Feyenoord wil Boskov KARPOV WIL BEDANKEN Toernooischema is een chaos! Waar regen geen vat op kreeg Griep velt Aad Kila Misnoegen over jacht op trainer FC Den Haag Thie en Ling terug Roda JC moet Nanninga één duel missen Lotto en toto Lubanski was weer actief VRIJDAG 7 MAART 1975 LEIDSE COURANT Boskov. DEN HAAG De al enige tijd circulerende berichten als zou Feyenoord interesse hebben voor Vuljadin Boskov, de trai ner van FC Den Haag, zijn waar. Er is met het bestuur van de FC enige tijd geleden overleg gepleegd over het eventueel verbreken van het nog een jaar durende contract met de Joegoslavische trainer. Daarna is in een contact tus sen Feyenoord en Boskov ko men vast te staan dat het fi nancieel een zware dobber wordt de situatie bij het oude te laten. Voorzitter Herman Choufoer „Het aanbod van Feyenoord is binnen onze be groting waarschijnlijk niet in te passen". Het blijven van Boskov bij FC Den Haag ziet er dus hopeloos uit. Dat mag je tenminste wel constateren, wanneer de situa tie zo wordt voorgesteld. In principe is dat erg jammer. De Joegoslaaf had zich in korte tijd bij de club ontpopt als een gretig vakman, die vooral met het talent goed overweg kon. Maar het geld zegt alles. Zie Boskov maar. Toen Feyenoord toch doorging met Boskov en een accoord voor het seizoen 1975—76 werd bereikt, heeft de huidige trainer van FC Den Haag zijn bestuur laten weten het aanbod van Feyenoord gaarne te accepteren. Wat vrij vertaald wil zeggen: „Ik doe het". Hoewel ook hij zich re-, kenschap gaf nog een jaar bij de club onder contract te staan. Maar het aanbod was te verleidelijk. Herman Choufoe- r: „Het bestuur van FC Den Haag heeft Feyenoord van zijn misnoegen over deze gang van zaken op de hoogte gesteld. Maar nu we weten hoe de vork in de steel zit en onder welke condities Boskov bij Feye noord kan gaan werken, vra gen we ons af of het verant woord is een keihard neen te laten horen. We hebben telefo nisch een aantal uitgangspun ten met Feyenoord doorge sproken en waar we nu op wachten is hun antwoord". Het is opmerkelijk dat Feye noord ook in een eerder sta dium een beroep deed op een trainer van FC Den Haag. Ernst Happel was toen de meest geschikte kandidaat. Door ook aan Boskov te trek ken geeft Feyenoord blijk maar weinig inventief te zijn. Het moet een gouden greep van een andere, minder draag krachtige vereniging onmid dellijk inpalmen. Zonder zelf initiatieven te nemen, zonder zelf op zoek naar een vervan ger van Corver te gaan wat FC Den Haag wel doet Deze bedenkelijke politiek van Feyenoord zou eigenlijk een halt moeten worden toegeroe pen. Want wanneer de clubs ook eikaars buitenlandse trai ners gaan aftroggelen door ze aanbiedingen te doen die voor de ander onbereikbaar zijn dan blijft het betaalde voetbal nergens meer. FC Den Haag is dan ook terecht boos. En het zou eigenlijk te wensen zijn, dat het keiharde neen, waar over FC Den Haag spreekt, gehandhaafd blijft. Contrac tueel kan dat. Al moet je dan de humane kant van de kwest ie opzij zetten en dat zal voor een club als FC Den Haag waarschijnlijk doorslaggevend zijh. HANS DE BRUYN. MOSKOU - Russische schaak autoriteiten zinspelen erop dat Anatoly Karpov zich mis schien zal terugtrekken voor de tweekamp tegen wereld kampioen Robert Fischer, als het reglement voor deze ont moeting wordt aangepast aan 1 de Amerikaan. Ondanks heftige Russische protesten is de internationale schaakfederatie (F.I.D.E.) al akkoord gegaan met het voor stel van Fischer om de match vanaf 1 juni a.s. in Manila te houden en ook is Fischer's kandidaat Paul Klein (Ecua dor) aangewezen als hoofd- scheidsrechter. Inmiddels is ook de Russische schaakbond voor de zoveelste maal in actie gekomen. Voor zitter Viktor Boikov heeft aan gekondigd dat Rusland heeft voorgesteld de „onreglemen taire handelingen van FIDE- president dr. Max Euwe op de agenda te zetten van het bui tengewoon congres". De Rus sen verwijten dr. Euwe dat hij tegen de wens van Karpov in voor Manila als plaats van handeling heeft gekozen en dat hij Klein heeft aangewezen als hoofdscheidsrechter. Over deze laatste kwestie meldt Boi kov: „Karpov, die zich strikt aan de regels heeft gehouden, had als hoofd-scheidsrechter voorgesteld een keuze te ma ken uit grootmeesters van West-Duitsland, Oostenrijk en België. Fischer liet na een kan- Karpov. didaat hoofdscheidsrechter te noemen. De Fide koos voor hem (na samenspraak met zijn vertegenwoordiger Edmond- son) voor Klein". Boikov, die stelt dat het onreg lementaire gedrag van de FI- DE-president grote veront waardiging heeft gewekt in de Sovjet-Unie, waarschuwt dat, de Russische schaakbond geen enkele nieuwe aantasting van de reglementen meer zal ac cepteren. KOEALA LOEMPOER In een duel voor groep A heeft Pakistan donder dag van Nieuw-Zeeland gewonnen met 2—0. Bij de rust was de stand 1—0. De wedstrijd tussen India en West-Duitsland in groep B is tien minuten na het begin van de tweede helft door de scheids rechter gestaakt wegens te slecht licht. India had op dat moment door een goal van Har- charan Singh met 1—0 de lei ding na een uiterst harde wed strijd. Door de regenval kon deze ontmoeting niet in het Mer- dekastadion gespeeld worden en was uitgeweken naar een reser- veveld op acht kilometer af stand van Koeala Loempoer. Er moest gewacht worden totdat de ontmoeting tussen Pakistan en Nieuw-Zeeland was afgelopen, waardoor het duel 50 minuten te laat begon. In de strijd om de wereldtitel hockey in Koeala Loempoer heeft Maleisië gisteren van Po len gewonnen met 31. Bij de rust van dit voor groep A ge speelde duel was de stand nog gelijk: 1—1. 7. Francis 1—0 (strafcorner), 24. Otulakowski 11 (strafcorner), 61. Shanmu- ganathan 2—1 (strafcorner), 65. Mahendran 3—1. Polen is er niet in geslaagd Ma leisië af te stoppen. De gasthe ren waren over alle linies snel ler en beschikten over een aan- (Van onze speciale verslaggever) KOEALA LOEMPOER Het toernooi om de derde wereldbeker voor hockeyteams dreigt een farce te worden. Een tombola, die niets meer het het serieus bedrijven van topsportte maken heeft. Een loterij met alleen maar nieten. Wat er donderdag allemaal in Koeala Loempoer gebeurde tart elke beschrijving. Het toernooi startte het afgelopen weekeinde al onder ongelukkig gesternte want,na de vlekkeloos verlopen openingsceremonie moest zondag NederlandSpanje worden uitgesteld omdat een plotselinge, hevi ge tropische regenbui het veld van het Merdekastadion in een moeras had veranderd. Daarna bleef het vallen en opstaan met het voorzetten van het wedstrijdschema. Het regende verder elke dag, de ene keer korter, de andere keer langer en de top van de interna tionale hockeyfederatie (teventf de leiders van het toernooi) be sloot zijn toevlucht te nemen tot de vroege ochtenduren, als het niet pleegt te regenen en tevo ren aangewezen reserveterrei nen, die zelfs beter zijn dan de velden van de hoofdstadions, maar geen accommodatie rijk zijn. Tot zover was het geheel nog wel te verdedigen Enkele wedstrijden moesten deson danks toch wegens de vasthou dende regen (het weer heeft men ondanks het bestaan van regenbezweerders zelfs in Malei sië niet in de hand) worden afgelast, maar er was nog wel plaats in het ruim opgezette pro gramma (uitgangspunt: niet te veel duels achter elkaar in de hitte) en nieuwe indelingen te maken. Voor gisteren was alleen Malei sië—Polen (groep A) op het veld van de Kilatclub even buiten Koeala Loempoer vastgesteld op een matineus tijdstip (08.00 uur). Dit treffen werd niet ge stoord door regenval en Malei sië won normaal met 31. Maar voor de late middaguren (vanaf 15.00 uur) waren nog vier wed strijden vastgesteld. Aanvanke lijk was er nog niets aan de hand. EngelandArgentinië (groep B, Kilatclub) en Pakista n—Nieuw Zeeland (groep A, Merdekastadion) begonnen op tijd. Maar om half vier besloten de weergoden hun gehele voor raad regenwater over- de Malei- «ische hoofdstad uit te storten en toen begonnen de moeilijkhe den* pas goed. De Nederlandse ploeg, die om 16.45 uur op de Kilatclub tegen Spanje moest aantreden, vertrok hoofdschud dend met de bus uit hotel Mer lin. De regen hoosde onderweg tegen de ramen, straten waren .ondergelopen omdat de putten de stroom niet konden verwer ken, scooters en auto's stonden half onder water. Bij aankomst op de Kilatclub konden de spe lers hun ogen niet geloven. Het gehele terrein, enkele uren daar voor nog een prachtige groene weide, was veranderd in een binnenmeer, geschikt voor zeil boten en hengelaars. Maar na tuurlijk niet voor hockey. De wedstrijd Engeland—Argentinië was in de rust bij de overigens verrassend stand 1—0 voor de Argentijnen gestaakt. PANIEK De Nederlandse ploeg behoefde niet eens uit de bus te stappen. Een drietal „verzopen" Engel sen mocht meeliften en onder het gehot van dampende thee werd de terugtocht naar het hotel aanvaard. Intussen was in het Merdekastadion het duel tussen Pakistan en Nieuw Zeel and na veertig minuten bij de stand 10 voor de Aziaten ge staakt. Toen zijn de afgevaardigden van de FIH kennelijk in paniek geraakt Terwijl de Nieuwzeel- anders dachten dat het gebeurd was en een biertje dronken wer den zij ineens naar bussen gedi rigeerd (in hun doornatte plun je) om het duel op het merk waardig genoeg nog wel enigs zins bespeelbare TPCA-celd te vervolgen. Prompt diende ploeg leider Tony Palmer een fel pro test in, maar evengoed moest er worden gehockeyed. Een absur de beslissing om topspelers, die zich maandenlang op een derge lijk evenement voorbereiden, halverwege een zo belangrijke wedstrijd van de ene bus in de andere te hijsen om ergens an ders verder te spelen. Pakistan won met 20 en Palmer protes teerde opnieuw. „Zoiets is toch niet mogelijk?" zei de uiterlijk kalme Kiwi. „Het is ongelooflijk wat hier gebeurd is. Maar ik heb goede hoop dat KOEALA LOEMPOER „Als het aan mij ligt speel ik in dit toernooi niet meer", zei Wou ter Leefers donderdagochtend in het spelershotel Merlin in Koeala Loempoer. De kleine, donkere Hagenaar (22 jaar, 45 interlands, speler van HCKZ) was woensdag tijdens de spec-' taculaire wedstrijd tegen Pa kistan geblesseerd uitgevallen. „Ik maakte op een gegeven moment een sprintje om een pass van Ties te achterhalen en kreeg ineens weer last van mijn oude blessure een spier- scheuring in mijn recherdij- been. Dat is vorig jaar augus tus tijdens de training voor het nieuwe seizoen al begonnen. Sindsdien heb ik gesukkeld. Ik ben lange tijd uitgeschakeld geweest en weer teruggeko men. Nederland—België moest ik weer missen. Tot de wed strijd tegen Pakistan heb ik er geen last meer van gehad. Maar nu is het weer terugge komen. Je raakt er langzamer hand aan gewend, dat wel. Toch zal het misschien beter zijn me te laten opereren." het protest zal worden geaccep teerd." Tony Palmer zou ongelijk krij gen. Laat in de (Maleisische) avond besloot de FIH het pro test af te wijzen. Nieuwzeeland ging onmiddellijk in beroep en zienlijke betere conditie. De Oosteuropeanen moesten het slechts hebben van snel uitge voerde counters, maar Crotows- ki en Rachwalski waren niet bij machte de Maleisische defensie uit te spelen. Stand groep A. Maleisië 3 1 2 0 4 3-1 Pakistan 3 1 2 0 4 7—5 Spanje 2 1 1 0 3 4—1 Nieuw-Zeeland 3 1113 2—3 Nederland 2 0 111 4-5 Polen 3 0 12 1 4—9 Stand groep B: West-Duitsland 2 2 0 0 4 74 Australië 2 10 12 10-3 India 1 1 0 0 2 2-1 Engeland 2 10 12 4-3 Argentinië 1 0 0 1 0 2—4 Ghana 2 0 0 2 0 Nieuwzeeland dreigde op te stappen liet zelfs doorschemeren het toernooi anders te verlaten. Maar daarmee was de ellende van donderdag nog niet voorbij. Na Pakistan—Nieuwzeeland moesten de ploegen van West- Duitsland en India, de toppers van groep B, het veld Opdraven hoewel de in de Tropen zonder schemering invallende duister nis hockey onzichtbaar zou ma ken. Beide teamleiders Hugo Budinger en Balbir Singh start ten om 18.00 uur plaatselijke tijd dan ook terecht onder pro test. Na twaalf minuten in de tweede helft (stand 1—0 voor India) gespeeld te hebben lieten de scheidsrechter (Piet Lathou wers en de fransman Gillet) in rukken. Later besloot de toer- nooileiding zowel Engeland- Argentinië als India—West- Duitsland helemaal over te laten spelen. TABOE Het gehele wedstrijdprogramma voor de kwalificatiegroepen tot en met maandag 10 maart werd opnieuw ingedeeld. De slechte velden van de oorspronkelijke hoofdstadions Merdeka en Min- def (waar men zelfs met heli kopters had getracht het water weg te blazen) zijn voorlopig taboe verklaard en er is uitge weken naar een drietal andere terreinen in Koeala Loempoer. De vastgestelde duels in andere plaasen, Ipoh en Seremban, ble ven gehandhaafd. Voorts wordt er meer gebruik gemaakt van de vroege ochtenduren omdat de regen dan meestal pleegt uit te rusten van de inspanningen op de vorige dag. Het al twee keer afgelaste duel met Spanje is nu voor zaterdag middag vastgesteld zondag komt Nederland niet in actie en maandagmiddag moet Polen worden bestreden. Tenmin ste—als het eens op wil houden met regenen. Misschien lukt het als alle regenbezweerders in Maleisië tegelijk hun musterieu- ze gebeden uitspreken. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Coach Boskov mist nog Van Leeuwen en Kila. Thie en Ling zijn weer fit De afwezigheid van Van Leeu wen is niet vreemd hij blijft nog wel even weg maar Kila kan niet meedoen in verband met een griep. De opgave zal daarom weer knap lastig worden. Kort geleden schakelden de Zuiderparkers Roda JC uit voor de bekerwedstrijd, maar pas na hevig verzet Het nemen van strafschoppen bracht de beslissing. Omdat Nanninga geschorst is zal Stanley Bish (23) terugkeren in de basis van trainer Bert Jacobs, terwijl Jo Korver (23) en Gerrie de Goede (30) de aanval completeren. Ook linkerflankverdediger Sjef Blatter, die Tscheula Ling met harde charges aanpakte, is van de partij, even als het werkpaard Dick Advocaat en de betrouwbare centrumverdediger Jos Dijkstra. Op andere fronten gaat de strijd voort tussen PSV, Feyenoord en Ajax. De Rot terdammers hebben een punt minder dan PSV. dat tegen Benfica hevig teleurstel de. In het Olympisch Stadion draait een „bestseller": Ajax-Feyenoord, een duel dat opheldering kan brengen of Ajax moet afhaken voor de landstitel. PSV moet naar het in de knoei zittende Haar lem. Het C-elftal van FC Den Haag speelt morgen uit tegen Volendam. Het elftal van FC Den Haag wordt eerst later samengesteld uit de navolgende spelers: Thie, Monnee, Mansveld, Van Vliet, Kore- vaar, Jol, Perazic, Bres, Ling, Swamen- burg, Ouwehand, Lochtenbergh en Lou- werens. FC Den Haag-Roda JC wordt zondag vooraf gegaan door een bijzonder interes sante jeugdwedstrijd. Het Nederlands UEFA-elftal (14/15 jarigen) treedt aan tegen een idem jeugdelftal van FC Den Haag-ADO. aanvang 12.30 uur. Dit UE FA-elftal zal later op het machtige Wem bley een officiële wedstrijd spelen De opstelling van de UEFA's: Doel: Visser (Zand voortmeeuwen); achter: Fransen (RKVVL), Tuiten (Achilles '12), La por (Veendam) en Gerrits (Fort. SC); midden: Heeren (Willem II), Hullegie (Go Ahead Eagles) en Valke (DFC); voor: Tieks (Musselkanaal), Janssen (Sittard) en Lo- rié (Rijswijk). Wisselspelers: Hoeke (Alte- na) Essen (Alexandria '66), Nuus (Heili- gerlee), Troost (Feyenoord) en Scheve (Heracles). Voor het duel tussen FC Den Haag en Roda JC krijgen 500 leerlingen van 11 scholen gratis toegang. ZEIST Dlck Nanninga, de lange spits van Roda JC, is donderdag door de tuchtcom- missie van de KNVB (Konin klijke Nederlandse Voetbal Bond) voor een wedstrijd ge schorst naar aanleiding van handtastelijkheden ten aan zien van scheidsrechter Derks in de wedstrijd Roda JC—A- Jax. Nanninga kreeg ook nog een schorsing van een voor waardelijke wedstrijd bene vens tweehonderd gulden boe te. De Uitgebreide lijst met straf fen ziet er verder als volgt uit:4 Excelsior. M ltracl ƒ230.- EsecUlor: A Mud. 1 wrdxlcijd onvoorwaardelijk. NA- C: J. Bcuambcrt 1 onvoorwaardelijk. 1 I A. Spljken I twüf0,Haer P; T vai 130.- r tegen onuetting; Sparta: J onvoorwaardelijk. De Graafachi. Londen 1 onvoorwaardelijk «n woordelijk en 100.-. tegen omietUng. Da Graalacap: T J Doorneboach 1 onvoorwaardelijk; FC tl- 'aardelijk. gen omzetting. FC Vlaardlngen: M Otta verweer legen omzetting; FC Vlaaidiia- gen: J. v.d. Walle 1 onvoorwaardelijk en 73.-. FC Dordrecht: B. voorwaardelijk. BW: R. Korengevel onvoorwaardelijk met mogelijkheid tot verweer tegen omzetting van een wed- delijk. Vanavond u er een mondelinge behandeling van de zaken van P v d Uy <rc Den Boach) en H. v. Huixaladen DEN HAAG Lotto no. 9: Aantal deelnemers: 1.092.966. Bruto inleg: ƒ4.229.413,-. Prij- zenbedrag: f 2.008.971.-. Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt. 2e prijs: 22 winnaars, die elk bruto 9.131,- ontvangen. 3e prijs: 380 winnaars, die elk per ko lom 793,- ontvangen. 4e prijs: 11.666 winnaars, die elk per kolom 34,- ontvangen. 5e prijs: 13.652 winnaars, die elk per kolom 29,- ontvangen. Jackpot voor de lotto a.s. zon dag (no. 10) 36.473.-. Toto no. 9 Aantal deelnemers: 284.333. Bruto inleg: 791.200,—. Prij- zenbedrag: 375.820.—. Ie prijs: 2winnaars, die elk brute 75.164,— ontvangen. 2e prijs: 23 winnaars, die elk bruto 4.085,— ontvangen. 3e prijs: 315 winnaars, die elk per ko lom/ 417,—ontvangen. Lubanski kan wear lachen. WARSCHAU Na een onder breking van achttien maan den" heeft Wlodzimierz Lu banski weer voor het eerst gespeeld voor zijn ploeg Gor- nik Zabrze. De Poolse ste raanvaller liep tegen Enge land een gecompliceerde knie blessure op die hem anderhalf Jaar het spelen onmogelijk maakte. In een oefenwedstrijd tegen tweede-divisicclub Wisloka kon hij eindelijk weer eens in actie komen. Hij had enige goede momenten in de ont moeting die eindigde in 2—2, maar dat Is geenszins een aan wijzing voor totaal herstel. Als op 8 maart de Poolse competi tie na de winterstop weer gaat draaien, zal Lubanski voorals nog langs de kant moeten blij ven. De behandelende dokto ren zullen zich nog moeten beraden of Lubanski in staat zal zijn weer volledig op het hoogste niveau (club en natio nale elftal) te kunnen mee draaien. Verbod voor Lycurgus Groningen - Het bondsbestuur van de Nederlandse volleybal- bond heeft de Groninger ere divisievereniging Lycurgus verboden reclame te voeren voor de landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee. Sinds de vorige maand speel den de dames- en herenteams in shirts met daarop het vignet van deze landelijke stichting met als opschrift: „Wees wijs met de Waddenzee". Lycurgus- voorzitter Steeman is daarover nogal ontstemd. Die toestem ming is ingetrokken omdat het embleem te groot zou zijn en bovendien omdat daarin een tekst is verwerkt. Het bestuur van Lycurgus, dat er van uit gaat dat het hier gaat om een ideële reclame en met sponso ring niets te maken heeft, heeft tegen het opgelegde ver bod bij de NEVOBO protest aangetekend. Eventueel zullen gerechtelijke stappen worden ondernomen om het verbod ongedaan te maken. Allen Weerbaar tegenstander Ons Eibernest Van onze sportredactie DEN HAAG - Allen Weer baar, dat gisteravond Blauw Wit met 1310 klopte, wordt de tegenstander van Ons Ei bernest in de finale Neder lands kampioenschap micro korfbal op 15 maart in Am- hem. Frans Kok weg (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Trainer Frans Kok gaat na een seizoen reeds -de zaterdag 3e kiasser Maas-; dijk verlaten. Een andere club heeft hij nog ruet op de korrel. Colorado Springs - De Russi sche formatie Irina Rodnina en Aleksander Zaisev heeft voor de zevende maal beslag gelegd op de wereldtitel in het kunstrijden voor paren. De eindstand is verder: 2. Kerme- r/Oesterreich (Odld), 3, Gross/- Kagelmann (Odl).

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13