. uitgebreid met een vitrinekast. Boven heeft Clara Sikking, de initiatiefneem ster en motor van alle aktiviteiten, een kamer privé en zijn er nog een paar kamers waar de Stichting De Pomp indien nodig tijdelijk onderdak kan verlenen aan mensen die daar behoefte aan hebben. De Stichting De Pomp is in het leven geroe pen om als advies-groep geraadpleegd te kun nen worden en de administratieve en finéricie- le kanten van het werk te verzorgen. Vanaf 15 maart 's middags om 5 uur zal de eerste expositie bestaan uit expressionistische schilderijen van Hans Arkeveld en keramiek van Liesbeth v. Esveldt- Manssen. L)e expositieruimte is dagelijks geopend van 19.00 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 21.00 uur. De praatruimte in de kelder gaat 's avonds om 8 uur open. Amateur-kunstenaars die hun werk wel eens zouden willen exposeren kunnen dit kenbaar maken bij Clara Sikking, Dorpsstraat 38, Warmond. NOORDWIJKERIIOUT De veiling ten ba te van derstauratie van het Witte Kerkje in de bomvolle zaal van gebr. Brama heeft een bedrag van 31.500 opgebracht. De eigenlij ke veiling noteerde een totaal van 21.500,- maar na het laatste koopje overhandigde de voorzitter van de Rabo-bank Noordwijker- hout een cheque van 10.000,- aan dominee Streffland ter gelegenheid van het jubileum van deze bank. Na een aarzelend begin hadden de veiling meesters van HOBAHO, die aan deze avond gratis hun medewerking verleenden, al snel het juiste ritme te pakken en gingen de vele prijzen vlot onder de hamer door. Er was een prachtige fiets, vele levensmiddelenpaketten en een kaartje voor de topper Ajax-Feye- noord. Maar vooral een half dozijn oude wandlampjes uit het Witte Kerkje bleek erg in de belangstelling te staan. Per twee stuks werden de lampjes geveild. De eerste set bracht liefst 650,- op, terwijl de zes lampjes tezamen de lieve som van 1150,- opleverdén. Ook een oude bijbel uit 1700 bracht een respectabel bedrag op van 750,-. Dominee Streefland was dan ook zeer tevre den met de opbrengst van de eerste kerkevei- ling in de geschiedenis van de Hervormde Gemeente van Noordwijkerhout. Hij bracht dank aan de Noordwijkerhoutse bevolking van alle gezindten en aan de vele mensen die tot het slagen van deze avond hebben bijge dragen. Aarlanderveense kruisen fuseren Van onze correspondent AARLANDERVEEN Op de gehouden fusievergaderingen van het Wit-Gele Kriiis en het Groene Kruis is besloten om de beide verenigingen op te heffen en verder te gaan met een nieu we vereniging onder de naam: Kruisvereniging Aarlander- veen. Op die vergadering werden uit beide verenigingen bestuursle den in de nieuwe vereniging be noemd. Het bestuur bestaat uit: C. G. Oerlemans voorzitter, M. van Winkel, secretaris, C. van 't Riet penningmeester. De overige bestuursleden zijn: Mevr. A. Hoogenboom-de Wit en de heren G. A. Stigter en P. Verdonk met dr. P. K. v.d. Ent-Braat als me disch adviseur. Sint Jan geeft llllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ,,Een bodemloze put lllliillllillllllllllllll Van onze correspondente Rijnsaterwoude - De door B W van Rijnsater- woude voorgestelde subsidie voor het zwembad 5762) heeft veel kwaad bloed gezet bij de raadsleden. Van Loenen (Gemeentebelang) trok bijzonder fel van leer tegen dit voorstel „om dat", zo zei hij," de belangstelling voor het zwembad steeds minder begint te worden. Daar bij komt dat de outillage voor schoolzwemmen onvoldoende is. Dit zwembad is een bodemloze put, die voor Rijnsaterwoude onevenredig veel geld kost", aldus Loenen. Na veel heen en weer gepraat werd de subsidie uiteindelijk toch toegekend. Burgemeester Breen zegde overigens wel toe een onderzoek te zullen laten instellen naar de exploitatie en verdere kosten en lasten van het zwembad. Het voorstel van het college van B. en W. om de Chr. Nat. School een bedrag van 275,-. per leerling uit te keren, werd door Grosman (Ge meentebelangen) misplaatste zuinigheid ge noemd. „De tekorten van nu zijn ontstaan door het schrappenop vorige begrotingen. Het schoolbe stuur heeft de broekriem toch al strak aange haald." aldus Grosman. Uiteindelijk stemde de raad in met het voorstel van Grosman om van die gewraakte 275,-. 285,-. te maken. De behandeling van de begroting ging wederom gepaard met het kraken van de gebruikelijke harde noten. De heer van Loenen maakte bezwaren tegen het, door B. en W., voorgestelde aandeel van Rijnsa terwoude in de jaarwedde van het personeel van de gemeente-secretarie (die zich in Leimuiden bevindt). Rijnsaterwoude zou, in dit geval, een derde van de kosten op zich nemen. De heer van Loenen was van mening dat deze verhouding onjuist was, „Waarom geen bereke ning naar het aantal inwoners?" Hij stelde ver volgens voor de verdeelsleutel te wijzigen. Maar de burgemeester verklaarde, hevig geschrokken, dat dit eerst opgenomen zou moeten worden met de raad van Leimuiden. Het college van B. en W. had dit jaar 2.000,-. willen uittrekken voor de groenvoorziening, vol gens van Loenen een beetje aan de weinige kanL Er is veel meer nodig dan wat laag-geboomte, hij pleit voor een grotere aandacht voor het behoud van de natuur en de inpassing van de nieuwbouw, door middel van veel bomen en plantsoenen. Breen zal dit voorleggen aan de Technische Dienst. Het V.V.V. in Leimuiden krijgt zijn 200,- subsi die. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll winterconcert Van onze correspndent ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare heeft veel aanver- nieuwingen gedaan in de afge lopen jaren en zeker niet alleen instrumentaal. Onder leiding van dirgent Jan Mey werd een modern repertoire opgebouwd dat de toehoorders bijzonder aansprak. De concerten trokken dan ook steeds meer belangstel ling en de laatste paar keer was .het Centrum meer dan vol. :Voor het winterconcert dat op 22 maart a.s. wordt gegeven heeft men weer een noviteit Achttien musici vormen dan o.l.v. Jan Mey een Egellander kapel en zorgen daarmede voor een primeur in Zuid-Holland. Gelukkig is de belangstelling voor de muziek niet uitsluitend passief en beperkt zich tot de toehoorders. Vooral de jeugd blijkt ook de muziek te willen beoefenen en velen zijn toege treden als lid. De opleiding is kostbaar en tijdrovend maar de resultaten bleven niet uit. Veel jongeren zijn inmiddels in het korps opgenomen. De jeugd zal zich in het concert van de 22e apart presenteren zodat men een goed beeld krijgt van de gemaakte vorderingen. Spanning stijgt bij klaverjassers Van onze correspondent Llsse De spanning stijgt ten top in de bedrijfsklaverjascom- petitie van de Bollenstreek. Met nog één wedstrijd te spelen staat het team van Van Zanten aan kop dankzij een overwin ning op het Slaapkamercen trum. Van Stein is terug gedrongen naar de derde plaats na verlies tegen P. Bakker. De Beurs handhaafde zich op de tweede plaats door winst op GWB. Lan- geveld won van De Vlinder. De stand is nu: 1. Van Zanten, 2. De Beurs, 3 Van Stein, 4 Lange- veld, 5 P. Bakker, 6 Slaapka mercentrum, 7 De Vlinder 8 G.W.B. Leidse overleden na fietsongeluk Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST De 67-jarige mevrouw Wagenaar uit Lei den is dit weekeinde overle den aan de gevolgen van een ongeluk, dat zich voordeed in de Assendelftstraat te Oegst- geest. Zij kwam met haar fiets in botsing met een bestelauto en overleed enkele uren later in het ziekenhuis. De bestuurder van de bestelauto, de 22-jarige Van D. uit Rijnsburg, raakte door nog onbekende oorzaak op het linkerbaanvlak en kwam toen frontaal in botsing met de fietsster. Voortreffelijke klucht van KPJ Aarlanderveen Van onze correspondent AARLANDERVEEN De to neelgroep van de KPJ afd. Aarlanderveen, gaf dit week end een bijzonder geslaagde heropvoering van de klucht „Huize Amor", van Dick Maasland. Deze klucht liet de vele ver wikkelingen zien, die zich voor kunnen doen bij een huwe lijksbureau, vooral als er on der huwelijkskandidaten ook mensen bij zijn met lange vin gers. De rollen werden onder voor treffelijke regie van de heer J. Valentijn vertolkt door: Hans Kempen, Joge Wijzenbroek, Mariek Kempen, Henk Wijzen broek, Anja van Kessel, Karei Kempen, Loek Verhage, Tru dy Koot, Kees v.d. Pijll en Chris Kempen. Voorhout maakte kennis met mevr. Brokerhof Van onze correspondente VOORHOUT In een beslo ten vergadering hebben de le den van de hervormde ge meente in Voorhout kennis gemaakt met mevr. drs. A. W. E. Brokerhof uit Oegstgeest. De kerkeraad heeft in overleg met haar leden de keuze laten vallen op mevrouw Brokerhof, een van de vier kandidaten die in december een dienst heb ben geleid in het kleine kerkje. Op 25 februari hebben zij een beroep op haar uitgebracht Het werd een bijzonder pretti ge avond. KWJ Voorhout organiseert vredesavond Van onze correspondente VOORHOUT Alle naastom wonenden van de Katholieke Jongeren Sociëteit hebben van deze vereniging een uit nodiging ontvangen voor een contactavond met het KWJ- bcstuur en Jeugdraad Voor hout, het overkoepelend or gaan van de jongerenvereni ging. Zoals bekend zijn er in het verleden nogal wat wrijvingen geweest tussen beide partijen, vanwege het al dan niet ver oorzaken vn geluidsoverlast van de jongerensociëteit. Tij dens de geplande „confronta tie", die het karakter moet gaan krijgen van een feest avond, zullen eventuele klach ten besproken kunnen wor den. De buurtcontactavond wordt a.s. woensdag gehou den. Aanvang 20.00 uur. Leiden De Leidse carnavalsvereniging De Hut spotten blijft de feestpas er in houden. Dit weekeinde was het 'weer gezellig raak in het St. Antonius Clubhuis waar de Hutspotten hun feestzonnetje uit bundig lieten schijnen tijdens het Lentebal. En met hen ruim tweehonderd feestgangers, waaronder bur gemeester Vis. Met muziek van de Warmondse Bier- kouwers de medewerking van twee weergodden van het Spijkerrijk uit de Bilt alsmede het Loosdrechts Kwartet werd het een gezellig lanteavondje in Leiden. Op de foto's een kijkje op de dansvloer Prins Jaco 1 met echtgenote (inzet) leidde het feest weer voortre* felijk. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Katwijkers ontsnappen aan dood iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiui Van onze correspondent SASSENIIEIM/KATWIJK Twee Katwijkers zijn zaterdag middag ternauwernood aan de dood ontsnapt toen de auto waarin zij zaten ter hoogte van het Postviaduct in de Leid.se- vaart terecht kwam en zonk. Zij wisten zich echter bijtijds nog uit hun benarde positie te redden. De bestuurder van de auto had met te hoge snelheid /s gevaarlijke bocht bij het Postviaduct genomen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5