FC KÖLN NIET TE STOPPEN Sparta buitte matheid van FC Twente niet uit SC Cambuur verraste Nieuw dieptepunt voor Barcelona Uli Höness ontbreekt Voetballer doodgetrapt I Utrecht slachtoffer van op revanche belust AZ ■II Wethouder staakte wedstrijd De politie ondervroeg de voet ballers maar tot arrestaties kwam het nog niet „Dat soort dingen kan gebeuren, voetbal wil wel eens gewelddadig zijn", aldus een woordvoerder van de politie. Volgens ooggetuigen was het volgende gebeurd: De la Torre werd van het veld gestuurd om dat hij een tegenstander „onder uit had gehaald" op een manier die zelfs in Guadalajara niet wordt getolereerd. Weglopend maakte hij met de hand „een obsceen gebaar" en daar wer den de tegenstanders zo uitzin nig kwaad over dat zij zich op de la Torre wierpen en hem zolang beukten en schopten tot hij geen teken van leven meer gaf. De wedstrijd werd gestaakt FRANKFURT Uli Höness van Bayern München zal ont breken in het Westduitse elftal dat woensdag op Wembley te gen Engeland uitkomt. De spe ler die in het Europese beker duel van Bayern tegen Ararat Jerevan nog wel als invaller een doelpunt maakte, blijkt nog niet voldoende van zijn blessu re genezen. In de selectie van bondscoaeh Helmut Schön is Manfred Ritschel (Kickers Of fenbach) de enige debutant. De selectie ziet er als vol^t uit: Doel: Maier (Bayern) en Nigbur (Schalke'04). Verdediging: Beckenbauer, Sch- warzenbeck (beiden Bayern), Vogts (Borussia Mönchen Glad- bach), Körbel (Eintracht Frank furt), Helmut Kremers (Schalke) en Dietz (MSV Duisburg). Middenveld en Aanval: Ritschel (Kickers Offenbach), Bonhof, Wimmer, Henckes (allen Glad- bach), Flohe, Cullman (beiden FC Köln), Kostedde (Kickers Offenbach) en Hölzenbein (Ein tracht Frankfurt). Winst voor Velez Mostar GUADALAJARA Tijdens een voetbalwedstrijd tussen een ploeg van de universiteit van Guadalajara (Mexico) en het elftal van Deportivo Oro, ,i eveneens uit Guadalajara, is T een 25-jarige speler van Depor- tivo, Felix German Torres de la Torre, door zijn tegenstanders op het veld doodgetrapt en -ge- slagen. Skipper is Twente's Willem de Vries te handig af. Hij was ook de man van Sparta's gelijkmaker. Everton handhaafde zich als lijstaanvoerder door een over winning van 2-1 thuis tegen Queens Park Rangers. Eén mi nuut voor de rust nam Queens Park de leiding door Don Gi- vens. De ploegen stonden nog maar net weer in het veld of Mick Lyons zorgde voor de ge lijkmaker. Everton moest wachten tot luttele seconden voor tijd voor dat Bob Latch-' ford de winnende kopbal kon afleveren. Burnley verspeelde een punt op Everton door thuis tegen Liver pool een punt te laten: 1-1. De nummer twee op de ranglijst nam nog wel een voorsprong in de eerste helft door een kopbal van Hankin, maar de ex-New- castle speler Terry McDermott bezorgde met zijn eerste doel punt voor Liverpool zijn team een gelijk spel en magere kan sen op de titel. Liverpool heeft vijf punten achterstand op Everton. Leeds kon in de wedstrijd voor de FA-cup tegen Ipswich de grote vorm van woensdag in het Europese bekerduel tegen An- derlecht 3-0) niet helemaal vast houden, al moesten de 37.800 mensen in het Ipswich-stadion wel genoegen nemen met een over het geheel beter Leeds. Op het modderige veld bleken de teams wel degelijk in staat tot hartverwarmend voetbal, veel inzet en een fors aantal hachelij ke situaties voor de doelen. De wedstrijd wordt morgen overge speeld. Fulham verbaasde de bookmakers opnieuw: in de uit wedstrijd tegen het in de eerste divisie onderaanstaande Carlis le United plaatste Fulham zich voor de halve finales door een doelpunt in de 66e minuut van Barrett. Alan Taylor, die zijn eerste volledige wedstrijd voor Westham United speelde, maak te de twee doelpunten die Arse nal uit het toernooi wipten. België De Belgische competitie lijkt toch nog een spannend slot te gaan krijgen. Na een reeks van dertig wedstrijden zonder ne derlaag ging de schijnbaar on aantastbare koploper RWD Mo lenbeek verrassend met 2-0 het schip in bij voorlaatste Diest Anderlecht, aanhoudende ach tervolger, maakte twee punten goed door een royale overwin ning van 3-0 op Standard Luik. Door doelpunten van Coeck (14e), Van Himst (78e) en Nico- laes (82e minuut) staat Ander lecht nog vier punten achter op Molenbeek. KOLN FC Köln lijkt niet meer te stoppen. De ploeg van trainer Caj- kowski, die woensdag Amsterdam met 5-1 opzij zette, mag met de reeks van acht wedstrijden waarin niet werd verlo ren voorzichtig tot een titelkandidaat worden gerekend. Zeker na de overwinning van 2-1 op Hertha BSC. Tegen de volgelingen van Geor ge Kessler, die nog altijd tweede staan, heeft de overwinning ech ter veel moeite gekost. Pas vier minuten voor tijd wist Heinz Flohe vanaf 18 meter de win nende treffer te produceren. Al na vijftien minuten had Köln de leiding genomen door Dieter Muller. Na een reeks dreigingen van Hertha werd de gelijkma ker een feit toen Uwe Kliemann in de voor hem verste hoek raak schoot. Köln profiteerde van het gelijke spel dat koploper Borus sia Mönchen Gladbach thuis be haalde tegen Rotweiss Essen (1- 1). De achterstand op de Borus- sen bedraagt voor Köln nog slechts drie punten. Bayern München is weer een beetje in oude doen. Na de over winning van 3-1 tegen Wupper- taler SV en de 2-0 voor de Euro pese beker tegen Ararat Jere van volgde zaterdag een gelijk spel van 2-2 bij Schalke '04. Geen grootse prestatie, maar de hoop bij de nog regerende landskampioen is teruggekeerd, zeker daar Gerd Muller de beide doelpunten maakte. Hij hielp Bayern door treffers in de 76e en 84e minuut aan het niet meer verwachte gelijke spel na de achterstand bij de rust van 0-2. Spanje FC Barcelona lijkt alle aspira ties voor de strijd om de natio nale titel te hebben opgegeven en zich alleen nog maar voor het Europese bekertoernooi te interesseren. In de uitwedstrijd tegen Salamanca speelde de club van Michels en Cruyff daar tenminste naar, want te gen een tegenstander van ge ring formaat werd een nieuw dieptepunt bereikt: met 1-0 moest Barca de eer aan Sala manca laten. Real Madrid daarentegen lever de een opzienbarende prestatie door Barcelona's stadgenoot Es- panol met 2-0 de baas te blijven. De beide doelpunten kwamen van Günther Metzer. De Madri- lenen hadden overigens een bui tengewoon goede dag, omdat verre achtervolger Zaragoza te gen Las Palmas met 2-0 ten onder ging.. De Koninklijken uit Madrid hebben nu een voor sprong van 7 punten op Zarago za, waardoor de roemrijke ploeg op fluweel lijkt te zitten. Italië Een strafschop, vier minuten voor het einde van de wedstrijd Roma—Laxio, is het begin ge weest van enorme vechtpartij en. Lazio stond op eigen veld met 0-1 achter, toen de scheids rechter in de 86e minuut een strafschop gaf, die de gelijkma ker opleverde. Woedende Napolitaanse suppor ters vernielden afscheidingshek ken tussen de vakken en pro beerden de aanhangers van La zio te lijf te gaan. Een toeschou wer klom over de omheining van het veld en stormde op de scheidsrechter af. Spelers van beide ploegen voorkwamen dat de man zijn plan kon uitvoeren. Na de wedstrijd werd buiten het stadion nog op verschillende plaatsen gevochten, maar in groten getale opgetrommelde gemeente- en rijkspolitie voor kwam dat de strijd tussen de supporters ernstige vormen aan Leider Juventus won in Turijn met 1-0 van Cesena, waardoor de voorsprong op Lazio en Na- poli na 21 wedstrijden tot 5 punten uitgroeide, een ongeken de weelde in de Italiaanse com petitie. Opvallend was het grote krachtsverschil dat AC Milan in de derby tegen stadgenoot Inter- Hoewol niet iedereen bi) Schalke het eens Is met het aantrekken van de Braziliaanse ster Francesco Marinho, nazionale op de grasmat tot uit was hij zaterdag in het stadtion van Gelsenkirchen waar hij werd verwelkomd door Schalke's aanvoerder drukking bracht: Milan won Helmut Kremers (links). met liefst 3-0. Rotterdam Sparta heeft de kans laten liggen om in de jacht op een plaats in het toernooi om de XJEFA-beker twee punten in te lopen op FC Twente. De Rotterdammers werden geconfronteerd met een uiterst matte Enschedese ploeg, Sparta miste echter de vindingrijkheid om gebruik te maken van deze matheid. De ploeg van Köhn kwam overigens al na elf minuten voor. Balverlies van Heijerman op het middenveld aan Jeuring vormde de inleiding tot de openingstreffer. Jeuring bereikte Mühren, die Balken- stein en Visser ontweek en Doesburg vervolgens kansloos liet. Drie minuten later had Sparta de stand al weer gelijkgetrokken. Heijerman zette de handige Skipper aan het werk die via het uitgestoken been van Gross doelpuntte. Druk Nadat Zuidema naast het Rot terdamse doel had gemikt, zette Sparta de oostelijken steeds meer onder druk. Venneker miste uit een voorzet van Van Staveren en kopte even later net over. Kort voor de rust had Sparta afstand moeten nemen maar Michielsen, Van Staveren en Venneker misten het Twent se doel op een haar. Na de rust trok FC Twente nog meer spelers voor het doel sa men. Sparta bleef aanvallen maar kon niet een uitgespeelde kans scheppen. Alleen Michiel sen was dicht bij een doelpunt, maar Drost redde op de lijn Scoreverloop: 11. Mühren 10, 14. Skipper 11. Scheidsrech ter: Berrevoets. Toeschouwers: 5800. Sparta: Doesburg; Jansen, Vis ser, Balkenstein, Meutstege; Van der Veen, Heijerman, Mi chielsen; Skipper, Venneker (Van de Munnik), Van Staveren. FC Twente: Gross; Van Ierssel, De Vries. Drost, Bruggink; Overweg, Van der Vall, Mühren; Zuidema. Jeuring, Pahlplatz (Achterberg). ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Hans van Huissteden van Fortuna sc voor vijf wedstrijden geschorst. Van Huissteden, voormalige eredivi- cie-speler van FC Utrecht be ging tijdens de competitiewed strijd tegen Willem II een zware overtreding tegen Van der Berg, met als gevolg lichamelijk letsel. Alkmaar AZ'67 heeft zich overduidelijk gerevancheerd voor de nederlaag van vorige week bij Go Ahead Eagles. FC Utrecht werd het slachtoffer van de heropstanding van de Alkmaar se ploeg, waarin voor al de rechtervleugel Vosmaer- Van Rijnsoever schrikbeelden opriep voor het chaotisch ver dedigende Utrecht Een chaos, die vooral ontstond toen na een kwartier vrije ver dediger Van Maurik door een blessure uitviel. Utrecht was toen niet meer bestand tegen Utrecht kon het vonnis al niet meer ontlopen toen in twee minuten De Vries en Vosmaer hadden gedoelpunt Utrecht bleek niet in staat enig initia tief te ontwikkelen en ver speelde meestal al in een vroeg stadium de bal aan het fel jagende AZ, dat zich zelfs kon permitteren een straf schop te missen (Nygaard). AZ won daarna de wedstrijd zoals het wilde. Wildschut kreeg een gele kaart toen hij de vrij gekomen Vos maer vloerde. Kronshorst en Van Veen werden door de ma tig leidende Vervoort geno-' teerd. Scoreverloop: 19. De Vries 1—0, 21. Vosmaer 2-0, 44. Kist 3—0, 73. Molendijk 4—0, 75. Meister 5—0. Scheidsrechter: V^rvoort. Toe schouwers: 7000. AZ'67: Vooys; Van Rijnsoever, Mol. Suurendonk, Vonk; Wildbret, De Vries, Nygaard (Molendijk); Vosmaer (Wokke), Kist, Meister. FC Utrecht: Henriksen; Oostrom, Van Maurik (Van Staa), Adriaanse, Ven Oudcnallen (Wildschut); Hilde- brand, Kronshorst, Cabo; Wery, Van Veen, Hulshorst DEN HAAG SC Cambuur heeft voor de grote verrassing gezorgd door koploper Eindho ven op eigen veld een nederlaag van 1—0 toe te brengen. Daar door en mede door de overwin ning die FC Groningen in Lim burg op FSC behaalde werden de Eindhovenaren naar de twee de plaats verwezen met twee punten achterstand op FC Gro ningen. NEC verzuimde de kans zich naast Eindhoven op de tweede plaats te nestelen: de Nijmegenaren kwamen tegen Heracles niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. Veendam—PEC/Zwolle 0—1 (d—1). 9. Leijdekker 0—1. Scheidsrechter: Van Dijken.. Toeschouwers: 2.000. FC Dordrecht—SC Amersfoort 2—1 (1—1). 6. Dubbeld 1—0. 24. De Neeling 1—1 (strafschop) 68. Dubbeld 21. Scheidsrechter: Ettekoven. Toeschouwers: 1.500. FC Den Bosch—SVV 1—0 (1—0). 22. Van Gelder 10. Scheids rechter: Weerink. Toeschouwer- s: 2.000. Gele kaart: Van Kam pen (SW) en Ouwens (FC Den Bosch) beiden wegens het neer leggen van een tegenstander. HeerenveenVolendam 11 (1—0). 15. Wierts 1—0. 47. Hoog land 11. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 4.500. Helmond Sport—FC VVV 1—1 (0-1). 10. Verbong 0-1. 60. Var- die 1—1 (strafschop). Scheids rechter: Geurens. Toeschouwer- s: 4.000. Boeking voor Jovanovic (FC VW) wegens spelbederf. EindhovenSC Cambuur 0—1 0). 83. Roosenburg 01. Scheidsrechter: Jonker. Toe schouwers: 3.000. Gele kaart: Van der Vlag (SC Cambuur) wegens het neerleggen van een tegenstander. HeraclesNEC 00. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 3.000. Gele kaarten: Kerlin (Her acles) en Meijer (NEC) beiden wegens neerleggen van tegen stander. FC VlaardingenWillem II 1-2 (0—1). 20. Hofkens 0—1. 55. Van Dijk 02. Roodbol 12. Scheidsrechter: Vermey. Toe schouwers: 2.000. FSC—FC Groningen 1—2 (0—1). 30. Karsten Jensen 01. 62. Dijkstra 02. 88. Roemgens 12 (strafschop). Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 5.000. Ge le kaarten: Eimers (FC Gronin gen) wegens wegduwen van te genstanders; Hubert (FC Gro ningen) wegens haken. Boeking voor Hovenkamp (FC Gronin gen) wegens spelbederf. Roem gens (FSC) gele kaart wegens het neerleggen van een tegen stander. MOSTAR Velez Mostar, de tegenstander van FC Twente in het toernooi om de UEFA-cup heeft gisteren voor de Joegosla vische competitie de thuiswed strijd tegen Partizan Belgrado met 2—0 gewonnen. (Van onze sportredactie) H BEVERWIJK De Bever- wijkse wethouder A. Hoog- EEE enboom heeft gistermiddag E5 de elftallen van DEM en EE ZVV een verbod opgelegd =E om de wedstrijd tussen beide teams in de tweede klasse A te beëindigen. Zo- EEj wel de consul van DEM als de scheidsrechter van de =5 wedstrijd, de Amsterdam ss mer A. Pantazescou, had- 55 den het veld bespeelbaar verklaard. ESS Vier minuten voor de rust bij de stand 11 liep de Beverwijkse wethouder het veld in, daarbij bijgestaan door een inmiddels gearri- veerde inspekteur van poli- tie. Scheidsrechter Panta- E5 zescu verwijderde in eerste instantie de beide heren en speelde de eerste helft vol- ledig uit. In de rust nam hij contact op met competitie- leider Eef Pauw van het distrikt West 1 en de voor- zitter van de scheidsrech ts terscommissie en maakte van het gebeuren rapport ESS op. De arbiter ging daarop naar de Zaandamse tegen- SSS partij om te vertellen dat er 55 niet meer gevoetbald kon worden en hij zich genood- zaakt zag om de strijd te 55 staken omdat uitoefening 55 van zijn funk tie niet meer mogelijk was. MEXICO Mexico zal visa wei geren te verstrekken aan de spe lers, die uitkomen voor het Da- viscupteam van Zuid-Afrika, dat de volgende maand tegen Mexico speelt. Per communiqué werd gesteld geen diplomatieke betrekkingen met dat land te onderhouden en Amerika te wil len steunen in zijn poging de apartheid te bestrijden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 16