Zuiderkwartier redt vege lijf Alecto stunt tegen Aeolus Moeizame zege Sanocel Scylla AZC buit snelheid tegen AZPC goed uit Gerard van der Ham wint Plassenloop Gouwe-Rijnstreek met grote ploeg naar Jaargangwedstrijden BC Leiden sterk in eigen toernooi MAANDAG 3 MAART 1975 Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Zuiderkwartier is ook volgend jaar eerste-klasser. Na K.N.S. werd ook de andere opponent in de extra degrada tie-ronde verslagen, zij hat op het nippertje. Achilles werd met 8-7 geklopt. In de eerste helft was Zuiderkwartier nog geen haar beter dan afgelopen woensdag. De Haagse ploeg nam in het eerste half uur een 1-3 voorsprong, die na de pauze nog uitgebreid werd tot 1-4. Toen werd Zuiderkwartier ineens feller. Van Lun teren bracht het verschil terug tot twee goals .waarna Joke Zierik- zee en Jim van Daim (zaterdag de beste man) de spanning te rugbrachten (4-4). Toch nam Achilles opnieuw de leiding, om dat ZKWs eerste aanval nauwe lijks tot scoren kon komen. Ste ven Broers, de enige gevaarlijke Haagse aanvaller, zorgde bin nen 5 minuten voor 4-6. Zuider kwartier zat er niet mee. omdat Van Daim en Ineke de Kreek binnen 2 minuten de ploegen al weer lieten wisselen van functie. Opnieuw kwam Achilles op voorsprong, maar nadat Carla Akse een knap gecreëerde kans had gemist schoot de met veel inzet spelende Kloos direct van afstand in en de veilige stand In die laatste minuten was Zuid erkwartier op zijn best, toen onder aanvoering van spelver- dediger Van Daim, die zich hele maal leegliep, kundig op balbe zit werd gespeeld. Nog voor het verlossende eindsignaal kon Zuiderkwartier de armen al ze gevierend omhoog steken, toen Joke Zierikzee vanaf de zijlijn in de laatste seconden verras send scoorde. Hen Zierikzee: "We hadden te gen KNS gezegd, dat als de gelegenheid zich zou voordoen, we zouden proberen om te win nen." Bij KNS doen Brakel en Bedijn hoogstwaarschijnlijk wèl De Danaïden besloot het zaal seizoen met een klinkende zege op Swift (10-16). Deze partij werd een botsing tussen twee verschillende systemen, want in tegenstelling tot De Danaiden, bij wie de heren aanvallen, was bij Swift de aanvallende taak aan de dames uitbesteed. De Leidse heren hadden het daar om vrij gemakkelijk. Halverwe ge leidde de Bos-formatie al met 3-7, wat na de wisseling tot 3-9 werd opgevoerd. Swift kwam terug tot 6-9, maar De Danaiden was op tijd wakker en liep via 7-10 naar 7-13. Die klap kon Swift niet meer verwerken en De Danaiden hield verder de marge in stand. Via 8-15 zege vierde De Danaiden met 10-16. De Algemene eindigde met een flinke nederlaag. Steeds Hooger won met 17-10 na een redelijk partijtje zaalkorfbal. De eerste helft was duidelijk het beste gedeelte. Er werd vrijuit ge speeld door beide teams, omdat de uitslag de positie niet meer in gevaar kon brengen. Het was te merken, toen Steeds Hooger na het omkeren bij 9-7 een pro- duktief kwartiertje had en het moet gezegd, ook net iets teveel ruimte kreeg van de Leidena- ren. 15-7 was het gevolg en een inhaalpoging zat er voor De Al gemene in dit stadium niet meer in. Via 17-9 werd dankzij een mooie interceptie van Truus van Vliet de eindstand op 17-10 be paald. Jan Sjardijn schakelde Ad Gressie volledig uit Veldkorfbal Crescendo was zaterdag een van de ploegen, die het ongeluk had den om meteen na de zaalcom petitie op het veld in actie te moeten komen. ADO was wat sterker en daarbij kwam dat Crescendo in de eerste aanval nauwelijks kansen kon schep pen. Vooral het eerste kwartier was niet best, zodat ADO 2-0 kon nemen. Toch kwam Cres cendo er steeds beter in en dat resulteerde in 3-2 en in die pe riode liet de Leid9e ploeg nogal wat kansen onbenut. Het werd daarom 4-2. Na de wisseling van speelhelft kon Crescendo het nadelige verschil niet meer weg werken. ADO won tenslotte met 7-3. Bij Crescendo was Louis Kok weer van de partij en hij speelde ondanks een sterke op ponent een goede wedstrijd. Van onze hockeymedewerker LEIDEN Het afgelopen weekeinde is er door hockeyend Leiden en omstreken zeer ver deeld gespeeld. Forescate en Alecto speelden gelijk, terwijl Leiden de misstap van vorige week goed maakte door een overwinning. Roomburg kon niet scoren en speelde gelijk en Noordwijk verloor. Het Leiderdorpsè Alecto heeft gisteren voor een kleine stunt gezorgd, door titelpretentent Aeolus in Rotterdam een puntje af te snoepen. Alecto begon zeer overtuigend. Toch duurde het nog enige minuten voordat Hans Hartgers voor een 1—0 voorsprong zorgde, door een re bound doeltreffend af te ron den. Met deze stand ging de rust in. De tweede helft gaf een fel- O.T.C.-bokaal voor AZC Van onze zweminedewerkster DEN HAAG DSZ organiseer de zondag nationale wedstrij den om de O.T.C.-bokaal. Deel nemende verenigingen uit de kring Gouwe Rijnstreek waren AZC en de Zijl/LGB. Voor AZC bleven goede resultaten niet ui- t: zij eindigde op de eerste plaats en mocht de bokaal mee nemen naar Alphen. Helma v. Brakel verbeterde het kringrecord op de 400 m. vrije slag. Zij eindigde als achtste op dit nummer in een tijd van 5.03.2. Hierdoor neemt zij het record over van clubgenote Ma rie-Louise van Schaik. RIA Has- sefras (Z/L) verbeterde niet al leen haar beste persoonlijke tijd, maar behaalde ook de vier de plaats op de 100 m. vlinder slag voor meisjes onder de veer tien. Met haar 1.16.2 begint zij nu het kringrecord, dat in han- .den is van Helma v. Brakel. te benaderen. De 100 m. schoolslag voor jon gens onder 10 jaar was een Leids/Alphense aangelegenheid. Achter Billy Heistek (DES) werd Mark v. Belkum (Z/L) tweede in 1.40.3, Peter Nagorka en Eric Rieken (beiden AZC) derde en vierde in resp. 1.41.4 en 1.43.6. Crosstitels De Bataven Van onze atletiekmedewerkster Leiden Op Duinrell werden afgelopen zondag de jeugdclub kampioenschappen van de Leidse atletiek vereniging De Bataven gehouden. Kampioen werden: meisje D. 1000 m. Mir jam v.d. Salm 3.31,3 min, meis jes D. 10000 m. Marlies Hunck 3.54,3 min., meisjes pup. 1000 m. Sandra Dorlas 4.23,5 min., jon gens D. 1000 m. John Bakker 3.16,8 min., jongens C. 2000 m. Geerke de Bont 6.35,7 min., jon gens pup. 1000 m. Remco Tege laar 3.52,7 min. Negende plaats Piet Leeuwen Van onze sportredactie Gent De Zoeterwoudse wiel renner Piet Leeuwen is afgelo pen weekeinde bij de Omloop van het Volk, de traditionele start van het seizoen, op de negende plaats geëindigd. Hij zat in een groepje van 9 man, die bijna de gehele wedstrijd op kop reed. In de eindsprint zege vierde de coming man van de Belgen. Jean-Luc v.d. Broecke. Ier Aeolus te zien. Dat de Lei- derdorpse ploeg de schade be perkt wist te houden tot een doelpunt is een grote verdienste van de achterhoede die routi nier Van Es miste. Noordwijk heeft het tegen kop loper Ring Pass uit Delft niet kunnen bolwerken. Op het, door de pas aangelegde drainage, zeer hobbelige veld kwamen de Delftenaren beter uit de voeten. Door een misverstand in de Noordwijkse achterhoede was het al snel 0—1. En toen een rebound van een strafcomer on houdbaar ingeslagen werd, was het Noordwijkse lot bezegeld. In de tweede helft veranderde de stand niet meer. Het bleef zo doende 0—2. Leiden heeft in de uitwedstrijd tegen het Haarlemse Alliance zijn laatste kansen op het kam pioenschap niet verspeeld. In een volgens coach Mulder „bik kelharde" wedstrijd, bleef de eerste helft doelpuntloos. Echter al snel na rust nam Leiden af stand. Hajo Graatsma kwam vrij op links en scoorde onhoud baar. Ook gisteren miste Leiden weer een strafbal, maar het had minder verstrekkende gevolgen. Vlak voor tijd maakte Henk van Veen deze misser goed door hard en hoog te scoren. De eind stand werd daardoor 0—2. Forescate heeft aan de thuis wedstrijd tegen mede-midden moter Te Werve uit Rijswijk een punt overgehouden. In de eerste helft was Te Werve iets sterker dan de Voorschotenaren. Toch bleef het tot de rust 00. De tweede helft gaf een offensiever Forescate te zien, wat resulteer de in een serie corners. Uit een hiervan scoorde Edwin Dek kers. 1—0. Toch kwamen beide partijen nog op gelijke hoogte, doordat vijf minuten voor tijd de Rijswijkers een mooi doel punt scoorden. Roomburg heeft zijn koppositie tegen het op de onderste plaats staande Rood Wit verloren. Het is een duidelijk voorbeeld van een bovenste tegen onderste wedstrijd geworden. De Leide- naren konden echter geen af stand nemen, doordat er te ge haast en vaak zonder overleg gespeeld werd. Kansen werden vakkundig om zeep geholpen. Volgende week kan men zich bezinnen over de wedstrijd te gen koploper Ring Pass, die voor 16 maart op het program ma staat Leiden Sanocel Scylla heeft de thuiswedstrijd tegen JCV winnend (met 6-4) afgesloten. Bij een 2-3 tussenstand zag het er nog niet naar uit dat de overwinning in Leiden terecht zou komen, maar door goed stand te hou den werd deze achter stand omgebogen in een voorsprong, die de Leidse ploeg niet meer liet ontglippen. Het trio Gerard Bakker. Wlbo van Gennip en invaller Ed Fal- laux deelden de winst gelijke lijk door ieder tweemaal te sco ren. Scylla 2 heeft het in de uitwed strijd tegen het veel zwakker geachte Veluwe 2 nog danig moeilijk gehad en finishte ui teindelijk op 4-6, waarvoor Bert van Schie, Peter van Schie en Rob van der Zeeuw in de ver houding 3-2-1 zorgdrdbgen. Ac cent Swift 1 was te sterk voor Scylla 3 en won met 6-4. Hein Chrispijn behaalde het maxima le aantal overwinningen, het vierde punt werd door Hans de Roode gemaakt. Scylla 4 had geen medelijden met Quick en zette dit team met 8-2 aan de kant. Jolij Sojinuh en Erik Noest wonnen elk hun drie en- kelespelen, Fred van Oostenrij ker liet eenmaal de winst ont glippen. Avanti heeft een regelmatige 7-3 overwinning op Blue Star bevochten. Jan van Witten won zijn drie enkelspelen; Louwers en van der Werf moesten met eenmaal minder genoegen ne- Middendsbank 2 was te sterk voor het eerste herenteam van De Treffers dat alleen Hans van der Zwet en Jac. van Ruiten elk eenmaal zag tegenscoren, zodat de 8-2 winst verklaard is. Iduna 1 kwam tegen TO V/Ta pijtschuur na vijfmaal spelen in drie games op een geflatteerde 5-0 voorsprong; eerst toen kon Ruud Alkemade tegenscoren door winst op Hans Heinen. Ted van der Ploeg versloeg Brackee en Hans Heinen; Jac. van Veen kwam niet tot winst. Eindstand 7-3. De slag om de koppositie tussen Docos en Tempo Team 4 werd door de Amsterdamse ploeg met 4-6 in zijn voordeel beslist Brac- ké door winst op Sperna von Weiland en Van der Klaauw met winst op Teune zorgden voor een 2-0 voorsprong. De agressie ve Keeken overwon Ton L'Ami en het dubbel bracht in drie games de partijen op gelijke hoogte. Gerard van der Klaauw kon op eenvoudige wijze Kee ken nog opzij zetten en Docos aan de tijdelijke voorsprong hel pen. Door een iets effectievere speelwijze liep Tempo Team uit tot 3-6, waarna Ton L'Ami zijn winst binnen haalde in de partij tegen Teune. Oegstgeest maakt goede promo tiekansen na de 4-6 winst op medekoploper Middenstands- bank 3. Jaap Polak verloor de openingspartij van de zwakkere Bouwman, rraar de tweemaal winst van de broers Thung en het dubbel bogen de stand om in 4-5 voordeel voor Oegstgeest, waarna Jaap polak voor de zwa re laak stond om de sterker geachte van de Loor de winst af te snoepen hetgeen hem in een goede partij gelukte. Docos 2 heeft koploper AMVJ 5 kunnen verslaan. Hans Waaij- er, Hennie Gerritse en Peter Ro denburg wonnen elk tweemaal en ook het dubbel was voor Docos. NSSS heeft het in dezelfde klas se juist niet kunnen redden te gen STT 66. De 3-2 voorsprong van NSSS werd door STT 68 uiteindelijk in 4-6 omgebogen. Paul Dekker won tweemaal. Bert van Paridon en Wim Hei nen elk eenmaal. Scylla 5 heeft de uitwedstrijd tegen Xerxes met 3-7 winnend afgesloten. Blansjaar, Hollander en Wikker wonnen elk tweemaal en ook het dubbel was voor Scylla. Het damesteam van Sa nocel Scylla heeft Accent Swift op eenvoudige wijze teruggezet en de 10-0 winst geeft een duide lijk klasseverschil aan. De dames van de Treffers heb ben het eerste puntje binnen na het gelijke spel tegen Be Quick. Naast de driemaal winst van Nelly van Paridon kwam nu ook Annemiek Castelein tot winst en het dubbel zorgde voor de 5-5 stand. Het eerste damesteam van Avanti is in de uitwedstrijd te gen Interlance niet verder kun nen komen dan 5-5. Liesbeth Smits won eenmaal, Annemiek Smits en Els Vreeburg elk een maal meer. Het tweede dames team van Avanti drukte het ver schil in klasse in dubbele cijfers uit en won met 10-0 van Oriënt TER AAR Gerard van der Ham uit Zevenhoven heeft gisteren de Piassen- loop van Ter Aar gewon nen. Hij legde de 8 km. af in een tijd van 32.14 min. Op de tweede plaats eindigde Jack Smits (46 jaar) uit Ter Aar in 32.49 min. en op de derde plaats Stefan v.d. Hoorn uit Ter Aar in 33.19 min. Aan de Plassenloop de den in totaal 400 man mee. Overige uitslagen: dames 5 km 1. Deonne v.d. Hoorn, Ter Aar 21,40, 2. Willeke van Ruiten, Roelofarendsveen 22.50; heren 5 km. 1. L. Eijs, Nieuwkoop 19.14; 2. Louis v.d. Hoorn, Ter Aar 20.13; dames 8 km. 1. Wil van Tol, Langeraar 35.12, 2. Carry v.d. Meer, Roelofa- rendsveen 36.10, 3. Lida Gerard van der Ham een- Egberts Ter Aar 26.40. zaam aan kop A - - Duwen en trekken bij de start van de Plassenloop Van onze waterpolomedewer ker Alphen AZC heeft zaterdag avond een goede overwinning behaald op AZPC uit Amers foort. De Alphenaren wonnen voor eigen publiek met 10—7. Tot in de derde periode was het duel in zwembad De Dillen erg spannend. Beide ploegen deden weinig voor elkaar onder. De AZC-ers scoorden wel gemakke lijk, maar de ploeg uit Amers foort was, met in de voorhoede de gevaarlijke Loe Geutjes en Piet de Zwarte, ook goed op dreef. In het begin van het duel nam AZPC de leiding en bouw de deze halverwege het tweede speldeel uit tot een 42 voor sprong. De spelers van coach Sjors Geurtsen kwamen even wel goed terug en maakten nog in hetzelfde partje gelijk: 44. In de derde periode gaven de Van onze zwemmedewerkster BODEGRAVEN In zwembad „DE KUIL" werd zaterdag de vierde en laatste ronde van de Jaargangwedstrijden gehouden. Deze wedstrijden, georganiseerd door badpakkenfabrikant Speedo, zijn de voorronden van de landelijke finale in Arnhem. De kring Gouwe-Rijnstreek zal een grote vertegenwoordiging hebben bij deze eindstrijd. Bij de jongste leeftijdsgroep, de jongens en meisjes van 1966/67, heeft zowel AZC als de Zijl/LGB een all-rounder". Eric Rieken van AZC plaatste zich op verscheidene slagen hoog in het klassement, bij de meisjes is Annet van Tol tot nu toe nog alle keren op de ranglijsten geplaatst. Ook deze keer eindigden zij beiden als eerste: Eric op de 100 m vlinderslag in een tijd van 1.43.3; slag finishte na 100 m rugslag in 1.40.4. Op de 100 m vrije salag ontwikkelde zich een spannende strijd tussen Mark v. Belkum (Z/L) en Wilco v.d. Zeeuw (LZ'86). Deze laatste behaalde de eerste plaats met 0.1 seconde verschil. Zijn tijd was 1.19.0. Helma v. Brakel (AZC) legde de 100 m rugslag af in 1.14.5. Deze tijd is bijzonder veelbelovend in vergelijking met de finaletijden van vorig jaar. Toen werd Maja Veenstra (DZPC) eerste in 1.14.7. teams elkaar weinig toe, maar in de laatste speeltijd liep AZC ineens uit. De Amersfoorters konden het hoge tempo niet meer bijhouden en AZC ver hoogde de score snel van 7—6 naar 10—6, waarna AZPC de eindstand op 10—7 bracht. De doelpunten van AZC werden gemaakt door Huib Maas 3x, Ed Gesman en Raymond van Om men 2x en Cees van de Broek, Ruud de Hey en Hans Durieux. Bij AZPC scoorden Loe Geu tjes, Spithoven en Piet van Hels- dingen 2x en Piet de Zwarte. Het is de ZIJL/LGB niet gelukt om zaterdagavond de Meeuwen te verslaan. De Amsterdam mers wonnen in zwembad De Does met 5—4. De Meeuwen is na het verove ren van het landskampioen schap wat teruggevallen, maar dat de Amsterdammers nog over veel routine beschikken bleek zaterdagavond wel duide lijk. In het eerste speldeel bleef de stand 00, maar toen de spelers van de ZIJL/LGB in de tweede periode te weinig initia tief namen buitte de Amster damse ploeg dit direkt uit en nam snel een 3—0 voorsprong. De ZIJL/LGB kwam knap te rug, maar de Meeuwen bleef een voorsprong houden en ook in de slotfase gaven zij ondanks aandringen van de Leidenaars dit niet meer uit handen. Scoreverloop: le periode: 2e periode: 0—1 Ron Koster. 0—2 Ton Buunk, 0—3 Hans Koster (n.m.). 3e periode: 13 Frits Welling, 1—4 Ron Koster, 2—4, 3—4 Albert Spijker. 4e periode: 35 Tom Smidt, 45 Leo On derwater (n.m.). Alleen PSV was er tot nu toe in geslaagd om LZ'68 een ne derlaag toe te brengen, maar zaterdag gelukte dit GZC ook. In zwembad De Sniep te Wad- dinxveen verloor LZ met 4—2 van de Gouwenaren. Verdedigend ging het wel goed bij LZ'68, maar in de aanval daarentegen was te weinig stootkracht. De Leidenaars trokken wel steeds goed naar voren, maar maakten in de voorhoede te weinig ruimte voor elkaar. Het duurde pas tot in het derde speldeel, toen GZC door treffers van Nico Noorder- graaf. Wim Blok en Richard beitels 2x al met 4—0 voor stond, dat LZ tegen kon scoren. 2 doelpunten van Jan de Graaf brachten de stand op 4-r-2, maar de overwinning van GZC kwam echter niet meer in gevaar. Katwijk heeft het moeilijk ge had tegen Brandenburg, maar desondanks wonnen de Katwij- kers met 54. Brandenburg streed zaterdag voor zijn laatste kans in zwem bad De Miereweide om nog een rol te kunnen spelen bij het veroveren van het kampioen schap van de tweede klasse A. Hoewel Katwijk vrijwel de ge hele wedstrijd voor heeft ge staan bleven de spelers van Brandenburg voor een beter re sultaat 9pelen. De ploeg van coach Hans van de Moolen be hield echter zijn voorsprong. De Katwijkse doelpunten kwamen van Hans van de Putte en Hugo Boomstoppel 2x en Hans Parle- vliet. BZPC kan uiteindelijk nog blij zijn met het 44 gelijke spel tegen de Kroosduikers. In de derde periode kwam de Bode- graafse ploeg met 4—2 achter, maar een slotoffensief bracht de BZPC-ers toch nog langszij. Voor BZPC scoorden Pim Bate laan en Co Oudshoom ieder 2x. Van onze badmintonmedewer- ker LEIDEN Uit Leeuwarden, Assen, Tilburg, kortom uit alle windstreken waren badminton- spelers afgelopen weekeinde naar de Vijf-Meihal gekomen om elkaar het kampioenschap in het BC Leidentoemooi te betwisten. Er was dan ook sprake van een zeer sterke be zetting. Het zal sportstichting- voorzitter Biegstraaten echter zeker plezier gedaan hebben, dat hij ook een aantal spelers uit de Leidse regio een prijs kon overhandigen. Met name thuisclub Leiden kwam uitste kend voor de dag. Kees Knijnenburg en Jan Slin gerland wonnen het herendub- bel in de categorie B en kwa men in de finale van het here nenkel B tegenover elkaar te staan, nadat Kees in de halve finale San Hartwijk (ook BC Leiden) had verslagen. Uiteinde lijk was het Jan Slingerland die na drie slopende games de par tij voor zich opeiste en daarmee zijn titel van vorig jaar prolon geerde. Jacques Laman bereikte samen met Wim de Rooy (Veglo) in het A2 toernooi de halve finale. Zij moesten zich echter gewonnen geven tegen het zeer gerouti neerde koppel Samson (AAC) en Paleewong (Drop Shot). Ook andere spelers uit Leiden en omgeving kwamen tot goede prestaties. Nico Coemaet van het Voorschotense Vlietwijk speelde zelfs een fenomenaal toernooi. Andrë de Rooy (Veglo) kreeg in de halve finale A2 met een zeer soepel draaiende Coe maet te maken en moest capitu leren met de veelzeggende cij fers 15-4 en 15-6. Dat was echter beslist geen schande, want Coe maet ging dóór. In de finale moest ook de geduchte Jan van Rossum (Velo). die eerder op de dag een aan zijn rug geblesseer de Jacques Laman had terugge wezen. er aan geloven. Na drie enerverende games van 17-14, 9-15 en 15-13 mocht Nico Coe maet zich winnaar van het A2 toernooi noemen. Clubgenoot Ron Lapré vormde met Van Duivestein (Velo) een uitstekend dubbel. Zij moesten echter ten slotte genoegen ne men met een tweede plaats ach ter het koppel Slingerland-Knij- nenburg. Ook het Zoeterwoudse Meer burg heeft een geducht woordje meegesproken. Marjan Zwerver werd in de C-finale wel geklopt door Lamaison (BC Delft), maar ze wist samen met Aad de Vrind beslag te leggen op de eerste plaats gemengd dubbel in het B-toernooi. In de finale versloe gen zij A. en R. Waney (Metro) met 15-8, 7-15 en 15-10. Weer twee cross-zeges Lelieveld Van onze atletiekmedewerkster Schoonhoven Het Stompwijk- se atletiektalent Wybo Lelieveld heeft afgelopen weekeinde weer twee overwinningen geboekt. In Schoonhoven won hij zaterdag bij de jongens B. en cross over 3800 m in 12.32.05 min. Op de derde plaats eindigde Ad Mooy- man (eveneens van De Bataven) in 12.55 min. In Rijswijk won Lelieveld gisteren een cross over 2000 m in 6.25.6 min. Ad Mooyman eindigde nu op de 6e plaats in 7.07 min. GOUDEN PLAK HANNEKE GLAS Van onze atletiekmedewerkster GRONINGEN De Llssese at lete Manneke Glas (Spartaan) heeft bij de Nederlandse indoor kampioenschappen een gouden plak veroverd. Met een hoogte-sprong van 1.75 behaalde zij bij de meisje A. de eerste plaats voor Marja Koudij- zer (Delta-sport) die weliswaar ook 1.75 m. hoog sprong, maar door meer foutsprongen en een lagere aanvangshoogte als twee de werd geklasseerd. Dick van der Vijver (A.V. Hol land) behaalde op de 50 m. jon gens A. een tweede plaats in 6.1 sec., zijn clubgenoot Rudie Eve- leens eindigde met 6.2 sec. op de vijfde plaats. Coen Gijsbert van De Bataven liep op de 800 m. jongens-B naar een tweede plaats. Hij liet een tijd noteren van 2.01.3 min. J. Faas trainer Rijpwetering Van onze sportredactie RIJPWETERING - Rijpwete ring is tot overeenstemming ge komen met J. Faas. momenteel trainer van Concordia uit Hille- gom. De heer Faas neemt vol gend seizoen de training over van Freek Filippo, die in ver band met de belangstelling van het betaald voetbal voor zijn 15-jarige zoon Fred zijn trainer sactiviteiten voor een jaar wil staken. Vierde plaats Rijnl. Lyceum Van onze sportredactie ARNHEM Een team van het Rijnlands Lyceum is bij de Ne derlandse schoolkampioen- schappen handbal op de vierde plaats geëindigd. Op de eerste plaats eindigde een schoolteam uit Arnhem. Op de tweede plaats de kampioen van Lim burg en op de derde plaats Lim burg II. Het team van het Rijnlands Ly ceum, dat eerder het kampioen schap van Zuid-Holland ver overde, bestond uit Jan Wolter, IJssel de Schepper, Hans Zwaan, Anton Klok, Matthijs Cats, Peter Waalwijk, Gijs Luyendijk, Mark van Duijn, Paul de Jong, Dirk-Jan Zweers, Steven Schrader en Eppo van Straten. Nationale titel voor Bonaventura basketballers Van onze sportredactie ARNHEM Het basketbalteam van Bonaventura-Kijkenborg uit Leiden is zaterdag in de Arnhemse Rijnhal met grote overmacht kampioen van Ne derland geworden. Deze derde nationale titel lag in de lijn der verwachtingen, maar dat het zo gemakkelijk zou gaan had nie mand kunnen denken. In de poule leverde in feite al leen de Utrechtse vertegenwoor diger Amersfoort even proble men op, maar in de tweede helft kwam ook deze ploeg er niet meer aan te pas. De ploeg van coach Kallenberg won met 45—28, nadat de eerste ontmoe ting tegen thuisploeg Thomas A Kempis al met 53—14 was ge wonnen. De meeste tegenstand werd ver wacht van Heerlen, maar dat bleek onterecht, want juist te gen deze ploeg werd de grootste zege geboekt: 69—12. De spanning in de andere poule was veel groter. Daar vochten het Triniteits Lyceum uit Haar lem en JRC Boxtel een verbeten strijd uit Tenslotte bleek de Brabantse ploeg het sterkst en mocht Bona gaan bestrijden in de finale. Ook dat leverde geen probleem op voor de Leide naars. Via een ruststand van 28—8 won Bona gemakkelijk met 49—19. Bonaventura zal Ne derland van 4 tot 8 mei in Rome gaan vertegenwoordigen op da wereldkampioenschappen. Tournooitopscorers: Peter-Paul Maassen 41, Hans van Rooden 39, Eric-Jan Berendsen 35 cn Wil Moerer 35. Swift verliest club- ontmoeting tegen De Kampioen Van onze sportredactie Woubrugge De leidse wlel- renvereniging Swift heeft de clubontmoeting tegen De Kam pioen uit Scheveningen met 57 tegen 72 punten verloren. Bij do A-klasscrs eindigden Ron Bakker, Jo Brink en Jan v.d. Horst van De Kampioen op de resp. Ie, 2e en 3e plaats. De vierde plaats was voor Piet van Leeuwen van Swift en de vijfde plaats van zijn clubgenoot Kees Valentijn. Bij de B-klasscrs eindigde Arie Ravensbcrgen van Swift op de le plaats, Leo van Velzen, zijn clubgenoot op de 2e plaats cn H. Lempt van De Kampioen op de 3e plaats. Bij de adspiranten eindigden Goossen en Koet van Swift op resp. de le en de 2e plaats. De Ren- en Tourvereniging De Bollenstreeks reed op het par cours aan de Spekkelaan in Lis- se een driekamp tegen De Spar taan uit Zandvoort en Dc Kam pioen uit Scheveningen. Bij de A-klassers won Sjoak Vooys van De Kampioen. Hij reed de 47 km in 1 uur 7 minuten en 1 seconde. Van Trigt van De Bollenstreek eindigde als twee de op 29 seconden. Bij de B-klassers eindigden Do Kam pioen-renners Toet, Schoute en Dc Lange op de resp. le, 2e en 3e plaats.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15