l'méè&Somja/nt „Baader-Meinhofgroep vrij in ruil Lorenz" Inbrekersbende roofde voor f350.000 in regio Gruyters: ik denk niet aan aftreden we maken het goed met 'n bloemetje Geruchten over spoedig akkoord IsraëlEgypte ONTVOERDERS TELEFONEREN: Ontvoerders in Parijs met miljoen op de vlucht Drie slachtoffers bij treinbotsing België" „OPSPORING VERZOCHT UITGESTELD Vrijdag 28 februari 1915, 65e jaargang no. 20055 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND kort Rapenburg 2, Lelden. postbu9 11telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur J J. Hallewas Chef-redacteur J W C Leune Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefoontjes f 3.85 - Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week f 2 69 kwartaal f 34.76. jaar f 135,15 losse nummers 50 cent. Beetje lachen Mies Bouwman wil weer even een beetje lachen op Ned. II om 20.21 uur. Om 22.50 uur samen vatting van het ABN-wereldten- nistoernooi. Ned. I om 19.05 uur Swiebertje, om 21.10 uur Johnny en Tonny (slot) en om 22.10 uur Farce Majeure. Weinig verandering Droog en in het algemeen zon nig weer. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. Maximum temperaturen van 8 tot 12 graden. Morgen zon: 7.28-8.18 Schev. hoogw 5.15-17.33. Maan: 23.35-8.28. Laagw.: 1.02-13.31. De 52-jarige Peter Lorenz. (Van o e correspondent) Berlijn De ontvoerders van de Westberll^i- se CDU-voorzitter Peter Lorenz (52) eisen de vrijlating van de genvangen leden van de Baader-Meinhoffgroep, zo heeft een onbeken de verklaard die het Westduitse persbureau DPA vanmorgen op heeft gebeld. De ontvoer ders hebben ook een foto naar DPA gezon den, waarop Lorenz zonder bril op de rand van een bed zit met voor zich de tekst: „Gevangene van de 2-juni beweging." Verdere eisen die de onbekende stelde zijn: een losprijs van tien miljoen mark te betalen door het Essoconcern en een bekentenis van de voorzitter van het werkgeversverbond Sch- leyel, dat hij „een nazizwijn" is geweest. De 2 juni-beweging ontleent zijn naam aan het feit dat op die datum in 1967 de student Benno Ohnesorge tijdens een anti-sjahbeto ging werd doodgeschoten! De chauffeur van Lorenz meent in een van de ontvoerders de 34-jarige Angela Luther te herkennen, die bij de Baader Meinhoffgroep zou horen. De zou horen. 'De verkiezingen van het stadsparlement van West-Berlijn gaan tot nu toe gewoon door. De meeste Duitse commentatoren hadden Lorenz een goede kans gegeven de sociaal-democra ten in de verdeelde stad voor het eerst in twintig jaar te verslaan. Lorenz. vader van twee kinderen, werd giste rochtend tegen negen uur ontvoerd. In het district Zehlendorf, op enkele honderden me ters van zijn woning werd zijn dienstauto klemgereden door een vrachtwagen die dwars over de weg werd geplaatst en een rode bestelwagen die van achteren kwam aanrij den. Twee gewapende mannen en een vrouw sprongen uit vrachtwagen en bestelwagen, sloegen de chauffeur van Lorenz tegen de grond, sprongen vervolgens in de dienstauto en verdwenen met grote snelheid. De dienstauto werd later met een verbrijzelde voorruit in een parkeergarage gevonden. Hoe wel de politie korte tijd daarna alle belangrij ke kruispunten scherp kontroleerde en ook van helikopters gebruik werd gemaakt, werd geen spoor van ontvoerde en daders gevon den. HBHHHBBHH Bejaarde man kiest auto als woning ASSEN (ANP) Een 70-ja- rige inwoner uit Vries (Drenthe) leeft en slaapt al enige maanden in zijn au tootje om daardoor in Vries een woning toegewezen te krijgen. Nu eens parkeert hij zijn auto onder een via duct, dan weer op een land weggetje in de gemeente. Als gevolg van echtschei ding heeft hij zijn woning in Vries moeten verlaten. Een hem aangeboden wo ning in het buitendorp Ide heeft hij geweigerd. Hij wil in het dorp Vries zelf wo nen, als gevolg daarvan is de narigheid begonnen, al dus de gemeentesecretaris in Vries. De gemeente pro beert al lang om een oplos sing te zoeken. PARLJS Twee bankrovers hebben vanmorgen vroeg in het centrum van Parijs drie door hen gegijzelde vrouwen ongedeerd laten gaan en ont snapten met een buit van ongeveer een miljoen gulden nagejaagd door de politie. In een schietpartij die gistermiddag ontstond toen de gangsters werden betrapt door de politie bij het verlaten van het bankgebouw, werd buiten een misdadiger en binnen een kassier doodgeschoten. De twee overgbleven bankrovers hielden gedurende r in het gebouw drie vrouwen en twee mannen gevangen. Toen stelde de politie hen een vluchtauto ter beschikking maar de eis om een vliegtuig om fet land te verlaten werd geweigerd. Wel werd gezegd dat de bandieten als zij mochten worden gegrepen niet ter dood zouden worden veroordeeld. tvers lieten de twee mannelijke gegijzelden vrij en namen de vrouwen mee op hun woeste rit door Parijs waarbij nu en dan werd schoten. In het district Pigalle lieten de twee misdadigers de twee vrouwen gaan. n telefoongesprek met het tweetal was gister avond vernomen dat de mannen de kassier "per ongeluk" hadden doodgeschoten toen er paniek ontstond nadat hun makker buiten tijdens een kort Een van de overvallers houdt een revolver gericht vuurgevecht met de politie was neergelegd. gijzeling die ongeveer tien uren duurde. Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK De politie van Rijswijk heeft een bende opgerold die bij 62 inbraken door de hele regio voor 350.000 gulden aan goede ren heeft gestolen. De politie kwam de bende op het spoor na een inbraak aan de Rijswijkse Nassaukade waarbij voor 50.000 gulden aan bontmantels en sieraden zijn gestolen. Bij het onderzoek werd een 17-jarige sch- burg, 6 maal in Leidsehendam, 14 maal olier uit Rijswijk aangehouden die bekende Den Haag en een maal in Zoetermeer. Die de inbraak te hebben gepleegd. Daarna rol- laatste inbraak gebeurde bij het Tweede de het onderzoek als een sneeuwbal voort Kamerlid mevrouw H. van Leeuwen, en werden nog vier minderjarige en vijf De buit werd doorgaans verkocht via helers meerderjarige inwoners van Den Haag aage- waarvan er een inmiddels is aangehouden, houden. Zes van hen zijn voor de officier De recherche van Rijswijk verwacht dat nog van justitie geleid, waar zij een groot aantal meer arrestaties volgen. Het onderzoek in inbraken bekenden. In totaal werd 20 maal deze zaak wordt verricht in samenwerking ingebroken in Rijswijk, 21 maal in Voor- met de Haagse recherche. CAIRO (AP) Uit de laatste contacten van Washington met Tel Avlv en met Cairo blijkt duidelijk dat de mogelijkheid bestaat 'dat er een overeenkomst ophanden is waar bij Israël zich terugtrekt uit de strategische bergpassen van Mitla en Giddi en de olie velden van Aboe Rod^is, die alle in het bezette schiereiland Sinal gelegen zijn. Dit stond vandaag -in de Cairose krant Al Gomhoeria, een semi-officieel blad. Als dit akkoord getekend is, aldus de Gomhoeria, zal een Egyptische Israëlische militaire com missie bijeen komen te Genève. In dat geval zal president Sadat de tekst van het akkoord bekendmaken in de Egyptische Nationale Vergadering. De krant meldt niet, wat Egypte tegenover deze Israëlische concessies zou kunnen stel len. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Kissinger wordt op 7 maart in de Egyptische stad Assoean verwacht voor het begin van een nieuwe ronde van besprekingen over het tweede stadium van een Arabisch-Israëlische overeenkomst over terugtrekking der wederzijdse strijdkrach- (Van onze parlementaire re- daktie) DEN HAAG Nog feller dan de VVD-fraktlc in de Tweede Kamer heeft CHU- fraktievoorzitter Kruisinga zich tegen het bouwbeleid van minister Gruyters ge keerd. Hij vindt dat de mi nister vandaag nog moet af treden. Als Gruyters dat niet wil, dat moet minister president Den Uyl dit in de vergadering van de minis terraad aan de orde stellen. Minister Gruyters van Volks huisvesting tart ieder, die nog meer maatregelen ter bevorde ring van de werkgelegenheid in de bouw weet. zijn baas op te zeggen en adviseur van de mi nister te worden. Minister Gruyters denkt echter in het geheel niet aan aftreden. „De CHU manifes teert zich steeds duidelijker als oppositie", was zijn laco nieke reactie op de eis van Kruisinga. Ook nu weer stellen KVP en ARP zich veel voorzichtiger op dan de CHU. Die partijen vinden de scherpe kritiek op het bouwbeleid overtrokken. Minister Gruyters heeft zich gisteren verdedigd, waartoe hij met name door de scher pe kritiek van de bouwbond NW was geprikkeld. De mi nister erkende wel dat hij de ontwikkeling van de bouw markt te optimistisch had beoordeeld. Maar, zei hij, men moet een minister niet beoordelen naar diens opti misme, maar naar de conclu sies die hij er zelf uit trekt Met een veelheid van maatre gelen is en wordt geprobeerd de woningbouw te stimule ren en daardoor de werkge legenheid te bevorderen. „Wie nog meer maatregelen weet te bedenken, moet maar adviseur van het ministerie worden," zei Gruyters. Hij deelde mee dat in sep tember een uitgebreid wo ningbehoefte onderzoek be gint. Hieruit kan misschien blijken dat de woningbouw op de lange termijn op zo'n 115.000 huizen per jaar moet liggen, een veel kleiner aan tal dan in progressieve pro gramma Keerpunt '72 staat aangegeven. Brussel Drie mensen zijn om het leven gekomen cn elf personen raakten gewond toen gisteravond bij Lilois op het traject Brussc- I—Nivclles twee passagierstrcinen op elkaar botsten. Een van de beide treinen was bij het verlaten van het station van Braine l'Alleud op het verkeerde spoor geleid cn botste op een tegemoetkomende trein. Luchtramp Een vliegtuig van de Braziliaanse luchtvaartmaat schappij VASP met dertien pas sagiers en twee bemanningsle den aan boord, is bij Sao Paulo venden. Het toestel was opgestegen van het vliegveld van Congonhas en op weg naar een plaats in de provincie Sao Paulo. Over de Van de 14 miljoen inwoners die ons mudvolle landje rijk is, zijn er 3 miljoen klein. Dal zijn onze kinderen. - f al zijn Rrole mensen in wording. '/BT 'I Spel dal ze spelen is r belangrijk. Daarom zie je ze altijd rennen en vliegen. En lollen, springen ol ballen. Tenminste, laten z"n allen hopen dal u als weggebruiker. Op tijd. De polilie. Rechtse partijen in Portugal met één lijst LISSABON (AFP) - Twee rechtse politieke partijen in Por tugal, het CDS (democratisch en sociaal centrum) en de PDC (christendemocratische partij) hebben besloten een gemeen schappelijke kandidatenlijst te stellen voor de verkiezingen van 12 april. De coalitie krijgt de naam 'unie van het centrum en christen-democratie'. Het is tot dusver de eerste lijstverbinding voor de verkiezingen voor de grondwetgevende vergadering. Nederland bemiddelt in zaak Fisher DEN HAAG (ANP) - De Ne- derlandse ambassadeur in Zuid- Afrika heeft, in opdracht van minister Van der Stoel van bui tenlandse zaken, een beroep ge daan op de Zuidafrikaanse re gering wat betreft de advocaat Fisher. die in Zuid-Afrika ge vangen zit. Gevraagd is de advocaat op hu manitaire gronden toe te staan zijn verdere levensdagen buiten de gevangenis, bij zijn familie, door te laten brengen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het ziet er mo menteel niet naar uit, dat de AVRO-tv nog dit voorjaar zal beginnen met een reeks uitzen dingen gewijd aan onopgeloste misdrijven. Onder de titel „Op sporing verzocht" was de eerste uitzending gedacht eind maart/- begin april. Het ministerie van Justitie, met wie de AVRO overleg heeft over dit program ma, heeft nogal wat bedenkin gen. Van justitie-wege zou mede een begeleidingscommissie gevormd worden. Daar is men nog lang niet aan toe. Ook bestaat er ten departemente nog geen een stemmigheid over de vraag welk van de twintig daarvoor in aan merking komende misdrijven geschikt is voor uitzending. Hierover wil uiteraard ook de AVRO een eigen stem hebben. Zijn al deze zaken geregeld, dan vergt de produktie nog minstens zes weken. Reden waarom het' nog wel even zal duren voor „Opsporing verzocht" op het scherm zal verschijnen. O» liever gezegd mot een fraai, geurig boeket bloemen van een Fleurop-bloemist dat wij u toesturen alsdank voor do moeite voor hel aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement. Een echte 'blijmaker', nietwaar! Deze bon in open envelop zonder postzegel «turen naar: antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1