Allerlei(ds) Voorrang op Damlaan opgeschort "Stijging aantal woningzoekenden onvermij deli jk" Het Rijk wordt voor Leiden wat toeschieteli j ker Leiden, een merkwaardige stad 9: een bezienswaardige film DINSDAG 4 MAART 1915 LEIDSE COURANT Pv;iv\ 3 Overleg over boomplanting in Doezastraat Van een onzer verslaggevers LEIDEN Vertegenwoordi gers van de gemeente en van de winkeliers in de Doeza straat zullen nader overleg plegen over de situering van de iepen die men hier wil plan ten. Daartoe is gisteren beslo ten in een vergadering van de gemeentelijke verkeerscom- missie. De woordvoerders van de winkeliers zeiden er op die bijeenkomst „alle vertrouwen in te hebben" dat de twee partijen elkaar zullen vinden. Mocht dat toch niet lukken, dan zullen de bomen die nu nog op het Stationsplein staan, naar elders verhuizen. Ge meente-ambtenaren denken in dit verband aan de Kooilaan. Het verzet van de Doe2«straat- winkeliers tegen de door de gemeente voorgestelde situe ring van de iepen berust onder meer op de overweging dat hierdoor parkeerruimte verlo ren zal gaan. Volgens gemeen te-ambtenaren is de door hun voorgestelde plaatsing van de bomen noodzakelijk om de wortels van de bomen vol doende ruimte te geven. Verkeerslichten gewenst bij Leiderdorpsebrug Van een onzer verslaggevers LEIDEN Commandant Broeshart van de Leidse brandweer vindt dat het kruis punt Hoge Rijndijk/Leider- dorpsebrug met een verkeer slichten-installatie moet wor den beveiligd. Hij bracht dit gistermiddag naar voren tij dens een vergadering van de gemeentelijke verkeerscom- missie. Op het kruispnnt zijn onlangs twee vrouwelijke in zittenden van een Daf om het leven gekomen toen de wagen werd gegrepen door een zware vrachtauto. Van ambtelijke zijde werd erop gewezen dat de kosten van de stoplichten voor rekening zouden moeten komen van Leiden en Leider dorp gezamenlijk. Grote opkomst kankeronderzoek Van een onzer verslaggevers LEIDEN Ruim 70% van de vrouwen die worden opgeroe pen voor het onderzoek naar borstkanker in Leiden, geeft aan de oproep gehoor. Dat zeggen b. en w. in hun infor matieve nota bij de Leidse be groting 1975. Het borstkanker onderzoek wordt gehouden op initiatief van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening, in samenwerking met onder meer het Acade misch Ziekenhuis en de Leidse huisartsenvereniging. B. en w. noemen het percentage van 70 „zeer bevredigend". Opvang patiënten uit psychiatrische ziekenhuizen Van, een onzer verslaggevers LEIDEN Volgens de infor matieve nota bij de Leidse be groting 1975, gisteren door b. en w. uitgebracht, is over en kele maanden de oprichting te verwachten van een stichting die opvangmogelijkheden gaat scheppen voor uit psychiatri sche ziekenhuizen ontslagen patiënten die zich nog niet zelfstandig kunnen handhaven in de maatschappij. De studie-commissie geestelij ke gezondheidszorg Zuid-Hol land (regio Noord), zo staat in de nota, is in januari van dit jaar akkoord gegaan met een concept statuut voor zo'n stichting. Behalve met de op vang van ex-psychiatrische pa tiënten zou de stichting ook preventieve hulp moeten bie- Meldingsplicht voor leegkomende woningen Van een onzer verslaggevers LEIDEN B. en w. achten het gewenst dat „een mel dingsplicht wordt gecreëeerd voor leegkomende woningen". Dit in verband met de afschaf fing van woonvergunningen voor „dure" woningen. Sinds 1 januari van dit jaar is im mers een dergelijke vergun ning niet meer vereist voor woningen met huurprijzen bo ven de 375 per maand en koophuizen waarvoor meer dan 120.000 op tafel moet worden gelegd. De wenselijk heid van een meldingsplicht bij leegstand wordt door het college naar voren gebracht in zijn informatieve nota bij de Leidse begroting 1975. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiuii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers Leiden - Het voorstel van B. en W. om de Diamantlaan, de Dam laan en de Vondellaan de status van voorrangsweg te geven wordt voorlopig aangehouden. Een werkgroep van omwonen den, vertegenwoordigers van scholen en ambtelijke vertegen woordigers gaat de wenselijk heid van de voorgestelde maat regel en van de problemen die daarmee samenhangen, eerst nader bekijken. Tot de instelling van de werk groep is gistermiddag besloten tijdens een vergadering van de gemeentelijke verkeerscommis- sie. Tegen de aanwijzing als voorrangsweg van de drie ge noemde straten is bezwaar ge maakt door onder meer de Pa- cellischool, de Groen van Prin- stererschool, de Jan Ligthart- school en de wijkvereniging Muiderkring. Ook aangehouden is een voor stel tot het instellen van een parkeerverbod voor de zuidzijde van de 3 Oktoberstraat, vanaf de Herenstraat tot pand Drie Oktoberstraat. Hiertegen is pro test aangetekend omdat de Vi- vo-winkelier in deze straat van parkeerruimte zou worden be roofd. Bewoners van de Drie Okotoberstraat die gistermid dag ter vergadering aanwezig waren maakten overigens van de gelegenheid gebruik om erop te wijzen dat de enige tijd gele den in deze straat verbrede trot toirs "een levensgevaarlijke si tuatie" hebben geschapen. Een andere aangekondigde ver keersmaatregel waarop men zich eveneens nog nader wil be raden is de invoering van twee richtingsverkeer ten behoeve van fietsers en bromfieters in de Van der Werfstraat. Een zelfde maatregel voor de Caecilia- straat zal worden uitgesteld. De overige verkeersmaatregelen zoals die onlangs in de plaatse lijke kranten zijn gepubliceerd zullen binnenkort wél door B. en W. officiéél worden vastge steld. Ze behelzen onder meer invoering van twee-richtingsver- keer voor (brom) fietsers in een groot aantal straten waar nu nog éérichtingsverkeer voor alle voertuigen geldt. En daarnaast de instelling van parkeer-verbo- den in De Camp. Op aandringen van vooral ook het CDA-raadslid Ham zal wet houder Waal er naar streven om zoveel mogelijk gelijkheid ipet het van kracht worden van deze maatregelen, betreffende tweer ichtingsverkeer, markeringen op de weg aan te brengen waar door voor de automobilisten die situatie direct duidelijk wordt. Ham signaleerde het gevaar dat automobilisten zich niet realise ren dat zij in de betrokken stra ten en stegen fietsers van de andere kant kunnen verwach ten. Wethouder Waal deelde tijdens de gisteren gehouden vergade ring overigens mee dat het "voorlopig spoorboekje voor de reconstructie van de B ree straat" gereed is. Dit tijdsche ma aal worden doorgesproken met alle betrokkenen. Voorts bracht hij de commissieleden onder het oog dat verkeers- ambtenaren een plan voorberei den om het verkeer uit woon straten te weren en naar de hoofdwegen te dringen. iiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiHtiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiHHiniiiiniHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii B. en w. van Leiden: Van e r verslaggevers LEIDEN - Een stijging van het aantal woningzoekenden in Lei den zal de komende jaren haast onvermijdelijk zijn. Die sombere verwachting spre ken b. en w. uit in hun gisteren uitgebrachte zg. informatieve nota bij de Leidse begroting voor 1975. Zij brengen de stij ging in verband met enerzijds verruiming van de inschrijfmo- gelijkheden bij het bureau huis vesting en anderzijds het niet beschikbaar komen van "betaal bare" nieuwe woningen. "De mogelijkheid tot bouw van be taalbare woningwetwoningen is vrijwel uitgeput", aldus het col lege, "en de huurprijzen van de te bouwen premie-woningen zul len hoog zijn. Dientengevolge zal verder weinig doorstroming binnen onze gemeente op gang Daarbij wijzen b. en w. er wèl op dat "de verbetering van be staande woningen en woonbuur ten een belangrijk aantal men sen een oplossing van het huis vestingsprobleem zal bieden". Met "zeer grote zorg" wordt het college vervuld door het feit dat ruim 2/3 van de op dit moment in voorbereiding of uitvoering zijnde woningen niet onder de woonruimtewet komt te vallen. Het aantal nieuwe woningen dat Leiden per 1 februari jongstle den op papier had staan of met de bouw waarvan al begonnen was bedraagt 5000. Daarvan worden er 2200 in de vrije sec tor gerealiseerd. Van alle pre mie-woningen samen zullen er ruim 1400 niet onder de werking van de woonruimte-wet vallen. Van de dan nog resterende wo ningen kan dit wel worden ver wacht. Daaronder bevinden zich ongeveer 660 woningen voor al leenstaanden en ook het contin gent woningen dat in het gebied Herengracht/Zijlsingel is ge pland. Een ombuiging op korte termijn van deze ontwikkeling acht het college niet mogelijk. Henri van den Berg LEIDEN - Hoe mooi Leiden er op celluloid uitziet, zagen de raadsleden en een groot aantal genodig den gisteren in de burgerzaal van het stadhuis. Ruim anderhalf uur boeide de in Oegstgeest wo nende Henri van den Berg zijn publiek met zijn film „Leiden een merkwaardige stad". Enkele jaren van filmen, informatie verwerken en technisch afwerken zijn aan deze officiële prémiè re voorafgegaan. Het is bijna een stukje visuele kunstgeschiedenis geworden, dat de heer Van den Berg in zijn film weergeeft Wanneer je door Leiden loopt op een wat mistige dag, realiseer je je niet welke prachtige bouwwerken de stad heeft. Pas gezeten in een stoel, kijkend naar de in fraaie kleuren weergegeven gebouwen ga je je schamen dat je overal zo gedachteloos langs loopt, omdat alles zo grauw en oninteressant lijkt. Zelfs de rommel in de Camp en in de grachten krijgen een aantrekkelijk aanzicht in „Leiden, een merkwaar dige stad". Alle historische gebouwen in Leiden krijgen de aandacht, zoals het stadhuis, de Burcht, de Pieters kerk maar ook ondermeer het smalste pand van Leiden aan de Nieuwe Rijn, de hofjes en de afbraakbuurten Worden niet vergeten. Tevens krijgt de toeschouwer iets te zien van het nieuwe Leiden. Zoals de bouw van de kantoorflat aan het Schuttersveld, de activiteiten in de Mercnwijk en zwembad De Vliet op een zonnige dag. Jammer is het dat Van den Berg af en toe op de commerciële toer gaat Een modeshow ii winkel van Waals is wat slaapverwekkend. Het vertonen van uithangborden waarop de naam van een of andere alcoholische drank staat, is nog wel te verdragen. Aangezien de filmer ruim een half jaar geleden heeft verklaard dat hij hiermee het onvoorwaardelijk verbonden zijn met drank de Leidenaar tot uitdrukking wil brengen. Doch dat hierbij eveneens de „reclame-sounds" vai dranken te horen zijn, is enigszins irriterend. Desondanks is „Leiden, een merkwaardige stad' in zijn geheel genomen een bezienswaardige film. Elisabeth Vogels Van een onzer verslaggevers Leiden B. en W. zijn voorzichtig optimistisch gestemd over de bereidheid van het rijk om Leiden in de komende jaren wat extra financiële steun te verlenen. Het blijkt uit de nota van aanbieding die het college gisteren heeft uitgebracht bij de gemeentelijke begroting voor 1975. De begroting wordt binnenkort ter definitieve vaststelling aan de gemeenteraad voorgelegd. Met het financieel kader van het uitgaven- en inkomstenplan is de raad in januari al akkoord gegaan, in welke maand ook de laatste ronden van de algemene beschouwingen zijn gehouden. Hun licht optimisme laten b. en w. uitkomen in een passage waarin zij als uitgangspunt voor het overleg met het rijk bena drukken „dat Leiden uitzicht moet worden geboden op een inhaal van de structurele achterstanden". Dat wil zeggen van achterstan den die de gemeente heeft opgelopen doordat hij aan een aantal zaken geld moet uitgeven, die voor andere gemeenten geen kosten-factor vormen. Volgens b. en w. begint het njk neiging te tonen deze achterstanden te erkennen: „Geleidelijk blijkt uit verscheidene subsidies en bijdrage-regelingen van het rijk, dat men aldaar een open oog heeft voor gemeenten in bijzondere situaties. Met name op het gebied van de stadsvernieuwing zijn belangrijke bijdragen van het rijk te verwachten". Nadat een paar jaar geleden de specifiek Leidse achterstanden al zijn blootgelegd in het boekje „Leiden voorgoed in last?" wil het college nu met een nieuwe benadering hiervan komen in de zg. meerjaren begrotingen voor de volgende jaren. Dat zijn uitgaven/inkomstenplannen op langere termijn. Definitieve in geld uitgedrukte erkenning door het rijk, van voor Leiden specifieke uitgavenposten gaat vooral spelen in 1978. In dat jaar moet het rijk nl. een nieuwe financiële regeling met Leiden treffen. Tot en met 1977 geldt een regeling volgens welke de hogere overheid jaarlijks een vast extra bedrag aan Leiden uitkeert bovenop het bedrag waarop de gemeente normaal gesproken aanspraak kan maken en Leiden zelf inteert op zijn reserves. Met het opmaken van zijn spaarpotje is de gemeente begonnen in 1974. Op 1 januari van dit jaar zat er 13,9 miljoen in. Eind 1977 zal dat naar verwachting zijn geslonken tot 2,6 miljoen. Deze regeling stelt Leiden in staat zijn begrotingen tot en met 1977 sluitend te maken, dus het bedrag aan uitgaven niet groter te laten worden dan dat aan inkomsten. In 1972 en 1973 waren de begrotingen niet sluitend. Dat had als consequentie dat de zelfstandigheid van de gemeente, door het rijk behoorlijk werd ingeperkt en om die reden is men in '74 van „niet sluitende begrotingen" afgestapt In de nota van aanbieding wijzen b. en w. nog op twee te verwachten financiële voordeeltjes voor de gemeente. Een daar van behelst een lichte verhoging van het door het rijk uit te keren bedrag per inwoner in 1975, bedoeld om te besteden aan objecten die werkgelegenheid bieden. De ander houdt in de mogelijkheid dat de extra vergoeding die Leiden ontvangt omdat de gemeente zo'n omvangrijke oude binnenstad moet onderhouden, verhoging ondergaat. Volgens de nota van aanbieding bedraagt het uiteindelijk tekort dat het inkomsten/uitgavenplan van Leiden in 1973 ƒ9,1 miljoen. Het tekort dat voor dat jaar was begroot bedroeg 13,5 miljoen. Het verschil wordt voornamelijk verklaard uit een hoger dan verwachte opbrengst van belastingen en uit de extra uitkering van 3,9 miljoen die het rijk in dat juar heeft gedaan. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Nieuwbouw op oud stramien Van 8 tot en met 22 maart zijn in het ronde gebouw van het Bouwcentrum te Rotterdam on der de titel „Nieuwbouw op oud stramien" 18 plannen voor kaal- slaggebieden in Leiden te zien. De plannen zijn ontstaan, nadat de gemeente Leiden na het vast stellen van een bestemmings plan voor een kaalgeslagen deel van de binnenstad iedereen die dat wilde in de gelegenheid stel de - rekening houdend met de in het bestemmingsplan vastge legde eisen - plannen voor de bebouwing in te dienen. Die ei sen hielden onder meer in, dat het voornaamste accent op wo ningbouw moest liggen, dat werd uitgegaan van een zeer hoge woningdichtheid (zestig woningen per hectare), dat er beperkingen wat betreft de hoogte waren (gemiddelde groothoogte 11 meter), dat de woningen van een kap moesten worden voorzien, dat het be staande stramien van straten en grachten moest worden gehand haafd en dat het geheel qua karakter moest aansluiten bij de omliggende bebouwing in de binnenstad. De plannen, die al eerder in Leiden zelf te zien waren, wor den in het Bouwcentrum ge toond om meer gemeenten, die met hetzelfde probleem worden geconfronteed, in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van de plannen, die voor de Leidse situatie zijn ontworpen. Het Bouwcentrum is op maan dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot en met 17.00 uur. Jan van Goyenkade Met de stemmen van wethouder Van Aken (economische zaken) tegen heeft het college van b. en w. besloten het pand Jan van Goyenkade 44 op de Monumen tenlijst te zetten. De plannen van de B.V. Maatschappij tot Ontwikkeling van Bouwprojec ten Projekt 5. te De Bilt om het pand te slopen en er een flat neer te zetten, kunnen nu niet doorgaan. Grof vuil De grof vuilwagen van de ge meentelijke reinigingsdienst komt morgen langs de volgende straten in Leiden: Zoeterwoud- sesingel (van Lammenschans- weg tot Hoge Rijndijk), v.d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat. Hooden- burgerstraat. de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat, de Ridderstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanter straat. Cronesteinkade, P. J. Blok straat, Fruinlaan, de Gijse- laarstraat. Kernstraat, Verdam- straat Korevaarstraat, Plant soen 4e Binneve6tgracht, Rijn straat, Kraaierstraat, 2e en 3e Havenstraat. Ie 2e en 3e Gorte straat, Geregracht, Levendaal, Oranjeboomstraat, Cathrijnen- straat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hoge- woerd Watersteeg, Plantage. Utr. Veer, Veers traat. Uitwisseling De Stichting internationale Culturele Uitwisseling stelt scholieren tussen 15 en 20 jaar uit Leiden en omstreken weer in staat voor 1 maand tot een laar naar het buitenland te gaan in het kader van interna tionale uitwisseling. Ongeveer duizend Nederlandse scholieren kunnen in gastgezinnen in de Verenigde Staten, enkele La tijns Amerikaanse landen en tnkele Europese landen worden geplaatst. •Joorwaarden die aan de deelne- ners gesteld worden, zijn: een joede gezondheid, een behoor- ijke kennis van de Engelse taal ;n toestemming van de rector /an de school. Wanneer er op ien school voldoende animo is, <an een van de medewerkers /an de stichting voorlichting >ver de uitwisseling komen ge ven. In Leiden worden door de stichting nog gezinnen gezocht die voor kortere of langere tijd een buitenlandse scholier willen opnemen. De stichting is geves tigd aan de Zwarte Kijkerweg 31 in Apeldoorn. Eendracht" Judoclub Eendracht heeft tij dens een groot nationaal toer nooi in het Limburgse Venray vier derde plaatsen behaald. Die waren voor Henny Reijneker bij de seinioren tot 70 kilo, voor Ton Verhaar bij de zwaarge wichten, voor Eelco Fielemon bij de junioren en voor Ronny Witteman bij de aller kkleinsten. In de tweede helft liep DIOK uit naar 68—0, voordat Rotterdam middels een strafkick kon te- genscoren. Maar DIOK was daardoor niet te stuiten: 94-3. DIOK Burgerlijke stand OVERLEDEN: J Kctterüa «tb 31 maai 1910 man; C. P. G. LlgtlIJf. geb. 13 irpt. 1920. aehuwd Rtwctal mei F. de Clank. H M. G. LiBtiijf, geb. 14 Jan. 1926, echtge note van A. Hutu-man, D. Uljlhoven, geb 4 lept 1914. nun, S Molenaar, geb 18 aept 1907, gehuwd geweest met N. van der Linden, W J Snijden, geb 21 geb 1917 man. T Stoof. «eb. 24 maart 1964 roon CEBOREN Daniel tv W J Dolen T J N. M. Otten; Dennis Theodorus Johannes l.v. C J. van der Slot en H. H- Suijkerland- .Anlonius Johannes iv W C. J Hoogka mer en P AM A Nooijen, Siu Po tv. K. K. Tang en L W Cheung GEHUWD: J Tuinhof de Moed en J F Planje GEHUWD J N. Hofstee en S. M LultwW- Veilingen Katwijk a/d Rijn; 3-3 Groent. Wu«p**n lit: A I 7 20—9.70; A II 8 60-8 00; B 140—13.70; B II 200-7 10, C 1 8.M; C II 1.0O—8.30; Boerenkool 45~L«a; Peterselie 52; Spruiten #7; Aanvoer weepeen 165.000 kg Rljnaburg 3 maart. Bloemen; (Omschrijving, totele aanvoer, gemiddeld* druifjes 15*3(^0,640, Calla 150. 0.958. Chrys grpl jr C. 770. 0.301, Chrys troe Jr C 2482, 1.489, Euphorbia 250. 0.402, Forsythle 80, 0.300, Frreeie 6070. 1,773. Oerbere 190, 0.182, Glad Colvill 230. 0.030. Ily.cinthen 1573, 1,492. Hyacinth met bol 2688. 0.395, 43U47. 1.032. Orchideeën 1709. C De rugbyploeg van DIOK heeft ook dit weekeinde weer fors uitgehaald. De honderd werd net niet gehaald, maar de 94-3 overwinning tegen Rotterdam mag er zeker zijn. Het is nu wel vrij zeker, dat DIOK het kampioenschap gaat behalen. De uitslag maakt dui delijk,. dat de Leidenaars de wedstrijd volkomen beheersten. Na vijftien minuten was het al 26-0 en daar kwamen voor de rust nog eens twintig punten bij GEBOREN Wouter Adrtaan der Weide Wijnanda M A H Zw. M. Opdam; Maria P A C. van Veen en B 'khorit. Anne-Ka the Kiem Grootbluemink en J. M van Wijk, Edwin tv J W Rijsdam en J M Kapaan; Joyce d v P Vergunal en B C. Termeulen. Venesja dv J G. J de Laaf en W. Lepelaar, Roeier Danl«l Amelrtk tv. G. van de Geljn en J. C. M. OUehoek. OVERLEDEN; 0.332. Tulpen 193458. I.S4I. Brilliant itar 2195. 1.008. Tulpen 2* soort 5284. 0,908. iet bol 450. Narcis 2e soort 283. laren koude gr 48128, 0,47). Anjers 10. OJli. Div snijbloemen 185. 0.855. Div snijbloemen 14. 0.900, Anemonen imp. 14965. 0.488. Anjers Am imp 32720. 0.273. Gerbere imp. 200. 0.127. Gladiolen imp. 1040, 0.313. Uatns Imp 6910. 0.579. Ranon- 0.875. Rosen grbl imp 4200, m Rosen imp 1780. 0.308. I •nijbl imp 5091, 1,257, Begonia 298. 1,7471, Div potplanten 108. 1.892, Gladiolen-Ar dent 11800,- 0.399. Gladiolen-Carmen 890. Kiss 'of Fire 110, 0.280. Glad Hel .'ere'3940, 0.337, Cl.-Spie It Span 2.80, 0.305, Ol Wild Smit geb 30 Juni 1022 man. I. Prins geb 11 april 1898 man. B C. de Mik geb 20 maart 1907 man. C A de Gelder geb 11 u-pl IB96 man. M Dekker geb 29 Juli 1907 man. L H Kok geb 6 apnl 1894 mr- Jonker geb 13 sept. 1069 dochter, A Beelen geb 13 dec 1906 man. 17850, 0,128, Gl. Colv. t 13560, 0.128. Anler 0.380, Anjer Ir. violet 6900, V while 200. 0,270, Anjar Vos Sladlolen Texas 4640, 0,331, scar 8300. 0,201, Div smjbl "Onder Eigen Dak" wil "betaalbare" woningen bouwen Van een onzer verslaggevers Leiden - "Onder Eigen Dak". Zo gaat de stichting heten die de raadsleden Elzenga en Dui- vesteijn samen met de ge meente-ambtenaren Hoes en Wentholt zullen oprichten met het oogmerk "betaalbare" wo ningen te bouwen op dat stuk van de Leeuwenhoek dat voor woningbouw wordt bestemd. WD-fractie-leider Elzenga heeft dat gisteravond meege deeld tijdens de gemeente raadsvergadering. De nieuwe stichting heeft haar voorbeeld in de Stichting Eigen Huis die met veel succes zo'n 400 wo ningen voor de midden-inko mens heeft gerealiseerd in de Merenwijk. Evenals Eigen Huis stelt „Onder Eigen Dak" zich ten doel: „het zonder win stoogmerk in eigendom ver krijgen van woningen door particulieren te bevorderen, alsmede het ondernemen van activiteiten ter verbetering van de volkshuisvesting." Elzenga en de zijnen hebben hun voor nemen ter kennis gebracht van B. en W. die hierover een pre-advies zullen uitbrengen. Wethouder Waal zei gister avond dat het stuk grond in de Leeuwenhoek naar zijn ta xatie één van de eerste gebie den zou kunnen zijn waar Lei den een nieuw woningbouw project begint, "omdat we de grond al in eigendom hebben". De gemeenteraad ging gister avond akkoord met het be schikbaar stellen van golden voor de stichting van een ge bouw met twee werklokalen en een speellokaal op een ter rein aan de Storm Buysing- straat voor de Protestants Chr. kleuterschool "Ons be gin". Wanneer met de bouw hiervan een begin zal worden gemaakt, kon wethouder Tcs- selaar nog niet zeggen. Het waarnemend hoofd van de Drie Oktoberschool, de heer Boeije, werd gisteravond met unanieme stemmen benoemd tot hoofd. Laatste termijn afkoopregeling rentekaarten bijna verstreken LEIDEN Tol 1 Juli 1915 k er bij de Raad van Arbeid nog de mogelijkheid de vroeger in zwang zijnde rente kaarten ver- ze kering af te kopen. Naar schatting vijfentwintigdui zend bewoners van de Leidse regio komen voor de afkoop van deze verzekering in aan merking. Met de heffing van de AOW- premie op het bruto in kko- men. is de rentekaartcnverze- kcring in onbruik geraakt. Vroeger werden per week of per dag zegels gekocht, die in prijs varieerden van 0.08 (goedkoopste dagzegcl) tot 0,60 (duurste w eekzegel). Het bedrag dat hiermee ge paard werd, kreeg de loont rekker in gedeelten uitbetaald als hij 65 jaar was. Voor de afkoopregeling ko men personen in aanmerking die op 30 juni 1967 nog geen 36 jaar waren en zij die wel ouder waren maar bij wie het aantal geplakte zegels minder dan 286,-- waard is. Voor meer informatie over de af koopregeling kan men zich wenden tot de Raad van Ar beid aan de Breestraat of tot de plaatselijke postkantoren. Verkeerslichten bij Mamixstraat Van een onzer verslaggevers LEIDEN Ten stadhuize zal een plan worden uitgewerkt voor de plaatsing van een ver keerslichten-installatie aan de oostkant van de Marnixstraat. Daartoe heeft de gemeentelij ke verkeerscommissie gister middag in meerderheid beslo ten. Alternatief voor deze si tuering was de Julianakadc of de westkant van de Marnix straat. Wethouder Waal legde er de nadruk op dat de ver keerslichten-installatie een tij delijke oplossing is en dat „niet Ttle indruk mag worden gevestigd als zou het kruis punt nu veilig zijn". Leidse Bioscopen i: Hogewoerd 40. UI. 24919 „La trio t, dagelljki 19 00 en 21.15 u»: JLsurol «o llardy eU en zaterdag Steenitrtit 39, UI. 33210. „Tb# r Klndermatlnao: lijk. 14.30. 19.00 16.45. 19.00.21.11 Lldo: SUenitraat 39, Ut. 24130. „Batting" 18 Jaar Dagclijlu 14 30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag*i 14 30, 16.45. 19.00 an 21.15 uur. Haarlammaratraat 52, UI. 25414 „Way DagelIJIu 19 00 en 21 15 uur. film" e l.. Zaurdag ei

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3