'Sport' viert jubileum groot biljarttoernooi Gouden plak voor Wybo Lelieveld FOREHOLTE KANSLOOS BIJ KANPIOEN PSV Weinig tekening in strijd om Leidse schaaktitel ik Waterpolo in Sassenheim Wielerzege Oegstgeest Peter Post Taekwon-do: Leidse team 2e in Den Bosch Peter Harteveld: 1.12.9 op de 100 m rugslag MAANDAG 10 MAART 1975 Van onze sportredactie OEGSTGEEST Acht gewestelijke kampioenen komen gedurende het weekeinde van 21-22 en 23 maart in café "De Roode Leeuw" te Oegstgeest strijden om het kampioenschap van Nederland libre 2e klasse klein biljart van de K.N.B.B. Aan de strijd doen mee A. v.d. Berg (Castricum); R. v.d. Vegte(Enschede); B. Schotpoort (Eerbeek) B.L. Vreysen (Eelde); J.van Tiel (Temeuzen); A. v.d. Vorle (St. Anthonis); J. Veldhuizen (Gouda) en Th. Schuurmans (Venlo). Het evenement houdt de gemoederen van de Oegst- geester biljartvereniging "Sport" al geruime tijd bezig. Een paar dagen geleden verscheen een uitste kend verzorgd programma boekje, waarin uitvoerig wordt ingegaan op het naderende kampioenschap. De organisatie is toevertrouwd aan de b.v. "Sport", omdat deze club dit jaar het 25-jarig jubileum gaat vieren. "Wij hopen dat onze burgemeester het kam pioenschap zal willen openen", deelt ons de heer P. Schimmel mede; een man, die in de biljartwereld praktisch alle functies bekleed heeft, zoals districts bestuurder Bollenstreek, gewestelijk voorzitter van Zuid-Holland, bondssecretaris, bondsvoorzitter en ook nog vice-voorzitter van de Europese biljartbond, is thans adviseur van de Oegstgeester biljartvereni ging "Sport", waarvan hij al sedert de oprichting lid is. Wij spraken met hem en de huidige voorzitter, de heer Herman Mulder over het wel en wee van de jubilerende vereniging. "In 1950 staken Guus Annokkee, Wim ten Have, Jan Bogaards en C. Dieben de hoofden bijelkaar om een biljartvereniging op te richten. Dat gebeurde allemaal in Café "Sport" dat, tot voor enkele jaren, gevestigd was aan de De Kempenearstraat. Men begon met een 15-tal leden", vertelt de heer Schim mel die zich uit die beginperiode de vader van UVS'ers Piet en Tonny Kantebeen nog goed kan herinneren. "Toen hij dik zeventig jaar was speelde hij nog een stevige partij biljart" In eerste instantie sloot men zich aan bij het district Leiden van de K.N.B.B., maar in 1959 ging men over naar het district Bollenstreek en zo is het tot op de huidige dag gebleven. In het najaar van 1956 ging de biljartvereniging "Sport" een ander home zoeken en vond dit in Café "Central" aan de Geversstraat. Dit was noodzakelijk in verband met de groei van de vereniging en in Central stonden twee biljarts, zodat men wat ruimer uit de voeten kon. Thans telt de vereniging 24 leden en is er zelfs een ledenstop. In café "De Roode Leeuw" waar men uiteindelijk neerstreek is de club de laatste jaren uitstekend onderdak, want daar bevindt zich, los van het cafégebeuren, op de eerste verdieping een prachtige biljartzaal waar men zich geconcentreerd op de sport kan "werpen". Dat "Sport" up's en downs gekend heeft weet voorzitter Herman Mulder maar al te goed. "Enkele jaren geleden waren er nog maar negen leden over en werd er zelfs voorgesteld de club maar op te heffen. Ik was op dat moment voorzitter, secretaris, penningmeester en wedstrijdleider". Maar Herman Mulder wist niet van wijken. Via een huis-aan-huis verspreide folder probeerde "Sport" Oegstgeest te winnen voor de biljartsport. "Dit mondde uit in een drukbezochte openbare lesavond met een demonstratie, gegeven door de bondsinstructeur Bert van Ni j nan ten en Christ van der Smissen. Het leverde ook zes nieuwe leden op, zodat het voortbestaan was verzekerd" Thans is "Sport" in de Bollenstreek de grootste vereniging en daar is Herman Mulder terecht trots op. "Onze clubavonden worden buitengewoon goed bezocht en zelden laat iemand van een team verstek gaan "merkt hij op. De heer Schimmel: „Wij hebben de naam dat wij het goed doen. "Sport" is een vereniging die de mensen veel biljartgenoegen ver schaft. Het is in deze gejaagde tijd geen sinecure om een vereniging te leiden, maar ik zie het ook als een soort sociale taak. Een vereniging ontstaat uit de roep van een aantal mensen om zich te groeperen. Iedereen heeft zijn eigen persoonlijke instelling. "Sport" heeft in de afgelopen 25 jaar geen superbiljarters opgeleverd, maar de vereniging is mede bekend geworden als leverancier van geweste lijke- en districtsvoorzitters, bestuurders en arbiters, ja zelfs een bondsvoorzitter. Tóch sprekt men graag van prestaties op biljartge- bied en van een drietal sterke spelers in de hoofd klasse libre. Er vallen namen als Kees Waayer, Hessel van Dijk en Lou Lensen. En de naam van het veelbelovende jonge lid Harry Versteege uit Noordwijk, die van de vierde klasse in korte tijd districtskampioen werd van de derde klasse met een eindgemiddelde van 4.12 en nu promotie 2e klasse libre gaat spelen. Dan is er nog het districtkam pioenschap drie banden van Hessel van Dijk en het tweede team van "Sport" dat thans aan de kop staat. "Prachtige jubileumgeschenken" zegt de heer Schimmel. Terug naar het evenement dat over goed veertien dagen in Oegstgeest voor de deur staat. En waarvan Burgemeester Jhr. T.A.J, van Eysinga in het voor woord van het programmablad schrijft: „Ik kan mij daarom goed voorstellen, dat de K.N.B.B. besloten heeft de organisatie van dit belangrijke gebeuren in handen te leggen van deze vereniging, die over ruime ervaring beschikt". Twaalf arbiters, lid van de Arbiters Vereniging Bollenstreek V.A.B. (de eer ste in zijn soort in Nederland) zullen nauwlettend er op toe zien dat alles tot in de puntjes verloopt Antoon Koch. i Ontmoeting op het biljart tussen de heer Schimmel (links) en voorzitter Mulder van de jubilerende biljartver. "Sport". 1 Wybo Lelieveld met zijn gouden plak en de beker. Van onze atletiekmedewerk- REUSEL Wybo Lelieveld heeft tijdens de Nederlandse cross kampioenschappen bij de junioren B, een gouden plak veroverd. De Bataaf heeft er ditmaal zeer veel strijd voor moeten leveren, want het twee kilometer lange parcours zat ook met rulle zandheuvels, en de concurren tie was erg sterk. Aan het begin van de race vormde zich uit de ongeveer 50 deelnemers een kopgroep je van een man of vijf, drie moesten er later afhaken. Er volgde een span nende strijd tussen Jan Bart (AV'58, Goes) en de kleine Stompwijker. De Bataaf had de langste adem en Jan Bart (vorige week werd hij nog Ne- derlands-indoor kampioen op de 1500 m) moest zich 100 m voor de eindstreep gewonnen geven. De prominenten van de Lisse- se atletiekvereniging De Spar taan, Joke van Gerven en Piet Waaning moesten de strijd sta ken. Joke kreeg beenkrampen en Piet moest 2 ronden voor de eindstreep net toen hij een demarage inzette om de vijfde plaats te bemachtigen, ge plaagd door maagkrampen op geven. Leny v.d. Poel veroverde een zilveren plak bij de meisjes A. Na 2800 door het ruwe terrein te hebben geploeterd, eindigde ze als tweede achter Tineke Kluft (Zaanland). Henny Grimbergen, eveneens van De Spartaan, veroverde in het sterke damesveld een tien de plaats. Hélène Haverkort van De Bataven werd vijfde bij de meisjes B. Coen Gijs- bert (Bat) 6e bij de jongens B. A. v. Tol (Bat.) 57e en Jan Hendriks (Bat.) 61e bij de he ren. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Na de tweede ronde in het schaakkampioenschap van Leiden kan men reeds voorzichtig stellen, dat de favo rieten voor de titel zich van de anderen beginnen af te zetten. Joop Piket (Philidor) deed dat met zeer weinig moeite tegen naamgenoot P. Piket, die reeds in de opening werd wegge speeld. De twee andere Phili- dor-corifeeën Ad v.d. Berg en Theo Piket, de titelverdediger, stelden hun wedstrijd uit in verband met de volgende dag te spelen KNSB-wedstrijd, zo dat er nog weinig tekening is In de strijd. Joan Baart (LSG) is hard op weg zich dit jaar in het Leids kampioenschap volledig waar te maken, al ging dat tegen wed strijdleider G. Haasnoot met de nodige moeite. Leon Konings, het „enfant terrible" van LSG, was vergeten dat er geschaakt werd en kwam niet opdagen: clubgenoot Jan Tolenaar incas seerde aldus op een simpele wij ze een winstpunt. Verrassend is de overwinning van Schuering (LSG) op Sikkel in slechts wei nig zetten. Schuering beschouwt (Van onze correspondent) SASSENHEIM De zwemver eniging Sassenheim wil een wa ter poloafdeling oprichten. Be langstellenden voor waterpolo kunnen zich voor 15 maart op geven bij C. Korevaar, Menne- weg 34, Sassenheim, tel. 12437. (Van onze wielermedewerker) LISSE Oegstgeestenaar Peter Post van het Leidse Swift was gisteren de sterkste renner tij dens de clubontmoeting tussen Swift en De Bollenstreek. Post legde het 47 kilometer lange parcours in Lisse af in 1 uur 8 min. en 52 sec. Tweede was Ben van der Hulst uit Zoeterwoude voor zijn broer Cock die derde werd. Nico Slingerland en Arie van der Burg beiden uit Noord- wijkerhout waren respectieve lijk vierde en vijfde. In de B-klasse zegevierde de Hille- gomse renner Marcel Hageman voor Hans van der Voort uit Lisse en Leidenaar De Graaf. Van onze handbalmede werker Eindhoven Hoewel de dames van Bax/Forehol- te in Eindhoven beslist geen slechte indruk maakten, waren ze niet opgewassen tegen het snelle en technisch zeer begaafde PSV. Vooral de break-out was een sterk wapen van de Phi-I lipsmeisjes, welke door de Voorhoutsen soms ten koste van straf wor pen kon worden afge stopt. Liefst 4 Eindho- vense treffers kwamen uit break-outs tot stand en driemaal werd een strafworp in een doel punt omgezet. Bij de rust was de zaak met 7—2 voor PSV eigenlijk al bekeken. Bax/Foreholte kwam in de tweede helft wel beter voor de dag, maar vooral Ellie Hoek kreeg van de goed sluitende PSV-defensie weinig bewe gingsvrijheid. Het werd ten slotte een verdiende 147 overwinning voor de Eindho-. ven se kampioensploeg. Mariet- te Langeveld en Anske Broek huizen scoorden ieder twee maal, Hannie Boskamp, Anne- mieke de Bruin en Ineke Slob be scoorden eenmaal. HVS speelde de inhaalwed strijd tegen UVG in de Hou- trusthal te Dep Haag. Liefst 13 strafworpen werden in deze wedstrijd uitgedeeld. Zowel HVS als UVG wisten elk 3 strafworpen te benutten UVG miste er vijf, HVS miste er 2. In de beginfase was het UVG die de strafworpen verzilverde en dan ook tot 3—0 kon uitlo pen. Toen Sjanie Waayer met 2 fraaie doelpunten de pro- duktie van HVS op gang bracht en Truus Lieverse 2 Rotterdamse strafworpen keerde, kwam de Stompwijkse ploeg echter snel in de oude vorm terug en bij de rust was de achterstand nog slechts 43. In de tweede helft liep HVS achter elkaar uit naar 47 en hield deze voorsprong goed vast tot het einde: 6—9. Een verdiende overwinning, waarmee HVS de tweede plaats voor zich opeiste. Voor Wil v. Muiswinkel was het de laatste wedstrijd na 15 jaar de Stompwijkse kleuren te heb ben verdedigd. Zij werd na afloop gehuldigd met bloemen. APOLLO moest het onderspit delven tegen het Haagse HMSH dat weer compleet met de gebroeders Dolkers binnen de lijnen kwam. In de eerste helft speelden de Oegstgeeste- naren een goede partij en kwamen zelfs met 105 aan de leiding. De tweede helft was echter heel wat minder goed. Onder voortdurend ka- nonsvuur van de gebr. Dolkers klapte Apollo tenslotte volko men in elkaar en verloor met 19—24. Aanvoerder Koos Stas- se werd in de bloemen gezet wegens het afscheid, nadat hij vanaf de oprichting in het eer ste team had gespeeld. De jongens junioren kwamen in de strijd om het kampioen schap van Nederland niet ver der dan de derde plaats. Kam pioen werd Kerkrade, waar van maar netaan met 8—9 werd verloren. Tweede werd het Emmense E O, waarin de Oegstgeestenaren met 2012 hun meerdere moesten erkennen. Tenslotte kwam Aalsmeer als vierde uit de bus. Hiervan werd met 18—12 ge wonnen. Toch een voortreffe lijke prestatie van de jonge Oegstgeestse vereniging dat in zo'n korte tijd een junioren- team wist op te bouwen dat zich kan meten met de beste teams in Nederland. Een ge- San/HVI kwam zonder keeper en zonder Hans Ladan en Piet Hiestand niet ver iegen de re serves van Idem/Hellas. Zij waren kansloos hetgeen in de score overduidelijk tot uit drukking kwam: 174 bij de rust en een 3013 eindstand in het voordeel van de Hage naars. WARMUNDA is de laatste we ken geheel van slag, al moet gezegd worden dat zij vrouwe Fortuna niet aan hun zijde hebben. Tegen Animo 3 had den zij een moeilijke eerste helft die werd afgesloten met een achterstand van 104. In de tweede helft vochten de Warmonders goed terug maar verder dan 22—20 kwamen zij niet. Door deze nederlaag zak te Warmunda terug naar een plaats in de middenmoot zichzelf tot de kanshebbers op de titel. Twee punten heeft nu ook Herman v. Halderen, die in een strategische partij van Mie- remet won. R. v.d. Aardweg (Lisse) won reglementair van Bert Jongsma (Ph.), die niet kwam opdagen. Uitslagen 2e ronde le groep: A Schuering-D. Sikkel: 1-0; J. To- lenaar-L. Konings: 1-0 (regl.); H. v. Halderen-R. Mieremet: 1-0; R. Dobbelaar-L. Pols: afg.; E. Bon- gers-J. Bakker: 1/2-1/2; J. Baart- G. Haasnoot: 1-0; B. Houweling- N. Dukker: 1-0; P. Piket-J. Pike- t: 0-1; J. Koet—J. Wijngaard: 0-1; R. v.d. Aardweg-L. Jongs ma: 0-1; G. Both-C. Rentes: 0-1; G. v. Dijk-T. Ossewaarde: afg.; L. Barendse-A. Boode: 1/2-1/2; Th. v.d. Berg-A. Nieuwland: afg.; H. v. Duyvenbode-A. Hen- driksen: 0-1; A. v.d. Berg—J. Wiel: uitg.; F. Weber-E. Ketting: uitg.; Th. Piket-J. Bey: uitg.; B. v. Dijken-G. den Broeder: uitg.; H. KempermanW. Wiebes: uitg. Uitslagen le ronde: J. Bey- L. Jongsma: 1-0; G. Haasnoo- t-P. Piket: 1/2-1/2; A. Nieuw- land-J. Baart: 0-1; J. v.d. Wiel-H. Kemperman: 1/2-1/2; D. Sikkel- R. v.d. Aardweg: 1-0; E. Ketting- H. Kemperman: 1/2-1/2. In groep 2 gaat J. Wiersma met twee punten aan de leiding. Hij wordt gevolgd door vijf mensen met 1 1/2 punt. Uitslagen 2e ronde groep twee: J. Wiersema- L. v. Tongeren: 1-0; A. Geyêr-C. Koeleman 1/2-1/2; T. v. Beijeren- D. Oosterman: 1-0; F. Geertse- ma-H. de Goede: 0-1; R. v. Leeu wen-C. Oosterom: 0-1; R. Tau- ber-J. v. Sandijk 1-0; J. Poot-G. Devilee: 1/2-1/2; G. ZoetemeDc-R. Laven: 0-1 regl. M. Vrieze-R. de Boer: uitg.; J. v. Oudshoom-A. Rijnsburger: afgobr. Uitslagen le ronde: A. Rijnsburger-F. Geertsema: 1/2-1/2. (Van onze sportredactie) Leiden/Den Bosch Een tae- kwon-do-team van Sport school „Leiden" heeft een tweede plaats behaald tijdens een internationale toernooi in Den Bosch. Aan het toernooi deden 88 Westduitse en 8 Ne derlandse teams mee. Het tweede team van „Leiden" werd halverwege het toernooi door het eerste team uitge schakeld. De Leidse teams be stonden uit Herman Harte veld, Herman Vijlbrief, Ge rard v.d. Berg, Hnns en Leo Leurink, Martien Cozijn, John Poot, Ruud van Ooyen, Michel Dubboldeman, Henk de Tom be en Herman Bakker. (Van onze zwemmedewerkster) Gouda De kring Gouwe-Rljn- strcek heeft zaterdagmiddag weer een wedstrijd voor de zwemmers van de C-klasse ge houden. De uiterst langdurige ontmoeting had plaats In het weinig comfortabele Spaan- dersbad in Gouda. Tijdens de 2e wedstrijden slaagden twee zwemmers erin in een hogere klasse te komen. Dat waren op de 100 m rugslag voor heren bijvoorbeeld Peter Harteveld (Zijl/LGB 1.12.9), en Ronnie Noomen (AZC), (1.13.0). Hun tij den waren zodanig dat zij zich als B-zwemmer klassificeerden en de A-klasse op ongeveer 1 seconde benaderden. Op de 100 m vrije slag voor meisjes onder de veertien jaar eindigde Anneke Chaudron (LZ'86) als eerste in 1.14.6 cn werd naar de B-klasse bevor derd. Overige uitslagen: 100 m school slag m.o. 10 1) Jeanette de Jong (LZ'86) 1.52.8; idem j.o.10 1) P. Steenwinkel (DONK) 1.45.5 2) Michiel Verhoog (Z/L) 1.57.2, 100 m. vlinderslag m.o. 12 1) B. Bij waard (HZV) 1.43.8 2) K. Grim (Z/L) 1.46.6 3) J. Stouten (Z/L) 1.47.3; 100 m vrije slag m.o. 14 1) A. Chaudron (LZ'86) 1.14.6 2) A. Nijssen (LZ'86) 1.15.1 3) A Oskam (Z/L) 1.15.4;

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11